Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) Alabástrom válasza ugyes (#67342) üzenetére


Alabástrom
senior tag

OK, várok még pár napot.
Illetve legjobb lenne áthelyezni máshová a NAS-t, ahogy azt többen is ajánlottátok. Viszont a hálókábelt nem tudnám átvezetni értelmes helyre. Tudnátok ajánlani valami wifis megoldást a NAS és Router összekötésére? A NASom alapból nem tud wifi-t...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67352) Protezis válasza Alabástrom (#67351) üzenetére


Protezis
őstag

Can I use Wi-Fi dongles with my Synology NAS? | Synology Inc.
"No, Synology NAS running DSM 6.2 or above no longer supports Wi-Fi dongles"
Húzd ki a kábelt, esetleg powerline adapter.

(#67353) Sanya válasza Cyrin (#67348) üzenetére


Sanya
nagyúr

A linked alatt a 4 terás ironwolf (ezt kérdezted) fogyasztja a legkevesebbet és ezek a leghalkabbak is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67354) dkess válasza Alabástrom (#67351) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben mindenáron WiFI, akkor olyan repeater melyen van LAN csatlakozó vagy router amiben van media bridge mód. Azaz rácsatlakozol az eszközzel és LAN kábellel összekötöd a NAS -t. Ennél még az is jobb megoldás, ha vársz pár napot (hátha jobb lesz), fabrikálsz valami hangszigetelt (de valamennyire szellőző) helyet a NAS -nak.

Powerline mellett persze jó lehet koax is, de gondolom koax nincs olyan helyen, ahol "mindegy" lenne, hogy mennyire zajong a NAS.

Mi lenne, ha "fordítva" gondolkoznál? Pl. a routert áthelyezni máshová - pl. ahol az ONT van (nem tudom milyen net -ed van) és a NAS menne vele? Ahol most van a NAS oda meg jönne kábel, ha jól sejtem és itt meg lehetne egy switch (ha kellene) avagy éppen egy router AP módban vagy ilyesmi ...

Azt azért tudd, hogy a WiFi meg a Powerline az nagyon nem lenne ideális NAS esetén. Ilyen nagy(obb) teljesítményű HDD -k esetén még a 2.5 Gbps UTP LAN -ak is több értelme van, mint lejjebb váltani ilyen "akadozó" 100 Mbps -es kategóriába ... Azaz például, ha lecserélnéd a HDD -ket még az is sokkal jobb megoldás lenne ...

@Cyrin, #67348

Az 5400 RPM -es Ironwolf 4 TB -nak nem a 7200 RPM -es 8-16 TB Red -ek a direkt ellenfelei. Semmilyen szempontból. Ugyanez igaz az ugyanilyen paraméterekkel rendelkező Ironwolf -okra is. Ezek már "más kávéház" ...

Az 5400 RPM -es Ironwolf 4 TB -nak A direkt ellenfelei a 6 TB és kisebb SMR -es WD Red -ek, amik viszont az SMR -ségük miatt nem ajánlottak. A nagyobb Red -ek (hívják akár most már Red Plus -nak) viszont jók ... VIszont Ők ugye meg a "nagy" IRonwolf -ok vetélytársai - nem a kicsiké.

(#67355) Alabástrom válasza dkess (#67354) üzenetére


Alabástrom
senior tag

A router-t sajnos nem tudom áthelyezni kábelhúzás nélkül (egyetlen fali aljzat van, ahol bejön a szolgáltató kábele, az pedig a nappaliban).
A hangszigetelő dobozon gondolkoztam én is, vannak ilyen tapasztalatok? Láttam, hogy lehet venni hangszigetelt, termosztátos-szellőzős szerveszszekrénykéket, de hát, khmm, "kissé" drágácska... Kőzetgyapotból csináltam annó akkusztikai paneleket zenehallgatáshoz, lehet azzal nekivágok a dolognak. (Sajnos porzik és hőszigetel, úgyhogy kell vele mókolni, mire alkalmas lesz a feladatra, viszont kiváló hangszigetelő)
Esetleg más tanácsok?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67356) dkess válasza Alabástrom (#67355) üzenetére


dkess
őstag

Van tapasztalat. Én is írtam róla bővebben itt, de most csak nagyon címszavakban.

