Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) bandus válasza inf3rno (#54599) üzenetére


bandus
veterán

Igen, rajta vagyok mar, azt hittem csak valami atmeneti de nem igazan. szerencsere csomo osszehaosnlitasom van a korabbi futasokbol, erzesre meg adattal is.

zsolt: en nem hiszek ezekben az osszeeskuves elmeletekben :) Az oltas hatasmechanizmusanak semmi koze az esetleges legszomjamhoz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54602) xy.zsolt válasza emvy (#54600) üzenetére


xy.zsolt
őstag

van mikor nagy melegben a bringán még a meleg víz is jólesik a kulacsból :K

én pedig a propagandának nem....azt sem amit kérdeznek. De ne nekem legyen igazam

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54603) inf3rno válasza xy.zsolt (#54598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az max 5%, de nekem az is elég, ha kellően hideg. :-)

Buliban hasznos! =]

(#54604) emvy válasza xy.zsolt (#54602) üzenetére


emvy
nagyúr

Tudománypropaganda!!!! :)

while (!sleep) sheep++;

(#54605) LanyUs


LanyUs
senior tag

Ez déli altatás a dög hőségben déli gyilokká változott. Tegnap 15km abból minőségi 5k + ma reggeli bringa után a combok csak azért jöttek velem, mert a törzshöz kapcsolódik :) . Holnap vagy totál pihi vagy light 8 reggel

(#54606) inf3rno válasza emvy (#54600) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, én teljesen rászoktam futás után az utóbbi időben. Pont kellően édes, gyümölcsös, szénsavas és hideg, és megvan a kibontok egy sört életérzés is mellé, mert nem egy limonádé. Nekem a többi gyümölcsös sör annyira nem jött be, pedig sokat próbáltam, illetve tegnap megnéztem a sima alkoholmentest is, az is pocsék.

Buliban hasznos! =]

(#54607) LanyUs válasza inf3rno (#54606) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha mehet 4% akkor Borsodi ALE mango ízű! Baromi jó íze van. Nekem is a meggy volt a kedvenc, de ez még annál is jobb! :)

(#54608) parandroid válasza inf3rno (#54606) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem hiszek az összeesküvés-elméleteknek, de a magyar alkoholmentes sörök tényleg szarok. Valami gyártástechnológiai ok lehet mögötte (helyi alapanyag, vagy gyártástechnika). :F Egy kommersz Krombacher, vagy Paulaner alkoholmentes búzasör ég és föld bármelyik itthon kaphatóhoz képest. Radlerekről nem is beszélve.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54609) emvy válasza parandroid (#54608) üzenetére


emvy
nagyúr

"bármelyik"

Tuti?

while (!sleep) sheep++;

(#54610) inf3rno válasza LanyUs (#54607) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én kóstoltam, de nem jött be annyira, mint a meggyes. Bár azt hiszem Gösser és nem Borsodi volt a mangós, amit néztem.

Buliban hasznos! =]

(#54611) inf3rno válasza parandroid (#54608) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már egynél is érzem a Soproni Szűznél, hogy rottyan egyet a belem, ha 2-3 ilyet meginnék, akkor garantált a hasmenés. Ízre is túl édes. Én sokkal komlósabban tudnám elképzelni kevesebb cukorral a jó alkohol mentes sört. Lehet, hogy gyártástechnológia az oka, franc tudja. Megnézem majd a Paulanert, kíváncsi vagyok, de azért a búzasör és az árpasör nem ugyanaz... A Krombacher az árpás?

