Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) tomcica válasza xy.zsolt (#54199) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem remlik h merne :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54202) xy.zsolt válasza tomcica (#54200) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Megpróbálhatom ismét a 5.30-6.00 közötti tempót, de eskü, hogy kb úgy fáraszt mint a 4.40-5.00.......vagy csak úgy érzem :) Majd szombaton meglátom.

Ha nem mér úszást akkor így jártam.....nem volt még ez szempont mikor vettem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54203) inf3rno válasza tomcica (#54198) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ma én is felcsatolom a heréket, és futok egy 5-10k-t. :D Nagyon észnél kell lenni ennél a módszernél, mert ha túltolja az ember a távot, akkor lerobbanik valamelyik alkatrész. Télen én is alapozásra váltok, ha bírom addig sérülés nélkül, de az fix, hogy nyáron nem fogok alapozni.

Buliban hasznos! =]

(#54204) parandroid válasza xy.zsolt (#54199) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gyorsúszásnál nagyjából. Mellúszásban, amikor víz alatt van, kb semmit. Nagyon pontos adatokra ne számíts, a víz a gps legnagyobb ellensége. Kimondottan triatlonos modelleknél mintha olvastam volna olyat, hogy a medencében fordulást érzékeli, és ez alapján számol, csak meg kell neki mondani, hogy milyen hosszú a medence.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54205) xy.zsolt válasza parandroid (#54204) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi neked is az infót.....akkor ezt biztos nem erőltetem, hogy esetleg tönkre vágjam. Jó lesz a stopper is a medencén kívül :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54206) LanyUs válasza inf3rno (#54183) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálam volt! 1,5 éves kezdte, 3 éves folytatta 3-4 nap alatt átment rajtuk antibiotikummal ( gyereknátha). Engem beledöngölt a földbe 3 hétre és a feleségem 4 hétre! Egy szaros megfázás! Kigyorsítás megszakítva, futás 2 hétre elengedve!

Ami érdekes, hogy a pihentetés végére fájt a térdem alaphelyzetben is fekve. Viszont ahogy elkezdtem újra elmúlt és tünetmentes. A logika alapján kezdek félni, hogy mi lesz akkor ha abbahagyom egyszer a futást? Besz.rok a gyönyörtől? :)

(#54207) xy.zsolt válasza LanyUs (#54206) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na én a koromból is adódóan nem futok emiatt hosszabbat mint 5-10k.....ezt talán sokáig bírni fogom, nem kényszerülök abbahagyásra. Már ez is pont 5-10k-val több mint amennyit tavaly futottam :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54208) parandroid válasza xy.zsolt (#54205) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ha rajtad van, semmi baja nem lesz. Én 5+ éve hordok egész nap órát, sose vettem le vízbe menéshez, medencében pláne, de úszott már az Adriában is velem (a sót jó nagy szívás levakarni róla :U ).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54209) tomcica válasza inf3rno (#54203) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd csak,kinalok en neked egy aerob valtogatot:
- 10 x 300-400m kb felmaratonos tempo + 300m laza kocogas
ez 6-7km,fele minoseg,mas fele laza mennyiseg.

masik alkalom
5 x 1K maratonos tempo + 1K laza kocogas

Alapozas es minoseg 2in1 :K cserebe (mindig van CSEREBE) amikor majd egyben akarod az eros tempot,azt gyakorolni kell felmero/verseny elott nehanyszor :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54210) tomcica válasza LanyUs (#54206) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elmondom mi lesz...nem hagyod abba...ha teljesen leeresztesz,akkor is hagyj meg napi reggeli 20-30perc laza joleso kocogast (esetleg neha felkapod a veget,h erezd a szelet az arcodba) + kis erosites.Ennyi mindig kell,kortol fuggetlenul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54211) parandroid válasza tomcica (#54209) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy nézem, zsolt, és inf3rno (és sokan mások) esetében is az a gond, hogy egyrészt nem igazán vannak képben a valós maratoni/félmaratoni tempójukról, pedig ezeket jó lenne ismerni, akkor is, ha nem ilyen távokra edzenek. Másrészt az a fixa idea, hogy minden futásnak jobbnak kell lenni, mint az előző. Been there, done that. Szerencsére kinőttem. Ja, ami a legtöbbet segít ilyenkor, ha talál valakit, akivel együtt lehet futni, és igazodni egymáshoz. Lehetőleg egyen olyan is, aki lassabb nála, meg olyan is, aki gyorsabb, de rutinosabb. Ezek a társaságban futások nekem rengeteget tettek az élményhez is, meg a fejlődéshez is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54212) xy.zsolt válasza parandroid (#54208) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ah oké, szóval az édesvizet bírja csak a gps alapú időmérés nem oké. Kvázi sima stopperként ettől még mér ha elindítom startnál és stoppolom a végén. A táv úgyis kiszámítható a
medence hosszából :)

