Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130501) Fall-N


Fall-N
veterán

Ma kijött egy frissítés a PowerAmphoz, így bekerült az alternatív elrendezés. Így végre a borító alatt vannak az ID3-as címkék és kisebbek lettek a gombok egy kicsit.

A téma készítők viszont jól bealudtak, alig van a v3-hoz skin. A legtöbb meg v2-höz van. Pedig lett volna idejük a hosszúra nyúlt alfa majd béta teszt alatt átállni ...

Billentyűzet témához meg annyit, hogy sajnos mostanában nincs ezen a téren új alkalmazás. Így jobb híján marad a Gboard vagy a Smart Keyboard. Tetszene nagyon a Minuum billentyűzet csak ahhoz meg még nincs magyar nyelv támogatás. Pedig milyen jó lenne, hogy nem takarja ki a 2/3-ad kijelzőt. Frissítésekkel sem kapkodnak, így tudja a fene, hogy valaha beleteszik-e.

Somatomnak meg igazat adok, addig nem jó a diktálás még flottul nem megy az írásjelek bevitele. Ha bele kell szerkeszteni megette a fene az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#130502) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!
A következő kérdésem lenne, remelem jó helyre írom.
Adott egy androidos (8.1) auto rádió fejegység. Van rajta egy TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) alkalmazás, ami egy a fejegysegre dugott USB-s eszköz révén kommunikál a kerekekben levő szenzorokkal és kijelzi a kereknyomast. Na most annyi a problémám vele, hogy van egy ID STUDY nevű menüpont, amely
arra hivatott, hogy új szenzort rá tudj tanítani az eszközre, pl téli, vagy nyári gumi szett cseréje esetén az abban levő másik szenzorokat. Itt jön a probléma, mégpedig, hogy a parositaskor kéri, hogy nyomjam meg a PAIR gombot a kijelzőn. Ennek a gombnak ott is kellene lennie alul, de nálam nincs ott. Gondolom ott van az, csak valahogy a kijelző felbontás miatt nem fér a képbe és nem látszik. A fejegység felbontása elvileg 800x480. Mit lehet tenni, hogy látszódjon a pair gomb, akar csak évi két alkalomra, amíg összehangolom a szenzorokat?

Itt egy kép az appról, ott kellene alul lennie:

[ Szerkesztve ]

(#130503) zhata válasza Somatom (#130500) üzenetére


zhata
senior tag

Ha artikulálva, lassan mondod a szöveget, nagyon ritkán téved a Swype. Persze megértelek, hogy egy kamionban ez rikán jön össze.

(#130504) darvinya válasza Hellas (#130502) üzenetére


darvinya
titán

3 függőleges pötty alatt nincs ilyen menü?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130505) kaciokos válasza zeon.hu (#130498) üzenetére


kaciokos
őstag

Amúgy a Swype mit csinál, ha mondjuk azt diktálom, hogy "Elmentem boltba vessző de pont zárva volt pont"? Nem kötekedés, puszta kíváncsiság, sose használtam diktálást.

(#130506) Hellas válasza darvinya (#130504) üzenetére


Hellas
senior tag

Nincsen sajnos! Ha arra rámegyek, nem történik semmi. Bár a három függőleges pötty mindig ott van, nem csak ennél az alkalmazásnál. Most még az jutott eszembe, hogy lehet csak akkor jelenne meg a pair gomb, ha már működésbe hoztam a szenzort, és látja az eszköz. Végülis addig nincs mit párosítani, és miért is lenne Pair gomb? :D

(#130507) zeon.hu válasza kaciokos (#130505) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Elmentem boltba, de pont zárva volt.
( Ezt az egészet diktálva írtam. Nem tudom, hogyan különbözteti meg, de sikerült neki.)

#?*@&!

(#130508) darvinya válasza zeon.hu (#130507) üzenetére


darvinya
titán

Erről a Swype Keyboard-ról van szó?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130509) Dr.NX válasza Hellas (#130502) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem ezt a kérdést a gyártónak/forgalmazónak kellene feltenned.

Elfogadom a sütiket.

(#130510) zhata válasza kaciokos (#130505) üzenetére


zhata
senior tag

A Swype által bemondással felismert írásjelek:
mínusz, kötőjel -
plusz, meg +
pont .
kérdőjel ?
felkiáltójel !
dollár jel $
alsó vonal _
kukac @
vessző ,
csillag *
per jel /
kettőspont :
mosolyarc :-)
szomorúarc :-(

meg még rengeteg.

