Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) gyugyo79 válasza kgymac (#67242) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ennyire meg sem néztem, csak átírtam ami az oldal elérésében volt változás. De mivel nem használom, kb teszteltem 1-et aztán kész és ez fel sem tűnt. A méretet kiírást is variálták, ami most tölthető abban ez is jó már ha jól sikerült jól javítanom :)

[ Szerkesztve ]

(#67252) gyugyo79 válasza Essejó (#67250) üzenetére


gyugyo79
addikt

tőle láttam ez első használhatót így tudja szerintem ;)

(#67253) Dave567


Dave567
addikt

Üdv

Régebben kaptam segítséget, és sikerült vennem egy DS218+ Syno-t.
Szeretném nagyobbra váltani eddigi kiszemelt a DS920+, van valakinek tapasztalata vele?

(#67254) AiRLAC válasza veze (#67246) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem döglődik valamelyik HDD? Smart értékek rendben?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67255) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Migrált már valaki 2 lemezes nas-ról 4 (vagy több) lemezesre?
Ami a leírásból nem egyértelmű, hogy a 2 lemezes nas-on lévő felhasználók beállításai, jogosultságai, jelszavai és 2 faktoros belépési beállításai megmaradnak-e. Mert a leírás szerint, migrálás után létre kell hozni admint az új NAS-on, majd visszatölteni a 2 lemezesen csinált beállítás mentését.

(#67256) kgymac válasza gyugyo79 (#67252) üzenetére


kgymac
őstag

Mert az ncore-on október 26-án csak egy alap linuxos megoldás volt, nem volt syno specifikus.
:R este kipróbálom az új keresőt :R

(#67257) geredani92


geredani92
friss újonc

Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy DS920+, viszont elakadtam a HDD vásárlásnál. A WD Red EFRX szériáját néztem ki, viszont a Synology honlapján ennél a modellnél már nem szerepel a kompatibilitási listán, a DS918+ esetében viszont még igen. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata (DS920+ WD EFRX használva)? Milyen másik HDD-t javasoltok? Egyelőre nem tervezem 24/7-ben használni, nem lesz agyonterhelve, hétvégi backup az elsődelges cél.
Előre is köszi a segítséget!

(#67258) tothtibi82 válasza gyugyo79 (#67223) üzenetére


tothtibi82
újonc

A host nem tudom mire való, de a search elég volt, megcsináltam ahogy korábban is és működik, szóval köszönöm :R

(#67259) Essejó válasza geredani92 (#67257) üzenetére


Essejó
veterán

Keress rá itt a topikban a magyarázatra, sok írás van a miértről.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67260) Funthomi válasza geredani92 (#67257) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Én egy WD Reddel megjártam már, IronWolf lett helyette, az a kompatibilitási listában is ott van a Synology honlapán. Persze vannak, akiknek teljesen hibamentesen megy évek óta több WD Red, de többen is megszívtuk velük.

YOLOska

(#67261) zsamiatt válasza Funthomi (#67260) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nekem red pro van 5db a nasba. Ügyfeleknél főleg red. Egy se hullot még ki szerencsére. Blue már ment tönkre meg régen a green.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67262) Sanya válasza geredani92 (#67257) üzenetére


Sanya
nagyúr

A legújabb WD RED-ek készülhetnek SMR technológiával is, amelyeket nem szabad RAID-be rakni, mert ha véletlenül egy is elromlik, a raid újraépítési idő akár 1-2 hóap is lehet ( egyes cikkekben írnak 1-2 megabyte/sec újraépítési sebességekről!

Vegyél inkább ironwolfot. vagy CMR technológiás WD RED-et

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67263) allein


allein
addikt

Sziasztok. Urak, a routeren belül megadtam az új Synology-nak mint fix ip ugyanazt ami volt korábban. Volt már router és nas restart is. Ehhez képest a Synology Assistant más IP-t mutat. Miért van ez?

A DS Monitor sem működik webes felületen. A költözés előtt működött.

#67264zsamiatt - Router, DHCP reservation, MAC cím szerint ugyanazt az IP(régi) címet adtam meg amit korábban használtam. Böngészőből elérhető a NAS ugyanarról az IP(régi) címről, viszont ugyanezzel az IP(régi) címmel nem műűködik a DS Monitor böngészőben.

