Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

A kezelőfelületem xy.synology.me:1234 -el miért nem érem el helyi hálóban. Routert cseréltem. Eddig ment. Csak IP címmel érem el. Ugyan ez Webdav-al. Eddig ment helyi hálózatból, most csak csak akkor működnek ha kölső hálózaton vagyok.
Köszi a segítséget! :R

(#66602) odrif válasza BossBoss (#66601) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A NAT loopback be van kapcsolva, az új routeren?

20 éve a Prohardveren

(#66603) Dzsekó válasza BossBoss (#66601) üzenetére


Dzsekó
addikt

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#66604) BossBoss válasza odrif (#66602) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen, be van.

(#66605) Magnat válasza hello28 (#66598) üzenetére


Magnat
veterán

118=218 Play (kivéve persze, h hogy 1 v 2 lemez fér bele)
218=218 Play csak 2GB rammal.

Amire neked kell, arra mind jó.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66606) Bishop1 válasza hello28 (#66598) üzenetére


Bishop1
tag

Nem "túl hozzáértőként" én tuti nem egy lemezest vennék. A többi a te esetedben szerintem mindegy.

(#66607) dkess válasza Dzsekó (#66603) üzenetére


dkess
őstag

Cloud Station ShareSync/Synology Drive Server lesz a nyerő Neked. Az utóbbi az újabb illetve elméletileg váltja az előbbit.

Érdekes alternatíva, de másra való a Snapshot Replication és ezen belül a 'Replikálás' menü. Amennyiben megnézed, hogy mire való, akkor lehet kiderülhet, hogy inkább ilyesmire vágysz.

Persze pontosabbat a pontos célok ismeretében tudunk mondani. Pl. amennyiben egy több helyszínre történő pillanatképezés és katasztrófa-elhárítás (visszaállítási lehetőséggel) a cél, akkor pl. az utóbbit javasolnám. Értelemszerűen akkor, ha BTRFS -t használsz ...

(#66608) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Az lenne a kérdésem NAS-ról mint forrás eszköz lemezre lehet írni?

(#66609) dkess válasza Csabi1984 (#66608) üzenetére


dkess
őstag

Ezt megpróbálnád más szavakkal megfogalmazni (mit akarsz pontosan)?

(#66610) Csabi1984 válasza dkess (#66609) üzenetére


Csabi1984
addikt

Sorry :D Szóval NAS eszközről írni adatot lemezre? Tehát nem PC-ről hanem a NAS-ról.

(#66611) Alex91 válasza Csabi1984 (#66610) üzenetére


Alex91
félisten

Mi a francot akarsz onnan lemezre irni :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66612) Csabi1984 válasza Alex91 (#66611) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mindegy, nem érdekes :)
Akkor először gépre másolom a fájlt és úgy írom ki amit szeretnék. Inkább megyek biztosra!

(#66613) Magnat válasza Csabi1984 (#66612) üzenetére


Magnat
veterán

Ha az a kérdés, h nasról felcsatolt hálózati drive-ról közvetlenül tudsz-e pc-n lemezre írni akkor elvileg igen, gyakorlatilag meg nyilván sokkal biztonságosabb először lehúzni lokál drive-ra, de ettől még lehet, h 100-ból 100-at ki fogsz tudni írni hiba nélkül nasról is ... igazából nem olyan drága egy lemez, h ne érné meg kipróbálni ha akarod, max buksz egy kis aprót.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66614) dkess válasza Csabi1984 (#66610) üzenetére


dkess
őstag

Már hogy a francba ne lehetne. Mondjuk azt még mindig nem írtad, hogy milyen lemezre akarsz írni, de lehet ... ;)

Kivéve az alábbi lemezre, mert az "túl gyors" neki ... :)

(#66615) Bacusuz válasza Csabi1984 (#66612) üzenetére


Bacusuz
őstag

minden lemezre lehet írni, kivéva a hanglememzt :Y
ha van megosztott mappa(nas) a pc-n onnan könnyen betallózod ha cd-t akarsz írni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#66616) Csabi1984 válasza Bacusuz (#66615) üzenetére


