Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) xy.zsolt válasza norby_42 (#54350) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A legtutibb az ha eldugod valami tuti helyre a házad körül a kulcsot és nem viszed magaddal :K Én pl nyújtást imitálva teszem egy lyukacsos beton villanyoszlop 2m magasan lévő nyílásába.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54352) tomcica válasza xy.zsolt (#54349) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy is igen rovid edzes,tessek alaposan bemelegiteni es levezetni :K erdemes elso nehany ismetlest a resztavoknal lazabbra venni direkt es hagyni,h szepen azzal is meg jobban felvegye a tested a fordulatot ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54353) xy.zsolt válasza tomcica (#54352) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ez ősztől 10k lesz....addig meg időjárás és körülmény függő. Levezetés kikocogva 1-2k séta volt most is, plusz nyújtás itthon

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54354) tomcica válasza xy.zsolt (#54353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rendben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54355) Zozo0525


Zozo0525
őstag

tegnap nem bírtam magammal. beszereztem egy salomon pulse belt övet felpróbáltam.... nem is rossz. Mai laza 15-s kocogáson sikeresen szerepelt eddig korrekt. Közepes ár nem annyira horror összeg már untam a sok olcsó ővet aminek semmi tartása és csak ugrál a derekamon. Gondolkodtam nagyon amit tomcica is preferál.... (Compressport Freebelt Pro) de ezt nem tudam felpróbálni és 5 mátyással drágább :D ja és én nem indulok versenyeken nem kell rajtszámtartó sem és itt van karabiner a kulcsoknak
u.i: köszi mindenkinek a segítséget :R

(#54356) Dottorei


Dottorei
tag

hi! Asics nimbus női kellene jó árban (régebbi modell is jó), tus valaki estleg?

(#54357) Zozo0525 válasza Dottorei (#54356) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez sem lehet százas :-)
[link]

(#54358) bandus válasza Zozo0525 (#54355) üzenetére


bandus
veterán

nekem js kb 3-4 eves lehet a pulse belt, hibatlan. en felprobaltam anno mindkettot, de a compressportnal szerintem ket meret kozott voltam, igy maradt a salomon, de nem bantam meg, szeretem ezt a markat :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54359) ígyvanferi válasza tomcica (#54247) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, az első verzió történt, széthullott a francba 3 km környékén. :DDD Mondjuk "hivatalosan" strava szerint így is összejött a pb, bár nem sokkal. [link] Meg véletlen két CR, pedig itt egész nagy nevek vannak a topban. Akik nyilván nem ilyen meghalós futáson futották meg a szegmensidőket.
Jövő héten nyaralás, kezdődhet a km-gyűjtés őszre.

(#54360) inf3rno válasza ígyvanferi (#54359) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép, gratula! :D Érdekes, hogy a cadenced mennyire alacsonyan maradt. Nálam ennél a tempónál már 200 körül lenne.

Buliban hasznos! =]

(#54361) tomcica válasza ígyvanferi (#54359) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy felenk mondanak,szokni kell ezt meg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54362) sipi700 válasza inf3rno (#54360) üzenetére


sipi700
tag

Cadence egyénfüggő vagy inkább futási stílus. Nekem 4-5 perces tempónál is 200 körül van, de lassabb is 190 környéke. 200 fölé inkább sprintnél megy. Ismerek olyat, akinek 3:45-ös tempónál 160-170, nekem nem jött be a nagyobb lépéshossz. Ő is olyan “törpe” 175 cm, mint én :D

(#54363) tomcica válasza ígyvanferi (#54359) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Javaslom a kovetkezo km gyujtos ciklusban benne hagyni a verseny sebesseg egy pici erinteset :K legyen ez akar nehany db 200m v 400m erintese km gyujtos edzes tulso felen,amikor mar jol duruzsol a gepezet.
Valamint javaslok neha hosszu fokozot (sima km gyujtos hosszu futas helyett) 2-3 hetente egy eleg.
Fokozo tempocskat hetente 1x.
Persze ha mar van edzesterved akkor semmi,akkor csinald a terv szerint.Felenk,ha nincs serules v. egyeb hosszabb kihagyas,akkor az uj km gyujtes alapot (vagy mini alapot) mar nem teljesen alulrol kezdjuk,hanem bizonyos elemeket benne hagyunk az elezesbol/speci periodusbol.Persze kis mennyisegben,es nem eroltetve.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54364) LanyUs válasza tomcica (#54363) üzenetére