Buliban hasznos! =]

(#54612) parandroid válasza inf3rno (#54611) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az árpás az alap mindegyikből, de én a búzasört jobban szeretem. Nem is mindegyik gyártónak van. Persze a radlerek nem búzasörök, az megint más.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54613) inf3rno válasza parandroid (#54612) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ennyire már nem értek hozzá. Nekem van árpa és búzasör meg van barna és világos, aztán itt kifújt. Még annyit tudok, hogy az édeseknek, mint az Amstel, Steffl, Heineken hányás ízük van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54614) emvy válasza inf3rno (#54613) üzenetére


emvy
nagyúr

Amit te hanyasnak erzel, az valoszinuleg a kukoricadara (ami tenyleg olyan egyebkent). Egyebkent meg Magyarorszagon is vannak igazan jo sorok (dragan), sot, mostmar jo ivosorok is vannak (olcson), peldaul a Soproni Ovatos Duhaj sorozatanak par tagja batran beallithato a Paulaner es hasonlok melle.

while (!sleep) sheep++;

(#54615) inf3rno válasza emvy (#54614) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, az lesz az, most hogy így mondod kukorica íz. Nagyon nem illik a sörbe.

Buliban hasznos! =]

(#54616) bandus válasza inf3rno (#54615) üzenetére


bandus
veterán

pedig a magyar lakossag kedveli ezt, azert van benne :) a

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54617) inf3rno válasza bandus (#54616) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, hogy a coronitat szeretem, de így árpás sörbe valami pocsék a kukorica és ez az édeskés íz. Trend egy ideje az élelmiszeriparban, hogy mindent édesítenek, ha kell, ha nem, mert akkor jobban fogy. A bolti savanyúságokat például már nem tudom megenni, mert olyan ízük van, mint a desszertnek. Lehet, hogy a sörnél is ez az irány, vagy csak szimplán hagyomány bizonyos cégeknél, hogy ilyen a sör.

Buliban hasznos! =]

(#54618) emvy válasza inf3rno (#54617) üzenetére


emvy
nagyúr

A sorbe nem az edesseg miatt rakjak, hanem mert olcsobb.

while (!sleep) sheep++;

(#54619) bandus válasza emvy (#54618) üzenetére


bandus
veterán

ezt tobb sorgyartasban dolgozo ismeros cafolta. persze olcsobbnak olcsobb, denem tennek bele, ha nem igenyelnek itthon ezt az izvilagot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54620) emvy válasza bandus (#54619) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, ez erdekes, koszi, kicsit utananezek.

while (!sleep) sheep++;

(#54621) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Szerencsére már kezd kikopni ez a "szép" tradíció, az alapsörök is kezdenek kukoricamentesek lenni, nagyon helyesen. Rájöttek a főzdék, hogy már csak egy nagyon kis réteg igénytelen.

Inf3rno: xxlsports.at-on 60 euró a Mizuno Wave Rider 24. Egy baj van ezzel az oldallal, ha jól tudom, hogy hozzánk nem szállítanak, kell osztrák cím.

[ Szerkesztve ]

(#54622) inf3rno válasza ígyvanferi (#54621) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Az osztrák cím sajnos nem jó nekem. De majd nézelődök én is, egyelőre még ráér 1-2 hónapot, addig elhordom a régi Mizunot a Sauconyk mellett, már ami maradt belőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54623) ballazol


ballazol
senior tag

inf3rno: szerintem teljesen oké ez az avatar :)

a holnapi indulásra végül bekészítettem a futószettet, majd kiderül, hogy fogom-e használni a négy nap alatt Zalakaroson, de nem akartam, hogy utólag bánjam, hogy kihagytam pár jó alkalmat egy-két esti kocogásra a helyi pályán, vagy a szálloda futópadján esetleg... :)

folyt. köv.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54624) tomcica válasza inf3rno (#54606) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En nem aggodom az a kis alkohol miatt a nalatok kaphato Dreher Hidegkomlos az egyik kedvencem,meg az IPA...a Gold is korrekt. Nyaron az 1667 Blanc is jatszik.
Ez a vasarnap.Het kozben szloven Lasko 0%-os ha megkivanom,ez foleg kanikulaban amikor a biotech pumpas iso mar nem megy le a torkomon (mojito es grepfruit a kedvenc melegben).
Telen neha vorosbor,asszonnyal vasarnapi osszebujos forraltbor.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54625) inf3rno válasza tomcica (#54624) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem akarok minden nap alkoholt inni, nem tesz jót hosszú távon, a hideg sör viszont jól esik edzés után, jobban, mint bármi más. Borból tokaji késői szüretelésűt szoktam, ha nem borfesztiválra megyek vagy szőlő vidékre. Egyébként meg ami az adott helyen a legjobb fajta vagy időjárás függő; száraz melegben pl a zenitet, szürkebarátot, hárslevelűt kimondottan szeretem, vagy édes hidegben pl muskotályos. A vöröset régen szerettem, de ma már túl savas nekem, a kékoportó és a siráz volt a kedvencem. A forralt bor tényleg jó, szoktunk kimenni karácsonyi vásárba csak a borozás és a hideg miatt.