Csabi1984
addikt

Erre voltam kíváncsi :D Szerintem bírnia kellene

(#66617) Alex91 válasza Csabi1984 (#66616) üzenetére


Alex91
félisten

Most komolyan, ki ir manapsag optikai lemezt...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66618) Dzsekó válasza dkess (#66607) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi! Cloud station már az enyémre nincs. A Drive Sharesync meg NAS-ról NAS-ra akar szinkronizálni, nem enged tovább. Nálam a két kötet egy NAS-on van. Egyszerűsítsünk, kötet1-et szinkronizálnám kötet2-re, de úgy, ha felmásolok valamit kötet1-re, akkor az azonnal jelenjen meg kötet2-n is. Ami ezt tudja, az valószínű az almappákat is fogja tudni.
A Snapshot Replication replikálás menüje jó lehet erre a célra, vagy esetleg más alkalmazás?
Köszi előre is!

(#66619) AiRLAC válasza Dzsekó (#66603) üzenetére


AiRLAC
addikt

Control panel / Shared folder sync nem jó?

Ja látom már mit akarsz.

Egyszerű, egy időzített taszk kell egy rsync-el.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66620) AiRLAC válasza AiRLAC (#66619) üzenetére


AiRLAC
addikt

/usr/bin/rsync -avh /volume1/forras/ /volume2/cel/

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66621) Bacusuz válasza Alex91 (#66617) üzenetére


Bacusuz
őstag

Csabi1984 ír :C
viccet félretéve, lehet, hogy idősebbnek kell aki ehhez szokott.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#66622) dkess válasza Dzsekó (#66618) üzenetére


dkess
őstag

Upsz, azt nem tudtam/ugrott be milyen NAS -od van. Úgy emlékeztem pedig a Drive Sharesync is támogat NAS -on belüli szinkronizációt.

Egyébként AiRLAC megoldása magától értetődő - ott a pont.

A Snapshot Replication pedig egy érdekes eszköz - kicsit másra is való ahogy írtam. Amennyiben tudod mi a Snapshot illetve mire jó (akár valós szinkronizációval együtt alkalmazva) akkor ezzel a részével nem untatnálak. Amiben ez mégis több az az, hogy a Snapshot "Achilles inát" segít kiküszöbölni. Azaz, ha maga a kötet pusztul meg amin van, akkor azzal együtt száll el ez is (ebből a szempontból hasonlít a backup -ra - ha a backup -ot tartalmazó kötet száll el, akkor annak is agyő). Viszont, ha több helyre megy snapshot, akkor ezzel javítod a redundanciát és ezzel az adatbiztonságot. Ez a szó legszorosabb értelmében nem szinkronizáció (az azonnaliságot feltételez), hanem pl. 5 percenként megy (vagy ahogy beállítod) és a különbözet (gyakorlatilag a változás) megy a célhelyre, ahol BTRFS -t feltételezve gyönyörűen megy snapshot -ba. Kis erőforrásigényű és villámgyors. A célhelyen is tallózható (akár hálózati meghajtóként felcsatolhatod Windows -ba), kimásolhatók dolgok vagy éppen katasztrófa-elhárítás folyamán a visszaállítás is mehet innen (akár részben pl. csak egy mappa és a tartalma vagy csak néhány file vagy akár teljesen).

(#66623) Dzsekó válasza AiRLAC (#66619) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi, megnéztem, de ebben nem lehet almappát kiválasztani. Az egész megosztott mappát akarja szinkronizálni másik megosztott mappára, ráadásul ha nem ugyanaz az elérési út, akkor létrehozza vagy módosítja a mappák nevét. Az elérési út ugyanaz, csak a megosztott főmappa neve más, ami már lehet, hogy kizáró tényező, mert onnan nézi az elérési utat. Olyasmi kellene, mint a Synology Drive Client, amit asztali gépre lehet telepíteni és asztali gépről bármelyik mappát bárhova a NAS-ra szinkronizál. Fura, hogy ezt NAS-on belül nem találták ki a Drive-al. Ha esetleg Shared folder sync-el meg lehet valósítani almappa szinkronizálását másik kötet almappájára, akkor írd le kérlek a menetét.