A Synology Assistant teljesen más IP címet és nem a régit. Vagy valamit keverek?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67264) zsamiatt válasza allein (#67263) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ha költöztél biztos nem ugyan azaz IP címed

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67265) PeterPH válasza allein (#67263) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ennyiből ezt nem lesz könnyű kitalálni.
Port forward megfelelően van beállítva?
Publikus, vagy NAT-olt IP címet kapsz a szolgáltatódtól?

(#67266) Tengri válasza Dave567 (#67253) üzenetére


Tengri
senior tag

Nem olyan régen használom.
Nálam két darab seagate ironwolf 6TB-os (ST6000VN001) merevlemez van benne (jövőhónapban veszek bele még kettőt).
Amire használom.
- Dokumentumok, fényképek tárolása.
- PLEX szerverként videók tárolása.
- Végezetül torrentezésre.
Eddig tökéletesen teszi a dolgát. :K
Használatához egy kis összefoglaló (köszönet érte Borisz76-nak :R ).

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#67267) veze válasza AiRLAC (#67254) üzenetére


veze
őstag

Az adatok elérhetők ( még)
Az 1. lemezen van telepitve a rendszer ( a 2-es később lett belerakva) Ezért vélhetöen az a hunyó, egyébként WD red mind a kettő ( 3TB)
Ebből van még kiút? hogy az adatokat ne kelljen átmásolnom ( pótolhatatlan dolgok nincsenek, olyasmit nem bizok a nasra, azok jo helyen vannak lementve)

[ Szerkesztve ]

(#67268) AiRLAC válasza veze (#67267) üzenetére


AiRLAC
addikt

"vélhetően" :DDD

Smart értékek rendben?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67269) kulu22 válasza allein (#67263) üzenetére


kulu22
aktív tag

Csak egy hálózati kábellel csatakozol a NAS-hoz? Van külön switch-ed? Azt áramtalanítottad?

(#67270) hotkar válasza allein (#67263) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ha egyébként is fix címet adnál neki (jogosan), akkor miért kell DHCP-vel vacakolni?

Ha eléred a böngészőből, akkor állítsd át a NAS-on az IP címet (DHCP helyett válaszd ki a kézi beállítást).

A routeren meg a DHCP-vel kiosztható címtartományból vedd ki azt a címet, amelyet beállítottál a NAS-on (hogy más ne kaphassa meg), aztán hajrá!

Én is így "vészeltem át" egy NAS cserét, teljesen zökkenőmentesen ment.

[ Szerkesztve ]

(#67271) veze válasza AiRLAC (#67268) üzenetére


veze
őstag

nem lehet tesztet nézni, "betöltés" ... majd a betöltés sikertelen
majd kiveszem és HD sentinel
egyébként meg ezt mutatja [kép]

(#67272) allein válasza allein (#67263) üzenetére


allein
addikt

Publikus IP címem van.

67269kulu22 A NAS közvetlenül egy hálózati kábellal csatlakozik a routerbe.

67270hotkar - eddig is a routeren belül adtam a fix ip címet(halózati lejátszó, BD lejátszó esetében is a routeren belül adtam fix ip címet), nem értem a kérdésed.

A többit amit írtam éppen olvasom, és próbálom értelmezni :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67273) the.odzsy válasza allein (#67272) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Magában a Nas-ban adhatsz fix IP címet neki, így a router dhcp figyelmen kívül hagyja, ott nem kell állítgatnod. Így:

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#67274) zsamiatt válasza allein (#67263) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az az érzésem, hogy te LAN IP- ről beszélsz és nem a WAN-ról. Gyanítom a SA a külső IP-t mutatja, a WA IP-t.. A költözéskor pedig a WAN IP-d megváltozott. Erre az új IP-re kellene hivatkoznod kívülről vagy SA-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67275) kulu22 válasza allein (#67272) üzenetére


kulu22
aktív tag

Az a valós IP amit a NAS kiír a vezérlőpulton a hálózati interface-nél.

(#67276) Magnat válasza allein (#67263) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

és meg is kapta a címet a nas, ha megnézed a DSM-ben? Sok routernél úgy van, h hiába teszed static dhcp-be, amíg nem jár le a bérlet, nem engedi el az előző címét, csak ha a routert restartolod.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67277) allein válasza the.odzsy (#67273) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, megoldótta.

#67274zsamiatt - Igen, én a LAN IP-ről beszéltem, vagyis a belső IP. Nem, a SA a belső IP-t mutatja és most, hogy átírtam manuálisan már a SA is azt a belső IP-t mutatja amire átírtam, ami régen volt. Most már működik a DS monitor is a böngészőben.

