Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) sulaco5555 válasza sziszi-fuszi (#67497) üzenetére


sulaco5555
csendes újonc

Köszönöm.

(#67502) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy openvpn használatával, hogy lehet a csatlakoztatott eszköz teljes adatforgalmát a vpn szerveren keresztül bonyolítani?

(#67503) sulaco5555 válasza dkess (#67499) üzenetére


sulaco5555
csendes újonc

Rövidre zárom, sajnálom, léptem.

(#67504) Elemental válasza dkess (#67499) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem ez nem fog kiderülni. Csak sejtésünk lehet róla :)

(#67505) Magnat válasza ssgt1981 (#67502) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

attól függ merre megy a forgalom, h a pnconfig.ovp állományban a "redirect-gateway def1" sor ki van kommentezve vagy sem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67506) Multibit válasza sulaco5555 (#67494) üzenetére


Multibit
veterán

Dehogynem. Ha a wifi-s gépet csak a NAS vezérlésére használod, akkor nincs vele gond. De ha adatutaztatás is rádión keresztül történik, az nagy öntökönszúrás. Főleg, több falon keresztül és/vagy ellenirányú forgalommal (no full-duplex!)

(#67507) curmpli


curmpli
tag

Nem ott folytatja a lejátszást, ahol abbhagytam a Zidoo Z9S-em, hanem előlről kezdi.
NAS-t használok, amit nemrég újratelepítettem. nem tudom lehet-e összefüggés a kettő közt, vagy csak a Zidoo-val van baj?

(#67508) Elemental válasza curmpli (#67507) üzenetére


Elemental
addikt

Nem tudom milyen megosztás. Az lehet egy megoldás, hogy amelyik felhasználóval használod, annak írás olvas jogot adsz.

(#67509) curmpli válasza Elemental (#67508) üzenetére


curmpli
tag

SMB.
Lehet hogy újra kellene Indexelnem? Újratelepítés után a háttértárak változtak, más volume-on vannak a filmjeim.
Vagy Media server beállítás lehet?

(#67510) ssgt1981 válasza Magnat (#67505) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ! Ez van benne:
#redirect-gateway def1

# dhcp-option DNS: To set primary domain name server address.
# Repeat this option to set secondary DNS server addresses.

#dhcp-option DNS DNS_IP_ADDRESS

(#67511) curmpli válasza Elemental (#67508) üzenetére


curmpli
tag

A TV-m lejátszójának nem is kellett megadnom semelyik felhasználót (upnp DLNA gondolom). Egyszerűen rálát a SYNO-ra és VIDEO MUSIC PHOTO könyvtárakat mutat .Simán lejátszik onnan és érdekes módon a TV ott folytatja a lejátszást, ahol abbahagyom leállításkor. A Zidoon usernévvel (Írás/olvasás engedélyezve) bejelnetkezve meg nem jegyzi meg. Ugyanígy nem emlékszik egy másik boxon (Beelink) sem.
SMB/AFP/NFS is engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#67512) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Megtaláltam egy régi de igen jó ssd-met ami teljesen új,256gb méretű.
Arra gondoltam a DSM rendszert arra helyezném át az 1. fiókba és a maradék 3 hdd-t (ami az 1,2,3 helyen volt) egyel arrébb költöztetném és csak adat tárolásra használnám.
Így 2 kötet lenne, mint a pc-nél régen, rendszer és adatok stb.
Lenne ennek bármi előnye vagy felesleges vele bíbelődnöm?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67513) Borisz76 válasza Bacusuz (#67512) üzenetére


Borisz76
veterán

Amit szeretnél az egyszerűen lehetetlen.

A NAS-ba betett ÖSSZES lemezen ( akár SSD , akár HDD ) rajta lesz a rendszer.

Minden lemezen 3 db partíciót hoz létre a rendszer :
- 1. Rendszerpartíció
- 2. Gyorsítótár
- 3. Adatpartíció

Pl:
2 lemez , 2 db külön álló kötet.
1-ik lemez meghal....attól még a rendszer indul a másik lemezről.
A jó lemez tartalmát eléred.

