Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) inf3rno válasza Hi!King (#54049) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, állnia kell, ha profin akarod. Én régen szórakoztam a tésztával egy csomót, még kovászosat is próbáltam, de meguntam. Manapság csak beszórom a gépbe sima élesztővel és dagasztja egy órát. Nem a legjobb, de nekem ez is elmegy. A sütési hőfok is nagyon fontos. Kell neki olyan 4-500°C, hogy gyorsan lehessen sütni, és ne száradjon ki. Ami nekem van régi Karancs sütő meg talán ha 200-at tud. :D Egyik haver vett valami mini pizza sütőt, azzal tök jó pizzákat lehet sütni anélkül, hogy kemencét építene az ember. Azt hiszem talán ez lehet az a sok közül: [link]

Buliban hasznos! =]

(#54052) bencze válasza inf3rno (#54051) üzenetére


bencze
senior tag

Hú ez jól néz ki, és nem is olyan durva az ára mint gondoltam, most megkívántam a pizzát :) elférne a balkonon, de kicsit tűzveszélyesnek tűnik, ha nem gyújtom fel a házat akkor a tulaj végezne ki érte. Na majd csak elmúlik :) de jópofa, lenne kertes házam lenne tuti kipróbálnám.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#54053) inf3rno válasza bencze (#54052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A balkonon esetleg meg lehet próbálni, házban nagyon nem ajánlott. Annyira nem tűzveszélyes, ha valahogy el tudod terelni a füstöt, hogy ne a plafont melegítse, ami akár műanyaggal is be lehet vonva manapság (pl nikeceles szigetelés). Szerintem egy méretre vágott kályhacső féleséggel ez megoldható, hogy elkanyarodjon a kivezetése. De kezdünk nagyon átmenni gastro-barkács topikba...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54054) parandroid válasza bencze (#54052) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem éri meg szórakozni vele. :N
7-8 euróért kapsz egy jó pizzát, kemencében sütve, gyakran olasz szakácstól. Megrendeled, fél óra múlva kihozzák, vagy futás előtt odaszólsz, hazafelé meg úgy kanyarodsz, hogy beugrasz érte. Mi is szoktuk így csinálni. Friss, nem kell vele órákat szívni, és mindig a megszokott minőség. Úgyse mindennap eszi az ember, még csak nem is minden héten.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#54055) LanyUs


LanyUs
senior tag

Hoka talp probléma ( bevágás a belső talpélen ): egy hozzáértő eladóval találkoztam, aki már a Hoka képviselettel is egyeztetett erről. Nagyon sok felhasználó állt el a márkától, mert amikor bevezették a wide termékeket, tovább szűkítették a sima modelleknél a talpat. Ennyi a magyarázat. Nekem átlagos a talpszélességem mégsem kényelmes már a sima ( a Bondi 7-ből pedig a wide se ). Tehát a kis láb/pizza keskeny lábúak megint mákolnak. Szerintem ez stratégiai hiba volt. Lábam amúgy 46-os ( szandálból néha a 45-ös is elég ).

Az új szerzemények, amik az első pillanattól kezdve mintha a lábamra öntötték volna.

Asics gel kayano 26 ( 48-as ): ez még a vastagabb habos modell ( a 27-esnék vékonyítottak rajta csak ), tehát kicsit Hoka feeling + remek csillapítás.

Saucony guide 13 ( 49-es ): csillapítása ennek is jó + a saroknál nagyon fogja a lábat, nekem ez kiváló tempó cipő lesz. Érdekes, mert sokkal kényelmesebb, mint a Saucony Ride ISO 2 cipőm, amit csak sétára használok. Nem gondoltam, hogy veszek még Sauconyt :) .

