Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) Intelligencs válasza Alex91 (#66648) üzenetére

Na jó, de hogy számolnék el Isten és a feleségem előtt, ha mondjuk egy mágneses vihar / napkitörés az összes merevlemezen megsemmisítene minden képet a gyerekekről? :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#66652) PhoenixK válasza Intelligencs (#66651) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szerintem be kell adni újítási ötletnek: DS...A széria, mint Atombiztos

szerk.: A mottó: Lehet, hogy csak 4 lemez fér el benne, de a család is!
Ezennel visszafogom magam a Fallout-tal

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#66653) Elemental válasza Intelligencs (#66651) üzenetére


Elemental
addikt

Már várom én is, hogy megérkezzen az új vinyó, végre a 7 helyett 8 lemezen lesz meg minden mentésem. Mondjuk a napkitörésre eddig nem gondoltam, majd agyalok ezen a vonalon is. :)

(#66654) Borisz76 válasza Elemental (#66653) üzenetére


Borisz76
veterán

A Voyager űrszondák már elhagyták a naprendszert.
Oda kell feltölteni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66655) dkess válasza Borisz76 (#66654) üzenetére


dkess
őstag

Hát azzal a 160/16 bit/s -el (utóbbi a feltöltés a mi szemszögünkből) lehet eltartana egy darabig, amíg a command link -en felküldenéd ... :)

(#66656) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali,
használja valaki a Synology DS get alkalmazást iPhone-on? Nálam az a hiba vele, ha betöltöm vele a letölteni kívánt fájlt és megnyomom a hozzáadás lehetöséget, azonnal kidob az alkalmazásból. Mitöl lehet? iPhone topikban is kérdeztem, de ott nem kaptam segítséget.
iPhone 12, 14.3 / Synology 214+ / a DS get pedig a legújabb kiadás
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#66657) bigdady válasza crissprivat (#66656) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam jó, napi szinten használom. Telepítsd újra restart. Vagy nem fér hozzá a mappához synon ahová akarod betenni a fájlt

[ Szerkesztve ]

(#66658) AiRLAC válasza crissprivat (#66656) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tudom nem direkt megoldás, de RSS könyvjelző.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66659) zAcsKO


zAcsKO
tag

sziasztok. Miért van az, hogy a hálózati meghajtóként felcsatolt, és először működő, NAS-on lévő megosztott könyvtárak a laptop újbóli bekapcsolása után elérhetetlenné válnak? Mikor felcsatolom működik, de amint a gépet másnap újra bekapcsolom, már nem működnek. Mindez azóta van így, hogy laptopot ill. routert is cseréltem, persze egyszerre... A NAS ugyanezen beállításokkal a régi laptopon/routeren tökéletesen működött. Természetesen be van kapcsolva az újrabejelentkezés felcsatoláskor, NAS-ban az SMB beállítások jók.
Folyton a "megadott bejelentkezési munkamenet nem létezik, lehetséges, hogy már befejeződött" üzenet ugrik fel különböző formában. Ha pedig megpróbálom újra felcsatolni, szintén hasonló hibák vannak, nem is tudom könnyen újra felcsatolni, csak nagyon körülményesen sikerült több leválasztás, újraindítás után. Ha végre sikerül újra felcsatolni, 1 napig tart a csoda, másnap kezdődik előlröl (ha csak újraindítom akkor még jó!) Ilyenkor nem tudok a hálózat felderítésével sem rámenni a NAS-ra (míg legelőszőr az is megy). Küldök pár képet az előforduló hibaüzenetekről:
(próbltam a hitelesítő adatok manuális megadását is, az sem járt sikerrel)

[ Szerkesztve ]

(#66660) crissprivat


crissprivat
senior tag

Köszi, megcsinálom.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#66661) Magnat válasza zAcsKO (#66659) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

próbáld meg ip cím alapján (ugye fix címe van a nasnak?) felvenni a meghajtót, hátha az segít.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66662) zAcsKO válasza Magnat (#66661) üzenetére


zAcsKO
tag

Fix IP van a NASNAK, laptopnak, mindennek.
Először IP cím megadással próbálkoztam, ugyanaz a probléma volt. Két könyvtár volt csatolva Y s Z meghajtóként és két különböző hibát produkáltak, mutatom (változatosak a hibaüzenetek, nem mondom h nem). Még amit próbáltam, hálózati beállításoknál win10-ben ki be kapcsolni a hálózati jelszó kérését, de az sem segített. Ja és az új router 2 db synology mr2200ac, mesh hálózatban.