Vagy:
2-3-4 lemzből álló SHR kötet.
1 lemez maghal de a rendszer indul a maradék lemezekről.
Adatokat eléred maradéktalanul mert az SHR kötet 1 lemez meghibásodását még elviseli.

Az SSD-t esetleg olyan NAS-ban lehet / érdemes használni amiben van SSD gyorsítótár lehetőség. Általában 2 slot áll rendelkezésre mert egy M.2 SSD olvasás gyorsítására míg egy másik M.2 SSD az írás gyorsítására használja a rendszer. Ez a fajta megoldás főleg az "apró" fájlok elérését javítja. Irodákban jöhet jól ahol több 100 vagy több 1000 apró fájlal dolgoznak egyszerre többen is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67514) Bacusuz válasza Borisz76 (#67513) üzenetére


Bacusuz
őstag

Értelek
Ebben az esetben nem sok értelme van beiktatni egy ssd-t a 3 hdd mellé?
Ha mégis akkor hogyan?
ez egy 2,5" méretű sata cucc

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67515) gbors válasza Bacusuz (#67514) üzenetére


gbors
nagyúr

Pl. megcsinálhatod vele manuálisan azt, amiről Borisz76 írt az SSD cache kapcsán - csinálsz rá egy olyan kötetet, amin a kisméretű, sűrűn használt file-okat tartod, és ezt rendszeresen mented valamelyik HDD-re.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#67516) Borisz76 válasza Bacusuz (#67514) üzenetére


Borisz76
veterán

Otthoni körülmények között nem sok értelme van.

A 3 lemez mellé meg nem biztos, hogy lehet is....

HA a 3 lemez 1 kötet , akkor az újonnan berakott lemez ( akár SSD, akár HDD ) legalább akkora kell legyen mint a tömb legkisebb lemeze.

Ha külön kötetként menne az új SSD, akkor lehetne bármekkora.
De ennek meg megint nem sok értelme, otthoni körülmények között.
A külön SSD kötetre kis fájlokat másolsz, hogy majd azokat "gyorsan" elérd ?!

S ott a másik "gond" is :
Gigabit ethernet van szinte mindenhol.
Azon pedig 100-110 MB/s a sebesség...amit egy HDD is tud.

Összességében :
Otthoni felhasználásra felesleges az SSD a NAS-ba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67517) Bacusuz válasza Borisz76 (#67516) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi a kimerítő válaszod. :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67518) gbors válasza Borisz76 (#67516) üzenetére


gbors
nagyúr

Összességében :
Otthoni felhasználásra felesleges az SSD a NAS-ba.

Nagyrészben igen, nekem hirtelen egy dolog jut eszembe, ahol hasznos lehet - ha a család rengeteg fotót gyárt, és sokat nézegetik, azzal a HDD meg tud szenvedni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#67519) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Adott egy DS218-as NAS.
Szeretném frissíteni a Plexet, de manuális telepítésnél ez az üzenet fogad:

Ilyenkor mi van? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67520) Magnat válasza Borisz76 (#67516) üzenetére


Magnat
veterán

A rendszert nem, de az alkalmazásokat tudja az ssd-re telepíteni, mondjuk kérdés, h mennyivel lesz gyorsabb ettől a rendszer, de lassabb biztosan nem. Illetve ha esetleg virtualizál valamit én azt mindenképpen az ssd-re telepíteném.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67521) Magnat válasza ssgt1981 (#67510) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

az első sor előtt lévő #-ot vedd ki, mentsd el és hozz létre egy másik vpn profile-t a meglévő mellé, így ha akarod, az egész forgalom a nason át megy, ha akarod nem, attól függ, melyiket indítod el.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67522) Magnat válasza curmpli (#67509) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

smb-n nincs jelentősége a média indexelésnek. Újratelepítés előtt jó volt? Akkor is smb-n csatlakozott a lejátszó?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67523) Sanyi.mTs válasza Bacusuz (#67512) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Az én meglátásom.
Ha ezt akarod csinálni, mindegy melyik fiókban van az SSD, mehet az utolsóba. A HDD-k áthelyezése, akár adatvesztéssel is járhat.
256GB-s SSD-ből nem sok hely marad, tippre talán 200GB, ez elég lehet neked?

