Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) Lasersailing válasza bacsit4 (#67299) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Még NAS előtti időimben én is akartam ilyen megoldást, de az a médialejátszó nem tudta (med8er).
Nem jó, ha a médialejátszó a NAS-ról játsza le a zenéket? Nekem NFS-en így működik.

(#67302) kgymac válasza Mezga Aladár (#67296) üzenetére


kgymac
őstag

A cat /proc/mdstat segíthet kideríteni, hogy milyen eszköznevet kaptak a hdd-id. A /dev/md0 RAID1 tömböt minden, nem esata-s/usb-s hdd első partíciói alkotják, próbáld ki a listából az egyik /dev/..1 eszközt az "1" nélkül a smartctl-lel (nálam /dev/sda1-gyel is működik). Persze az is lehet, hogy nem az eszköznévvel van gond, inkább a -d paraméterben nem "sat" kell.
-d TYPE, --device=TYPE
Specify device type to one of: ata, scsi, nvme[,NSID], sat[,auto][,N][+TYPE], usbcypress[,X], usbjmicron[,p][,x][,N], usbsunplus, marvell, areca,N/E, 3ware,N, hpt,L/M/N, megaraid,N, aacraid,H,L,ID, cciss,N, auto, test

a cciss-t ki is hagyhatod, azok HPE Pxxx sorozatú sas vezérlőkhöz tartoznak (cégnél használom a dl380-as szervereinken), talán az "auto"-val van a legnagyobb esély a smart adatokhoz.

(#67303) bacsit4 válasza Lasersailing (#67301) üzenetére


bacsit4
csendes újonc

Most így van nálam is. Popcorn A-410 re szeretném szinkronizálni. A NAS egy ds212j és vannak olyan nagy felbontású sacd lemezképek amik lassan töltenek csak be vagy időtúllépés miatt nem is tudnak ezért gondolkoztam egy máski megoldáson.

(#67304) dkess válasza bacsit4 (#67303) üzenetére


dkess
őstag

Jól sejtem, hogy WiFi -n van a Popcorn A-410? Most így gyorsan utánaolvasgatva sok helyen írták, hogy azon keresztül nem fog menni az ISO - legyen bármilyen jó is egyébként a WiFi. UTP -n viszont megy gond nélkül. Esetleg csak próba erejéig ezt meg tudod nézni?

A Popcorn A-410 topikjában mit mondtak erre (mármint a szinkronizációra)? Ez eléggé Popcorn A-410 specifikus kérdés ...

(#67305) beers válasza Dolphine (#67298) üzenetére


beers
addikt

Őszintén semmit nem állígattam és működik!
A cégnél a lopások miatt kamerákat raktunk fel és eszembe jutott, hogy van a szekrényben egy DS110J! Ez pont jó lesz erre gondoltam! Hozzáadtam a 2 kamerát, felraktam a DS Cam-ot és pöccre működött a bejelentkezés után egy t-home dsl mögül! Semmi portforward nem volt, rögtön volt kép!

M&N

(#67306) Dolphine válasza beers (#67305) üzenetére


Dolphine
addikt

és @Magnat
Működik pöccre, pedig mindent ugyanúgy csináltam és működik! :DDD
Mostmár csak a figyelést kellene beállítani megfelelően. Ebben tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67307) Multibit válasza bacsit4 (#67303) üzenetére


Multibit
veterán

Akármilyen nagy felbontású zenéd van a NAS-on, ilyen nem fordulhatna elő. Ez valamilyen hálózati probléma. Hibátlan kábellel és HDD-vel, NFS megosztással ez minimális hálózati terhelést jelent. Filmeket nem szoktál nézni NAS-ról? Annak sokkal nagyobb sávszélesség igénye van - hacsak nem SD filmekre álltál rá ;] Ezzel a szinkronizálós "megoldással" csak a problémát feded el. Homokba dugod a fejed.

