Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) Sanya válasza Sanyi.mTs (#67099) üzenetére


Sanya
nagyúr

200-ért vettem volna egy másik 4 lemezes NAS-t, pl ds920+

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67102) mZoleee


mZoleee
senior tag

Érdemes a Data Scrubbling-et időnként lefuttatni? mondjuk havi 1-szer? vagy csak akkor ha valami hiba van?

(#67103) Dzsekó válasza szpeti40 (#67100) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt én erre gondoltam, hogy pl. 4999, ez nem jó például?

(#67104) Magnat válasza blountex (#67083) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

kamera rendszerre nem kell beruháznod, 2 kameráig ingyenesen ki tudod próbálni. Én egyébként kicsit sokallom a licenszek árát (15-20k drabaja), a rendszer semmi extra, Geutebrüecket ismerem ezen kívül, az azért nem ez a kávéház, de otthoni felhasználásra a Syno is elmegy. De ha kettőnél több kamerád van, lehet érdemes megfontolni egy céleszköz vásárlását, páran linkeltek is már itt talán Hikvisiontől.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67105) Magnat válasza Sanya (#67101) üzenetére


Magnat
veterán

Pont ezt akartam mondani én is, persze lehet, h neki csakis egybe jó az összes lemez vmiért, de 2 külön nas alapvetően nagyobb rugalmasságot is ad.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67106) dkess válasza fulton (#67084) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Snapshot, file verziózás avagy éppen backup volt beállítva az érintett könyvtárra? Amennyiben nem, akkor esetleg leginkább adatmentő cégekkel lehet próbálkozni, ha az érintett hely a HDD -ken nem lett felülírva időközben ...

@Sanya, #67101

Nekem is DS218+ mellett van DX517. Én is sokat agyaltam annak idején, de végül az alábbi kettő indok is kellett (mások mellett), hogy ez a felállás lett:

- a DX517 akkor sokkal olcsóbb volt,
- a 20 -as széria akkoriban még a határban sem volt. Azaz alternatívaként pl. a DS918+ lett volna (ami mégsem egy DS920+ :) ) és ráadásul az meg pont nem volt olcsó ...

Ugye Sanyi.mTs -nél ráadásul a legalább 6 HDD hely is kell (a mostani felállásban Nála 7 HDD hely is van), amin a DS920+ sem segített volna ... Persze lehet a HDD -k nagyobbra cserélésével is "matekozni" - ugyanakkor ennek is van/lehet anyagi és egyéb vonzata is ...

(#67107) ugyes válasza Dzsekó (#67103) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nálam volt olyan "érdeklődő", amely pont így próbálgatta a portokat.

(#67108) e90lci


e90lci
senior tag

Sziasztok
Szeretném megkérdezni,hogy van e valakinek tapasztalata AMD procis nason a Docker-rel?Annyi érdekelne megyen e?Lehet akkor befektetek egy RS1221+ -ba.

(#67109) Magnat válasza szpeti40 (#67100) üzenetére


Magnat
veterán

Azért annyira nem rengeteg, inkább 1024 alatt van a nagyja, de ezt az összeakadást sosem értettem, ha vki olyan rövideszű, h nem tudja, h a saját hálózatán milyen portokat hova irányít be, az inkább ne is forwardoljon semmit :)
Másrészt meg ugyanezen logika alapján ha nyitva van az ftp, azt sem a tipikus porton tanácsos használni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67110) fulton válasza dkess (#67106) üzenetére


fulton
addikt

Egyik sem volt beállítva. Köszönöm.

(#67111) Essejó válasza Dzsekó (#67098) üzenetére


Essejó
veterán

Végül is igen, a lényeg, hogy ne a gyári mindenki által ismert legyen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67112) poolbig válasza Sanyi.mTs (#67068) üzenetére


poolbig
aktív tag

Hali!
DS918+ba mi javasolható venti csere esetén olyan max 3-4000 forint körül. Sajnos https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/noctua/nf-a9-flx-p246355269/# [link] nekem drága.

