Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) inf3rno válasza tomcica (#54400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A súlyra azt mondják, hogy szétcseszi az ízületeket ha túltolja valaki. Mármint az ólom mellényes futásra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54402) emvy válasza inf3rno (#54401) üzenetére


emvy
nagyúr

Párom azzal tolja, de csak a hegyen felfelé gyaloglást. Futni anélkül megy.

while (!sleep) sheep++;

(#54403) tomcica válasza inf3rno (#54401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futni nem szoktam benne,a gerinc se szeretne :N setalni sulyokkal szoktam.Meg guggolas,fekvotamasz,tolozkodas,plank,torzs stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54404) LanyUs válasza inf3rno (#54399) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs, én a felső test edzésre reagáltam inkább! Lejjebb írta is tomcica mi a helyzet! Én csak meg szerettem volna spórolni Neked az időt, mert futás mellett toltam heti kétszer a teljes test súlyzós edzést. Totál bukásig nagy súlyokkal bicepsz, tricepsz, hát, váll, láb, mell, de nem hozta az eredményt ( ahhoz képest, amikor nem futottam mellette ). Nekem hasznosabb egy kis törzs erősítés helyette, mert a plusz két súlyzós már sok volt.

(#54405) Zozo0525 válasza LanyUs (#54404) üzenetére


Zozo0525
őstag

Azta, itt mindenki ilyen fanatic mint a főnök? kezdem magam szégyelni :DD

(#54406) LanyUs válasza Zozo0525 (#54405) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nincs miért! Nekem a fő célom a 2. gyerek születése kapcsán feljött kilók leadása volt. Aztán a fejembe vettem, hogy újra növelem az izmokat felső testen. Egyszerre zsírégetés és izom építés nincs. Nem is működött a gyakorlatban, hiába a tapasztalat...
Testkompozíció pedig lassan alakul át, ezért maradt a futás...
Őszintén szólva engem már untat egy helyben a súlyokkal edzeni. Pörögjön a táj, változzon a környezet, suhogjon a szél.

Persze ha szélcsendben suhog, akkor az már nem feeling, mert fel van kapva és rohadtul fulákolok, mert épp a seggemen veszem a levegőt már :)
Főni más Liga!

[ Szerkesztve ]

(#54407) inf3rno válasza LanyUs (#54404) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja azt vágom, hogy a kettő üti egymást valamennyire, de majd meglátjuk. Eléggé le vagyok csoffadva, úgyhogy bőven van még ebben is potenciál mielőtt megáll a fejlődés.

Buliban hasznos! =]

(#54408) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na ma is rosszalkodtam, 10km, 5:30min/km. :D [link] Érzésre olyan aerob határán ingadoztam, hegymenetben belassult és kicsit átment anaerobba, síkon és lejtőn aerob volt. Nem akartam nagyon megküldeni, de Feri időeredményén felbuzdulva gondoltam tolok én is egy kicsit gyorsabbat és egyenletesebbet. A 7-8-9-10 km elég egyenletesre sikerült, ahogy nézem: 5:27, 5:28, 5:28, 5:28, pedig nem figyeltem az órát, csak érzésre ment, és volt benne domb jócskán. :-) Ez alapján síkon nem nagyon tudnék most 50 perc alá menni, vagy komolyan meg kéne erőltetni magam. Egyelőre viszont még nagyon nincs itt az ideje, hogy 4-essel kezdődőeket fussak.

Ami érdekes volt a maiban, hogy párszor igyekeztem felkapni a sarkam, mert mindig ha ilyen lassabbat futok, akkor szinte talaj szinten mozog csak, így tartalékolok. Most megfájdult a jobb combom egy kicsit tőle, ami végülis nem rossz jel, valszeg nagyon be van merevedve, rövidülve az egész, és nyújtanom kellene a combfeszítőt. Meg ugye az szokott fájni, csomósodni alapból, szóval nem egy nagy meglepetés. Mindjárt lezuhanyzom, aztán ráküldöm a masszázs gépet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54409) ígyvanferi válasza inf3rno (#54360) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kösz! Hát nekem max. a sprinteknél pörög fel 200-ig a cadence, itt a gyors részen 180 körüli volt, általában 170-175 között vagyok. A félmaraton is 180 alatt ment, bár a pontos átlagra nem emlékszem. Biztos sz.r a technikám, de nem nagyon megy ennél pörgősebben. Funfact: írtad, hogy ~ 150 km lett a július, hát nekem is. :) Kicsit szégyellem is, hogy erre a gyengusz 19 perces 5K-ra tartalékoltam a km-eket, ezért nem mentem hosszúkat, nem mentem terepre...

