Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) Dany76 válasza Csabi1984 (#66350) üzenetére


Dany76
tag

Idegesítő mert plex megy de az FHD- filmeknél mar akadozik. Ezért akartam Emby-t. Es ami fura hogy a TV-n lassabban reagál minden. De koszi.. :-)

(#66352) lewisfm válasza Csabi1984 (#66350) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A DS118-ban ne intel CPU van, ezért sem az Emby, sem pedig a Plex nem tud hardveresen transzkódolni ezen a NAS-on. Továbba tudtommal ezen média szervereknél az ingyenes verziók csak szoftveresen transzkódolnak, de ebben nem vagyok biztos.

Szóval ha transzkódol, akkor az itt mindenkélpen szoftveres, az pedig nem erőssége ennek a NAS-bak.

Még a Video Station transzkódolása is akadozik sokszor, pedig annak van némi hardveres gyorsítása ezen a CPU-n is a Syno által módosított ffmpeg-nek köszönhetően.

(#66353) Dany76 válasza lewisfm (#66352) üzenetére


Dany76
tag

Vagyis akkor ezen a DS118- on az Emby és a Plex csak döcögősen fog menni a CPU végett?

(#66354) Magnat válasza Dany76 (#66353) üzenetére


Magnat
veterán

Csak akkor ha transzkódolsz, bár erre az előbb nem válaszoltál dkess-nek ... kéne tegyél egy próbát kábelen, sok önszívatástól megkíméled vele magad.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66355) lewisfm válasza Magnat (#66354) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Persze, csak ha transzkódolás is kell.
Ki kell kapcsolni / le kill tiltani.
Felületes tudásom va róla,de úgy tudom, hogy a trasznódolás tiltása a Plex és az Emby szerveren is nehézkes - ha egyáltalán lehetséges.
Úgy van kitalálva mindkettő, hogy a klien képessége határozza meg a transzkódolás szükségességét, azaz "megbeszélik".

Cserében a kliensnek kell tudnia kezelni a formátumokat.
De szerintem még egy kisebb intel CPU-s NAS sem szeret transzkódolni, a nagyobb NAS-ok pedig erre a célra irrelálisan drágák.

(#66356) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy DS220+ beszerzésén. Ezzel kapcsolatban felmerült bennem néhány kérdés:
- Lehet tudni, hogy érkeznek-e új modellek a jövőben? Mert nem sürgős a beszerzés, jelenleg egy DS116-ot használok, de a Docker miatt szeretnék váltani a DS220+-ra.

- Első körben egy HDD menne bele, de ha később kevés lenne, akkor szeretnék mellé majd betenni másikat. Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy a felhasználók számára ne "látszódjon" több meghajtónak?

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66357) dkess válasza ratkaics (#66356) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Igen, folyamatosan érkeznek az új modellek - igaz más kategóriákban jellemzően.

Igen, a DS220+ is fog kapni utódot valószínűleg. Szerintem olyan 2-3 év múlva várható (ugye a DS218+ és a DS220+ között pont 3 év volt) ... ;)

Komolyabbra fordítva - a DS220+ vadonatúj típus. Egyelőre nincs hír olyasmiről, hogy jönne akár egy frissített verzió (mondjuk 2.5 Gbps -es LAN csatival vagy ilyesmi).

Celeron -os vonalon most nagyjából ez a választék: DS220+, DS720+ , DS420+ , DS920+ . A DS1019+ -al ne számoljunk - irreálisan drága és még a korábbi generációs Celeron van benne ...

(#66358) Dany76 válasza Magnat (#66354) üzenetére


Dany76
tag

Hát a transkodolas alapon van. Nem tudom hogy lenne a legjobb beallitani..

(#66359) Intelligencs válasza ratkaics (#66356) üzenetére

"Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy a felhasználók számára ne "látszódjon" több meghajtónak?"

Két esetben, 1. ha JBOD-ot hozol létre, amikor a két meghajtó tárterülete egyszerűen összeadódik, illetve 2. ha RAID0-t hozol létre, amikor csíkoz, ezzel gyorsítja az olvasást (egy bitet az egyik diszkre ír, egyet a másikra), ilyenkor is megkapod a teljes területét a diszkeknek, és mégis egy meghajtónak lehet őket felcsatolni. (Pontosabban a rajta létrehozott shared foldert.) Ha JBOD esetén tönkremegy az egyik lemez, akkor a kötet összeomlik, de a megmaradt lemezről valószínűleg le lehet menteni az adatokat. RAID0 esetén az egyik lemez halála az összes adat elvesztését jelenti. Mindkét esetben már rögtön a legelején rendelkezésre kell álljon mindkét lemez.