Buliban hasznos! =]

(#54626) inf3rno válasza ballazol (#54623) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja köszi! Rossznak nem rossz, de lehetne jobb is. Meg kéne tanulnom rajzolni, hogy olyan legyen, mint amit akarok, de nagyon nincs tehetségem hozzá. Ez is csak ilyen copy-paste jellegű más műveiből.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54627) Chuck Norris válasza emvy (#54542) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok, a tudományos étkezés bevált?

Amióta megfájdult a térdem a napi színtű aszfalton futást abba is hagytam, inkább csak bringázgatok, kirándulgatok. Úgy tervezen, hogy ha bejön a rossz idő, hogy már nem lehet tekerni térek csak vissza a futásra.

(#54630) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ma reggeli szokásos 10km helyett 11 lett. A tempóm lassabb de a pulzus szinte végig nagyon magasan volt. Ereztem valami nem az igazi sajnos nem tudom mi ez? Időnként ilyen belefér?

(#54631) ígyvanferi válasza ladybug (#54629) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom ezt nem itt tervezitek onban átbeszélni.

(#54630) Zozo0525: van ilyen, persze. Mit jelent egyébként, hogy nagyon magas? Illetve a megszokotthoz képest mennyivel magasabb? 5-10 ütés teljesen oké.

[ Szerkesztve ]

(#54632) zzola


zzola
félisten

Hétvégén volt a Szelidi tó futás.

Magamhoz képest jól sikerült.

Viszont problémám volt! Meg kellett álnom az utolsó 3 km-től kezdve fél kilométerenként, mert a combom nem bírta a terhelést, viszont ekkor meg elkezdtem szédülni.
Miután átfutottam a célvonalon, 15-20 percig feküdnöm kellett, 120-ról nem akart lemenni a pulzusom, amikor felálltam akkor meg elkezdtett fehéredni minden és szédültem.
Még sosem jártam így! Pedig megvolt futás közben mindennek is a pótlása...
Mi lehetett a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#54633) tomcica válasza Zozo0525 (#54630) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van bizony,szamos oka lehet.Akar altalanos faradtsag,stressz,mentalis faradtsag,de akar olyan is,hogy meg nem tltodtek fel teljesen az izom glikogenraktarjai...sorolhatnam.
Ilyenkor nem kell eroltetni,csak szepen atmozgatod magad es megy az elet tovabb.Igy szoktam csinalni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54634) tomcica válasza zzola (#54632) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elfogyott az uzemanyag :K amit kozben birsz potolni az csak reszben segit.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54635) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#54631) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szia
Igen 10 ütés körül pedig a tempó 5:35-5:45 körül helyett 6 perces volt:((

(#54636) zzola válasza tomcica (#54634) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Pedig előtte héten nem spóroltam a szénhidráttal, fehérjével sem illetve volt 4 nap pihenőm. Akkor többet kell edzenem, nincs mese.
:R

(#54637) tomcica válasza zzola (#54636) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt nevezem en verseny specifikus edzesnek.Nem eleg a tempot,a tavot is kell edzeni,a visszatoltest is gyakorolni.
Nehany 20-26K fokozos edzes soran gyakorolni 10K es 20K kornyeken a futas kozbeni visszatoltest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54638) zzola válasza tomcica (#54637) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#54639) sipi700


sipi700
tag

Nem ide szántam :D Telefonról írtam és nem a megfelelő fórumba került ;)

(#54640) sipi700 válasza sipi700 (#54628) üzenetére


sipi700
tag

Hozzászólást megfelelő helyre tettem, akinek van jogosultsága törölje! Köszi!