Ha esetleg valahol látok/láttok még Stinson 6 ATR-t, akkor abból még veszek/szóljatok... Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#54056) emvy válasza LanyUs (#54055) üzenetére


emvy
nagyúr

De a wide-ban is bevag a belso talpelen, ez a problema.

while (!sleep) sheep++;

(#54057) zolikaDB válasza HKorn (#54020) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálam is cél lenne ez... Hasból, "felső test zsírjaiból" ledobni 36 évesen, hogy szépséges legyek :DDD
Futólépés videó

(#54058) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Végre hajnali jó idők visszatértek, 13-14 fok volt tegnap es ma a tempo is kezd visszaterni :D :D ma megvolt a masodik legjobb 5km a mai 10-s alatt ne adjuk fel :R

(#54059) norby_42 válasza inf3rno (#54045) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jól választottál, bár azóta van jobb. (Azt mondják, mert mi csak itthonit eszünk, az a vasárnapizza)

Eat pasta, run fasta

(#54060) ígyvanferi válasza LanyUs (#54055) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lényegesen biztos nem vékonyítottak a Kayano talpán, max. 1-2 mm különbség lehet. De még a Lite verzió is ugyanúgy vastag, ahogy a 28-as is maradt 20 és 30 mm körüli vastagságú elől-hátul.

(#54061) LanyUs válasza ígyvanferi (#54060) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lehetséges, de érzetre ég és föld a kettő! A 26-os számomra sokkal magasabb és puhább érzetű volt, mint a 27-es ( hasonlít a 20-asomra ). Hát ennyi Hoka-zás után kikötöttem újra az Asicsnél :) Szép :) Drop változásra leszek kíváncsi, hogy 5-ről ugrottam 10-re mit nyerek/vesztek vele.

(#54062) ígyvanferi válasza LanyUs (#54061) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Alacsony dropról magasabb dropra váltás nem hiszem, hogy gond lenne, fordítva szokta megcincálni az óvatlanok vádliját. Esetleg a mostaninál jobban sarkazol ilyenkor, nehezebben tudsz elől-középen talajt fogni (persze ez függ az eddigi technikádtól).

(#54063) emvy válasza ígyvanferi (#54062) üzenetére


emvy
nagyúr

> Alacsony dropról magasabb dropra váltás nem hiszem, hogy gond lenne

Abbol az lehet, h csapkodni fogja az illeto a sarkat, es esetleg az elkezd fajni.

while (!sleep) sheep++;

(#54064) bencze válasza LanyUs (#54055) üzenetére


bencze
senior tag

Rémlik valami Hoka-gate féle komoly problémád. Az én Mafatem eddig tökéletes a lábamra, kb 40 km után ami nagy szó.
A lábam a kimondott kacsaláb féle széles, ogres, ronda na, 10 civil cipőből 1 szokott kényelmes lenni. Futócipők közül is sok rossz. A lábamra Saucony volt eddig legjobb (2x phoenix 7, 5x swerve, 1x triumph).
Nem vág sehol. Kivettem a betétet és rendesen elszomorodtam, ilyen hitvány betét futócipőbe szégyen konkrétan. 170 euró volt a cipő. A boltban reklámoztak ilyen Currex runpro betétet amit akkor elvetettem de 2 nappal később mégis megvettem netről és meglepően jó. Sokkal stabilabban áll a lábam a cipőben, olyan mintha rá öntötték volna, és ez nem azt jelenti, hogy szorítana. Persze meg kell nézni egy maraton után de szerintem jó. Szépen átfűztem úgy ahogy szoktam és remek a lábamra...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#54065) HKorn válasza LanyUs (#54061) üzenetére


HKorn
addikt

Az összes Hoka 5mm dropos?

Run&Ride

(#54066) #76500480 válasza HKorn (#54065) üzenetére


#76500480
törölt tag

Bondi 4mm, a többi úgy tudom, hogy 5ös.

Ezt a “belsőbevágást” én is tapasztaltam. Talpa hamar kopik, sarok 300km után el van nyalva, ami keményebb fekete gumiból van, rugalmatlannak érzem az egész cipőt, kellő izomláz és fáradás jelentkezik.(Clifton)Novablast 2vel szemezek. Mindenes cipőnek írják 4:30 tempót, hosszútávot is bírja, visszavették 8mm dropra 10ről.

Hokaból nekem egy elég volt… :( Vietnámban ragasztják ezt is össze… Ha akarom támogatni némi apróval “rabszolgákat” ezt megtehetem másik márkával….

