Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) Sanyi.mTs válasza VGYke (#67649) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Én ki szoktam venni a HDD-ket, kiszerelem a hátsó ventit és kifújom levegővel, ha úgy látom, akkor ecsettel rásegítek a takarításra. A ventit meg ecsettel tisztítom.

(#67652) Bence5656 válasza Magnat (#67648) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Igen, ugyan ez.

(#67653) Intelligencs válasza VGYke (#67646) üzenetére

Szétszedem, és palackos sűrített levegővel kifújom. De csak ha épp valami dolgom van vele, kifejezetten tisztítási célból nem szedem szét. Az előző NAS-t 7 év alatt jó ha háromszor-négyszer takarítottam ki.

Bent van egy szekrényben, fent a magasban, zárt ajtók mögött, túl sok por nem megy bele. Ha lent lenne a földön, szabadon, akkor lehet, hogy rendszeresen szétszedném.

The Amiga, Born a Champion

(#67654) Magnat válasza Bence5656 (#67652) üzenetére


Magnat
veterán

Ki a netszolgáltatód? Szolgáltatói routerben port forwardolsz vagy bridgben van saját eszköz?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67655) blakey válasza VGYke (#67646) üzenetére


blakey
titán

3 havonta a HDD-ket kiveszem és kifújom sűrített levegővel vagy kompresszorral. HDD-ket is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67656) dkess válasza Bence5656 (#67645) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben a külső IP -d ténylegesen soha nem változna (azaz fix lenne), akkor DDNS -re sem lenne szükség, mert a konkrét IP értékkel mindig elérnéd a NAS -t.

Az utolsóelőtti bejegyzésnél is DDNS -el próbáltad elérni a NAS -t belülről és az a kitakart IP az a gateway IP címe ugye?

Szerintem lassan elérkezünk ahhoz a ponthoz, amikor rajzolgatni kellene. Jöhet az összes hálózati eszköz feltüntetve (típussal), hogy pl. a szolgáltatói eszköz bridge/router módban van illetve mondjuk saját router router/AP módban van stb. Mi mivel és melyik portján keresztül van összekötve. Valamint jöhet minden olyan hálózati beállítás, ami mondjuk "bonyolultabb" egy DHCP Reservation/port-forwarding -nál és különbözik az alapértelmezéstől ... Meg úgy kb. minden amit említésre méltónak tartasz ...

(#67657) Bence5656 válasza dkess (#67656) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Az utolsó előtti ip az egy laptop, aminek router osztotta ip-t, mivel belső hálón csatlakozott. Ezért nem is értem, mivel bent minden eszközt tudok azonosítani, de kintről mindennek az én kinti ip-m van.

Ma vagy holnap lerajzolom pontosan mi es hogyan van összekötve.

Ma gondolkoztam picit és egy fél éve kb. határozottan emlékszem, hogy mutatott minden ip-t a NAS, azóta egy másik router van ami csak wifit oszt. Dhcp meg minden ilyen azon kikapcsolva. De majd a rajzon látszani fog minden.

(#67658) dkess válasza Bence5656 (#67657) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben az utolsóelőtti képen az egy laptop IP -je, akkor pl. ott mindjárt nem DDNS -el kapcsolódtál (ugye azt írtad mindig DDNS -el kapcsolódtál). DDNS esetén ott a gateway IP -nek kellett volna lennie ...

OK, várjuk akkor azt a rajzot ...

(#67659) rjanos007


rjanos007
csendes tag

Használ valaki Synology Drive-ot?
A kérdésem:

Van két NAS két telephelyen sok-sok km-re egymástól. A két telephely között van VPN. Be van állítva egy hálózati mappa, hogy szinkronizáljon két telephely között. Ez szépen megy is. De ha egyik helyen megnyitnak egy fájlt, abba beleírnak, eközben a másik helyen is megnyitják ugyanazt a fájlt, abba beleírnak, akkor az utoljára mentett lesz érvényes és az szinkronizálódik mindkét helyre.

Hogy tudom rávenni a NAS-t, hogy amikor egy ilyen mappában megnyitnak egyik helyen egy fájlt, akkor a másik helyen zárolja azt a fájt? Erre nem találom a megoldást. Bármi ötlet?

