Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) Csabi1984 válasza Melorin (#66196) üzenetére


Csabi1984
addikt

Müködő PC mellett nem szoktam aludni. Amúgy nekem is van hangja a Pc-nek de a másik szobába a Rádió megy, apumnál a TV szóval nincs csend amúgy se :D

(#66202) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#66200) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Sikerült törölnöm a "Csomagkezelési központban" a médiaszervert, majd újratelepítettem, és így már tökéletes.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#66203) Sanya válasza TeebyKay (#66169) üzenetére


Sanya
nagyúr

Xpenology topikban a warezmesterek biztosan tudnak segítwni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66204) kaskri


kaskri
csendes tag

Kedves Fórumtársak!

Szeretnék segítséget kérni, mert nem vagyok túl edzett a témában. Adott egy Synology 218+ NAS, amin szeretnék egy saját VPN szervert üzemeltetni. Azt szeretném, hogy amikor csatlakozok hozzá, akkor a teljes forgalmam a VPN - en keresztül történjen. Az internetforgalmat is beleértve. A DHCP - s beállításoknál véreztem el teljese . Ha esetleg van valaki, aki budapesti és van ideje és kedve velem foglalkozni, nagyon hálás lennék neki. Természetesen nem ajándékba kérem a segítségét!

Előre is köszi! :R

(#66205) Feherfy válasza Magnat (#66190) üzenetére


Feherfy
tag

és #66192A.K.
Rendbe jött! De hogy mitől, azt nem tudom. :DDD
Piszkáltam a windows jogosultságokat, eltávolítottam a meghajtókat - újra hozzáadtam, volt nas és pc újraindítás. Valószínűleg ezek kombinációja.

[ Szerkesztve ]

(#66206) TeebyKay válasza Sanya (#66203) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszönöm.

(#66207) bandras0226 válasza Dzsekó (#66165) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#66208) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Beszereztem egy 4tb hdd-t az 1tb mellé, viszont miután betelepítettem vettem csak észre, hogy shr-be van a kötet. Meg tudom azt valahogy tenni, hogy a 4 tb-os hdd-t átrakom jbod-ba, átmásolom rá az adatokat az 1 tb-os hddről, majd azt is hozzá csapom jbodban?

(#66209) Magnat válasza kaskri (#66204) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

milyen típusú vpn-t akarsz csinálni, dhcp-vel mi a gond pontosan? Portokat kinyitottad a nasra a routerben?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66210) Dzsekó válasza bandras0226 (#66207) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha Windows intéző címsorába beírod, hogy \\NASneve
akkor rácsatlakozik? Ha nem, akkor nézd meg, hogy
Vezérlőpult -> Fájlszolgáltatások -> SMB be van-e pipálva (tudom, hogy írtad, de hogy most is úgy van-e, NAS elmentette-e a beállítást. Alatta itt van a WORKGROUP munkacsoport is.
Ez alatt pedig a "PC (Windows Explorer):" után kiírja a \\NASneve-t, amit a windows intéző címsorába tudsz beírni, ahogy fentebb írtam.
Ha ezek rendben, és mégsem jó, akkor
Vezérlőpult -> Fájlszolgáltatások -> Speciális -> SMB protokoll minimuma legyen SMB1.
Nálam telefon addig nem csatlakozott, amíg ezt be nem állítottam SMB1-re. Bár a NAS nevét addig is látta.

(#66211) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

A kamera licenszet át lehet tenni másik NAS-ra?
Ha igen, akkor hogyan?

Köszi előre is az infókat!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66212) kulu22 válasza ratkaics (#66211) üzenetére


kulu22
aktív tag

Törlöd az eredetiről (érje ez az internetet közben) és simán engedi a másikon telepíteni. Érdemes a kamera konfigot is exportálni és nem kell vacakolni a beállítással sem az újon.

(#66213) ratkaics válasza kulu22 (#66212) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szuper!
Nagyon köszi az infót!
:R :R :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66214) bandras0226 válasza Dzsekó (#66210) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nem csatlakozik, hálózati hibát ír. Konkrétan hogy nem talál ilyen eszközt.
SMB be van pipálva a WORKGROUP is megvan.