(#67308) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A 720+ az itthoni lan-on van. Azonban ha lan-ról csatlakozni szeretnék rá (aká a webes felületére, akár a DS-re...bármire, azt csak a 192.168.x.x-en tudom megtenni, a beállított xxxxxx.synology.me-ről nem) (nem lan-ról, mondjuk mobilnetről simán csatlakozik ezekhez)
Melyik az a beállítás, amivel a publikus nevével csatlakozhatok a nashoz lan-ról?
Köszi

(#67309) AiRLAC válasza bacsit4 (#67303) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindenesetre ezt egy időzített rsync feladat megoldja, ha be van mountolva a távoli megosztás (NFS) egy alkönyvtárba (nekem van külön "mount" megosztás csak ilyenekre).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67310) Magnat válasza huan (#67308) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Lehet, h a routered nem tudja a nat loopbacket. Ha így van akkor pc-n fel tudod venni a host táblába a nas címét (de mindegyiken fel kell venned ahonnan használnád) vagy beállítasz egy saját dns szervert amiben felveszed a nas címét a lokális ip-vel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67311) huan válasza Magnat (#67310) üzenetére


huan
őstag

Szia
Valóban így van. A host file-ba írt címeket nem tiltja? Hogyan engedélyezem?

(#67312) bacsit4 válasza dkess (#67304) üzenetére


bacsit4
csendes újonc

Megoldódott! Nem a Wifi volt a hibás mert UTP csatlakozás van, és a kábelt is ujra cseréltem viszont így sem változott. Viszont észrevettem hogy a Popcorn A-410 UTP csatlakozójában az egyik láb el van hajolva. Kicsit visszahajtottam most sokkal jobb de ez csere lesz, ha ez lehetséges de ez már a megfelelő topikban.

(#67313) fulton


fulton
addikt

Egy furcsa dologra lettem figyelmes már több alkalommal is.
Létezne?
Nevezetesen arrol van szó, hogy random eltünnek filmjeim. A video könyvtárból.
kerestem egy filmet ami tuti h megvolt es tuti h nem toroltem, ám mégsincs a nason már. Wtf??
Es mát több ilyen volt. Nem értem
Ha én nem törlöm h tud eltünni?

(#67314) dkess válasza fulton (#67313) üzenetére


dkess
őstag

Nem lehet, hogy van fenn pl. Plex/Emby (a felhasználójának írási jog is megadva) és adott esetben egy emberi felhasználó töröl? Azt hiszem a Video Station -ből is lehet törölni, ha jól emlékszem.

Egyébként pl. lomtárban vagy snapshot -ban (stb.) nincsenek meg az érintett filmek?

(#67315) Magnat válasza huan (#67311) üzenetére


Magnat
veterán

[link] Felveszed pl, h 192.168.1.5 nasom.synology.me

És kész is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67316) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Nemrég ruháztam be egy NAS-ra (DS220j + Ironwolf ST8000VN004), lenne pár kérdésem/kételyem.
Először is a HDD hangosan "kopog" fejpozícionáláskor. Messze sokkal hangosabb a ventilátornál. Nappaliban van, itt kifejezetten zavaró. A pár méterrel mellette lévő hűtőszekrény zúgásánál is hangosabb. Ez normális, vagy garanciában vissza?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67317) Alabástrom válasza Alabástrom (#67316) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Másik téma a lassú USB. Ezzel még kísérletezek, a hivatalos Synology fórumon láttam, hogy évek óta téma, és sokaknak megoldotta a külső meghajtó újraformázása. Pár nap múlva tudom csak kipróbálni, ha már felmásoltam róla az adatokat a NAS-ra (péntek dél óta megy folyamatosan a másolás, talán hétfő estére kész lesz :/ ). Esetleg más ötlet?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67318) Multibit válasza Alabástrom (#67316) üzenetére


Multibit
veterán

Normális. A NAS-nak nem a nappali az ideális hely.

(#67319) Alabástrom válasza Alabástrom (#67316) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Sajnos úgy tűnik, ez a hang normális... :O
Gondolkoztam, hogy inkább Red vagy Ironwolf legyen, hát beletenyereltem...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67320) Multibit válasza Alabástrom (#67317) üzenetére


Multibit
veterán

Nem írtál részleteket. Konkrétan milyen USB eszközről van szó? Milyen sebességet tapasztalsz? Mekkora fájlokat másolsz? Megvan egyáltalán az USB3 sebesség?

