Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) Dany76 válasza dkess (#66397) üzenetére


Dany76
tag

Köszönöm az aprólékos leírást. Amint lesz kis időm utána is nézek. 2 napom ráment eddig :-).

(#66402) Immy válasza Immy (#66325) üzenetére


Immy
őstag

Használta már valaki UWP DS video alkalmazást?
Most nézem hogy end of life, de jól működik még.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#66403) Magnat válasza Immy (#66402) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, valszeg így is túlzásba vitték a supportot ha alapvetően telefonokra lett kitalálva :)
Most feltettem próbaképpen, tényleg műxik bár nekem egy kicsit sokat gondolkozik a műveletek között (win10).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66404) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Költözés után vagyok nagy a rumli de a rendszert már beélesítettem.
Új Digi optikai előfizetés. ( 1000 / 300 amit hoz is , nincs NAT )
ONT bridge módban és az utána kötött EdgeRouter4 végzi a hálózat kezelését.
Eddig nem foglalkoztam a port forward-al mert az előző lakásomban a Telekomos ONT elég fapados volt....
Most viszont be kellene állítanom, hogy mind a 2 NAS-on futó DS kilásson a netre és aktív legyek a virágboltok számára.

Valaki segítene "szájbarágósan" mert nem teljesen világos nekem ezt a port átirányítás dolog.


A WAN interfész az alap, ahol a netet kapom az ONT-tól.
LAN1+LAN2 összefogva bridge-ben ezért br0 a másik port ahol kilépek a belső hálóra.
"Hairpin nat" és "Auto firewall"-t kell engedélyezni....ez ok.

A DS-ben az eredeti port az 16881 amit ugye át lehet írni....
Ez kell beírni az "original port" mezőbe ?!

"Protocol" mezőt TCP-re állítom.
"Forward-to address" a NAS IP címe.
"Forvard-to port"...az infó szerint ha nem töltöm ki , akkor az eredetit fogja használni.....de mit is ?

Na itt vagyok elveszve.
Nem vagyok teljesen analfabéta de ezt most nem vágom. :(

A NAS-on jelenleg így fest :

TCP portot gondolom érdemes átírni de mire ?
Valamint kell ilyen esetben az UPnP engedélyezés ?

Köszönöm előre is a válaszokat !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66405) dkess válasza Borisz76 (#66404) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Nem ismerem a EdgeRouter4 -t, de a DHCP Reservation be van állítva. Azaz az, hogy a router MAC cím alapján mindig ugyanazt az IP -t ossza a NAS -nak? Pontosabban a NAS -oknak? :)
Mind a kettővel menne a virágbolt is? Persze nem akadály - majd külön portokat kell állítani nekik ...

Egyébként, ha kézzel töltöd ki, akkor én a "Forvard-to port" -ot is kitölteném (akkor is, ha ugyanaz). Biztos ami tuti.

A TCP port legyen egy tetszőleges magas(abb) szám (akár 30000 felettieket). A NAS -okon különbözzön a beállított érték és a routeren ennek megfelelően kell állítani a port forward -ot (azaz adott IP -re azt a port -ot továbbítsd ami az adott IP -hez tartozó eszközön beállítottál).

Az "UPnP engedélyezés" (ezt nem tudom, hogy a router -en is engedélyezve van -e), ha mindent manuálisan állítasz, akkor nem kell. Amennyiben engedélyezve van, akkor amit a DS -ben beállítasz az automatikusan áttöltődik a router -re és a fentebbi router beállítás alapján a router automatikusan nyitni fogja a tűzfalat is. Ezt egyébként a DSM -ben a Vezérlőpult/Külső hozzáférés/Router beállítása fül alatt tudod is majd ellenőrizni. Sőt itt is tudsz felvinni dolgokat akár manuálisan is és majd UPnP -n áttöltődik az is.