Az SMB1 is megvan.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#66215) Multibit válasza HUTCHDB (#66197) üzenetére


Multibit
veterán

Mi lehet a megoldás?
UPS

(#66216) EAndrew válasza Dzsekó (#66137) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi a segítséget, sikerült megoldani.
Azonban mindig újra vannak gondok. A download station-ba bármit indítok mindig inaktív állapotba kerül, nem történik semmi.
Mivel magát a DS-t kellett újra rakni, ezért gondolom a router oldalán semmit nem kell újra állítani, mindenesetre megnéztem, ott stimmel az ip cím, a port forwarding, az upnp szóval ott nincs gond, a DS beállításait megnéztem, ott is a jó port van beírva, minden más stimmel Boris leírásához. Az lehet hogy megy az indexelés a HDD megosztása miatt?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#66217) Hawk74 válasza Hawk74 (#60867) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Közben rájöttem, hogy a SynoDS-sel hol volt a hiba, cirka fél év kellett hozzá...

Szóval, ha valakit érdekel: a DSM-ben a QuickConnect-nél ki kell kapcsolni a Speciális fül alatti "QuickConnect továbbító szolgáltatás engedélyezése" és a "Porttovábbítási szabályok automatikus létrehozása" kapcsolókat, valamint a routernél és/vagy a kábelmodemnél port forwardolni kell az 5000-es portot.

Ha a két kapcsoló be van kapcsolva, akkor nem hajlandó beengedni a SynoDS-t, ha ki vannak kapcsolva, akkor értelemszerűen manuálisan kell beengedni az 5000-es porton.

Nem tudom, mennyire hardverfüggő a dolog (gyanítom hogy az!), nekem Flipes Sagemcom FAST3686 kábelmodemem, és Deco M4 routereim vannak.

(#66218) Dzsekó válasza bandras0226 (#66214) üzenetére


Dzsekó
addikt

Több ötletem nincs a NAS-al kapcsolatban.
Telefonról látod a fájlok alatt pl. a NAS-t?
Illetve ha PC-n megosztasz egy mappát, akkor azt is látod a telefonról a fájlok alatt?
Fájlok -> Hálózati környezet és ez alatt látnod kéne a NAS nevét és a PC-d IP címét.

EAndrew: Nem tudom mi lehet DS-el a gond, DS nálam nincs fent.

[ Szerkesztve ]

(#66219) Csabroncka válasza Hawk74 (#66217) üzenetére


Csabroncka
addikt

Inkább VPN-en keresztül csináld, mert a DSM kirakása a netre eléggé öngyilkos módszer, pláne gyári 5000-es porton

"in medias res"

(#66220) kaskri válasza Magnat (#66209) üzenetére


kaskri
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszod! OpenVPN szervert szeretnék csinálni. A DHCP - vel nincs gond, inkább velem van, mert tök hülye vagyok a hálózat kiépítéshez. :W Magát az OpenVPN-t tudtam konfigurálni, de nincs rajta keresztül internet. Csak írja, hogy Hálózati kapcsolat 2, de ahhoz, hogy internetforgalmat is rajta keresztül bonyolíthassak, ahhoz dhcp is kellene elméletileg. A portok nyitva vannak a routeren, igen. Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#66221) Akiii


Akiii
tag

Sziasztok,

Adott egy Syno 218+ amin fut a Download Station letöltő. Seedelni próbalom a torrenteket és a seed latszolag megy, viszont 0 az upload speed. Routeren beallitottam a port forwardot internetről megtudom célozni a Syno dobozt ugyh port nyitva. Ötlet, hogy mit kell meg beállítani a Download Stationon vagy a Synon, hogy töltsön is fel torrenteket?

köszi!

(#66222) TeebyKay válasza TeebyKay (#66208) üzenetére


TeebyKay
őstag

Erre valaki?

(#66223) Magnat válasza kaskri (#66220) üzenetére


Magnat
veterán

A kiexportált vpnconfig.ovp fileból kivetted a kommentjelet a "redirect-gateway def1" sor elejéről?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66224) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék backup-ot készíteni a saját fotó + videó mappákról (DS118)
Ideális esetben a növekményt hozzámásolná pl. havonta.

Eredetileg a hyperbackup-ot szemeltem ki erre, de a 10GB-os mappából 1 verzió esetén is 200 GB +-t akart csinálni, ami "kicsit" túlzás. Mást kellene használnom? Vagy ez a program kell nekem, csak valamit még át kell állítani?

Az elképzelés az lenne, hogy az USB-t mentés után lehúzom és átviszem egy másik helyre, majd évente hozzámásolom a növekményt, de már kezdem azt hinni, hogy gyorsabb lenne, ha simán laptopra rádugom az USB-t és másolom egész éjjel, reggelre csak lemásolja. Van a fentieknél jobb és főleg működő megoldás?

köszi minden segítséget előre is!