LanyUs
senior tag

Heti troll morning monday :) Kerestem reggel 06:25-ös tempónál a hosszú loboncos tetkós szálkagépet, de nem találtam ... De majd ha egyszer összefutunk, akkor lesz nemulass :)
Azt hiszem kiszakad a tüdőm :DDD Meg minden más is...

(#54365) tomcica válasza LanyUs (#54364) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meselek a szombat delutani edzesemrol,az talan egy kicsit megnyugtat :K ugye mult vasarnap elegge lementunk a zaccig,na nem tempo miatt,hanem a mennyiseg lett combos.
Hetfo full OFF,csak hengerezes es ovatos nyujtas.Kedd szinten full OFF lett.Szerda 10km laza atmozgato reggel + nehany repulo gyorsito,delutan 1.5ora fahordas.Csutortoktol indult a szokasos napi ket edzes ujra.10x 400/400 igen porgosen megkuldve,igy sikerult.Penteken a delutani 25km @4:26 a melegben leszivta az energiat es kaloriat,dehidratalt,nem volt egyszeru szombatra osszeraknom magam.A tortenetben oda is ertunk a szombathoz 6 x 1K eros tempo 1K lassu kocogas volt a delutani penzum.Az elso 1K 3:41 lett,de ugy ereztem full gazon tolom.Mondtam is magamban,hogy ez igy huuuzos nap lesz,de nem adtam fel,mondom ha kilassul 3:45 akkor majd azon futom es elfogadom.A renduletlen kitartas meghozta a sebesseget is,masodik 1K 3:33,majd utana felgyorsult minden normalisan,ossz atlag kb 3:28 volt ha jol remlik.Szoval azt akarom mondani,hogy vannak napok amikor magatol ADJA,meg sokszor van hogy ossze kell rakni a tempot,kitartani,csinalni.Meg persze vannak olyan napok is,amikor ra kell hagyni,lazan kifutni a tavot es kesz ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54366) LanyUs válasza tomcica (#54365) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az a nagyon durva, hogy érzel 8-10 sec / km különbséget. Egy magamfajta kezdő, ha belassul kicsit, akkor kapásból - fél perc/km :)
Ha pl. 04:30-on pörgetnénk egy edzésen és kiakad az óra, akkor hiába a lassítás pl. 04:50-re, az már nem segítene, ott 05:30-on lenne egy kis pihenő.
Nyugodt vagyok, csak néha fel kell piszkálni itt a fórumon a tüzet, hogy ki ne aludjon a parázs :)
Kivezettem az udvarra a gyerekmedencéhez a meleg vizet. 15 fokig ott fogok zuhanyozni az udvar közepén. Tudom! Akkor lennék kemény, ha sima hideg vízzel tolnám, de azt kizárólag szauna után...

(#54367) tomcica válasza LanyUs (#54366) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kedvcsinalonak itt a tegnapi csoportos -> 4km alapos bemelegites utan 8 x 400/400/400m ment a lanyoknak,a leggyorsabb lanynak (Agi) segitettem. Elso 400m extra laza 5:45-6:00 koruli,kozepso 400m 5:30-5:20,a tempos 400m 3:50-4:00 ;] tessek a gatyan igazitani,h a gyors lanycsoportbol ne hulljatok ki :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54368) LanyUs válasza tomcica (#54367) üzenetére