(#54641) tomcica válasza sipi700 (#54640) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Toroltem mindkettot... ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54642) LanyUs válasza tomcica (#54634) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szombaton jártam így! A tapasztalat azt mondatja velem, hogy reggel inkább az aerob menjen éhgyomorra. DE nem vagyok idő milliomos, ezért mindenképpen bele kell fűzzem a minőségi edzést ( hétvége déli hőség run az más tészta ). A 4. 500/200 darabolt tempó után kezdtem el szédülni kb. a 13. km felé. Ott volt a határ, ahol kifogyott az előző napi töltés... onnan már csak lightos hazacsorgás...

(#54643) inf3rno válasza tomcica (#54641) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én még látom őket. :-)

Buliban hasznos! =]

(#54644) tomcica válasza LanyUs (#54642) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt ilyen nalam is...kronikus szenhidrat hiany ;] naprol-napra vonszolod magaddal egyszer csak: puff, leurul es szinte setalsz haza :K a szedulesen segit a vercukrot megtolo barmi (szenhidratos izotol a bananig,de akar farol lopott vadszilva is :DDD ilyenkor erzed azt h barmit megeszel es ha van benne gyors szenhidrat/cukor akkor az azonnal "verre valik" benned).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54645) xy.zsolt válasza zzola (#54632) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az eléhezés tipikus tüneteit produkáltad. Futás közben pótolni kell mindent. Itt egy cikk amiben le van írva amit tudnod kell. [link] Én használtam a jaat féle sókeveréket....szőlőcukor nélkül.
Szer: egy komoly eléhezés (mint a tied) napokig is kihathat utána a teljesítményre. Máskor ne várj addig még kifehéredik a világ.....akkor már hiába eszel nem tudod folytatni a versenyt. Mázli, hogy csak célbaérkezésnél jelentkezett, nem pl féltávon

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54646) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#54645) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A szőlőcukor hatalmas kilengéseket produkált nálam.....ezért inkább kihagytam onnantól. Gondolom másoknak jobban kezeli a cukorbevitelt a szervezete ha szerepel az összetevők között. Szóval én a szénhidrátot máskép pótlom....pl banánnal.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#54647) Corpuscle válasza tomcica (#54644) üzenetére


Corpuscle
őstag

Ismerős annak idején országúti bicajon éhezett el, a kukoricatábla mellett állt meg "lakmározni". :DDD

(#54648) tomcica válasza Corpuscle (#54647) üzenetére


tomcica
Topikgazda

True story...kepes ilyenkor az ember mindenre IS ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54649) sipi700 válasza xy.zsolt (#54646) üzenetére


sipi700
tag

Szőlőcukorral nekem is volt bajom. Gyomrom bírta, az édes íz miatt még többet kellett innom, hirtelen adott energiát, majd rosszabb lett mint volt. Fm 14 km-nél kb. Azóta inkább gél, de sem edzésen, sem versenyen nem jellemző a hosszabb táv, így ritka :)

(#54650) xy.zsolt válasza Corpuscle (#54647) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én is outi bringán éheztem el annyira hogy kifehéredett a világ.....szar állapot és veszélyes. Akkor már hiába eszel az erő nem jön vissza egyből....arra elég, hogy eljuss valamelyik közeli helyre ahol hosszabb ideig regenerálódj pihenéssel. Normál eléhezés nálam többször előfordul mivel többnyire éhgyomorral tekerek....akkor még nem fehéredik ki a világ csak erőtlen leszek. Ez nálam kb 50km-nél jön el intenzív tekerés mellett....ilyenkor "jön a kalapácsos ember és kidobom a vasmacskát" :D Hidegben, télen ez kevesebb lehet....kb 35km.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.