(#66225) ratkaics válasza Akiii (#66221) üzenetére


ratkaics
senior tag

Én a DHT hálózat-ot engedélyeztem és annak a portját is beállítottam port forwardra a routeren.
Amelyik routeren van olyan, hogy port trigger-ing, ott azt is be kell állítani ezekre a portokra szerintem.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66226) ratkaics


ratkaics
senior tag

A "Synology Live Cam"-hez milyen plusz licensz kell? Próbáltam a telefonom, de azt írja, hogy "Surveillance Station-licenc" szükséges hozzá.
Nem teljesen értem, mert ugye az fut a NAS-on. Illetve a "DS cam" működik rendesen. :F

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66227) HIJ válasza ratkaics (#66226) üzenetére


HIJ
őstag

Annál felcsatol egy kamerát, ami mutatja a telefonod kamerájának képét a SS -ben. Értelem szerűen ez plusz egy kamera, plusz egy licensz.

Bw nem igazán látom értelmét...

(#66228) ratkaics válasza HIJ (#66227) üzenetére


ratkaics
senior tag

Jujj, de ostoba vagyok, én nem így értelmeztem. Arra gondoltam, hogy ez csak egy olyan "egyszerűbb" app, amivel csak az élőképet lehet megnézni, a többi funkció nincs.
Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66229) HIJ válasza ratkaics (#66228) üzenetére


HIJ
őstag

Az a DS Cam

(#66230) ratkaics


ratkaics
senior tag

Melyik az a jelenleg kapható legolcsóbb Synology NAS, ami képes Docker-t futtatni?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66231) Magnat válasza ratkaics (#66230) üzenetére


Magnat
veterán

Újan sztem a 218+, használtam meg bármelyik Intel chipes, de azért várd meg mások véleményét is.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66232) Akiii válasza ratkaics (#66225) üzenetére


Akiii
tag

Ugynezki egyszer csak elindult koszi! DHT off
nalam es csak Port Forwardingot allitottam de muxik.

Viszont ~520Kbpsel tolt csak fel ugyh van valami limit valahol de meg nem talaltam meg. Se a Download Station kliensben se a routeren nem fogom vissza a feltolt. sebbesseget ugyh meg keresgelem :)

(#66233) Laposelemer válasza Akiii (#66232) üzenetére


Laposelemer
tag

Keresgéld ..., de

Jó régen volt erről szó.
- nem biztos, hogy a te portékád annyira kelendő
- az sem biztos, hogy a "kis halak"-ra pont szükség van
- a "nagy" boltban időkorlát van (mellékes, hogy mennyit tolsz vissza)

Vagy uploader vagy? Mert akkor megértem az aggodalmad.

Nekem is tud talán 1MB-al feltölteni, de van, hogy 100kbps-al se viszik. Éjjel-nappal elketyeg a feltöltés, aztán ha kell viszik, a nem nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#66234) Akiii válasza Laposelemer (#66233) üzenetére


Akiii
tag

Olyan trackereken vagyok ahol vagy 1:1 ratio visszatoltes vagy 5/10nap seed. Ha van feles upload kapacitásom akkor elobb vegeznek a feltoltessel, mint tobb napig seedelnem

(#66235) TeebyKay válasza TeebyKay (#66222) üzenetére


TeebyKay
őstag

Jobb híján kimentettem minden adatot külső adathordozóra és újra formáztam tárkezelővel a hdd-ket. Egy kérdés:
Ha JBOD tárhelyen merevlemez cserével bővíteni akarok, akkor tudja a rendszer, hogy az adat melyik lemezen van és át tudja mozgatni a másikra, vagy merevlemez cserénél elveszik az adat?

(#66236) Lasersailing válasza Lasersailing (#66224) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Közben úgy tűnik, hogy csak az volt a gond, hogy az alkalmazások közül a photo station-t is bepipáltam, így minden fotót is arhívált automatikusan...
Csináltam egy tesztet, alkalmazások nélkül. Az lenne a kérdésem, hogy ha ne adj Isten megadja magát a NAS, akkor az USB-t rádugva egy laptopra olvasható lesz, vagy csak a NAS-sal együtt?
A file station szerint egy HBK kiterjesztésű file van, tudok telepíteni egy programot a NAS-ról ami ezt olvasni tudja?

(#66237) kaskri válasza Magnat (#66223) üzenetére


kaskri
csendes tag

Szia!

Igen, kivettem!

