Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) tomcica válasza HKorn (#54897) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk dolout van,amit en dongoltnek nevezek,azon mindig van egy reteg por,homok nekem jooval elhetobb,mint az aszfalt/beton :K Amikor megazik akkor is lehet rajta futni,nehol vannak pocsolyak ennyi...fuves/foldes ovezi ketoldalt,ha nem tempot kell futni akkor azon is lehet kimelni a csulkoket :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54902) tomcica válasza SpaceKombajn (#54899) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez esetben Inf3rno talan vasarnap kinyithatja a szekrenyt egy napra ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54904) HKorn


HKorn
addikt

About you futócipő akciók, Pega 38 14700, Saucony Ride 14 15 ezer, Asicsok is!

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#54905) SpaceKombajn válasza tomcica (#50857) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Na akkor jöjjön egy kis beszámoló az elmúlt 4 hónapról.

Akkor meg is vettem az SL20-at, de ugye ekkor még "zárva" volt sok minden, így még tömeg volt a focipályán és a futópályán és körülötte is, így kiszorultam az erdőbe és találtam egy mezőgazdasági utat is. Ide nem akartam felvenni, így inkább néztem egy trail cipőt is, az is adidas (akciós) lett, egy 2018-as response trail boostos talp. Futócipőben azért egyből más érzés a futás, mint előtte a műfüves focicipőben vagy túracipőben
Elsőre elég puhának érződött, persze a boltan is érezhető volt ez.
Elérkezett a május és minden kinyitott, megyek fel a pályára, sehol senki, kihalt mindent, a tömeg visszament a boltokba, egyéb helyekre, ennek megörültem, újra a focipályán futhatok (néha azért kószált arra 1-2 ember)!

Mondjuk futni sose szerettem, legalábbis ezeket a hosszabb távúakat (nekem a pár percnél tovább tartók már azok voltak :) ) , a sprinteket azokat igen, meg amik labdajátékok közben (főleg foci).
Itt már kezdtem megszeretni az ilyen futásokat is, köszönhetően a topiknak is, mert olvasom ám évek óta.

Elkezdtem egy garmin 5K-s séta/futó kombót, ilyen 5 perc futás/5 perc gyaloglás adagokból volt 3 sorozat, aztán ez növekedett 7-7 percre, pár hétig csináltam, de aztán nem fejeztem be egyéb okokból, de 1-2 hétre rá elkezdtem egy ugyancsak garmin de most csak futó 5000 méterre felkészítőt. Ebben csak futás van csak, az elején és a végén van 5-5 perc séta vagy kocogás. Az első 10 perc is elég nehéz volt (régen futottam és akkor se ennyit folyamatosan), aztán jöttek a 20 majd 30 percek egyhuzamban, mindegyikből az elsőnél azt gondoltam (1-2 alkalommal megfájdult a hátam alja is, amikor elsőre 25-30 percnél többet futottam), hogy ezt nem fogom kibírni, aztán valahogyan csak végigvonszoltam (addig is csak ilyen "futás jellegű", "kocogásnak látszó testmozgások" sorozatát végeztem, iszonyatosan lassú tempóban, hogy végig bírjam) magamat, mert megállni nem akartam. Egy lajhár-csiga-teknős keresztezéséből létrejött antifutó állat is simán lesprintelt volna :) Aztán jött az első 40 perc egyben, mikor megláttam az edzés tervben, na ezt tuti nem bírom ki, még lassabban kezdtem mint eddig, és így sikerült, sőt a végén meg se akartam állni, még bírtam volna, azóta volt még egyszer a 40 és a 30 többször meg most a vége felé a 20 perceseket adagolja a progi. Így már talán sikerül végigcsinálni egy folyamatos 5 kilométert. Aztán majd jöhet a gyorsulás is.

spacetime

(#54906) xy.zsolt válasza SpaceKombajn (#54905) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C így kell ezt és ne add fel....hajrá!

