Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) gyugyo79 válasza Magnat (#66449) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nézd hosszabb ideig (bár annyira elvileg nem is kell hosszan nézni) mert szerintem, változik is az a ID (igen az nem a magok száma amit használ) , szóval egy kép is kb olyan, hogy mikor készült ;)
Ráadásul ami most feltűnt neked azzal más is futott köröket, és már a komplett konfigot rakta a DS alatti TM -ből a másik alá (portostól mindenestől) és pont ugyan úgy nem lett változás (tehát ugyan úgy rosszabb lett a sebesség, holt-ott a beállítás az 100% egyforma volt), és racionális magyarázat az egészre.

[ Szerkesztve ]

(#66452) Sanyi.mTs válasza Declare (#66438) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Itt olcsóbb a HDD és 3 év gari van rá. Rendelésre, de akkor is megéri várni: [link]
Ugyanitt 420+ 4 év garival van, de sajnos 20k-val többet kell fizetni.

(#66453) Declare


Declare
őstag

Igazatok van, rosszul számoltam hirtelen fejben a tárhelyeket :B 2x4TB winyóval 4TB van....az bőven elég nekem elsőre, aztán ha kell csak betol az ember egy újabb 4TB-t aztán kész.... :R

Ha meglesz a rendszer, akkor jó eséllyel jövök majd még kérdezni :B

#66452Sanyi.mTs: Kösziiii :R

[ Szerkesztve ]

(#66454) Declare


Declare
őstag

Jah, még egy kérdés: szünetmentest mit ajánlanátok? Áramszolgáltatás stabil (Bp XI ker), illetve van saját napelem, ha ez számít bármiben...
Tud úgy működni egy NAS, hogy amikor már kevés benne a szufla, akkor kikapcsolja az eszközt? Arra gondolok ugye, hogy elmegy az áram, megy a NAS és akkor ne legyen valami baja azért mert egyszer csak nem lesz áram. Vagy ettől nem kell annyira félni, ki van azért erre a biztonságuk találva? :F

[ Szerkesztve ]

(#66455) Lasersailing válasza Lasersailing (#66400) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ha jól értem ingyenes de jó VPN nincs ezek szerint.

Megpróbálom máshogy, mert a VPN-nek egy szolgáltatása lenne csak számomra fontos:
Ha megbízható wifin (rokon, nyaraló wifije, amit én állítottam be) csatlakozom az internetre, akkor windows alól ugyanúgy hálózati mappaként elérjem a NAS mappáit, mintha otthon lennék.
(Quickconnect-tel most is működik, de ennél kényelmesebb lenne, simán egy mappaként látni olyankor is a NAS mappáit)

Ilyet lehet valahogy?

(#66456) poirot válasza Declare (#66454) üzenetére


poirot
senior tag

Itt látod, azt is, hogy milyen szünetmentesem van. Kb. fél éve meg van, még élesben nem volt használva.

(#66457) Dzsekó válasza Lasersailing (#66455) üzenetére


Dzsekó
addikt

pl. WebDAV
Fel lehet csatlakoztatni a mappát egy betűjelre, de ha lassú az internet elérés, akkor elég döcögős a cucc. Fotók betöltése még elmegy, de pl. nagyobb videót esélytelen lejátszani. Viszont kimásolni lehet onnan. Hogy az mennyi idő, az is függ a net sebességtől.

(#66458) Intelligencs válasza Declare (#66454) üzenetére

Ha csak úgy elmegy az áram menet közben, és nincs szünetmentes, akkor a legtöbb esetben nem lesz baja az eszköznek, sem az adatoknak. De előfordulhat, hogy igen. Ha épp ír valamit az eszköz, akkor akár az egész kötet is széteshet.

APC szünetmentesek biztosan jól működnek, és rajta vannak a támogatott listán. Szünetmentesben az APC az egyik legjobb név. Például ez jó lehet: APC BACK-UPS 700VA BX700U-GR

A NAS kommunikál a szünetmentessel. Ha a szünetmentes átvált olyan üzemmódba, hogy ő szolgáltatja az áramot, akkor erről a NAS értesül. Információt kap a töltöttség állapotáról is. Be lehet állítani különféle stratégiákat, hogy mi történjen. Kikapcsolhat a NAS bizonyos idő eltelte után. Kikapcsolhat ha a szünetmentes töltöttsége egy bizonyos szint alá esik. Pluszban még ki tudja kapcsolni magát a szünetmentest is.

