Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Ha quickconnecten keresztül csatlakozom a NAS-hoz, akkor a NAS-ról el tudom valahogyan érni a routert?
(Open VPN-t próbáltam hétvégén azzal ment, de most qucikconnect-en keresztül szeretném)

(#67152) dkess válasza kulu22 (#67149) üzenetére


dkess
őstag

Nemcsak ezek. A Synology modellszámozási konvenciója segít feloldani ezt a kérdést: [link] .

@Lasersailing, #67151

Amennyiben Synology router -ed van és arra is van QC állítva, akkor miért ne? PErsze lehet áttételesen is - QC -val csatlakozol a NAS -hoz - aztán kinézed a public IP -det és mehet is a csatlakozás a router -hez.

Komolyra fordítva - miért nem DDNS -el akarsz csatlakozni?

(#67153) kulu22 válasza dkess (#67152) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ezért is linkeltem be a termékspecifikációt :)

[ Szerkesztve ]

(#67154) cigam válasza Essejó (#67148) üzenetére


cigam
félisten

Van erről valami hivatalos ellenjavallat? Mert az oldalukon ezt írják:
"Támogatja a különböző egységeken egyszerre elhelyezkedő kötetek létrehozását"
[link]

Mi, és miért okozna adatvesztést a túllógó köteten, ami nem okozna gondot egy külön kötetnek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#67155) dkess válasza cigam (#67154) üzenetére


dkess
őstag

Ajánlanám a kettővel korábbi hozzászólásomban ( [link] ) találhatóakat. Elég markáns ellenjavallatok vannak benne megfogalmazva ...

(#67156) cigam válasza dkess (#67155) üzenetére


cigam
félisten

Hopsz, ez kimaradt. :B Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#67157) Bacusuz válasza hkari (#67150) üzenetére


Bacusuz
őstag

maradok a gyári megoldásnál.
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67158) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

NAS-ról hallgatnék zenét DS Audio és médialejátszó segítségével, amin Kodi fut és telefonnal vezérelném (yatsee).
Az a problémám, hogy minden egyes stream (netrádió) indításkor a kodiban a hangerő átállítódik nagyon alalcsonyra.
Meg lehet oldani, hogy a hangerő ne állítódjon el? Vagy ez nem DS probléma?
Köszönöm a segítséget :R .

(#67159) dkess válasza Jim74 (#67158) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Nem az Audio Station (/Médiaszerver) -re gondolsz a DS Audio helyett? A DS Audio és a Yatsee már soknak tűnik egyszerre (két dudás egy csárdában esete) ... :)

Most még egy nagyon hülye kérdés - nem a médialejátszón levő Kodi netrádió funkcióját távvezérled a Yatsee -vel? Ehhez mi köze van/lehet a NAS -nak?

(#67160) Jim74 válasza dkess (#67159) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szóval az Audio Stationt vezérlem a telefonon a DS Audioval. Innen indítok mondjuk zene lejátszást, vagy netrádiót, de maga a lejátszó eszköz az egy médialejátszó, amin Kodi fut.
Amikor DS Audioval indítom a lejátszást, akkor a Kodiban automatikusan leveszi a hangerőt nagyon minimálisra. Ennek visszaállítását szintén a telefonon hajtom végre Yatseeval. Azt kellene megoldanom, hogy a DS Audio ne állítsa át a Kodiban a hangerőt.

(#67161) Magnat válasza Sanya (#67142) üzenetére


Magnat
veterán

És ennek mi köze ahhoz, hogy milyen a Syno kamerarendszere? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67162) Lasersailing válasza dkess (#67152) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Azt hiszem nem jól kérdeztem:
Van a DSM-ben internet böngésző? Mert ha van, azon keresztül el tudnám érni a router beállítási felületét, ami a célom lenne.

Az "EZ-Internet"-et próbáltam, de az a routerhez akar hozzáférni, amit viszon én nem akarok (CFW-vel van a router, így nem tudom kiválasztani a megfelelő routertípust)

(#67163) Magnat válasza Lasersailing (#67162) üzenetére


Magnat
veterán

De a DSM-et hogy éred el, böngészőből, nem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67164) Lasersailing válasza Magnat (#67163) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Munkahelyi böngészőből. A NAS pedig otthon van. (Igen ez kimaradt eddig: a munkahelyi laptopról a munkahelyemről szeretném elérni a router admin felületét) Ide nem tudok VPN-t telepíteni, ezért szeretném így megoldani.

(#67165) Digger


Digger
senior tag

Kérnék egy tippet egy olcsó, a DSM-hez passzoló kamerára.
Csupán egyetlen kamerát szeretnék a DS220+-ra kötni.

(#67166) odrif válasza Digger (#67165) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kültéri biztonsági IP kamera?
Mert akkor Hikvision-t javaslok.

