Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) ratkaics válasza krisztiand (#67050) üzenetére


ratkaics
senior tag

Igen, megoldható mindenféle varázslás nélkül. :K

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#67052) AiRLAC válasza krisztiand (#67050) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy RSS könyvjelző, az egy kattintás

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67053) Doky1988 válasza krisztiand (#67043) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szia! Nekem DS218Playem van, 2x4TB WD Reddel (WD40EFRX), én elégedett vagyok vele mind torrent mind filmnézés részéről :)
Második kérdésre a válasz: iOSre nekem nem volt más választásom csak a Download Station. Sima transmissionhoz klienst nem találtam iOSre mivel alapból tiltva van a torrentezés biztonsági okok miatt.DS Mobile alkalmazás van AppStoreban, ami ugye konkrétan nem torrent kliens a Download Station, amolyan letöltő progi, ezért engedve van.Viszont max 100 torrentet futtathatsz.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#67054) Doky1988 válasza Digger (#67000) üzenetére


Doky1988
senior tag

Hálózati helyeknél nekem sem jelenik meg a NAS mint "gép" :) én is kézzel szoktam létrehozni egy meghajtót \\ipcim\könyvtár\helye stb..

DokY | www.zsolti.hu

(#67055) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok,

A transmissiont szeretném elérni otthoni wifi hálozaton keresztül a NAS-omon, de amikor bejelenkeznék az xxxx.synology.me:xxxx transmission fiókomba ez az üzenet fogad:

Too many unsuccessful login attempts. Please restart transmission-daemon.

Mi a teendőm?

Köszi,
Gyurrma

[ Szerkesztve ]

(#67056) gygabor válasza krisztiand (#67050) üzenetére


gygabor
csendes tag

Én is iPadről használom. A torrent oldalon RSS könyvjelzők vannak beállítva amit a download stationbe is fel lehet vinni. Az oldalon hozzáadod a könyvjelzőhöz a DS pedig 5 percenként frissítés és elkezdi a letöltést. iOS-re pedig van DS Get alkalmazás.

(#67057) allein válasza dkess (#67045) üzenetére


allein
addikt

Szia. Miben élvez előnyt az EFRX típus az EFAX-al szemben? Engem nem érint de kívàncsi vagyok. Ha legközelebb vàsàrolok akkor tudjam mire figyeljek. Mondjuk nem règ vàsàroltam de az PRO vàltozat, FFBX.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67058) Elemental válasza Gyurma_13 (#67055) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet, hogy nem tudja a routered a nat loopbacket, próbáld ip-vel.

(#67059) Sanyi.mTs válasza allein (#67057) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#67060) allein válasza Sanyi.mTs (#67059) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm, nàlam jelenleg 4x6TB Red EFRX van, nem lesz gond ha PRO megy ezek mellé? Ha nem PRO-val bővítek, akkor mindenképpen EFRX legyen?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67061) dkess válasza allein (#67060) üzenetére


dkess
őstag

Lehet ugyanolyan EFRX is. Ezek mind CMR -esek.

A WD Red Pro 6 TB meg 7200 RPM -es. Ezeket sem keverném, mert pont nem lesz sem halkabb sem gyorsabb az érintett kötet. Amennyiben szeretnél nagyobb teljesítményű különálló kötetet, akkor persze mehetnek a Red Pro -k avagy éppen akár a 8 TB -nál nagyobb "sima" EFAX ok (ezek is 7200 RPM -esek és bitang gyorsak) is ...

(#67062) allein válasza dkess (#67061) üzenetére


allein
addikt

Meglévő kötet bővítését szeretném elvégezni, ehhez előbb szükségem vagy Synology bővítőegységre, DX517.

PRO-ból egyelőre egy darab 4TB-on van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67063) Gyurma_13 válasza Elemental (#67058) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Az volt a megoldás, hogy a NAS-ba belépve a Transmission alkalmazásban ott van az URL és rá kellett katintani és onnan betöltött. Azután már mindegyik itthoni eszközről működik megint :))

(#67064) dkess válasza allein (#67062) üzenetére


dkess
őstag

Ahogy nézem nagyjából tavaly áprilisban jártál hasonló cipőben (mármint HDD kérdés ügyben). Akkor kifejezett szempont volt Nálad, hogy a 4 HDD aránylag halk legyen. Sőt még SSD is felmerült akkor benned, mint alternatíva ...

Namost, ha egy 5 férőhelyes DX517 -et tervezel megtölteni plusszban és ráadásul 7200 RPM -es HDD -kkel, akkor az "idilli csend" könnyen lehet, hogy a múlt ködébe fog veszni ... Úgyhogy alapvetően két út van (mármint, ha fontos a hang):

- eladod azt az egyszem PRO -t és rámész a 5400 RPM -es alternatívákra ...
- vagy ugyanolyan PRO -kat veszel a vele egy kötetbe tervezett HDD -k terén.