Avagy ahogy írtam a "B terv", hogy mindent manuálisan állítasz a router -en - a DS -ben meg kikapcsolt UPnP mellett csak rögzíted a port számát ...

(#66406) Magnat válasza Borisz76 (#66404) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

upnp nem kell, original port amin meg akarod szólítani a nast, protocol legtöbbször tcp (de pl openvpn-nél udp, de itt írja, is, h tcp port, tehát elég a tcp), address ahogy mondtad is a nas címe, a forward to port pedig amelyik porton várja a nas a kéréseket, én úgy csinálnám, h az egyik nas DS portja maradna 16881-en, és akkor mind a két mezőbe ezt írd, a másikat állítsd 16882-re és mind a két mezőbe írd azt.

Csak h világos legyen, mire jó ez a port kavarás, tegyük fel, h a nason nem lehet állítani az 5000-5001 port párost, így ha mind a két nasodat el akarod érni kintről, akkor azt tudod csinálni, h az original port az egyik nas esetében lesz 5000 és 5001, a forward to port marad ugyanez, míg a másiknál az original port 15000-15001, de a forward port marad 5000 és 5001. Így a két nast külön meg tudod kintről szólítani úgy, h
https://egyiknasom.synology.me:5001
https://masiknasom.synology.me:15001

És akkor a router a port alapján tudja, h melyik nasra kell irányítani a forgalmat, de mindkét esetben az 5001-es portjára fog menni.
Alapvetően én azt javaslom mindig, h ha lehet, akkor az original és a forward to port egyezzenek meg, mert lehet belőle bonyodalom bizonyos esetekben.

Jah és persze a nasoknak legyen fix címe vagy a routerben foglalva vagy a nasban beállítva.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66407) lewisfm válasza Immy (#66402) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Valamint nem játszik le videókat, ha nem ismeri a CODEC-et (az audió) hozzá (DTS, True Audio).

Részemről folyamatban van egy klón készítése, ami a VLC engine-jét használja, de amilyen egyszerűen tűnt, olyan sok a feladat benne.

A Video Station API-jának a szükséges részét már feltérképeztem, s implementálam is C#-ban, azonban a következő hiányosságokkal küzdök:
- 2FA / OTP belépésnél a következő bejelentkezés során hiába lett megadva, hogy megbízható a kliens, újra kéri az OTP kódot. DSM 6 alatt megjegyzi a megbízhatónak a klienst, DSM 7 alatt nem.
- QuickConnect belépést nem tud
-Bizonyos esetekben proxy mögül nem működik

Jelenleg a klienst fejlesztem,az is UWP-s app lesz, ha egyszer elkészül, de ebből fakadóan remélhetően XBox-on is futni fog.

kb. 20-30 munkanap alatt be is tudnám fejezni, de egyszerűen nehezen szakítok ki ennyi idő.

(#66408) Multibit válasza Borisz76 (#66404) üzenetére


Multibit
veterán

Original port - amit a routeren megnyitsz a nagyvilág felé
Forward-to address - a NAS-od IP címe (természetesen előtte gondoskodj róla, hogy az állandó legyen)
Forward-to port - a belső port, azaz a NAS-on megnyitott port

A két NAS-nak két külön portot kell nyitni! A original port és a forward-to port lehet azonos.

Amúgy az ER4-en miért bridgelted a két LAN portot? Abban a routerben nincs switch chip! Így a bridge-et sajnos nyers CPU erőből kénytelen kezelni. Én inkább külön switchet vennék.

(#66409) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy DS116 + RT-AX88U páros, 500 nettel!
A routerben semmit nem állítottam, csak a NAS-t fix ip-re!
A feltöltési sebességem, teljesen random módon változik, van amikor konkréten
nulla, van amikor megy maxon, van amikor pár kbyte...

Erre van valami megoldás? Lehet ezt valahol állítani?

(#66410) Declare válasza Intelligencs (#66346) üzenetére


Declare
őstag

Nagyon köszi!

