Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) Multibit válasza Elemental (#67900) üzenetére


Multibit
veterán

Google

(#67902) droetker


droetker
csendes tag

Sziasztok!
DS220+ NAS-ról egy Dune médialejátszón keresztül nézzük a filmeket. A probléma, hogy a kép a TV-n felfelé nyújtva látható.
Eddig ugyanez a médialejátszó gond nélkül játszotta a filmeket, igaz közvetlen USB tárról és nem nyújtotta a képet.
Lehetséges az, hogy a NAS-on a Médiaszerver feleslegesen kódolja a filmet és ez okozza a problémát? Ha igen, akkor egyszerűen kapcsoljam ki?
Köszönöm

(#67903) dkess válasza droetker (#67902) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, a HW átkódolás nyújtja a képet, ha a videó croppolva van (pl. REMUX -oknál, OpenMatte -nél vagy gyárilag 16:9 -es videóknál értelemszerűen nem). Továbbá igen, ha kikapcsolod, akkor nem fog se átkódolni - sem nyújtani. Sajnos tényleg, ha be van kapcsolva, akkor a Synology megoldása kvázi mindent átkódol, ha kell ha nem ...

[ Szerkesztve ]

(#67904) Multibit válasza droetker (#67902) üzenetére


Multibit
veterán

Ha igen, akkor egyszerűen kapcsoljam ki?
Igen - függetlenül attól, hogy a NAS kódol-e ;) Ha van médiajátszód, nincs szükséged DLNA-ra. Miért nem jó az egyszerű net megosztás?

(#67905) Bence5656 válasza Lasersailing (#67897) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Valahogy lehet 10 percnél gyakoribbra állítani, vagy az már nagyon leterhelné a NAS-t? (ds220+)

(#67906) AiRLAC válasza Bence5656 (#67905) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez valami verseny? Nekem 4 órára van állítva.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67907) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Az hogyan oldható meg, hogy egy Python környezetben futó alkalmazás (Windowson van) írni tudjon a NAS-ra? Lehetséges ez egyáltalán?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67908) AiRLAC válasza Dolphine (#67907) üzenetére


AiRLAC
addikt

File-ba? SMB megosztás-t bemappeled egy meghajtóra pl.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67909) Dolphine válasza AiRLAC (#67908) üzenetére


Dolphine
addikt

Időközben megoldódott! :R
Azt hiszem ugyanez a megoldás. A NAS-nak egy könyvtárát már jóval korábban hálózati meghajtó betűjellel láttam el és így minden OK!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67910) Magnat válasza nyikszi (#67880) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, sorry, 720+-szal kevertem!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67911) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Sziasztok!

Családi fotók , videók tárolására 2 db 6TB Ironwolf-ot vettem, SHR- kötetben ext4 re formáznám. Kell nekem BTRFS ? Vagy SHR helyett legyen RAID1? Sok foto, a videok is sok file.

más:
DMS 7 ben frissülni fog a docker, erről van infó?

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67912) droetker válasza dkess (#67903) üzenetére


droetker
csendes tag

Köszönöm! Kikapcsolom.

(#67913) droetker válasza Multibit (#67904) üzenetére


droetker
csendes tag

Valóban nincs szükségem rá. Új a NAS és csak próbálgattam, aztán ez lett belőle

(#67914) AiRLAC válasza -SeveN- (#67911) üzenetére


AiRLAC
addikt

btrfs-en van snapshot, ami törlés/ransomware ellen védhet, meg akár replikálható is, van némi adatellenőrzés is benne. Én az SHR+btrfs-re szavaznék.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67915) petrosilov válasza petrosilov (#67708) üzenetére


petrosilov
tag

Egész jól elbeszélgetek magammal, de már tényleg jó lenne, ha valaki értene hozzá. iDrive support küldte fájlmegosztón a csomagját, hogy telepítsem, hátha jó lesz ez. Én meg továbbítottam a Synology supportnak, hogy mondják meg, ez a package fog-e hibát okozni a rendszerükben, ahogy az előző. Röpke egy hét után jött a dodonai válasz, hogyaszongya "Our developers tried to verify this package. Unfortunately they cannot confirm is it safe or not. We cannot guarantee you proper operation of this iDrive package." Innentől ledobtam az ékszíjat az agyamról. Adott egy NAS, ahol a gyártó a honlapján dicsekszik, hogy kompatibilis az iDrive felhővel. Fizetek egy rakás pénzt az iDrive-nak a tárhelyért, aztán itt állunk télvíz idején kertitörpe nélkül, azaz nincs mentés, csak magyarázkodás. Most úgy is az jön, hogy nekem kell feltennem az éles rendszerre a kitudja mit okozó csomagot, aztán bízni abban, hogy csekély károsodással megússzuk és esetleg valamitől elkezd helyesen működni. Oké, van másik mentés, de akkor sem igazán szeretem az ilyesmit. Tesztrendszerem meg nincs sajnos.