Én csak hivatalos viszonteladónál veszek Synology-t, akkor is ha drágább. Csak ott adják meg a teljes garit. A többi szürkeimportos. Itt a lista a hivatalos forgalmazókról. Én Oázisnál és Rufusznál rendszeresen vásárolok.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#66459) PeterPH válasza Lasersailing (#66455) üzenetére


PeterPH
senior tag

A NAS-ak nincs VPN szerver (mondjuk OpenVPN) funkciója? Ha van, használd.

(#66460) LouiS22


LouiS22
veterán

Ha valaki telepítette a DSM7 bétát és nem tud Transmission nélkül élni, akkor innen le tud tölteni alpha buildet: [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#66461) Lasersailing válasza PeterPH (#66459) üzenetére


Lasersailing
senior tag

De, tulajdonképpen azt akartam használni, csak rosszul...
HSZ-ed alapján ma újra nekifutok, köszönöm, hogy kinyitottad a szemem! :)

(#66462) tjsz válasza Dello79 (#66364) üzenetére


tjsz
senior tag

Kipróbáltam, igen.

(#66463) lewisfm válasza Immy (#66450) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Köszi a cookie tippet, valószínűleg ott lesz a gyenge pont - megnézem a hétvégén.

Én custom feliratot tudok a filmek mellé akni, csak fájl kezelő szinten, manuálisan letöltve.
Mondjuk van egy ilyen fájl:
alma.mkv

akkor melléteszem a kézzel letöltött fájlt ezen a néven:
alma.HUN.srt

Nézi a videó fájl nevét, s ahhoz illeszkedő külső feliratfájlt hajlandó csak kezelni.

(#66464) dkess válasza Dzsekó (#66457) üzenetére


dkess
őstag

A WebDAV nem rossz ötlet. Arra nem is emlékszem, hogy a kérdező említette volna (lehet, hogy igen), hogy milyen internete van ott a nyaralóban?

WebDAV esetén esetleg fontos lehet megemlíteni, hogy a kapcsolatot HTTPS alapokon (mondjuk LE tanúsítvánnyal) tervezze kellően erős jelszóval megtámogatott autentikációval.

Persze a VPN lenne az igazi. Azt most nem is tudom pl. az OpenVPN miért esett ki Nála például. Mindegy. Ami a lényeg még, hogy amennyiben írás/olvasási jogosultság is lenne meg közös használatú mappák (pl. CIFS/NFS -el), akkor ott azért lehetnek kérdőjelek ...

Továbbá, ha a Windows klienst vesszük alapul, akkor az alapértelmezett max. fileméret és max fileátviteli időt is érdemes figyelembe venni. Ezt persze registry túrással ki lehet tolni (pl. 50MB --> 4 GB), de pl. az átviteli idők is érdekesek lehetnek egy lassú és instabil kapcsolatnál. Én jobban félnék attól, hogy nagyobb (mondjuk 4 GB -nál nagyobb) file -okat kellene mozgatni, mint pl. egy Kodi -val (ez ugye képes a WebDAV -ot lekezelni önállóan is) történő filmlejátszástól. Ugye, ha a letöltés megszakad, akkor "viszlát". Amennyiben a lejátszás szakadna meg, akkor legfeljebb onnan folytatjuk azt ...

(#66465) Lasersailing válasza dkess (#66464) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Otthoni internet 1000/300 GB. "Nyaraló" az valójában több féle helyet jelent , az internet sebességeket fejből nem tudom, de "élhető" (legyen mondjuk 50-100 Mbps letöltési sebesség). Emlékeim szerint Quickconnect-tel sikerült kb 30 perc alatt letölteni egy mesét.

