Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) zzola válasza xy.zsolt (#54645) üzenetére


zzola
félisten

Köszi.
Legközelebb egyénileg gondoskodom mindenről!
Szeptemberben lesz egy 35 km-es versenyem, addigra felkészülök!
:R

(#54652) inf3rno válasza xy.zsolt (#54646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a jázmin rizs vált be eddig a legjobban. Ezeket a cukros dolgokat, gyümölcsöket, aszalványokat nem bírja a gyomrom. Eléhezésnél a koffeines gél, ami egyszer vissza hozott a halálból.

Buliban hasznos! =]

(#54653) sipi700 válasza xy.zsolt (#54650) üzenetére


sipi700
tag

Bringáztam hasonló állapotba kerülővel. 100 km környékén lehetett. Szerintem elég kaját sem evett, bár én is csak 2 gélt vittem, mert időben úgy kalkuláltam elég lesz+2 kulacs iso-t, amiből 1-et neki adtam, mert csak víz volt nála. Így a végén már én is csak vizet ittam, amitől csak szomjasabb voltam. Meleg is volt. 100-nál már nagyon nem bírta, de előtte is lassan haladtunk már én is éhes is voltam. Jött az a pont, hogy megijedtem olyan fehér volt, külföld kit hívjak. Padon feküdjön, én keresek büfét. 10 km-re volt, választék jégkrém+cukros üdítők. Országútin valahogy elpakoltam 2 cukros üdítőt, majd magnum jégkrémet eszegetve mentem vissza érte. Falfehér volt, 2 lötyi be, jobban lett, sikerült a büféig eltekerni, ráerősített jégkrémmel+még egy kis cukrossal, onnantól viszonylag normális tempóban letekertük az utolsó kb. 30 km-t. Azóta mindig van nálam iso pezsgőtabi, itthon amúgy pumpás Biotech van, azt nehéz lenne cipelni ;) Ha akkor nem megyek előre és vele totyogok tovább én is hasonló állapotba kerültem volna.

(#54654) inf3rno válasza sipi700 (#54653) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez az iso pezsgőtabletta jó ötlet. Én is beszerzek majd bringázáshoz végszükség esetére.

Buliban hasznos! =]

(#54655) tomcica válasza sipi700 (#54653) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A pumpas biotechbol szoktam egy adagot beletenni a flakonba,de nem ontom fel vizzel csak a varosi kutnal v. a palyan :K igy konnyu addig el birok vele futni a kezembe tartva.Raontom a vizet es kesz is az izo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54656) sipi700 válasza tomcica (#54655) üzenetére


sipi700
tag

Pályára én is így megyek :D Van mellette kút. Ha bemelegítésnek elkocogok a pályára könnyebb az ürest vinni, ha bringával megyek ki hidegebb a víz, ha ott töltöm ;) Csak az ízét unom már (de látom te is írtad a napokban, hogy néha unalmas), csak erdei jön be, esetleg mojito, de ár/érték arányban meg ez a legjobb. Ha már nagyon nem bírom lopok a pezsgőtablettából. Egyre több gyártónak van és egész kellemes ízek (Powerbar, High5, Sponser ezeket próbáltam, gyomrom mindent bír)

(#54657) LanyUs válasza tomcica (#54655) üzenetére


LanyUs
senior tag

Itt egészen pontosan a bio tömegnövelőről van szó? Mert a whey-nek szinte nulla a cukortartalma. Ilyenkor nem lenne jobb por alakban tényleges ISO?

(#54658) tomcica válasza LanyUs (#54657) üzenetére


tomcica
Topikgazda

BCAA is jo lenne,de az draga nekem napi szinten hasznalni igy nyaron.Abba egy kis asvanyi anyag es okes is :K
Igy marad ez.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54659) sipi700 válasza LanyUs (#54657) üzenetére


sipi700
tag

Van egy hypotonic nevű izotóniás ital arról van szó. 1 liter pumpás kiszerelés és hónapokig elég.