Én ma kivételesen tettem 50m szintet is (érzésre 200m volt :K ) a 10k-ba....meglepve tapasztaltam, hogy hoztam a totál síkon megszokott tempót.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54907) tomcica válasza SpaceKombajn (#54905) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54908) SpaceKombajn válasza tomcica (#54907) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszönöm Mester (és a többieknek is)!
Nem mertem megállni egyszer sem, mert Mr. Somebody megszólt volna! :)
Ami még kimaradt, hogy életmódváltás/diéta, februári 74kg-ból lett 67kg májusra.
Előtte mindig csak 41 volt a VO2 max, már amikor írt/mért értéket az elmúlt 3 évben, májusban felment 46-ig (nekem ez is nagy eredmény, tudom ,hogy itt sokaknak űr és UFO eredményeik vannak, nekik külön gratulálok), mondjuk most visszaesett kicsit, hogy csak lassúakat futottam vagy a meleg miatt az elmúlt kb. 1 hónapban.
A sánta hintaló csoportba talán beférek :D

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#54909) Zozo0525 válasza tomcica (#54907) üzenetére


Zozo0525
őstag

Tényleg főnök, lassan beférek a lassú lánycsoportba kb 2 hónap edzés és meglesz a 2 órán belüli félmaraton, Gólyatábort tervezel? :DD :DD :DD

(#54910) inf3rno válasza tomcica (#54864) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A cukor nem annyira jó, mert annak csak a fele megy glikogénbe. A jobb liszteknél, gríznél max 70%. Azért írtam a tápiókát, annál 95%-ban glikogént töltesz vissza, vagy lehet 100% is, ha direkt keményítőt veszel. De mindkettő por alakú, ha felfőzöd, akkor meg csiriz lesz kb. azért nem tudom, hogy mit lehetne velük főzni. A lisztben ugye még van 20-25% fehérje is, azért más.

Buliban hasznos! =]

(#54911) inf3rno válasza tomcica (#54868) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szarul, de nem volt net, nem tudtam írni. Szerdán a semmiből a bal lábamra jött egy masszív csonthártya gyulladás. Lett egy ilyen kis hupli rajta:

Ráfutottam 6km-t, nem múlt el, úgyhogy hagytam a francba ezt a 100km-t. Valami ilyesmire számítottam amúgy, csak csütörtök-péntek magasságában. Váratlanul ért, hogy ennyire korán jött és szinte előjel nélkül. Azóta már leapadt, talán a gyógyvíz segített rajta, passz. Most már egész jól tudok járni vele, jövő hét vége fele megpróbálok újra kocogni, hátha megúszom ennyivel.

Buliban hasznos! =]

(#54912) inf3rno válasza HKorn (#54870) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még csak ez se kellett hozzá. :D Max egy év alatt elmúlik a csonthártya, de szerintem most még idejében elkaptam, úgyhogy nem jelent komoly kiesést. Meglátjuk jövő héten.

Buliban hasznos! =]

(#54913) inf3rno válasza parandroid (#54898) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nekem is általában egyenetlen úton jött a sérülés. Gyakorolni kell baromi lassan, hogy szokja az ízület.

Buliban hasznos! =]

(#54914) tomcica válasza Zozo0525 (#54909) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alakultok,alakultok...orulok neki :K amikor mar elfogadhato kondi lesz,akkor kezdhetjuk az edzest ;) (addig majd az oltozoben melegitunk :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54915) tomcica válasza inf3rno (#54911) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fak :U nem marad mas hatra,le kell futnom a te kilometerjeidet is :DDD en belehuztam ma is,29 fok volt felenk,szinte mar huvos ;] 11km hajnalban 19km delutan,benne 4x1K/1K + a vegen 2K (atlag 3:27 szepen kontrollaltan :K ). Hosszu kifutas mezitlab a fuvon fokozosra kb 5:30-rol 4:00-ig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54916) ballazol


ballazol
senior tag

a gyógyvíz tényleg csodákra képes (kéne járni havonta thermálozni...)
amúgy ma 24 kört (+ cirka 30m) abszolváltam az 1 óra alatt a rekortánon, úgyhogy majdnem megvan a 10.000m alkalmanként :)
a hétre teljesítve a 4x60min ✅

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54917) inf3rno válasza tomcica (#54915) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg ne próbáld! :N :O

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54918) Zozo0525 válasza tomcica (#54914) üzenetére


Zozo0525
őstag

igyekszem ám. hétre nekem 100 km a terv szerintem összejön igaz bele kell húznom.
Jobbulást inf3rno. :R

(#54919) inf3rno válasza Zozo0525 (#54918) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#54920) LanyUs válasza HKorn (#54897) üzenetére


LanyUs
senior tag

A lényegre tapintottal ezzel a kemény földút kérdéssel :R Sokat megyek rajtuk és azt mondom olyan mintha betonon futnek. Egy szemernyit sem puhább. Max. ha kifutok a fűcsomokra a szélén bokat dolgoztatni. Erdőben avar, levelek - na az már valami...
A salakos pálya is jobb már, de ott az a bajom, hogy elkapar a cipő minden húzásnál - sok idoveszteseg...

