Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) kgymac válasza allein (#67448) üzenetére


kgymac
őstag

(#67452) Sordoran válasza Marci112233 (#67449) üzenetére


Sordoran
addikt

Szia!

Be lehet állítani, ahol megadod hova mentse a felvételeket megadható emlékeim szerint hogy mekkora mappa méret, vagy mennyi idő után kezdje el felülírni a mentéseket. (fejből nem tudom sajna én se hol)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#67453) allein válasza kgymac (#67451) üzenetére


allein
addikt

Máris nézem :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67454) Marci112233 válasza Sordoran (#67452) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ!

Nem sokkal azután hogy felraktam a kérdést, jutott eszembe, hogy a NAS-ra való mentés nem opció nálam, mert a NAS éjszak ki van kapcsolva. Így valószínű a kamerába menni fog egy 128-as memóriakártya.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#67455) Sanyi.mTs válasza allein (#67426) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Amire én gondoltam:
Ha NAS címe 192.168.0.10 / 255.255.255.0 volt, akkor a PC-nek 192.168.0.9 / 255.255.255.0-át adnék és közvetlenül összekötném a kettőt. Esetleg ez mehet switchen keresztül is (ami nem DHCP képes)
És így el kellene érni PC-ről a 192.168.0.10: (DSM portot)

(#67456) allein válasza Sanyi.mTs (#67455) üzenetére


allein
addikt

Èrtem, köszönöm szépen, jó tudni, hogy ilyen módon is megoldható. A reset megoldotta.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67457) Essejó válasza poirot (#67443) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor én nem vagyok 1xű földi halandó. :DDD Bár csak arra az időre kapcsolom be amíg szükségem van rá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67458) poirot válasza Essejó (#67457) üzenetére


poirot
senior tag

Nem is tudom mire kell, de nekem torrentezni, FTP-én elérni a NAS-t, internetes rádiót hallgatni, filmeket nézni a NAS-ról, csak erre használom a NAS-t, szerintem a felhasználók többségét lefedi.

(#67459) Magnat válasza poirot (#67458) üzenetére


Magnat
veterán

Pl ha a Transmission konfog fileját kell szerkeszteni, ahhoz kell ssh :)
De ha vmi miatt megmakkan a dsm, akkor is tudsz rajta hegeszteni ... én a routeren nem engedem be rá a forgalmat, ha be akarok lépni úgyis itthonról akarok vagy ott a vpn.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67460) allein


allein
addikt

Ha esetleg valakit érdekel, zsír újonnan 6TB WD RED EFRX, 57.800 huf [link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#67461) poirot válasza Magnat (#67459) üzenetére


poirot
senior tag

Nem értek hozzá, szóval azért is nem kell nekem. Ha meg nem használja az ember, akkor minek.

(#67462) petrosilov


petrosilov
tag

Sziasztok, így még nem jártam. DS418-at frissítettem 6.2.3-25426 Update 3-ra. Restart után SMB és Netbios szolgáltatás nem indul, ettől kezdve értelem szerint Win gépről nem elérhető. Almáról még látszik minden, holnap csinálok vele egy biztonsági mentést csak az NTFS írást kell megoldani a macról, aztán lehet próbálkozni valahogy életet lehelni bele... Nem vagyok boldog.

(#67463) jolti05 válasza Magnat (#67376) üzenetére


jolti05
őstag

1. +AiRLAC: Külföldi fórumon olvastam, hogy a DS214se nem tud ilyet, és volt, aki azt írta, hogy az egyszerűbb modellekben nincs, innen jött a kérdésem.

2. A pendrive a NAS-ban lenne.

3. Ezt nem nevezném backupnak. Csak egy fát szeretnék leképezni (vagy többet :) ). Természetesen a WinCatalog ezt továbbra is megtenné, de ezzel is pont úgy vagyok, mint a 2-es ponttal, hogy nagy öröm tudna lenni, ha nem kellene minden hétvégén manuálisan FreeFileSync-elnem, és WinCatalog-oznom, hanem mindez "NAS-on belül" történne.

Köszönöm mindkét választ.
Egyébként, Magnat, írtam is már mióta jégen van, hogy eladó-e még :))

*tegnap írtam, de úgy néz ki, véletlenül nem küldtem el*

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#67464) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

4TB-os Hdd - IRONWOLF-ból melyik ajánlott? Érdemes a pro-t venni vagy jo a sima is?

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67465) -SeveN- válasza -SeveN- (#67464) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

vagy érdemes a 6TB-osat venni a nagyobb cache miatt?
sata-3 v. sata-600?