(#54660) sipi700 válasza tomcica (#54658) üzenetére


sipi700
tag

Sajnos BCAA egyre drágább, én se fogyasztom napi szinten már :( Most próbaképp vettem EAA-t illetve volt After is, de maradok mindig BCAA-nál. Amit nem bírok azok a fehérjeporok, bármibe teszem olyan fura mellékíze van. Egyszer-egyszer jó, küldenek is mindig a rendeléshez, de napi szinten nem tudnám legyötörni ;)

(#54661) inf3rno válasza sipi700 (#54660) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát lehet még zsírszegény túróval vagy csirkével, hallal próbálkozni, ha az esszenciális aminosavak pótlása a cél, de úgy sejtem az sem lenne olcsó.

Buliban hasznos! =]

(#54662) LanyUs válasza sipi700 (#54659) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Nem értettem tomcica miért iszik Mojito koktélt futás közben. Igaz hogy cukros, de full beállna a végére :)

Tetszik ez a por alakú iso. Van jeges tea ízben is. Tehát kell még bele egy adag jeges tea ízű g-bomb glutamin mátrix és még hatékonyabb lesz a cucc.
Tehát nagyobb terhelés előtt jó 10-15g bcaa + ( 1 adag Hypnotic 1 adag g-bombbal keverve ). Ez hypnotikus lesz :D Lehet csempészek még bele 2g kreatin monochidrátot is, tanulmányok szerint az is javít az izom állapotán terhelés alatt. Béta alanint hagyom, kell a gyomor is futni :)

(#54663) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Én meg rájöttem idén, hogy 1-1.5 óra mozgás elég naponta ha az kellően intenzív...ritkán tekerek már 60+km-t. Nekem az egészség + fittnes megőrzése a cél, nem versenyzek. Szóval ennyi időre én már csak vizet vagyok hajlandó pótolni (vagy max 1 banán). Futás max 10km....oda semmi sem kell pluszban

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54664) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#54663) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akartam mondani: fittség megőrzése a cél :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54665) archie17 válasza LanyUs (#54662) üzenetére


archie17
tag

Bár kevésbé kényelmes, mint a por alakúak, de van egy bevált házi iso receptem, nyáron a világból kifutnék ezzel:
- fél narancs leve
- fél citrom leve
- körömnyi gyömbér reszelve
- só (mennyiséget nem tudok mondani, tekerős malomból szoktam 7-8 csavarást, de gyengébb himalájait használok - szerintem egy kávéskanálnyi kb)
- evőkanál méz

Ezt 1l-ig öntöm fel vízzel. Este csinálom, be a hűtőbe, reggel kiad két soft kulacsnyi isot. Hosszabb távokon, futómellényes futáskor viszek ilyet.

Akkor kezdtem el utánajárni, amikor láttam, hogy a legtöbb iso por gyakorlatilag kristálycukor. Egyedül a Hammer nem az, és azok tényleg remek termékek, de el is kérik az árát cserébe. A fentebbi recept finom, elérhető és nekem bevált.

(#54666) bajnokpityu válasza archie17 (#54665) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Köszi a tippet:)
De kamu lenne rairva az olcsóbb isokra?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54667) sipi700 válasza archie17 (#54665) üzenetére


sipi700
tag

Ez nem is hangzik rosszul. Nálam még sok a “mű” kaja. Mióta home office-ban vagyok javult valamelyest a helyzet, de még nem vagyok az a tudatos táplálkozó. 20-as éveimben jártam teljesítménytúrákra, ott volt pár “öreg”, aki mondta milyen “koktélokat” visz túrára és fogyaszt, nem ám energiaital meg izotóniások. Igazi szálkás sportemberek voltak, ami akkor különös volt, mert a környezetemben mindenki túlsúlyos volt annyi idősen. Még van pár évem az egészséges életmódhoz. Test egész jó, kaja nem :)
Szinte minden iso-ban van valamilyen cukor, ami zero-m van abban szukralóz (ha már édes inkább cukor legyen, de most ilyen is van). Legnagyobb kihívás a cukor csökkentése lesz :(

(#54668) emvy válasza sipi700 (#54667) üzenetére


emvy
nagyúr

Hogy lenne egyébként izotonias, ha nem lenne benne cukor?

while (!sleep) sheep++;

(#54669) sipi700 válasza emvy (#54668) üzenetére


sipi700
tag

Tudom, hogy van bennük azért is írtam ;)