(#130511) sopruk válasza csipuka (#130473) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is ezt töltöttem le, de eddig még nem boldogultam vele, nem értek a hálózat beállításokhoz sajnos, csak próbálkozni szoktam :B
A Total Commanderben a LAN pluginnal sikerült látni a PC-n levő megosztott mappát a következő elérési utat megadva:
\\SzamitogepNev\MegosztottMappaNeve
Ugyan ezt próbáltam a Foldersync-nél az SMB/CIFIS és SFTP fióktípusnál, de nem vált be.
Ha egyszerűen le lehet írni, hogyan kellene beállítani, megköszönöm.

(#130512) sopruk válasza macilaci78 (#130475) üzenetére


sopruk
aktív tag

Régen én is ezt használtam a régi telefonommal, de aztán nem bírta a fejlesztéseket (kevés volt hozzá a hardver) Felraktam most, de tele van reklámmal, sok funkcióval amit nem használnék, túl csicsás lett :)

(#130513) zeon.hu válasza darvinya (#130508) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:K

#?*@&!

(#130514) kuksa90 válasza Hellas (#130506) üzenetére


kuksa90
őstag

... meg azt sem árt megmutatni neki, hogy a négyből melyiket párosítsa melyikkel... :F

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#130515) kezman válasza zeon.hu (#130513) üzenetére


kezman
őstag

Én is köszönöm, a kövér betűket hogy lehet beírni, beállítások ba megjelöltem de még nem jöttem rá, :R :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#130516) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok! Milyen Adblock-ot használtok Andriodra ami működik Youtube alatt is? Köszönöm!

(#130517) sayCet válasza SLYM (#130516) üzenetére


sayCet
aktív tag

Blokada + YT Vanced ezekkel levan fedve minden.

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#130518) SLYM válasza sayCet (#130517) üzenetére


SLYM
veterán

Köszi! Ez a YT Vanced nincs fent az play store-ban, jól látom? Illetve a Blokada nekem egy idő után magától leáll. Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#130519) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Első androidos okostelefonomat fogom a kezemben, eddig windows phone volt. Nagyon tetszik. Egy olyan programot keresek, ami hívásszűrő program, fehérlistája van, tehát a család számaira kicsörögjön, a többit utasítsa el. Ha lehet kis erőforrás igényű, egyszerű, és magyar...és ingyenes.
Láttam az áruházban ilyen programokat, de nem tudom melyik ami jól használható, egyszerű. A windows telefonnál régebben már próbálkoztam, de ott olyat találtam ami hamar leszívta az aksit, meg bonyolult volt....Itt létezik jól működő? Köszi! :)

(#130520) darvinya


darvinya
titán

Swype diktálás.
Kicsit lassú de elfogadható, néha idegen szóközöket rakd be amit nem tudom hová nap .

A fenti szöveggel próbáltam ki mit tud, de ahhoz képest eléggé eltalálta mit szeretnék.
Csak szótárból nagyon egyénit használ, és billentyűzete nagyon idegen kiosztású számomra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130521) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Gboard-hoz kellene egy kis segítség.

Azt szeretném, ha egy billentyű lenyomásakor, mikor felugrik a „kis ablak“ akkor ne legyen ott minden szimbólum, speciális karakter.
Párom telefonján úgy működik, hogy feljön a „kis ablak“ majd rögtön az ékezetes betűre ugrik, nálam ugyanazokkal a beállításokkal ez nem működik.

Hol kell ezt beállítani?

Remélem érhető volt amire gondolok :)

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#130522) zeon.hu válasza kezman (#130515) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerintem az csak arra való, hogy ha hosszan nyomsz egy gombra, akkor a választható karakterek vastagabb betűtípussal jelennek meg.
Legalábbis én csak ennyit látok :)

#?*@&!

(#130523) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,

A lehetőségekeket figyelmbe véve egy, vagy két kérdésem lenne :DDD
Mióta Samsung-ról Huawei p20pro-ra váltottam, az OGYoutube minden egyes dal váltásnál (automatikus lejátszás a háttérben) bekapcsolja/felébreszti a képernyőt. :W

A.) Hogy lehet ezt megváltoztatni? (Nem akarom teljesen tiltani az alkalmazás értesítéseit, mert akkor nem tudom zárképernyőről szüneteltetni a lejátszást.)