Winyóból gondolom érdemes a NAS lemezt venni ugye? Pl a WD red 4 TB lemezt néztem ki és indulnék 2x 4 TB al.

Wifi routerből elakadtam az Asus AX92U és Asus58U között :F Az egyik 75 a másik 45. Igazából ezt a 45k amennyit gondoltam a legelején a routerre, csak most elbizonytalanodtam....elvileg a hatótávja miatt csábít az AX92U, de 75k meg lélektanilag (is :D ) sok.....Ahhoz a 45k is sok viszont, hogy utána meg bosszankodjak, hogy a teraszon nem tudok netezgetni :( segítsetek :))

(#66411) Magnat válasza Faresz29 (#66409) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

feltöltési sebesség mármint honnan hova, milyen eszközről, milyen protokollon?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66412) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A Hyper Backup amit létrehoz saját fájlformátumú mentés, az tömörítve van vagy a fájl mérete egy az egyben azonos a NAS-ról átmentett adatmennyiséggel?

A kérdés azért érdekes számomra, mert szeretnék egy biztonsági másolatot a NAS-ról, amiben jelenleg 2x4TB RAID1 lemez van. Otthon van elfekvőben 2x2TB WD Black lemez és egy 3TB-os Ironwolf. Vagy ezeket használom fel vagy eladom őket és veszek egy 4 TB-os (vagy esetleg nagyobb) lemezt a backupnak.
A tárhelyen kb. 1,4 TB adat van, de ebből jelenleg kb. 1 TB ami pótolhatatlan és mindenképpen szeretném menteni.

(#66413) Faresz29 válasza Magnat (#66411) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Szia!

A Download Station-t használom!
Kb. 2TB film, amit folyamatosan vissza kéne töltenem...

(#66414) dkess válasza lewisfm (#66407) üzenetére


dkess
őstag

Érdekes projektnek hangzik. Igazából azt érdemes hozzátenni, hogy a DD/DTS tandemből csak a sima AC3 -at támogatja már jó ideje és azt is sztereóra butítja. Ami mobileszközön (telefon/tablet) még elmehet, ha nem akarod pl. TV -re kirakni házimozi rendszerrel.

Érdekes, amikor még foglalkoztam vele, akkor én a másik oldalról közelítettem ... Azaz a szerver oldalon az ffmpeg oldalról meghekkelve a dolgot. Működött is a dolog csak kb. minden Video Station (talán DSM is) verziófrissítéskor ment "dev0 -ba" az egész ... Aztán egyre körülményesebbé is vált a dolog és már a fenének sem volt kedve ezt állandóan lekövetni. Aztán lett belőle ez a logika:

- azok, akik tableten (vagy mobiltelón - de azon nem szoktak) néznék, azoknak maradhat a DS Video. Mindenből van AC3 sáv és sztereóra elmegy ...
- TV -kre: Emby.
- PC/laptopokra: Kodi (pl. WebDAV -al interneten keresztül).
- én speciel mobilra BubbleUPnP -t használok. Ezzel távoli helyeken is tudok mobilon vagy akár TV -re kiküldve (akár DLNA -n vagy képernyőtükrözéssel is fullscreen móddal is akár, de mondjuk inkább csak DLNA -t használom).

(#66415) Lasersailing válasza Nixon18 (#66412) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Épp mostanában állítottam be én is, ezek alapján a tapasztalataim:
- Ha csak egyverziósat használsz, az nem tömörít semmit, csak átmásolja (cserébe ha meghal a NAS, akkor rádugod egy win-es gépre és megvannak az adataid)
- próbáltam többverziós mentést is, az első után 10 GB (kb. 10 videó) adatot az első verzió után 16 GB-ra "tömörített". Szerintem a videóformátumot nem tudja tömöríteni, de úgy gondolom, hogy "felkészül" a többverziós mentésre és a miatt foglal el ennyivel több helyet. A második verzió után (tesztből egy pár kb-os txt-t tettem mellé) viszont nem nőtt az elfoglalt hely.