(#54410) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#54409) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jól értem, hogy szégyelled a 3.47/km-es tempót 5k-n? :Y

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54411) inf3rno válasza ígyvanferi (#54409) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Majd a következő hónapban bepótolod. Mi lesz a cél?

Buliban hasznos! =]

(#54412) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#54409) üzenetére


Zozo0525
őstag

Hát, nem tudom én egyik lábadat odaadnám ha tudnék 19 perc alatt 5km-t futni :DD

(#54413) LanyUs válasza ígyvanferi (#54409) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy PB mindig siker! :R Ez a tartomány szerinted még csiszolásra szorul, hogy ne hulljon szét 3. km környékén, de tomcica leírta merre tovább -> motiváció ok, nyaralás ok, minden ok :D Hidd el a PB-k a legédesebb célok/problémák az életben...
Valójában buzdításnak szánom, remélem átmegy :K

(#54414) ballazol


ballazol
senior tag

köszi a tanácsokat a mellbimbó-védelemre
egyelőre nem szeretném leragasztgatni semmivel :D
most úgysincs 93°C, vagy 48... :)
viszont a térdemre mindenképp kéne valami normális védelem, mert egyszerűen tegnap is az utolsó 10-15 percben annyira sajgott már, hogy ihaj... este bekentem voltarennel és flexagillel is, de éjszaka fájt belső oldalon két helyen is
az lehet, hogy a még nem 100%-os boka miatt csinálja vagy ez attól független, csak egyszerűen kivan a térdízület a 20+ év konditeremtől? :(
vagy csak simán is-is
muszáj kocognom!!!
a termet azért offoltam, mert rábaszták a lakatot
a kerékpár embertelen, rendesen ólomíz volt a pofámban, mire hazaértem 2-3 óra tekerés után a Dunakanyarból vagy Neszmélyről :(
a futást ne kelljen már kiiktatni, mert tényleg befordulok!
látom, van a decában ez a sima kis egyszerű, térd alá csatolható valami, az ér valamit?
mert volt nekem kétféle térdvédő is, de 10MÉTER után csúszik le a picsába a lábamról :D
pedig direkt 40cm-es körkerületű bokára vettem, tehát rohadtul nem volt túlméretezett...
:O
mindegy... az egész posztot le sem kellene írni... már magamat is fárasztom... :U

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54415) xy.zsolt válasza ballazol (#54414) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem vagyok a sportorvosod, de szerintem a leírtak tükrében inkább a bringázás lenne a jobb választás. Nyilván azt is építgetni kell és csakis magadhoz mérni a teljesítményt....ahogy bármilyen hobbysportolásnál.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54416) tomcica válasza xy.zsolt (#54410) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem azt szegyenli,hanem h ennyire rapihent :K erdemes amugy mindket modon kiprobalni masik ciklusban...ertem ez alatt h nem engedi le ennyire,nem pihen ra..hanem laza km-el magasabban tartva a felmero elotti utolso hetet raprobal.Sok minden ki tud egy olyanbol derulni a taper-rol,hiszen az nagyon egyeni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54417) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#54410) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Rálestem a futásodra és a strava szerint 5k-n PR lett a 18.54-es idő.....szóval így pláne nem értem a csalódottságot :F Szóval én inkább gratulálok hozzá!! :K Biztos vagyok benne, hogy ha motivál akkor hűvösebb időben lesz még ennél is jobb.
értem én, de mindent ki kell próbálni, hogy tudjuk mi vezethet jobb eredményre....és még így is sok tényező befolyásol egy adott napi teljesítményt. Azon a napon ennyi volt benne ami PR-t ért.....szerintem nincs ok a csalódásra, sőőőőt.....