(#67916) szpali válasza petrosilov (#67915) üzenetére


szpali
addikt

Virtualizált környezetben nem tudod kipróbálni?
Bár még újy vagyok a nas-ok világában, de egyik podcastben hallgattam, hogy pl. virtual boxban lehet futtatni a dsm-et.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#67917) AiRLAC válasza petrosilov (#67915) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tudom nem segít de az előzmények után én már másik cloud szolgáltatónál lennék.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67918) petrosilov válasza AiRLAC (#67917) üzenetére


petrosilov
tag

Egy évre fizetem előre, ezért harcolok. :) Viszont inkább a Synologynál áll a bál, egyrészt nagyon lassan reagálnak, másrészt milyen már, hogy ilyen, "sem cáfolni sem megerősíteni nem tudjuk" válaszokkal jönnek egy olyan szolgáltatásra, amit egyébként reklámoznak és ott van a hivatalos bővítő csomagok közt...

[ Szerkesztve ]

(#67919) Sanyi.mTs válasza petrosilov (#67915) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nem veszem magamra, de ugye tudod, hogy ez egy nem hivatalos synology topik? Ha tudunk, segítünk, ha nem, akkor meg nem fogsz választ kapni (nem fogja mindenki beírni, hogy bocsi erre nem tudjuk a megoldást)

(#67920) petrosilov válasza Sanyi.mTs (#67919) üzenetére


petrosilov
tag

Ez a rész megvan, persze :D .
De hátha valaki már belefutott /vagy belefut majd hasonlóba. A Synology support hozzáállásáról már kezd határozott véleményem kialakulni, de azt a megfelelő felületen közvetlenül velük próbálom megértetni. :)

(#67921) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Sziasztok!

2db Ironwolf 6TB ST6000VN001 behelyezés után összeált a kötet, healthy volt. Pár óra után visít a NAS, szétesett a kötet. Az egyik HDD 31000 bad sectoros , 9%. Remélem a cserével nem lesz gondom.
Ha bent marad az egy jó, arra felmásolhatok mindent? Ha megjön a csere mellé rakhatom utána is, vagy várjam meg a másolással a csere HDD-t?

Köszi

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67922) dkess válasza -SeveN- (#67921) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Egy kötetben volt a 2 HDD és ilyenformán most az egy HDD -s kötet degradálódott? A véleményem szerint inkább egy külső meghajtóra ments le mindent (avagy legalább a fontosabb dolgokat) és a kötet helyreállítást ezt követően ejtsd meg az új HDD -vel ...

Ennek oka, hogy a helyreállítás egy komolyabb megterhelést jelent erre az időre a HDD -nak. Aztán amennyiben egyszerre vetted azt a kettő HDD -t, akkor lehet, hogy pont egymás utáni sorozatból kaptál és amennyiben elhasalna a mostani jó, akkor sem történik katasztrófa ...

(#67923) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

A legutóbbi (?) MailPlus server / kliens frissítés óta azt tapasztalom, hogy a Pop3 lehívás egyszerűen "elfelejti" lehívni a leveleket. A Server- re ránézve a NAS-on úgy tűnik, hogy fut rajta a POP3 szolgáltatás ilyenkor is.

Tapasztalt valaki ilyen hibát még rajtam kívül? Ha igen: van rá megoldás?
Korábban ilyen esetben letöltöttem egy régebbi APK-t és abból visszatelepítettem az előző verziót, de inkább tekintenék előre..

Előre is köszönöm a tanácsokat. :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#67924) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Vettem egy Nast. Méghozzá Synology DS 420J-t.
Tettem bele egy 8 terrás winchestert. Azt telimásoltma az adataimmal. Munkáimmal.
Amiről másoltam, azt mellé tettem, hogy majd így lesz 16 TB adattárololóm és majd örülök.