(#67113) Essejó válasza Sanyi.mTs (#67099) üzenetére


Essejó
veterán

Az úgy cuzamme mennyi is? 300 körül? És van aki megkérdezi, hogy miért éri meg "szenvedni" a Xpenologyval? :D Mert mondjuk van egy 4 sataportos lap, 4-ik generációs i5 procival 4-8 GB DDR3 vagy DDR4 rammal, és ha kevés a sataport, akkor kap 1-2 SAS kártyát. Kártyánként 8 sataporttal. Ez HDD nélkül simán meglehet 150 K-ból.
Jó nincs QC meg Syno DDNS, meg csak két kamera.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67114) Magnat válasza Essejó (#67113) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, de ezen az alapon mindenki milyen hülye aki eredeti Windowst vesz, hiszem mennyivel egyszerűbb lefuttatni a consoleact-ot és az ingyen van :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67115) Essejó válasza Magnat (#67114) üzenetére


Essejó
veterán

Az nem tudom mi, ja és matricás w10-em van.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67116) AiRLAC válasza Essejó (#67113) üzenetére


AiRLAC
addikt

Meg support. Meg mi inkább használjuk ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67117) Multibit válasza Essejó (#67113) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom, hogy ez a Syno vs Xpeno flame lelőhetetlen, de nem kéne úgy feltüntetni, mintha csak ez a két választás lenne.
A DS116 után kerestem DIY NAS alternatívát. Az Xpeno esett ki nálam először ;)

(#67118) the.odzsy válasza ugyes (#67107) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Hát igen rendszerint az 5000 alatti portokat támadják, mivel ott sok port van kiosztva. Ezért minden külső portom 50000 fölötti. :D

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#67119) Magnat válasza Multibit (#67117) üzenetére


Magnat
veterán

És mit használtál végül?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67120) ugyes válasza the.odzsy (#67118) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az is. Illetve vannak kifinomultabbak: +/- 1 (4999/5001), valamint felbővítik végére tett számokkal: pl. 50001, 50002, stb. sFTP-n nálam pl. végigpróbálták a 22222, 22223-t.

(#67121) Multibit válasza Magnat (#67119) üzenetére


Multibit
veterán

OMV-t :)

(#67122) Magnat válasza Multibit (#67121) üzenetére


Magnat
veterán

Annál azért sztem a DSM egy fokkal komfortosabb, bár annyira nem ismerem az OMV-t, pár órát tesztelgettem egy virtuális gépen :) (De készséggel elhiszem, h van az a szituáció, amikor az a jobb)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67123) Magnat


Magnat
veterán

Találtam egy hirdetést amiben valaki a 718+ ventijét Zalman ZM-F2-re cserélte, vki próbálta már, h mindenféle csatlakozó taknyolás nélkül a helyére mehet vajon a gyárinak?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67124) Multibit válasza Magnat (#67122) üzenetére


Multibit
veterán

Nem jobb - úgy általában. Egyszerű, mondhatnám fapados (a DSM-hez képest mindenképpen). De nekem a DS116 is csak töltögetős gépként funkcionált, tehát nem használtam ki a DSM okosságát. A mostani DIY NAS-nak ugyanaz a dolga, mint az elődjének, csak ez erősebb. Ehhez bőven elegendőek az OMV szolgáltatásai. Nem akartam sz@rakodni a frissítésekkel, a pendrive-os használat sem tetszik (Xpeno). A FreeNAS szimpatikus még, de annak nagy a hw erőforrás igénye.