(#67524) Magnat válasza Sanyi.mTs (#67523) üzenetére


Magnat
veterán

Jah igen, ezt én is akartam írni, tök mindegy, melyikben van az ssd.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67525) ssgt1981 válasza Magnat (#67521) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi! Semmi egyebet nem kell beírni sehova pl dns cím?

[ Szerkesztve ]

(#67526) Magnat válasza ssgt1981 (#67525) üzenetére


Magnat
veterán

dns akkor kell, ha olyan címeket akarsz elérni amit csak az otthoni dns szervered old fel, ha nincs ilyen (otthoni hálózaton nem szokott lenni) akkor nem kell.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67527) Essejó válasza Bacusuz (#67514) üzenetére


Essejó
veterán

De, van értelme annak amit eleve írtál. Ugyan a rendszer minden berakott lemez első particiójára felkerül, de ha az első lemez ssd, és arra telepíted a futtatott programokat, akkor azok elérése gyorsul. Míg otthoni környezetben 1-2 felhasználó esetén az ssd cache-nak semmi értelme nincs.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67528) Mezga Aladár válasza Essejó (#67527) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Míg otthoni környezetben 1-2 felhasználó esetén az ssd cache-nak semmi értelme nincs."
Pontosítás.
Otthoni környezetben 1-2 felhasználó esetén az ssd cache-nak ritkán van értelme. Pl sok fotó esetén, plex/roon adatbázis, stb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67529) Bacusuz


Bacusuz
őstag

az, hogy az ssd-cachenak nincs értelme otthon az biztos, mert nekem van benne 2 m.2ssd és semmit nem veszek belőle észre. Megmaradt és csak bele tettem tényleg nem sok értelme van.
De akkor a másik dolog érdekelne.
Beteszem az ssd-t, telepítem a DSM-et , majd beteszem a másik 3 hdd-t, melyen létrehozok egy másik kötetet?

Mezga Aladár: Írási olvasási vagy csak olvasási?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67530) dkess válasza Bacusuz (#67529) üzenetére


dkess
őstag

Ennek lenne értelme:

SSD -s első köteten (ami azért legalább egy RAID1 vagy SHR legyen azért) nem csak a rendszer (ami mindegyik köteten rajta van) meg a teéepített programok legyenek rajta, hanem persze az összes adatbázis, metadatok, thumbnail -ek, transcode gyorsítótár mappák, naplókönyvtárak (ugye kicsit a Video Station/Plex/Emby vonalra is átkötöttem). VAlamint természetesen (max. zenén kívül) minden média file kivételével minden jöhet ide. Szinkronizációstul, csatolt mappástul, backup -ostúl (persze a fontosabb adatokat lehet backup -olni a második kötetre). Azért a mindennapi munkánál is megérheti a többlet terhelhetőség, illetve amíg nem ébresztem a második HDD -s kötetet, addig kuss -ban lenne az egész miskulancia is.

A HDD -s kötetre meg mehetne minden média meg ami sok helyet foglal. Nomeg backup az első kötetről ...

Vegyük észre, hogy ezt így különszedni akkor érheti meg, ha:

- pl. olyan jellegű dologgal foglalkozunk - avagy annyian - a kötet1 -est, hogy megérheti az SSD adta előnyök,
- a kötet2 -n tárolandó média stb. k pl. elérnek egy olyan kritikus tömeget, hogy megérheti már foglalkozni vele (azaz pl. pár film meg egy-kettő MP3 -ért nyilván nem).

Az külön előny, ha mindkét feltétel egyszerre teljesül ...

(#67531) Magnat válasza dkess (#67530) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem úgy rémlik, h külön nem tudja altatni a rendszer a köteteket vagy mégis?

