Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) hotkar válasza maci25 (#67594) üzenetére


hotkar
aktív tag

Hát most pironkodnom kell :B

DSM 6.3.2 van fent. A többi stimmel.

(#67602) Chrys_ válasza AiRLAC (#67584) üzenetére


Chrys_
addikt

2006 óta semmi gond, csak tudni kell, mit és honnan és milyen beállításokkal a kliensben.

[ Szerkesztve ]

(#67603) Dello79 válasza urban racer (#67593) üzenetére


Dello79
aktív tag

Te jó ég.. mire kell ilyen vas.. ? ill. ha ennyi pénz van.. akkor ugye miért Synology a rendszer..

(#67604) dkess válasza maci25 (#67581) üzenetére


dkess
őstag

Nos, ha csak a NAS -on levő szerver program és a PC -re telepíthető párosokat nézzük, akkor ezek az alapértelmezett kombinációk:

Szerver progi neve: Cloud Station Server (+ Cloud Station ShareSync)
PC kliens progi neve: Cloud Station Drive

Szerver progi neve: Synology Drive Server (+ Synology Drive ShareSync)
PC kliens progi neve: Synology Drive Client

Nekem például mind a kettőből a fenti páros van. Ezekről töménytelen képet tudnék felrakni meg hogy hogy kell beállítani stb. - de az utóbbiakról nem, mert sajnos nem azok vannak fent NAS -on/PC-n sajnos.

Továbbá, ha a NAS -on levő Cloud Station Server -ből töltöm le a legfrissebb klienst, akkor mindig a Cloud Station Drive program legfrissebb verzióját tölti le ...

Itt viszont pl. írnak ilyesmiről: [link] . Illetve van fent pl. töménytelen video is a kliens progi beállíásáról stb.

(#67605) urban racer válasza Dello79 (#67603) üzenetére


urban racer
senior tag

Kis videóvágás, semmi komoly.
Gondolkoztam rajta, hogy legyen egy hp szerver vagy valami hasonló, de neeem. Megszerettem 4-5 éve, nem akarom elengedni. Belaktam a Video stationt, a moments-et, megy a transmission 1500 torrenttel, minden telefon meg tablet mentése automatikusan oda megy, jó ez így. Még 1 rendszert üzemeltetni meg nem akarok. Munkám során van elég hp szerver meg MSA, amit managelnem kell, legalább itthon hadd lazítsak. A 918-at mióta beraktam, az nvme ssd kiiktatásán kívül semmit-de semmit nem kellet hozzányúlnom. Ez 2,5 év. Gondot nem akarok magamnak.Fuji szervert meg pláne :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67606) urban racer válasza dkess (#67563) üzenetére


urban racer
senior tag

Ezt nem skippeltem, pár nap múlva térjünk rá vissza! ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67607) kicsi83 válasza PeterPH (#67598) üzenetére


kicsi83
tag

Erre, hogy nem gondoltam :R :R :R
#67599
Neked is köszönet :R :R :R

(#67608) Sanya válasza Borisz76 (#67592) üzenetére


Sanya
nagyúr

zárt tracker, DHT tiltva, BT protokol titkosítás mindig?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67609) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv srácok!
Egyik nap kifogytam a tárhelyből, sikerült egy 450 gigás torrentet benthagyni a listában és nem figyeltem rá, belevágott serényen a nas :D
Melóhelyről szinkronizálom le Syn Drive-l a mentéseimet hogy otthon tudjam folytatni a munkát, de ugye mivel kifogyott a hely ezért jött a hibaüzenet hogy "Kevesebb mint 2 GB szabad hely..." Csináltam pár száz gigányi helyet, de sajna sehogy nem akar kijönni ebből az állapotból a Drive kliens. Szüneteltettem, folytattam, kiléptem teljesen, beléptem újra de még mindig azt írja hogy nincs elég tárhely. A webes felületbe belépve is azt írja a Drive hogy " Your Syn Drive Server is full..." DSM 6.2