De a legtutibb, ha beállítod egy kisebb mappára, néhány jellemző file-ra és kipróbálod. Valószínűleg egy doc, xls file-t tudna valóban tömöríteni is.
Én úgy gondolom, hogy a többverziós mentés nagyon eszi a tárhelyet (ami persze érthető is).

(#66416) Alex91 válasza Declare (#66410) üzenetére


Alex91
félisten

Ekkora meretbenimkabb Purple, SkyHawk, IronWolf, es minel tobb gari!

Nagyon nincs valasztasod, ha sokallod az arat, akkor azt kell venni, amit meg tudsz fizetni...
(Esetleg MaCS_70 kollegat kerdezd, neki mindkettovel van tapasztalata!)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66417) Magnat válasza Faresz29 (#66413) üzenetére


Magnat
veterán

Szóvak akkor torrentről van szó, hát pl azért, mert ingadozik a net sebesség vagy mert néha többen töltenek tőled, néha kevesebben, máskor meg senki ... én nem a DS-t használom, de sztem maximalizálni ott is lehet.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66418) andras31


andras31
újonc

dsm 7.0-nál látok olyan hibát, hogy a http felhasználó jogosultságai visszaállnak "READ"-re a shared folder-eknél, ha eredetileg "READ/WRITE" volt, akkor is, és elég hozzá a nas újraindítása...

tapasztalta ezt valaki rajtam kívül is?

(tudom, béta...)

[ Szerkesztve ]

(#66419) Declare válasza Alex91 (#66416) üzenetére


Declare
őstag

Köszi!

Miért jobb a purple? A red az elvileg direkt NAS winyó nem? :F Seagate is jó, de ne hozz zavarba, hogy még többet írsz :D . Árban nagy különbség nincs köztük...WD nekem szimpibb márka (csak úgy, hallomás, semmi konkrétum), de ha azt mondjátok, inkább a Seagate hallgatok rátok.

Megkérdezem a fórumtársat, köszi ;) (pont azt írtam, hogy nem arról van szó, hogy az AX92U-ra már ne lenne pénz, csak azt már tényleg sokallom...de ha a 15-20k difivel hosszú távon érezhetően jobban járnék, úgy hogy nem egy online játéktermet üzemeltetek, akkor azt veszem....ha nem muszáj, akkor viszont nyilván nem....persze ez nem könnyű kérdés, de azért vagyok itt :))

(#66420) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Synology DS220+ mellé ez a szünetmentes tápegység jó lesz?
[link]

20 éve a Prohardveren

(#66421) PeterPH válasza odrif (#66420) üzenetére


PeterPH
senior tag

DS218+ mellett hibátlanul teszi a dolgát.

(#66422) Thusor válasza odrif (#66420) üzenetére


Thusor
őstag

Én is két ilyet használok a DS218+ és a DS1618+ készülékekhez. Teljesen kompatibilisek a NAS-al.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#66423) dkess válasza Declare (#66419) üzenetére


dkess
őstag

Azért, mert a Red -ek 6 TB és alatta SMR -esek. Jók a Red -ek 8 TB és felette - most már Red Plus -nak hívják ezeket meg persze vannak a Red Pro -k is, de az már más tészta. NAS -ban nekem is Red -ek vannak: 2*8 TB és 3*10 TB. Ezek nagyon jók.

Ugyanakkor kisebb méretben IronWolf. 4 TB -os méretben én is IronWolf -ot vettem - igaz ez nem NAS -ban van, hanem kis PC -ben ...

AX92U/AX58U témakörben meg gyere át a milyen routert topikba - vagy akár az Asus routeresbe. Az se baj, ha írsz majd oda néhány részletet ami által hasznosabb tanácsokat kaphatsz majd ...