[ Szerkesztve ]

(#54067) tomcica válasza #76500480 (#54066) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Novablast 1 van nalam,szeretem...igazi rugolab benne az ember :P na nem hasznalnam minden nap :N ez olyan,mint a karbonlapos cipok,ha tul sokat hasznalja az ember oket,egyfolyaban,akkor kepesek a lab talafogasi tehnikajaba bezavarni.Legalabbis ez a tapasztalatom.
Legjobb az ha van nehany cipo a rotacioban (0-10mm droppig) + neha mezitlab :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54068) #76500480 válasza tomcica (#54067) üzenetére


#76500480
törölt tag

Az újnál apró javításokat végeztek de 50et nem ér. Majd 1 év múlva…

5mm cipőt pont részleges belső oldalszalag szakadásra(LCM)vettem. Azt nem tudom, hogy az segített vagy az 5 hét idő :U ;] … karbonlapostól félek a merevsége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#54069) tomcica válasza #76500480 (#54068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyit nem, en 95 euroert vettem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54070) Corpuscle válasza LanyUs (#54061) üzenetére


Corpuscle
őstag

Én pont fordítva vagyok. Kayano 24, 26 (mellette Structure megy) után szeretném a Hokát kipróbálni. Arahi 4-et próbáltam boltban, tetszett. Időközben kijött az Arahi 5. A drop érdekes lesz, az eddigiek mind tizesek voltak. A Kayano még bírja, várok valami akcióra. Úgy vettem észre a Hoka ritkán van jó áron, ha akció is van rá, az nem túl sok.

(#54071) inf3rno válasza norby_42 (#54059) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint jobb pizzéria? Melyik az?

Buliban hasznos! =]

(#54072) ballazol


ballazol
senior tag

jól bedurrant a bal térdízületem
2 nap pihenő után egész helyrejött, de a tegnapi megint kinyírta
nem győzöm kenni...
hogy a fene vigye el
pedig tényleg nagyon finom tempóban kocogtam...
meglátom, mennyit regenerálódik holnapig, attól függően megyek le majd a 4. körre holnap...
jó a rosszban: a bal bokám utófájdalmai ehhez képest most már elhanyagolhatóak :DDD
a héten eddig 3*60p rekortán

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#54073) LanyUs válasza bencze (#54064) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látod nem messzire menni. Jelenleg is egy Stinson 6 Atr taposok. Első pillanattól kezdve kényelmes.
Challenger 6 is kényelmes fajta, de abból is kell a 48 as :Y
Clinton 8 is keskeny típus, de a csillapítása brutálisan jó. Abból talán a wide, de az emvy által írt talp boltozat magasság még ott is benne a pakliban.

A térdemre gyakorolt hatásokról majd beszámolok a hétvégi déli altatások után :)

(#54074) Zozo0525


Zozo0525
őstag

mai laza 15 km megvolt a városban nem a szokásos futópályán mert azt már unalmas :-)
jó sok domb lejtő.... lazának éreztem de most nézem 5:40 tempo ha jól számolok akkkor az félmaratonban pont a tervezettt 2 óra? :D akkor fárasztó volt :D :D :D ezek szerint kifizetődő a napi 10-s kocogások meghozzák a várt erdményt és végre sikerül.

(#54075) inf3rno válasza ballazol (#54072) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A tegnapit én is kihagytam, fáj a jobb bokám még mindig a sprintektől és a térdeim sem az igaziak. A main még agyalok, ha futok is, akkor csak 6k körül lesz. Olyan nagy gond nincs, 125km-nél járok erre a hónapra, és 100-nál többet nem akartam, szóval még akár egy hét pihi is beleférne vagy csak minden másnap futás.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#54076) LanyUs válasza Zozo0525 (#54074) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kitartó vagy és ez hozza az eredményt! :R Alapozás után tomcica level II alapozása ( ami szintén csak alapozás ) egészen 1:40 röpített engem. Ez már nem volt kényelmes csorgás, de egy rossz napot kifogó 1:36-38as futoval már le lehet állni játszani versenyen.