#67275kulu22 . köszönöm szépen az infót :R

#67276Magnat -a routerben ami szintén egy Syno(RT2600AC) a dhcp clients részen az IP amit megadtam az új Synonak, még mindig a régi Syno mac címével jelenik meg.

A dchp reservation résznél viszont az új Syno mac címével jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67278) kulu22 válasza allein (#67277) üzenetére


kulu22
aktív tag

A routerben a dhcp clients részben töröld ki a régi mac/ip párost mert ha bekapcsolnád a régit az esetlegesen még élő lejárat miatt kioszthatja neki ugyanazt az ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#67279) allein válasza kulu22 (#67278) üzenetére


allein
addikt

A régi megy eladásra, ma viszik el. De megfogadom a tanácsodat :R

Találtam egy oldalt ahol van eladó WD60EFRX - 56.000-ért. Írtam a boltnak, hogy érdekelne 4 darab és kérek szépen egy ajánlatot(ez is jó ár lett volna érte egyébként). Ma hívtak, hogy van 8 darab készleten és 1 órán belül megemelik ők is az árat. Jelenleg az arukeresőn a legolcsóbb ár. Valahogy nem volt bizalomgerjesztő a bolt az értékelések szerint :)

Mindenképpen 5400rpm vinyókban gondokodom, vagy WD40EFRX vagy ST6000VN001 ami Ironwolf Seagate. Mennyire para ha berakom a Seagate vinyókat a WD-k mellé?

A PRO WD-t nem szeretném belerakni, főleg nem 4 darabot. A mostani 8 lemezes Syno hallhatóan halkabb a 918+ al szemben, gondolom ennek köze van ahhoz is, hogy a 8 lemezesben nagyobbak a ventik.

#67280kulu22 - :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67280) kulu22 válasza allein (#67279) üzenetére


kulu22
aktív tag

Csak akkor érdekes ha van sansza, hogy még bekapcsolod a saját hálózaton.

(#67281) Essejó válasza allein (#67277) üzenetére


Essejó
veterán

Egy dologra figyelj oda. Ha esetleg ISP-t váltasz, előtte tedd át manuálisról dhcp-re, mert szolgáltató váltástól megváltozik a belső hálózati IP-d pl 192.168.0.1 ről 192.165.10.1 re, vagy valami hasonlóra. Viszont a nas a régi fixet akarja lekérni, ami már nincs, és elérhetetlenné válik. Ezért jobb megoldás a Routerben Mac cím alapján reserválni egy fix IP-t a nasnak. Mert aztán lehet SSH-n túrkálni a konzolban hogy átírd.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67282) Magnat válasza Essejó (#67281) üzenetére


Magnat
veterán

Nem feltétlen változik meg, de ha igen, az sem gond, a gépnek amiről be akarsz lépni dsm-be, kézzel ki kell osztani egy olyan ip-t ami a nas címével van egy subnetben és máris be lehet lépni a nasra és beállítani a jó címet.
Egyébként ha ezt nem teszed meg, ssh-n sem lehet rá belépni.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67283) Essejó válasza Magnat (#67282) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig úgy 5 éve a digis fix ip-m putty-al ssh-val átírtam T-re.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67284) Sanyi.mTs válasza Essejó (#67281) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ha saját routerrel szolgáltatót vált az ember, akkor a belső hálózat IP cím kiosztásának nem kellene változnia

(#67285) AiRLAC


AiRLAC
addikt

link Synology HDD-k jönnek (Toshiba Enterprise sorozat átcímkézve)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67286) Multibit válasza Essejó (#67281) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell, hogy ez gondot jelentsen, könnyen orvosolható. Viszont az eszközön beírt (természetesen pool-on kívüli) IP cím hasznos lehet, mivel így a hálózat elemei mindig látják egymást. Akkor is, ha ideiglenesen kikerül a router a LAN-ból. Én azért alkalmaztam ezt a megoldást, hogy a család ne morogjon, ha a routert mókolom. Addig is tudnak filmezni, nyomtatni. Mostanában különösen hasznos volt, mert viszonylag rövid idő alatt kétszer is volt router csere.