(#66424) Bishop1 válasza Dany76 (#66351) üzenetére


Bishop1
tag

Szia! Én elengedtem ezt a megközelítést és fordítva fogtam hozzá. A NAS be van csatolva egy Nvidia Shield-be mint héttértár és azon fut a szerver. Minden fasza és stabil. Gyak csak 4K HDR-t töltök le.

(#66425) Declare válasza dkess (#66423) üzenetére


Declare
őstag

:R
jártam már ott, de igazából nem tudtam dűlőre jutni router ügyben :(

(#66426) Intelligencs válasza Declare (#66425) üzenetére

Nálam nagyobb WD Red fan nem létezett. De már megtértem a Seagate Ironwolf rendhez. A backup NAS-ba olyat vettem, és már csak azt ajánlom. A WD kissé elkurvult sajnos. :( Mondjuk a purple még jó lehet.

A router téma itt eléggé off. Nekem AX92U van. Hibátlan. De valószínűleg az AX58U is az lenne. Mondjuk nálam két lakást kell lefedni, egy 90 m2-est meg egy 40m2-est. Ezt hibátlanul lefedi az AX92U, igaz, nagyjából pont középen van. Ha egy router le tudja fedni a területet, akkor az AX92U az. Esetleg vedd meg online rendeléssel. Ha mégsem fedi le egyetlen router, akkor állj el a vásárlástól, és oldd meg két darab AX56U-val meshben.

The Amiga, Born a Champion

(#66427) Immy válasza lewisfm (#66407) üzenetére


Immy
őstag

Mivel szerver oldalon ellenőrzi a 2FA ezért onnan kell kapni egy olyan tokent vagy session ID-t, ami nem jár le és azt kellene letárolni.
Quickconnect bejelentkezésnél fontos hogy a teljes hálózati forgalmat jól kezelje le, mert először megy a quickconnect címre majd onnan redirect egy másik címre ahol elvileg már bizonyos szolgáltatások ki vannak publikálva. Azt kéne megnézni hogy synology-nak van-e quickconnect repository vagyblibrary-je ami elintézi neked a teljes hálózati stack-et.

Proxy-nál az a kérdés hogy milyet használsz. Explicit, inplicit, transzparens, wpad-al vagy máshogy akarod kezelni stb.

A security részében tudok segíteni ha kell :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#66428) Magnat válasza Immy (#66427) üzenetére


Magnat
veterán

A Quickconnect egyébként csak az autentikáció idejére hajtja át a forgalmat a Syno szerverén és utána összetunnelezi vhogy a két végpontot vagy ha letöltök 2TB adatot akkor mind rajtuk keresztül jön?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66429) Dany76 válasza Bishop1 (#66424) üzenetére


Dany76
tag

Ennyire nem akartam belemerülni egyszerűen filmeket akartam nézni otthoni tv-rol illetve kívülről hozzáférni. Én nem akarok 4K filmeket nézni az FHD bőven elég amire kell. De közben megoldódott a dolog jó hülye voltam. Megpróbáltam külső hálózattal megnézni és lás csodát ment. És mikor visszacsatoltam a belső hálózatra megint akadozott. Aztán megnéztem a TV wifi kapcsolatát 5GHZ -rol átraktam 2,4 GHZ és minden cool. Valószínűleg a 6 éves TV-n nem stabil az 5GHZ wifi pedig csak kb 3 méterre van a routertol. Én hülye nem próbáltam ki előbb pedig erre is figyelmeztettek. :W

Ezúttal is köszönöm mindenki türelmét, segítség. Arra is jó volt hogy sok új dolgot tanultam ezen a téren. Nagyon hasznos infókat kaptam amit utólag be tudtam állítani :DD