(#67125) Sanyi.mTs válasza poolbig (#67112) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nehéz kérdés. Neten a legtöbbször noctuat ajánlanak NAS-hoz (nem véletlenül). Esetleg itt kérdezz rá: [link]

(#67126) poolbig válasza Sanyi.mTs (#67125) üzenetére


poolbig
aktív tag

:R Bár igaz, hogy az asszonynak drága, nem nekem, én minden pénzemet a kicsikére költeném. :DD
Egyébként még nem szedtem szét a NAS-t, amit linkeltem az tuti jó bele? 3 vagy 4 pin-est kellene vennem?

[ Szerkesztve ]

(#67127) Essejó válasza AiRLAC (#67116) üzenetére


Essejó
veterán

Na igen, valószínűleg a support miatt is kerül ennyibe. Egyéb iránt én is csak használom, mióta a 6.1.7u3 rajta van, nem kellett foglalkozni vele. Bár mostanában egyre gyakrabban jut eszembe, hogy fel kéne rá tenni a 6.2.3 utolsó verzióját, lehet meg is lépem. De nem sürget semmi.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67128) Sanyi.mTs válasza poolbig (#67126) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

[link]
venti képére kattintva 3 pin-est mondanék.

az asszonynak meg nem kell tudnia a venti árát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67129) allein válasza Multibit (#67124) üzenetére


allein
addikt

Utána fogok nézni ennek a OMV-nek, én is csak töltögetésre használom a Synot.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67130) poolbig válasza Sanyi.mTs (#67128) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos igen, csak van egy megállapodásunk, aztán nem biztos, hogy fel kellene rúgni az egyezséget, mert szerintem rosszabbul járnék. :DD
Egyébként igen, 3 pinesnek tűnik. Hogy oldható meg akkor a fordulatszabályozás? Bocs a láma kérdésért.

[ Szerkesztve ]

(#67131) szpeti40 válasza allein (#67129) üzenetére


szpeti40
addikt

Én is omv-t használok itthon, tudom ajánlani :K
Igaz, nekem nem csak töltögetésre van.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#67132) Sanyi.mTs válasza poolbig (#67130) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ventilátoros topik összefoglalóból:
"Az alaplapok többsége tud feszültségalapon is szabályozni, így a 3 pin-s ventiket is szabályozhatjuk a fent említett módon."

(#67133) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!
Mennyit érhet egy DS213, ami az elmúlt közel 4 évben nem volt használva?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#67134) Dzsekó válasza ugyes (#67120) üzenetére


Dzsekó
addikt

Végül is 50000-ig van 50000 lehetőség, nagyobb az esély, mint a lottó 5-ösön. :))

(#67135) Magnat válasza ratkaics (#67133) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

kérdés, mennyire gyorsan akarod eladni, sztem az 512MB ram meg a kora végett 35 max de inkább kevesebb, persze lehet, h találsz olyat aki többet is ad érte.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67136) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok tudnátok nekem egy nas-t ajánlani, amire használva lenne plex 2-3 eszközről, és transmission használnék rajta.
előre is köszönöm

BY ooszi

(#67137) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

A 416 -os NAS-om venijei kezdenek hangosak lenni így csere mellett döntöttem. Ahogy olvasom sokan Noctua NF-A9 FLX-re cserélték, de ezeknek elég borsos áruk van. A Bequiet Pure Wings 2 -t is néztem , ez kb fele árban a Noctua-hoz képest. Próbálta már itt valaki ezt? Elvileg ajánlott a venti topic szerint.

(#67138) ratkaics válasza Magnat (#67135) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#67139) dkess válasza Pharaoh (#67137) üzenetére


dkess
őstag

Jó mind a kettő. Nekem van mindkettő - Bequiet Pure Wings 2 -k a PC -ben (igaz nagyobbak) és Noctua NF-A8 FLX -k (azaz kisebbek) a DX517 -ben. Egyikkel sem lősz mellé ...

@ooszy, #67136

- Mondjuk DS220+, ha erősebb CPU kell, akkor DS720+
- ha több, mint két HDD -s hely kell, akkor: DS420+, ha erősebb CPU kell, akkor DS920+ vagy DS1520+ ...

