Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67551) zsamiatt válasza arn (#67548) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nezhetsz meg DIY projekteket, vagy ip camera, domotic/ha es okos button.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#67552) Magnat válasza arn (#67548) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem ha onvifet tud akkor jó eséllyel az SS is kezeli, persze biztosan nem lehet kijelenteni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67553) Chrys_


Chrys_
addikt

DS1819+ és DS220J között is lehet automatikus szinkronizálást beállítani neten keresztül egy könyvtárra, vagy akár kötetre, ha különböző helységekben vannak a NAS-k? Melyik app jó erre?

(#67554) Patice válasza Borisz76 (#67513) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pontosítanék annyit, hogy minden köteten van rajta a rendszer, nem minden HDD-n.
Ha egy lemez egy kötet, akkor igaz, hogy mindegyiken rajta van.

SSD-nek akkor látnám értelmét, ha a felhasználó virtualizál, ill. sok Docker konténert futtat. Ilyen esetben kihasználható a btrfs fájlrendszer snapshot támogatása. Valamint ha olyan alkalmazásokat használ a NAS-on, ami nagy adatbázist csinál. Ezek pörgősebben működhetnek SSD-ről.
Ami még eszembe jutot: ha valaki az iSCSI-t is igénybe veszi, akkor a mentések ezekről is gyorsabbak lehetnek.
Amúgy szerintebb sokkal komolyabb teljesítményre lennének szerintem képesek azok a Syno NAS-ok, amikben van két M.2 SSD és ezek lehetnének az első kötet tagjai redundánsan.
De lehet csak túl sokat akarunk egyből és ez lesz a jövőbeli fejlesztési irány a multigigabites csatlakozások mellett.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67555) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. smtp nél g mail változtatott valamit? mailplus levelezőrendszerben hiába állítom be az smtl.gmail.com ot ssl titkosítással, közli hogy az smtp szerveren történő hitelesítés nem sikerült ellenőrizzem a beállításokat.

(#67556) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Tudna nekem abban segíteni valaki (szájbarágósan), hogy hogyan kell Python programot futtani NAS-on?
Nagyjából van róla elképzelésem, de jó lenne ezt egy szakértővel megtárgyalni! :F
A helyzet a következő:
Jó páran használunk itt a fórumban Sonarr/Radarr/Bazarr kombót. Az utóbbi (Bazarr) futtatása vagy Dockerben lehetséges, vagy Python alatt. Mivel a NAS-om (DS218) képes Python futtatására, így van egy kiskapu, melynek segítségével lehetőségem lenne a NAS-on futtatni a Bazarr-t. Ebben kellene a segítsége valakinek!
Előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67557) urban racer válasza dkess (#67537) üzenetére


urban racer
senior tag

1500 torrentem van seedben, mostmár ssd cache nélkül. 1 évet bírt a 970 evo ssd cache-ben. Nem torrentre való. Több, mint 1 éve már, hogy nincs ssd cache, és az 5 lemezes kötet, ami külön fut a dx517-ben semmi baja, köszöni jól van.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67558) urban racer válasza Borisz76 (#67535) üzenetére


urban racer
senior tag

100 fölött már annyira ócska volt a DS, hogy váltottam transmissionre. De az előbb írtam, hogy torrentre halott ötlet az ssd. Sebességben sokat nem ad hozzá, mert 1 lemezzel is ki tudod hajtani a gigabitet, ha hdd kímélésre vennéd, akkor meg évente cserélsz ssd-t.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67559) urban racer válasza Bacusuz (#67514) üzenetére


urban racer
senior tag

Szia!
Nekem egy 850 pro van benn 4. lemezként. Én virtual gépeket rakok rá.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67560) Essejó válasza urban racer (#67558) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt a 100 feletti dolgot konkretizáld légyszi, mert 300 felett tartok DS-el, és semmi gondom. Nincs 3 hete, hogy egy másik trackerre is regisztráltam, és közel 1,5 TB feltöltésem van ott is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67561) Magnat válasza Dolphine (#67556) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

python szkript_neve

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67562) Dolphine válasza Magnat (#67561) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Ez gondolom maga a futtatás.
Na, de hogyan, milyen környezetben futtatom?
Illetve a szkript telepítése sudo segítségével ha jól tudom. Ott kell SSH, meg PuTTy. Eddig jó?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67563) dkess válasza urban racer (#67557) üzenetére


dkess
őstag

Ugye a korábbi eszmecsere két lényegi részre volt bontható SSD kapcsán:

1. SSD Cache: 128-256 GB-s M.2-s SSD-vel

Erre írtam, hogy itt méretbeli aggályok is felmerülhetnek a hasznossága kapcsán is. Valamint amennyiben a cache algoritmus valamennyire i hatékony lenne erre a célra akkor elég nagy mennyiségű adatot is kellene mozgatni a cache területre illetve területről - különben egyébként csak malmozna az SSD (így meg kapná a terhelést rendesen, de így sem tudna annyira hatékony lenni).