(#66430) Magnat


Magnat
veterán

Nem szeretném feléleszteni a Transmission-DS hitvitát (aki csak ezért válaszolna az inkább ne tegye pls), de van esetleg vkinek tapasztalata ugyanazon a vason mindkettővel? A 218 PLayen nem nagyon foglalkoztam azzal, h max 20MB-ot tudott a TR bár gyanús volt, h vmi nem kóser mert sokkal többet kéne hoznia, de most a 718+-on sem hoz többet és a cpu alig van terhelve, de most csak kipróbáltam a DS-sel és érdekes módon az a torrent ami jött mondjuk 12-16MB körül TR alatt, az DS alatt csúcson jött 40-nel is, de tegnap egy másik filmet próbáltam ami DS alatt olyan 60-70MB-tal jött, TR alatt meg talán 20-szal. Tudom, h a 60-70 sem acélos, de lehet h éppen nem is volt annyi szabad seed, h a giga környéke meglegyen, inkább a két app közötti különbség zavar, lehet vmi TR beállítás ami ilyen alacsony sebességet okoz? Port be van irányítva, speed limitet próbáltam már beállítani is meg korlátlanon is hagyni de nem volt változás.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66431) Intelligencs válasza Dany76 (#66429) üzenetére

Sajnos a tévék 5GHz-es wifije érzékeny arra, hogy milyen csatornán van a wifi és milyen széles az a csatorna. Ha a routered automatán kezeli a wifit, akkor van ez a "nem stabil az 5GHz" jelenség. Fixáld 36 és 48 között valahol, és állítsd előbb 40MHz-re, ha nem bírja, akkor 20MHz-re. 2.4GHz-en az a baj, hogy ha sok a konkurens hálózat, akkor akadni fog a nagyobb bitrátájú film (legalábbis nálam akadt).

Nekem ezen a beállításon hibátlan az 5GHz, előtte hónapokig szenvedtem, és nem jöttem rá miért van.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#66432) Sanyi.mTs válasza need (#66342) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én a 2 faktoros belépést is beállítanám.

(#66433) Met


Met
nagyúr

Augusztusban volt két éves a NAS-om.
Kivegyem a HDD-t ellenőrizni (Live linux + valami segédprogram) vagy felesleges mert a DSM-be meg tudom nézni és a HD Sentinel-t is sikerült beüzemelni, azzal is rá tudok nézni időnként.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66434) Csabi1984


Csabi1984
addikt

4TB Ironwolf beüzemelve :D :D Halk és gyors!

(#66435) Multibit válasza Magnat (#66430) üzenetére


Multibit
veterán

Nézd meg htop paranccsal, hogy DS alatt a DS718+ J3455 CPU-jának hány magja terhelődik!

(#66436) Borisz76


Borisz76
veterán

Köszönöm mindenkinek a kimerítő választ.

Pakolászás, szerelés , takarítás közben rádió hallgatás és PC-ről router állítgatás , b@szlatás....
A lényeg, hogy sikerült megoldani és a virágboltban aktívnak látszódom már, forgalom is megy felfelé.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66437) lewisfm válasza Immy (#66427) üzenetére


lewisfm
aktív tag

A Syno féle DS Video (UWP) és a szerver oldalon a Video Station szoláltatás közötti kommunikációt le lehet halgatni a Fiddler és a hozzá tartozó, de külön telepítendő loopback segítségével.

Azonban a 2FA / OTP kommunikáció egy része valamiért rejtve marad, illetve nem egyértelmű, ugyanis cookie-kat is használ, nem csak paramétereket (akár header,akárURL encoded formában).

DSM6 alatt sikerült összehozni, de DSM7-nél valamit változtattak, s az a mód, amit kikisérleteztem, nem működik.
Valami biztonsági javításnak tűnik, s DSM6 alatt véletlenül annak a hiányosságát használhattam ki.

A DS Video (UWP) app azóta sem változott, viszont az mégis képes magát a megbízható kliensek közé felvenni.