[ Szerkesztve ]

(#66663) kabar


kabar
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám, amire - ha jól futottam át a hozzászólásokat- akkor eleddig nem volt példa.
Adott egy NAS (DS213+) ami folyamatosan megy, és egy synology router (RT1900AC) van bekötve egy digis bridge-lt modem mögött. Az előző routeremen vettem észre, hogy az általam tudott UPNP-s port forwardokon kívül (távoli elérés, + kölcsönző) egyéb portok is át vannak irányítva. Ezek pedig a 80-as, 5001-es, és a 443-as. Nem egészen értem, hogy miért, ugyanis ezt tudtommal sehol nem állítottam be neki. Van valakinek bármi tippje, hogy ez miért is van?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#66664) Jim74 válasza Lasersailing (#66635) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R.

(#66665) Jim74 válasza AiRLAC (#66638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Ez elég egyszerűek tűnik.
Tehát, ha az eredeti hely a PC és ahova szinkronizálok a NAS, akkor a contribute módban a PC-ről az új file-ok, átnevezések szinkronizálódnak a NAS-ra, a törlések azonban nem. Ha mondjuk a NAS-on törlök valamit, akkor a PC-ről újra fel fog kerülni a NAS-ra, ha a PC-n nem törlöm, ugye? Tehát, ha mindenhol törölni akarok, akkor először a PC-ről törlöm, majd a NAS-ról?
Jól gondolom?

(#66666) Jim74 válasza AiRLAC (#66638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés. Ez fut automatikusan, vagy mindig kézzel kell futtatni a szinkronizálást?

(#66667) Magnat válasza zAcsKO (#66662) üzenetére


Magnat
veterán

És ilyen esetekben tudod pingelni a nast? A hitelesítőadat-kezelőben megvannak a bejegyzések a nasra a beállított accounttal? Különböző hitelesítőadatokkal vannak felvéve a driveok?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66668) zAcsKO válasza Magnat (#66667) üzenetére


zAcsKO
tag

A synology assistant látja ilyenkor is. Pingelést nem próbáltam.
Egyetlen hitelesítő adat volt a NAS-hoz, és a hitelesítő-adatkezelőben be is van állítva. Még egy dolog eszembe jutott, ugyanezek a hitelesítő adatok lettek megadva a Synology routernél is, ami esetleg lehet gond? Amit most megpróbálok , hogy létrehoztam egy másik felhasználót a NAS-on és most azzal vettem fel a meghajtókat, hátha segít.

(#66669) zAcsKO válasza Magnat (#66667) üzenetére


zAcsKO
tag

Még egy érdekesség, a hitelesítő-adatkezelő-ben az eredeti hitelesítő adat amit egyetlen volt a NAS-hoz az a "Windows hitelesítő adatok" között jelent meg, mígy az új NAS felhasználó hitelesítő adatai az "általános hitelesítő" adatok között. Lehet ez a különbség segít megoldani?

(#66670) Multibit válasza kabar (#66663) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom, a NAS-ra bíztad a router beállítását. Az tud ilyet. El kell felejteni ezt a módszert (meg a UPnP-t is) és kizárólag manuálisan portot nyitni a routeren!

(#66671) Magnat válasza zAcsKO (#66669) üzenetére


Magnat
veterán

Jó kérdés, nekem is a Windows hitelesítő adatok között van, sőt most felvettem egy másikat is és azt is Windows hitelesítők között hozta létre ... Egyébként a melóhelyemen nekem is pont ez a jelenség van mint neked, nem is sikerült az okára rájönnöm, de eddig azt hittem, h vmi policy tiltogatja le állandóan a felmappelt drive-okat, de akkor lehet, h mégsem.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66672) zAcsKO válasza Magnat (#66671) üzenetére


zAcsKO
tag

Egy jó másfél órára ki volt kapcsolva a gép, és most egyelőre működik bekapcsolás után. Ha holnap megint nem megy akkor valami időzített szarság lesz és a jóisten tudja mi.

