Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67401) Sanyi.mTs válasza elekbaldvin (#67400) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

És milyen fájlrendszer volt előtte?

Esetleg PC-re dugva tudsz smart tesztet csinálni (hdsentinellel) a HDD-ken?

Jobb híján, ha jók a HDD-k, akkor megpróbálkoznék csak a 2x 3TB-s vinyókkal 1-1,5 hónapig, majd havonta hozzáadni a 4TB-seket, hogy előjön-e a hiba.

(#67402) elekbaldvin válasza Sanyi.mTs (#67401) üzenetére


elekbaldvin
csendes tag

előtte btrfs volt. Olvastam ezt is azt is, nem volt jobb ötletem.
Nem dugtam még pc-re egyiket sem...kicsit körülményes laptopon amivel dolgozom is.
Lehetmegpróbálom kettesével tesztelni a nasban.

Köszi

Üdv E.B.

(#67403) allein


allein
addikt

Sziasztok. Volt ma a Digi, bekötötték az optikát. Elvileg a bridge kilőve. A SA látja mindkettő eszközt, a routert és a nast is. A nas esetében úgy látom megmaradt a korábban hozzáadott fix ip, nem tudok csatlakozni. A routernek van új belső ip-je, SA segítségével be tudok lépni a menüjébe. Adjak egy új címet a nasnak a routeren belül, utána restart a routernek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67404) the.odzsy válasza allein (#67403) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Bridzs még nincs? Várd meg míg a ONT-t bridzsbe rakják, azután tegyél rendet a belső hálózaton. :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#67405) allein válasza the.odzsy (#67404) üzenetére


allein
addikt

Bridge van, a digi már visszajelzett, hogy minden ok(elvileg kikapcsoltak mindent az ONT-ban). Amúgy miből derül ha már az ONT bridge módban van? Látok két új Digis wifi ssid-t, gondolom ez az ONT wifije lesz. Akkor még mindig nincs bridge :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67406) AiRLAC válasza allein (#67403) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezért írták hogy állíts statikus DHCPt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67407) the.odzsy válasza allein (#67405) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ha látod a digis ssid-t akkor még nem bridzs mód. Várd meg az átállítást, akkor elmegy a net és a PPPOE-t beállítod a saját routereden és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#67408) allein válasza the.odzsy (#67407) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R várok itt is :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67409) ugyes válasza gezatata (#67384) üzenetére


ugyes
aktív tag

Attól függ milyen programokat futtatsz. Nálam pl. a Roon megeszik alapból ~1,5GB RAM-ot. Egyszer találkozott valamely éjszakai karbantartó programmal és stb. végén 4GB felett kötött ki. Emiatt jó volt, hogy vettem bele +4GB-t.
A RAM viszonylat olcsó (~6-8eFt/4GB). Ha bizonytalan vagy a jövőbeni használatban vegyél bele, ennél olcsóbb bővítése nem lesz a NAS-odnak.

(#67410) shagy


shagy
tag

Sziasztok!
Szolgáltató routert cserélt. Azóta quickconnecttel nem érem el a ds218j nasomat kívülről.
Hálózaton belülről semmi gond nincs.
"Hálózati hiba történt. Ellenőrizze a DNS- és hálózati beállításokat."
Minden egyéb eszközöm a hálózaton simán vette ezt az akadályt. Hol keressem a hibát? :R

- shagy

(#67411) the.odzsy válasza shagy (#67410) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Nézd meg mi a külső ip-d, ha 100-al kezdődik natolt vagy, azért nem megy.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#67412) tobias40 válasza gyugyo79 (#67395) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi.
Az alapokról magyar leírás hol érhető el?
Nekem már a linken amit adtál,azon is kínai nyelven beszélnek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67413) gyugyo79 válasza tobias40 (#67412) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem tudom, hogy magyar nyelven lenne ilyen, de mivel sosem kerestem lehet csak nem futottam bele. Igazából a felmerülő kérdéseidet pld. tedd fel ott (Docker konténerizálás ) és hátha megkapod rájuk a választ.

[ Szerkesztve ]

(#67414) tobias40 válasza gyugyo79 (#67413) üzenetére


tobias40
veterán

Uhh,ez lehet nem az én világom lesz,majd figyelek a fórumában aztán kiderül.. :)

(#67415) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Sziasztok!

A mit vegyek topikban már érdeklődtem, ott DS420+ ajánlott egy kolléga.
Ide is beírom mire kell:

4 rackkes NAS-ra van szükségem.
2 HDD raidben tükrözve _ dokumentumok, csalási videók, fotók stb..
1 HDD filmek, sorozatok - innét húzná a kodi , tvheadend ide rögzítene
1 HDD csak zene - ez a laptoppal tükrözve
Amit telepíteni kell tudjak
- tvheadend
- home assistant

Nagyon fontos hogy Home Assistant is fusson rajta, nem akarok container telepítéssel bajlódni, egyszerű legyen.