(#54670) LanyUs válasza archie17 (#54665) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Edzésen kipróbálom! :R A Hammer ötlet viszont megtetszett. Megpróbálom görcsre hátha...
A koktélból hiányzik Nekem az aminosav. Szükségem van rá versenytempón, mert a túlsúlyom ( 192/103 kg ) zabálja az energiát és keményebben dolgoztatja az izomzatot. Valamivel vissza kell billenteni a fostosodást versenyen, erre valamelyest jó 10-15g bcaa és dupla adag g-bomb :))

(#54671) archie17 válasza bajnokpityu (#54666) üzenetére


archie17
tag

Nem kamuznak, a pontos arányokat cukortípusonként nem írják le, de pár példa a termékekről:

BioTech USA webshopja, IsoTonic
" Carbohydrate Matrix [maltodextrin, dextróz, szacharóz, fruktóz, izomaltulóz]" (magyarul keményítő, répacukor, szőlőcukor, gyümölcscukor és egy szőlő/gyümölcscukor keverék)
100g-ban/1adagban: Szénhidrát 89 g (34%*)/36 g (14%*), – amelyből cukrok 53 g (59%*)

Decathlon Aptonia (összetételt nem ír a webshop):
100g ill. 1 adag (38g)-ban: "Szénhidrát: 92,4 g | 35,1 g, ebből cukor: 78,2 g | 29,7 g."

Hammer Heed webshopról (32g-ra van számolva, felszoroztam):
100g-ban 81g szénhidrát, de csak 6-7g cukor, és 0g hozzáadott cukor. Cserébe 15e Ft egy kiló (~32 adag) :)

Ezért mondom, hogy az olcsó porokkal gyakorlatilag kristálycukrot veszel, amit otthon is megtalálsz (főleg a Decathlonos durva! az kinézetre is kb cukor). A cukros víz sem rossz dolog egyébként, az is segíthet valamit, de az izotóniás italhoz kell még pár dolog. Nem nagy ördöngösség, megfelelő koncentráció kell (ettől izotóniás), és a hype-olt "elektrolit mátrix" is csak annyi, hogy nátrium, kálium, magnézium, kalcium stb. legyen benne. Ráadásul az ipari elkészítés és többszöri feldolgozás is kimarad, ha magad csinálod.
Narancs és citrom: rengeteg kálium, + kalcium és foszfor, kevés magnézium
: talán nem meglepően rengeteg nátrium
Gyömbér: megintcsak kálium
Méz és a gyümölcsök leve: innen jön a cukor (ergo szénhidrát) ebbe is :)

Innentől ízlés, gyomor és kényelem és türelem kérdése, vagy pénztárcáé. Nem feltétlen jön be mindenkinek a kotyvasztás, vagy éppen a narancsos-citromos-sós lé, plusz arra még én se találtam megoldást, hogy ha 1l nem elég, hogyan vigyek koncentrátumot és töltsem fel pl. kék kútnál gyorsan. Mindenesetre mióta ezt kipróbáltam, olcsó izót nem veszek.

(#54672) sipi700


sipi700
tag

Cukrosokban valóban maltodextrin, dextróz, invert cukor, fruktóz stb. van
Vannak zero-k, ebből 3-at ismerek (tablettás)
Powerbar és High5 szukralóz
Hammer fizz szorbit és stevia
a nagy dobozosokat nem tudom, de említett Hammert megnézem.

(#54673) emvy válasza archie17 (#54671) üzenetére


emvy
nagyúr

A Hammer Heed szerintem nem izotonias ital. Most tisztázzuk, h mit akarunk: izotonias italt vagy valami egyéb sportitalt. (Legalábbis elsőre úgy tűnik.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#54674) sipi700 válasza emvy (#54673) üzenetére


sipi700
tag

Most, hogy felvetetted rákerestem izotóniás ital szóra. Soha nem foglalkoztam vele melyik miért milyen, de nem is sportolok hosszabb távokon. Már tudom, hogy a hypotonic valójában hipotóniás, ami elsősorban “csak” hidratál. Miután főleg emiatt fogyasztom edzés előtt/közben pont megfelel. Ch rövid edzésekhez kevésbé fontos nekem. Mindenesetre megnézem ezeket rendesen, köszi! ;)