(#66673) Varszegig válasza kabar (#66663) üzenetére


Varszegig
veterán

Na, ezért nem használunk UPNP-t. Soha.

(#66674) AiRLAC válasza Jim74 (#66666) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kézzel fut, de van parancssori kapcsolója mivel minden létrehozott kapcsolat párt tudsz szinkronizálni, ezt beteszed Task schedulerbe és kész is vagy (esetleg első parancsnak egy net use... hogy legyen meghajtó betűjeled hozzá).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66675) kabar válasza Varszegig (#66673) üzenetére


kabar
senior tag

OK. A primitív megoldást választottam. UPNP lekapcs, manuális átirányítás beállít. Ettől függetlenül érdekesnek találom, hogy a NAS címéről indítottak UPNP kérelmet, amit sehol nem állítottam be.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#66676) Elemental


Elemental
addikt

Srácok, megjött az új 8t-s ironwolf. Beletettem a nasba. De egyrészt olyan a hangja, mintha denevérek kergetőznének, és kb percenként olyan, mintha folyamatosan újra akarna indulni, mert felkerreg elég hangosan, mintha megszaladna a bakelitlemezen a tű, másrészt nem villan fel a disk led, és nem is találom a tároláskezelőben. Elképzelhető, hogy hibás? Vagy partíciónálni kell? Már nem emlékszem rá, régen tettem bele lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#66677) kabar válasza Elemental (#66676) üzenetére


kabar
senior tag

Tároláskezelőben hozzáadtad már a lemezt valamelyik tárolókészlethez?

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#66678) Elemental válasza kabar (#66677) üzenetére


Elemental
addikt

Nem, mert nem találom sehol.
3. rackbe tettem.

Gondolom itt kéne keresni.

Itt sincs

De ez úgy nyikorog, mint a beolajozatlan biciklilánc. Lehet, hogy elejtette a futár? Nekem nagyon hibásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#66679) Jim74 válasza AiRLAC (#66674) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.
Próbálgattam ezt a task sceduleres megoldást, de nekem nem igazán akar működni :(.

Nincs valami hasonló program, amiben alapból van automatikus futás?

Jut eszembe, a másik problémám a task scheduleres megoldással, hogy nem tudtam beállítani, hogy minimalizálva fusson, ergo mindig feldobott egy cmd ablakot, amíg szinkronizált.
De ez is csak az ütemezett task kézi indításakor működött, ha otthagytam a gépet futni, akkor nem indította el, hiába tettem 5 perces intervallumra.

[ Szerkesztve ]

(#66680) Varszegig válasza kabar (#66675) üzenetére


Varszegig
veterán

Épp ez a baj az upnp-vel, hogy úgy állítja be a portnyitásokat, hogy nem tudsz róla. Ha kézzel nyitod, akkor tudsz róla. Ha valaminek kell még port, majd kiabál. Eleve ajánlott csak azokat nyitni, amit tényleg szükséges.

(#66681) Elemental válasza Elemental (#66678) üzenetére


Elemental
addikt

Valszeg hibás a hdd, ha beteszem a gépbe, a bioson nem jut túl, állandóan újra indul. Csere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#66682) Snoop-y válasza crissprivat (#66656) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha az a lenyeg, hogy tavolrol torrentet tudjal a NAS-al letolteni akkor figyelhetsz cloudsync-el google drive konyvtarat is. (Nekem igy mukodik)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66683) bigdady válasza Varszegig (#66680) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én nas-nak adtam meg xboxnak portot, kapcsolhatom ki upnp-t? Mást nem látok routerben nyitott volna bármit. Vagy lehet kikapcsolom és nem megy majd vmelyik kamera vagy tv vagy bármi eszköz? :R

(#66684) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!

Synology phpmyadmin a következőt mondja:
phpMyAdmin - Hiba
A konfigurációs fájl helytelen írási engedéllyel rendelkezik!