Első körben érdemes lehet próbálkozni, hogy raksz a NAS alá valamit ami elnyeli a rezgéseket. Itt ne spórolj az anyagmennyiséggel ... :) Azt, hogy mit érdemes rakni, arról is volt szó ... "Level 2" -es szint - én pl. e mellett raktam öntapadó tépőzár (puha felét) a DX517 -be a beragasztva alulra (jól csúszik a HDD ki-bevételnél). Hajszálpontosan passzol oda ... "Level 3" szint a környezetét szigeteled. Nálam is minden oldalról vastag szivaccsal (azért a szellőzés is megoldott elöl-hátulról). Nem sima felületű és nem is piramisos (ez utóbbi inkább a beszédhangra jó), hanem a harmadik fajtát ...

Aztán persze lehet csinálni egyedi ventiprofil beállításokat is.

Jut eszembe külön ebben a témakörben Borisz is csinált külön Logout blogbejegyzést - rengeteg képpel (ezért sem a saját szösszeneteimet ajánlom inkább): [link] .

(#67357) allein


allein
addikt

Sziasztok. Ismét itt vagyok és ismét HDD kérdésem van. Nem volt tudomásom róla, hogy a meglévő kötetemet(4*6TB RED EFRX) nem tudom bővíteni például kisebb méreteű HDD-val. Vagy ugyanolyan, vagy nagyobb méretű. Hogyan oldanátok meg: meglévő kötet bővítése 6-8TB méretű HDD-val, vagy esetleg egy külön kötet kisebb HDD-kból(filmeket ugyanúgy tudok ide menteni, nem de?). A 4TB WD RED EFRX egész elfogadható áron vásárolható, vagy mi éri meg FT/TB esetében, mekkora méret? Mindeképpen a WD mellett akarok maradni ahogy - 5400RPM ahogy javasoltátok.

Amennyiben külön kötetet hozok létre kell legalább egy lemezes védelem, ebben az esetben bukta van ami tárhelyet illeti.

A meglévő köteten van már védelem, célszerűbb inkább ezt bővíteni akár egy nagyobb méretű vinyóval?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67358) Alabástrom válasza dkess (#67356) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi! Ezt a tépőzár dolgot nem értem... A fiókok csúszó felületére tetted, hogy ott ne legyen zaj a vibrációból?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67359) dkess válasza Alabástrom (#67358) üzenetére


dkess
őstag

A fiókok csúszó felületére - igen. Túlgondolni nem kell - talán ez hozta a legkevesebbet a konyhára. Ugyanakkor, ha már megcsináltam, akkor úgy maradt. Nem egy drága mutatvány, de a NAS alá pakolni az anyagot az mindig jobban megéri ... :)

(#67360) ugyes válasza Alabástrom (#67355) üzenetére


ugyes
aktív tag

Egy kész megoldás [link] . Többeknek bejött. A szokásos kérdés: a te nappalidba hogyan lehet beilleszteni?

(#67361) Alabástrom válasza dkess (#67359) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Jól van, látom a fényt az alagút végén. :K
Vágtam alá két réteget egy vastag, kissé gumiszerű jógaszőnyegből, az máris óriási mértékben csökkentette a búgást. Leakasztottam a falról egy akusztikai panelt, és csak úgy a NAS mellé támasztottam, azon gyakorlatilg semmi sem jön át a ventillátorok és a HDD motorjának a hangjából. A seek kopogása sajnos igen, az egy alacsony frekvenciás zaj, sokkal nehezebb elnyeletni... Minden esetre az az egyik legjobb dolog a kőzetgyapotban, hogy lehet venni különböző sűrűségű és vastagságú táblában, így "be lehet hangolni", hogy mely frekvenciát és milyen mértékben nyelje el. Hát. ehhez a seek kopogáshoz jó vastag kell... :D

