Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

szia,
ez rendes synonas
ds918+
12giga rammal
minden le frissítve

[ Szerkesztve ]

(#67802) Intelligencs válasza gyuri860213 (#67768) üzenetére

Szerintem a Hyperbackup-pal le lehet menteni az appok beállításait is, de én még sosem csináltam, majd valaki ebben jártasabb megmondja hogyan kell ezt. Őszintén szólva én mindent újra beállítok nulláról, jobban bízok benne. Nekem nagyjából a fejemben van az összes beállítás, ami nekem kell, de ha elakadok, akkor kinyitom egymás mellett a régi és az új NAS beállítását, és egyszerűen lemásolom kézzel.

Tény, hogy nekem nem céges használatra van, lehet neked nagyon sok beállítás van, szóval ehhez nem tudok hozzászólni.

The Amiga, Born a Champion

(#67803) tobias40 válasza lewisfm (#67798) üzenetére


tobias40
veterán

Active Backup for Busines-nál milyen un/pw kell amivel tudom szinkronizálni a win-es kliens gépet?A nas-ra való belépési adatok nem jók..

(#67804) AiRLAC válasza Zlcsi (#67799) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mikor/hol kapod ezt az üzenetet és mit nem enged pontosan beállítani?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67805) AiRLAC válasza tobias40 (#67803) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pedig az kell neki.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67806) tobias40 válasza AiRLAC (#67805) üzenetére


tobias40
veterán

Megvan már csak bénáztam a serverrel.. :B

Korábbi digionline-s,dockeres kérdésemben nem tudsz segíteni esetleg?

(#67807) Zlcsi válasza AiRLAC (#67804) üzenetére


Zlcsi
senior tag

szia!

új felhasználót akarok felvenni, a meglévő 41 mellé

(#67808) AiRLAC válasza Zlcsi (#67807) üzenetére


AiRLAC
addikt

2048 lokális felhasználót lehet a DS918+-on létrehozni. Állítsd már át angolra a nyelvet és próbáld meg úgy, gyanús hogy itt valami félrefordítás van.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67809) Mezga Aladár válasza Zlcsi (#67807) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

téves

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67810) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
DS 1512+ ról a konfigot át tudom húzni az új RS1219+ ra? ez alapján:
Az RS1219-et most húztam újra, full erase és DSM újratelepítés volt. Csak 1 user lett lértrehozva és a quickconnect amit az elején forceolt.
https://www.howtogeek.com/318693/how-to-back-up-and-restore-your-synology-nas-configuration/

(#67811) Zlcsi válasza AiRLAC (#67808) üzenetére


Zlcsi
senior tag

átállítottam angolra és megy :D

(#67812) AiRLAC válasza Zlcsi (#67811) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem ez volt a szándék, de a cél szentesíti az eszközt :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67813) dkess válasza AiRLAC (#67808) üzenetére


dkess
őstag

Ez nem annyira félrefordítás probléma lesz. Alább kigyűjtöttem a hivatalos hibajelzés magyar/angol/német megfelelőjét (ez a hibaüzenet a 'error_toomanyur' hibához kapcsolódik):

"A felhasználók száma {0} értéket nem haladhatja meg."
"The amount of users cannot exceed _MAXNO_."
"Die maximale Anzahl der Benutzer beträgt _MAXNO_."

Ami feltűnhet, hogy a szöveg közepén egy számot kellett volna látnunk, mely modellspecifikus érték - ezt nem láttuk. Lehet e miatt "magyartalan" a fordítás. Illetve ami feltűnhet, hogy a kiemelt rész nem egyezik meg - lehet ez az oka, hogy magyarul nem jelenik meg a konkrét szám.

Az akkor nyitott kérdés, hogy miért a 42. felhasználónál tiltott jelen esetben és miért nem 2049 -nél ...

@Zlcsi, #67811

Esetleg próbáld meg visszaállítani magyarra és úgy felvinni egy új felhasználót. Esetleg érdekes lehet, hogy így már enged-e további felhasználót rögzíteni ...