Maraton és FM tempóm már nem lesz ismert....szerintem mindkettőnél kidőlnék a cél előtt:DD
A sprinttávos triatlon az ami még max motivál

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54213) inf3rno válasza LanyUs (#54206) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A mozgás fájdalomcsillapítót termel, a teljes leállás meg nem tesz jót az ízületeknek, néha át kell mozgatni őket.

Náthára cinket érdemes szedni és D-vitamint.

Buliban hasznos! =]

(#54214) inf3rno válasza tomcica (#54209) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az a gond, hogy a félmaraton tempó 6:00 jelenleg, a maraton meg nem menne, vagy besétálnám az utolsó 10km-t. Nagyon nem vagyok még ott semmilyen szinten, azért csak 5k körülieket futok 5:15-5.45 között most. Ez úgy kellemes tempó, nem nyír ki annyira, és mégis úgy érzem, hogy haladok. Ha sikerül lemennem 5:00 alá 5k-ra, akkor beiktatok néhány napra 2x5k-t vagy 10k-t 5:30-5:45 körülre kifutva. Aztán utána elválik, hogy hova tovább. Sosem futottam még maratont. Ha kihúzom sérülés nélkül, akkor jövőre jó lenne egy 4 órásat összehozni legkésőbb ősszel, de inkább tavasszal május környékén. Addig viszont még sok munka van. A másik, ami totál üti a maratont az a 20 perces 5k, de ahhoz most nincs annyira sok kedvem.

Buliban hasznos! =]

(#54215) parandroid válasza xy.zsolt (#54212) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a gond, hogy mi már öregek vagyunk sprinternek. Sem az ízületek nem bírják, sem a szervezet nem erre van beállva. Nem véletlen, hogy a nagyok is folyamatosan állnak át a hosszabb távokra, ahogy elhagyják a csúcsot (valamikor huszonpár évesen). Hosszú távon viszont bármit képes lehetsz még bármikor elérni: Frankfurt maratonon a 60+ korosztály első helye 3 óra alatt volt.

Másrészt mindegy, milyen távot futsz, az alapokon múlik minden. Neked a bicaj miatt van egy nagyon jó kardiód, de a futás azért másképp használja az üzemanyagot. Meg kell találni egy csomó szintet, ami huzamosabb ideig kitartható, és azokat beedzeni, különben semmilyen más tempón nem fogsz fejlődni. És minél jobb az alapod (amit ont a hosszú, kitartott, laza tempós futásokkal tudsz fejleszteni), annál jobban fognak menni a nagyobb tempók is, mert ahogy egyre lejjebb lesz az alapozós pulzus, úgy megy feljebb a laktátküszöb, és lesz hely a teljesítményorientált tartományoknak is. Ha valakinek 145-150 a 'laza' futása, annak van egy 10-15 ütés tartománya a laktátküszöbig, onnét meg kb vége a dalnak. 5-10k-kat lehet persze futni vele, de ahogy te is tapasztalod, a regeneráció már nem fér bele, pedig arra is kellenének alkalmak. A bicaj jó, meg átmozgat, de egy lassú, tötyögős regeneráló futás többet érne, mert pont a specifikus izmokat mozgatja át, és pont a megfelelő mozgásformával.