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67362) Alabástrom válasza ugyes (#67360) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Pofás darab, lehet veszek is belőle párat, csak úgy a lakás általános visszhangzásának csökkentésére és térelválasztónak.
Az ilyen vékony és ellentámasz nélküli cuccok tipikusan csak a magas frekvenciát tudják elnyelni. A visítás ellen jó, a kopogásra nem. Másként: WD Red -re jó, Ironwolf-ra nem (mármint a most tárgyalt 8TB 7200rpm tipusokra értve) :D :D

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67363) ugyes válasza Alabástrom (#67361) üzenetére


ugyes
aktív tag

Próbálj meg pluszban valami gumi/vinil anyagot feltenni a kőzetgyapotra. A víz/szennyvízcsövek szigetelésére háztartási méretben gyakorta pl. nem kőzetgyapotot használnak.

[ Szerkesztve ]

(#67364) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!
A DS720+ NAS-om szeretném 16Gb rammal bővíteni.
Van ezzel a ram mérettel olyan típus, amely majdnem 100%os biztonsággal együtt tud működni a DS720+al?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#67365) -Maujuri- válasza gezatata (#67364) üzenetére

6GB ig bővíthető.... Minek bele 16 :) Úgysem kezeli.

(#67366) Magnat válasza -Maujuri- (#67365) üzenetére


Magnat
veterán

De, kezeli.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67367) -Maujuri- válasza Magnat (#67366) üzenetére

De mi az amihez kell 16! giga memória????

(#67368) Magnat válasza -Maujuri- (#67367) üzenetére


Magnat
veterán

Virtualizáción kívül nem sok mindenhez.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67369) -Maujuri- válasza Magnat (#67368) üzenetére

Köszönöm. :R

(#67370) jolti05 válasza jolti05 (#67193) üzenetére


jolti05
őstag

Ezen pontok egyikében sem tudtok segíteni? :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#67371) karis


karis
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni a közeljövőben egy Synology NAS-t, főleg UHD filmek TV-re streamelésére, adattárolásra. Torrent annyira nem fontos, de nem baj ha tud menni mögötte. Kérdés, hogy mennyire számít a memória mérete ezekben a készülékekben? Elég az az 1 GB vagy érdemes rögtön bővíteni?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#67372) dkess válasza karis (#67371) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az 1 GB RAM -ból következtetek arra, hogy nem Celeron -os NAS -t szeretnél. Az filemzésre igen előnyös tudna lenni - főleg, ha pl. nemcsak TV -re kellene a stream illetve transcode képbe kerülhetne ...

(#67373) pimpike_ válasza tothtibi82 (#67222) üzenetére


pimpike_
csendes tag

Szia!
A Synology-ra be SSH-zva egyszerűen megoldható:

- DLM fájl kitömörítése (az eredmény egy INFO és egy search.php file):
tar xvfz ncore.dlm
- Szerkesztés (cseréld ki az összes ".cc"-t ".pro"-ra)
- Visszacsomagolás:
tar zcf ncore_uj.dlm ./INFO ./search.php
- Host fájl kitömörítése (az eredmény egy INFO és egy host.php file):
tar xvfz ncore.host
- Szerkesztés
- Visszacsomagolás:
tar zcf ncore_uj.host ./INFO ./host.php

Ha nem lenne meg az eredeti .dlm vagy .host file, régebben itt valahol volt hozzá link.
A kereséshez csak a .dlm kell. Kipróbáltam, így megeszi a Download Station.
Jó szelet!

