Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No nekem most új cél, hogy belefogyjak a régi öltönynadrágomba, mert az ziher hogy újat nem veszek emiatt. Jövő pénteken osztják a papírt, most tartok 77kg-nál. 78.5-ről indultam 1 hete, 74-ig akarom levinni a következő 12 nap alatt. Ránézésre simán menni fog a jelenlegi tempóban, főleg, hogy csak 4-et futottam egy hét alatt, most meg 7-et fogok, plusz guggolás, fekvőtámasz, napi 120 liter víz hordás 50m-re.

Erőnlét szempontjából talán jót is tett, hogy nincs pulzusmérőm, mert a tegnapinál tuti, hogy 187-el toltam több kilométert is. A futást és a vízhordást lassan megszokom, tegnap már egyikre sem kellett rápihenni, egy hete meg még nagyon kínlódós volt az egész.

Buliban hasznos! =]

(#53352) xy.zsolt válasza inf3rno (#53351) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fogyáshoz inkább csak kardiós, interval-os mozgást csinálj mint erőnléti edzést (vízhordás)
53évesen rám jönne a ballagási öltönyöm is, de voltam közben 105kg is 23 éve :D
Hajráááá!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53353) Studi válasza xy.zsolt (#53352) üzenetére


Studi
addikt

Ballagási öltönyöm 92 kilóra van méretezve. Rá egy évre 72 voltam. :DDD De ez még egy másik évezred. :DDD
Most 79, másfél éve 96, arányok azért hasonlóak.

(#53354) inf3rno válasza xy.zsolt (#53352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja én is úgy gondoltam, hogy állóképességit kéne, de egyszerűen fizikailag képtelen vagyok nem 185-ös pulzuson futni. Ma is 5:20 volt befelé, 5:50 kifelé. Olyan 6:00-6:30 kellene normális pulzushoz, de leszarom már az egészet, egyszerűen nem esik jól a csiga tempó. :D Mondjuk pont 5 perce írtam le, hogy heti 1-2x jó lenne 10k-t is futni lassabban, mert ez így nem fog sok zsírt levinni. Erősíteni viszont kell, mert az a terv, hogy beedzem a combom, és akkor talán nem fog fájni a térdem. A vízhordás kötelező elem most. Leraktunk egy 15 csemetét, és locsolni kell 1-2 naponta, hogy gyökeresedjenek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53355) inf3rno válasza Studi (#53353) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nekem is így feljön, lemegy 10kg. Tavaly februárban még 67.5 voltam, most 79.5 volt a max egy hónapja.

Buliban hasznos! =]

(#53356) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Lehet elkérem a receptet. [link] :DD

Buliban hasznos! =]

(#53357) zzola válasza inf3rno (#53356) üzenetére


zzola
félisten

Egyszerű a recept: ne egyél. :DDD

(#53358) inf3rno válasza zzola (#53357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem csoffadt anorexiás akarok lenni. :D

Buliban hasznos! =]

(#53359) Zozo0525 válasza zzola (#53357) üzenetére


Zozo0525
őstag

Bármit megehetsz, csak ne nyeld le :DD

(#53360) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ezek szerint nincs itt polar grit x user? :-(

(#53361) tomcica válasza Zozo0525 (#53360) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csakagarmin ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53362) Zozo0525 válasza tomcica (#53361) üzenetére


Zozo0525
őstag

:DD
köszi

(#53363) Never79 válasza emvy (#53342) üzenetére


Never79
tag

S wattban is kapod az edzést? Wattmérőn én is gondolkodom, terepre lehet jobb lenne, mint a pulzus. Karácsonyra talán meglepem magam egy stryd-del, csak egyelőre lakásfelújítás előtt állok, arra gyűjtök. Bár ahogy mennek fel az árak....