A4-es típusú rajzlapom, ugyanilyen típusú Audira cserélném :-)

(#67660) Bence5656 válasza dkess (#67658) üzenetére


Bence5656
csendes újonc


Megpróbáltam lerajzolni a hálózatot, meg egy kis infót irni mindenről. Bocs a minőségért de ez a paintes megoldás tűnt a legegyszerűbbnek/leggyorsabbnak. Azért nincs bridge módba rakva a modem, mivel a szolgáltató szerint nem lehet, mert van ip-tv. Ez nem is lenne gond, ám koaxon ( azthiszen ez a neve) jön a net és nem optikán. Nem hiszem, hogy számít e de 1000/25-ös a netcsomag.

(#67661) Magnat válasza Bence5656 (#67660) üzenetére


Magnat
veterán

Így is látszik a lényeg, de legközelebb próbáld ki ezt. Vannak kimondott network template-ek.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67662) Bence5656 válasza Magnat (#67661) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Rendben mindenképp.🤣

(#67663) Chrys_ válasza rjanos007 (#67659) üzenetére


Chrys_
addikt

Mondjuk valami git szerver NAS-n?

(#67664) Digger


Digger
senior tag

A porfújós tisztításhoz annyi hozzáfűzés kívánkozik, hogy soha ne fújjátok a ventilátort olyan módon, hogy extrém magas fordulatra felpöröghessen. Vagy rögzítsétek a lapátokat álló helyzetben egy bedugott csavarhúzóval, vagy óvatosan apró löketekkel fújátok ki.
Az extrém magas fordulatra felpörgő ventilátor csapágyát pillanatok alatt tönkre lehet tenni!

(#67665) dkess válasza Bence5656 (#67660) üzenetére


dkess
őstag

Akkor az az utolsóelőtti bejegyzés az belső hálóról IP -vel vagy DDNS -el próbáltad? MAga az érték minek az értéke pontosan?

Amennyiben DDNS -el éred el belső LAN -ról a NAS -t, akkor mit log -ol a Naplóközpont?

[ Szerkesztve ]

(#67666) felho001 válasza Bence5656 (#67660) üzenetére


felho001
tag

nekem is telekom ip tv vn 1000/1000 net és a modem bridge módban van a huawei ráadásul automatikusan áll bridge módba. Az nem igaz hogy nem lehet

Felhő

(#67667) rjanos007 válasza Chrys_ (#67663) üzenetére


rjanos007
csendes tag

Mire gondolsz?

A4-es típusú rajzlapom, ugyanilyen típusú Audira cserélném :-)

(#67668) dkess válasza felho001 (#67666) üzenetére


dkess
őstag

Csak egy gyors kérdés - az a 1/1 Gbps -es T -s internet az nem optikai véletlenül (azaz az a "modem" nem egy ONT véletlenül)?

(#67669) Bence5656 válasza dkess (#67665) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Belső hálórol ddns-el történt a csatlakozás. Ha ddns-el erem el a NAS-t belső hálóról, akkor a naplóközpontban annak az adott eszköznek a helyi ip-je látszik. Pl:192.168.0.142

(#67670) Bence5656 válasza felho001 (#67666) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Nekem nem optikai kábelen jön a net. Sajnos itt az nem opció. Ezért nem lehet bridge módba rakni.

(#67671) Alabástrom válasza Alabástrom (#67615) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nem találtam meg az okát, hogy miért nem látja a nem-admin csoportos user a Drive mappát, viszont elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e ezzel egyáltalán kínlódni: van valami hátránya annak, ha mindíg a fő user accountommal lépek be telefonról/tabletről a NAS-ra, hogy a Drive-ot elérjem? Érdemes valami miatt kiizzadni, hogy működjön "sima" user account-ról is?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67672) dkess válasza Bence5656 (#67669) üzenetére


dkess
őstag

Ez nagyon érdekes. Ugyanis akkor elméletileg:

- nem kellene működnie a csatlakozásnak egyáltalán,
- a HGW NAT Loopback funkciója nem működne.