(#67814) tobias40 válasza lewisfm (#67798) üzenetére


tobias40
veterán

Active Backup for Busines progi nagyon tetszik,kb egy óra alatt megcsinálta a mentést a laptoporól wifin,90 GB-t lett a mentés.
Ezzel csak visszamásolni tudom az adatokat vagy teljes tükrözést csinál ,szűz vinyóra mindent visszatesz,progikat,beállításokat?(gondolom nem de hátha.. :) )

[ Szerkesztve ]

(#67815) AiRLAC válasza tobias40 (#67814) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kell egy USB boot media-t csinálnod és akkor teljes rendszervisszaállítást tudsz csinálni (én így költöztem nagyobb SSD-re).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67816) tobias40 válasza AiRLAC (#67815) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a Active Backup for Busines progin belül lehet megcsinálni?

(#67817) tobias40 válasza tobias40 (#67816) üzenetére


tobias40
veterán

Közben megtaláltam,már olvasom..

(#67818) urban racer


urban racer
senior tag

Megkezdtem a HDD-->SSD cserét, még az első lemez paritás konzisztencia ellenőrzése szalad, kíváncsi vagyok milyen gyorsan megy a 2. lemeznél a másolás... :U A 918+ -ot ma feladtam futárral, most 218+-on küzdök. 1621+-ot jövő hétre ígérik. :U :O

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67819) tobias40 válasza AiRLAC (#67815) üzenetére


tobias40
veterán

Lehet vmit nem jól csináltam mert a 64 gb-os pendrive-n csak egy 0.9gb-os particíó van.Ott a telepítő nyelvekkel meg 1-2 más könyvtárral.
Hova tette a mentést és hogy lesz megint 64 gigás a pen drive-m? :)

(#67820) SzuperBandee


SzuperBandee
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok hátha valaki tud segíteni. Rendelkezem egy sxnology nassal ami tökéleteden működik odahaza. Vidzont a munkahelyem és azon belül az iroda szomszédban van úgy 20-25mre a nastól. Az irodában az internet úgy van megoldva (gazdaságilag) hogy "strong wifi mesh home kit 1610" nevű jel erősítővel van a wigijel továbbadva az irodába. Valójában van internet szépen (pl iptv is működik az irodában) illetve a pcken is műkszik a net. Viszont ha adstokat mentek a synology nashra (esetemben photoshop fájlokat) vagy csak részben vagy sehogyse tudom menteni az adatokat közvetlenül psből nasra. Lefagy a photoshop (vagy akár a adobe bridge) s utána a nast adobe bridgeből vagy photoshoból az életben nem érem el. Lefagy. Jelzem úgy hogy mellette van rendesbinternetkapcdolatom.
Ha bøngészőből nyitom meg a nas felületét és úgy másolom át az adatokat filestationban akkor talán feltölti de őrült sokáig tart neki. 😒.
Valakinek ötlet, hogy tudnék ezen segíteni, ha lehet egyáltalán.?

(#67821) Jorus válasza krisztiand (#67797) üzenetére


Jorus
nagyúr

Topic összefoglalóban olvastad Borisz76 írását?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67822) AiRLAC válasza tobias40 (#67819) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez csak egy boot media, amiről bebootol a visszaállítandó gép és eléri hálózaton a mentést.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67823) tobias40 válasza AiRLAC (#67822) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát erről bebootol és majd a nas-ról szedi le a mentést?
Akkor egy másik pent kell erre beállítani mert a 64-set kár erre pocsékolni,igaz?
Elég egy régi 2 gigás is..

(#67824) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Udv, egy 218+ ba ha nem ddr3L ramot teszek hanem sima ddr3-t mukodni fog? okozhat problemat?