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54418) tomcica válasza xy.zsolt (#54417) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jar a gratula persze...csak mar azt nezem kozben, h mit lehet belole tanulni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54419) ballazol válasza xy.zsolt (#54415) üzenetére


ballazol
senior tag

előbb-utóbb úgyis váltás lesz, ha megint annyira lesérülök, hogy dolgozni sem tudok menni :))
és mi lenne baszki, ha nem 82kg lennék a 181cm magasságomhoz, hanem 112, mint a hurka-gyurka kollegáim meg fölötteseim????!!!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54420) LanyUs válasza ballazol (#54419) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is térdes voltam ( Asics 2120 + sarkazás + 103 kg ).
1. Próbáld meg a térded kissé rogyasztani.
2. Enyhén dőlj előre és az adja a lendületet.
3. Holdjáró cipőt vegyél. Hoka Clifton 7, Bondi 7, Stinson 6 ATR -> ezekkel nyugodtan mehetsz betonon is. Ezekhez képest pl. a Kayano 26-om néha olyan érzés, mint egy gumicsizma :) Még 950km és megy sétacipőnek :D

Térdkörözéssel melegítsd be az ízületet + bokát is. Ezek összességében segítettek. Viszont rossz technika mellett a térdvédők nem :( Van 3-4 féle...

(#54421) sipi700 válasza ígyvanferi (#54409) üzenetére


sipi700
tag

Egyik technika sem rosszabb a másiknál😉 Nagyobbat lépsz, neked az a hatékony, ha mellé még 200-as cadence is menne kenyai futó lennél😁 Szerintem nem jó variálni ezen.
Ez olyan, mint bringában a taposás vs. pörgetés. Ha tudnék 53/11-en legalább 100-as fordulatot… 😂

(#54422) emvy válasza LanyUs (#54420) üzenetére


emvy
nagyúr

> Holdjáró cipőt vegyél. Hoka Clifton 7, Bondi 7, Stinson 6 ATR

Ezek nem csokkentik a seruleseket, ezt mar eleg vilagosan latja a szakma. A futotechnikatol csokkennek a serulesek, nem a cipotol. Ha sarkon landolsz, akkor jo esellyel terdproblemaid lesznek, ennyi.

Egyebkent meg tokmindegy, hogy mit mondunk, latszik, hogy ebbol komolyabb serules lesz a vege, aztan majd hagyja a fenebe az egeszet.

while (!sleep) sheep++;

(#54423) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#54417) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, igen, a pb-nek önmagában nagyon is örülök, csak a futás nem tetszett. A kora délutáni időpont sem volt ideális a vihar utáni párás 30 fokkal. Illetve ha kicsit visszafogom 3:45-re az elejét, lehet nem borulok meg, végig tudom tartani, kb. ugyanilyen időeredményem lesz, de jobb érzéssel gondolnék rá.
Na de mindegy, köszi a gratulációkat!
A Puma Liberate Nitro továbbra is király cipő, nem azokon múlott. :)

Tom: legközelebb úgy próbálom, több laza km-rel. 10K-n, félmaratonon sem nagyon volt a versenyek előtti hét sem visszavéve mennyiségileg, csak intenzitásban, és előttük volt 2 nap teljes off. Azoknál ez működik.

Inf3rno: UB-ra készülés most a cél. Mivel így előre nem nagyon lehet belőni, mikor mennyit fogok ott futni, így egy klasszikus félmaratonos felkészülés lesz. Előtte két héttel megyek egy 15K-s versenyre felmérőként.

[ Szerkesztve ]