(#67140) mob_zzz válasza mob_zzz (#67097) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Sziasztok! Erre van valakinek ötlete? Vagy maradjak szerintetek a quickconnect-nél?

(#67141) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Synology photosban van már aki jártas?

Az embereket szeretném megnevezni, de akiről sok kép van azt vagy 50 más embernek ismeri fel akiket aztán lehet egyesíteni.
Mindegyik felismert emberhez lehet nevet adni.
A kérdésem az lenne, hogy nem lehet valahogy egyszerre kijelölni sok fejet, hogy az mind egy ember?
Tényleg egyesével kell beírni mindenkit?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67142) Sanya válasza Magnat (#67104) üzenetére


Sanya
nagyúr

De nem rakhatod egy kötetbe a nas és a dx517 lemezeit, csak külön kötetbe.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67143) Bacusuz


Bacusuz
őstag

hamár venti a téma:
tudja valaki a gyári 92x92x25 ventiknek mi a specifikációja?
azon kívül, hogy 12v 0,12A
RPM légszállítás valamint zaj.

más:
ha csendes ventillátor üzemmódra kapcsolom és elkezd melegedni akkor emel a fordulaton?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67144) hkari válasza Bacusuz (#67141) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos tényleg egyesével kell. Bárhogy is próbálom megszeretni sajnos továbbra is fizetek a Google Photos ért, mert jelenlegi formájában a Photo Station egy szar. DSM 7 alatt meg még szarabb :O

Pontos adatokat nem tudok, de én cseréltem Noctua NF-A9 FLX-re és nem sokkal csendesebb sajnos. Nem éri meg cserélni úgy gondolom, max ha már nagyon zakatol. Itt valaki linkelte, hogy a teljes venti lekapcsolást is bele lehet faragni azokba a típusokba amibe nincs alapból. Nekem így megy most is, természetesen ha melegszik bekapcsol.

Teljesen passzívba a 220+ tökjól elvan.

[ Szerkesztve ]

(#67145) allein válasza Sanya (#67142) üzenetére


allein
addikt

Èn úgy emlèkszem, hogy nàlam annó a DS916+ ès a DX517 pàros esetèben egyetlen egy kötetem volt. Nem vagyok 100% benne. Ha tèvednèk akkor nàlam màr nem is aktuàlis a DX517 vàsàrlàs :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67146) Bacusuz válasza hkari (#67144) üzenetére


Bacusuz
őstag

nálam csak csendes teljes és hűvös van

én nem photo stationt használok hanem az új synology photos-t
vagy az ugyan az?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67147) cigam válasza Sanya (#67142) üzenetére


cigam
félisten

Ez tuti?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#67148) Essejó válasza cigam (#67147) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, hogy rakhatod. De ha beüt egy adatvesztés a túl lógó kötet miatt akkor ne panaszkodj.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67149) kulu22 válasza cigam (#67147) üzenetére


kulu22
aktív tag

Így van, Csak a DS21x és a DS415+ nem támogatja az egybefüggő köteteket, a többi igen.
[link]
Teszem hozzá, én sem csinálnék átnyúló kötetet.

[ Szerkesztve ]

(#67150) hkari válasza Bacusuz (#67146) üzenetére


hkari
őstag

Pár típusból hiányzik alapból az Alacsony energia mód a Ventilátor módoknál. Én ezzel a megoldással bele tudtam varázsolni a 220+-ba.

Igen én is azt használom. A synology photos az új verziós photo station. DSM 7 től csak ez lesz, mert a moments is megszűnik. Sajnos csomó mindent nem tud, és nem úgy néz ki, hogy kapna új funkciókat. Kivették a hely szerinti kategorizálást, és a tárgyfelismerést is. Összességében szebb lett, de sajnos buta. Remélem fejlesztik, mert így nagyon kevés amit tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.