Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130051) fecus


fecus
őstag

Amazon appstore-ban volt Tune-In pro alkalmazásom egy régi akció keretében. Most megbolondult, nem működik. Megvenném a Play-ről, de sokallom a 3500 Ft-ot.

A következő feladatra keresek appot:
Egyszerű ingyenes vagy olcsó mp3 és másfajta netrádió lejátszó. A linkeket én beírom, nem feltétlenül kell a sok előre definiált.
Bővebben:
A feladat, hogy i-robotból el tudjam indítani amikor a kocsiban a telefon csatlakozik a bluetooth rádióhoz és magától játssza a legutóbbi adót vagy egy kijelöltet. Jó lenne autó mód is a könnyebb kezeléshez, csatornaváltáshoz vagy hangvezérlés.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#130052) stuka20 válasza #77646080 (#130047) üzenetére


stuka20
aktív tag

Melyik táblázatban lévőt töltsem le?

(#130053) Somatom válasza fecus (#130051) üzenetére


Somatom
veterán

Sosem értettem ezt a hangvezérlés igényt. Ha szól a rádió, akkor hogyan érzékel hang inputot? Ahhoz kéne valami Bluetooth gomb, ami némítja a zenét a hangbevitel idejére.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130054) csipuka válasza snowdog (#130049) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha mar ugyis irod az oraallast nem lenne egyszerubb a szolgaltatonal beirni, es akkor tenyleges szamlat kapsz, nem kell altalanyozni.
A fogyasztas csak egy dolog, de a tobbi dij meg ezen felul jon a szamlahoz, nem tom ezek mennyire variabilisak. Vagyis nem biztos, hogy talalsz megbizhato kalkulatort.
Nem kekec, csak tenyleg erdekel.

(#130055) Somatom válasza fecus (#130051) üzenetére


Somatom
veterán

Az adó kiválasztással vagyok elakadva. Pl. ha VLC -be bemásolom a stream url -jét, akkor lejátsza. De kívűlről nem sikerül meghívnom. A Xiialive -ban is van egyedi url opció, de parancsikont csak a pro engedne. Azt már meg lehetne hívni automatizálóból is és úgy már működne hangutasítással is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130056) bigdady válasza laleeee (#129990) üzenetére


bigdady
nagyúr

A beállításokban van VoIP beállítás is. Nálam be van kapcsolva nem tudom én kapcstam-e be de felveszi azt is :)

(#130057) Somatom


Somatom
veterán

Most ingyenes az Applock pro és a HD Camera pro. Az Alarm Clock pro pedig jelentősen le van árazva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130058) bigdady válasza Somatom (#130057) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#130059) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok.

Szeretném kérni a segítségeteket Google-lel kapcsolatban.

1.) Egyszer valamikor beállítottam rajta, hogy honnan hová ingázom munkába menet és vissza. Mivel mindíg rosszkor jelez és indokolatlanul sokszor jelez, szeretnék megszabadulni tőle. A beállításokban elvileg kikapcsoltam, de mégis jelez. A google maps-ben az ingázás menü alatt ott az útvonal, de ott meg nem találok törlés/kikapcsolás funkciót.

2.)Szintén egyszer korábban, egy hely (hotel vagy étterem) elhagyásakor felugrott a Google és megkérdezte hogy tetszett a hely?! Gondoltam gyorsan bekattintgatom, legyen jó másnak is. Azóta ettől sem tudok megszabadulni, pedig nagyon szeretnék.

3.)A 2. ponthoz hasonlóan ugrálnak fel esemény értesítések. Pl veszek egy mozi jegyet, akkor beírja eseménynek a naptárba és figyelmeztet, hogy mikor kezdődik a film. Ettől is szabadulnék.

Tehát ebben a 3 dologban kérem a segítségeteket. Ezektől szeretnék megszabadulni, de nem szeretnék teljesen megszabadulni a Google-tól. A többi funciót (helymeghatározás, előzményeg, Youtube stb) szeretném használni továbbra is.