Mondjuk nekem is 7200 RPM -es HDD -k (10 TB -os EFAX -ok) vannak a DX517 -ben. Az alaphangjuk némileg nagyobb a 5400 RPM -es 8 TB -os EFZX -eknél (ezek a NAS -ban vannak). Seek -ben érdekes módon jobbak (halkabbak) a 10 TB -osak pedig többen vannak ... :)

Ami érdekes lehet hang témakörben. A DX517 esetében ki lehet fogni "kereplő" típusú ventiket. Nálam az a két venti jócskán elnyomta a NAS venti illetve a NAS+DX517 -ben levő HDD -k zaját. Nem vagyok egyedül, akik NF-A9 FLX -re cseréltek a DX517 -ben ...

(#67065) allein válasza dkess (#67064) üzenetére


allein
addikt

Így van ahogy írod, tavaly gondolkodtam ssd-ben, a halkabb működès miatt, de nem vàltottam mert nem èrte volna meg. A halkabb működès csak nyàron jön jól, ugyanis a nas a nappaliban van ès nyàron előfordul elèg gyakran, hogy a nappaliban alszom mert itt van klíma ès a szoba amúgy hűvösebb. Beszàmolok a ventikről amint meglesz a DX517.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67066) benito86 válasza asanotadanob (#66795) üzenetére


benito86
csendes tag

Vettem végül Crucial CT4G4SFS8266 4 GB -t és MŰKÖDIK :) :DD

(#67067) Pite


Pite
csendes tag

Mielőtt meglépném, ha hyper backuppal készítek egy másolatot minden nas-on tárolt mappáról, majd létrehozok egy új kötetet, vissza tudom állítani a filokat? remélhetőleg a megnövelt tárhelyre...jól gondolom?

(#67068) Sanyi.mTs válasza dkess (#67064) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mielőtt a fórum társ megrendeli a ventiket is, gondolom csak elírás volt, nem A9 kell a dx517-be, hanem NF-A8 FLX. 8 cm-esek a ventik.

(#67069) Sanyi.mTs válasza allein (#67065) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én most csatoltam egy dx517-et ds218+ -hoz. Az a pár nap igen zajos volt, míg nem volt venti csere.
Amit ajánlanék: alza-ba vedd a dx517-et, lehet van olcsóbb, de itt 5 év garival adják.
Mondjuk a rendelés nem volt egyszerű: azt írja a honlapjuk, hogy rendelés esetén 4 napon belül megrendelik. Megrendeltem december 30-án, 1 hét után rákérdeztem, írták, hogy folyamatban törlöm-e a rendelést, mondtam tudok várni akár 10 napot is. Majd január 12-én törölték a megrendelést, hogy nem tudják beszerezni. Ránéztem honlapra, itt még a 4 napos szöveg volt, rákérdeztem, hogy akkor mi van. Aztán végül január 18-án átvettem az egységet.

(#67070) seagate84


seagate84
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy DS920+-nast amiben alapból 4gb memória van. Szeretném bővíteni még 4gb-al. Max: 8gb-ot kezel a leírása szerint. Az lenne a kérdésem, hogy nem gyári memóriák közül milyeneket ajánlotok amivel megbízhatóan működik és olcsóbb.
Köszi a segítséget.

(#67071) allein válasza Sanyi.mTs (#67069) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen az infót. Még nem rendeltem meg, gondolkodom egy kicsit :DDD mi legyen. Lehet váltok egy 8 lemezes NAS-ra.

Amennyiben váltok, gondolom zökkenőmentesen át tudom költöztetni a mostani kötetet a 4 lemezes Synoból a 8 lemezesbe?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67072) Bacusuz


Bacusuz
őstag

420+ ezzel a 8gb-os ram modullal gyönyörűen megy,
hétfőn tesztelek majd egy 4gb-os modult is, megírom azt is.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67073) dkess válasza Sanyi.mTs (#67068) üzenetére


dkess
őstag

Jogos, ott a pont. Köszönöm szépen a kiigazítást. Természetesen NF-A8 FLX az érintett ...

(#67074) hefa888


hefa888
csendes tag

Sziasztok,

Vásároltam egy 920+ NAS-t. :) Beüzemelés gördülékenyen ment.
Első nap elkezdtem átmásolni falj-lokat. Gondoltam reggelre kész is lesz. Valami történhetett, mert reggel arra lettem figyelmes, hogy a Számitógépem újra indult. NAS-t csak böngészőből érem el, vagy távoli elérésben.Telefonról is működik... Windows 10 nem látja az hálozati eszközt. Felcsatolt kötetre meg azt írja, hogy Y kötet nem érhető el, Helytelen felhasználónév vagy jelszó. ( De a hálozat nem is látható....)