(#54424) tomcica válasza sipi700 (#54421) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van egy adott cadence,amelyiken a leggazdasagosabban futsz ADOTT TAVON. Viszont edzesen erdemes -+ elterni neha ettol,rovid porgos repulos gyorsitok akar 180-210 cadence-el...valtott labu szokdeles jellegu rugos nagy lepes (emelkedore meg jobb) 150-160 cadence-el stb. Persze ezeken bizonyos dolgokon dolgozol idegpalyak stimulalasa,vagy ero stb. Nem ezen toltod a heti edzesed nagy reszet :N de fuszerezni kell,meg laza(bb) alapozasnal is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54425) tomcica válasza ígyvanferi (#54423) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam 10K+ tavoknal a tul sok piheno nem igazan vallt be...probaltam mar szamos modon.
A rovidebb versenyeknel 5K v. kevesebb,erdemes pihentebben ramenni,DE ott cserebe intenziv cuccost kell erinteni (pl 2x 400m 95%-on mondjuk kedden ha hetvegen van a felmero,valamint 2-3 x rovid emelkedo szinte sprint felmero elotti napon!).
A 10K alatti tavoknal ahogy mar emlitettem aaaaalapooos bemelegites kell,hosszabb laza fokozo,300-400m tervezett versenyiramon es nehany repulo gyorsito porgoson.Ezt kb 8-10perccel a felmero elott fejezed :K tartson tovabb a bemelegites,mint maga a felmero :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54426) LanyUs válasza emvy (#54422) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igaz, én is kombinációban írtam, de hobbi szinten kitűnően ellensúlyozza a gyengeségeket a cipő.
Pl. a feleségem Ride ISO 2-ben nem tud futni, mert minden porcikája fáj. Ellenben a Clifton 7-tel 06:30-as átlaggal tudja pörgetni és minden pillanatát élvezi a futásnak. Én egyszerre váltottam technikát + cipőt, de most is érzem, hogy mennyit tud adni a tempóhoz pl. a Stinson 6-os. Nekem sokat!
Annak már többször mentett meg a merevebb terepre is alkalmas talpa gödör/kő stb. Nem ment ki a bokám. Igaz vegyes terepen megyek így már hozzászoktam a göröngyökhöz :)
Én Szekszárdon melózok, majd drukkolok szombaton :C

(#54427) Hi!King válasza emvy (#54422) üzenetére


Hi!King
őstag

Más már összefoglalta, illetve ezzel foglalkozó oldalakon is olvastam róla, de én úgy tudom, hogy nem maga a sarokra érkezés a sérülésveszélyes, sőt az elit versenyzők fele sarokra érkezik, hanem az overstriding, azaz amikor magad elé lépsz. Erre nyilván nagyobb esélyed van, ha sarokra érkezel, de attól hogy sarokra érkezel, nem feltétlenül "lépsz túl". Egyébként ezek a holdjáró cipők sem zárják ki a talp elejére-közepére érkezést, túlsúly esetében pedig nagyobb erőt kell elnyelni részben neked, részben a cipődnek, úgyhogy bár én nem vágyom ilyen cipőre, van akinek hasznosak lehetnek.

Szerk.:
Amúgy én saját magam azt tapasztalom, hogy mióta többféle cipőben futok, ez olyan mint az autóvezetés többféle típusú autóval, egyre kevésbé számít, hogy milyen cipőben futok. Ezt leginkább akkor veszem észre, ha valamiért futnom kell egy nem futócipőben, régebben megfájdult tőle valamim a lábamon, meg amúgy is kellemetlen, kényelmetlen volt, ma már nincs ilyen, szandálban, alkalmi cipőben is tudok futni.

[ Szerkesztve ]

(#54428) tomcica válasza Hi!King (#54427) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt tamogatom,hogy az ember tudjon futni mindenben IS...sot mezitlab ugyanugy.Lassan is es gyorsan egyarant :K Van Hoka Clifton es Rincon,altalaban reggel hasznalom oket.Tegnap delutani eros tempo Saucony Type A,teljes ellentete barmelyik Hokanak :K
Bajdovej mindket tipusu cipoben elore erkezem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54429) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Garmin HRM-Dual pulzuspánt kiváltására megfelelő a Decathlonos [link] Kalenji őv?