Előre is köszönöm szépen, ha valaki a segítségemre lesz. :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#130060) Somatom válasza -Maci- (#130059) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ezeket a Térkép dobálja neked. Ha jól emlékszem, akkor Menü (három vonal) -> Az ön hozzájárulásai alatt lehet ezeket kikapcsolgatni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130061) snowdog válasza csipuka (#130054) üzenetére


snowdog
veterán

Három különböző szolgáltatóhoz, három különböző engedélyezett időintervallumban nekem nem egyszerűbb bejelenteni. De az is lehet, hogy csak így szoktam meg. A családban van aki havi jelentő, és neki emiatt többször van problémája a szolgáltatókkal, mint nekem.

Az Excelben minden paramétert megadok (minden évben egyszer, egy valós számla alapján), és fillére pontosan kiszámolja a díjat. Igaz hogy a képletek létrehozásakor tökölnöm kellett egy keveset, de már túl vagyok rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#130062) #77646080 válasza Somatom (#130060) üzenetére


#77646080
törölt tag

Így igaz, annyival egészíteném ki, hogy utána jobbra fent 3 pont és Profilbeállítások menüpontban tudja állítgatni.

(#130063) csipuka válasza snowdog (#130061) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem a diktalas idopontok a naptarban vannak, ide be is lehet rakni a linket, es mar benn is vagy. Igaz en ezt szoktam meg, mar nem tekintem maceranak. Az igaz, hogy 3 kulonbozo idopont van a diktalasra. De azert van a naptar, hogy szoljon 😀

(#130064) -Maci- válasza Somatom (#130060) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszönöm szépen!
Ugyan a meglátogatott helyek értékelésére vonatkozóan nem találtam bekapcsolt szolgáltatást (de már próbálkozom 1-2 napja, lehet, hogy valahol már kikapcsoltam.).
A térképen belül a középső "ingázás" ikonra kattintva még mindíg feldobja az útvonalat és az infot.
Illetve találtam egy sor bállítást az alkalmazás értesítések között. Kb mindent kikapcsoltam, remélem így már jó lesz.

Köszönöm szépen még1x!
(#130062) German_TD Köszönöm neked is.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#130065) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Mitől függ, hogy egy böngészőben keresésnél a címsorba beírt szövegre van-e a jobb oldalon látható nyíl?
A további szűkítést nagyban könnyíti.
Operánál az egyik eszközön nincs, Chrome az mindenhol jó.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#130066) #77646080 válasza csipuka (#130063) üzenetére


#77646080
törölt tag

Dettó, ugyanígy járok el én is.

Már megszoktam, de el tudom képzelni, hogy van, akinek ez nem jön be. :)

(#130067) Somatom válasza -Maci- (#130064) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekes ez a Térkép. Nem értettem, hogy milyen ingázásról írsz, mert nálam egyáltalán nincs ilyen opció. Tableten. Az előbb megnyitottam telón és ott meg van ingázás. Fura. Nem tudom, hogy hogyan működik, mert még sohasem használtam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130068) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Be van állítva a telefonomon a gogle now szolgáltatás vagy mi. Tehát, ha a főképernyőn balra ugrok, akkor látok ott google híreket stb. Hogy lehet azt ott beállítani, hogy mutassa hogy hova mentem és honnan, és jelzi az időt, hogy az az út most mennyi lenne stb…
Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#130069) #77646080 válasza Somatom (#130067) üzenetére


#77646080
törölt tag

Például abban nyújt segítséget (ha igényli a user), hogy miután beállította az otthoni és a munkahelyi címet, valamint az ingázás módját (autó vagy tömegközl.), mutatja neked, hogy mennyi a menetidő és milyen forgalom várható. Busz esetén pedig a hatályos menetrend szerint mutatja, hogy melyik, hozzád közeli megállókból mikor indul járat és az mikor fog a munkahelyedre érkezni. Párszor teszteltem, megbízhatóan teszi a dolgát.

(#130070) darvinya válasza Panthera (#130065) üzenetére


darvinya
titán

Pedig van Opera-ban is.