(#54675) xy.zsolt válasza archie17 (#54671) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, akkor az általam linkelt Jaat féle sókeverék +mézzel is megér egy próbát. 1400ft volt a sókeverék (szőlőcukor nélkül) 2éve kikevertetve gyógyszertárban....és egész nyárra elég volt...heti 5x tekertem. Ehhez jön a méz ára....ami húzós....legalábbis itt az Alpok alján

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54676) inf3rno válasza sipi700 (#54672) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A dextróz ugyanaz, mint a glükóz, próbáld ki azt. Ha édesítőszer kell, akkor eritritol és stevia, amik jók, minden mást jobb kerülni A xilitol is jó lenne, de fosat. Egyébként glükózosat ki lehet keverni szőlőlével (vagy szőlőcukorral) és sóval is nagyjából izotóniásra, szóval annyira nagyon nem fontos ezeket megvenni, ha hajlandó méricskélni az ember. Ha másból pótolod a szénhidrátot, akkor meg annyira nem is fontos, hogy sportitalod legyen, jó a víz, esetleg egy kicsi só vagy só tabletta, ha nagyon izzadsz.

Én meg nézek tablettát vagy gélt valamikor a héten, kíváncsi vagyok milyenek vannak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54677) archie17 válasza emvy (#54673) üzenetére


archie17
tag

Izotóniás annyit tesz, hogy a szervezet sejtfolyadékaival megegyező sűrűségű. Ha kevesebb (mint pl. tiszta víz), "felhígul a vérünk" (csak az egyszerűség kedvéért), és nem tudja ellátni az alapvető élettani folyamatokat. Ha több, akkor meg a szervezetnek saját magától kell vizet elvonnia, hogy megfelelő szintre hígítsa, vagyis még jobban kiszárít (lásd: túl édes, sűrű gyümölcslevek nem oltják a szomjat).
Ez alapján szinte bármiből lehet izotóniás folyadékot készíteni, legegyszerűbb a fiziológiás sóoldat.
Nyilván sós vízzel senki se szívesen frissítene, plusz javasolt bele szénhidrát is az energiautánpótlás miatt.

A Hammer oldalán a Heed izotóniásnak van írva, ami ha az ajánlott keverés mellett kiadja a szervezet folyadékainak a sűrűségét, akkor az is.
Ezért írtam, hogy nem nagy ördöngösség, de sok csalafinta dolog van a gyártók részéről, keverednek a fogalmak is, és könnyű elveszni a kínálatban. Nekem egy dolog volt fontos, ne cukrot vegyek izo címén.

(#54678) archie17 válasza xy.zsolt (#54675) üzenetére


archie17
tag

Na látod, ez például pont olyan ideális kombó, ami mögé be tudok állni :) Sókeverék gondolom izotóniás, méz meg szénhidrát, és talán íze is lesz.

(#54679) inf3rno válasza archie17 (#54677) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a víz elvonás csak ideiglenes, a glükózt és a sót is aktív transzporttal veszi fel a szervezet, a víz pedig követni fogja leginkább a sót (azon belül is a nátriumot).

Buliban hasznos! =]

(#54680) tomcica válasza archie17 (#54677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a sima sos vizzel frissites tetszik ;] igazi sparta...jegyzetelek is pusztan a csapat miatt,nekem ne kenyelmesedjenek el a sok "mezes"-mazos NASA isokkal :N :DDD

Amugy zsele tajekon a SiS sos karamellas vagy minek hivjak,Agony egyszer megkinalt...na az nalam a top 1.Hig,konnyen bonthato (volt olyan marka amelyiknek a zselejet alig tudtam kibontani futas kozben,mar ugy voltam vele h most az egyszer megeszem csomagostol,de a rakovetkezo hetfon kiguglizom a ceg manager cimet es bekopogung Balint haverral,jelszo: "Ugy csinald Balintkam,hogy fajjon neki" ;] :DDD ) es elfer tobb is az ovben.Biotech csavaros kupak jol mukodik,de annak helyet is kell csinalni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54681) sipi700 válasza tomcica (#54680) üzenetére


sipi700
tag

Biotechből elfér 1 darab a futónadrág zsebében, a többi már problémás :D De láttam én már versenyen, hogy elfért a futónál több is. Azt osztották frissítésnél, raktároztak néhányan…

(#54682) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Az elmúlt 10 hsz-ből egyetlen szót sem értettem, mind "kémiaiul" voltak...