(#67825) dkess válasza SzuperBandee (#67820) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Most attól eltekintve, hogy a "strong wifi mesh home kit 1610" nem a legszerencsésebb választás (nem a topik témája) több megoldása is lehet a kérdésnek:

1. Amennyiben nem szempont a csoportos munka ugyanazon a file -on illetve "olcsóbb"

Fogod és a saját gépedre telepítesz egy Drive klienst - a NAS -ra meg a szervert és beállítasz szinkronizációt. Alapvetően saját gépen dolgozol (sokkal gyorsabb a megnyitás és mentés stb.) aztán majd szépen felszinkronizálja a módosított állományokat a háttérben automatikusan ahogy a hálózat (WiFi) engedi ...

2. Az ideális megoldás.

NAS a munkahelyen is. Itt ugye lehet gigabit -es vagy akár gyorsabb (pl. 2.5/5/10 Gbps) vezetékes sebesség. Ugye a WiFi bridge -dnek 100 Mbps -es portjai vannak és maga a WiFi kapcsolat valószínűleg bőven nincs ennyi valamint nem is olyan stabil ...

Aztán a két NAS között is lehet szinkronizáció/biztonsági mentés amit csak akarsz ...

@tomigonzo, #67824

Maximum a "nagykalapáccsal" tudod beleerőltetni, de akkor nem fog sem a memóriád - sem a NAS -os működni utána ...

(#67826) tomigonzo válasza dkess (#67825) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

"Maximum a "nagykalapáccsal" tudod beleerőltetni, de akkor nem fog sem a memóriád - sem a NAS -os működni utána ..."

??

(#67827) dkess válasza tomigonzo (#67826) üzenetére


dkess
őstag

Értsd szó szerint. Nézd meg a foglalatát - még a mérete is teljesen más. Avagy hogy gondoltad beletenni?

(#67828) urban racer válasza tomigonzo (#67826) üzenetére


urban racer
senior tag

Elméletileg a 1,5V-os ddr3 modul nem jó neki, 1,5/1,35V-os modul kell bele emlékeim szerint.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67829) urban racer válasza dkess (#67827) üzenetére


urban racer
senior tag

ddr3 és a ddr3l ugyanolyan sodimm foglalat, csak a ddr3l dual rankes, azaz tudja a 1,5 és az 1,35 V-ot.
Bele tudja tenni, de működni nem fog-ha nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67830) tomigonzo válasza urban racer (#67828) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

koszi, akkor nem probalkozom ;)

(#67831) lewisfm válasza tobias40 (#67814) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nincs tapasztalatom, mert a DS118-on nem támogagott. Ezért is szeretnek nagy NAS-t, intel CPU-sat

(#67832) dkess válasza urban racer (#67829) üzenetére


dkess
őstag

Igen, csakhogy SO-DIMM -ről szó sem volt és hát a "sima ddr3" -ról nem a SO-DIMM jutott az eszembe ... :)

(#67833) SzuperBandee válasza dkess (#67825) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Szia Dkess!

Köszi a választ. De én nem értem amit írsz ne haragudj. :(: Nem vagyok benne ebben a hálózatépítésben.
Esetleg ha nem gond eltudod magyarázni, mint egy kiselsősnek amit írtál, hogy hogyan tudom beállítani lépésről lépésre?
A home kit miért nem jó? Mit tudnék helyette megoldásként találni? 2,5 - 5GHz sebességre képes... Azért választottam ezt a lehetőséget, mert gondoltam így, hogy a szomszédban van az iroda ne kelljen még egy vonalat behúzatni külön.
Egyébként a PCben TP-Link TL-WN722N hálózati csatoló van a wifi jel fogadására, hogy még jobban rontsak a helyzetemen :( Vagy ez nem befojásol semmit?
Szerinted akkor halott ügy az egész?