(#67321) fulton válasza dkess (#67314) üzenetére


fulton
addikt

Nem volt bekapcsolva lomtár, már bekapcsoltam. érthetetlen számomra hogy tünnek el filmek. paspiros

(#67322) Alabástrom válasza Multibit (#67320) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Szia!
Egy USB3-as WD MyPassport külső HHD-ről másolok 4 TB adatot, vannak kis és nagy fájlok is vegyesen. Az átlagsebesség 5MB/sec alatt van. (Laptopon 50-60 MB/sec körül szokott lenni.)
A hivatalos fórumon láttam, hogy NTFS fájlrendszernél ez nagyon gyakori gond, Ext4-nél kevésbé. Ami megoldás ott többeknek működött, hogy újraformázták a külső HDD-t normál formázással (nem quick format).

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67323) Multibit válasza Alabástrom (#67322) üzenetére


Multibit
veterán

Kis fájlok másolásakor bármi lehetséges. Viszont több gigabájtos fájlokat (pl. filmek) gyorsabban kéne másoljon, még NTFS-ről is. Persze számít az is, hogy mennyire töredezett az USB lemez fájlrendszere, hol vannak a lemezen a fájlok.

(#67324) Alabástrom válasza Multibit (#67323) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Sajnos a hivatalos Synology fórum alapján ez egy alapvető, évek óta fennálló hiba a Synology NAS-ok USB kapcsolatával.
Kicsit segít a dolgon, ha kikapcsolt állapotban dugják rá a HDD-t a NAS ra, úgy bootolják be, de úgy is lassú. Én így másolk most. Ha nem hidegindítva lett volna rádugva a HDD, akkor 1-2MB/sec körüli sebességet produkálna.
A fórum alapján csak sok kis fájl esetén van ez a hiba, kevés nagy fájl esetén nem. Ezért vannak, akik le-zip-pelik az adatokat, úgy másolják át, majd utána vissza zip-pelik. (Tény, hogy sok kis fájl másolása lassabb, de ez lassúság már nem normális mértékű. Laptopon ugyanezeket a fájlokat szoktam másolni ugyanerre a HDD-re, és ott kb 10x gyorsabb.)
Illetve vannak, akik áttértek Ext4-re még Windows userek is.
És persze vannak, akik áttértek más NAS márkára. :)
Minden esetre én még bízok benne, hogy a formázás segít. Most az egyszer kivárom ezt a 3 napig tartó másolást (laptopon eddig 10-15 óra volt egy ilyenn másolás), de aztán más megoldás kell. Ezért is kérdeztem itt, hátha vannak tapasztalatok, további megoldások.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67325) dkess válasza Alabástrom (#67319) üzenetére


dkess
őstag

A 8 TB és a feletti EFAX Red -eknek meg az alap motorhangja hangosabb (mint az ekkora Ironwolf -oknak). OK, a videón egy HDD -re volt olyan kb. 1,5 dB különbség (azaz nem sok), de egyfelől talán "észrevehetőbb" frekvencián, másfelől, ha sok HDD van ... :)

Ugyanakkor a seek hangban viszont fordított a helyzet és ráadásul elég meglehetősen. A Ironwolf 8 TB darál mint a fene - tényleg hangos. Nálam van 3 db WD Red 10 TB is - na ezeknél kb. a seek hangot nem hallod ki a motorhang közül. Pont, mint a videón a hang meg a frekvenciagörbe. Eléggé tapasztanod kell a füled a HDD -k mellé, hogy kihalld.

Egyébként érdekességként hang tekintetében a 8 TB Ironwolf a régebbi 8 TB WD Red EFZX -ekre hajaz (ilyenből is van kettő). Alaphangja halkabb mind a kettő fentebbinél - ugyanakkor, ha "darálni kell", akkor nem fogja vissza magát - pont, mint az Ironwolf ...