20 éve a Prohardveren

(#67167) Magnat válasza Digger (#67165) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam Hikvision és Amiko vannak.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67168) dkess válasza Jim74 (#67160) üzenetére


dkess
őstag

Igen, így már értem.

Most én is kipróbáltam és nincsen semmi gond sem semmilyen audio lejátszással - sem internetes rádióval. PC -re telepített Kodi, Android -os DS Audio.

Kodi -ban kipróbáltam - DIRECTSOUND: DEFAULT -al. Aztán külön az összes opciót kiválasztva - beleértve analóg kimenetet (fejhallgatóra), optikait (erősítőre).

Aztán WASAPI -val dettó mindent végigpróbálva. Itt van egy olyan dolog, hogy a WASAPI SPDIF -en csak maximumra állítva a hangerőt van hang (elállítom, akkor nincs hang - vissza maximumra visszajön a hang) - de ez a WASAPI+optikából értelemszerűen adódik. WASAPI és analógot választva megy a hangerőszabályozás ...

Minden esetben teljes hangerőre állítva indult az internetrádiólejátszás. Minden esetben tudtam a hangerőt is szabályozni Kodi -ban a DS Audio segítségével. Ezt próbáltad? Avagy nem működik a hangerőszabályozás DS Audio -ból?

@Lasersailing, #67164

Pl. Docker -ben valamilyen böngésző? Mondjuk ezzel érdemes az internetet messzire elkerülni nehogy véletlenül beszedj valamit.

Továbbra is tartom az előző hsz -emben leírtakat. Az miért nem jó, hogy DDNS? Avagy bemész QC -n és akkor megvan a külső IP és simán saját böngészőből éred el a routert (ehhez DDNS sem kell)? Avagy cgNAT van vagy miért?

(#67169) Magnat válasza Lasersailing (#67164) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor állíts be reverse proxyt a routerre a nason, így ahonnan a dsm-et eléred, azt is eltudod elvileg.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67170) allein


allein
addikt

Sziasztok, 2017 áprilisban vásároltam egy DS916+ 8GB Synot. Tavaly januárban cserélték garanciában egy zsír új DS918+ 8GB Synora. A garancia folytatódik, ha jól tudom 3 év volt, meg kell néznem a számlát. Ebben az esetben a DS918+ még garanciás áprilisig. Mennyit ér jelenleg, valószínű eladásra kerül.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67171) poolbig válasza Sanyi.mTs (#67132) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ez oké, és tegyük fel a 918+ alaplapja is tud feszültség alapon szabályozni, de mi a módja? Létezik DSM-hez valami app, vagy hogy máshogy?
:R

(#67172) Digger válasza odrif (#67166) üzenetére


Digger
senior tag

Beltérre kellene kamera.
Egy linket is kérnék.

(#67173) dkess válasza poolbig (#67171) üzenetére


dkess
őstag

Alapból a 'Vezérlőpult/Hardver és tápellátás/Általános/Ventilátorsebesség üzemmód' tudsz profilt állítani. Itt gyárilag definiált profilok vannak ...

Pont fentebb (meg korábban is írták), hogy hogyan lehet saját egyedi profilokat is felvenni illetve definiálni. Akár olyanokat is, hogy hőmérséklet függvényében akár passzívan menjen (pl. ha hűvös van, akkor leálljanak a ventik) a NAS ...

(#67174) poolbig válasza dkess (#67173) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi. Ez utóbbi információ különösen tetszik. Erre megpróbálok rákeresni. Ez valamilyen parancssoros mókolás lesz?

(#67175) dkess válasza poolbig (#67174) üzenetére


dkess
őstag

Nem. XML -es mókolás.

(#67176) Magnat válasza dkess (#67106) üzenetére


Magnat
veterán

A 218+ mellé mondta Sanya a 920+-t, úgy lenne meg a 6.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67177) poolbig válasza dkess (#67175) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi.

(#67178) dkess válasza Magnat (#67176) üzenetére


dkess
őstag

Upsz, tényleg - jogos.

Mondjuk én akkor tényleg cserére mentem volna rá, ha már veszek DS920+ -at (a DS1520+ sajnos szintén aránytalanul drága - bár itt már 2 db DX517 is mehet mellé :) ) és akkor 4 db nagyobb HDD is (a 6 db kisebb helyett). Igen, itt már az újabb generáció és 4 magos CPU is nyomott volna a latban ...

Két NAS -t menedzselni egy hálózaton. Persze lehet, de akkor szerintem előnyösebb már a fentebbi forgatókönyv ...