dkess: privátban zargathatlak? Leírnám, hogy mit szeretnék, hova pontosan, és ha jó rá ez a Replication, akkor szeretnélek megkérni, hogy segíts beállítani. Mindkét kötet btrfs, de egy NAS-on belül vannak. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#66624) Csabi1984 válasza Alex91 (#66617) üzenetére


Csabi1984
addikt

Teljesen jogos a kérdés, kell a hely ennyi :D

(#66625) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!
Van egy új kattanásom... 918+-omat lecserélném egy 1621+-ra. Van köztünk 1621+ tulaj, vagy esetleg olyan, aki sima wd redekből álló RAID5 kötetet épített 10gbit NIC-el? :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#66626) kulu22 válasza urban racer (#66625) üzenetére


kulu22
aktív tag

1821+ ér?

(#66627) dkess válasza urban racer (#66625) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben sebességet is akarsz, akkor érdemes (8/)10 TB vagy felette nézelődni - ott a Red -ek is 7200 RPM -esek. Olvasásra csak-csak megéri ekkora tömbre a 10 Gbps, de írás az már érdekesebb kérdés. MAjd kulu22 leírja a tapasztalatait, hogy mennyit lehet kifacsarni ekkora tömbökkel az új Ryzen -es üdvöskékkel.

Általános tárolásra, telepített alkalmazásoknak illetve azok adatbázisainak, cache mappáinak avagy éppen metaadatoknak (Video Station/Plex/Emby stb.) esetleg érdemes lehetne egy 2 db -os RAID1 (vagy SHR) tömb az elejére. Persze minimum 2*1 TB méretben, de inkább több ... Mondjuk ekkor lehet szerencsésebb egy 1821+ is - több maradna a HDD -knek ... Ez lehet jócskán dobna a felhasználói élményen ...

(#66628) kulu22 válasza urban racer (#66625) üzenetére


kulu22
aktív tag

Akkor zanzásítva. DS1821+, benne:

- 2 x 10GB RED (WD100EFAX) RAID1-ben (SHR): írás/olvasás max 190-210GB/s (ez kb. a lemezek végsebessége)
- 4 x 10GB RED (WD100EFAX) RAID5-ben (SHR): írás max 280-330GB/s, olvasás max 470-520GB/s
- 1 x 2TB PURPLE, kamera megy rá, sosem méregettem, teszi a dolgát
- 2 x 250GB Samsung Evo Plus NVMe cache-nek (volt Syno-m de eladtam a kombó kártyával), eddig hibátlanul mennek
- a gyári 4GB RAM van benne (nemsokára érkezik bővítés)

Háló: a NAS-ban Mellanox dual port SFP+ kártya 1db FS 10G LRM modullal, optikai hálózat, Cisco WS-C2960L-24PQ-LL switch SFP+ modulokkal (1 LRM, 1 LR ami releváns a NAS kapcsolat szempontjából).
A PC: Sonnet Solo SFP+ 10GB Thunderbolt egy LR modullal egy i7-10710U-s NUC-ra kötve, benne Samsung 970 Pro NVMe és 860 Pro SATA SSD.
A switch kihagyásával (közvetlenül optikán összekötve) is a fenti sebességeket hozza.
Sima gigabites csatlakozón 110-120MB/s (gigabit limitje) a kicsikarható maximum, smb multival sosem kísérleteztem. Egyébként az optikán kívül 3 port van bekötve, kettő LACP bondban + egy önállóan, ezek úgy általában használatosak (többi PC, Shield, kamerák, mobil eszközök, stb.)

Ebben ugye a kombó kártya már nem megy bele, van ugyan T-s SFP+ modulom (rézhez) de nem vacakoltam vele, a NAS és a switch között ki van húzva Cat 7, de az optika jobbnak tűnik így azt használom. A padlás (switch) meg a földszint között meg eleve csak üveg van és sima Cat5e.