(#67610) Borisz76 válasza Sanya (#67608) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67611) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok! Elakadtam a DS220j konfigolásában... (valószínű nem ez az utolsó eset)
El akarom érni a HDD-n lévő tartalmakat telefonról és tabletről (droid). Installáltam hozzá a telefonra az alábbi appokat:
DS Audio
DS Video
DS File
Drive

A nas-on is installálva vannak az ezeknek megfelelő szoftverek. Először a fő user accountommal léptem be a telefonon, úgy működött minden. Aztán arra gondoltam, hogy nem feltétlenül bölcs dolog administrator group-os userrel belépkedni mindíg mindenhonnan, úgyhogy létrehoztam egy "Android" nevű user-t, ami nincs az administrator group-ban, adtam neki jogot minden apphoz, és azzal léptem be a telefonon. így csak a DS Audio működik, a többinél is be tudok ugyan lépni, de nem látok semmi adatot, mintha üres lenne.

Hol keressem a hibát, mit szúrhattam el?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67612) Aethel válasza Aethel (#67609) üzenetére


Aethel
aktív tag

egy Drive újratelepítést megoldotta a gondot.. :W

(#67613) Magnat válasza Alabástrom (#67611) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

van joga azokhoz a könyvtárakhoz, amiben a többi cuccod van?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67614) Aethel válasza Alabástrom (#67611) üzenetére


Aethel
aktív tag

Nem vagyok nagy hozzáértője a témának, de szerintem nem elég csak az appokhoz jogot adni, a megosztott mappáknál illetve magána a mappán is ki kell osztani a hozzáférést, írás, olvasás, stb

(#67615) Alabástrom válasza Aethel (#67614) üzenetére


Alabástrom
senior tag

és Aethel:

Igen, van joga a mappákhoz is.
Reboot-oltam mindent, így már a DS File is működik, de a Drive könyvtárba ha belépek, abban nem lát semmit.
Lehetséges, hogy a DS Video azért nem működik, mert abban nincs kényvtár nézet, és generálni kellene katalógust?
A Drive pedig egy külön marék majom, amihez valami speciális jog kell?
Tulajdonképpen most már "csak" a DS Video és a Drive nem működik (pontosabban üres), illetve a DS File nem lát bele a Drive mappába.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67616) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Okulásképpen, nehogy valaki úgy járjon mint én!
Ha valaki szeretne Manuálisan telepíteni a Csomagkezelési központban, az ne Chrome alatt tegye, hanem Edge alatt mert a következő hibaüzenetet kapja ;) :

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67617) Mezga Aladár válasza Dolphine (#67616) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyéni hiba, nálam tökéletesen ment a telepítés Chrore alól.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67618) Dolphine válasza Mezga Aladár (#67617) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem úgy tűnik, hogy egyéni hiba lenne:
Solved.
No package would install using chrome and I opened a support ticket with Synology to get to the bottom of it. I switched to edge and manually installed no problem.
Thank you again for your support.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67619) Protezis válasza Dolphine (#67618) üzenetére


Protezis
őstag

Én is belefutottam már többször, Plexet szoktam így upgradelni. Ha elsőre ezt is kapom, második próbálkozásra eddig talán mindig sikerült a telepítés. Ettől még persze bug...

(#67620) Mezga Aladár válasza Dolphine (#67618) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor nálam valamiért nem jelentkezik. Bár itt ha jól látom egy ember panaszkodik. Meg ti ketten. Több nasra is telepítettem/frissítettem a Plex-et Chrome használatával nem volt gond.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67621) Dolphine válasza Mezga Aladár (#67620) üzenetére


Dolphine
addikt

Mindegy is, a lényeg, hogy van megoldás, hogyha valakinél előfordulna! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67622) hkari válasza Dolphine (#67618) üzenetére


hkari
őstag

Nálam is a Chrome okozta, edge alol megy. Chrome már annyi gondot okozott, hogy eleve áttértem edge-re :DDD

(#67623) Essejó válasza Dolphine (#67621) üzenetére


Essejó
veterán

Ez azért is vicces mert már az Edge is Chrome alapú.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67624) Dolphine válasza Essejó (#67623) üzenetére


Dolphine
addikt

Pedig Chrome alatt nem ment a telepítés Edge alatt simán! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67625) urban racer válasza Mezga Aladár (#67620) üzenetére


urban racer
senior tag

A többi ember firefoxot használ :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67626) Protezis válasza urban racer (#67625) üzenetére


Protezis
őstag

Az a 3-4%.