Ezen kívül mi a negatív tapasztalt kodi futtatásával a NAS-on? miért beszélnétek le róla?

És mi a tapasztalt Qnap vs. Asustor Vs. Synology között applikációkban ?

Köszi a segítséget

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67416) Sanyi.mTs válasza the.odzsy (#67411) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

QC-nek NAT mögül is működnie kéne.

(#67417) Magnat válasza -SeveN- (#67415) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

TVHeadend biztosan van rá, enyémre is van ami szintén inteles. (ARM-re is van egyébként, de az téged nem érint).

"Ezen kívül mi a negatív tapasztalt kodi futtatásával a NAS-on? miért beszélnétek le róla?" - Én igazából azért, mert a Kodi nem szerverre való hanem kliensre.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67418) Sanyi.mTs válasza shagy (#67410) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

DSM-ben vezérlőpult / quickconnect alatt minden rendben? Nem állítódott el valami? Azon a webcímen próbálkozol külső hálózatról, mint ami ott megjelenik?

(#67419) allein


allein
addikt

Urak, még nincs bridzs. A NAS-t nem érem el sehogy, a torrentek nem jelennek meg seedben. Szeretném pihentetni amíg rendeződik a bridsz dolog. Jelenlegi állapotban csak gombról tudom lekapcsolni nast?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67420) Sanyi.mTs válasza allein (#67419) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ha tudod a NAS IP címét, akkor eggyel alacsonyabb címet beállítasz a gépeden, amit közvetlen a NAS kábelezel. Utána el kell érned a NAS-t az IP címén.

(#67421) allein válasza Sanyi.mTs (#67420) üzenetére


allein
addikt

Ohhh :DD Lekapcsoltam gombról. Köszi azért.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67422) Essejó válasza allein (#67405) üzenetére


Essejó
veterán

Tudod ha nem írtam volna, hogy az átállás előtt tedd DHCP-re...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67423) allein válasza AiRLAC (#67406) üzenetére


allein
addikt

#67422Essejó -

:W Én voltam a balfasz.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67424) zolek


zolek
csendes tag

Üdv!
Segítséget kérnék egy Syno rt-ac 1900 router, Syno 418 Nas párosának beárazására. 130k sok? Köszönöm!

(#67425) dkess válasza zolek (#67424) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben pont ezekre van szükséged, akkor kiindulóárnak nem veszélyes. Valamennyi alkuval még teljesen jó is lehet ...

(#67426) allein válasza Sanyi.mTs (#67420) üzenetére


allein
addikt

Szia. A SA a nasnak a règi LAN ip címèt mutatja. Mire gondolsz amikor azt írod, ha tudom a nas ip címèt? Mèg mindig nincs bridsz mód.

“akkor eggyel alacsonyabb címet beállítasz a gépeden, amit közvetlen a NAS kábelezel. Utána el kell érned a NAS-t az IP címén.”

Ebben az esetben a windowsos pc-nek àllítok be mac alapjàn a routeren belül eggyel alacsonyabb címet?(a régi LAN ip szerint àllítom eggyel kevesebbre?) ezutàn összekötöm lanon a nast és a pct?

Vagy megnézem a dhcp clients rèszben ha megjelenik-e a nas új ip címe? De ez működik? Szerintem ez nem működik.

Javaslatok ellenére a vàltàs előtt sajnos nem raktam àt a nast statikus dchp-re.

#67064dkess mint 5400rpm alternativa, mehetne a mostani Wd 6TB EFRX mellè, 6TB Seagate IronWolf NAS 3.5" SATAIII 256 MB 5400rpm (ST6000VN001) is? A meglèvő kötetet szeretnèm bővíteni, nem egy újat létrehozni. Több mint 10.000 ft a különbsèg àrban a kettő típus között.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67427) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Sziasztok! Ma reggel 600 üzenet várt miszerint blokkolta a NAS az adott IP címet. Ezzel tudok bármit tenni? Vagy fogadjam el hogy valaki szeretne bejönni és előbb utóbb be is jön?

(#67428) Intelligencs válasza Sanchez997 (#67427) üzenetére

Összes alapértelmezett portot változtasd meg egyedire. Illetve állítsd be, hogy mondjuk 10 percen belül 5 kísérlet után örökre blokkolja az adott IP címet. Előtte persze ne felejtsd el hozzáadni a megbízható eszközök listájához azt a subnetet, ahol az asztali géped is van. Pl. 192.168.1.0 255.255.255.0 vagy 192.168.0.0 255.255.255.0, hogy magadat semmiképpen se tudd kizárni.