(#67834) AiRLAC válasza urban racer (#67829) üzenetére


AiRLAC
addikt

A dual rank nem ezt jelenti.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67835) urban racer válasza AiRLAC (#67834) üzenetére


urban racer
senior tag

akkor dual voltage capable :R
Mindegy, azt eszi, amit kap :C

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67836) dkess válasza SzuperBandee (#67833) üzenetére


dkess
őstag

A gond, hogy a WiFi -s eszköz(ök) amit használsz nem igazán arra valóak amire használod. Pláne, ha lokális kliensek is csatlakoznak rá, akkor kb. értékelhetetlen a kapcsolat. Itt pl. el lehetett volna menni az alábbi irányokba:

1.

Irányított antennás cuccok. Mind a két oldalra egy-egy. Pl. a TP-Link -nek is vannak ilyen cumói amik az árba belefértek volna (pl. 2 db CPE510 még olcsóbb is). Van fent a YouTube -on egy tonna videó, ahol kvázi egy lakótelepet (na jó - 100-200 méter) lőnek át vele és betonstabil kapcsolattal.

2.

Amennyiben pl. telekhatáron belül van és megoldható, akkor pl. médiakonverterek és optika. A két eszköz meg a kábel filléres tétel. Gigabit vezetékes kapcsolat, mely az "örökkévalóságnak készült. Olyan, mintha a NAS ott lenne melletted gigabit -es LAN -on ...

Egyébként az egy darabos vagy két darabos mesh kit -et vetted meg annak idején? Úgy egyébként a TL-WN722N csak 2.4 GHz -en N -es WiFi -t tud - 150 Mbps elméleti névleges maximummal. Gyakorlatban, ha közel lenne, akkor se lenne a fele se. Ekkora távolságból házfőfalon keresztül pedig ... (inkább nem fejezem be a mondatot)

OK, de már így is többet OFF -oltam, mint kéne ...

A fentebbi egyes pont beállítása:

- Synology Driver Server -t felrakod a NAS -ra: [link]
- Letöltöd innen (vagy internetről) a Synology Drive Client legfrissebb verzióját és felrakod a PC -re: [link]
- PC -n beállítod a kliensben, hogy mely könyvtár(aka)t szeretnéd a NAS -on mely könyvtár(akk)al szinkronizáció, meg mondjuk kétirányú szinkronizáció és kész. Maga a beállítás percen belül megvan.

A kapcsolódás - mivel LAN -on belül vagyunk - lehet IP alapon HTTP -n keresztül. Így egyszerűbb ... Most az alábbi magyar YouTube videókat találtam hirtelen - az első, ha jól látom a szerver beállításai, a második a kliensé: [link] és [link] .

A második pont (ha lenne NAS az irodában is) ugyanez lenne csak pepitában és a Synology Drive ShareSync -et ( [link] ) felhasználva.

(#67837) SzuperBandee válasza dkess (#67836) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Kérhetem, hogy a médiakonverter és optika összekötést leírd nekem? Illetve, ha "filléres" tétel akkor tudnál típust ajánlani mert én eddig csak 65 ezer Fttől felfelé találtam :(.
Hogy kell ezt a kütyüt hálózatba kötni? Ezekről még csak nem is hallottam.
De valami kellene, viszont kénytelen vagyok én megcsinálni viszont nem értek hozzá.. De ha nem olyan ördöngöség és nem olyan drága, akkor megpróbálnám, ha tudnál nekem segíteni ebben.
Amúgy 4db home kitem van. Az ugye sorban egymásnak adja a jelet. Amúgy a wifi jel jó a házban is meg odakint is.. Csak épp a Nasra való adatfeltöltés hal meg . :(

(#67838) dkess válasza SzuperBandee (#67837) üzenetére


dkess
őstag

Nem mostanában számolgattam egy ilyen dolgot utoljára. Ebben a hsz -emben a végefele iránymutatónak jó lehet: [link] . Persze egyéni környezeti adottságok alakíthatnak a dolgokon ...

Azt a "filléres" dolgot úgy értsd, hogy az az eszköz amiből 4 db -ot vettél annak darabja 31K HUF felett van (és ehhez még jön plusszban egy TP-Link TL-WN722N). Aztán, hogy hogy működik azt meg látod (OK, netezgetésre elég valamilyen szinten) ...