VPN azért esett ki, mert azt hittem, hogy nem tudom megoldani...
Most utánaolvastam, videókat néztem, valószínűleg csak rosszul próbáltam. Este megpróbálom. Ha nagyon elakadok, jövök, kérdezek... :B

[ Szerkesztve ]

(#66466) Csabi1984 válasza Intelligencs (#66458) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Van ennél esetleg olcsóbb szünetmentes készülék. Nas-t fennék rá meg pc-t :)

Nekem arra lenne szükségem ha ne adj isten áramszünet van akkor ne történjen nagy baj és magam tudjam leállítani a készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#66467) Magnat válasza gyugyo79 (#66451) üzenetére


Magnat
veterán

Mármint a processzor ID-re gondolsz? Az láttam, h változik de előbb azt hittem, h változik, hány magot terhel ... na mindegy, igazából az a 20-22 MB is elég, így is lejön 10-20 perc alatt egy film, igazából nem sokkal vagyok előrébb ha ugyanez 5 perc alatt jön le.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66468) gyugyo79 válasza Magnat (#66467) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mármint a processzor ID-re gondolsz? -> igen
Az láttam, h változik de előbb azt hittem, h változik, hány magot terhel ... -> Változik is mert akkor nem változna az ID szerintem (csak nem azt látjuk mennyi, hanem azt, hogy melyik).
Én szinte biztos vagyok benne, hogy a TM nem csak 1 magot használ a teljes működését nézve. De ugye elég ha a kritikus folyamatok mennek egy ID-ra (pld HDD-re írás)

[ Szerkesztve ]

(#66469) dkess válasza Lasersailing (#66465) üzenetére


dkess
őstag

Az a 1000/300 mindenre is elég lesz - különösen akkor, ha "GB" és nem mondjuk Gbps ... ;]

Viszont az a 50-100 Mbps letöltés az baromi kevés. Az 50-100 MB/s viszont egy fokkal hihetőbb lenne ...

Akkor mehet a VPN - igen, ez lenne a legjobb forgatókönyv.

(#66470) Lasersailing válasza dkess (#66469) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Jézusom ezt nagyon elírtam! :W
Mindenhol Mbps-t akartam írni. Magyarán otthon Digi gigabites előfizetés van. máshol meg kb. tizedannyi a letöltés.

Amire kell elég lesz az 50-100 Mbps-is: nem az otthoni NAS-on akarok lógni 24 órában, csak letölteni egy filmet a NAS-ról, amit du. a gyerekek meg tudnak nézni a tv-n (azaz az sem gond ha 1 óra míg lejön, csak jöjjön szakadás nélkül, míg mi a kertben játszunk pl.).

(#66471) Declare válasza Intelligencs (#66458) üzenetére


Declare
őstag

+ #66456poirot

Köszi!! Nagyon jó kis rendszer lesz ez :))

(#66472) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#66466) üzenetére


Csabi1984
addikt

Kérdőjel lemaradt :D

(#66473) Dzsekó válasza Lasersailing (#66470) üzenetére


Dzsekó
addikt

A VPN és a WebDAV is meg tud szakadni. WebDAV a fent említett registry módosításokkal és https-el használható, de ha megy a VPN, akkor az biztonságosabb.
Egyébként megoldás lehet a nyaralóba az is, ha csak meséket töltenél le, hogy 128GB-os pici fém pendrive, arra rámásolod, ami kell és mehet a kulcscsomóra vagy pénztárcába.
Nyílván, ha másra is kell a NAS távoli elérésre, akkor ez nem járható út.

Csabi1984: Pont feletted írták: EATON 3S 550

[ Szerkesztve ]

(#66474) Lasersailing válasza Dzsekó (#66473) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Alapesetben hordozható HDD van nálam, csak elég feledékeny vagyok :))

Ill. Van, hogy már a nyaralóban jut eszünkbe egy új mese, ami akkor még a NAS-on sincs meg, így viszont a hordozható HDD sem jó megoldás. Mindegy megoldom a VPN-t mikor este otthon leszek, már csak kiváncsiságból is...

(#66475) Intelligencs válasza Csabi1984 (#66466) üzenetére

Ahogy nézem az Eaton olcsóbb, és támogatja a Synology. Mások írták, hogy olyat használnak. Én nem ismerem azokat, csak APC-t veszek. De ha találsz hasonló paraméterűt, mint az APC amit linkeltem, az biztos jó lesz. Szerintem egy 500VA-s már elég. Úgysem arra használja az ember, hogy arról üzemeltesse hosszabban az eszközöket, hanem arra, hogy biztonságosan le tudjon kapcsolni az eszköz.