Szerk.: illetve a lemezeket.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67532) Bacusuz válasza dkess (#67530) üzenetére


Bacusuz
őstag

A leírt feltételekből egyik sem teljesül, főként médiatartalmak filmek zenék és rengeteg fénykép van mindössze, valamint nem sok offiece dokumentum.
Ennek fényében jó volt megvitatni, az ssd meg majd csak jó lesz valami másra.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67533) gbors válasza Bacusuz (#67532) üzenetére


gbors
nagyúr

Kérdés, hogy mennyi a "rengeteg". Nálunk 100.000 db felett van, és igencsak pattogósabb lenne SSD-ről.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#67534) dkess válasza Magnat (#67531) üzenetére


dkess
őstag

Így van - a DSM csak olyanformán engedi külön beállítani a dolgokat, hogy:

- belső kötetek,
- USB -re dugott HDD -k.

Ugyanakkor tulajdonképpen nem is kell. Most maradva a korábban emlegetett felosztásnál. Beállítunk mondjuk 20 perces (vagy akármennyi) hibernációt a filmeket és egyéb médiát tartalmazó másodlagos kötetre. snapshot/backup/csatolt mappás munka stb. stb. nincs vagy nem annyi. Akkor bizony a második kötet gyakrabban és hosszabb időre el tud menni hibernálásba, ha nincs nyaggatva.ű

Mjg a "dolgozós" kötet1, a gyakori snapshot/szinkronizáció/backup/"emberi nyaggatás" stb. k által gyakorlatilag akár majdnem állandóan mehet hiába érvényes rá ugyanaz a hibernációs szabály.

Azaz, igen - ugyanaz a hibernációs szabály vonatkozna a két belső kötetre, ugyanakkor a második sokkal többet tudna "aludni" (azaz a két kötet konkrétan mikor megy hibernálásba az azért független) ...

@Bacusuz, #67532

Bár nálam is a kötet1 HDD alapú, de gondolj olyanokra is, hogy pl. nálam a NAS -ra ide a kötet1 -re szinkronizál a teljes tágabb értelembe vett nagycsalád is (3 háztartás) illetve mint egy "offsite backup". Tulajdonképpen a kötet1 -en nem is én foglalom a sok helyet, hanem a mindenki más ... :) Össze tud az jönni, ha így "távlatokban gondolkozunk" ...

(#67535) Borisz76


Borisz76
veterán

Most azon gondolkodom.....ha már SSD a téma....., hogy a DS918+ -ba lehet tenni 2 db M.2-s SSD-t gyorsítótárnak.
Az addig okés, hogy 1 db olvasásra és 1 db írásra van használva.

Már csak az a kérdés, hogy a Download Station tudja e hasznosítani ?
És itt most nem 10-20-30 torrentre gondolok hanem 500+ -ra....inkább 1000 vagy több.

( Hétköznap nem sok a feltöltésem de a hétvégén szinte megállás nélkül szedik az adatokat ....1-2 MB/s-tól egészen 25-30 MB/s-ig terjed a sebesség......Digi , 1000/300 Mbit -s csomagom van. Routerben Port Forward is beállítva, tehát "aktív" vagyok a tracker szerint is. )

Relatíve nem drágák a 128-256 GB-s M.2-s SSD-k.
Párban venni, bedobni....

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67536) AiRLAC válasza Borisz76 (#67535) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Az addig okés, hogy 1 db olvasásra és 1 db írásra van használva."
Nem pontosan, ha egy darab van benne akkor csak olvasási cache-nek, ha kettő, akkor írási/olvasási cache-nek használja (RAID1-et csinál).

500+ torrentnél elég nagy SSD cache kellene. Nem feltétlenül éri meg, főleg ha nagy a szórás.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67537) dkess válasza Borisz76 (#67535) üzenetére


dkess
őstag

Az a baj, hogy 128-256 GB-s M.2-s SSD-vel nem biztos, hogy meglesz a masszív 500+ torrent seed -elése (hacsak nem kizárólag e-book -okban gondolkodsz ... :) ).