Úgyhogy futok tovább sima vízzel hosszún... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54683) tomcica válasza Vertigo18 (#54682) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54684) Vertigo18 válasza tomcica (#54683) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, inkább csak futok... Keveset kell gondolkodni.

Bár az elmúlt évben végighallgattam hangoskönyvön Isaac Asimov legtöbb könyvét, azokon azért sokszor oda kellett figyelnem :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54685) Peterhappy válasza Never79 (#54510) üzenetére


Peterhappy
őstag

Te jo eg. Jobbulast!

(#54686) Peterhappy válasza emvy (#54542) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulalok :R :R

(#54687) reset


reset
senior tag

Kedves Futócimbik!
Szeptemberben 72 éves leszek. Elköszönök. Nem akarom elblogosítani a topikot, az edzésadataimmal pedig úgysem hozlak lázba benneteket...
Jó volt itt lenni kicsit. Töltekeztem, merítkeztem, fiatalodtam... A mezei utak szövését, a felhők "terelését" továbbra is folytatom; de mind ritkábban nyúlok a stopper és pulzusmérő után - egyszerűen csak hagyom forogni a Földet lábaim alatt.
Ez a nyár nagyon próbára tett. A tartós kánikula és a gyakori esők szövetsége béklyót raktak lábaimra. Persze azért rajta vagyok a szeren. De mostanság, ahányszor hazaver jó sorsom a dűlőutakról, alig bírom levakarni a sárkalucsnikat.
Köszönöm tomcicának, hogy helyet kaphattam itt, köszönöm LanyUs méltató "recenzióit" - és valamennyi fórumlakó hozzám írt sorait :R Szervusztok-legyetek jók!

A mesét most sem ússzátok meg. Íme egy téli emlék - jól jöhet most a kánikulában hűsítő gyanánt :)
Fagyos, ködös, zúzmarás téli éjszakák utáni napsütéses délelőtt. A határ tiszta hómező. Ám a nap lassan átveszi uralmát a hideg fölött, egyre fényesebb fölötted az ég – a többnapos zimankó gyémánttá változik ágakon, bokrokon, vezetékeken. Az első méterek után hamar rád melegszik a vékony széldzseki. Lazítasz az öltözéken: kesztyűk a zsebbe, sapka a kezedbe – jó lesz majd a homlokod törölgetni...
- Ejnye no! Mit látok (már nem először) a szűz hólepel tetején? Tőlem balra, nagyfeszültségű villanyoszlopok adnak ritmust a végtelen fehérnek. A betonoszlopok között valami óriási, földön túli méretekkel bíró fácán vagy fogoly vagy fürj lábnyomai sorakoznak, a három jellegzetes ujj bélyegeivel. Csakhogy a pár centiméteres vonalak helyett itt méteres lenyomatok rajzolják ki a futólábakat. Oszloptól oszlopig, oszloptól oszlopig....Ahogy nézelődök, egyszer csak hopp, lepottyan valami fényes cső a magasból. Aztán még egy és megint egy...Fölnézek hunyorogva, alig látok a kéktől.
- Hát persze! Az oszlopokat összekötő három vezeték végtelenjét is jéghüvelybe zárta a tél, és ez a jég most öles darabokban menekül a nap fényétől. Hullik alá a fehér lapra és lesz belőle mesenyomda...

(#54688) Zozo0525 válasza reset (#54687) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szerintem ne menj el jo olvasni az irasaid.

(#54689) jmuranyi válasza reset (#54687) üzenetére


jmuranyi
tag

+1, maradjon mester, szeretem olvasni az írásait.