Ugye a NAT loopback úgy működne, hogy amennyiben a DDNS IP címe a router külső IP címe, akkor amennyiben a megadott port számra van port forward szabály, akkor:

- a cél IP cím értéket cseréli a port-forward szabályban rögzített cél IP címre (NAS IP címe),
- a forrás IP címet pedig cseréli a gateway IP címére (a HGW belső LAN IP címére).

Ugye ekkor amennyiben válaszol, akkor a HGW -t találja meg és onnan vissza PC. Amennyiben viszont a forrás IP cím nincs cserélve, akkor viszont az történik, hogy:

- PC küld egy külső IP címre,
- a választ pedig egy belső LAN -os IP -ről kapná direktben. --> azaz dobná el ...

Egyébként ez egy "normálisan" működő routernél így lenne:

- PC/LAN -ról kapcsolódnál NAS -ra belső IP -vel --> akkor az kerülne a Napló központba (pl.: 192.168.0.142),
- PC/LAN -ról kapcsolódnál NAS -ra DDNS -el - --> akkor a router belső LAN IP -je kerülne a Napló központba (pl.: 192.168.0.1).

Ezért inkább megkérdezem a biztonság kedvért - ez biztos így működött DDNS -el? Biztos nincsen semmi "csalafintaság" amiről nem tudunk?

@Alabástrom, #67671

DS Audio, DS Video -hoz volt média indexelés? Az utóbbihoz lehet külön Video Station -ben is könyvtárakat hozzáadni. Aztán, ha a Video Station adatbázisát integrálod a Médiaszerver -ben, akkor ez alapján (külön könyvtárban) megjelenik az is.

[ Szerkesztve ]

(#67673) Bence5656 válasza dkess (#67672) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Bocsi elnéztem. Az a csatlakozás sima belső ip-vel történt. Most kipróbáltam és amennyiben belső hálórol ddns-el erem el a NAS-t akkor a külső ip-m látszódik. 46.....

(#67674) Alabástrom válasza Alabástrom (#67671) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Atyaég, kissé szégyellem elmondani, miért nem láttam Drive a mappát: mert a fő user-em Home könyvtárában volt... :B
Hát ennyire nem értek hozzá...
Viszont az továbbra is érdekel, hogy van-e valami hátánya vagy veszélye, ha admin csoportos userrel lépek be hétköznapi használathoz (fájlok elérése Drive-on)?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67675) dkess válasza Bence5656 (#67673) üzenetére


dkess
őstag

Akkor ez a HGW sara. A forrás IP -t rosszul adja át a NAS -nak a csatlakozáskor.

- Belső LAN -os PC -ről DDNS -el - a HGW belső IP címét kellene kapnod (e helyett kapod a külsőt),
- internetről történő csatlakozáskor pedig a forrás külső public IP címét (a jelenség ugyanaz - ez esetben is a HGW külső IP címét kapod) ...

Lehet a Telekom -os topikban érdeklődnék, hogy találkozott-e már valaki ezzel a jelenséggel és a megoldással hozzá? Adott esetben pl. egy firmware frissítés vagy hasonló megoldása lehet esetleg ...

@Alabástrom, #67674

Ne. Készíts magadnak egy egyszerű felhasználót magadnak szinkronizációhoz, mappa csatoláshoz, internet oldali eléréshez, DS Video/DS Audio stb. használatához ...

[ Szerkesztve ]

(#67676) Magnat válasza rjanos007 (#67659) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

sztem ezt nem lehet megoldani, tekintve, h a szerver nem tud arról, h vmelyik kliensen hegesztik vmelyik állományt egészen addig amíg el nem mentik és akkor feltölti ... én pont emiatt nem is igazán értem a csapatmappa lényegét.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67677) Essejó válasza felho001 (#67666) üzenetére


Essejó
veterán

Pici tárgyi tévedésben vagy! A T-s Koax neten nem kapcsolják a HGW-t Bridge módba, hogy miért nem? Csak. :(

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67678) seger válasza Essejó (#67677) üzenetére


seger
addikt

DE! Kapcsolják abban az esetben, ha nincs IP TV előfizetésed!