Arra kell figyelni, hogy nincs tempónk. Bizonyos értelemben lassúak vagyunk még. De ami van azt a jó aerob miatt ki tudjuk tartani 21k ig megfelelően. Ezért gyorslabuak ellen nincs keresnivaló 10k-n, talán 21 en ha nem edzett rendesen. Most azért vegyük ki a képből a fórumos 1:35 alattiakat :) Jó lesz ez!

Inf3rno: én hagynék 1-1 nap szünetet az ízületeknek regenerálódni. Most kezdted újra ne csapda szét rögtön!

(#54077) Zozo0525 válasza LanyUs (#54076) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm :R igyekszem és próbálgatom több-kevesebb sikerrel tomcica által leírt dolgokat betartani :D sokszor nem sikerül maradéktalanul de az összefoglaló végén lévő mondatot hogy: "Diohejban ennyi,ki se nyisd a topikot,menj ki fuss egy edzest,mert mar igy is eleget ultel :K" azt betartom igazad van lassúak vagyunk de nem a verseny nekem a cél hanem maradjon az egészég. 53 éves vagyok, nem ettem meg életemben 15 db gyógyszert.... táppénzen nem voltam 20 éve (az is szilánkos könyöktörés miatt...) és folytatni akaraom ezt a szokást :P

(#54078) #76500480


#76500480
törölt tag

Mai próba után megváltozott a véleményem a Hokaról. Kifaradást lehet kompenzálni és némi tempóra is sikerült rábírni. Első 10km 4:30 felett volt amit önhibának írok fel…utána már 4:20-4:25perces kilométerek jöttek egészen 25km célig.

Gyors kopással kezdhetnének valamit, mert nem ezt várja az ember egy prémium árkategóriás márkától. Hosszútávra ajánlott Carbon X-2 többek között ezért felejtős, 30 mérföld után megviselődik a talpa.

Clifton 75kg alatt, 2 hónap, kb 300km után. Többi része ”újszerű”

[ Szerkesztve ]

(#54080) mukibuci válasza inf3rno (#54071) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Veszprémben majd próbáld ki a veszprémium-ot

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#54086) INTELligent


INTELligent
senior tag

A balesetem óta kezdem visszanyerni a formám, és szeretném kicsit jobban strukturálni a futásaimat (mellette elég sokat bringázok, sőt, általában abból van több).
Mostanában aerob tartomány tetején (144-es átlag körül) futok ilyen 10k körülieket 5:40-es tempóval, meg 200m szinttel.
Hogyan lenne érdemes a futásokat strukturálni? Általában terepen jobban szeretek futni, de van a közelben sík aszfaltos terep is.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#54087) norby_42 válasza inf3rno (#54071) üzenetére


norby_42
aktív tag

https://mammamiaeger.hu/

Eat pasta, run fasta

(#54088) inf3rno válasza LanyUs (#54076) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem így megy sajnos. Ha minden nap tolok 5k-t, akkor gyorsabban regenerálódnak, mintha 2 naponta 10k-t. Maximum a 2 naponta 2x5 és egy szieszta közöttük, ami talán jobb lehet.

Buliban hasznos! =]

(#54089) LanyUs válasza inf3rno (#54088) üzenetére


LanyUs
senior tag

Azt hittem egyformák vagyunk ilyen téren. Hogyhogy nem csap szét jobban a minden napos futás, mint ha csak minden másnap mész? Ízületi szempontból előnyösebb a napi kevesebb? Ez általános igazság?