Persze egyrészt ez kicsit leegyszerűsített hozzáállás, másrészt mit értek én hozzá, de remélem, a lényeg azért átjön.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54216) tomcica válasza inf3rno (#54214) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor igy:
10 x (300-400m 5:15-5:00 + 300m piheno 6:30 v lassabb)
5 x (1K (5:30-5:15) + 1K 6:30 v lassabb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54217) tomcica válasza parandroid (#54211) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem,ez a menjunk ki lassabb futoval es csurogjunk vele ez nalam is igy szokott lenni :K sokat segit h ne tapossam szet.Mostanaban mar nem gond,de 10eve meg porgettem rendesen a kozeptavos edzeseket,akkor a laza (rovidebb) nap sem nagyon volt 3:45-tol lassabb :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54218) xy.zsolt válasza parandroid (#54215) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én is arra apellálnék, hogy a korosztályom már nem sprinttávot választ ;]
Amúgy csak magam miatt tolnám le egyszer legalább.....ha tudom 1 órán belül.
450m úszás + 20k bringa + 5k futás még bírható szerintem....kérdés az idő

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54219) Zozo0525 válasza parandroid (#54211) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez a csoportos, társas futas jo dolog :C

(#54220) zolikaDB


zolikaDB
veterán

18-ért behúztam egy Kiprun KD Plust, meglátjuk, szereti-e a pronáló lábam, vagy megy vissza a Decathlonba.

(#54221) LanyUs válasza inf3rno (#54213) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm -> így már világos! :R
Nekem: napi 50 mg Zink, 500mg Magnézium, 2000mg C, 3000 IU D és 20g glutaminnal tartott 3 hétig. A feleségem meg nulla vitaminnal szintén ugyanennyi...

Kayano 26 nem szellőzik annyira, mint a Hoka Clifton, Stinson. 36 fokban túl meleg a cipő. Amúgy kezdek összebarátkozni vele. Csillapítása szintén kevesebb. De a legjobban a gördülékenység és az energia visszaadás hiányzik.

Asics lightweight zokni ( 1800 Ft/pár ) ipari hulladék. Tűz forró benne a lábam. A legjobb a tomcica által ajánlott inov-8 zokni. Hűs, száraz, strapabíró :R

(#54222) inf3rno válasza parandroid (#54215) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért ne mossuk már össze a hobbi futót a versenyzőkkel. 30-40-50 körül is még lehet sprintelni mindenkinek a maga szintjén, ha valakit ez motivál.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54223) inf3rno válasza tomcica (#54216) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Ez már jobban tetszik. És ezeket váltogassam minden edzésen, vagy heti néhány elég ezekből?

Buliban hasznos! =]

(#54224) inf3rno válasza tomcica (#54217) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbálkoztam ezzel a közös edzéssel évekig, de sosem működött igazán egy csapattal sem. Sem az edzéstervbe nem tudtam igazán beilleszteni, amit csináltunk, sem a közös hangot nem sikerült megtalálni. Kivéve talán az egyik csapatot, de az meg erőedzés volt, nem futás. Lehet, hogy párban más, de most tutira nem teszek bele ebbe energiát.

Buliban hasznos! =]

(#54225) HKorn válasza inf3rno (#54224) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem ez a csoportos futkosás nagyon nem jön be, pont ellenkezője, mint amiről nálam a futás szól (csak magamra való figyelés, egyfajta kikapcsolódás, befelé fordulás, ún. énidő) Egyedül a feleségemmel szoktam futni néha, mással nem nagyon akarok.

Run&Ride

(#54226) inf3rno válasza LanyUs (#54221) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor ez ilyen. A lényeg, hogy legyűrtétek.

Nekem Moose zoknik vannak, egész jók anyagra, de már teljesen kinyúltak az évek alatt, és lassan cserélni kell őket. Megpróbálom majd én is az inov8-at, kíváncsi vagyok.