(#54921) Peterhappy válasza SpaceKombajn (#54899) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ Tom: jogos, jar a pont mindkettotoknek :)

(#54922) sherlock82 válasza tomcica (#54896) üzenetére


sherlock82
senior tag

Egy ideje nagyrészt salakon futok hetente egyszer tudok kb rekortánon
A maraton teljesítése óta aszfaltot kerülöm, hosszú távon érzem hogy nem tesz jót.
Nálunk a körtényeken elég sok erdő van, de helyismeretem nincs, így nem nagyon merek gyedül neki vágni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#54923) seller007 válasza sherlock82 (#54922) üzenetére


seller007
tag

fateroméknál mackó is van az erdőbe, mindig mondja vigyek magammal neki elemózsiát ne engem egyen meg ;] ha meg eltévedsz az erdőben az win-win, futhatsz többet.

(#54924) Zozo0525 válasza sherlock82 (#54922) üzenetére


Zozo0525
őstag

helyismeret minek? gömbölyű a föld :DD
(telefont nem viszel magaddal ha eltévednél? )

(#54925) inf3rno válasza seller007 (#54923) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez azért lehet kontraproduktív is, lehet pont azért támad meg, mert érzi, hogy van nálad kaja.

Buliban hasznos! =]

(#54926) inf3rno válasza tomcica (#54915) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van bármi tipped, hogy hogyan lehetne felgyorsítani a gyógyulását? Futnék már. :S Úgy vettem észre, hogy lábujjhegyen nem fáj, ha viszont nyújtom a vádlit, akkor húzódik, mint atom. Már arra is gondoltam, hogy köze lehet a vádli nyújtáshoz az egésznek, és sokkal óvatosabban kéne csinálnom futás után. Futás közben a lejtő, amin sokkal jobban fáj, talán mert jobban ütődik olyankor.

Buliban hasznos! =]

(#54927) tomcica válasza inf3rno (#54926) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Barmi ami el-elinditja benne a keringest,de nem uti-veri :K Ez legtobb esetben sajat testsuly nelkuli atmozgatast jelent. Ergo bringa,uszas,elliptikus.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54928) inf3rno válasza tomcica (#54927) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor csak a bringa marad. Gyors gyaloglást próbáltam ma, már alig fájt közben. Azt nem tudom ezeknél, hogyha most elkezdenék óvatosan kocogni, akkor is javulna e, vagy újra bedurranna.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54929) tomcica válasza inf3rno (#54928) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En anno amikor meg kiscsiko koromban kuszkodtem ilyennel,akkor "atfutottam" rajta,ergo edzettem tovabb sziszegve es idovel elmult. Viszont akkor 17-18eves lehettem,egesz mas egy olyan test,meg egy 30+ test :K regeneraciot illetoleg plane.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54930) emvy válasza inf3rno (#54928) üzenetére


emvy
nagyúr

Az egy alapvető szabály; hogy ha gyaloglás közben még fáj, akkor ne fuss vele.

while (!sleep) sheep++;

(#54931) xy.zsolt válasza inf3rno (#54928) üzenetére


xy.zsolt
őstag

"csak a bringa marad"?.....én mióta futok is azt tapasztalom, hogy jótékonyan hat a két mozgás egymásra úgy is, hogy egyikben sem spórolok hanem 70-100%on tolom. Esetemben az arány úgy fest, hogy 1km futásra kb 6km bringázás jut.....eddig bevált. Télen a bringázás aránya lecsökkenhet 2-3km-re is vagy akár zéróra is mikor 5°c alatt lesz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54932) Hi!King válasza emvy (#54930) üzenetére


Hi!King
őstag

Nyilván más szituáció, de nekem volt olyan, hogy napokig alig tudtam gyalogolni, de a futás fajdalom nélkül ment.