(#54090) tomcica válasza INTELligent (#54086) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elkezded beiktatni a 155bpm es 165bpm futasokat,heti 1-1db...a 155bpm az 8-10km mehet,a 165bpm az eloszor 4-5km es onnan epitgesd ovatosan 8km-ig.'
En mar raknam be a rovid repulo gyorsitot 50-70m mozgasbol fokozo gyors futas 10-20m lehet sprint is,ha adja aznap. 3-5db heti 1-2x.
Valamint emelkedo mehet erot epiteni,akar a 155bom v 165bpm futast kivinni emelkedosebb terepre,vagy csak egy 100m rovid emelkedot megkuldeni eros tempora (lefele lehet seta).3-5db heti 1-2x.
Ez igy mar alapozas level 2 ;) utana majd jon a 175bpm eros tempo,de oda fel kell kesziteni a testet rendesen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54091) inf3rno válasza LanyUs (#54089) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez volt tomcica ajánlása és ez működik eddig a legjobban. Felpörög a regeneráció és az anyagcsere, ha minden nap futsz. Estére mondjuk el lehet készülni, de reggelre olyan, mintha kicserélték volna. Legalábbis legutóbb ez volt a tapasztalatom a módszerrel. Most még nem járok ott.

Nem csak a napi kevesebb, hanem az egyszerre kevesebb is. Ha mondjuk napi 10-et futsz, akkor az 5-5 reggel és este jobb, mintha egyszerre tolnád le.

Buliban hasznos! =]

(#54092) tomcica válasza inf3rno (#54091) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sot,a napi 2x porgeti csak igazan ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#54093) INTELligent válasza tomcica (#54090) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm, meg is fel a falra bekeretezve :DDD .

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#54094) norby_42


norby_42
aktív tag

LanyUs, ma eszembe jutottál: délelőtt Tiszafüred és Poroszló között láttam futni valakit egy dupla babakocsival...
(Tudom, hogy nem te voltál, csaj volt :)

Eat pasta, run fasta

(#54095) Zozo0525


Zozo0525
őstag

jó reggelt
ma egy gyorsabb 7km reggelre.(hosszabbat terveztem de fájtak a lábaim, tegnap sok volt reggeli 15 km és utána meló...)
most nézem. 15 másodpercel új PB 5 kilométeren :D 26:56 mára ennyi

(#54096) emvy válasza Never79 (#54026) üzenetére


emvy
nagyúr

Tegnap futottam 3 órát, direkt laza tempón, hogy lássuk a pulzus alakulását. Melegben, fél 11-kor indultam, 360 szint lefelé, 220 felfelé, kb. 5:50 körüli tempóval. A végén pár másodperccel lassabban, az elején gyorsabban, árnyék nem nagyon volt, végig aszfalt.

A pulzus sajnos kb. 2 óra után elkezd elmászni 150 fölé, néhol belenyal a 160-ba is. Ez egybeesik az erős meleggel. Nagy melegben a szilárd kaja nem esik jól.

Szóval ahogyan nézem, itt a 8:30-as teljesítés nem fog menni, már 40k-nál jelentősen lassulni fogok (6 perc fölé), ha 33-35 fok lesz, hiába kezdenék 5:30-al.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#54097) bandus válasza emvy (#54096) üzenetére


bandus
veterán

mikor/hol van ez a verseny?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54098) emvy válasza bandus (#54097) üzenetére


emvy
nagyúr

Aug 6, Baja-Szekszárd.

while (!sleep) sheep++;

(#54099) LanyUs válasza norby_42 (#54094) üzenetére


LanyUs
senior tag

Le a kalappal előtte :) Ma csak a 8 kg volt velem, sokkal könnyebb tolni (-14 kg), de a déli nap kicsinált :( Ma egyszerűen nem adta a 34 fokban pedig menni szokott. Kezdek elapásodni :) Na meg ez a Kayano 26 sem ad vissza a lendületből ha csak kocogsz. Tempónál már jobb egy fokkal, de a Stinson 6 Atr től mérföldekre van ( szerintem ).

Amúgy a lányok is inkább reggel és kora este indulnak meg

(#54100) LanyUs válasza Zozo0525 (#54077) üzenetére


LanyUs
senior tag

Írásaid stílusa alapján harmincx volt a tippem :) Olyan fiatalosan fogalmazol jó értelemben. Amúgy félre értettelek, mert amikor írtad a versenyt a triatlonos sráccal... Azt hittem tempót akarsz fogni! :D De akaratlanul is gyorsulás lesz a vége :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.