LanyUs
senior tag

És ez, hogy nézett ki a lassú fiúknál? Mi volt ott a gyors 400? :F

(#54369) tomcica válasza LanyUs (#54368) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kb. 4:30,de tegnap egyik lassu fiu sem volt ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54370) LanyUs válasza tomcica (#54369) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha jól emlékszem Ágit nyulazta fel Gyuri vagy Zoli 1:41-es fm-re + gyors izommunkában jó, mert kézilabdázott! Mondjuk úgy, hogy nem egy átlagos hobbi kocogó :) Ezért volt riasztó az ideje, mert a lassú fiú csoportnál is erősebb 400-as tempót megy! De rendben van tökök felkötve :D

(#54371) tomcica válasza LanyUs (#54370) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,kezilabda edzo is + meg mindig aktivan jatszik :K nem atlagos :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54372) emvy


emvy
nagyúr

Na, 4 nap mulva K80. Az elozo heten vegulis kicsit az volt, amit tomcica is javasolt: rovidebb tavok, de felkapni a pulzust.

Kedden brutal melegben 65 perces futas, 2x6 perc 10k-s intenzitassal -- 3:50 es 3:55 kozotti tempo jott ki. Itt el is ment a pulzus, es vissza sem allt: a maradek fel orat 170-es HR korul toltam le.

Csutortokon 45 perc, vegen 3x1 perc intervallum olyan 3:30-as tempoval, fel is toltam 190-ig a HR-t.

Szombaton 45 perc laza, majd vasarnap 90 perc 6 perc/km-es totyoges.

Meg elvileg holnapra van egy laza 45 perc, de nem tudom, h megfutom-e.

while (!sleep) sheep++;

(#54373) tomcica válasza emvy (#54372) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vigyazz a melegre...szerintem ne fusd...laza atmozgato (csak h bemelegedjenek az izuletek) ennyi eleg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54374) emvy válasza tomcica (#54373) üzenetére


emvy
nagyúr

Az azert latszik, h amikor nagyon melegben 160-165 korul van a pulzus, az meg kb. oke, mert nem kell gyorsabban levegot vennem, mint telen 150 mellett.

Egyebkent nem lesz nagy forrosag penteken, viszont 15 kmh-s szembeszel lesz vegig. :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#54375) tomcica válasza emvy (#54374) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az is nagyon csalos,ott meg vegkepp kontrollald magad a pulzussal.Rengeteg erot ki tud venni a szel,ha szembe fuj hosszabb ideig :K
A melegre ugy ertettem,h a holnapi edzesen,ha meleg van akkor ne menj 45percet,itt mar a kondidon nem segit,csak elvesz ;) felenk 34fok van ma es holnap is,ott nem tudom.Ejjel volt vihar,de mar melegszik is vissza gyorsan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54376) emvy válasza tomcica (#54375) üzenetére


emvy
nagyúr

Itt most nincs meleg, 26 fok lesz holnap. Ha lesz kedvem, kimegyek kocogni, ha nem, nem.

15 kmh-s szel az durva, kb. km-enkent 15-20 masodpercet radobhat sajnos. Nyugat-eszaknyugati iranyu lesz, es ugye sajnos a tav feleben eszaki iranyba futunk, a masik feleben meg nyugatra :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#54377) tomcica válasza emvy (#54376) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Emberes :K tetszik ;] csak szepen turelmesen,ha rohamosan fogy az ero ne is gondolkozz,hanem pihenj-pihenj meg setaval kicsit :K es ne vard meg vele a veget ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54378) Hi!King válasza ígyvanferi (#54359) üzenetére


Hi!King
őstag

Gratulálok! Az egyik CR-t amúgy én tartottam korábban, de én nem 5K-t futottam, hanem résztávként futottam azt meg és megdöglősen, 5K-n még messze vagyok a 19 perc alatti eredménytől.