Sajnos a Syno ezt a részt a login folyamatban csak kb. 30%-ban dokumentálta le, azt is csak a File Station és a Surveillance Station dokumentációjában.
---
A QuickConnect féle kapcsolat felépítést is sikerült már részben megfejtenem, majd meglátjuk.
---
Még a Note Station és kliense kommunikációját akarom megfigyelni a login során, mert az az egyik legegyszerűbb megvalósítás, s nem UWP-s alkalmzás, hanem natív, tehát a kommunikációjánaka figyelése egyszerűbb, s kevesebb lépés marad rejtve.
---
Azonban a C#-os alap + Video Station kliens library-m már most is azegyik legteljesebb, ami elérhető. :)
- Login / logoff
- Library lekérése
- TVShow típusú library-ba tartozó sorozatok lekérése, epizódok lekérdezése
- Ugyen ez, csak szimpla mozifilmekre
- Mappa struktúrában is le tudom kérni
- Borítók, s egyéb metaadatok lekérdezése, rating kezelés
- Video stream megynyitása, streamelése (direkt play, remux, transcode, audio sáv megadása), lezárása
Ezt PoC-ban VLC engine segítségével saját UWP-s app-ban már le is tudom játszani, a belső éskülső feliratokkal együtt.

Szóval az építőkockák lényegében megis vannak.

U.I.: A VLC-től is kaptam liszensz engedélyt az engine felhasználására, ugyanis normál felhasználására kell az engedélyük.
---

Költő kérdés:
Ha én ezt egy személyben képes vagyok megcsinálni, akkor a Syno mért nem? Ciki, hogy van egy egész jó Video Station média szerverük, de lényegében csak Android alá van normális kliensük, s az is csak akkor működik jól,ha az MX Player-t i telepítem és a hozzá való custom CODEC-et is.

Ilyen support-tal a Video Station egy félkész, de lényegében használhatatlan média szolgáltatás.
Nem csoda, hogy a Plex-et, vagy az Emby-t választják helyette.

(#66438) Declare válasza Intelligencs (#66426) üzenetére


Declare
őstag

Köszönöm!! :)

Na akkor a következőre jutottam:
-Eslőre 2 db [SEAGATE IRONWOLF 4TB 64MB 5900RPM SATA 3 ST4000VN008] - AQUA webshopban 37k (ez akkor zsír ugye? :) először lesz így 2TB biztonságos tárhelyem és később egy újabb 4TB vel már 6TB-m lesz ha kell)
- DS420+ ugyancsak AQUA
- Asus AX58U router (arra jutottam, h nekem ez elég kell, h legyen)

Megbízható bolt az Aqua? (pl ha gari probléma van vagy ilyesmire gondolok)
Szünetmentes kell a nashoz? (értem, h erősen ajálott, de ha elsőre nem lesz, majd csak később, hordoz az magában valami kockázatot? (pl. valamilyen hardveres hiba, ha pont használat közben elszáll az áram)

köszi szépen mindenkinek az eddigieket is :R :R

[ Szerkesztve ]

(#66439) Magnat válasza Multibit (#66435) üzenetére


Magnat
veterán

2-3, mint ahogy a Transmission esetében is - ami tudom, elvileg 1 szálas de ezexerint mégsem :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66440) Multibit válasza Magnat (#66439) üzenetére


Multibit
veterán

Igaz, én nem Intel procis NAS-on torrentezek, de akármennyire volt leterhelve a Transmission, a két magból az egyik mindig izzadt, a másik meg malmozott :((

(#66441) Dany76 válasza Intelligencs (#66431) üzenetére


Dany76
tag

Köszi a tanácsot. Ezt mindenképpen kipróbálom.. :R

(#66442) AiRLAC válasza Declare (#66438) üzenetére


AiRLAC
addikt

4TB lesz két lemezzel, majd 8TB hárommal (3.6TiB és 7.2TiB). Szünetmentes ajánlott, de 1-2 hónapig kibírod nélküle ha egyébként nincs gyakran áramszünet/ingadozás felétek.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#66443) Alex91 válasza Declare (#66438) üzenetére


Alex91
félisten

4 TB-al kezdesz vedve... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66444) Borisz76 válasza Declare (#66438) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

2*4 Tb lemezzel kezded.
A kötet legyen SHR.
Lesz 1 db köteted 4 Tb kapacitással.