Buliban hasznos! =]

(#54227) inf3rno válasza HKorn (#54225) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja valahogy én is így vagyok vele, nem azért megyek futni, hogy dumáljak, hanem hogy kikapcsolódjak teljesen. De amúgy sem igazán találtam meg soha a közös hangot a csapattal vagy a korkülönbség volt nagy vagy volt, hogy a seggfejek miatt. Az erőedzős csapat edzés az fizetős volt és baromi jó volt szerintem, viszont néhány év után az edző saját edzőtermet nyitott a szomszéd városban, és oda már nem követte a csapat nagy része. Azért más ha csak átmész a szomszédba meg más, ha ingázni kell az edzés miatt egy órát.

Buliban hasznos! =]

(#54228) sipi700


sipi700
tag

Az, hogy ki mennyire gyors vagy gyorsul nem életkor kérdése. Egy ideig lehet gyorsulni aztán egyszer vége. Aki 40 évesen kezdi nem biztos, hogy ilyen szintig fog gyorsulni, mintha tizenévesen kezdte volna. Amíg van gyorsulás tud motiválni a rövid táv is, utána lehet emelni.
A gyorsuláshoz kellenek a résztávos edzések és a gyors részeken oda kell tenni magát az embernek. Idővel a résztávok is tudnak javulni tempóban, így 5-10 k is javul. Ez edzésenként sokszor csak 10-20 perc. Maximumig kell tolni. Sokan ezt nem veszik komolyan és nem is jön az eredmény. Egy 3:45-ös 5k-hoz kell nagyobb tempóban edzeni, hogy versenyen ne fájjon az a 3:45.
Ha nem tudok fejlődni jöhet a hosszabb táv. Hosszabb távon jó eredményt elérni még több edzés, persze lehet hajtani a teljesítés szintjére, táv legyőzésére is. Jelen állapotomban egy 3:30-as maratonhoz több munka kellene, mint a 17 perces 5 k-hoz. A 2-3 órás edzések sem vonzanak. Max. 60 perc és abban legyenek pörgős részek.
Triatlon verseny nem futóverseny. Oda a többség nem felkészületlenül megy és nincs is annyi verseny, mint futásban és az itt olvasható “sprinthez” lassú vagyok gondolatok miatt amatőrök rögtön féltávra mennek, több a nevező, könnyebb elvegyülni a mezőnyben, majd sétálni a félmaratonon. Ez mennyivel jobb annál, hogy valaki nem elég gyors a rövidhez? 40 km bringa után épp elég egy 10-est lefutni és a szememben nagyobb teljesítmény, mint egy lesétált féltáv.

(#54229) tomcica válasza inf3rno (#54223) üzenetére


tomcica
Topikgazda

heti 1db mindkettobol...kozte laza napok...kesobb mar meg lehet heti 2-2x is csinalni,csak engedd,hogy kicsit megszokja a tested :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54230) xy.zsolt válasza sipi700 (#54228) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezzel teljesen egyetértek :K bár én csak a józan paraszti ésszel jutottam erre, nem pedig tapasztalattal. Ősztől pörgetem fel résztávokon max-ra. Egyszer múlt héten próbakép gyorsultam 3.15 tempóig.....kábé mint a csillagokháborújában a fénysebesség elérése feeling volt :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54231) inf3rno válasza tomcica (#54229) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké. Mondjuk augusztustól ezt csinálom egy hónapig, aztán meglátjuk hogyan hat.

Buliban hasznos! =]

(#54232) LanyUs válasza inf3rno (#54231) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ma a diéta sérült! Anyós sütött túrós rétest! Még melegen a sütőből 2 db-ot megettem... Akarom mondani a 4 csíkból kettő darabot :) Gondoltam is magamban, most ki lenne az a b.rom, aki inkább répát enne salátával. Se nyúl nem vagyok, se m.rha. Ennyi... :D

(#54233) HKorn válasza LanyUs (#54232) üzenetére


HKorn
addikt

Egs. Azt lehetetlen megállni, együttérzek veled :D

Run&Ride

(#54234) norby_42 válasza LanyUs (#54232) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hős vagy, hagytál belőle!