[ Szerkesztve ]

(#67627) urban racer válasza Protezis (#67626) üzenetére


urban racer
senior tag

Ó, nehogy azt hidd...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67628) zsamiatt válasza urban racer (#67627) üzenetére


zsamiatt
őstag

csatlakozom :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67629) Protezis válasza urban racer (#67627) üzenetére


Protezis
őstag

Ez nem olyan dolog, amiben hinni kell.
Usage share of web browsers - Wikipedia

(#67630) Dolphine válasza Protezis (#67629) üzenetére


Dolphine
addikt

Könyörgöm, felejtsük már el a Wikipediát! :O Bocsánat szakmai ártalom (tanár vagyok :DDD)
Akkor már inkább ez:
[Browser Market Share Worldwide]

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67631) Elemental válasza urban racer (#67625) üzenetére


Elemental
addikt

Ennyi :)

(#67632) maci25 válasza maci25 (#67569) üzenetére


maci25
aktív tag

Az eddigi válaszok nagy része dsm 6 ra vonatkozott szerintem.

Kicsit konkrétabban próbálom akkor, hogy mi is a kérdésem.

DSM 7 bétában , hogyan lehet beállítani a nas és egy androidos eszköz között 1-1 mappa két irányú szinkronizálását?
Ezt a feladatott nagyon régóta nálam a ds cloud oldotta meg androidon. Ez viszont kompatibilitási hiba miatt már nem használhatod dsm 7 béta alatt és ha jól gondolom akkor már így is marad.

Azt írjátok, hogy át vette a feladatát más alkalmazás androidon.
Kérhetném az alkalmazás pontos nevét és linket hozzá mert én nem találom egyikben sem a 2 irányú szinkronizálás lehetőségét. :R :R

Windows-ra jelenleg a Synology Drive Client 3.0.0 van a gépeken. Megy dsm 6 és 7 el is. Itt nincs probléma egyenlőre.

(#67633) Magnat válasza Essejó (#67623) üzenetére


Magnat
veterán

Tényleg így van de én Androidon is futottam már bele olyan weboldalba ahol a Chrome volt konzekvensen hibás, míg az Edge működött - sajnos nem emléxem már pontosan, vmi streaming cucc volt és ha bekapcsoltam a hangot és átváltottam egy másik fülre meg vissza akkor már nem volt hang Chrome alatt, Edge alatt meg tökéletesen működött. Pedig ugye Chromium engine, aztán mégis...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67634) Elemental válasza Alabástrom (#67319) üzenetére


Elemental
addikt

Pár napja üzemeltem be egy 8t ironwolfot st8000vn004, de úgy kopog, hogy sokszor attól félek, hogy szétesik (persze ez túlzás). Csak 4-es redjeim vannak, 8-as reddel nem tudom összehasonlítani, de az biztos, hogy eddig ez az ironwolf a leghangosabb vinyó, amit valaha hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#67635) hotkar válasza maci25 (#67632) üzenetére


hotkar
aktív tag

Amit én próbáltam Androidon az a Synology Drive alkalmazás, nem Cloud. De mint írtam, nekem DSM 6.2 van a NAS-on.

(#67636) Essejó válasza Magnat (#67633) üzenetére


Essejó
veterán

Előfordul vele, és még memória zabáló is. Hónapokig nem tudtam a T-nél online fizetni a Chrommal, Edgével simán.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67637) Bence5656


Bence5656
csendes újonc

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy mikor másik hálózatról csatlakozok a NAS-ra, akkor a naplóközpontban az otthoni külső ip-címem látszódik. Synology ddns szolgáltatást használok.
Például havernál vagyok belépek a dsm-be és a naplóközpontban az otthoni ip-met írja ki mintha otthonról csatlakoztam volna.

Ez ugye azért is baj, mert nem tudom beállítani, hogy melyik hálózatról legyen engedélyezve a csatlakozás, mivel minden esetben csak az otthoni ip-címemet írja.