De nem, mert SHR-be "tettem" a cuccot, így most van 2db 8 terrás merevlemez a nasba és nem 16. Hogyan tudnék változtatni adatveszteség nélkül?
Tehát a cél: 16 TB tárhely úgy, hogy a 8 terra adatom ne vesszen el!

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67925) zsamiatt válasza pappesz (#67924) üzenetére


zsamiatt
őstag

lemented és átkonvertálod arra amire szeretnéd.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67926) pappesz válasza zsamiatt (#67925) üzenetére


pappesz
tag

Ok, de most 2 winchester van a NASban. HA kiveszem az egyiket, nem fog elveszni minden adat? Kicsit félve nyúlnék hozzá.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67927) AiRLAC válasza pappesz (#67924) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van mentésed az adataidról?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67928) pappesz válasza AiRLAC (#67927) üzenetére


pappesz
tag

Nincs.
2 db 8tb winyó van a nasban. Egyiken rajta vannak az adatok az fix.
SHR-ben van. Elvileg ez rugalmas cucc, tehát nincs para.
https://photos.app.goo.gl/sGBBNUKkxYdhL7UCA

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67929) tobias40


tobias40
veterán

Feltettem a ActiveBackupforBusiness progit és tetszik is.
De én csak egy mentést akartam csinálni a laptopomró és majd később ha kell akkor a többit.
Most minden nap csinál egy mentést,ez hol tudom kikapcsolni?
Hamar megtelne a vinyó a napi 110 gigás mentésekkel.. :)

Közben megtaláltam,rossz helyen kerestem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#67930) zsamiatt válasza pappesz (#67926) üzenetére


zsamiatt
őstag

mentsd le az adatokat másik vinyora és utána alakítsd át.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67931) Magnat válasza pappesz (#67926) üzenetére


Magnat
veterán

Ha kiveszed az utólag hozzáadott lemezt, attól nem szabad elszállnia, mivel pont azért van az shr, h ha meghibásodik egy diszk akkor a másikon még minden megmaradjon. Nem használok shr-t, szóval elméleti síkon mondom csak (tehát nem vállalom a felelősséget :)), de ha kiveszed a diszket és leformázod pc-ben, h ne tudja a nas, h ez a tükör másik része, akkor ha visszateszed, külön tárolókészletbe kéne tenni a második lemezt, az elsőt pedig vhogy visszaállítani adatvédelem nélküli shr-be, h ne sipítozzon a második lemez kieése miatt. Nálam így néz ki a konfig (kritikus adatokat felhőbe mentem):

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67932) pappesz válasza zsamiatt (#67930) üzenetére


pappesz
tag

Nem tudom lementeni! :(

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67933) pappesz válasza Magnat (#67931) üzenetére


pappesz
tag

Köszönöm. Utánaolvasok még!
8 terra adatot 15 megabittel nem töltenék fel fehőbe. :D

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67934) AiRLAC válasza pappesz (#67932) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nézd, ha van 8TB adatod és nincs mentésed akkor szerintem hagyd így hogy legalább az SHR tükrözés miatt legyen egy másolatod. Még egy 8TB diszk hozzáadásával már lesz két lemeznyi helyed. És vennék egy külső HDD-t amire rendszeresen mentést készítenék USB-n.

Már ha jól értettem a szituációdat.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67935) pappesz válasza AiRLAC (#67934) üzenetére


pappesz
tag

A szitu a következő.
"A" lemezről felmásoltam a nasban lévő "B" lemezre mindent. Betettem az "A" lemezt a "B" mellé. Létrehozott egy SHR-t így. Így csak 8 TB-t. lát a 16 helyett. Nekem nem kell még raid, meg shr. Egyszerűen csak szeretnék 16 TB-t ha 2 db 8 terrás vinyó van a nasban.

Ezt szeretném megoldani adatvesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67936) Magnat válasza pappesz (#67933) üzenetére


Magnat
veterán

Annyit tényleg nehézkes, nekem vmi 500 giga van fent, a többi jórészt film, azt meg le tudom tölteni ha megmakkan a diszk.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67937) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
DS920+ eSATA potrjára csak Syno bővítőt lehet csatlakoztatni, vagy külső merevlemezt is?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#67938) Mezga Aladár válasza pappesz (#67935) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Utolsó lemezt kiveszed. A bent maradó lemezt olvassa a rendszer. Ha olvasható és másolható, akkor a kivett lemezt berakod pc-be és TELJESEN letakarítod. Tehát a partíciókat is törlöd. Utána visszarakod a nasba és létrehozol egy ALAP lemezt. Az kész akkor átmásolod a cuccaidat, és a bent maradt lemezzel is végigcsinálod ezt a menetet.
Természetesen mind ezt CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67939) dkess válasza szpali (#67937) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, lehet. Arra figyelj, hogy abban a külső egységben ne legyen SATA multiplier - azt a Synology külsős egységen nem támogatja hivatalosan: [link] .