Eat pasta, run fasta

(#54235) danielsz


danielsz
tag

Én nem hiszem, hogy kevesebbet ennék, de most mentem be 70 kiló alá, bár ez nem igazán mérvadó, éppen hogy fölötte voltam. A formám viszont igazán fos. Egyszer már megállhatna a visszafejlődés :D A korona előtt már kezdtem úgy érezni, hogy van esély, hogy összeérjenek a dolgok, talán egy értelmes 10K-t össze bírok majd rakni. Érdekes, hogy vannak futások, amikor azt érzem, hogy eléggé adja, máskor meg bazi magas a pulzus :(

[ Szerkesztve ]

(#54236) inf3rno válasza LanyUs (#54232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem dédanyám tudott nagyon jó túrós rétest csinálni. Azóta sem ettem olyat sehol. Hiányzik.

Buliban hasznos! =]

(#54237) inf3rno válasza tomcica (#54216) üzenetére


inf3rno
nagyúr

10x400 (5:00) R400 (6:30) lett. Valamiért ez maradt meg, nem a 300 R300. A tempót nem sikerült állandón tartani, mindig elúszott egyik vagy másik irányba, de azért nem ennyire, mint a Strava mutatja. [link] Nem volt ez annyira egyszerű edzés, mint amire számítottam, a végére elkészültem egy kicsit, pedig tök jól jöttek ki a gyors részek, általában síkra vagy lejtőre. Az elején pedig még gondolkodtam, hogy nem e lesz lassú ez az 5:00, de valahogy összeadódik a végére, mindig egy kicsit nőtt a pulzusom érezhetően.

Buliban hasznos! =]

(#54238) tomcica válasza inf3rno (#54237) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ra fogsz erezni, es akkor mar ora nelkul is eleg jol eltalalod a gyors ritmusat :K jo a 400m piheno, csak 300tol rovidebb ne legyen.
Ha xar nap van es kell 600m piheno az is belefer olykor, tobb ne legyen.
Ez az edzes minosegi, de megcsinalhato, es gyorsan regeneralodik az ember.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54239) tomcica válasza tomcica (#54238) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az 1000m tempos azert ne legyen ilyen eros 5:30-5:20 eleg. Annak fenyeben amit irtal a 400rol.Adj neki idot es szepen 4het alatt raallsz. Na akkor mehet hetente 2db mindket fajtabol szeptembertol, ha bevalik ez az epitkezes es megszeretted.
Nem kell gyorsitani! Nem kell 4:55-4:50 stb. Akkor sem, ha ugy erzed ez mar konnyu. Ki kell majd futni egy 5K felmerot kb 90%-on aug utolso edzesen (az egyik 1K/1K helyett).Ha a felmero javulast mutat, akkor az az 5K felmeros tempo alapjan belojjuk az uj 400 es 1K sebessegeket.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54240) tomcica válasza tomcica (#54239) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A koztes napok lazak, ma eleg 5km konnyed (akar lassurol jolesoig gyorsulo, de nem kell merni, ne legyen benne erofeszites sehol, ez a lenyeg) + nehany db rovid 50-70m gyorsito.
Mivel most ket laza napod is van (heti 1x van 400m es 1x 1K). A masodik laza napon 5km konnyed es nehany rovid emelkedo legyen (3-5 x 50-100m fokozos emelkedore, nem muszaj itt meg tul erosre, csak elkezded erinteni ezt a munkat).
Kesobb majd ezek kozul egyikbol ki lesz epitve egy sebesseg nap/ero nap (hetente rotalva).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54241) xy.zsolt válasza tomcica (#54240) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én milyen tempóval fussam ugyanezt a programot? (a heti 2fajta váltott tempóst)
Most 4.25-4.35 között van a leggyorsabb 5-10k tempóm.
Augusztus végén én is tesztelném mit eredményezett.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54242) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#54241) üzenetére