Azonban a fentebbiek mind 7200 RPM -es HDD -k (kivéve az EFZX). Ennek megfelelően gyorsak is. Halkságot akarsz, akkor 5400 RPM -es Ironwolf (a 6 TB és az alatti Red -ek SMR -esek - azt inkább ne). Valamivel halkabb ...

(#67326) Alabástrom válasza dkess (#67325) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi, sajna keveset tájékozódtam mielőtt megvettem. Rágugliztam, hogy hangos-e egy nas, és a találatok többnyire azt írták, hogy nem, a hűtőventillátort hallani csak, pár méterről már nem hallani, van akinek a hálószobájában van és nem zavaró, stb stb stb... Úgyhogy nem jártam különösebben utána, hogy melyik HDD a halkabb. Ez viszont így annyira hangos lett, hogy éjszaka a hálószobában csukott ajtón át picit még lehet hallani a nappaliban kerregő nas-t. Persze ott már nem zavaró, de a nappaliban igen. Valószínű mindíg ki fogom kapcsolni, ha nem használom.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67327) Magnat válasza Alabástrom (#67326) üzenetére


Magnat
veterán

SZia,

éjszaka milyen műveletet csinál a nas, torrentezik? Ha igen, sokat tud halkítani ha leveszed az upload speedet, főleg ha seedelsz 5-10 szálon egyszerre, mert olyankor full sebességgel rángatja a fejet ide-oda, nálam sokkal halkabb lesz ha leveszem 1-2 Mb-re.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67328) Cyrin válasza dkess (#67325) üzenetére


Cyrin
addikt

én most akorok venni 4 Tb-osakat (ironwolf), vajon ezzekkel is ez a helyzet?

(#67329) Magnat válasza huan (#67311) üzenetére


Magnat
veterán

Most h linkelted, kollégámnak ugyanez a router van, neki egy darabig működött, aztán "elromlott", akkor gugliztam ezt az oldalt ki neki, h igazából az a fura, h eddig hogy működött, de utána megint jó lett és azóta is eléri a nast bentről syno domainnévvel.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67330) Alabástrom válasza Magnat (#67327) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nem torrentezek, éjszaka normál esetben semmilyen műveletet sem csinál. Csak most másolok rá egy nagyobb adatmennyiséget, ami napokig éjjel-nappal megy.
De úgy vettem észre, hogy akkor is kerreg-kattog, ha nem csinálok semmi műveletet. Persze akkor sokkal kevesebbet.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67331) tio33


tio33
újonc

Sziasztok!
.
Nekem olyan problémám van hogy időponttól és tevékenységtől függetlenül felpörögnek a vinyók és a jellegzetes írás közbeni kattogós hangot adnak ki.
Egy ds215j adattárolóm van wd red 2x2tb és úgy van beállítva hogy fél óra tétlenség után kapcsoljon ki. Ez a része rendben is van. Utána viszont eltelik 10 vagy 15 perc és magától bekapcsol és kattog. Ugyan ez játszódik le napközben többször vagy akár éjszaka is akkor is ha be se volt kapcsolva a gép egész nap.
Quick connect letiltva, külső elérés letiltva, vírusirtó nem talál semmit, torrent nincs rajta.
Mi lehet a gond? Lehet hogy feltörték és valaki mókol rajta valamit? Hogy lehet ezt kiszűrni?
.
A kisebbik gond pedig hogy az írási olvasási sebesség ingadozik. Régebben ha másoltam rá egy filmet 90-105 mbps-el ingadozás nélkül áttolta a filmet, most meg 35 és 75 mbps között sétál folyamatosan. Ami azért gond mert lejátszáskor tv kérné róla a filmet 40-50 mbps-el, 1-2 percig megy is de utána megáll a tv pufferelni, mert nem tudja annyival engedni a syn.
.
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#67332) bukottangyal válasza Magnat (#67310) üzenetére


bukottangyal
csendes tag

@magnat, @huan

A saját DNS server-es megoldás egyébként működik.
Kár, hogy nem lehet megadni a szolgáltatói routerben a NAS-t mint DNS server....
Így be kell írni a gépen manuálban....
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a host file átírás egyszerűbben hangzik....
(Én is így jártam :) )