Be van kapcsolva Keresési trendek és Legutóbbi keresések(ezt jelöli nyíllal).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130071) Somatom válasza fecus (#130051) üzenetére


Somatom
veterán

Piszkálja a csőröm a dolog. Sztem megvan a megoldás, bár még nem úgy működik, ahogy szeretném, úgyhogy kérnék egy kis helpet.
IntentRadio
Ez egy külön GUI nélküli rádió, kifejezetten automatizálókhoz (broadcast üzenetekkel vezérelhető). Sorolja a használható broadcast üzeneteket, amiket vágólapra is tud tenni. Robotban a broadcast küldése menüpontban beillesztem az indító utasítást és tádááám, indul a rádióadás. A gond az, hogy csak a default BBC4. Ez azért van, mert a broadcast "extra" soraiban meg kéne adnom az url -t és az adó nevét. Ezt valamiért nem sikerül úgy megadni, hogy a Robot helyesen küldje el az alkalmazás felé. Tudom, hogy én bénázok, de mit rontok el, hogyan kéne ezt helyesen megadnom? Egyáltalán mi ez? String?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130072) Somatom válasza Somatom (#130071) üzenetére


Somatom
veterán

Megvan!
Robotban két soros az "extra", én meg egy sorba írtam be a nevet és az értéket. Felülre kell írni a nevet (url), az alsó sorba pedig az értéket (vagyis, magát az url -t, pl. http://79.172.241.238:8000/musicfm.mp3).
Ugyanígy az adó nevénél is felső sorba azt, hogy name, az alsóba pedig azt, hogy MusicFM. Így már tökéletesen működik az automatizálóval vezérelhető internetrádió. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130073) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Az Exagearrel vagy egyéb windows programok futtatását lehetővé tevő programmal kapcsolatban tudna valaki segíteni?
Az Exagear ugye 3 napos próbaverzió és nem lehet testreszabni az irányítást sem, ezért nem adnék ki érte 5000 Ft-ot (ha a teljes funkcionalitás kell, akkor annál többet is ki kell adnod).

Olyan appot is írhattok, amivel testreszabható ilyen windows-os irányítás és képes megjelenni más alkalmazások felett rootolás nélkül, a legjobb lenne hotkey-ek custom elhelyezése a képernyőn, illetve egy touchpad egér jobb és bal gombbal külön.

Előre is köszi annak, aki jártasabb ebben a témában és tud valami okosságot mondani!

(#130074) Somatom válasza Trk.Adam87 (#130073) üzenetére


Somatom
veterán

Neked a Tincore keymapper kéne, de annak kell root. Sztem valami automatizálós/autoinpurtos megoldás működhet. Az Autoinput floating felületen keresztül tud érintést emulálni, ezért nem kell hozzá root (ha, a Google még nem tiltotta le ezt a lehetőséget). Azt nem tudom, hogy mekkora lenne a késése.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130075) Trk.Adam87 válasza Somatom (#130074) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A Tincore keymapper tökéletes lenne.
A másikkal kapcsolatban pedig: nem érintést szeretnék emulálni, hanem az érintőképernyőn elhelyezni gombokat, touchpadot is akár, hogy ilyen Exagear féle x86 emulációval szépen irányíthatóak legyenek az elindítható régi pc játékok.

Ha tudsz, akkor az Exagear Strategies-re is mondhatsz alternatívát, mert mint írtam ez egy 3 napos próbaverzió, annak lejárta után is be tudsz lépni ugyan, de 10 percenként kidob a programból, ha nem veszed meg. A jelenlegi árát nem éri meg, mivel 0 testreszabhatóság van benne vezérlés konfigurálás terén.

(#130076) Somatom válasza Trk.Adam87 (#130075) üzenetére


Somatom
veterán

Nem én vagyok az embered. Az asztali környezettel kapcsolatosan ismerem a Tincore, DroidMote, stb. megoldásokat, de egyáltalán nem vagyok gamer.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130077) Panthera válasza darvinya (#130070) üzenetére


Panthera
őstag

Találatok nálam is vannak, csak az nem értem miért a lekerekitett szövegdobozba teszi őket. Lehet az opera verzió különbség az oka, a telefonon (ezen a képen) 43 van, a tableten egy elég régi.