(#67679) Essejó válasza dkess (#67675) üzenetére


Essejó
veterán

A Telekomos topikban igen gyakori a panasz a Kaon HGW-re, elvileg hegesztenek rá új Firmware-t. De én is azt tanácsolnám, hogy ott mondja el.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67680) Essejó válasza seger (#67678) üzenetére


Essejó
veterán

Viszont a kollégának a rajza szerint van IPTV-je, de igazad van, IPTV nélkül Bridgelik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67681) Bence5656 válasza dkess (#67675) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Rendben köszönöm a segítséget. Hátha majd ott lesz valami megoldás.

(#67682) PhoenixK válasza PhoenixK (#67482) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ezennel a DSM7-et mentem egy kicsit...
Erre: "- A migrált virtuális gépeim nem hajlandóak elindulni. Konkrétan nem találom az image-eket. Csak "játszós" gépek, de azért nem szép dolog..."
Human error, egy iSCSI image törlés ment félre, nem a DSM7 hibája

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#67683) Delfi


Delfi
tag

Sziasztok,
Meg tudja valaki mondani, hogy a NAS hol tárolja a jogosultságokat?
Van egy RS kategóriájú Synology NAS, amiről eddig rsynccel ment a mentés egy Fujitsu Qnapra, de az kezdi feladni a harcot, és úgy néz ki, hogy vesznek egy másik RS-t, de akkor már szeretnék, ha ez meleg tartalék lenne, teljes szinkronban tartva a két eszközt. Viszont én úgy emlékszem, hogy sem az rsync, sem a Cloud station nem viszi át a jogokat, így mégsem tudnánk baj esetén megcserélni a két eszközt.
A másik ok, ami miatt érdekelne a jogok tárolási helye, hogy jó lenne valahogy listázni a kiadott jogokat, mert kezd kicsit elszabadulni az egyéni kérések száma(alapesetben természetesen domain csoport jogokkal menedzselem a NAS-t is.).

(#67684) dkess válasza Essejó (#67679) üzenetére


dkess
őstag

Köszi az info -t. Én még valami olyanra emlékszem régebbről, hogy volt valami más nyűgje a Kaon HGW -nek amire a megoldás a fw frissítés volt. Aztán aki frissített annak meg kb. lehalt. Ennek a "tömeges" megoldása meg a Sagem -re cserélés lett ... :)

Amennyiben a kérdező esetleg utánanéz annak Sagem HGW -nek amit adnak (annak vannak-e ismert nyűgjei illetve, ha van, akkor azzal együtt tud élni), akkor esetleg elmehetne ebbe az irányba is, hogy jelenti ezt hibaként és egy olyan kimenetel felé törekszik, ahol HGW csere lenne a nóta vége ...

(#67685) Bence5656 válasza dkess (#67684) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Sagemcomról történt a csere, netcsomag váltáskor. A sagemcom mérföldekkel jobb mint ez a kaon, ha például rögzítenék egy ip-t, kifagy és újra kell indítani. Ha le akarom menteni a konfigját szintén kifagy nem lehet letölteni és percekig elérhetetlen. Valami tipp, hogyan lehetne rábírni a kedves szolgáltatót, hogy biztosan csere legyen a vége?

(#67686) dkess válasza Bence5656 (#67685) üzenetére


dkess
őstag

Nem tudom hányfajta Sagem HGW van most összesen forgalomban, de szerintem biztos van olyan ami támogatja a gigabit -es sávszélességet. Azonban ezzel kapcsolatban (illetve a "tipp -el") tényleg a Telekom topikot javasolnám.

(#67687) Bence5656 válasza dkess (#67686) üzenetére


Bence5656
csendes újonc

Rendben, köszönöm.

(#67688) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Sziasztok!

Tanulgatok itt minden félét, noob vagyok, meg meg majdnem boomer is :)
Pihole-t telepítettem, a rajt futó device-ok szépen leszedik a reklámokat csak youtube-ban maradnak benne.
Erre van recept?