xy.zsolt
őstag

erre gondolok:
10 x (300-400m 5:15-5:00 + 300m piheno 6:30 v lassabb)
5 x (1K (5:30-5:15) + 1K 6:30 v lassabb)
Szóval esetemben milyen tempók legyenek egy hónapig ?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54243) tomcica válasza xy.zsolt (#54241) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 400-as edzest 4:20-4:25 ,az 1000m-es edzest 4:35-4:45. Mindket edzesnel lehet azt is,hogy elso nehany ismetles a lassabbik celtempon megy,amikor mar szepen duruzsol a test,akkor kapod fel picit. Tehat 3-4 x 400m 4:25,es a tobbi 4:20-on. Az 1000-nel 2db 4:45 majd felkapod 4:40-4:35 a tobbit.
Be szoktam melegiteni 1-2km laza fokozossal es nehany db 30-50m repulo gyorsitoval mielott elkezdem ezeket :K
Neked akkora alapod van,hogy gyorsan kiepitheted a heti 2-2x ilyen edzest...tobbi napod akar bringa is lehet.
A hetvegi hosszunal (inf3rno neked ez meg nem kell,de majd a jovoben igen) pedig ugy szoktuk kezdeni az epitkezest h 400m+400m+400m egy lassu,egy konnyed,egy tempo.Ebbol megy 16-20km embertol fuggoen. Inf3rno-nak ez 6:30-6:00-5:30 megallas nelkul csak valtogatja megallas nelkul.Neked ez 5:30 - 5:00 - 4:30.
Amikor mar kiepult minden akkor ez a hosszu atmegy 1K+1K+1K-ba,a sebessegek maradnak.Ez mar nehany hettel a celverseny elott lesz igy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54244) tomcica válasza tomcica (#54243) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nagyon ovatosan szeretned kiepiteni,akkor mehet ugy is heti 1-1db 400-ak 5:00,1K-k 5:15.Akar augusztusban mehet igy,a melegre tekintettel,es hogy szokni is kell ezt a fajta munkat.
Utana viszont amit irtam az neked hozhato :K
Ugyanis,ha 4:35-on tudod hozni a 10K-t stabilan,akkor 4:45-on 6x 1K/1K hetente hozhato akar ketszer is :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54245) tomcica


tomcica
Topikgazda

Mi rengeteget gyakoroljuk a celtempokat :K ,ha mas nem csoffadt 100-200m-es ismetlesekkel,es onnan epitkezve felfele. Amikor a bandaval elkezdtuk a munkat volt aki 5km-t tudott egyben lefutni es 10km-tol mar rettegett.Nem mondom,hogy most maratonos specialista lett,de edzesen 12km-t szepen ki tud futni (4km laza melegites es 8km ilyen 400+400+400m valtogato). Volt lany,aki azt mondta 6:00-as iramtol gyorsabban eleteben nem fog futni,a tel vegen felmero valtogaton 15km-t tolt 6:15-5:45-5:30 -as 1k/1k/1k modon,atlagolva 5:45 ;) meglepodott O is ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54246) ígyvanferi válasza tomcica (#54245) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én visszafelé kérdezném a tempót ötezer méter esetében, ha nem nagy hülyeség az 1000-es résztáv tempójából kiindulva tervezni az 5K felmérő céltempóját. Nagyon rég futottam direktben ilyen rövid gyorsat, nem igazán tudom belőni, mit kéne megcélozni. Strava a legjobb 5K időmnek 19:04-et tart nyilván, ami az őszi félmaraton PB-ből jön, valamikor jó pár éve voltam 19-en belül is, amikor még szinte minden héten rekordot akartam dönteni rövidebb távokon, de az már a feledés homályába veszett. Azóta meg nem próbálkoztam ezen a távon, meg is öregedtem közben, szóval ha most összejön, akkor nem is nagyon piszkálom ezt a továbbiakban.
Nemrég írtál egy 4 hetes tervet LanyUsnak, én is az ebben leírtakat követtem az elmúlt 3,5 hétben, most vasárnapra tervezem az 5K-t. Annyit módosítottam, hogy a szokott futóútvonalaim adottságaihoz igazodva 5x1000 R600 és 7x300 (~310-320) R300 a résztávok. A tegnapi 1000-ek 3:40-en mentek, a 600-on 4:55 jött ki átlagban. Volt vele munka bőven, az utolsónál már talán 190-ig is felkúszott a HR, úgyhogy kicsit szkeptikus vagyok, hogy mondjuk ez a 3:40 menne-e folyamatosan 5 km-en keresztül. 3:45 már oké lenne, végülis azzal is PB, még ha nem is sokkal. Azt gondoltam még ki, hogy bekezdek a 3:40-nel, esetleg egy-két mp-cel gyorsabban, aztán ha nagyon kezdek széthullani, akkor 12 percnél kiszállok (vagy ha utána borulok meg, akkor utána, csak legyen meg az a bő 3 km szépen), és Cooper-teszt lesz belőle. Mi lehetne a jó taktika?