The Amiga, Born a Champion

(#67429) Multibit válasza Sanchez997 (#67427) üzenetére


Multibit
veterán

Azt nem értem, hogy az a 600 blokk miért a NAS-on jelentkezett, miért nem a routereden? Ez azt jelenti, hogy a behatoló elérte a LAN-odat. Az elsődleges védvonalnak a router - jól működő - tűzfalának kéne lenni!

(#67430) Magnat válasza Sanchez997 (#67427) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

melyik portot/szolgáltatást támadták? Tudsz beállítani országszűrőt a DSM-ben, h honnan fogadja a kéréseket vagy ideiglenesen bezárod/átmozgatod a portot máshová, illetve ha nem a ddns alapján találtak meg, akkor lehet egy router restart is segít ha a szolgáltató ezzel másik ip-t ad.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67431) Intelligencs válasza Multibit (#67429) üzenetére

Biztos olyan portot támadtak, ami át van irányítva a NAS-ra, mert használatban van. Nekem is volt ilyen. Át kell állítani a portot egy másikra.

The Amiga, Born a Champion

(#67432) Magnat válasza zolek (#67424) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

ac1900 olyan 25-30 k körül megy jellemzően. A 418 akkor ugye 100-105, ha eladni akarod akkor sztem ennyiért indítani teljesen korrekt, ha venni, akkor én is azt javaslom, h kicsit próbálj meg alkudni ... én 115-öt lengetnék be érte ha szükségem lenne 4 lemezes cumóra.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67433) Sanchez997 válasza Intelligencs (#67428) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Ez megtörtént. Tiltotta is az IPket. De fáradhatatlanul próbálkozott az emberünk.
Magnat: CSak annyit ír hogy az x IP címet blokkolta a következőn keresztül: SSH.

(#67434) Multibit válasza Intelligencs (#67431) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Erre vonatkozott a "jól működő tűzfal" kifejezés. Alapvető eljárásnak kéne lenni, hogy standard portokat nem nyitogatunk routeren. Hogy a UPnP-ről ne is szóljak!

(#67435) Multibit válasza Sanchez997 (#67433) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor a 22-es portot kinyitottad a nagyvilágnak (vagy UPnP engedélyezve van nálad).

(#67436) Sanchez997 válasza Multibit (#67435) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Valójában szerettem volna ha egy ismerősöm FTPvel eléri a NAS-t, portforwardingot állítottam be az itt fellelhető infok segítségével. De mivel laikus vagyok, nem mondom azt hogy mindig teljesen biztos vagyok abban amit csinálok.

(#67437) Magnat válasza Sanchez997 (#67433) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, nincs nyitva a 22-es port a routeren a nasra?

Szerk.: most látom, h ftp-t írsz, akkor a fileszolgáltatások/ftp/sftp-nél beállított port is lehet amit támadnak.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67438) Sanchez997 válasza Magnat (#67437) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Ha ez alatt azt érted hogy a 22es portot továbbírányítom a nasra akkor de. Szüntessem meg a portforwardingot?
És egyébként az UPnP is engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

(#67439) Magnat válasza Sanchez997 (#67438) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, azt szüntesd meg vagy legalább tedd át máshová, az előző hsz-emet közben szerkesztettem, az ott említett ftps milyen portra van állítva?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67440) Sanchez997 válasza Magnat (#67439) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Azzal kezdtem hogy a 22-es helyett egy teljesen másikat használtam, de biztos ami biztos alapon a 22est is. Ez akkor hülyeség volt. Törlöm a 22es összerendelést.

(#67441) zolek válasza dkess (#67425) üzenetére


zolek
csendes tag

Köszönöm!

(#67442) zolek válasza Magnat (#67432) üzenetére


zolek
csendes tag

Köszi!

(#67443) poirot válasza Sanchez997 (#67433) üzenetére


poirot
senior tag

Ne engedélyezd az SSH-t. Gondolom nem használod. Egyszerű földi halandónak nincs szüksége rá.

(#67444) Sanchez997 válasza poirot (#67443) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Ez egy jó ötlet. Ki is kapcsolom.

(#67445) dkess válasza allein (#67426) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a WD 6TB EFRX mellé szó nélkül mehet a Ironwolf ST6000VN001.

Egyébként hogy tervezed a HDD -ket? Értem ez alatt, ha jól emlékszem, akkor DS1819+ lesz/van. Ebbe eddig van 4x6TB Red EFRX. Ugye jönnek majd az Ironwolf -ok.