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67466) dkess válasza -SeveN- (#67465) üzenetére


dkess
őstag

A "sata-3 v. sata-600" az ugyanaz. Egy kis Ironwolf 6 TB itiner alább. Címszavakban - a ST6000VN0041 -t ne erőltesd. Amennyiben kicsit halkabb a cél - akkor ST6000VN001 - amennyiben a kicsit gyorsabb a cél, akkor ST6000VN0033 ...

ST6000VN001 - 5400 RPM, ha a halkság kell, max. szekvenciális: 190 MB/s; cache: 256 MB
ST6000VN0041 - 7200 RPM, de csak 180 MB/s; cache: 128 MB
ST6000VN0033 - 7200 RPM, 210 MB/s; cache: 256 MB (egyébként kevesebbet is fogyaszt, mint a ST6000VN0041)

(#67467) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
sokat kerreg a vinyó a nasban , holott semmi különös feladatot nem kap.
csak a download station megy feltöltéssel.
mióta kicseréltem benne a 3-ból 2 vinyót(wd20purz) azóta csinálja.
előtte erre nem lettem figyelmes
mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#67468) Sanya válasza allein (#67460) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kösz nrm

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#67469) sulaco5555


sulaco5555
csendes újonc

Üdv Urak!Mitől függ a magánhálózat sebessége Sinology DS218play és aztali gép között? Win10, TP-Link Archer C6 AC1200 kétsáv os gigabites
wif i router. Mitől függ? Köszönöm.

(#67470) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Használ valaki Sonarrt?
Valamiért nem fér hozzá minden mappához és nem tudok rájönni az okára, hogy milyen engedélyek kellenének még neki! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67471) Sanyi.mTs válasza sulaco5555 (#67469) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Teljesség igénye nélkül:
PC-n: w10, ethernet kártya driver, hdd/ssd, CPU, RAM mennyiség
átvitel: router, utp kábel, wifi telítettség (ha wifin éred el)
adat: fájl méret
NAS: hdd/ssd, CPU, RAM, futó szolgáltatások, esetleg van-e sebesség korlát

mit tapasztalsz? és mit szeretnél?

(#67472) sziszi-fuszi válasza sulaco5555 (#67469) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Megfogalmaznád egy kicsit pontosabban, hogy mit is szeretnél! Lakáson belül? Wi-Fi? Kábel? PowerLine? Milyen hálózat? Milyen eszközök? Milyen kártya? Milyen Pc?

Mi alá kell írás?

(#67473) Multibit válasza sulaco5555 (#67469) üzenetére


Multibit
veterán

NAS-os topikban vagyunk! Ugye nem wifi-ben gondolkodsz?

(#67474) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ds420+-t.
Javasoljatok appokat amiket érdemes használnom.

Amire vettem a NAS-t:
Családi videók tárolása
családi fotók tárolása
Filmek/sorozatok
ezek mind kodirol szeretném elérni

Rengeteg zene, ezeket is el kell érnem kodirol, alexarol, home assistantból.

Tök noob vagyok NAS-ban, milyen értelmes dologra tudom még használni.
Minden érdekel Ti mire használjátok, hátha kapok pár jó tippet.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67475) Patice válasza -SeveN- (#67474) üzenetére


Patice
Topikgazda

Alap médiamegosztásra kell a Megosztási központ, amivel a DLNA-s eszközöknek adsz elérést.
Kodihoz SMB vagy NFS megosztást kell beállítani a mefosztott mappákon. Ehhez nem kell app, ezt a Vezérlőpultban kell megcsinálni.
Mobil eszközökre mehet a Moments, meg a File Station app.
A NAS-re mehet a Download Station torrentes letöltésekhez, File Station alap fájlműveletekhez, Synology Drive PC és NAS szinkronizáláshoz.
Hyper Backup a biztonsági mentések kezeléséhez.
Elsőre elég lehet ennyi.

Nagyon sok mindenre lehet még ezeket használni, pláne az Inteles modelleket 4 lemezzel.
Én pl. úgy raknám meg lemezekkel, hogy az első helyre egy SSD-t raknék, amire mehet minden app és mentés ezekről. A maradék 3 lemezhelyre meg csinálnék egy SHR kötetet 1 lemez védelemmel, vagy két helyen egy RAID1-et, az utolsó helyre egy egyszerű kötetet meg média tárilásra (zenék, filmek, sorozatok)
Az SSD-t BTRFS-re formáznám, hogy ki tudja használni a Syno DSM a virtualizációs, de még inkább a konténeres képességeit. Ehhez egy Docker app kell csak, aztán mehetnek fel olyan csomagok, amik nincsenek natívan Syno-ra. Pl. egy Pi-Hole teljes otthoni reklámblokkolásra, vagy Ad-Guard. Lehet Dockerben futtatni Plex-et, vagy asszem Emby médiaszervert is.
Ezekhez asszem van Kodi plugin, így a médiatár kezelése is központosított lehet, nem kell minden eszközön külön megcsinálni.
Dockerben mehet házautomatizálás is.
Ha van kamerarendszered akkor az is menthet a NAS-ra, akár kihasználva a másoduk LAN csatit, hogy a kamerák egy switch közbeiktatásával külön hálózaton legyenek.
iSCSI-vel az is megoldható, hogy az asztali gépekben ne helyi tárhely legyen, hanem egy felcsatolt saját lemez(nek látszó) (alias LUN), amit egy az egyben lehet menteni.
Ha van olyan géped, ami hálózatról bootol, akkor az is megoldható egy Syno-val.
És még tudnám tovább sorolni. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67476) WaterWave válasza Dolphine (#67470) üzenetére