Ha az első kérdésem zsákutca lenne:

B.) Ki tud jó, bevált Youtube lejátszót ajánlani?
Elvárások:
-Reklámmentes
-Háttérben játsza a zenét (video nem kell)
-A Youtube-os accountommal bejelentkezve kezeli az automatikus lejátszási listát (Youtube által kínált javaslatok a keresési előzményekre alapozva)
-Zeneszám váltáskor nem ébreszti fel automatikusan a képernyőt.

Köszönöm szépen! :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#130524) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Milyen app-al lehetne egyszerűen beállítani a következő automatizmus?

Ha otthon vagyok, az adott wifire menjen és a mobilnetet kapcsolja ki; ha meg máshol akkor fordítva legyen.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#130525) Viktor0610 válasza user112 (#130524) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kell ehhez automatizáló.
Nálam mindig minden aktív, magától vált wifire, mobilnetre.

Max. azt kell kikapcsold, hogy gyenge wifi esetén kapcsoljon mobilnetre.

Arról nem is beszélve, hogy a mobilnet kapcsolásához root kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#130526) HREH válasza user112 (#130524) üzenetére


HREH
senior tag

Bármelyik automatizáló (Tasker, E-robot, Macrodroid) tudja.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#130527) beg válasza user112 (#130524) üzenetére


beg
veterán

Ezt az ókori Róma óta tudja gyárilag az android. Ha specifikusan célzott SSID-re szeretnél kapcsolódni, akkor ahogy korábban írták: root és automatizáló.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#130528) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Letezik olyan app amivel 2 telot ossze lehet kotni BT-vel es az egyik telo atvegye ezaltal a masik telo ertesiteseit? (marmint hogy a masik telon is megjelenitse)

Elore is kocce :R

(#130529) Mcrazy válasza beg (#130527) üzenetére


Mcrazy
őstag

A wifihez (célzott ssid)nem kell root, csak automatizáló.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#130530) beg válasza Mcrazy (#130529) üzenetére


beg
veterán

Akkor kapcsolgasd légyszi a mobilnetet root nélkül ha tudod.
Ugyanis az is opció a kérdezőtől ha visszaolvasol :), ezért szőttem bele, de valóban rossz szövegkörnyezetben.
Nem a wifire gondoltam rootolni, azért level 1 még megy :D

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#130531) user112 válasza Viktor0610 (#130525) üzenetére


user112
senior tag

Ha a mobilnet be van kapcsolva, akkor az látszatra mindig él. A wifi az vált az elérhetőség függvényében. Így pl otthon mindkettő aktív. Mondjuk nem tudom ilyenkor mire kapcsolódik, azért gondoltam hogy jó lenne kikapcsolni a mobilnetet. De erre nem találok beállítást ( jelenleg nem rootolt).

[ Szerkesztve ]

(#130532) Viktor0610 válasza user112 (#130531) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nincs bekapcsolva a gyenge wifi esetén mobilnet használat akkor automatikusan a wifire kapcsolódik, ha az elérhető.
Évek óta így használom a készülékeim, sosem voltak rosszabb SoT értékwim, mint az átlag, és mindig magától váltott.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#130533) #98193408


#98193408
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy Z60 nevű igen olcsó okosórám. Próbálgatom a bt-kapcsolatot teremtő szoftvereket az androidos okostelefonomon. A cél az lenne, hogy csak a telefonhívások menjenek ki az okosórára, hogy azon tudjak telefonálni.
Jelenleg odáig jutottam, hogy minden üzenet kimegy rá, még a Hangout is. Ezeket le szeretném tiltani.

Mit javasoltok?

(#130534) bigrock válasza Corsa02 (#130521) üzenetére


bigrock
addikt

Nekem alapból így működik a Gboard. Ha pl. az "O"-ra hosszan nyomok, default azonnal a hosszú "Ó" jön fel, meg mellette még pár hasonló karakter.

(#130535) Corsa02 válasza bigrock (#130534) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen így kellene neki.
Közben megoldódott, valami beragadt nála, letöröltem, újratelepítettem és jó lett :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#130536) pc360 válasza Corsa02 (#130521) üzenetére


pc360
addikt

Smart Keyboard Pro - ez az, ami olyan, mint most a Gboard, és beállítható, hogy egyből a magyar ékezetes betűket dobja fel a hosszan nyomvatartáskor, de ne legyen ott más fölösleg (ez az, amit a Gboard-nál nem értem el). Én kikapcsolt javaslatok mellett használom, a Gboard-nál sokkal kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#130537) lovi27 válasza user112 (#130531) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam úgy jelzi ki (ami lehet ROM függő), ha a mobiljel térerősség jelzője önmagában látható, akkor nem megy, tiltott a mobilnet, ha viszont felette kiírja a mobilnet típusát is (4G, LTE, 3G, stb.) akkor engedélyezett.
Mivel a wifi-nél a hálózati értesítés le van tiltva, így csak az elmentett hálózatok környezetében kapcsolódik fel a wifi-hez, a többi esetben a mobilnetről működik az internet. Ez jól követhető a kijelzésből.