(#67374) felho001 válasza pimpike_ (#67373) üzenetére


felho001
tag

ezt köszi de hol van ez a dlm file? mert a volume1 alatt ahol a downold station van ott nem találja a parancs alapján

Felhő

(#67375) felho001


felho001
tag

itt van a dlm már a jó ncore.pro beállításokkal.
Annyi van nálam hogy a felhasználó jelszó párosra azt írja hogy hibás ez mi miatt lehet?
https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_dsm_6_download_station.html

[ Szerkesztve ]

Felhő

(#67376) Magnat válasza jolti05 (#67370) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

1. Volt 218Playem, de pont eladtam és nálam állandóan ment, ezért nem tudom, de sztem kikapcsolni tud, bekapcsot nem tudom.
2. Drive Client tudja az első kettőt, pendrive a nasban lenne vagy a pc-ben?
3. Ez annyiban különbözik az előzőtől, h az egész driveot akarod backupolni? Sztem vmelyik backup app tudja, de ha nem, akkor wincataloggal tudod továbbra is csinálni, csak egy a nason lévő mappába, az nem megoldás?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67377) Sanya válasza Magnat (#67368) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ahhoz meg a proci gyenge

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67378) AiRLAC válasza jolti05 (#67193) üzenetére


AiRLAC
addikt

Időzíthető a ki- és a bekapcsolás is minden modern Synologyn.

A mappák szinkronizálás ára is van több módszer, pl. rsync, volt róla többször szó.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67379) AiRLAC válasza gezatata (#67364) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mihez kell ennyi RAM?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67380) gezatata válasza AiRLAC (#67379) üzenetére


gezatata
aktív tag

Virtualizációt szeretném kipróbálni.
Eddig nem foglalkoztam vele de szinte mindenhol azt javasolták, sok RAM legyen a NASban. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#67381) kgymac válasza felho001 (#67375) üzenetére


kgymac
őstag

Meg a készítője e topicban is írta, hogy frissítette (2x is :R ), megtartva a korábbi nevet, hogy Borisz leírása is használható maradjon. Sokat nem is kellett volna visszaolvasni, max pár napot :(((

(#67382) Sanya válasza gezatata (#67380) üzenetére


Sanya
nagyúr

Celeron/atom procival? Hajrá!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67383) zsamiatt válasza Sanya (#67382) üzenetére


zsamiatt
őstag

celeron procival már egész tűrhetően lehet. Egyébként azt látom, hogy nem feltétlen a proci a szűk keresztmetszet. 1019+, 16 gb rammal fut win 10, meg egyenlőre egy linux. De lassan fog kelleni még egy.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67384) gezatata válasza Sanya (#67382) üzenetére


gezatata
aktív tag

Én szófogadó gyerek vagyok. Ha azt mondod ne csináljam mert nem lesz benne nagy örömöm akkor, elengedem.
De felvetődik bennem a kérdés, hogy a virtualizáció gondolatát elengedve, ajánlott-e egyéb miatt egy DS720+ RAM bővítése?
Ha igen akkor mekkora méretűvel ? és Melyik az a típus amivel működni is fog?
Vagy elég az alap 2Gb, nem érdemes bővíteni?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#67385) Magnat válasza zsamiatt (#67383) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem van egy olyan érzésem, h a DSM vagy a Virtual Machine Manager nem adja át az erőforrásokat annyira jól a guest os-eknek mint kellene vagy ahogy más virtualizációs rendszerek. A 718+-omon van egy Win10 ami 4 giga rammal fut (a 10-ből), ráadásul ssd-ről. Van egy minipc-m, amiben meg N3150-es chipset van 8GB rammal, ssd-vel, amin natívban fut egy win10 és virtualizálva 4 giga rammal egy teszt Xpenology. A két rendszert összehasonlítva a Syno/Xpeno mind a kettőn teljesen használható és reszponzív, alapjáraton minimális cpu és ramterheléssel, de a 718-on futó virtuális Win10 még egy Chrome elindításakor is belassul és megnézve 100 a cpu load. Aztán pár mp múlva használható lesz, de érezhetően kevés neki a cpu még alap feladatokra is. Ezzel szemben a minipc-n ilyen dolgokra tökéletes a Windows, meg sem kottyan neki az, ami a virtuálisnak már komoly lassulásokat okoz. Mindezt úgy, h a nasban lévő J3455 a tesztek szerint jó 70%-kal gyorsabb mint az N3150.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67386) zsamiatt válasza Magnat (#67385) üzenetére