Köszi

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67689) Magnat válasza -SeveN- (#67688) üzenetére


Magnat
veterán

SZia,

nincsen. YT reklámokat úgy tudom, nem igazán tudod blokkolóval megfogni, de dns alapúval főleg nem.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67690) Painkiller77


Painkiller77
csendes tag

Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni vennék egy otthoni használatra egy DS120j Nast amire használnám torrent feltöltés, távoli elérés filmek, és képek.
Erre ez a NAS megfelel vagy milyet érdemes vennem ami nem olyan drága?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#67691) Patice válasza Delfi (#67683) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azt nem tudom, hogy hol tárolja a jogokat a syno. Gondolom egy megfelelő konfig fájlban.
Ha lesz új RS kategóriájú Syno, akkor asszem a High Availability (HA) Cluster kell nektek. Ezzel lehet teljesen szinkronban tartani két NAS-t úgy, hogy az egyik kiesése esetén egyből át tudjavenni a másik a helyét.
HA esetén az egyik másolata a másik, tehát legalább ugyan annyi tárhellyel kell rendelkeznie.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67692) Ear001 válasza Painkiller77 (#67690) üzenetére


Ear001
addikt

Erre alkalmas ez a NAS, ahogy mindegyik Synology. A kérdés, hogy elég-e az adattárolas biztonsága, meg a sebessége.

(#67693) Delfi válasza Patice (#67691) üzenetére


Delfi
tag

Köszi, azt én is nézegettem, de szerintem az fizetős szolgáltatás, azt meg nem fogják kifizetni. Igazából nem volt igény a clusterre, megelégszenek azzal is, ha baj esetén leállítom a tartalékot, kiviszem hozzájuk és kicserélem. De ugye itt jön a képbe a jogok kérdése, mert az viszont nem két perc, ha nulláról kell felépíteni.
A clusterrel az lenne még a gond, hogy a két nap fizikailag más helyen van(ugye disaster recovery miatt), de azt nem szeretnénk, hogy a tartalékra élesben dolgozzanak.
A tárhely a cloud sync esetén is egyforma, hiszen az is tükröz, de köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

(#67694) Delfi válasza Ear001 (#67692) üzenetére


Delfi
tag

Azért ez egy kicsit túlzás, azzal a belépő szintű nassal szenvedni fog. A torrent mellé feltesz valami video lejátszó szervert, vagy elindul a képek feldolgozása, akkor nagyon hamar kifut az erőforrásokból. Adattárolás biztonságáról meg nem beszélhetünk egy egylemezes nasnál. :)

(#67695) XZoli


XZoli
aktív tag

Szeretném megoldani a NAS-ról tudjam telepíteni a Windows 10 . Akinek sikerült beüzemelni a PXE megoszthatná, hogy kell beállítani szájbarágósan :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#67696) AiRLAC válasza Delfi (#67693) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én ilyenre btrfs snapshot replikációt használok.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67697) WaterWave válasza PhoenixK (#67682) üzenetére


WaterWave
veterán

Előre látom azzal a dsm7-el meg fogjuk szívni, amint kijön nyár felé...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#67698) Mezga Aladár válasza WaterWave (#67697) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a piacra dobása után 1 másodperccel telepíted, akkor borítékolhatóan sz@pni fogsz vele.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67699) Intelligencs válasza Delfi (#67694) üzenetére

Nekem van 120j anyósnál. Meglepően jól működik, ahhoz képest milyen olcsó volt. A webes menedzsment felület elérése valóban lassú, de ha egyszer bekonfigoltad, ahhoz már úgy sem nyúlsz hozzá, szóval tök mindegy. Hónapok óta nem nyúltam ahhoz a NAS-hoz. Néhány torrentre, DLNA megosztásra, képek tárolására, átlag felhasználónak bőven jó. A képek feldolgozása egyébként még a komolyabb NAS-okat is megizzasztja, és az amúgy is befejeződik egy idő után. Utána már csak a növekmény van. Adattárolás biztonságáról meg sem kétlemezes, sem négylemezes NAS-nál nem beszélhetünk, ha nincs mentés. Ha meg van, az egylemezesnél is lehet.

Ettől függetlenül, ha van rá keret, minimum egy DS118-at vagy DS220j-t javaslok én is.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#67700) Painkiller77


Painkiller77
csendes tag

Köszönöm a segitséget :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.