(#130538) DS39 válasza -Maci- (#130523) üzenetére


DS39
nagyúr

Én a YouTube Vanced-ot javaslom.

(#130539) Hellas válasza Dr.NX (#130509) üzenetére


Hellas
senior tag

Feltettem egy android emulatort pc-re, rá az app-ott, ott látszik a pair gomb, tehát felbontás baj van. De közben megoldottam, találtam egy másik app-ot, aminél látszik az eszközön is.

(#130540) sbwolf válasza #98193408 (#130533) üzenetére


sbwolf
aktív tag

(#130541) #98193408 válasza sbwolf (#130540) üzenetére


#98193408
törölt tag

:R

(#130542) user112 válasza lovi27 (#130537) üzenetére


user112
senior tag

Igazad van, nálam is így működik. Hogy a fenebe nem tűnt fel eddig. Köszi.

(#130543) kezman válasza beg (#130527) üzenetére


kezman
őstag

Ez így van de, nálam is többször előfordult már hogy mikor haza értem nem kapcsolt vissza wifire hanem szépen szopta tovább az adatomat, hozzáteszem nem figyeltem, minek is ha automata, ezek után ha hazaérek kikapcsolom az adatot, ha meg elmegyek akkor úgyis sír hogy nincs adatkapcsolat, jobbat nem találtam eddig de ha valaki tud jobbat ne tartsa magába.( Huawei p smart) :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#130544) rjg válasza kezman (#130543) üzenetére


rjg
őstag

A wifi beállításainál kapcsold ki a WiFi+ -t és csodát fogsz látni. ;-)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#130545) Somatom válasza kezman (#130543) üzenetére


Somatom
veterán

Gyártónként eltérő a hálózatkezelés "hangolása". Ezzel ugyanis energiát lehet megtakarítani. A Huawei híres a drasztikus memória és energiakezeléséről. Első körben nézd meg a Wifi beállításait! Kéne legyen egy olyan opció, hogy kikapcsolt kijelzőnél is bekapcsolva tartsa a Wifit ("mindíg", "soha", "csak ha töltőn van"). Ha ez "soha" állapotban van, akkor nem fog ráállni a Wifidre, amíg be nem kapcsolod a kijelzőt. Valahol a "Wifi near" -re vonatkozó beállításnak is kellene lennie, de most csak a tabomban tudok kutakodni, és abban nem lelem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130546) kezman válasza rjg (#130544) üzenetére


kezman
őstag

Milyen csodát, mert nem látok semmit ?:DDD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#130547) rjg válasza kezman (#130546) üzenetére


rjg
őstag

Ha ezt kikapcsoltad, akkor amint a telefonod felmegy a wifire, lekapcsolja a mobil adatkapcsolatot és nem tartja azt életben. Vagyis úgy fog működni, ahogy alapjáraton kellene, amit te most kézi kapcsolgatással értél el.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#130548) csipuka válasza sopruk (#130511) üzenetére


csipuka
senior tag

1. Eloszor fel kell venne az Accounts-nal, hogy mikent tudsz bejelentkezni a celgepre.
2. Azutan a Folderpaitrs-nal, hogy melyik konyvtarat akarod szinkronizalni.
3. Majd vegul elinditani a szinkronizalast a Sync Status alol.
Ennyi.

(#130549) kezman válasza rjg (#130547) üzenetére


kezman
őstag

Értem, szóval a wifi+ csak elbaltázta nekem, ok kikapcsoltam, köszönöm :R :R :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#130550) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Tudtok olyan képernyőkímélő/dimm-elő app-ot, ami videólejátszás közben nem aktiválódik (akár lejátszó app, akár YT alatt)? Tk. azt kellene tudnia, hogy amikor megy a videó, akkor inaktív maradjon, de ha Pause-ra rakom, akkor viszont lépjen működésbe.

Ezt találtam egyelőre, de nem hiszem, hogy ezt tudná. Kismillió van még és a leírásuk alapján nehéz a szűrés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.