2. Önálló kötetként: pár TB -os SATA SSD -k

Erre is írtunk pár lehetséges forgatókönyvet, hogy milyen módon érheti meg esetleg valakinek a használata. Az ilyen módon torrentre használt SSD -k használata terén (akár PC -ben pl.) van már pár éves tapasztalat általánosságban. Amennyire nyomon követem a fejleményeket e téren (meg persze saját tapasztalat alapján is) az SSD -k általánosságban ilyenformán használva azokat (azaz nem cache -ként) bírják a terhelést rendesen. Többek szerint jobban is, mint a HDD -k és ráadásul teljesítményben is más dimenzióban mozognak ...

Igen, lehetne részleteiben tárgyalni azt is, hogy SSD Cache -ként használva a meghajtók mennyire tartósak, illetve mennyi hasznot hoznak. Volt azért itt-ott szó róla korábban is, de azért még valóban sok félreértéssel lehet találkozni ezen a téren. Az egyik, hogy mire jó egyáltalán. Aztán a méretbeli dolgok - mekkorát érdemes használni. Aztán a Synology SSD Cache algoritmusa konkrétan mely célokra mennyire hatékony vagy éppen melyekre nem (DSM7 -ben pl. ez is komoly ígéret, hogy általánosságban komoly előrelépés lesz ezen a területen).

Aztán ott is félreértik a dolgot néhányan, hogy úgy gondolják, hogy "nagyon régről maradt egy-két szanaszéjjel hajtott, mára már kisméretűnek számító, a saját korában sem kiemelkedő SSD -jük, akkor mit csináljunk vele? Hát dobjuk be SSD cache -nek a NAS -ba" felkiáltással így is tesznek. Hát, ez lehet, hogy "nem a hosszú élet titka" lesz végül ...

Nálad persze nem a legutolsó dologról lehetett szó, de akkor is egy SSD cache egy másfajta terhelést jelent a meghajtóknak, mintha mondjuk megfelelő nagyobb méretben egy önálló kötet részei lennének. Úgy azért már az SSD -k is bírják a terhelést ...

(#67564) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Ajánljatok már legyetek szívesek ups-be akksit. Nemrég cseréltem benne, és elég rossznak tűnik a érték :)

(#67565) Magnat válasza Dolphine (#67562) üzenetére


Magnat
veterán

Ha fel van telepítve a python, akkor ssh alól tudod futtani. De gondolom cron-ból is tudod futtatni időzítve vagy rendszerindítás után.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67566) Dello79


Dello79
aktív tag

Tudnátok segíteni, adott 2 db új merevlemez, 2 hét után az egyiken 1db hibás szektort talált a NAS, ezután kivettem azt a merevlemezt..formáztam..eltávolítottam a partíciót , wipe minden megvolt.. valószínű lezárta a hibás szektort a merevlemez, mivel már a HDtune,HDSentinel és maga a NAS -sem lát rajta hibás szektort!

Ennek ellenére, mégsem engedi újra visszatenni a RAID-be, nem tudom miért, megjegyezhette a merevlemez sorozatszámát ? Tudnátok segíteni, hogy lehet ezt "kiütni" , "elfelejtetni" vele ? :F
-
Hogy tudnám megoldani ?
-

-

-

(#67567) Dolphine válasza Magnat (#67565) üzenetére


Dolphine
addikt

Ahogy ide van írva?
[link]
Tehát SSH alól belépek, majd admin és jelszó, utána pedig ami a sudo után van írva?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67568) Intelligencs válasza Chrys_ (#67553) üzenetére

Persze, attól függ mit szeretnél. Ha folyamatos szinkronizálást, akkor Synology drive kell neked. Ha a két NAS nem egy alhálózaton van, azaz különböző internetszolgáltatók mögött vannak, akkor be kell állítani mindegyiknek egyedi nevet, pl. XXX.synology.me és YYY.synology.me. Az Rsync-re is be kell állítani egyedi portot, amit a routereken ki kell nyitni.