(#67287) Borisz76 válasza Essejó (#67281) üzenetére


Borisz76
veterán

A napokban csináltam a DS918+ -n egy DSM 7 telepítést. Előtte a routert is állítgattam.
Emiatt nem értem el a korábban beállított fix ip-n.
Synology Assistant megtalálta.Pc-n indítottam.
Engedett csatlakozni névvel,jelszóval.....de azonnal jelezte,hogy az ip címmel gond van és azonnal be is adott egy ablakot ahol be lehetett állítani.
Tehát ez sem akadály az Assistant-nak!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67288) allein válasza Essejó (#67281) üzenetére


allein
addikt

Szia. ISP váltás nem lesz, jövő héten jön a Digi és beköti az optikát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67289) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A napokban beállítottam a NAS-ra a Surveillance station alkalmazást, ami valóban jó.
Két problémám lenne, amiben kérném a segítségeteket!
1. Hogyan tudom elérni akár alkalmazásból, akár DS Cam segítségével külső hálózatról? A Synology QuickConnectje aktív, a NAS-t el tudom érni böngészőből, de közvetlenül a kamera alkalmazást nem. Amikor telepítettem a kamera alkalmazást, akkor kapott saját címet IP/cam. A DS Cam alkalmazásnál a kiszolgálóhoz (kell a port szám is a QuickConnect cím után, vagy a /cam végződés) mit írjak, hogy kívülről is el tudjam érni?
2. Szintén a kamera alkalmazás. Hogyan lehet beállítani azt, hogy ne küldjön állandóan emailt mozgásra, csak akkor amikor meg van határozva. Elég idegesítő, hogy amikor itthon vagyunk, folyamatosan kapjuk az emaileket, hogy mozgást érzékelt! :DDD
A segítséget előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67290) Dave567 válasza Tengri (#67266) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a segítségedet. :R
Még nagyon gondolkozom, hogy elég lesz-e nekem ez, vagy szánjak inkább többet rá, és nagyobbat vegyek, ha jól látom akkor 64 tb a maximum amit tud a kicsike.

(#67291) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#67219) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

root@NAS:~# smartctl --scan
/dev/hda -d ata # /dev/hda, ATA device
root@NAS:~#

Ennyi a kimenet pedig van benne 4 db lemez + az usb lemez.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67292) kgymac válasza Mezga Aladár (#67291) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
/dev/sd? a sata lemezek, -d sat param is kell elvileg.
Én ilyesmit használok:

for i in `ls /dev/sd?`
do
if [ -b "$i" ]; then
smartctl -iA -d sat $i
fi
done

Az eredményt akár el is lehet küldeni az /usr/bin/ssmtp -vel, bár az egy kicsit komolyabb script. egrep-pel szoktam szűrni az engem érdeklő attributumokat, nálam asmedia usb3-as házzal is működik.

(#67293) Mezga Aladár válasza kgymac (#67292) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbálom.
Érdekességképpen felraktam a Hard Disk Sentinel linuxos változatát és az is csak egy lemezt lát!!???

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67294) kgymac válasza Mezga Aladár (#67293) üzenetére


kgymac
őstag

Az ls /dev/sd? mit mutat?
Virtuális syno-n próbálod ? akkor /dev/vd?-re kéne mutatnia a hdd-ket.

(#67295) Mezga Aladár válasza kgymac (#67294) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

root@NAS:~# ls /dev/sd?
ls: cannot access /dev/sd?: No such file or directory
root@NAS:~#

root@SZERVER:~# ls /dev/hd?
/dev/hda
root@SZERVER:~#

Ez egy fizikai gép, 420+.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67296) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#67295) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Segítettél mert a ls /dev/usb? adott egy usb1 kimenetet.
smartctl --all /dev/usb1 -d sat
végre értékelhető eredményt adott.
THX :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67297) beers válasza Dolphine (#67289) üzenetére


beers
addikt

Nekem simán megy, csak bejelentkezek és látom a kamerákat!

M&N

(#67298) Dolphine válasza beers (#67297) üzenetére


Dolphine
addikt

Részleteket tudsz nekem írni? Igazán megköszönném, akár privátban is! :B Előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67299) bacsit4


bacsit4
csendes újonc

Sziasztok!
A “music” megosztott mappám tartalmát szeretném, szinkronizálni egy a hálózaton lévő média lejátszóban lévő hdd-re. (Ha változik a NAS music mappa tartalma egyből szinkronizálja.)
Milyen megoldásokat tudtok nekem ajánlani?

(#67300) Magnat válasza Dolphine (#67289) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Routerben a https portot beirányítottad a nasra?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.