A beállításokat nem találtam meg, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#130078) Panthera válasza Panthera (#130077) üzenetére


Panthera
őstag

Lehet, nem jól fogalmaztam hamarabb. Amikor ajánl valamit, a nyíllal még tudok hozzá írni szavakat. A sima egyből keres. Mindegy, gondoltam hátha beállítás kérdése. Köszönöm.

(#130079) darvinya válasza Panthera (#130077) üzenetére


darvinya
titán

És következő hsz-re.

Nálam mind1 melyikre bökök, az még csak címsorba rakja az írást.
Egyedül óra előzmény ikon indítja egyből a keresést.

Az, hogy nálad milyen Opera van azt neked kell tudni, amit mutattam az Opera Beta 48…223-as.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130080) stuka20


stuka20
aktív tag

Én vagyok az egyedüli, akinek fizetős az adguardja és nem működik? Alkalmazásokban reklám van, mozilla és opera böngészőben szintén. Újraindítom, kikapcsolom, nem jó. Miért nincs UBO androidra? :(

(#130081) Fall-N válasza stuka20 (#130080) üzenetére


Fall-N
veterán

Firefoxhoz az alkalmazáson belül kell tanúsítványt telepíteni.

Egyébként igen, működik rendesen.

(#130082) stuka20 válasza Fall-N (#130081) üzenetére


stuka20
aktív tag

Operához is kell hasonló és milyen tanusítványt kell telepíteni és honnan?

(#130083) fecus válasza Somatom (#130072) üzenetére


fecus
őstag

Várjál, mert nem tudlak követni...

(#130053) Somatom: A hangvezérlés az elindításhoz kellene. Akkor még nem szól semmi. Ha működne a csatornaváltás is, akkor kormányon lévő némító gomb, majd parancs, majd vissza a hang. Ezt csak most találom ki, még nincs ilyenem.

(#130071) Somatom: Ez már izgalmasabban hangzik.

(#130072) Somatom: Ezt most lassan tagoltan, mert nem értem. :U
Tudsz küldeni egy screenshotot egy bejegyzésről?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#130084) darvinya válasza stuka20 (#130080) üzenetére


darvinya
titán

Be van kapcsolva VPN, azaz Adguard?
Opera-nak reklám szűrése nagyon jó, s csak statikus kép hirdetés látható.

Jó lenne tudni milyen készülékről van szó, mert vannak egyes NoName gyártó, aminek fw-ben van reklám csatorna app.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130085) DS39 válasza stuka20 (#130080) üzenetére


DS39
nagyúr

Firefox mobile browser támogatja a ublock origint.

(#130086) stuka20 válasza darvinya (#130084) üzenetére


stuka20
aktív tag

Igen be van kapcsolva a vpn, samsung s7 egde-m van. Még opera adblockal is vannak reklámok pl. ncore-on.

(#130087) darvinya válasza stuka20 (#130086) üzenetére


darvinya
titán

nCore reges oldal, de belépő oldalon nincs reklám.
De Opera-ban külön van reklám blokkoló, arra nem tud hatni külső blokkoló.

Amúgy milyen reklámok jönnek, és milyen formában.
Pl: teljes képernyős reklám

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130088) stuka20 válasza darvinya (#130087) üzenetére


stuka20
aktív tag

Például olyan is, hogy rákattoltam egy videóra és újlapban megnyitott egy ráklámot. Ncore-on csak a torrentek és a kereső között van reklám. De például alkalmazásokban: ebben is megjelenik reklám. :/ Tudok róla, hogy van reklámbkolló, de nekem nem blokkol semmit. Lehet velem van csak a gond. :)
Viszont, béztem, hogy mozilla mobilos változatához is lehet telepíteni bővítményeket, lehet inkább telón áttérek mozillára. :D

[ Szerkesztve ]