Arra figyelj, hogy az elődökkel ellentétben alig pár optikai kártyát szeret a 21+-os sorozat, a Mellanox CX312B-XCCT egyezik meg a gyári Syno 2 portos SFP+ kártyával ha jól rémlik.
Alternatívaként szerezhetsz bele eredeti réz 10G-s kártyát, valami 10GB/s vagy 5GB/s-os switchet és egy 5G-s USB-s adaptert a PC-re, ez valamivel többet tud mint a fenti HDD konfig által hozott sebesség.
Avagy van itt (dkess-t tudom) olyan fórumtárs is aki használja 2.5G-s adapterrel, az ő tapasztalataik alapján van viszonylag budget megoldás is, de az már lassabb mint a fenti RAID5 olvasási sebessége. Teszem hozzá, a WD100EFAX lemezek meglehetősen gyorsak.

Azt tudni kell, hogy melóra használom és sokat backupolok, tehát engem nem nagyon hoz lázba a 4k-s írás sebessége, alapvetően szekvenciális minden nagyobb művelet amit csinálok, az viszont gyakori és számít, hogy kb. harmad annyi idő alatt végez.

Sima otthoni használatra szerintem felesleges és durva overkill a fenti konfig (és bőven 7 jegyű az összeg amit ráköltesz).

(#66629) - iSO -


- iSO -
tag

Sziasztok!
Van egy DS218Play-em. WebDAV-on keresztül távoli gépen is hozzá tudom adni hálózati meghajtóként.
Van egy DS210+ om (5.2-5967) Itt ugye nincs WebDAV szerver.
Hogy tudom ezt a meghajtót is távoli gépeken hozzáadni hálózati meghajtóként ?
Köszönöm.

(#66630) Dzsekó válasza - iSO - (#66629) üzenetére


Dzsekó
addikt

VPN+SMB? Nem tudom, hogy VPN megy-e rajta. De azt arra megfelelő routeren is be tudod lőni.

(#66631) AiRLAC válasza kulu22 (#66628) üzenetére


AiRLAC
addikt

2 x 10GB RED, 190-210GB/s

Ennyit a céges NetApp AFF-ek se tudnak, főleg nem ilyen kicsi lemezekkel :DDD

Rövidebb távra (5m a max, 3-2-1m-es is van) jó lehet a TwinAX kábel (réz, két SFP+ beépítve a két végébe), általában olcsó ez is.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66632) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi probléma megoldásában szeretném a segítségeteket kérni.
Van egy Synology NAS-om és egy PC-m ugyanazon a hálózaton. A PC-n van egy mappa, aminek a tartalmát szeretném a NAS-ra valahova automatikusan szinkronizálni, vagy backupolni (nem tudom, hogy mi lenne a helyes megnevezés). Viszont csak egyirányúra szeretném, azaz a PC-n lévő adatok legyenek mindig szinkronizálva a NAS-ra, visszafelé nem.
Illetve olyat meg lehet oldani, hogy csak az új file-ok kerüljenek fel a NAS-ra, viszont egy törlés ne szinkronizálódjon?
De az is lehet, hogy az egész elgondolásom hibás és valami más megoldást ajánlanátok. Arra is nyitott vagyok.
A konkrét probléma, hogy a PC-n lévő elektronikus számlákat szeretném, ha meglenne a NAS-on is up-to-date (szükség esetén távolról is elérjem). Viszont azt el szeretném kerülni, hogyha valamelyik helyen véletlenül törlök valamit, akkor az ne tűnjön el automatikusan a másik helyről.
Esetleg az lenne a megoldás, hogy lenne egy teljes PC <--> NAS szinkronizáció, plusz a NAS-on lévő mappát még backupolnám hetente automatikusan valahova?

Köszönöm a segítséget :R.

(#66633) Snoop-y válasza urban racer (#66625) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jelen bar 10GbE meg nincs

SHR2 fut 3-3-4-4-8-8 lemezekkel. A kisebbek red a 8-as az Ironwolf.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66634) kulu22 válasza AiRLAC (#66631) üzenetére


kulu22
aktív tag

Most csináltam:

(#66635) Lasersailing válasza Jim74 (#66632) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Egy ötlet, hogy én mit csinálnék:
Synology drive mappába betenném az e-számlákat, így az a NAS-ra automatikusan szinkronizál amint online van. Majd egy hyperbackup (1 verziós, hiszen nem változhat egy számla tartalma) pl. napi ismétléssel, aminél be lehet állítani, hogy ne törölje a backup lemezről ha az eredeti törlésre kerülne. Nálam USB-re mentésnél így van beállítva, tesztelve működik (DS118)

De lehet, hogy a szakik mondanak jobb ötletet...