zsamiatt
őstag

az is lehet
én a SATA I/O-ra gondoltam. Egyszerűen kevés a sata komolyabb virtualizáláshoz.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67387) Sanya válasza gezatata (#67384) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha ilyen apróságokat akarsz virtuális gépben futtatni, akkor ahhoz nem virtualizált operációs rendszer kell, hanem docker. Pl abban futtatsz programokat, amelyek emiatt rendkívül kevés erőforrást fogyasztanak.
Ha neked mindenképpen kellene pár windows-os program, ami GUI-n fut, akkor próbáld ki, de ne számíts hihetetlen procisebességre.
Én windows 10-et futtattam dicom szerverrel, és általában 60%-on pörgette a processzort.
A 916+-ban nincs aktív hűtés a cpu-n, tehát a hátsó két venti sebességét kellett növeljem, hogy ne 90C fokon üzemeljen a CPU.
A virtualizált windows türhető sebességű volt.

Ha még egy DSM-et akarsz virtualizálni valami miatt, akkor az simán menni fog, kevés erőforrást fog igényelni. ( futtatsz egy dsm7-et és virtualizász egy 6.2.3 u2-t :D)
Mindehhez óriási memóriaigény nem kell. Ha olcsón szerzel memóriát akkor rendben, de
nekem 916+ , állandó VPN kapcsolat, 40 torrent a downloadstationben, 2 user állndóan felcsatlakozva és fényképeket szinkronizál föl a NAS-ra, video station 16 userrel, dockerben 8-10 konténer állandóan fut, a 8 gigabyte ramból:
288MB foglalt,
2,6 GB használt
454 MB puffer
4.5 GB gyorsítótárazott (ez ugye felszabadítható)
226 MB szabad.

A SWAP:
6,6GB teljes, 1,3GB használt.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67388) Sanya válasza Sanya (#67387) üzenetére


Sanya
nagyúr

NAS memória (8Gb) kihasználtsága (%) 2020 február óta:

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67389) Magnat válasza zsamiatt (#67386) üzenetére


Magnat
veterán

Lehet, h az is tud kevés lenni (bár az előző notimban sata ssd volt és tökéletesen futott a host mellett 1-2 guest Windows), de nálam biztosan a cpu a legszűkebb keresztmetszet:

Ezt a Chrome indításakor lőttem, még meg sem nyitottam semmit, pár mp-ig így marad, aztán jó lesz, de ha bármilyen oldalt megnyitok, az is eléggé megfogja.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67390) karis válasza dkess (#67372) üzenetére


karis
tag

A Synology DS220+ néztem ki. Ez mondjuk a legtöbb helyen 2GB rammal jön, és elvileg van benne egy üres Ram slot bővítés céljából.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#67391) Magnat válasza karis (#67390) üzenetére


Magnat
veterán

Ha nem kell transzkódolni, akkor még egy ennél gyengébb vas is bőven elég, de ez is tökéletes.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67392) kulu22 válasza Magnat (#67385) üzenetére


kulu22
aktív tag

Az első, Windows virtualizációra is normálisan használható Syno NAS szerintem a Ryzen-es. Itt megy nálam először viszonylag akadásmentesen, bár boot után azért még ennek is kell pár perc mire összeszedi magát.

(#67393) dkess válasza karis (#67390) üzenetére


dkess
őstag

Igen, 1 GB RAM -ot írtál, NAS típusát meg nem. Főleg főleg UHD filmek TV-re streamelésére, adattárolásra illetve torrent.

Namost, ha DS220+ (2 GB RAM -al) a kiszemelt, akkor az megfelelő lehet. Ez alá nem is feltétlenül ajánlom, hogy menjél.