Lehet elsőkörben az is sokat dobna a teljesítményen, ha az adott megosztott mappára "az adatok ellenőrzése a magas szintű adatintegritás érdekében" opció ki van kapcsolva. Hovatovább az érintett kötet nem BTRFS (tudom főleg ez utóbbi macerás lehet esetleg).

Persze az SSD sokat dob a torrent -en, de aránylag ezt követően a CPU torka lenne véres. Azaz a kérdés az, hogy az anyagi ráfordítást megérné-e. Egy erős PC -be pl. szó nélkül megéri torrentre SSD, mert ott ki tudja használni teljesen (nem fogy el a CPU alatta) ...

(#67538) Borisz76 válasza dkess (#67537) üzenetére


Borisz76
veterán

Említettem korábban, hogy feltettem a DS918+ -ra próbaképpen az új 7.0-s DSM-t. Abban találtam egy ilyen lehetőséget :


Mivel új telepítés, üres lemezzel indultam.
Jelenleg 70 db torrent fut....és lassan de biztosan több lesz.
Elindítottam ezt a "tanácsadót" ...meg látjuk, hogy mit mond....30 nap után :) ...ha csak nem kell valamiért újraindítani az eszközt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67539) Bacusuz válasza Borisz76 (#67535) üzenetére


Bacusuz
őstag

szívesen kölcsön adom az enyéimet tesztelni .
micron ramok: MTFDHBA256TCK 2x256gb 3000/1000 olvasás/írás

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67540) Bacusuz válasza gbors (#67533) üzenetére


Bacusuz
őstag

318GB 46 000 fájl pár száz családi video a többi kép.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67541) AiRLAC válasza Borisz76 (#67538) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez szerintem van 6.2ben is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67542) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok ,egy rövid kérdésem lenne. Melyik a legmegbízhatóbb titkosított, és egyben leggyorsabb akár mobilt is könnyen csatlakoztatható vpn?köszönöm.

(#67543) AiRLAC válasza bb.bocs (#67542) üzenetére


AiRLAC
addikt

Openvpn

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67544) arn


arn
félisten

van olyan doorbell, ami a synoval egyuttmukodik? olyasmire gondolok, mint a ring, nest, arlo, ilyesmi... tehat azt akarom rogziteni, hogy a mozgasra a kamera bekapcsol, es nasra rogzitse az esemenyeket, amig mozgas van.

mindegyik kameranak van ilyen szolgaltatasa, hogy felhobe mentik, de mind havidijas (igaz nem draga 3-10 eur).

Ezt talaltam, de mindegyik tobbszorosebe kerul a fentieknek: [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67545) Digger


Digger
senior tag

DS-220+ -ra feltelepített Photo Station távolról nem indul. Megnyit hozzá egy új lapot és némi molyolás után időtúllépést üzen, ha élő OpenVPN kapcsolatom van, akkor is.
Ugyanez a helyi hálózaton levő PC-ről gond nélkül elindul.
Youtube video után csináltam a telepítést és a konfigurálást, így portot nem nyitottam. Ez lehet a gond? Ha igen, milyen portot kell megnyitnom?

(#67546) zsamiatt válasza arn (#67544) üzenetére


zsamiatt
őstag

doorbird ha jol emlekszem. a kameraja integralhato kamera. De epithetsz is okosothonban.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67547) bb.bocs válasza AiRLAC (#67543) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszönöm. akkor az a "leggyorsabb" megoldás.

(#67548) arn válasza zsamiatt (#67546) üzenetére


arn
félisten

neztem oket, de mindegyik sokkal dragabb, mint ezek a "konzum" modellek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#67549) curmpli válasza Magnat (#67522) üzenetére


curmpli
tag

Igen.
Jó volt.

(#67550) Magnat válasza curmpli (#67549) üzenetére


Magnat
veterán

SMB speciális beállításokkal próbáltál játszani? Pl a max verzió alapban smb 2, azt ajánlott 3-ra állítani. Nem biztos, h segít, de hátha.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.