(#54430) LanyUs válasza tomcica (#54428) üzenetére


LanyUs
senior tag

Óvatosan és kellő tisztelettel megjegyezhetem azt az apró tényt, hogy ha kettő lábon állsz, akkor 27 kg-mal terheled a cipőt :K

[ Szerkesztve ]

(#54431) Never79


Never79
tag

Ahogy sejtettem 5:50 - 6 p kmekt kaptam kezdésnek K80on. Úgy nézem hőség nem lesz, "csak" 27 fok. Tesóm vett nekem compressport karszárat, meglátom van-e olyan jó befekfetés, mint egy jobb lámpa vagy a freebelt.
Orvos ismerősöm "megnézett", hasizmom adta meg magát, kevés Ka-t, Mg-t vittem be ebben a melegben. Dupla adag magnézium, illetve panangint/banánt mondott nekem. Hát el kell kezdenem felsőtestre is edzeni (tudom rég kellett volna...). Így, hogy 1 nap kimaradt 351 km lett a hónap. Eddig 280-300 volt, igaz mellette volt mindig szint, ami most kevés lett.

(#54432) emvy válasza Never79 (#54431) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyutt fogunk futni akkor szerintem :) marmint en meg nem kaptam idot, de ha 6 percnel lassabbat mondanak, akkor figyelmen kivul fogom hagyni az ajanlast :DDD (bar en joval kevesebbet futottam ebben az evben, mint te, kb. 65%-at).

Szerintem 27 fokban nem kell majd karszar, de te tudod (foleg, hogy nem lesz eros napsutes). A szelre szamits azert, jo eros lesz, es szembe fog fujni vegig.

Mostmar egyre melegebbet mondanak megint, 28-29.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#54433) tomcica válasza LanyUs (#54430) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tudom-tudom, a Zember es a karacsonyfa 100kg-nal kezdodik :D en ilyen kistuja lennek akkor ;] jogos amugy,ertelek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54434) tomcica válasza emvy (#54432) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En amondo vagyok,hogy eros szelben pulzus legyen az elejen a mervado es nem preciz tempo :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54435) emvy válasza tomcica (#54434) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja. Nem beszeltem meg az edzovel, de ahogy magamat ismerem, az elso 20k-n 150-155 kozott kene maradnom, a masodik 20k-n 160 alatt, utana meg valoszinuleg elkezd majd esni a pulzus egyebkent is. Meglatom :)

Mar mennek nagyon egyebkent.

while (!sleep) sheep++;

(#54436) tomcica válasza emvy (#54435) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a jo,ha mar all a "boogey" a labban :K ;) elvonasi tunet level = "drug addict" :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54437) Never79 válasza emvy (#54432) üzenetére


Never79
tag

Igazad van, karszár nem feltétlen kell majd, meglátom. Ha nem lesz meleg, akkor úgyis lehúzom. Sőt akkor inkább mellény lesz, mint freebelt. Azért UTT freeling meglesz végig, sehol egy árnyék és úgy már azért szerintem 28-30 fok is meleg. Bár nekünk "csak" 3-4 órát kell kibírni, augusztusban azért már általában az éjszakák hűvösebbek. Erre mondjuk rácáfolt a tavalyi év, akkor éjszaka is meleg volt csak hajnalra hült le. Petőfi sziget meg egy katlan volt pára szempontjából.

Boogie bennem is kezd érni, ahogy egyre jobban vagyok, futás nélkül meg az energia csak halmozódik. Ma 33 p csak tinglitagli, de lehet azt holnap futom le, pihenjen még a szervezet.

Nem az a lényeg ki mennyit fut (vagyis nem csak az). Van ultrafutó ismerős, aki 2x-3x annyit fut mint én, mégis jóval lassabb ugyan azon a távon. S van olyan ismerősöm is, aki nem fut ennyit mint én, mégis sokkal gyorsabban teljesítette pl a K80-at is. Szóval adottság/sportelőélet is számít.

(#54438) xy.zsolt válasza tomcica (#54428) üzenetére


xy.zsolt
őstag

tegnap a séta közben eleredt az eső ezért kb 1k-t futottam strandpapucsban...zéró drop, 1cm talpvastagság :D Meglepően kényelmes volt és nem fáj vagy húzódik ma semmim

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54439) emvy válasza Never79 (#54437) üzenetére


emvy
nagyúr

En ma meg kimegyek nemtom, 20 percre, csak h kicsit erezzem a labam :)

while (!sleep) sheep++;

(#54440) tomcica válasza xy.zsolt (#54438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C ipanema rulez