Azaz, ha sima egy HDD -s bővítőd van eSATA -val az OK lehet. Amennyiben meg több HDD -s (akár 4 vagy 5), akkor olyan kellene amiben RAID belső RAID vezérlő van, amit akár kapcsolókkal tudsz konfigurálni ...

Amire érdemes nagyon odafigyelni. Az eSATA kábel amit választasz az legyen a legjobb minőségű és olyan rövid amennyire csak lehet. Amennyiben nem, akkor jönnek a másolás közbeni sebességbeszakadások (nulla közelébe) és jól megszórja az érintett HDD S.M.A.R.T. -ját 'Ultra_DMA_CRC_Error_Count' -al. Egyébként ettől nem romlik el a HDD, de azért nem az a fajta működés amit szeretne az ember.

Azaz ez nem USB (!!) amire a legócskább dzsunka kábel is tökéletes. Az eSATA pont a másik véglet: hiperérzékeny a kábelre. Tudom, én is jártam már így (párezer forintos kábellel). Természetesen épkézláb kábel azonnal megoldja a kérdést utána, de ...

(#67940) pappesz válasza pappesz (#67933) üzenetére


pappesz
tag

No, úgy áll a projekt jelenleg, hogy kivettem a 2. hozzáadott lemezt.
De még így ugyanúgy elérem az adataimat a bentlévő lemezről. Ennek örülök! :)

Visszatettem pc-be amit kivettem a nasból. Minden kötetet megszüntettem..
Visszatettem nasba. És most hogyan tovább? Mert...

[ Szerkesztve ]

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67941) AiRLAC válasza pappesz (#67940) üzenetére


AiRLAC
addikt

Csinálj egy új Tárolókészletet (Létrehozás gomb).

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67942) pappesz válasza AiRLAC (#67941) üzenetére


pappesz
tag

Köszönöm!
Igen.
:D

Szuper vagy!!!

Egy apró kérdés még a teljes örömhöz.

Ez van jelenleg:
Hogyan lehetne megszüntetni a hibajelzést?
A leírás alapján nem lehet. :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67943) Sanya válasza pappesz (#67942) üzenetére


Sanya
nagyúr

átmásolsz minden adatot a kötet kettőre, majd a kötet 1-ből egyszerű kötetet csinálsz SHR nélkül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67944) pappesz válasza Sanya (#67943) üzenetére


pappesz
tag

Köszöönöm.
Jelenleg a kötet 2 Parítás és konzesztencia-ellenőrzést végez. Eközben lehet rá másolni vagy várjam meg?

Mi az a parítás, konzesztencia-ellenőrzés?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67945) Sanya válasza pappesz (#67944) üzenetére


Sanya
nagyúr

ellenőrzés. Várd meg a végét és csak utána. Ha nem várod meg, sokkal lassabban fog végezni mind a másolással és a paritásellenőrzéssel is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67946) pappesz válasza Sanya (#67945) üzenetére


pappesz
tag

Köszönöm! Köszönöm neked is és mindenkinek aki pozitívan és türelemmel válaszolt a kérdéseimre! :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67947) Magnat válasza pappesz (#67940) üzenetére


Magnat
veterán

No offense, de Mézga Aladár meg én is leírtuk, mit kellene csinálni ... :U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67948) pappesz válasza Magnat (#67947) üzenetére


pappesz
tag

Szívből köszönöm nektek is!

Sőt Magnat pont a te koncepciódat vittem végig.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#67949) szpali válasza dkess (#67939) üzenetére


szpali
addikt

Egy ilyen LC-power házban van a merevlemez
A kábel pedig szerintem a gyári saját kábele, ami a csomagban volt

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#67950) AiRLAC válasza pappesz (#67942) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hibajelzés megszüntetése mdadm-al lehetséges parancssorból, volt párszor róla szó régebben. Némi linux cli ismeretet feltételez.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.