(#54933) inf3rno válasza xy.zsolt (#54931) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már csak görgőzök, meguntam az állandó életveszélyt, ami itt a bringázással jár. Talán ha elkészül a Bánd-Márkó-Veszprém bicikliút, akkor megváltozik a dolog. A Balcsira le akarok menni vagy most ősszel vagy tavasszal csinálni egy kört. Még sosem voltam úgy, hogy egyedül és az én tempómat tolom, mindig valakihez igazodni kellett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54934) inf3rno válasza tomcica (#54929) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tűnik annyira jó ötletnek tovább erőltetni. Maximum úgy próbálnám meg, hogy síkon és emelkedőn kocogok, lejtőn gyaloglok. Várok még egy napot, aztán kedden bepróbálkozom. Addig meg tolok rá masszázs pisztolyt meg jegelem sörrel, aztán meglátjuk.
Azt tudom, hogy van egy haverom, aki éveket elkínlódott vele. Mondjuk ott van lúdtalp is, ami állandóan előhozza neki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54935) LanyUs válasza inf3rno (#54934) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ettől féltem! De talán időben kiszálltál a challange-ből. Mielőbbi javulást!!!
Én 3-4 km lassú kocogással kezdtem újra -> emelve 10k -ig fokozatosan.
Jelenleg 5 km alapozó után 5-7 db 500/500 az edzés heti háromszor hétköznap ( össz. 10-12 km reggel üresen )+hétvége kettő kanyar.
Na és itt jön a bökkenő, mert úgy érzem lassultam max tempóra, mert a sok darabolt tempó éhgyomorra miatt nincs erő a combjaimban. Annyira drasztikus ez a reggeli ch hiányos tempó futás, hogy kihat több napra. És hiába a kaja, egyszerűen nem töltődik vissza és napról napra megy a gyenge lábon szenvedés. Szóval én ha csak reggel van időm futni két út van:
1. Vagy maradok Level II alapozás szintén és hagyom a fenébe a komolyabb tempót.
2. Vagy tempó edzéshez kicsit töltök előtte.
Viszont ki tudom tartani már a 178-as pulzust 10k-n, csak semmit nem érek vele, mert nem tol a láb :)

(#54936) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Megvan a heti 100 km pontosabban 101 km :R

[ Szerkesztve ]

(#54937) xy.zsolt válasza inf3rno (#54933) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Számomra a bringaút veszélyesebb.....kivéve ha üres. Eddig a defektjeim 99%át is ott kaptam...tegnap is. Van gond a kutyát pórázon vagy anélkül sétáltatókkal, az ebike-os öregekkel, gyerekesekkel, a figyelmetlen muglikkal, (szembe jövőkkel is), A FUTÓKKAL akik nem szembe közelítenek az én sávomban....stb

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54938) inf3rno válasza LanyUs (#54935) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ki kéne tolnod az egyik futást hosszabbra, pl 15-17-21-re az anaerob határán vagy kissé belemenve az anaerobba pár km-re. Nekem úgy tűnt, hogy az növeli a glikogén raktárakat, ha tempósabbakat fut az ember hosszabb távokat. A CH feltöltésre tészta, rizs, kásák, gumós zöldségek (krumpli, répa, fehér répa, stb), ilyesmik a jók. Az édes cukros dolgokat felejtsd el, vagy legalább ne az legyen a nagyja. Rost tartalom szempontjából a kevésbé rostosak a jók, mert a rost lassítja a felszívódást. Igaz a rost egészséges meg jót tesz az emésztésnek meg ilyesmi, de itt kontraproduktív, ha túl sok van belőle, szóval pl nagy mennyiségű barna rizs, teljes őrlésű kenyér, stb. nem annyira ajánlott. Fehér rizsből is inkább a rövid szemű a jobb, a hosszú szeműben több a rost.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54939) inf3rno válasza xy.zsolt (#54937) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem elviselhetőbb, és inkább ütközök gyalogossal vagy kutyával, mint teherautóval vagy BMW-vel. Valahogy jobbak a túlélési esélyek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54940) inf3rno válasza Zozo0525 (#54936) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Hogyan osztottad be?