[ Szerkesztve ]

(#54247) tomcica válasza ígyvanferi (#54246) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindket verziot mukodhet,ha 3:40-en kezdesz be es szethullik ahol szethullik (en igy szoktam :K ) illetve a masik,ha biztonsagosabb 3:45-on kezdesz be es probalod a veget gyorsitani (ez nalam 10K felett megy mar csak igy).
Mindkettohoz ALAPOS bemelegites kell,ertem ez alatt 3-5km laza fokozos,400m celtempon es 2x rovid repulo gyorsito 150-200m...kis pihenes es megkuldheted ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54248) LanyUs válasza tomcica (#54245) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szeretem a reggeli aerob "szabadságát" és ha adja, teletűzdelem sprintekkel/tempókkal.
Az Saucony Ride Iso 2 nem jött be, ezért a Guide 13-ra csak legyintettem. Ma elvittem reggel...

1. Annyira kényelmes, hogy a tervezett 8 km helyett 13 km lett éhgyomorra.
2. Könnyű, ezáltal duruzsolja, hogy hajrá -> mehet a tempó!
3. Gyorsabb tempónál is kényelmes, jól tartja a lábat.
4. Kocogásra is alkalmas, szintén jól tartja a bokát.

Az egész testem jobban áll mind a Guide 13, mind a Kayano 26 esetében. Igaz, hogy nem adják azt az érzetet, hogy elpattanok a talajtól ( Stinson 6 ) -> de ezáltal stabilabb törzstartásra késztet. Tehát a Hoka lehet kicsit már túl jó cipő, mert kényszerít a helyes tartásra ( anélkül is simán futható ).

Annyira vitt a lendület, hogy kiestem az aerob zónából is :) Volt 03:36/1km is :D

(#54249) tomcica válasza ígyvanferi (#54246) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor az ilyen darabolt futasokbol osszerakott edzest kell folyamatos felmerobe v versenyre atvinni,akkor elofordulhat,hogy nehanyszor ra kell probalni :K akar 3K v 7K tavokon,mire raall a test egy jo 5K-ra.
Ilyenkor koztuk rovid atmozgatas megy,es 5-10x 200m eros 200m laza.Keves heti km,szinte felmerobol-felmerobe csinalsz 2-3hetet.Utana leteszed ezt a munkat,es johet a kovetkezo felkeszulesi periodus arra keszulve ami a kovetkezo celverseny.
Ez a par het felmerozes komoly gyorsasagi es anaerob terhelest ad a testnek,heti keves km-el megy,alaposan ki kell oket pihenni.Viszont egy 10-21K felkeszulesi ciklusnak nagyon is jo sebessegi alapot ad.Ez a par het utan indulhat egy mini alap 4het km gyujtes aerob,pici celsebesseg (21K) erintese 3-400 v 1K-val.Majd indulhat a celmunka

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54250) inf3rno válasza tomcica (#54239) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Strava szerint ez most 4:30-5:15 közé esett, mobilon visszanézve olyan 4:45-5:05 közé teszi, úgyhogy még bőven van mit fejleszteni a tempó tartáson. Jobb lenne, ha érzésre menne, mert az óra csak megzavar, hogy egyszer kevesebbet mutat 15 másodperc múlva meg többet. A 6:30 sem igazán megy, valamikor 5:15 lesz belőle, máskor 7:00. Nyilván a lejtő, emelkedő is hozzá tesz, hogy máshogy érzem, de kevés itt a sík terep, maximum ha városon belül körözök, akkor tudok egy részen enyhe emelkedőn és lejtőn futni. Később bemérem erre az intenzitásra a pulzust, aztán megpróbálom pulzus kontrollal, hátha az jobban működik ilyen dimbes-dombos terepen.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.