Lehetőségek utólagos lemezhozzáadásra: 1. SHR (RAID1), amikor mindkét lemezen ugyanaz van (tükrözés), Ilyenkor egy lemez kapacitása elveszik, pontosabban a biztonságot szolgálja. A biztonsági lemezt utólag is hozzáadhatod, de a kapacitást nem fogja növelni. 2. Vagy a két lemezt BASIC kötetként használod, ekkor is rendelkezésedre áll mindkét lemez teljes kapacitása, viszont külön shared foldereket kell létrehozni rajtuk. Tehát a felhasználó csak két külön meghajtóként tudja felcsatolni. A második lemezzel utólag is bővítheted a rendszert.

Ha menet közben bővíthető rendszert akarsz, minimum 4 lemezes NAS-t, pl. egy DS420+-t kell venned, és SHR kötetet használnod. Ajánlom figyelmedbe a délelőtti hozzászólásomat.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#66360) ratkaics válasza dkess (#66357) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszönöm!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66361) blakey válasza Dany76 (#66358) üzenetére


blakey
titán

Olvastam, hogy Plex-ről térnél/tértél át, nos nem biztos, hogy jól tetted. Plex, Emby kb. ugyanaz, egyik sem terheli jobban a procit mint a másik. Közel 2 évig párhuzamosan futtattam a két szervert, eleinte az Emby jobb volt DLNA-n így azt használtam azokon az eszközökön ahol csak DLNA volt de sajnos nem tökéletes az sem, pl. a Philips nem is látja mint DLNA szervert :( . Az elmúlt 8 hónapban viszont a Plex-et "átírták", sokkal jobb lett, legalábbis ami a terhelést illeti, kevesebb erőforrással is megelégszik, végül karácsony előtt "dobtam" az Embyt, véglegesen.

Ami a lejátszást illeti, sajnos vannak eszközök ahol egyik-másik kliens sz@rul működik, nálam LG és Samsung készüléken nem volt valami jó, Sonyn, Apple TV-n meg jó volt.
TV-s app-al próbálokozol? Esetleg a TV DLNA kliensével is megpróbálhatod. Egyébként a NAS-od miatt jobb lenne olyan eszközzel próbálkozni ahol semmilyen transzkódolásra nincs szükség, és itt nem TV-re gondolok, hanem olyan lejátszóra ahol van pl. Kodi, MrMC, Infuse, ahol ezek transzkódolás nélkül, mindenféle terhelés nélkül lejátszák a 4K HDR.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66362) Dany76 válasza blakey (#66361) üzenetére


Dany76
tag

Szia,

köszönöm a véleményed, ha hiszed ha nem épp azon tanácskodtam hogy maradok a plex-nél annyi hogy nem fogok nagy felbontásu filmeket nezni mivel azok siman mentek csak az FHD akadozott. A családban megakartam osztani mással is TV-re ezert akartam TV (okos TV) alkalmazásokra ami támogatja. Esetleg van mód a transzkodolas kikapcsolására a Plex-ben?

(#66363) blakey válasza Dany76 (#66362) üzenetére


blakey
titán

Igen, Plexnél is van átkódolás letíltási lehetőség, szerver oldalon is valamint egyes kliensek esetében az app-on belül is be lehet állítani. A feliratok miatt szokott történni átkódolás, egyes TV-k kliensei ezt nem tudják másképp megjeleníteni. Ha LG TV-d van akkor kipróbálhatod az XPlay-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66364) Dello79


Dello79
aktív tag

Van akinek ez valószínű triviális kérdés, de a quickconnect. to - "kilát" a NAT-ból ?

(#66365) lewisfm válasza blakey (#66363) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A Plex-nél és az Emby-nél hogyan kell letiltani szerver oldalon az átkódolást?

[ Szerkesztve ]

(#66366) Dany76 válasza blakey (#66363) üzenetére


Dany76
tag

En feliratokat nem akarok használni csak magyar szinkronú filmeket hasznalok (tudod kényelem) tehat ha ezt a szerveren ki lehetne kapcsolni akkor jo lenne. Samsung TV-T hasznalok de van a rokonsagban egy LG is tehat ott az XPlay-t ajanlod?

(#66367) Dany76 válasza lewisfm (#66365) üzenetére


Dany76
tag

ez engem is erdekelne

(#66368) Magnat válasza Dello79 (#66364) üzenetére


Magnat
veterán

Én ugyan nem használom, de úgy tudom (illetve a működése alapján is) igen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66369) Snoop-y válasza lewisfm (#66355) üzenetére


Snoop-y
veterán

Emby-n a user profile-ban kikapcsolhato a transcode.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66370) Dany76 válasza Dello79 (#66364) üzenetére


Dany76
tag

Ennek a kapcsolatnak az a lényege hogy ne kelljen portokat forwardolni tehát igen. De nem minden alkalmazásra jó. Amire pl jój a DSM hozzáférés illetve az osszes DS funcio stb. Mire szeretnéd?