Buliban hasznos! =]

(#54941) Zozo0525 válasza inf3rno (#54940) üzenetére


Zozo0525
őstag

nagyon köszi :-)
hétfő 10,5 km
kedd: 11,15
szerda 16,14
csütörtök: 7,36
Péntek: 18,25
Szombat: 18
vasárnap:19,66
(Igazából csütörtök délután találtam ki jó lenne ha meglenne :) :) )

(#54942) xy.zsolt válasza inf3rno (#54939) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Felénk nincs komoly gond az autókkal....pláne az osztrák utakon nincs. Zsúfolt bringautakon gyorsan tekerni életveszélyes

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54943) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nálunk van kerékpár út de kb senki sem használja vagy alig alig.
LEhet rajta futni.
Balatoni bringa út az más, ott szezonba nem nagyon mernék futni mivel azon hatalmas a forgalom.
Bicajjal elég nehéz haladni ha nagyobb hordák vagy karavánok mennek előtted.
Fő úton 71 es en vagy a 7 esen meg nem mindig ésszerű bicajozni, mert az a kész életveszély.
Balatoni bringa körre őszi időszakot javaslom, szerintem az a legésszerűbb. :D

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#54944) inf3rno válasza Zozo0525 (#54941) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát elég erős ez az utolsó 3 nap. :-) Lehet, hogy nekem is így kellett volna, aztán a harmadik napra ha lerokkanok, akkor is még valahogy behúzom azt az utolsó 20-ast.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54945) inf3rno válasza sherlock82 (#54943) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én köröztem már nyáron és ősszel is. Van forgalom, de azért 200km-re oszlik fel, és az én tempómban (max 30km/h) annyira nem volt probléma. Kell egy jó erős csengő, aztán igazodik a karaván előtted. A legnagyobb gondom a gyökerek által felnyomott aszfalt volt. Megértem, hogyha valakinek drága a bringája, akkor sok helyen inkább a 71-est választja, viszont ahogy sokan vezetnek, eléggé rizikós a dolog. Most pl kocsival mentem a parton, és sokan "elfér az nagy gázzal" alapon előzték a bringásokat. Azt nem értem, hogy pl vezetés oktatásnak miért nem része az, hogyha bringás van az úton, akkor fékeznek előtte, felmérik a helyzetet, és utána kerülik ki, ahelyett, hogy ugyanúgy tolják tovább 50-100-al, aztán "majd csak lesz valami mire odaérek"... Azt csodálom, hogy nem nyírnak ki több embert ezzel a hozzáállással.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54946) Zozo0525 válasza inf3rno (#54944) üzenetére


Zozo0525
őstag

van egy idősebb pasi.(64 éves) minden kora reggel a pályán találkozom vele Ő 15 km-t tol naponta havi 1 nap pihenővel.

(#54947) inf3rno válasza Zozo0525 (#54946) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az szép!

Buliban hasznos! =]

(#54948) sherlock82 válasza inf3rno (#54945) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen, eloszlik. A legszomorúbb hogy ha kimész az úttestre kb egy kriplinek néznek és rendszeresen dudálnak vagy integetnek. Én azt vettem észre hogy ha időben csengetek akkor azért lehúzódnak. Pár részen mondjuk a bicikli út elég kanyargós ( Csopak, Balatonberény stb ) ott azért ha szembe jönnek veled , akkor elég komoly baj is lehet én ha lehet mondjuk mindig lehúzódok jobbra biztos ami biztos alapon.
Ha Badacsonytördemicnél nem mész fel a római útra hanem maradsz a 71 esen akkor nagyon kell vigyázni illetve Zánka és Balatonfüred közt is van egy két veszélyesebb szakasz.
Elég sok dombocskát amit a gyökér felmart megszüntették, egész járható ott is az út már.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#54949) inf3rno válasza sherlock82 (#54948) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dombocska szempontból úgy rémlik a Keszthely környéki részek voltak a legrosszabbak főleg a Szigliget-Keszthely szakaszon, de már 5 éve nem tekertem arra. Lehet, hogy azóta javult a helyzet. A keleti rész egész vállalható volt mindig Siófoktól Badacsonyig, ott talán Almádi - Kenese, ahol voltak pocsék szakaszok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54950) Vertigo18 válasza sherlock82 (#54948) üzenetére


Vertigo18
addikt

Holnaptól megyek a Csopaki kiképzőközpontba (északra van a hetvenvalahányas úton), nyuftass meg, hogy tudok majd futni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.