[ Szerkesztve ]

(#67333) ugyes válasza Alabástrom (#67326) üzenetére


ugyes
aktív tag

Egy kollégám nemrég cserélte a régi NAS-t 218+-ra és panaszkodott, hogy mennyivel hangosabb, mint a régi nem emlékszem típusszámú 2-es Syno-ja. A régi lemezeket tette vissza.
Én sokat, akár túlságosan is, jártam utána a témának: így WD12EFAX lett a kiválasztott, ami a gyári leírás szerint a sorozat leghalkabb darabja. Lehet nem hozza a laboradatokat nálam, de valóban halk.

(#67334) Patice válasza tio33 (#67331) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sebesség ingadozásra: mennyire vannak tele a vinyók?
Biztos, hogy mbps a sebesség? 100-as LAN-od van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67335) Alabástrom válasza ugyes (#67333) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Egyébként mi jelenleg a leghalkabb 8TB NAS HDD? A WD8EFAX?
Illetve a hagyományos HDD-k halkabbak a NAS HDD-knál?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67336) tio33 válasza Patice (#67334) üzenetére


tio33
újonc

Nem mbps hanem MB/s bocsánat. Azt hittem ugyan azt jelenti.
2 terrából 1,7 szabad. Tükrözve van a 2db 2 terrás vinyó.
De ezek előtt is tükrözve volt és akkor működött ingadozás nelkül a másolás és a tv-n a lejátszás is.

[ Szerkesztve ]

(#67337) dkess válasza Cyrin (#67328) üzenetére


dkess
őstag

Nekem van 4 TB -os Ironwolf is (igaz nem NAS -ban, hanem "kis" PC -ben). Nagyon jó kis halk 5400 RPM -es HDD ... Igaz, az a PC egy fokkal hangosabb alapzajjal van, mint a NAS talán, de halkabbnak érzem és a seek sem olyan bántó talán, mint a nagytesóknál.

@Alabástrom, #67326

Akkor majd, ha befejeződnek a nagy folyamatos írás-olvasások, akkor remélhetőleg lenyugszanak majd a kedélyek. A komfortot lehet fokozni, hogy hibernációt állítasz be és éjszakára nem ütemezel pl. snapshot/backup -ot ami felébresztené a kötetet. Itt inkább a snapshot lehet "büntető", ha pl. negyedóra után menne hibernálásba és 30 percenként meg snapshot. Ekkor ugye az lenne a történet, hogy negyedórát pörögnek a HDD -k - negyedórát nem aztán újra ...

@tio33, #67331

Esetleg nem snapshot/backup ébresztgeti a kötetedet éjszakánként? Amennyiben igen, akkor esetleg állítsd be, hogy éjszaka ezek ne legyenek ...

(#67338) Multibit válasza Alabástrom (#67335) üzenetére


Multibit
veterán

Az nem WD8EFAX, hanem WD80EFAX.
Megválsz a 8 TB-os Seagate Ironwolftól? Mennyit kérsz érte? ;]

(#67339) gbors válasza tio33 (#67336) üzenetére


gbors
nagyúr

Process-ek között megnézted, nem zabálja-e valami az erőforrásokat? Ugyan a felébredésekre és a lassabb másolásra lehet más magyarázat, de a TV-nek nem szabadna akadnia, mert az szerintem nem 40-50MB/sec lesz (hacsak nem 300GB-os 2 órás filmjeid vannak), hanem inkább 40-50Mb/sec, azt pedig még a leírt csökkent sebességgel is röhögve elbírja a NAS.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#67340) tio33 válasza gbors (#67339) üzenetére


tio33
újonc

A gépen néztem hogy nincs más folyamat ami adattovábbítás. A proci meg a ram is normál értéken van.
Abban pedig igazad van hogy nem 50MB/s csak 56.000 Kbps-ben volt megadva a és arra is azt hittem hogy ugyan az mint a KB/s.
Akkor tényleg nem kellene akadnia.
.
@dkess #67337
Megnéztem a backupot is és már kikapcsoltam korábban pont emiatt de nem segített...