(#66636) kulu22 válasza kulu22 (#66634) üzenetére


kulu22
aktív tag

A RAID5:

[ Szerkesztve ]

(#66637) AiRLAC válasza kulu22 (#66636) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hint: check your units

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66638) AiRLAC válasza Jim74 (#66632) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synctoy 2.1, én még mindig ezt használom (contribute mód ami neked is kell).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66639) kulu22 válasza AiRLAC (#66637) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ja, hogy úgy :) Már nem tudom szerkeszteni :(

(#66640) Snoop-y válasza dkess (#66627) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vagy beizzitani az SSD cache-t ha mar van ilyen opcio.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66641) AiRLAC válasza kulu22 (#66639) üzenetére


AiRLAC
addikt

Rádég ez majd, tuti jön valaki és reklamál hogy nem ír tíz gigával az övé :DDD
Videóvágásnak tippelem a melót, ez nem otthoni felhasználás ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66642) Snoop-y válasza AiRLAC (#66641) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ahhoz nem eleg a porgo disk. Legalabbis amikkel en talalkozok :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66643) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

214play-nek nem kéne vinni mobilról az online filmeket streamben? Akadozik, plex is ds video is.
720p film csak pedig és 70Mbps feltöltési netem van. Létezik nem bírja mégsem? :R

[ Szerkesztve ]

(#66644) Magnat válasza bigdady (#66643) üzenetére


Magnat
veterán

SZia,

próbáld ki úgy, h egy hálón van a nas meg a telefon, ha úgy viszi, akkor a hálózat vmelyik része nem bírja.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66645) bigdady válasza Magnat (#66644) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szia

Úgy tökéletes, de úgy a másik nem play-es 214 is viszi a fullhd-t is röhögve (plex nyilván nem mert ott kódolna), ezért nem értem mi lehet a gond hogy hálózaton kívülről meg akadozik a film holott mindkét oldalon meg van 70mbps le és fel. :U

[ Szerkesztve ]

(#66646) kulu22 válasza AiRLAC (#66641) üzenetére


kulu22
aktív tag

Tényleg nem, melóhoz van, komplett VPC-k ill. TB-os adatbázisok napi (akár többszöri) mentése, ill ezek tárolása, ilyesmik. Programozok, sokszor van, hogy nagy mennyiségű kód- és adatmódosítás végzek, néha félremegy valami és nagyon fájna újrakezdeni. Ilyenkor jön mint nyuszi a kalapból a backup, így a bukta csak pár óra.
Igazság szerint lehetne a Thunderbolt porton egy NVMe SSD, de kapacitásra kevés (most olyan 20TB-ot használok ilyesmire), másrészt lehet hogy hamar kinyírnám a napi 3-4-5-6TB írással. A NAS meg mindenre IS jó.

(#66647) Intelligencs válasza Alex91 (#66617) üzenetére

Például én. BluRay-re archiválom a fontos adatok növekményét évente egyszer. Illetve az autórádióm sem tud USB-t (10 éves Ford Focus), ezért CD-re szoktam MP3-akat kiírni, és azt hallgatom. Illetve ha még használnám a PS1-et, akkor ahhoz is kéne CD-t írni néha, de most már a PS3 a retro konzolom, arra meg a store-ból veszem a játékokat.

The Amiga, Born a Champion

(#66648) Alex91 válasza Intelligencs (#66647) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, te a biztonsagi mentes biztonsagi mentesenek biztonsagi menteset is megcsinalod... ;]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66649) AiRLAC válasza kulu22 (#66646) üzenetére


AiRLAC
addikt

btrfs snapshot-al nem lenne gyorsabb?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66650) kulu22 válasza AiRLAC (#66649) üzenetére


kulu22
aktív tag

A PC-n fut minden. Próbáltam iSCSI-val régebben (időzített snapshot-tal), de a használata helyi SSD-hez képest lassú, és elenyésző mennyiségű az amikor restore kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.