Ha pedig mentést akarsz, akkor pedig hyperbackup kell arra amiről mentesz, és hyperbackup vault, amire mentesz.

Ha egész pontos leírást szeretnél, mit hogyan állíts be, akkor azt csak délután tudom megcsinálni, mert a céges gépről nem érem el a NAS-omat.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#67569) maci25


maci25
aktív tag

Volt fent a nas on a dsm 7.0 és csalódva tapasztaltam, hogy a ds cloud nem támogatott. Arra gondoltam, hogy át rakták más alkalmazásba a funkcióit, de nem. A szinkronizálás funkciót nem találtam egyikben sem. Létezik, hogy kigyomlálták a rendszerből véglegesen?
Nekem az a funkció már a ds 110j óta nagyon fontos és használom is.
Most egyenlőre vissza raktam a dsm 6.-t

(#67570) Magnat válasza Dolphine (#67567) üzenetére


Magnat
veterán

Azt nem tudom, h kell-e hozzá a root jog, először próbáld meg úgy, h belépsz vmilyen admin accounttal ssh-ra, aztán futtatod, ha vmilyen jogosultság baja van, akkor sudo -i, utána megadod az admin jelszót és root leszel, aztán próbáld meg újra.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67571) Dolphine válasza Magnat (#67570) üzenetére


Dolphine
addikt

Már csak egy kérdésem maradt.
Ha elindítottam a Python scriptet, hogyan állítom le? Illetve ha egyszer elindítottam és amíg a NAS megy, addig futni fog a háttérben?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67572) dkess válasza maci25 (#67569) üzenetére


dkess
őstag

Igen, várható volt, hogy előbb-utóbb kiveszik. A már DSM 6 -on is elérhető alternatíva: Synology Drive Server - [link] .

Ugye a Cloud Station Server -nél (mind a DSM -ben telepített verziónál írja - mind web -en: [link] ) is írják - illetve rögtön a legelső mondatban is hangsúlyozzák, hogy: "Fontos megjegyzés: A Cloud Station Server helyébe egy új alkalmazás, a Synology Drive Server lép. A Synology Drive Server a Cloud Station Server szolgáltatással azonos funkciókat kínál, ..." .

(#67573) Chrys_ válasza Intelligencs (#67568) üzenetére


Chrys_
addikt

Kösz, ennyi infó egyelőre elég. Akkor beszerzek egy olcsó 2 lemezes j-NAS-t erre a célra.
Az egyik Magyarországon, a másik Németországban lesz.

(#67574) Magnat válasza Dolphine (#67571) üzenetére


Magnat
veterán

Sajnos linuxban nem vagyok túl erős, de ha ssh alól indítod akkor van egy nohup (no hangup) nevű parancs, ami pont arra való, h ha a user sessiont kilövöd (azaz kilépsz ssh-ból), akkor se szakadjon meg a futás, de ha cronból indítod akkor meg lehet, h ez sem kell. És igen, ha a szkript maga nem fejeződik be valamilyen esemény függvényében, akkor addig fut amíg a nas le nem áll. Vagy amíg te a pid (process id) alapján ki nem lövöd a kill paranccsal. De ha pontosabb infókra van szükséged, lehet jobban jársz ha egy linux topikban érdeklődsz, mert ez nem igazán Synology specifikus dolog.

Szerk.: közben meggugliztam, itt van még pár ötlet: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67575) maci25 válasza dkess (#67572) üzenetére


maci25
aktív tag

"elérhető alternatíva: Synology Drive Server "
"Cloud Station Server szolgáltatással azonos funkciókat kínál,"
Akkor ezek szerint csak én vagyok a béna és nem találom a szinkronizáló funkciót ami eddig a ds cloud lényege volt kb.

Egy képernyő képet kérhetek, hogy hol keresem? Én nem találom sehol sem. Már az is segítség ha legalább tudnám melyik alkalmazás vette át a funkciót.
Köszönöm előre is.

(#67576) Mezga Aladár válasza Dello79 (#67566) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pl. tedd be asztali pc-be és nézd meg mit mutat a Hard Disk Sentinel.
Ezzel a programmal futtass egy teljes tesztet. Utána kiderül mi a nyűgje a lemeznek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#67577) dkess válasza maci25 (#67575) üzenetére


dkess
őstag

Én is még a Cloud Station klienst használom. Az asztali gépeknél töltsd le a Synology Drive Client -et és azt telepítsd a régi kliens (Cloud Station Drive) helyére. Beállítani kb. pont ugyanúgy kell szinkronizáció tekintetében, mint ahogy a Cloud Station Drive -t is kellett.