(#54379) xy.zsolt válasza LanyUs (#54366) üzenetére


xy.zsolt
őstag

júniustól szeptemberig nem fűtöm a bojlert.....jó az a hőfokú víz tusolni ami benne van

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54380) tomcica válasza LanyUs (#54366) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Papirkutya...telen kell hideggel zuhanyozni,nyaron forroval a poen ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54381) xy.zsolt válasza tomcica (#54380) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem voltam mindig papírkutya....de anno a szaunázás utáni 13fokos vízű medencében összehozott mellékheregyulladás elvette a kedvem :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54382) tomcica válasza xy.zsolt (#54381) üzenetére


tomcica
Topikgazda

LanyUs-nak irtam mielott odafagy nyaron a 15foktol :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54383) xy.zsolt válasza tomcica (#54382) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54384) LanyUs válasza xy.zsolt (#54381) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem még nem vette el a kedvem :) Szauna után mentem már jégkásás nulla hőmérsékletű vízbe is. Mintha tűkkel szurkálták volna a lábaim.

10 fok szerintem már hideg vizesen ott ácsorogni meztelenül az udvar közepén :) Szépen befelé lesz a menet...

Most stratégiát váltottam. H-SZ-P futás, Kedd-Csüt. alvás, Szomb.-Vas. szintén alvás, de akkor déli altatás=futás. Tehát 4 nap is alszok 06:30-ig, így nem készülök ki szellemileg annyira és megmaradt heti 5 futás is.

Ez pl. a szombati déli 34 fokos hőség képe:

(#54385) Never79


Never79
tag

Nálam most gebasz van 😕. Pénteki edzés tök jól ment, terepen melegben olyan átlagot hoztam (14,5 km 350 szint 6:12), 150 körüli pulzuson mint hűvösben szoktam. Tök jól éreztem magam, ittam rendesen. Erre este beütött a baj (de még mindig nem tudom mitől). Rekeszizmomzatom megadta magát, görcsbe rándult, nagyon szar érzés volt. Szombat, vasárnap kiesett, ma pihi nap van, pihentetem. Érzem, hogy javul, de ha kocogok egyből fáj. Szóval nem tudom mi lesz.

(#54386) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én 152 km-el zártam végül a múlt hónapot. Az utolsó 3 nap kimaradt, valahogy sosem úgy jött ki a lépés, este meg már nem akarok futni. Kezdésnek ez így elmegy ennyi kihagyás után. Nem tudom, hogy tartsam e ezt a mennyiséget, vagy menjek el 200-250km fele. Legutóbb a mennyiség növelése 160 fölé nem igazán fizetődött ki.

Buliban hasznos! =]

(#54387) Peterhappy válasza tomcica (#54380) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

(#54388) HKorn válasza inf3rno (#54386) üzenetére


HKorn
addikt

Te nem igazán vagy a híve a fokozatos építkezésnek, mi? :D

Run&Ride

(#54389) emvy válasza Never79 (#54385) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne csinalj semmit pentekig, el fog mulni; esetleg szerdan kocogj 10 percet, hogy megnyugtasd magad. Szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#54390) LanyUs válasza inf3rno (#54386) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mindent csinálj ellenkezőleg, mint múltkor ( ami sérüléshez vezetett ). Pl. ha akkor növelted a km-t -> most csökkentsd
ha követted tomcica tanácsait -> most ne tedd
ha nem ettél túrós rétest -> most egyél
ha kiszakadt a cipő és cserélted -> most tovább hordani
ha nem vettél jegyet a BKV-n -> most vegyél
... :))

(#54391) Hi!King


Hi!King
őstag

Én a múlt héten, ha vasárnaptól szombatig számolom, mert tegnap már futottam, kereken 0 km-t futottam, mert nyaraltunk. Viszont volt 4 csúcstúra, köztük egy 3000-es hegyre, egy pedig via ferrata, úsztam is, meg életemben először kipróbáltam a SUP-ozást, bele is estem párszor a vízbe, de legalább gyakoroltam a függőhídra az egyensúlyozást, amin másnap átmentem.

Viszont érdekes, hogy vasárnap egyből, egy 16 km-es könnyű futástól elkezdett fájni a vádlim. Mondjuk ez nem akadályozott meg abban, hogy ma dombozzak. Ezen a héten meg jövő héten úgy tervezem, legyen meg a 100-100 km, egy-egy dombozással, egy-egy maraton specifikus interval edzéssel, és egy-egy maraton specifikus tempó futással. Utána meg megint megyünk egy hetet a hegyekbe, csak máshová, majd jön a felkészülés az őszi maratonra, még ha kissé rövid is lesz.