Idővel mellé dobsz egy 3. lemezt is ami mondjuk 4 Tb-s....
Kötetet BŐVÍTED és a kapacitásod felugrik 8 Tb-ra.

Ugyanez egy 4. lemezzel ami szintén 4 Tb-s...
BŐVÍTÉS-t követően 12 Tb lesz a hasznos tárhely.
RAID kalkulátor -ban tudod nézegetni hogyan is alakul a lemezek hozzáadásakor a tárhely.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66445) Magnat válasza Multibit (#66440) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk az is fura annak a fényében, h a DS is TR alapú..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66446) Alex91 válasza Borisz76 (#66444) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy inkabb vegyen a 4 TB-nal nagyobb kapacitasut, kesobb egyszerubb tarhelyet boviteni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66447) Declare


Declare
őstag

Igen, köszi mindenkinek, igazatok van, rosszul mondtam :B

Nincs szükségem jelenleg annál nagyobb tárhelyre. 4 TB jelenleg untig elég, ha kell akkor meg tök könnyen növelhető jelentősen :R

(#66448) Multibit válasza Magnat (#66445) üzenetére


Multibit
veterán

Itt van egy htop screen. Ahogy írtam korábban...

Másnak is feltűnt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#66449) Magnat válasza Multibit (#66448) üzenetére


Magnat
veterán

Jah persze, nem azért mondtam mert nem hiszem el, sőt én is úgy tudtam h a TR 1 szálon dolgozik, csak ha az igen, akkor azt gondolnám , h a DS is ... Közben elkezdtem nézegetni egy htop doksit, mret én azt hittem, h a cpu alatti szám azt mutatja, h hány magot használ, de valszeg nem, hanem h melyiket ... és akkor majd megnézem újra, h pontosan melyik mit mutat nálam.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#66450) Immy válasza lewisfm (#66437) üzenetére


Immy
őstag

Amire te gondolsz fiddler használat esetén bizonyos esetekben működik a hálózati forgalom áttekintése:
- ha az alkalmazás http-n kommunikál
- ha az alkalmazás https-en kommunikál és nem használ tanusítvány ellenőrzést

Sikeres azonosítás után kap egy session cookie-t, amit a server ad majd sikeres jelszó beírás után a kliensnek. Láthatod a http response header-ben Set-Cookie... paraméterrel. URL-ben nem szokás (nem javasolt) session azonosítót tárolni biztonsági és egyéb okok miatt.

Ha gondolod security oldalról letesztelhetem mielőtt publikálod.

Az okfejtésed nagyon jó, nem lenne túl nagy erőfeszítés a gyártónak. Amit én látok hogy szoftver oldalon nagyon kevés erőforrással dolgoznak vagy egyszerűen máshova teszik a hangsúlyt. Pedig úgy gondolom elégedett felhasználói bázissal könnyebben tudnának új piacot szerezni. Lásd más (telefon) gyártóknál fanatikusok megveszik a gyárnak az összes termékét csak azért mert rajt van a logo és kíváló minőséget gondolnak mögé.

Nekem ami nagyon szokott hiányozni az a custom felirat hozzáadása. Van egy olyan sejtésem hogy ez is valamilyen licenc probléma miatt lehet így, de nagyon kényelmetlen, hogy 2021-ben egy teljesen alap feature mint a felirat hozzáadására nincs lehetőség úgy, hogy az opensubtitles.org-al elvileg össze van integrálva tehát onnan ugyanúgy képes behúzni az .srt feliratot....

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.