Érthetetlenül állok az esett előtt.. Nem értem, hogy ha beüzemelésnél látható volt a hálozaton, akkor másnap miért nem.... :(

Help mee! :)

(#67075) szpeti40 válasza seagate84 (#67070) üzenetére


szpeti40
addikt

Szia, tudsz rakni 4gb ram-nál többet is bele, itt le van írva minden: link

Nálunk is 2+8gb ram van a 220+-ban.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#67076) Pite válasza Pite (#67067) üzenetére


Pite
csendes tag

Valaki erre tud megerősítést írni nekem?
Mielőtt meglépném, ha hyper backuppal készítek egy másolatot minden nas-on tárolt mappáról, majd létrehozok egy új kötetet, vissza tudom állítani a fileokat? remélhetőleg a megnövelt tárhelyre...jól gondolom?

(#67077) seagate84 válasza szpeti40 (#67075) üzenetére


seagate84
csendes tag

Köszi a segítséget. akkor a honlapon ajánlott 8Gb-os memóriából veszek egyet belepattintom és kész. Garancia vesztéssel jár ha nem Synology memóriát teszek bele?
Köszi

(#67078) seagate84 válasza szpeti40 (#67075) üzenetére


seagate84
csendes tag

Most vettem észre, hogy a honlapon ajánlott 2400mhz-s memória is pedig úgy tudom 2666mhz-kell bele. Megtudnád mondani nekem pontosan milyen cikkszámú 8gb-os modult vettél a 920+-ba? Mert akkor az tuti jó.
Köszi

(#67079) AiRLAC válasza Bacusuz (#67041) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Van 166 hibás szektor."
Ha garanciális akkor cseréltesd.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67080) AiRLAC válasza seagate84 (#67077) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van reális indoka a memóriabővítésnek?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67081) AiRLAC válasza allein (#67071) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én a bővítőegységek árat elnézve általában nem értem miért nem vesz valaki többlemezest és adja el a régit.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67082) Bacusuz válasza AiRLAC (#67079) üzenetére


Bacusuz
őstag

sajnos már :)) nem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67083) blountex


blountex
senior tag

Érdekelne, hogy akinek van szintén Asus routerje és Download Station-t használ, ő hogyan oldotta meg, hogy a letöltés befejeztével automatikusan töltsőn is vissza a torrent?
Upnp és portok be vannak állítva, ennek ellenére nem működik.

A másik elterjedt úgy tudom a Transmission, és Deluge, viszont az egyik legismertebb még a Qbittorrent. Erről ugyan nem találtam közösségi alkalmazást, de pl manuális telepítéssel fel lehet tenni?
DS720+

Kamera rendszer:
Van itt valaki, aki igénybe vette a Synology által ajánlott app rendszert, kamerarendszert?
Mit lehet erről tudni, érdemes ilyenre beruházni?
Előnyök, hátrányok pár sorban :)

(#67084) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Véletlenül töröltem egy könyvtárat a nas-omon ahol fontos fájlok voltak. Mikor lenyomtam a törlést akkor eszméltem hogy rossz könyvtárat törlök :(
Lomtár sajnos nem volt bekapcsolva rá. Van valami lehetőségem visszanyerni a törölt fájlokat?

(#67085) Alex91 válasza blountex (#67083) üzenetére


Alex91
félisten

A szolgaltatod eszkoze bridge vagy router modban van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#67086) Borisz76 válasza blountex (#67083) üzenetére


Borisz76
veterán

Max Feltöltés : 0 ( korlát nélkül )
Max Letöltés : 0
DHT hálózat : Pipa NEM kell.

Megosztási arány : 0
Idő : örökre.

Az ÚJONNAN hozzáadott feladatok letöltése után , automatikusan seed-be kell hogy álljanak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67087) szpeti40 válasza seagate84 (#67078) üzenetére


szpeti40
addikt

Én 2666-ot láttam a honlapon az ajánlott ramoknál, nekem ilyen van a 220+-ban: link

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#67088) Essejó válasza blountex (#67083) üzenetére


Essejó
veterán

A DS-nek elég csak a TCP port, UDP csak akkor kell ha DHT-ba is akarsz tölteni, de inkább ne tedd.
Automatikus seed induláshoz ezt állítsd be: [kép]
qBitet használnak páran, kicsit át kell írni telepítés előtt. Én DS-t használok így nem tudok tanácsot adni vele kapcsolatban.
Ja, és én a gyári 5000-es portot sürgősen megváltoztatnám valami 20-30.000 felettire, ugyanis az össze hacker palánta, és bot az 5000-es portot keresi a neten.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67089) blountex válasza Essejó (#67088) üzenetére


blountex
senior tag

Alex91:
Mi köze ahhoz hogy a szolgáltatói routerem bride modbe van, vagy nincs?
Eleve 90%-ban router modeban hozzák ki, teljesen jó ez így.
Portolni kell ugyan a digi-re is a külső elérés miatt mind router és nas terén, de megoldható.