(#54392) tomcica válasza inf3rno (#54386) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ezekkel a konnyed interval edzesekkel epitkezest tervezed,akkor az mar magaban eleg valtoztatas,melle nem kell meg novelni is a mennyiseget.Amikor pakolod majd hozza a tobbi napot,akkor se kell meg nezni az ossz mennyiseget,hanem csak utana szepen megtuzdelni annyi km-vel,amennyire szeretnel novelni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54393) inf3rno válasza HKorn (#54388) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Dehogynem, csak nálam két fokozat van, vagy csinálom, vagy nem. :D

Buliban hasznos! =]

(#54394) inf3rno válasza Never79 (#54385) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pihentesd szerintem is. Képalkotóval rá lehet nézni, hogy nincs e rekeszizom sérved vagy ilyesmi, ha ki akarsz szórni 100 pénzt valószínűleg feleslegesen.

Buliban hasznos! =]

(#54395) inf3rno válasza tomcica (#54392) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, akkor marad a mostani, aztán meglátjuk. Most 9 napot hagytam ki, és így lett 152. Visszaszorozva 214-re jött volna ki az átlaggal (6.9km/nap) ha megyek minden nap. Gondolkodok, hogy jó lenne így meghagyni, és ha amúgy is kihagynék napokat, akkor azokra beteszek konditermes edzést heti 2x, hogy felül se legyek annyira gizda.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54396) tomcica válasza inf3rno (#54395) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,az ugy jo..esetleg hengerezes,kis nyujtas :K amikor mar kezdesz beleallni igy a dolgokba,akkor erdemes ranezni a reggeli ebredo pulzusra,megnezni nagyjabol mi az atlaga.Ha latod h 5utessel magasabb,akkor aznap felezed a terheles v. teszel be laza atmozgato (rovid) edzest ;) igy majd a tested regeneralodo kepessege diktalja azt,hogy milyen gyorsan es mennyi heti oraszamra epitsd az edzeseidet.Erdemes az elejen ora/percben gondolkozni hetente es nem fix km-ben ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54397) LanyUs válasza tomcica (#54396) üzenetére


LanyUs
senior tag

Havi 200 km-rel is működik az izom építés? Nekem csak szinten maradt, de nem tudott nőni. Maximum ha nagyon csak aerob zónában edz. Bár inf3rno nem a lightos totyogó zónában maradásról híres, ahogy olvasom :)

(#54398) xy.zsolt válasza LanyUs (#54397) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Talán ha végig emelkedőre futsz akkor ;] 100k fel, 100k le

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54399) inf3rno válasza LanyUs (#54397) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Izom építés az anaerob zónában működik sok résztávval, sprintekkel, dombozással, stb. Az aerobnál egy idő után nem fog tovább nőni, sőt bizonyos izomrostok lecsoffadnak, ha nem csinálsz időnként anaerobot. Ugyanez igaz a többi fajta edzésre is. Ha állandóan 20 kilóval fekve nyomsz 100-at, attól nem fog nőni az izomtömeged. Állítólag a negatív edzés a legjobb ilyen szempontból, annál csak próbálod megtartani a súlyt, de messze több, mint amit elbírsz. Viszont könnyű lesérülni vele, ha valaki nem tudja mit csinál.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54400) tomcica válasza LanyUs (#54397) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy emelkedo vagy lejto kell....esetleg lepcso...illetve gumit huzni.Erot kell kifejtened,ha izmot akarsz epiteni,majd megfeleloen kipihenni.
Valamennyi sulyozas is mehet,en heti 1x szoktam a teljes testet erinteni,na semmi nagy sulyok,csak ami keznel van (10kg sulymelleny + 16kg es 20kg kettlebell...pl farmer's walk egyik kezben a 16-os,masikban a 20-as + a melleny,az ugy 46kg...ismetlesenkent cserelem a kezben a sulyokat meg hasonlo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.