The Amiga, Born a Champion

(#66476) Lasersailing válasza Lasersailing (#66474) üzenetére


Lasersailing
senior tag

PeterPH, Dzseko, dkess

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Simán ment a VPN telepítése a legújabb videó alapján. Klasszikus User error volt, hogy korábban nem tudtam telepíteni...

(#66477) Csabi1984 válasza Dzsekó (#66473) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi teljesen korrekt :)

[ Szerkesztve ]

(#66478) Csabi1984 válasza Intelligencs (#66475) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia! Ahogy mondod :) Az már csak tényleg hab lenne a tortán ha Synology eszköz "kapcsolatban" van a szünetmentessel és magát védve inkább leáll.

(#66479) odrif válasza Csabi1984 (#66478) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Elvileg tudja is.
Amennyiben be van állítva, úgy áramszünet esetén egy bizonyos idő után szabályosan le áll a NAS.

20 éve a Prohardveren

(#66480) ikarus32


ikarus32
tag

Sziasztok, ds118 nas-t vettem es kb.hetente eljatsza hogy nem lehet elerni semilyen uzon modon holott a router jelzi h latja, se belso ip alapjan se tavoli eleressel, minden esetben kapom az emailt h megszakadt vele a kapcsolat minden esetben csak a kutyu ujrainditasa segit,
Legyszives ha van otletekek tanacsotok irjatokmeg. Koszonom elore is

(#66481) Sanyi.mTs válasza ikarus32 (#66480) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Milyen routert használsz?
Fix IP-t kap a NAS? Vagy fix IP van beállítva a NAS-ban?
Amikor nem tudsz belépni, tudod pingelni az eszközt?
Legfrissebb DSM van telepítve?
Mi küld emailt, hogy megszakadt a kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

(#66482) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#66481) üzenetére


Alex91
félisten

Torrentke megy-e kozben? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66483) Lasersailing válasza ikarus32 (#66480) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Antivirus nem fut rajta időzítetten? Szintén DS118, antivirus futtatása okozott túlterheltségből gondot. Mióta csak olyankor futtatom a víruskeresőt, amikor nem akarom elérni a NAS-t, meg amúgy sincs sok dolga (éjjel jellemzően), azóta nincs ilyen gondom.

(#66484) ikarus32


ikarus32
tag

Fut rajta antivirus essential de mas ido van beallitva,

(#66485) ikarus32


ikarus32
tag

Nem tudom mert olyankor nem erem el

(#66486) Immy válasza lewisfm (#66463) üzenetére


Immy
őstag

Igen ez működhet, de legtöbbször a felirat más forrásból jön mint a film ezért fájlrendszer szinten is lehet hogy két teljesen eltérő (szeparált) helyen van.
Illetve amikor quickconnect-en keresztül játszom le a videót, akkor szintén csak a videóhoz férek hozzá és nem látom hogy milyen más fájlok vannak esetleg ugyanabban a mappában.

Helyedben a sima http (tehát nem titkosított) implementációt kivenném a lehetőségek közül, hogy még fallback se történhessen meg, hogy még véletlenül se küldje clear-text üzenetben akár az interneten keresztül a felhasználónév jelszót.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#66487) ikarus32


ikarus32
tag

Synlogy 26000ac, fix ip cim van beallitva,pingelest meg nem neztem majd legkozelebb, legfrissebb rendszer fut rajta, emailben noreply@synologynotification.com kuldi hogy a ...gazdageppel a kapcsolat. ..ido ota megszakadt

(#66488) dkess válasza ikarus32 (#66487) üzenetére


dkess
őstag

Synology a router is? A DDNS illetve a QuickConnect melyiken fut? DHCP Reservation be van állítva a router -en a NAS -ra? Port forward rendben beállítva? Ez milyen módon - a router -en és UPnP -n frissít vagy manuálisan a routeren? A tűzfalakkal mi újság?