(#130089) Somatom válasza fecus (#130083) üzenetére


Somatom
veterán

Itt válaszolok, mert általános Android lehetőségről van szó, aminek minden automatizálóval működnie kell. Gondolom, hogy a "készíts egy Robotparancsot" részt átugorhatjuk. Ha megnyitod az IntentRadio alkalmazást, akkor írja, hogy melyik utasításhoz, milyen művelet tartozik. Alul ráböksz a copy to clipboard -ra és a listából kiválasztod a Play intentet. A Robotban a Broadcast küldése művelethez bemásolod az intentet ÍGY.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130090) fecus válasza Somatom (#130072) üzenetére


fecus
őstag

Sikerült! :R :R
Már elindul a lejátszás ha a telefon kapcsolódik a kocsihoz és leáll ha megszakad a kapcsolat.

Hogyan tudom behozni a hangvezérlést a csatornaváltáshoz?

Vagy menjünk át az E-robot topikba?!

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#130091) ph2012


ph2012
senior tag

Hadd kérdezzem, hogy a Google Keep tud magyarul? Hány karaktert lehet írni 1 jegyzetbe?

Köszi.

(#130092) Somatom válasza fecus (#130090) üzenetére


Somatom
veterán

A Google féle hangvezérlést nem tudom, mert én sajátot használok. Ez négy éve, még az "alfa verzió" volt. :) Egy modern vason sokkal gördülékenyebb, meg nem muszáj a telót bökdösni (erre való a BT gomb).

Majd, ha Robotspecifikussá válik a dolog, akkor átmegyünk. De, pl. automatizáló helyett, parancsikon, vagy widgetszerkesztővel is ugyanígy lehet rádióállomáshoz parancsikont/widgetet készíteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#130093) darvinya válasza stuka20 (#130088) üzenetére


darvinya
titán

De például alkalmazásokban: ebben is megjelenik reklám

Feltelepíttél egy reklám szívattyút, ezt kellene karanténba rakni, de akkor maga az app nem fog működni.

De minek éjszakai módhoz külön app, mikor van gyárilag Os-ben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130094) bigrock válasza ph2012 (#130091) üzenetére


bigrock
addikt

Tud magyarul.
19999 karakter a limit.

(#130095) darvinya


darvinya
titán

Nemrég volt itt gond Viber-rel, hogy beszélgetések alatt is csipog, stb.
Van egy Intelligens értesítés amit beszélgetés alatti jobb oldali menüben kell kikapcsolni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130096) Bozek válasza #77646080 (#130069) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk sok értelme nincs, a buszokat úgyis tudja az, aki azzal jár. Vicces volt, amikor nálam mindig jelzett (nem én kapcsoltam be, ki is lőttem egy idő után), hogy 10 perc múlva indul az utolsó busz hazafelé. Ha akkor indulok el a munkahelyről, akkor le is késem.

(#130097) stuka20 válasza darvinya (#130093) üzenetére


stuka20
aktív tag

Reklám szivattyút? Wallpapers appban is vannak reklámok.

(#130098) darvinya válasza stuka20 (#130097) üzenetére


darvinya
titán

És ezzel mit akartál írni.
Reklám szivattyú app-ok mindenhova berakraja a reklámot, mivel háttérben futó app-nak ehhez joga van, s kilőni sem lehet, és törlés sem fogja megoldani.
Magyarul feltelepítettél egy vírus trójait.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#130099) stuka20 válasza darvinya (#130098) üzenetére


stuka20
aktív tag

Az igen :D Pedig volt vírusírtó rajta. Full tisztítás eltávolítja vírust? Tehár nem a gyári visszaállításra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#130100) darvinya válasza stuka20 (#130099) üzenetére


darvinya
titán

Már többször le lett írva, hogy Vírusírtó nem véd meg User által felrakottaktól, azaz Android alatt nincs is vírus csak amit User fel nem rakja.
Ezen csak telefon teljes(tárlót is ide értve) gyalulása segít, mert vannak rejtet dolgai, amit nem töröl app eltávolítással, ráadásul keresés sem hoz eredményt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.