Hosszú távon egy nagy kötet (8 HDD -vel) lesz a nóta vége avagy több (pl. kettő) kötettel tervezel?

Most csak hangosan gondolkodom ... 8 HDD mondjuk RAID5 -ben (avagy SHR 1 HDD -s adatvédelemmel) egy picit "csücskös". Egy pici veszély van abban a tekintetben, hogy mennyi idő alatt hozza létre avagy HDD hiba esetén mennyi idő alatt állítja helyre a kötetet. OK, nem vészes a HDD méret (10 TB felett RAID5 esetén simán mondanám, hogy leginkább csak két kötetben gondolkodjál, de azért a 8*6 TB se lenne semmi).

Akusztikai szempont. Gondolj bele - szeretnél egy kis zenét hallgatni és egy 8 HDD -s kötet röffen be ... :) (OK, aránylag halk 5400 RPM -esek, de)

Én lehet valami ilyesmiben gondolkodnék - 2 kötet:

- mondjuk egy 3 HDD -vel (RAID5 vagy SHR1 HDD -s adatvédelemmel) a rendszernek (ez mondjuk mind a kettőn rajta lenne), alkalmazásoknak, adatoknak és a zenének. Amennyiben vannak kamerák, akkor azt is ide állítanám be (vagy egy külön egy HDD -s Purple -re méginkább)
- mondjuk egy másik 5 HDD -vel (RAID5 vagy SHR1 HDD -s adatvédelemmel). Pl. ebben lehetnének a WD Red -ek együtt + 1 IronWolf. Ez filmeknek meg a kötet1 -ről a fontosabb adatok illetve zenék biztonsági mentése (lehet akár szinkronizáció+snapshot -al is).

Ugye a kötet2 2X akkora hasznos tárhely mérettel rendelkezne, mint a kötet1. HDD hibernáció (pl. továbbá pl. kötet2 -re legalább éjszaka ne legyen snapshot és/vagy backup stb.) "okosan" beállítva ... Ekkor a kötet1 ami kvázi állandóan aktív lenne ilyenformán, ha zenét hallgatsz, akkor azért nem zavaró, mert:

- mégiscsak 3 HDD és nem 8 db,
- az a 3 HDD amúgyis kvázi mindig pörögne - így nem lenne több a zenehallgatás miatt.

Persze filmnézéskor felpörögne a nagyobbik kötet2 is, de hát ez van - "nincs ingyenebéd".

[ Szerkesztve ]

(#67446) allein válasza dkess (#67445) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a bő tájékoztatást. 1819+ van jelenleg. Családi fotók icloud-ban vannak és a telefonon is, nem tárolom őket a NAS-on. Ha mégis TV-n szeretném nézegetni őket, akkor bekapcsolom az apple TV-t. Nincs kamera, nálam az elsődleges cég amire használom a NAS-t, torrentezés és egy pár film tárolása, egyelőre ennyi.

Vannak zenék és filmek is de mivel panelban lakom, nem igazán tudok zenélgetni meg házimozizini sem :D gondolkodom azon, hogy felszámolom az egész házimozi szettet.(BD lejátszómat hónapok óta nem kapcsoltam be)

Filmet a TV beépített lejátszója is tudja, ilyen téren az LG--vel nincs panaszom.

Tehát vagy bővítem a mostani kötetet, egyelőre akár egy nagyobb méretű vinyóval, 8-10TB. Vagy egy újabb kötet 2-4 lemezből, de ebben az esetben is kell legalább az egy lemezes védelem.

Jelenleg a nagyobb gondom, hogy nem érem el a NAS-t, de várok amíg megvan a bridsz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67447) AiRLAC válasza allein (#67446) üzenetére


AiRLAC
addikt

Csinálj egy 5mp-es resetet (5mpig csippanásig benyomva tartod a reset gombot)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67448) allein válasza AiRLAC (#67447) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm. Ebben az esetben milyen beállítás vész el?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67449) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Tervezek venni egy ilyen kamerát.

na most a rögzítést a DS418-ra akarom bízni ah már kettő kamerát alapból kezelhet. Még nincs meg, de arra már rájöttem hogyan is adhatom hozzá a kamerát. A kérdésem az hogy hogyan állíthatom. be hogy csak bizonyos mennyiségű háttértárat használjon. Például 2TB-ból csak 1-et használjon, és ha megtelt írja felül elölről kezdve. Ezt belehet állítani?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#67450) bbuffy


bbuffy
senior tag

Sziasztok!

DS212J re akasztanék külső HDD-t. Meddig, milyen tárhelynagyságig támogatja, kezeli, tudja vki? Semmi érdemleges infót nem találok erről, sehol. Köszönöm.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.