(#66371) Akiii válasza lewisfm (#66365) üzenetére


Akiii
tag

Plex Server => Settings => Transcode => disable

(#66372) Zsadi


Zsadi
őstag

Erre nincs ötletetek?
[link]
Nem bírom egyszerűen eltüntetni ezt a meghajtót.

(#66373) blakey válasza lewisfm (#66365) üzenetére


blakey
titán

Plexnél, Beállítások/Átkódolás, Embynél most hirtelen nem jut eszembe, sajnos letöröltem a NAS-ról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66374) ratkaics válasza Intelligencs (#66359) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszönöm szépen!

Ez így nem tűnik számomra annyira jónak. :(

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66375) Intelligencs válasza Zsadi (#66372) üzenetére

Talán valami még hivatkozik rá? Esetleg egy elfeledett mentes a hyperbackupban. Ezt a hivatkozast megkeresni és megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#66376) need válasza poirot (#66345) üzenetére


need
addikt

köszi a segítséget :D :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#66377) Elemental


Elemental
addikt

Ironwolf ST8000VN004 megrendelve :)
Gondoltan rád, Dzsekó, purple-t is néztem, de arra az oázis 2 év garit ad, erre meg 3 évet. 7k a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#66378) Jorus válasza Jorus (#66341) üzenetére


Jorus
nagyúr

Acronis jobként felvettem, de az alig 1.6 TB-nyi adatot nagyon lassan kezdte menteni, 6 óra alatt mentette le a 30%-át, úgyhogy feltettem a Hyper Backupot, az most 8 perc alatt már 10%-nál jár.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#66379) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok azt szeretném megkérdezni lehet olyat csinálni, hogy mondjuk van a WDTV player édesanyámnál viszont az nem tud 4K-t lejátszani ezért ahhoz a készülékhez csak azon mappákat "rögzítenem" amit amúgy is kezelni tud :)

(#66380) Zsadi válasza Intelligencs (#66375) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi a választ! :R Keresem.
Hyperbackup nem volt felrakva, nem tudom mi hivatkozhat rá.
Csak mentési helynek volt beállítva, programtól függetlenül, csak másoltam rá, pc-ről. De hogy hogy rakta be magát ilyen mélyen a rendszerbe, azt nem tudom.

(#66381) Csabi1984 válasza Elemental (#66377) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én meg ma vettem át egy ilyen HDD-t :D

(#66382) Laposelemer válasza Csabi1984 (#66379) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha a WDTV player tud NFS-t, akkor igen.
NAS-on a kívánt mappa NFS engedélyéinél felveszed a WDTV IP címét és onnan csak azt a mappát fogja látni és csak onnan tud lejátszani.

(#66383) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

Van valakinek tapasztalata UPS ügyben? DS218-hoz vennék egyet és amiket kinéztem (Legrand usb és Kstar usb) az nem szerepel a Syno támogatási listájában. Ettől függetlenül tudnak rendesen kommunikálni egymással, vagy csak az ajánlott márkákat érdemes venni?

(#66384) AiRLAC válasza LEON_01 (#66383) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lesz itt pár kolléga aki megírja hogy nekik mi működik. Nálam APC CS350 és CS500ak mennek, pár évente akkucsere és megy tovább.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66385) LEON_01 válasza AiRLAC (#66384) üzenetére


LEON_01
tag

Köszi. Az APC gondoltam hogy jó, mert az szerepel a listában.

(#66386) ratkaics válasza AiRLAC (#66384) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nálam is APC van. Plug&Play . Bár részletes adatokat nem tud kiírni a DSM. De a funkciót végzi rendesen.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#66387) Csabi1984 válasza Laposelemer (#66382) üzenetére


Csabi1984
addikt

Elvileg támogatja az NFS-t is :)

(#66388) AiRLAC válasza Csabi1984 (#66387) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gyakorlatilag is, én 10 éve azzal használtam :DDD
191.168.1.123/32 formában add meg az NFS engedélyt a mappára, akkor csak a .123-as ip látja.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66389) Csabi1984 válasza AiRLAC (#66388) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)
Mondjuk 1 mappából szeretném kivonni a hozzáférést az pedig 4K míg a többit mappát engedélyezném.
Lehet csak magamat szívatnám meg :D

[ Szerkesztve ]

(#66390) AiRLAC válasza Csabi1984 (#66389) üzenetére


AiRLAC
addikt

A többi eszköz is NFS-en látja a megosztásokat?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66391) Csabi1984 válasza AiRLAC (#66390) üzenetére


Csabi1984
addikt

Igazából SMB-ket használok. Ahhoz voltam hozzászokva :D

(#66392) dkess válasza Snoop-y (#66369) üzenetére


dkess
őstag

Igen, egyfelől felhasználónként lehet beállítani illetve tiltani a transzkódolást. Sőt külön az offline és külön az on-the-fly transzkódolást.