Régen küldtek mailt a havi adatokról, meg magyarázó doksit hozzá, de akkor nem volt telefonos konzultáció. Amióta van a havi 1, azóta ez megszűnt. Amik felmerülnek kérdések bennem, mindenre rákérdezek. Én célokat 1 évben egyszer szoktam megírni mailben, kb. év végén, és arra válaszol is Kristóf. Ha esetleg valami nem teszik neki, akkor nem eltanácsol, csak nem tartja jó ötletnek, és ezt meg is írja. K80 előtt se mondta, hogy ne tedd, mert még 6 órást se futottál, csak kicsit hümmögött, hogy maraton után kicsit nagyot léptem. Amit megírok célokat, azokat egyből be is teszi TP-be nekem. Ő azt kéri tőlem amúgy legtöbbször, hogy 5 hétnek minimum el kell telnie 2 nagyobb megterhelésű verseny közt. Logikus is, mert a verseny követő hét "regeneráló", 3 hét edzés, és a verseny előtti meg már pihenő hét. Nálatok is így működik?

[ Szerkesztve ]

(#53364) bandus válasza Zozo0525 (#53360) üzenetére


bandus
veterán

én nézegettem egy időben, de aztán kijött a következő óra, ami jobban tetszik és ugyanúgy teljesen felesleges megvennek ;] (suunto 9 peak). egyébként nekem ez a komoot-os térképes baszakods nem tetszik benne, ennél szerintem a garmin térképes megoldása jobb (a suunto nem tudom milyet használ, de az az óra tetzsik a legjobban, így annak meg tudom bocsátani :D)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#53365) Zozo0525 válasza bandus (#53364) üzenetére


Zozo0525
őstag

suunto is komoot használ. a térkép egyetlen ami nem érdekel. :-) (a föld gömbölyű nem lehet eltévedni ;] ) egyszer volt polar órám nagyon rég szerettem őket.....garmin fenix 3 akksi haldoklik

(#53366) tomcica válasza Zozo0525 (#53365) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csereltesd ki az akksit a Fenix 3-ba es kesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53367) emvy válasza Never79 (#53363) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, wattban kapom. Csinaltunk egy felmerot, abbol ki lehet szamolni a megfelelo edzeszonakat. Pl. melegben tud hasznos lenni, mert (ahogy azt sokan irjak) a pulzuszonak eltolodnak felfele.

En kb. 4-5 hetente beszelek az edzommel, de nekem van VIP elofizum.

while (!sleep) sheep++;

(#53368) LanyUs


LanyUs
senior tag

Na 1 hét kimaradt teljesen ( csak séta volt ). Nátha lassan elmúlik. Feleségem még is tisztul már. Fokozatosan elkezdek visszatérni :)

Danielsz mész Máré vára? Én még rottyon vagyok, de lehet eljövök. Bár visszaesni nem szeretnék. Valószínűleg csak a rajtnál látjuk egymást, mert 04:40-et nem fogok bírni 400 szinttel, de a visszafordítónál majd tudok kiabálni :)

Szerk.: most nézem 2021. július 03. szombaton van. Én azt hittem július közepe. Kizárt, hogy ezzel a garattal rajthoz álljak. Na majd legközelebb ...

[ Szerkesztve ]

(#53369) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Köszönöm ez is jo otlet :R

(#53370) ballazol


ballazol
senior tag

Köszi a bíztatást, de én maximum 2 hetet vagyok hajlandó itthon ücsörögni.
Tele van a tököm az egésszel.
Csütörtök óta csak feltámasztott lábbal ÜCSÖRGÖK. :(
Dolgozni majd akkor fogok, ha már nem fáj a lábam.
Nem térdelés, raktáros munkák anyagkiméréssel, összekészítésekkel.
Vannak 30-35kg-s zsákok is. Jókis szteroid intermedierek...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53371) inf3rno válasza ballazol (#53370) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudod valahogy megoldani, hogy ne kelljen cipelni, pl tologatós kocsival? Ha van görgőd, esetleg meg lehetne próbálni nagyon lazán tekerni, hogy átmozgasd egy kicsit. Hátha gyorsabban gyógyul úgy. Gyógytornát, ilyesmit nem mondtak? Elvileg van rá: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53372) ballazol válasza inf3rno (#53371) üzenetére