Első körben azt mondanám az egyes pont alapján indulj el. Ez még gigabit -es vezetékes net esetén is htékonyabb lehet. Azaz PhotoShop -al a PC -d SSD -jére dolgozz alapvetően - ennél gyorsabb/biztosabb nincs. Aztán a PC -re telepített Synology Drive Client -el vagy szinkronizálsz NAS -ra avagy akár rendszeres biztonsági mentés is mehet a NAS -ra. Akár időzítve is - pl. műszak kezdete előtt, ebédszünet meg este ...

Amennyiben a két lokáció között a hálózat huzamosabb ideig valamiért nem lenne megoldható, akkor persze a két NAS -os (egyik munkahelyen - másik otthon és aztán szinkronizálnak/biztonsági mentenek egymásra) megoldás is opció lehet ...

(#67839) SzuperBandee válasza dkess (#67838) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Köszi. Megpróbálom akkor elsőkörben amit írtál. Remélem laikusként betudom állítani a klienseket.

(#67840) SzuperBandee válasza dkess (#67838) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

TP-Link TL-WN722N hálózati csatolót ami a PCben van nem kell cserélnem? Vagy nem oszt nem szoroz?

(#67841) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Sziasztok! Köszönöm a segítséget, meggyőztetek, DS220+ lesz.
Már csak a vinyó kérdés maradt hátra, itt WD-t szerettem volna, de érdekes dologra bukkantam:
Western Digital:
WD40EFAX: Ez nem szerepel a listában, csak a duplaekkora 8Terrást tesztelték, viszont azt írják rá, hogy "a meghajtó nincs felszerelve rezgésérzékelővel". :F
WD40EFRX: Ennél a másik WD Red verziónál pedig a komplett 20as széria hiányzik a kompatibilis eszközök listájáról... :Y és ugyanúgy ott van a rezgésérzékelő figyelmeztetés.

Seagate:
ST4000VN008: Ez kompatibilis kb mindennel is. Viszont jó lesz ez a Seagate IronWolf 4TB 5900rpm a maga kis 64MB cache-ével?

Köszönöm!

(#67842) krisztiand válasza Jorus (#67821) üzenetére


krisztiand
csendes tag

Most már igen, köszönöm a linket!

(#67843) AiRLAC válasza Rommel6600 (#67841) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ironwolf jó lesz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67844) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Úgy tűnik vennem kell a routert, és gondolkodom a Synology saját eszközén.
Első körben a véleményetekre lennék kíváncsi, aki használja mennyire elégedett vele?

A második kérdésem a következő lenne, bár lehet elsőre hülyeségnek tűnik.
Ha több kötet van kialakítva a Nas-on, adhatok külön sávszélességet külön-külön a köteteknek? Vagy csak a felhasználóknak?

(#67845) AiRLAC válasza Boss81 (#67844) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi a cél?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67846) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. esélytelen hogy nasra egy program + qr kóddal tudjak bejelentkezni ? csak a kétlépcsős azonosítás működik? :(

(#67847) Boss81 válasza AiRLAC (#67845) üzenetére


Boss81
senior tag

Mindkét köteten más más szolgáltatások vannak, és jó lenne beállítani hogy melyik kötetre mekkora sávszélesség jusson. Az egyik ne tudja elvenni a másik elől a sávot.

(#67848) PeterPH válasza bb.bocs (#67846) üzenetére


PeterPH
senior tag

DSM7-től lesz ilyen elvileg.
Synology Secure SignIn

[ Szerkesztve ]

(#67849) bb.bocs válasza PeterPH (#67848) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. hát ez sem az amire gondolok de legalább valami :D vajon mikor jön a dsm7 :D (918+) egyenlőre úgy látom ez egy kétlépcsősgoogle autentikésőn csak synology felirattal :D

[ Szerkesztve ]

(#67850) urban racer válasza bb.bocs (#67849) üzenetére


urban racer
senior tag

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.