Aztán a Synology Drive Server tágabb értelemben vett funkcionalitását pedig kitapasztalod a gyakorlatban illetve persze utána is lehet olvasni ...

(#67578) Dolphine válasza Magnat (#67574) üzenetére


Dolphine
addikt

:R
Eddig a Te segítettél nekem a legtöbbet!
Igazán köszönöm! :)
Más:
Ez viszont már NAS kérdés. Miért lehetséges az, hogy a NAS-ra telepített program nem képes egy megosztott mappához normálisan hozzáférni?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67579) Dolphine válasza Dolphine (#67578) üzenetére


Dolphine
addikt

Illetve van egy olyan mappa, aminek a tulajdonosa és a csoportja nem létezik! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67580) Intelligencs válasza Chrys_ (#67573) üzenetére

Értem. Gondolom a Magyarországon letorrentezett tartalmat kell kiküldeni a németországi NAS-ra. Mi legalábbis ezt csináljuk a Németországban élő haverommal. :DDD

Akkor a Hyper Backup-ot javaslom, annak van olyan beállítása, hogy csak simán átmásolja a fájlokat. Az itthon lévő NAS-on leszeded a cuccot egy megadott mappába, és beállítod úgy, hogy mondjuk minden nap éjfélkor ennek a mappának a tartalmát szépen tolja ki a németországi NAS-ra. Csak a növekményt küldi ki, tehát amit egyszer már áttolt, azt nem fogja még egyszer.

The Amiga, Born a Champion

(#67581) maci25 válasza dkess (#67577) üzenetére


maci25
aktív tag

Lehet nem egyről beszélünk.
Synology Drive Client van telepítve az asztali gépekre már jó ideje.
A ds cloud az nem csak telefonra van/volt?
Hmm lehet régen az asztali gépeken is ds cloudnak nevzte magát az alkalmazás. Akkor viszont helyesbítek mért és jelenleg a telefonokra/droidos táblákról hiányolom a ds cloud app ot. Vagy annak az utódját ami tud szinkronizálni.
Egyenlőre én úgy látom, hogy nas és mobiltelefon, dorid tábla között nincs szinkronizálásra lehetőség mint ezelőtt. Ha jól gondolom akkor az asztali gépekre is meg fog szűnni.

(#67582) maci25 válasza maci25 (#67581) üzenetére


maci25
aktív tag

Illetve droidra valóban van synology drive alkalmazás de arra meg még nem jöttem rá mire találták ki.
Szinkronizálni szerintem az sem tud.
Van benne offline elérés de azt nem nevezném szinkronizálásnak. Főleg nem két irányúnak.

Remélhetőleg én nem értelek és neked van igazad.
Kérlek raksz be egy képernyő képet ahol be lehet állítani/kezelni?

(#67583) Chrys_ válasza Intelligencs (#67580) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem, a torrent németben direktben megy. Németből menne biztonsági mentés a magyar NAS-ra. Hyper Backup-t már használom helyben kötetek közötti mentésre is.

(#67584) AiRLAC válasza Chrys_ (#67583) üzenetére


AiRLAC
addikt

"Nem, a torrent németben direktben megy. "
Na az vicces lesz majd :DDD Javasolnám egy anonym proxy szolgáltató használatát.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67585) e90lci válasza AiRLAC (#67584) üzenetére


e90lci
senior tag

Az nem lesz olyan vicces,a kollégám egy fél Lord albumért 850 eurót fizetett úgy ,hogy egy kis alku is volt benne.Meg első alkalom volt azért is.

(#67586) Magnat válasza e90lci (#67585) üzenetére


Magnat
veterán

Az egyébként nem érdekli őket, h mit töltesz le? Mármint ha linux disztókat akkor gondolom nincs bünti, de ha ott ahol a jogvédett tartalom keletkezett, nem tilos a magáncélú letöltés mint pl a Lord album esetében, akkor miért kapott büntit? Vagy mi van akkor pl, ha az adott szerző saját maga terjeszti torrenten a műveit?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67587) Bishop1


Bishop1
tag

Kis segítséget szeretnék kérni.
Valahogy mintha 1 terrával kevesebb szabad hely lenne a NASomon mint amit a matek kiad.
Mellékeltem egy képet ahol látszik a problémám.
Mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#67588) hotkar válasza maci25 (#67582) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én most (5 perce) telepítettem a telefonomra a Synology Drive-ot, beléptem a saját fiókomba, létrehoztam egy próbamappát, feltöltöttem egy fájlt. 10 másodperc múlva ott volt a NAS-on, anélkül, hogy bármilyen szinkronizálást beállítottam volna.