Egy éve állítottam be, azóta nem nyúltam hozzá. Gondoltam most rá nézek, de ennyi. A weboldal amihez kellett az rendben, de a felületet nem érem el.

Mi lehet a gond?

(#66685) Dzsekó válasza Jim74 (#66679) üzenetére


Dzsekó
addikt

Synology Drive-ot felteszed a NAS-ra, ezután a Drive beállításaiban felveszed "csapatmappa"-ként azt a kötetet, amire szinkronizálni szeretnél. Letöltöd a Synology Drive Client-et, amit feltelepítesz a PC-re. Itt be tudod állítani azokat a PC mappákat, amiket szinkronizálni szeretnél a NAS csapatmappájába (almappákat is meg lehet adni) Én úgy csináltam, hogy SMB-n létrehoztam a mappa struktúrát, és a Drive Clientben csak ki kellett tallózni. Pipálni lehet, hogy törölje a céltárolón a fájlokat vagy megtartsa, ha törlöd a PC-ről. Ki tudod választani, hogy egyirányú legyen a feltöltés. Egy pici hátránya van, hogy rendszer és rejtett fájlokat és mappákat nem visz át, viszont a módosítás pillanatában szinkronizálja a módosult fájlokat. pl. Outlook.pst szinkronizálásához kiváló.

(#66686) Protezis válasza Intelligencs (#66647) üzenetére


Protezis
őstag

AUX IN sincs abban a Focusban? Mert pár ezresért veszel egy jack csatlakozós Bluetooth modult, és onnantól egy új világ nyílik meg számodra. No offense. :)

(#66687) Jim74 válasza Dzsekó (#66685) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, megnézem. :R

(#66688) AiRLAC válasza Jim74 (#66679) üzenetére


AiRLAC
addikt

5 perc minek? Nekem naponta egyszer futott, munkaidő végén. Mostanában meg elindítom pár naponta.

Itt egy leírás

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66689) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Sziasztok! Azt hogyan tudnám megoldani, hogy egy Android eszköz külső sd-kártyáján lévő mappákkal (kb 100gb adat) szinkronizáljak (oda-vissza) automatikusan egy, a NAS-on lévő mappát? A DS cloud appnak ha jól látom van ilyen funkciója, de eléggé szidják.

(#66690) Magnat válasza Dzsekó (#66685) üzenetére


Magnat
veterán

Azért ha van egy pár gigás pst állományod, elég jó hálózati forgalmat lehet generálni ha minden bejövő mailnál küldözgeti, pláne wifin :)

Illetve a csapatmappánál észnél kell lenni, mert közösen szerkesztett fileok esetében ügyesen taccsra lehet vágni más munkáját (ha nem Synology Officet használ mindenki).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66691) Dello79


Dello79
aktív tag

Sziasztok !

Az jól értelmeztem, hogy ha bekapcsolom a synology DSM-ben a tűzfalat, akkor nem működik a QuickConnect ? viszont pont azért akarok QuickConnect-et használni, hogy ne kelljen portot nyitni.. :F van aki be tudta úgy konfigolni a tűzfalat, hogy működjön a QuickConnect ? Vagy csak úgy tudom elérni a NAS-t port nyitás nélkül ha VPN-t használok ? ha viszont VPN-t használok már értelmetlen a DDNS ..

-

-

(#66692) Magnat válasza Dello79 (#66691) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

"ha viszont VPN-t használok már értelmetlen a DDNS .." - és ddns nélkül milyen címre állítod be a vpn-t?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66693) Intelligencs válasza Protezis (#66686) üzenetére

AUX lehetőség van, de jack gyárilag nincs, ki lehetne építtetni szervizben. De minek, amennyit autóval megyek, arra jó az MP3 CD is.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#66694) bigdady


bigdady
nagyúr

Egyébként az miért van hogy nas-ról filmet nézni egy másik (wifi) hálózatról belépve akadozik a 720p is, de belső saját hálón hasít a 1080p is? Nem bírja a nas csak hálón belüli stream-et? :U (plex-en is ugyanez van)

[ Szerkesztve ]

(#66695) Dello79 válasza Magnat (#66692) üzenetére


Dello79
aktív tag

"ha viszont VPN-t használok már értelmetlen a DDNS .." - és ddns nélkül milyen címre állítod be a vpn-t?
_ Jogos , úgy gondoltam, hogy az Asus routerem oldja meg a DDNS-t valamint a VPN-t , így valóban pontatlanul fogalmaztam.. a Synology DDNS-e így értelmetlen .