(#54690) HKorn válasza reset (#54687) üzenetére


HKorn
addikt

72 évesen én szeretnék ilyen kondiban lenni, mind szellemileg, mind fizikailag mint te, szóval :R :)

Run&Ride

(#54691) archie17 válasza reset (#54687) üzenetére


archie17
tag

Ne menj! Ha soknak érzed, írj kevesebbet, de ne búcsúzz: üdítő a sok ozmózis meg laktátküszöb meg 400/400 közt ilyet is olvasni.

(#54692) Vertigo18 válasza archie17 (#54691) üzenetére


Vertigo18
addikt

Főleg nekem, a felét nem értem az elmúlt két napi esszéknek, és végre volt valaki, aki számomra érthetően, mégis változatosan megfogalmazva tárta elém pl. a felhőket, réteket, madarakat...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54693) xy.zsolt válasza reset (#54687) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Kedves Reset, itt ne hagyj minket....nem is értem, hogy jutott eszedbe :F

Más: Ma minden PR-omat megdöntöttem 5km-ig....nem picit. Egy hét futás nélkül csodákra képes :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54694) tomcica válasza reset (#54687) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fiatal forumtarsam,boooven kell ide muveszlelek is :K Vertigo meg majd valahogy kihamozza az ilyenbol ->
"Pitypangszagu rokalyuk vagta el a hajnalt.A hidegtol deres kecskecsocsu szolot szopogato lanyok osztottak a natrium-kloridos vizet a frissitopontokon,mikozben 3:50-es irammal romboltam be a 10km-en."
hogy itt valojaban rola van szo,es az tortent,hogy belelepett egy rokalyukba elesett,es elajult.Azt almodta,hogy versenyen fut.Ez utobbira ket dolog miatt jott ra:
1. az Na-cl-t utoljara a vegytan kiserettsegin hallota,ott beikszelte,amire egyben azt a javaslatot kapta,hogy ne eroltesse az atomfizikat,jobb lesz ha mittomen rendor vagy katona lesz. :DDD
2. 3:50-et talan meg 3km-en kitapossa jobb napon,na de 10K?!
;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54695) Vertigo18 válasza tomcica (#54694) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah húzás vissza a pályára, ne gondolkodjál inkább! :D

:C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54696) Peterhappy válasza reset (#54687) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, üde színfoltja vagy a fórumnak és remek motiváció és talán mondhatom ezt, példakép mindannyiunk számára, szóval csak akkor menj, ha rosszat akarsz nekünk :) :R

(#54697) inf3rno válasza tomcica (#54680) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem olyan 1g/L só jó lesz nektek. Nagy tételben érdemes csinálni, pl 10-20 litert, mert akkor talán egy konyhai mérleggel is ki tudsz mérni 10-20g sót, bár azok simán tévednek 5 grammot is, hiába van ráírva 1g pontosság. Ilyen szempontból az elektronyosnál jobb a régi hagyományos súlyossal mérni, mert gondolom analitikai mérleget nem vennétek csak emiatt.

Ha cukrot is akarsz, akkor szőlőcukrot érdemes beletenni mondjuk 50 g/L, de lehet hígabbra is.

Még egy kis citromsav vagy citromlé ízlés szerint, ha savanyút is szeretnél bele, de nem kötelező, tartósítás miatt muszáj a boltiakba, meg mert jobb az íze, viszont a savassága miatt szétcseszi a fogakat ha állandóan ilyet isztok.

Ha van folyékony kalcium-magnézium, akkor abból is lehet bele önteni mondjuk 200mg/L, de ezt annyira már nem muszáj méricskélni.

Buliban hasznos! =]

(#54698) inf3rno válasza reset (#54687) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig pont a minap gondoltam rá, hogy nagyon eltűntél mostanában.

Buliban hasznos! =]

(#54699) Zozo0525 válasza tomcica (#54633) üzenetére


Zozo0525
őstag

Igazad volt, ma reggel egy lassabb, beszélgetős 15 km már semmi baj.(6:00 tempoval) de itt most a km gyűjtés volt a terv :R

(#54700) HKorn válasza tomcica (#54694) üzenetére


HKorn
addikt

:DD na neked meg megismerhettük költőien poénos oldaladat is, nagyon nagy duma volt.

Mondjuk hirtelen azt olvastam, hogy kecskecsöcsű lányok osztogattak sós vizet :D

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.