(#66238) borondysz


borondysz
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, vásárolnék egy Synology DS220+-t valamint 2 db WD Red 4TB winchestert.
https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/red-3-5-4tb-5400rpm-wd40efax-p534032271/
Az egyik hozzászólásban azt írták, hogy ez a típus alkalmatlan NAS-ba RAID1-be.
Igaz lehet ez az információ? Vagy nyugodtan megvásárolhatom és haszálhatom RAID1-be?
Ha mégis igaz, hogy nem felel meg, akkor milyen hasonló árkategóriás winchestert válasszam?
A tanácsokat előre is köszönöm!

(#66239) TeebyKay válasza borondysz (#66238) üzenetére


TeebyKay
őstag

Teljesen megfelel, ugyan ilyet használok én is.

(#66240) borondysz


borondysz
csendes újonc

Sziasztok!
Még egy nagyon fontos kérdésem lenne, a DS218 vagy a DS220+ felelne meg jobban arra a célra, hogy az adataimat mint egy csatolt meghalytót bárhonnan a világból (tehát nem otthoni belső hálózatról) elérjem?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#66241) tobias40 válasza borondysz (#66240) üzenetére


tobias40
veterán

Erre a célra szinte mindegyik megfelel! :U

(#66242) Dzsekó válasza borondysz (#66240) üzenetére


Dzsekó
addikt

"meghalytót"? Ehh... :U

(#66243) tobias40 válasza Dzsekó (#66242) üzenetére


tobias40
veterán

Nem kell észrevenni,bár nekem is böki a szememet.. ;]

(#66244) Hawk74 válasza Csabroncka (#66219) üzenetére


Hawk74
csendes tag

A kapcsolat szerintem továbbra is a Quickconnecten keresztül épül fel, értelmezésem szerint a Quickconnecten belüli továbbító szolgáltatás kerül kikapcsolásra, a port nyitás meg szerintem egyébként is megtörténne, csak nem manuálisan. De lehet, hogy tévedek, annyira nem vagyok képbe.

VPN-en keresztül hogyan lehetne ugyanezt?

(#66245) Real_Necro válasza Dzsekó (#66242) üzenetére


Real_Necro
veterán

Englisül "drályv" ;] :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66246) Sanyi.mTs válasza TeebyKay (#66239) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ezek nem ajánlott HDD-k. Synology se ajánlja.

(#66247) TeebyKay válasza Sanyi.mTs (#66246) üzenetére


TeebyKay
őstag

Jogos, elnéztem egy betűt nekem wd40efrx van. A wd40efax-nak elvileg szar a rewrite timeja.

[ Szerkesztve ]

(#66248) Intelligencs válasza TeebyKay (#66235) üzenetére

Szerintem nagyon kevesen használnak JBOD-ot rajtad kívül, úgyhogy ezt neked kell kitapasztalnod. :) De amúgy a JBOD abszolút ellenjavalt, egyetlen előnye van, hogy egyben látod a kötetet, cserébe ha megsérül valamelyik lemez, akkor a jóég tudja milyen adatod veszik el. Javaslat, hogy használj SHR-t (ehhez természetesen célszerű egyforma kapacitású lemezeket betenni), vagy egyszerűen két darab egymástól független BASIC kötetet a két lemezen. Ha valamiért mindenképpen egyben kell több TB tárhely, akkor inkább használj egy darab olyan kapacitású lemezt, amibe beleférsz.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#66249) TeebyKay válasza Intelligencs (#66248) üzenetére


TeebyKay
őstag

Azért próbálnám a jbodot használni, mert ez a leggazdaságosabb az összes megoldás közül. Az SHR és a RAID1 rögtön kétszer annyiba kerül mint bármelyik másik megoldás, mivel két merevlemezt veszek egy kapacitásáért. A RAID0 nem jó mert túl nagy a kapacitás különbség az 1tb és a 4tb hdd között. Maradna az, hogy két basic kötetet használok, vagy akár az 1tb hdd-t be se rakom a NAS-ba, de egyenlőre semmi érzékeny adatot nem tervezek kizárólag a NAS-on tartani, szóval ha valamelyik diszk megdöglik, akkor se szenvedek nagy kárt.

Ehhez lenne is egy másik kérdésem:
Be lehet valamivel állítani egy jobot, ami napi egyszer lefut, adott mappákat levizsgál, és ha talál új vagy módosított állományt benne, akkor azt a csatlakoztatott külső adathordozóra átmásolja, mint egy biztonsági mentésként?

(#66250) Magnat válasza kaskri (#66237) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor elfogyott a tudományom, ha lesz időm, letesztelem, mert OpenVpn-t még nem használtam a nason, neked mindenképpen csak az a jó?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.