Borisz76:
Igen, ez így jól működik.

Essejó
DHT az ugye azt jelenti, hogy más nyílt torrentszerverekről is lehet letölteni?
Miért nem ajánlott? Gondolom itt akkor érdemes lenne az asztali kliesnt használni.
Bár mondjuk még nem volt ilyennel problémám.
Még sose volt gondom az 5000 gyári porttal, 6 éve használom. Azonban igen, lehet hogy érdemes lehetne megváltoztatni.
Ebből a szempontból akkor értelemszerű lenne megváltoztatni a PhotoStation 80-as portját is...

#67087 szpeti40
Ez a típus nem jó a legtöbb nas-ba, én is megszívtam ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#67090) Alex91 válasza blountex (#67089) üzenetére


Alex91
félisten

Oke, ha azon is van portnyitas, de volt aki itt szurta el...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#67091) seagate84 válasza szpeti40 (#67087) üzenetére


seagate84
csendes tag

Köszi a segítséget. Erre tudnál megerősítést adni: Garancia vesztéssel jár ha nem Synology memóriát teszek bele?

(#67092) seagate84 válasza AiRLAC (#67080) üzenetére


seagate84
csendes tag

Virtuális gépet szeretnék rajta futtatni.

(#67093) szpeti40 válasza seagate84 (#67091) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem jár, nekem nem kiabált hogy nem gyári ram van benne, max ha valami baja lesz a gépnek és gariztatod kiveszed.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#67094) allein válasza AiRLAC (#67081) üzenetére


allein
addikt

Igazad van, egyébként én is sokallom a bővítő egység árát. Gond nélkül át tudom költöztetni a meglévő kötetet a négylemezesből a nyolclemezesbe?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67095) AiRLAC válasza allein (#67094) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, migrálhatónak mutatja majd az Assistant és nagyjából minden beállítást átvesz. Azért egy konfiguráció mentést csinálj előtte.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67096) aladarka


aladarka
tag

Sziasztok!

Erre a kérdéskörre eddig kaptam egy olyan választ, hogy 4TB Ironwolf az ajánlott, mert az Ultrastar hangos lehet. Köszi AiRLAC.

Más (nem feltétlen ellentétes) vélemény van esetleg? A NAS másik szobában lenne, kevésbé számít a "ciripelés". Egyéb előnyök/hátrányok?

Illetve a HUH721212ALE600/HUH721212ALE604, és a 4k/512e kérdésben tudtok segíteni?

Köszi

(#67097) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Új vagyok a témában. Az elmúlt napokban azt próbáltam megoldani, hogy a Drive-ot DDNS-en keresztül használjam távoli helyekről, hátha az a mostani quickconnect-nél gyorsabb lehet.
Beállítottam a fix IP-t a NAS-nak a routeren, bekapcsoltam a DDNS-t. A Router Configuration menüpontban set uppoltam a routert (minden zöld) és megadtam a port forwardokat. Viszont Test Connection-re nyomva mindegyik failed-et ad vissza. Gondoltam, hátha ki kell nyitni a routeren a jelölt portokat, viszont rájöttem, hogy IPV6 miatt nincsen portnyitási lehetőség.
Mit kéne tennem, hogy működjön a DDNS szerintetek?

(#67098) Dzsekó válasza Essejó (#67088) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az oké, hogy meg kell változtatni az 5000-es portot, de miért kell 20-30000 felettire változtatni? Nem mindegy, hogy mire változtatom? Csak 5000-től eltérő legyen, nem?

(#67099) Sanyi.mTs válasza AiRLAC (#67081) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én esetem: DS218+ és DX517
Legalább 6 fiókos kellett már nekem. Ami minimum egy 1621+, ez kb 360k körül van. A DX517 206k volt.
A 218+ kb 100k körül mehet el, ha gyorsan el akarom adni, akkor kevesebb 10-20k-val.
Tehát a 1621+ 260-280k lett volna a 218+ eladása után.
Helyette 206k-ért van 5+2 fiókom és csak rá kellett dugnom a 218-ra, semmi migrálás vagy hasonló.

(#67100) szpeti40 válasza Dzsekó (#67098) üzenetére


szpeti40
addikt

Azért mert 5000 alatt van rengeteg olyan port ami ki van osztva adott alkalmazásnak, pl ssh: 22, ftp: 20/21. [link]
Így kisebb az esélye, hogy olyan portot adsz, ami összeakadhat mással, ezért ajánlott 5 számjegyű portok közül válogatni.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.