ballazol
senior tag

persze, van molnárkocsink, de attól még emelni kell:
-raklapról kocsira
-kocsiról mérlegre
és uez vissza
de most ez nem számít, mert elbicegnék én, járni tudok
viszont a lábszárcsontom alsó részén eléggé fáj, a boka fölött, ahol véget ér a csont...
nagyon szeretném, ha ez szépen rendbejönne, mert így biztos nem fogok tudni futni, valóban :( és oda 3 hónap munkája
a háziorvos kérdezte egyedül, hogy kaptam-e rá injekciót (gondolom, vmi szteroid gyulladáscsökkentőre gondolhatott), nem kaptam
finoman lehet mozgatni, de 1 perc ácsorgás után jön a nyomó, nyilalló érzés - annak ellenére, hogy törés nincs

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53373) inf3rno válasza ballazol (#53372) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért mondom, hogy bringát próbáld, ott a segged leveszi a terhet róla, ha lazán tekered, akkor talán nem fáj vele. Mondjuk ha nincs görgőd, akkor talán csak ezért nincs értelme venni, ha nem vagy eleresztve pénzzel. Olyan 25-30k egy alap görgő, és használtan se sokkal olcsóbbak.

Fekete nadálytő, ami még le tudja húzni a gyulladást a jegelés mellett, de sok kell belőle. Itt volt aki porból keverte magának valami brutál koncentrációban, azt mondta úgy tényleg használt, a krémek annyira nem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53374) parandroid válasza ballazol (#53370) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tökmindegy, hogy te ennyit vagy hajlandó várni. Ha nem várod ki, hogy meggyógyuljon, akkor egyrészt fájni fog, másrészt azonnal sérül megint. Lehet legénykedni, de abból hosszabb távon nem lesz futás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53375) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ezt holnap akkor kipróbálom ha tényleg gyorsulok. :-) főni ezt próbáltad? :DD

(#53376) inf3rno válasza Zozo0525 (#53375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó ötlet, váltom is ki a vadász engedélyt. :K Bár egy kicsit kontraproduktív, mert a napi egy üveg pálinka is a velejárója.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53377) bencze válasza emvy (#53367) üzenetére


bencze
senior tag

És ez előny? Nekem hátránynak tűnik. Hőmérsékletet figyelmen kívül hagyni meg lehet próbálni, de mint a gravitáció, én azt gondolom nem érdemes...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#53378) emvy válasza bencze (#53377) üzenetére


emvy
nagyúr

Passz. McMillan:

while (!sleep) sheep++;

(#53379) tomcica válasza bencze (#53377) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerintem ugy erti,h nem edzi tul magat,mert megfelelo zonaban marad :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53380) ballazol


ballazol
senior tag

meg fogom várni, amíg meggyógyul, tudom, hogy nincs más alternatíva úgysem :((
vettem Flexagilt, az majd segíteni fog, rákenem az egész tubussal
vicces, még az ellenkező oldalon is van egy enyhe bevérzés a talpélen...
nagyon bízom benne, ha maradéktalanul meggyógyulon.....
görgő tényleg nincs, rendes kerékpár van patentpedállal, decás csukával, de azt sem erőltetem szerintem

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53381) Zozo0525


Zozo0525
őstag

reggeli futás után így éreztem magam:

sokkal magasabb pulzus meg sokkal akisebb tempo lehet ez az extrém meleg miatt, jól gondolom?

(#53382) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#53381) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD
Lehet. Bár azért mindkettőnek sokkal rosszabbnak nem kéne lennie csak a melegtől. Vagy hát mit jelent a sokkal magasabb pulzus, meg sokkal lassabb tempó, ugye.

(#53383) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na megvolt a mai 5k is. Így most már 5nap volt egy huzamban 5k + 50 guggolás + 25 fekvő + 6-8x 15L víz hordása. Hát nem egy nagy teljesítmény, de legalább már nem punnyadok, mint az elmúlt 1.5 évben, és pihennem sem kell már közben, pl az első 2.5km után már kapásból tudom vinni a vizet, a második után meg megy egyből a guggolás és a fekvő. Motiváció megint addig lesz, amíg le nem sérülök. A pulzust most kb. leszarom. Nagyjából az a cél, hogy a combot beeddzem, mert úgy sejtem, hogy amiatt fájdult meg a térdem. A guggolást is azért tettem be, és a tempó is azért nem alapozós. A fogyás az meg jön majd így is úgy is. A héten viszont akarok egy 10-12k-t alapozós tempóban is, csak hogy ne minden magas pulzuson menjen.