@Dany76,

Sajnos logikailag nem ilyen egyszerű a mutatvány, hogy majd jól letiltom a transzkódolást és akkor minden jó lesz. Ugyanis, ha nem kezeled a szituációt, akkor egyszerűen az fog történni, hogy bizonyos videókat nem fog lejátszani.

A felirat kérdéshez. Mindenekelőtt a képernyőképeden a legalsó opciót pipáld be. Másodsorban hiába nézel szinkronos filmet, ha azzal együtt indul mondjuk egy forced felirat (akár egyetlen bejegyzéssel mely mondjuk egy szót tartalmaz) - az egész filmet le fogja transzkódolni e miatt ... Azaz ezekre oda kell figyelni. Továbbá arra is, hogy SRT feliratos filmjeid legyenek csak ... Ezerféle megoldás van erre ...

Ugyanakkor sikerült megnézni, hogy amikor akad a lejátszás, akkor mit ír ki az Emby (akár a Server oldalon - akár a kezelőfelületen vagy a log -okban)? Biztosan transzkódolás a probléma forrása?

(#66393) Dany76 válasza dkess (#66392) üzenetére


Dany76
tag

Kezelő felületen nem ír ki semmit, egyszerűen beolvas vagy bufferel aztán megy. De idegesítő. Ezt a felirat dolgot ki fogom pipálni és megpróbálom. Valahol mintha már olvastam volna csak nem tudtam melyik az a funkció. Átmenetileg a plexhez nyúltam. Köszi mindent :)

(#66394) AiRLAC válasza Csabi1984 (#66391) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor egyszerű, NFS jogokat adj minden más megosztáshoz a WD-re. SMB-t meg ne használjon.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66395) Csabi1984 válasza AiRLAC (#66394) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szóval a WDTV-n NFS legyen a többi eszközön ahogy eddig maradhat az SMB ugye?

(#66396) AiRLAC válasza Csabi1984 (#66395) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66397) dkess válasza Dany76 (#66393) üzenetére


dkess
őstag

Már miért ne írná ki. Rányomtam böngészőben egy random videóra. Az alábbit írja ki a Dashboard -on ('Emby Szerver kezelése'. Egyébként, ha több eszközön van lejátszás, akkor mindegyiket látod - sőt akár üzenetet is lehet küldeni vagy éppen letiltani a stream -et ... :) ).

Alapvetően 3 féle mód van emlékeim szerint:

- Direct Play - nincs semmilyen transcode,
- Direct Stream - amikor csak remux van, esetleg hang transcode. Jelen példánál az AC3 -at kellett megmasszíroznia ...
- Transcode - Videó transcode (illetve akár más is e mellett).

Jelen esetben nálam még ezt is kiírja a log -ban (Napló): "TranscodeReasons=AudioCodecNotSupported" (meg persze a részleteket, de ez nem érdekes most)

A klienseken is kiírja ezeket - még a web kliensen is. Egyébként ami gyakori transzkódolási ok szokott lenni, hogy a net -es sávszél rosszul van beállítva (illetve auto -n valamiért rosszul ismerné fel - de ez nem szokott előfordulni). Itt is külön sávszélt lehet állítani globálisan illetve felhasználónként. Mind a kettőre oda kell figyelni.

Egyébként be lehet állítani az egyidejűleg párhuzamosan futtatható stream -ek számát szintén globálisan illetve felhasználónként is külön-külön (de ez nem érdekes most). Állítsál be legalább 100 Mbps -t (többet is lehet) ...

Szerk.: Plex ugyanez ... Ha Emby -vel nem megy, akkor Plex -el se fog ...

[ Szerkesztve ]

(#66398) Magnat válasza Krix (#66332) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A diszken is btrfs filerendszer van? Ha új virtuális gépet csinálsz, azt engedi oda létrehozni?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66399) Dello79 válasza Dany76 (#66370) üzenetére


Dello79
aktív tag

Igazából csak arra hogy átvegyem a DSM felületét.. azt gondolom hogy egy Virtuális gép RDP-n történő átvételéhez kevés... Ez max úgy oldható meg ha NAT mögött van a Syno hogy DSM felületén át elindítani böngészőablakból.

(#66400) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Van olyan VPN, ami DS118-on elfut, és ingyenes, de azért használható?
(hide.me-t próbáltam, de úgy látom, hogy az ingyenes verzióban nem telepíthető a synology-ra).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.