(#67179) Jim74 válasza dkess (#67168) üzenetére


Jim74
nagyúr

ISTEN VAAAAAAAGY! :C
Köszönöm szépen a segítséget :R .
Ez a gomb alapból nem látszódott. Rányomtam lista ikonra, akkor megjelent és ott le volt halkítva. Most feltoltam maxra és újra elindítottam a DS Audiot és úgy is maradt. Szuper! :C
Köszi mégegyszer! :R

(#67180) Magnat válasza dkess (#67178) üzenetére


Magnat
veterán

Egyrészről több macera, másrészről több lehetőség ... ha két külön nast használ, több a redundancia, ha egy elromlik még ott a másik, kerülhetnek relatíve távol egymástól, mehet adatreplikáció vagy backup a kritikus cuccokról ide-oda, cserébe több adminisztrációval jár, illetve ha valami miatt az összes kötet között nagy sebesség kell, akkor ez kevésbé járható út.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67181) djbenőke


djbenőke
csendes tag

Sziasztok,
DS214SE Nasom van, eddig csak egy 3TB-os wd hdd volt benne, ami kritikus állapotba került. Vettem most egy 4TB-os wd hdd-t, amit betettem mellé. Látni látom is a DSM-ben, azonban nem tudom hogyan s mint vehetem ki a hibásat, hogy a rendszer felálljon, és müködjön. A hibás hdd-n filmek vannak, amit nem mindenáron szeretnék megmenteni, de azért jó lenne... :)
Mit állítsak hova? :R

(#67182) Magnat válasza djbenőke (#67181) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a 3 terás diszken mi van, 1 lemezes shr vagy basic?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67183) Sanya válasza cigam (#67147) üzenetére


Sanya
nagyúr

Oké, lehetőséged adott, de kérlek, indítsd be 1x a nas-t, hogy nincs bedugva a dx517. Esetleg csak úgy véletlenül húzd ki.
Akkor elveszted az ÖSSZES adatot a NAS-ról és a DX-ről is.
Ez akkor jó móka, ha ilyen hirtelen akarsz adatot veszteni :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67184) djbenőke válasza Magnat (#67182) üzenetére


djbenőke
csendes tag

Ha jól látom, akkor shr.

(#67185) Sanya válasza Magnat (#67161) üzenetére


Sanya
nagyúr

:DD
Semmi, rossz hozzászólásra válaszoltam :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67186) Sanya válasza Lasersailing (#67164) üzenetére


Sanya
nagyúr

Milyen típusú NAS ez egyébként?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67187) Magnat válasza djbenőke (#67184) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor vagy azt tudod tenni, hogy melléteszed a 4 terást és egy tárolókészletbe teszed a régivel és tükrözöd a tartalmát (értelemszerűen 3 terás részt fogsz tudni használni első körben belőle), aztán kiveheted a másikat, viszont utána egy kissé nyűgös procedúra keretében (keress rá itt a topikban az mdadm kifejezésre) vissza kell fokozni 1 kötetessé a tömböt és utána meg tudod növelni a méretét 4 terásra vagy a másik megoldás, h külön kötetet hozol létre az új lemezen, kézzel mindent átmásolsz és az alkalmazásokat is mind újratelepíted úgy, h az új kötetre települjenek, illetve ha be kell állítani az alkalmazásnak, h melyik kötetre dolgozzon akkor azt is beállítod az újra, ez után kiveszed a beteg diszket.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67188) dkess válasza Sanya (#67183) üzenetére


dkess
őstag

"Csak" degradálódna a kötet, mert csak egy HDD lóg át a DX517 -re és SHR egy lemezes védelemmel van. Speckó eset ...

Persze ez sem lenne "vidám" történet, de még nem instant adatvesztés. Mindazonáltal igen erősen NEM javallt megoldás ...

(#67189) Magnat válasza Sanya (#67183) üzenetére


Magnat
veterán

Eredetileg ha jól emléxem akkor egy 218+ bővítéséről volt szó, ott (nemrég volt róla szó), h nem lehetséges a dolog, 7-es szériánál igen. De ott sem javallott.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67190) djbenőke válasza Magnat (#67187) üzenetére


djbenőke
csendes tag

Nekem tökéletesen megfelel a második megoldás, de nem tudom hogyan hozzam létre a külön-külön kötet. Most ez a helyzet.....

(#67191) chemand


chemand
tag

Az mitől lehet, hogy a plex szerver manuális telepítése PC-n sem Chrome, sem Firefox, sem Edge böngészőből nem ment, viszont a wifis android tabletről Chrome böngészővel sikerült. :F

(#67192) urbi107


urbi107
tag

Telekomos 2000/1000 netnél,hogy állítom be a nason a távoli elérést?
Köszi

(#67193) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Szemezgetek a Synology DS218Play-el. (A jelenlegim egy Zyxel NAS326.)