(#66696) dkess válasza bigdady (#66694) üzenetére


dkess
őstag

Az a másik WiFi háló azt jelenti, hogy interneten keresztül? Ezer oka lehet - pl. kevés az internet feltöltésed a NAS oldalán. Avagy transzkódolás izzasztja a vasat.

Tanúsíthatom bírja a stream -et a NAS. Pl. egy DS218+ transzkódolással is internet irányában (FullHD -t is simán).

Egyébként az ilyen Plex/Emby -ket az is "t@könrúghatja", ha a globális/felhasználónkénti/eszközönkénti sévszélességlimit rosszul van beállítva (avagy auto -n hagyva rosszul érzékeli azt). Egyfelől lehet kevés a beállított érték - másfelől, ha a videó ezt meghaladja (bármelyiket), akkor csak e miatt is transzkódolhat (holott nem kellene) ...

(#66697) bigdady válasza dkess (#66696) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szabad 70mbps le fel meg van mindkét helyen. (720-re azért az combos :))
Transzkódolás alatt mit értesz? Az nem számít akkor belső hálón? (syno 214 play)

[ Szerkesztve ]

(#66698) dkess válasza bigdady (#66697) üzenetére


dkess
őstag

Azért attól is függ használja-e valami még azt a 70 Mbps -t. Persze ez elég lehet a FullHD remux -okra is akár, de mondok egy példát: amennyiben mondjuk 4000 aktív torrent -el terheled agyon a CPU-t/HDD -ket/feltöltésed, akkor ne várj internet felé akadásmentes 720p -t (meg amúgy semmit sem :) ) ...

A transzkódnak sokféle oka lehet. Amennyiben jól tudom, akkor a syno 214 play támogat hardveres transzkódolást. Persze kivéve a Plex -et, ha nincs Pass -od hozzá (kifizetve). A szoftveres transzkód pedig hullává gyilkolja a HDD -t (meg persze azt a kicsi Atom CPU -t is) azon a köteten ahová a transzkódolási cache mappa van állítva (szó szerint - eszméletlen darálást tud olyankor csinálni - a HW transzkódot meg kb. észre se veszed ...) ...

Nézd meg, hogy lejátszás közben van-e transzkód. (angol "transcode" -nak írja). Amennyiben van, akkor ki fogjuk találni az okát és megnézzük, hogyan lehet elhárítani. Sokszor olyan hülyeségek lehetnek, mint egy nem támogatott felirat formátum (pl. VOBSUB, ASS/SSA, PGS stb.) a lejátszó eszközön. Ekkor pl. egyetlen egy bejegyzéses forced sub bejegyzés miatt az egész videót transzkódolja ... Azonban rengeteg ok lehet - most látatlanban találgatni egyelőre nem szeretnék. Mondjuk inkább egy "elnézett" sávszélesség limitre gyanakszom ennyi info alapján ...

Egyébként ugyanazzal az eszközzel próbálod belső LAN -on és interneten keresztül is? A másik WiFI helyén az internet sebessége milyen?

(#66699) bigdady válasza dkess (#66698) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet felirat volt igazad van, a szinkronosokat fullhd-ben is viszi még e nem playes 214 is :R

[ Szerkesztve ]

(#66700) ArGa


ArGa
csendes tag

NAS DS412+ van nálunk és nem tudom a mélyebben lévő mappákat korlátozni a különböző felhasználók elől.
Pl
Munka (fő)
1könyvtár - alatta 3,4,5 könyvtár
2könyvtár - alatta 6,7 könyvtár

Szeretném ha
A felhasználó 2-es könyvtárat és alatt mindent látna
B felhasználó 4,5 könyvtárat
C felhasználó 3,4 könyvtárat

Ezt lehet, hogy nem lehet megoldani??? :Y :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.