Más:
Mellkaspántok milyen árban vannak, amik már elfogadhatóak? Kijön valamelyik 10-15-ből? Arra gondoltam, hogy inkább 3d nyomtatót veszek most, és nem költök el 35k-t egy optikai pulzusmérőre, mert annyira most nem prioritás. Később majd bepótolom, addig viszont kéne valami helyette.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#53384) inf3rno válasza Zozo0525 (#53375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom honnan jött ez az őz téma, de pont tegnap este bezúztak a kertünkbe, és lelegelték a céklát és a kukoricát. Falu közepén van az egész, teljesen érthetetlen hogyan jutottak oda. Kezdem azt hinni ők is olvassák a hozzászólásaimat... :F

Buliban hasznos! =]

(#53385) ballazol válasza inf3rno (#53384) üzenetére


ballazol
senior tag

hozzánk is jön, most látom, hogy itthon vagyok a lábam miatt
naponta 3x is visszajön akár
a mi házunk az utolsó az utcában, van egy viszonylag nagy eperfa, ami kinn terem a kerítésen kívül, úgyhogy ha ugatja a kutya, már az sem nagyon hatja meg, maximum megáll 2-3 pillanatra :D
(offoff: éjszaka nagyon fájt a bokám, nem lesz ebből munka jövőhéten, attól tartok... de legalább csajost álmodtam)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#53386) tomcica válasza Zozo0525 (#53381) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hosszu mar ez a kanikula,kikezdi az idegrendszert,fellobbantja a rejtett gyulladasokat,es elfaraszt.Ez megjelenhet magasabb reggeli pulzusban,magasabb edzespulzusban,lassabb tempoban stb...stb. Szoval figyeljetek oda nagyon :K
Nalam az utolso 3 nap le lett szedve napi 10km futasra epp ez vegett.Ma picit tobbet tervezek es utana figyelem,ha erzem h tulzottan elkeszit,akkor holnap vissza a minimalis szintentartashoz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53387) zolikaDB válasza inf3rno (#53383) üzenetére


zolikaDB
veterán

1, Decathlon
2, Polar
3, Garmin

Én úgy döntöttem, h veszek egy Kalenji HR300-at, ez kódolt mellkaspántos, tud elmenteni edzéseket, egyszerre látom a stoppert és a pulzust.
Telefon egyelőre van nálam, egyéb okokból, de ezen meg megy a Strava GPS-el.
8 évig egy CW300-at használtunk, annyit szerintem megért, kiszolgált, és feleségemnek is jó volt, de neki intervallra, a pántos mérés miatt.

Edzés után eddig piros Richtofit-el kentem be a térdem, vádlim, baromi jólesett a mentol hatása.
Van olcsóbb alternatíva erre?

(#53388) zzola válasza zolikaDB (#53387) üzenetére


zzola
félisten

40-50k körül vannak jó fajta használt Garminok. Én pl. Polar H9-et használok pántnak Garmin mellé.
Megoszlanak a vélemények, koca futóknak jó lehet az olcsóbb kategória, de aki sokat fut, annak már érdemes beruházni komolyabb eszközökbe (saját vélemény).

(#53389) Never79 válasza tomcica (#53386) üzenetére


Never79
tag

Nálunk megjött a hidegfront, jól is esett a tegnapi futás. Kedden mondjuk kihagytam az edzést, sok meló volt és későn értem haza, szóval lehet ez is hozzátett a szerdaihoz. Valahogy nem is bántam (pedig szokott bűntudatom lenni) hogy kihagytam, meg amúgy is, most regeneráló hét van.