Érdeklődni szeretnék az alábbiakról:
1) Ebben a modellben van (Settings / Hardware /) Power Schedule?

2) A következő elképzelés kivitelezhető-e? (RAID-et nem szeretnék)
- Az asztali számítógépemről szeretnék bizonyos mappákat (2-3db) üzemezve felszinkronizálni a HDD1-re.
- Ezt az adathalmazt, és más, a HDD1-en tárolt bizonyos mappákat szeretném szinkronizálni a HDD2-re, valamint egy (USB-n csatlakoztatott) külső HDD-re.
- A fenti összes átszinkronizált mappa közül néhányat ütemezve szeretnék átmásolni egy USB-n keresztül csatlakoztatott pendrive-ra.
Jelenleg ezeket Windows-on FreeFileSync-kel végzem, de nagyon tudnék örülni, ha mindezt a NAS kezelné.

3) Létezik olyan telepíthető applikáció, ami a meghajtókról könyvtár- és fájlstruktúrát képez le? (Erre Windows-on WinCatalog-ot használok.)

Nyomkodtam egy kicsit a DSM7 demót, illetve olvasgattam is a témában, de nem sikerült választ kapnom a fentiekre.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#67194) Magnat válasza djbenőke (#67190) üzenetére


Magnat
veterán

Tároláskezelő, Kötet fül, létrehozás.

Szerk.: Most látom, egy tárolókészletbe került a másikkal, ki tudod venni vhogy, h külön legyen?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67195) Magnat válasza Magnat (#67194) üzenetére


Magnat
veterán

Gondolom, shr-t ajánlott fel mikor betetted a másik diszket és úgymaradt ... ha sehogy sem megy, lehet ki kell venni és pc-n formázni, aztán alap lemezként betenni, de majd kijavítanak ha nem így kell.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67196) odrif válasza urbi107 (#67192) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Egy megfelelő VPN beállítással.

20 éve a Prohardveren

(#67197) Bacusuz válasza Magnat (#67194) üzenetére


Bacusuz
őstag

sziasztok
van mára is synology photos-os kérdésem. :C

szóval a photo könyvtárban voltak a képek és videók majd később telepítettem az alkalmazást.

első körben az is nehézség volt, hogy betallózzam a képeket de végül megtaláltam a beállításokban lévő megosztott mappa pipát és elkezdte indexelni.
Most viszont megjelent egy személyes és egy megosztott mappa. Holott nekem a képeim amelyek személyesek a megosztott mappában vannak. :O
A személyes mappába meg csak behúzni lehet vagy tallózni fájlokat, de sajna mappákat nem pedig ott ezerszám vannak képek.

Az még a gondom, hogy a photos-on belüli almappákban sok duplikált kép van, hogyan tudom ezeket törölni?

Beállítás/ duplikált fájloknál : feltöltéskor-kihagyás, áthelyezés/másolád-kihagyás van beállítva.

mert hát ebben az esetben nem feltöltöttem/másoltam képeket a képeket hanem betallóztam.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67198) Lasersailing válasza Sanya (#67186) üzenetére


Lasersailing
senior tag

DS118 - így ezen Dockert nem lehet futtatni. (legalábbis Synology szerint nem lehet)

Most itthonról vagyok, így tudok a felmerült segíten próbáló kérdésekre részben válaszolni:
(Valószínűleg csak a szakértelmem hiánya miatt nem segítettek az eddigiek nekem...)

#67152 dkess: A router egy ASUS RTN18U, tomato CFW-vel.
Próbáltam kinézni a router IP címét a NAS-ról ez meg is volt, de nem kapott a böngésző választ. Nem NAT-olt cím: 80.95..... (whatsmyip és router szerint azonos az IP cím)

#67168 dkess:
DDNS ezt attól tartok, hogy nem értem, hogy mit kellene csinálnom. Esetleg ezt bővebben ki tudod fejteni kérlek? :B
Azt gondolnám, hogy írjam be a "xxx.synology.me" weboldalt a munkahelyi böngészőbe? de az nem segít.

#67169 Magnat:
"reverse proxy a routerre a nason": ez már végképp kínai nekem, sajnos :F

Most azt hiszem rájöttem a megoldásra, meg kell adnom még a portszámot is valahogyan így "xxx.synology.me:1234" vagy "80.95....:1234"
(legalábbis mobilnetről (tehát kvázi nem itthonról) így elérem a routert.)

Egyelőre köszönöm mindenkinek a segítséget, ha elakadok, akkor ismét jelentkezem!

(#67199) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Backblaze HDD statisztika 2020

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67200) Sanya válasza AiRLAC (#67199) üzenetére


Sanya
nagyúr

A Toshiba Nearline 3.5 16TB SATA3 MG08ACA16TE odatette magát a 0%-os hibarátával :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.