(#66489) ikarus32 válasza dkess (#66488) üzenetére


ikarus32
tag

Szia, synology 2600ac a routerem, a nason van beallitva. Ouickconnect, nem dhcp- vel hanem statikus ip-t kap, port tovabbitas gondolom ok mert minden tokeletesen mukodik, routeren az upnp automatikus, tuzfal is ok mert minden mukodik kiveve kb. Hetente neha ha nem erem el

(#66490) dkess válasza ikarus32 (#66489) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Most mindentől függetlenül javaslom, hogy legyen DHCP minden eszköznek. Ezen belül a NAS -nak foglalj IP -t. Most én (a másik véglet :) ) a létező összes saját eszköznek foglalok DHCP -n IP -t. Sőt egy olyan belső konvenció alapján, hogy amennyiben ránézek az IP értékre, akkor tudom, hogy milyen fajta eszköz (sőt lassan kb. már azt is, hogy micsoda). OK, ez már lehet, hogy "beteges" ... :)

Olyankor amikor nem éred el, akkor mit látsz a routeren? A megszokott IP címe van? Amennyiben azt az IP -t megpingeled, akkor arra sem jön semmi válasz?

(#66491) ikarus32 válasza dkess (#66490) üzenetére


ikarus32
tag

Csak a nas-nak legyen fix, vamgyis statikus ip-je?

(#66492) dkess válasza ikarus32 (#66491) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a NAS -nak minimum legyen. Ugyanakkor, ha valamiért kellene, akkor lehet másnak is - pl. PC -nek vagy hasonló. Én mindennek adok - de ez az én "hülyeségem".

Ja és ami fontos - nem statikus IP. Én ilyesmivel akkor foglalkozok, ha nincs DHCP szerver az adott alhálózaton (van egyébként ilyen is nálam, de ez nem érdekes). Hanem DHCP -n foglalj IP -t a NAS -nak illetve aminek még szeretnél ...

(#66493) ikarus32 válasza dkess (#66492) üzenetére


ikarus32
tag

Koszonom de most is fix ip-t kap a nas dhcp-n foglalj nem ertem? Dhcp ha router oszt neki ugye?

(#66494) dkess válasza ikarus32 (#66493) üzenetére


dkess
őstag

Lehet csak rosszul használod a fogalmakat. A statikus IP nem ugyanaz, mint a DHCP -n foglalt IP. Lehet két kép többet mond ezer szónál. Hogy állítottad be azt az IP -t? A fentebbi DHCP foglalósdival a routeren vagy a NAS -on adtál meg fix IP -t?

(#66495) Csabi1984 válasza dkess (#66490) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én (is) minden egyes fizikai eszközt manuálisan egyéni Ip cimmel láttam el így könnyebben tudom managerelni. :)

(#66496) ikarus32 válasza dkess (#66494) üzenetére


ikarus32
tag

Routeren belul mac cimhez adtam

(#66497) dkess válasza Csabi1984 (#66495) üzenetére


dkess
őstag

Azért várjál, mert én pl. a fentebbi módon router -en menedzselve a 'DHCP foglalás' funkcióval tettem ezt. Az alsó kép is valós nálam - a NAS két külön alhálózaton is rajta van:

- az egyiken (általános LAN) DHCP -n kap foglalt IP -t automatikusan,
- a másik alhálózaton pedig fix statikus IP -t kap (ezen az alhálózaton nincs DHCP szerver).

Ezért jó "állatorvosi ló" ez ... :) Ugyanakkor arra is jó, hogy szemléltessük a kettő közötti beállítási különbséget ...

@Ikarus32,

És a NAS -on pedig az automatikus lekérdezés van megjelölve az érintett hálózati interészhez - ugye?

[ Szerkesztve ]

(#66498) ikarus32 válasza ikarus32 (#66496) üzenetére


ikarus32
tag

Alapbol.a kepen amit kuldtel a megfelelot muatja ott rakjam at kezire?

(#66499) ikarus32 válasza dkess (#66497) üzenetére


ikarus32
tag

Igen automatikuson van

(#66500) AiRLAC válasza ikarus32 (#66484) üzenetére


AiRLAC
addikt

Futhat az antivírus fél napig is akár.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.