(#53390) tomcica válasza Never79 (#53389) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol tetted,en is most inkabb csokkentek,mint terhelek :K felenk ma reggel volt 1 csoffadt ora szemerkelo eso fel5kor,5tol kocogtam,jol esett lehulni picit.Lehetett 18fok 23helyett.Most igy fel9re mar megint eget a nap.Nem ert ide delre meg semmi front :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53391) bajnokpityu válasza tomcica (#53386) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hu, végre valamiben nem az átlagot húzom lefele. mármint most épp jót jelent. vasárnaphoz képest vagy 10el alaconyabb pulzussal mentem ma reggel, azonos tempoval. 8 fok a difi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53392) parandroid válasza zolikaDB (#53387) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Durva az a 24k a garminért, Most direkt ránéztem amazon.de-n, 55 eur (rémlett, hogy én is e körül vettem). Jó, magyar áfa, meg szállítás, tudom, de akkor is brutális a különbség.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#53393) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Lett egy 37-es Pegasusom. Egy 15 km-es kört tettem benne tegnap, az első 11 km egy laza 5-ös tempó, utána egy jó másfél km-en át fokozó ment, végére 3:30-ig, pici kocogás, aztán még egy rövid sprintet kipróbáltam benne, és komótosan hazatötyörögtem. Szóval első benyomás van egyelőre, amit az alábbiakban foglalok össze a kedves kollégáknak röviden ( :N ):
Nekem ez az újfajta, átalakított talpanyag, -kialakítás kimondottan tetszik. Ugye ezelőtt a teljes hosszban volt zoom air párna, most már csak elől van, viszont dupla olyan vastag. Illetve lecserélték a habanyagot reactra, ami modernebb, könnyebb, puhább elvileg. Több teszt is azt írta, nem túl jó megoldás ez a csak elől lévő párna, mert olyan szétesett, nem egységes az érzés. Ez akár igaz is lehet, viszont szerintem pont emiatt lett jó, mert ha gyorsítottam és felvettem a szebb futóformát, akkor nagyon jó érzés volt arra a vastagabb légpárnára érkezni és onnan elrugaszkodni, ha meg lassan kocogtam, és telitalppal vagy sarokra érkeztem, a puha és brutál vastag react habról volt jó továbbgördülni. Persze ez egyéni stílus kérdése gondolom, aki máshogy fut, lehet neki pont nem jön be.
Elsőre egyébként nagyon fura volt, hogy már-már hokásan-holdjárósan magasan vagy a cipőben, a 36-os elméleti 16/26 mm-éhez képest most 23/33 mm a talpvastagság. Kicsit billegős volt eleinte, mint a pega turbo 2-ben. Aztán valahogy a végére megszoktam.
Az egyébként teljesen igaz, amit mindenhol kiemelnek, hogy a felsőrész érezhetően szűkebb, merevebb, és ami leginkább probléma, az az alacsony orr(r)ész. Ezt a függőleges klausztrofóbiát érdekes mód csak egy helyben állva vagy sétálva éreztem, futás közben nem, a körmeim is megmaradtak, de ha állásban megpróbáltam megmozgatni a lábujjaimat, nem nagyon volt nekik hely. Szóval akinek magas a lábboltozata, szélesebb a lábfeje, nehogy vegyen 37-es pegát, mert küldheti vissza. Ugye a 38-asban pont ezen javítottak, tehát azzal már érdemes lehet egy próbát tenni nekik is.
Még egy negatívum: hiába könnyebb a react hab, ha jóval több van belőle és a felsőrész is zártabb, vastagabb. Emiatt 45-ös méretben 22 g-mal nehezebb a cipő. Ennél a cipőim közül csak a Vomero, meg a Saucony Liberty ISO nehezebb kicsivel. 317 g tömör gyönyör, ami azért már durva.
Km-t gyűjteni, regenerálót futni, alapozni, de akár közepes, meg lazább tempófutásokra is tök jó, hosszú futásokra oké, esetleg ilyen 1-2-3K-s félmaratonos-maratonos résztávokra is mehet, ha nincs más, mert elég jól teszi a dolgát az a zoom air párna ott elől. De dögnehéz, ezzel érdemes számolni. Gyorsabb munkára, versenyezni nyilván emiatt sem való, de hát daily trainer lenne vagy mi.
Szóval akinek belefér a lába és talál ó'csón, az vegye, jó cipő a pegasus továbbra is (sőt, szerintem jobb, mint az előzők).