Másik probléma, pár nappal ezelőtt nem tudtam csatlakozni a nas-hoz, mivel egy bot (gondolom) megpróbált többször belépni az ssh-ba (véletlenül hagytam bent azóta kikapcsoltam) és letiltotta az otthoni ip-címemet. Miután feloldottam a tiltást ismét tudtam csatlakozni.

Ugyanebben a háztartásban, ezen a hálózaton van egy másik synology nas, aminél szintén ugyanezt a hibát tapasztalom.

Nagyon megköszönném ha lenne valaki aki tudna erre megoldást, vagy hogy miért történik ilyen.

(#67638) Essejó válasza Elemental (#67634) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet, hogy centíroztatni kéne. :DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67639) Elemental válasza Essejó (#67638) üzenetére


Elemental
addikt

Néha tényleg odakapom a tekintetem, hogy most akkor egyben marad, vagy szétesik :)

(#67640) dkess válasza Bence5656 (#67637) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Ezzel elméletileg nem kellene gond lenni. Alább összeollóztam 3 sort a Napló központból, ahol kettő az napi DDNS IP regisztráció (ugyanaz az IP - azaz aznap nem változott a külső IP -m) illetve a kettő között egy idegen háztartásból egy felhasználói bejelentkezés. Láthatjuk, hogy az IP értékek különbözőek. Egy ilyet Te is tudnál bemásolni, ahol az IP címek, DDNS név és a felhasználónév ki van takarva. ÉRtelemszerűen IP -ből elég annyi, ahol látjuk, hogy különbözik ...

A másik probléma komolynak tűnik. Alapesetben két dolog lehet, ha a saját PC -d IP -je az érintett:

- más emberi felhasználó próbálkozik SSH -n bejelentkezni és nem sikerül,
- kártékony program próbál tevékenykedni a PC -den.

Érdemes mindkét lehetséges forgatókönyvnek utánajárni ...

(#67641) Magnat válasza Bence5656 (#67637) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ugye nem vpn-en lépsz be? Ha belépsz távolról és a bejelentkezett felhasználók widgetnél a userre viszed az egeret, tooltipben kéne mutassa az ip címet, akkor ott is sem az az ip szerepel ahonnan beléptél?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67642) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudok egy telepített programot áthelyezni másik kötetre, úgy hogy utána minden beállítás tovább működjön?

(#67643) Essejó válasza seger (#67642) üzenetére


Essejó
veterán

Borisz leírásában találtam link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67644) Bence5656 válasza Magnat (#67641) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Akkor ott is az otthoni ip-cim jelenik meg mindkét nas esetében. És nem vpn-el csatlakozom.

(#67645) Bence5656 válasza dkess (#67640) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Az utolsó előtti bejelentkezés otthonról történt, egy hálózatról a nassal. A bejelntkezések amik B-vel kezdődnek egy helyről történtek az otthoni hálózatomon kívül, VPN-nélkül, és ha itt megnézem google-ba az ip-met az ezzel kezdődik: 89.... Ami P betűvel kezdődik az haverom bejelentkezése, gyakorlatilag neki is más az ip-je. Az első bejegyzésben pedig látszik, hogy ugyanehhez az ip-hez, amiről a bejelentkezések elvileg történtek, ahhoz kapcsolta hozzá a dns-t. Ez biztosan az otthoni ip-címem, ami nem változik ip-tv miatt, tehát mindig ugyanaz.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#67646) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Adott egy Synology ds218+. Ki hogyan tisztítja, portalanítja belülről? Mondjuk kopresszorom nincs...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67647) Multibit válasza VGYke (#67646) üzenetére


Multibit
veterán

Nem hinném, hogy ez típusfüggő. Kiszedem a HDD-ket és porszívóval kitakarítom.

(#67648) Magnat válasza Bence5656 (#67645) üzenetére


Magnat
veterán

És ha nem a haverodtól hanem pl mobilnetről lépsz be, akkor is ez van?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67649) VGYke válasza Multibit (#67647) üzenetére


VGYke
addikt

Szóval szívod és nem fújod?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67650) Multibit válasza VGYke (#67649) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.