(#67394) tobias40


tobias40
veterán

Van lista arról hogy dockerben milyen win-es programokat lehet futtatni? :U

(#67395) gyugyo79 válasza tobias40 (#67394) üzenetére


gyugyo79
addikt

"Linux hoszton nem tudsz Windows konténereket futtatni" hogy idézzek a lentebb megtalálható linkről.
De az legyen azért tiszta, hogy egy halom program nem win-es program ....
Csak egy példa.: HandBrake futtatható és elérhető egy "web vnc"-n át is és így ugyan olyan grafikus felületen át lehet használni mint a Windowson futó változatot. Míg MS Office 20xx kb sose lesz...
Itt első hozzászólás elég jó, hogy fejbe rendbe tegye a dolgokat az alapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#67396) elekbaldvin


elekbaldvin
csendes tag

Sziasztok!

Kiírom magamból, hátha tapasztalt valaki hasonlót, vagy tud valami magyarázatot adni a problémámra.
Van egy DS918+ nas, 2x3TB valamint 2x4TB WD RED hdd SHR-be fűzve.
Sokáig hiba mentesen működött, tavaly egyszer csak spontán újraindult és végtelen kvótaellenörzésbe kezdett. Ekkor pár napig hagytam ellenőrizni, de végül lebombáztam a kötetet és újra kezdtem teljesen előröl.
Nem használtam sok mindenre, fotók, filmek, zenék tárolása/lejátszása, valamint Drive client és Cloud Sync egy céges Dropbox szinkronizálása.
Később levelezést és chat alkalmazást is elkezdtem.
Ezután az eset után kb fél évig ment rendben.
Egyszer csak a kötet összeomlott, de újra indításra renbe jött, csak néhány app futtatása lett leállítva. Itt érdekes volt, hogy a Cloud Syn újraindítás után rendre összeomlott a kötet.
Leszedtem, töröltem, újratelepítettem, és működött....Kb 3 hétig.
Ekkor ismét leállt és a kvótaellenörzésbe kezdett. A Synology Support annyit írt, hogy várjam meg míg befejezi. Na de több hasonló fórumbejegyzést olvastam, hogy több hét kvótaellenőrzés után végül újra kellett telepíteni mindent, új kötet stb.
Napi szinten használom, így nem vártam.
Újra reset...új kötet stb.
Ez a kötet, szintén spontán összeomlott, nem lehetett javítani.
Itt már a gyárivisszaállítást választottam.
Miután az SHR kötetet leellenőrizte és nem volt rendellenesség, elindítottam egy gyors SMART tesztet, ami le is futott és végre jött egy hibaüzenet, egyetlen egy darab újracsatlakozásról, semmi szektor hiba.
Reméltem találtam egy hibás hdd-t és kicserélem és minden jó lesz.
A support kért egy teljes tesztet és naplófájlt amit le is futtattam, semmi hibát nem jelzett.
Éppen fut a Cloud Sync, mintha minden rendben lenne.
Most a személyes médiáim külsővinyón vannak. Nyilván fontos a biztonsági mentés a fontos adatoknak, de már többet vannak a nason kívül, mint rajta....

hogyan deríthetem ki mi szopat lassan egy éve?

Üdv E.B.

(#67397) Protezis válasza elekbaldvin (#67396) üzenetére


Protezis
őstag

Milyenek azok a WD RED-ek? EFAX/EFRX?

(#67398) elekbaldvin válasza Protezis (#67397) üzenetére


elekbaldvin
csendes tag

WD3001FFSX
WD40EFRX

2-2 darab

Üdv E.B.

(#67399) Protezis válasza elekbaldvin (#67398) üzenetére


Protezis
őstag

Akkor ez nem az SMR-es probléma. Passz.

(#67400) elekbaldvin válasza Protezis (#67399) üzenetére


elekbaldvin
csendes tag

Annyit tettem most, hogy ext4 fájlrendszert állítottam be kínomban.

Üdv E.B.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.