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54441) ballazol válasza LanyUs (#54420) üzenetére


ballazol
senior tag

köszi!
bekentem megint mindennel, amivel csak lehet
odafelé is sétálok amúgy 15 percet, de tegnap nyomtam a térdkörzést
sajnos háromnegyed óra után megfárad az ízület
mindegy, szokja!
most is indulok 5-kor
cipőt nézhetnénk majd
most ez a decás 6E Ft-os van, de ezt is teljesen kényelmesnek érzem a rekortánon
aszfalton, terepen most egyáltalán nem futok, amióta sóhajtottam egy nagyot, és lejöttem a hegyoldalból a város közepébe, úgyhogy most már mindegy
330km van ebben amúgy: [link]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54442) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mit szóltok egy heti 100km challange-hez? Már akinek még nem jött össze a csapatból. Én szeptemberre gondoltam, mert most minden héten van valami már betervezve. Talán most napi 3x5-el meg tudnám csinálni, de szétesnék rendesen a végére.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54443) bandus válasza inf3rno (#54442) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nem jo ez az irany amit csinalsz, hogy ilyen mertekben noveled a heti/havi kilometert, igy fogsz egint visszaserulni

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54444) Vertigo18 válasza bandus (#54443) üzenetére


Vertigo18
addikt

Türelmetlen...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54445) tomcica válasza inf3rno (#54442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy kell ezt,ahogy felenk mondjak: "Hatulrol oszt' mellybe" :K
Innen figyellek benneteket,ha osszejon es vegre valami kihivas is lesz,akkor a napi 100km-s challange-be benne vagyok :P (ha pedig egesz heti terheles kell akkor a napi 40km egy heten at verzioban is = 240km).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54446) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Bringázásnál látom, hogy aki gyorsan nem tud menni az megy hosszan (200+ km) ;] Vagy csak drága göncökben és bringával, (optikai tunninggal) :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54447) tomcica válasza xy.zsolt (#54446) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Utana jon a 20eves baratno + kabrio kocsi (az a jomodu nemet nyugdijas feeling) ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54448) parandroid válasza xy.zsolt (#54446) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ez a Frodeno sem tud már hova gyorsulni, inkább 189 km-t biciklizget a drága bringájával, , meg maratont fut egy jó, gyors 5k helyett. ;] :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54449) sipi700 válasza xy.zsolt (#54446) üzenetére


sipi700
tag

Futásnál is ez van: drága cuccok, influencer ezért sokat ingyen kap, havi 400 km edzés és 7:30-as tempó az egyre hosszabb távú versenyeken :)
Egy barátomnak 1 millió feletti országútija drága ruhával, cipővel. Pár éve mentünk egy kört a Fertő tó körül. Kiröhögött, mert trekkinget vittem (de országútim is csak 250e Ft-os “szar”), illetve majd jól lenyom az emelkedőn, mert SPD-vel mennyivel jobban lehet menni. Elég sokszor kellett pihenni miatta, pedig a szélárnyékomban jött többnyire, emelkedőn itt-ott tolta csak olykor attól féltem nem tud kicsatolni és elborul, mert annyira belassult mire leszállt. Szerinte a 34/25 volt a hibás, nem volt könnyebb ;) Kb. 19-es átlag lett a vége nettóban és hulla fáradt volt a végére. Azóta vett újabb országútit, szintén karbonos csodát, néha teker vele, van egy kis túlsúly is. De triatlon versenyen is egyre több a karbonos csodával tekerő “sereghajtó”. Már nézegetem én is a karbon vázakat, de nem sietem el :D Próbáltam már, más, jobb, de amíg valaki 25-tel döcög (én gyorsabb vagyok sokkal :D) teljesen fölösleges, tanulni olcsóbb alu is jó.

(#54450) tomcica válasza sipi700 (#54449) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Versenyeken szoktam ennek az ellenkezojet csinalni.Azaz full minimal,neha igen csak lepusztultnak latszo cipo (van h zsiruj cipot megforgatom a tiszai iszapba,ugy nez ki mintha 1000m lenne benne ;] ). Volt regen 800m melegitesnel,amikor az a bizonyos ellenfel latott kicsit bicegtem is. Mental games level = "GrandMaster" ;]
Start utan meg jott a meglepetes :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.