[ Szerkesztve ]

(#53394) xy.zsolt válasza tomcica (#53386) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha már te is 10et futsz naponta akkor felértékelődik az én 5öm is ;]
na, akkor visszaigazoltad te is amit tapasztaltam....ólomnehéz és szűk mint állat, pedig nekem narrow és lapos a lábfejem....ja, és túlépített

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53395) HKorn válasza ígyvanferi (#53393) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, én is múltkor próbáltam Nike outletben, meglepett, hogy milyen ruganyos és pihe-puha, viszont nekem széles a lábfejem, így iszonyat szűk volt, szóba sem jöhetett emiatt. Amúgy a 36-os ugyanilyen szűk volt nekem, de általánosságban az összes Nike amit ott próbáltam szűk volt elöl. Egyedül a Quest 2 volt jó.

Run&Ride

(#53396) tomcica válasza xy.zsolt (#53394) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van ma azert megint ramegyek egy 10+16-ra ;) csak nem eroltetem,ha erzem h bebeax-a-gebax akkor szemrebbenes nelkul szedem le...ezt akartam hangsulyozni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53397) emvy válasza bajnokpityu (#53391) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegnapelott es ma is ugyanugy 15 km-t futottam, ugyanugy 77 perc alatt. Tegnapelott 110 m szintemelkedes, 165-os atlag HR. Ma 210 m szint, 152-es atlag HR. Mondjuk kicsit csalos, mert ma megalltam pisilni ket percre a kozepen, szoval 'belepihentem', de akkor is.

while (!sleep) sheep++;

(#53398) Hi!King


Hi!King
őstag

Én nem vettem észre, hogy a legmelegebb időszakban, reggel futva jelentősen emelkedett volna a pulzusom a korábbiakhoz képest, csak egy nagyon kicsit. Viszont ma reggel, mikor hűvösebb volt, pulzuskontrollal futottam 22 km-t, úgy hogy csak az utolsó km-eken nem figyeltem arra, hogy 130 fölé menjen (akkor sem gyorsultam, és épp hogy fölé ment), a lényeg, hogy 124-es pultusátlaggal 5:10-es km átlagot futottam, ami jobb mint az elmúlt 2 hét többi könnyű futása. A hűvösebb és az is benne lehet, hogy az elmúlt napokban már csökkentettem az adagomat jövő vasárnapi verseny miatt, illetve kedden a 20+ km hosszú helyett 11 km + 45 perc úszás volt. Soha nem voltam annyira edzett állapotban, mint most, Vivicittán akkor is megpróbálom a félmaratont 1:27 alatt futni, ha meleg lesz, aztán rossz esetben nem sikerül, de akkor sem leszek csalódott, ha 1:29-et futok.

(#53399) tomcica válasza Hi!King (#53398) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kb 4:10-es iramon mennyi a pulzusod edzes kozben? Nezegetted az hogy alakul?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#53400) HKorn válasza Hi!King (#53398) üzenetére


HKorn
addikt

Mivel számomra az 5:10-es tempó 124-es pulzusátlaggal párosulva felfoghatatlan, kiváncsi lennék, hogy ez érzésre milyen futást jelent neked, semennyire nem megterhelő? Nálam a tempósabb gyaloglás van 120 körül, de azt nem érzem megterhelőnek, gondolom akkor neked ilyen lehet az 5:10-es futás?

Illetve az ilyen alacsony pulzust hogy kell érteni, hogy ha 5:10-en futsz 124-es pulzussal akkor az azt jelenti, hogy 170-es pulzussal jelentősen gyorsabban is tudsz futni hosszabban? Tehát jelentős pulzustartalékot jelent ez, vagy esetleg azt, hogy a magasabb pulzust nehezebben tudod kifutni, hamarabb elfáradsz?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.