(#67341) dkess válasza tio33 (#67340) üzenetére


dkess
őstag

Akkor snapshot sincs. Plex/Emby hasonló "kütyefüle" nincsen? Nehogy ezeknek az éjszakára időzített indexelése, miniatűrök gyártása, emberek és hasonlók frissítése legyen például ... Meg például kameráid sincsenek ...

[ Szerkesztve ]

(#67342) ugyes válasza Alabástrom (#67335) üzenetére


ugyes
aktív tag

Igen, helyesen WD120EFAX és WD80EFAX.
Ironwolf Pro a 8TB-sek között a legcsendesebb a gyári adatok alapján. Seekben hangyányival halkabb, mint a WD80EFAX, idle-ben sokkal. A normál Ironwolf pedig hangosabb, mint a WD. Kérdés, hogy az árkülönbség (~20eFt) megéri-e. +1: a WD PRO-t kerüld, mert az a leghangosabb ezen adatok alapján.
De csatlakoznék dkess-hez: ha véget ér az építési szakasz, utána kellene megnézned, hogy mennyire hangos. Ha sok kis fájllal dolgozol majd, akkor valószínű nem lesz nagy változás. Várnék vele min. 1 hetet.

(#67343) tio33 válasza dkess (#67341) üzenetére


tio33
újonc

Plex nincs. Videostation van. De kamerák is vannak de az egymásik rendszer. Épp láthatják egymást a hálózaton ha nagyon akarják. 2 swich van köztük. De nem a syn-re van mentve a videó.

(#67344) Essejó válasza Cyrin (#67328) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem itt van fülmagasságban fél méterre a polcomon a nas van benne többek közt egy 4 TB-s IronWolf is és fülre semmi hangja nincs, pedig 7/24 ben dolgozik a DS rajta.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67345) Cyrin válasza Essejó (#67344) üzenetére


Cyrin
addikt

utánaolvasva viszont azt látom, hogy az ironwolf terhelés alatt melegebb is jóval, mint a red. ez pedig nem olyan jó a NAS-nak. plusz nekem is a nappaliban van a NAS, szóval minél csendesebb annál jobb.
Most ott tartok ezen infók alapján, hogy a NAS-ba két RED és külső mentésnek két Ironwolf lesz...

(#67346) Multibit válasza Essejó (#67344) üzenetére


Multibit
veterán

A 4 TB-os IronWolf viszonylag csendes. Már a 6 TB-os változat is jobban zajong nála. Nekem ilyen dolgozik a NAS2-ben (7/24). Szerencsére nem nappaliban van a két NAS-om :)

(#67347) Sanya válasza Cyrin (#67345) üzenetére


Sanya
nagyúr

Biztos jól elolvastad?
4db 4tb ironwolf egy DS 916-ban, SHR-ben, folyamatosan megy rajta a downloadstation 24/7-ben, a lemezek eddig mentek 20.000 órát, nem hallani őket és az előszoba szekrényben vannak bezárva, melyen szellőzőrács van.
A ventillátorok hűvös üzemmódban mennek.
A lemezek 33-36C fokosak egy 25 fokos lakásban. (a proci 60 fokos benne).
Az előző WD-k 40 fokon mentek. De persze te géped, te tudod.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67348) Cyrin válasza Sanya (#67347) üzenetére


Cyrin
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#67349) AiRLAC válasza Cyrin (#67348) üzenetére


AiRLAC
addikt

A cikk általánosít, nincs olyan hogy Red meg Ironwolf, konkrét modellek vannak.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67350) Protezis válasza AiRLAC (#67349) üzenetére


Protezis
őstag

Meg elég furcsa, hogy leírja, hogy az Ironwolfok-ban van vibration sensor, meg jobb a Nonrecoverable Read Errors Rate, aztán meg "Reliability – Tie" :F

Az IronWolf Health Managementet meg se említi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.