Úgyhogy működik ez.

A Cloudstation Drive-ot már régóta használom, lehet, hogy az ott a rendszergazdai konnzolon tett beállítások szükségesek voltak, de most nem kellett állítgatnom semmit.

(#67589) AiRLAC válasza e90lci (#67585) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ezért írtam hogy vicces lesz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67590) AiRLAC válasza Magnat (#67586) üzenetére


AiRLAC
addikt

Figyelik a trackereket (igen, a magyarokat is) és logolják az ip-ket, majd kikérik az ISP-től és megy a levél.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#67591) e90lci válasza Magnat (#67586) üzenetére


e90lci
senior tag

Annyira nem merültem bele,annyit tudok hogy az ő főnökasszonya intézte 1200 euróról indult 850 euró lett belőle.És nem a letöltésen volt annyira a hangsúly hanem a visszatöltésen.Szerintem a Linux disztrókra nincs semmi.Ennyi ami a környezetemben történt.Én otthoni nassal torrentezek.Kinn nem töltök semmit.

(#67592) Borisz76 válasza e90lci (#67591) üzenetére


Borisz76
veterán

5 évig éltem kint,non-stop ment a torrent az NC-ról !
Zárt oldalról,jó kliens beállítások esetén nem lehet gond

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67593) urban racer


urban racer
senior tag

No, ma megrendeltem az új vasat (1621+) meg pár "lemezt" is(3x4 Tb 870 evo) meg 10 gbit karit is. Esetleg ha valakinek van egy félig megevett gyros-a, akkor átvenném :U

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67594) maci25 válasza hotkar (#67588) üzenetére


maci25
aktív tag

dsm 7.0 neked megy a szinkronizálás androidon?

(#67595) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok,
most ismerkedem az új szerzeménnyel (DS420+). Sikeresen telepítettem és konfiguráltam a VPN szervert az itteni infók alapján. Lehet nagyon butaságot fogok kérdezni, de ha csak a VPN portja van forwardolva, hogy lépjek be mobilról pl a photosba? Photos https portja az 5443 (ez nincs forwardolva routerben), de ha ddns:5443-al próbálok belépni, akkor nem lép be (https bepipálva, vpn kapcsolat aktív a telefonon). Quickconnecttel természetesen működik és ha nyitom az 5443 portot akkor is. Ugyanez a problémám a többi mobil applikációval is, nem tudom hogyan kell bejelentkezni, ha VPN-t szeretnék használni.
Előre is köszönöm a segítséget, próbálok magamtól rájönni, de itt elakadtam.

(#67596) urban racer válasza kicsi83 (#67595) üzenetére


urban racer
senior tag

jól értem, vpn-en csatlakozás után szeretnél csak ds photo-t használni?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67597) kicsi83


kicsi83
tag

Először úgy állítottam be a dolgokat, hogy nyitottam azokat a portokat amiket kellett (a default portokat megváltoztattam). Így be tudtam jelentkezni ahova kellett a ddnscímem:port-al. Ahogy olvasgattam a fórumot, úgy döntöttem, hogy inkább VPN-t fogok használni a biztonság miatt. Mivel így csak egy portot kell nyitni, nem értem, hogyan tudok elérni dolgokat böngészőből. Remélem érthető mi a problémám.

(#67598) PeterPH válasza kicsi83 (#67595) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha már van VPN kapcsolat, akkor a NAS szolgáltatásait a NAS VPN szerverének címét (valami 10.*.*.*) megadva el tudod érni.

(#67599) urban racer válasza kicsi83 (#67597) üzenetére


urban racer
senior tag

Igen, érthető. Ha csatlakoztál VPNre, és bekapcsoltad a kiszolgáló...(lenn a képen), akkor ugyanúgy éred el, mintha belső hálózaton kummunikálnál vele, azaz azon a címen, ami a nas hálkókártyájának a címe)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#67600) urban racer válasza PeterPH (#67598) üzenetére


urban racer
senior tag

vagy a rendessel, és akkor nem kell másik címet beirkálni, ha ugyanazon a hálón van, mint a nas ;)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.