WaterWave
veterán

Szia

Én használok..

Gondolom az sc_download hiányra panaszkodik nem. Jogoknál

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#67477) -SeveN- válasza Patice (#67475) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Szuper, ezért nem rendeletem még Hdd-ket, első körben az itthoni "maradék" hdd-kből építeném meg a teszt példányt.
SSD lehet 2.5" -os? van egy laptopból megmaradt, vagy ide is speckó SSD kell?

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#67478) Magnat válasza Patice (#67475) üzenetére


Magnat
veterán

Megosztási központ? Az micsoda, egy alkalmazás?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67479) Magnat válasza -SeveN- (#67477) üzenetére


Magnat
veterán

Jó a 2.5-ös.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67480) Dolphine válasza WaterWave (#67476) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Ment privát! ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#67481) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok!

Kipróbáltam a DSM 7.0 beta-t, tetszett, és érdekel, hogy vajon mikor fordul éles verzióba. Kerestem a gugliban, de nem volt a barátom, nem találtam semmit róla.
Tud valaki itt esetleg dátumot, infót róla? :R :))

Linux for human beings

(#67482) PhoenixK válasza fulcrum (#67481) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ez alapján nyárra várható.

Egyelöre még vannak vele gondok, amit tapasztaltam eddig:
- Mac esetében a Time Machine lassú, ez DSM7 esetén hatványozottan igaz
- A migrált virtuális gépeim nem hajlandóak elindulni. Konkrétan nem találom az image-eket. Csak "játszós" gépek, de azért nem szép dolog...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#67483) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!
Ha ugyanazon a LAN-on, amin a NAS csücsül, megy egy rPi PiHole-al, az jelenthet valami gondot? Összeakadhatnak?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67484) hkari válasza PhoenixK (#67482) üzenetére


hkari
őstag

És tegyük hozzá hogy egy darab update nem jött december óta, szóval a fejlesztési ütem nevetséges.

(#67485) Patice válasza Magnat (#67478) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bocsi, most tanulom újra a Syno-t 5 év után magyarul. :D
Médiaszerver

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67486) karis válasza dkess (#67393) üzenetére


karis
tag

Közbe nézegettem teszteket, de a DS220+ egy 4K 120 mbps hevc videóval már eléggé küzdött. És vannak filmek amik már ilyen 80-120 mbps bit rátával dolgozik. Ha már van egy 4K HDR képes tv-m szeretném a maxot kihozni belőle :D Nem lenne jobb egy 720+? A jobb processzor miatt?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#67487) dkess válasza karis (#67486) üzenetére


dkess
őstag

Hát azért a 4K/HDR-DV Atmos -os Remux -ok még csúcson is ritkán mennek 80 Mbps fölé.

Általában akkor szoktak izzadni a vasak, ha nem teljesen ajánlások szerinti az adott release és mondjuk szoftveres (CPU) átalakítás kell. Amennyiben nem kell transcode egyáltalán vagy éppen hardveresen tud menni, akkor megy, mint a karikacsapás kis CPU terheléssel. A szoftveres átalakítás az ami a CPU -t felzabálja.

Namost, ha gyakran néznénk ilyesmit ahol belefutnánk ebben, akkor akár a DS720+ helyett is egy dedikált médialejáétszót ajánlanék (pl. Shield 2019 vagy ennek Pro változata) két okból is:

1. Hálózati

Kössük gigabit -es ethernetre (mondjuk akkor Shield -ből a Pro játszik pl.). Ennek oka:

- a TV 100 Mbps -es LAN csatija nem lesz elég,
- WiFi -n meg egy vagy több 80-120 Mbps -es stream rendesen fel tudja zabálni azt - pláne, ha mást is szeretnél csinálni (azaz még a végén WiFi -n is akadhat).

2. Átalakítás

A másik ok elég "profán": nem kellene transzkódolni egyáltalán ... :)

Persze a DS720+ jobb meg erősebb, mint a DS220+ - így amennyiben van rá cash, akkor nem fogom azt mondani, hogy ne vedd meg ...

(#67488) odrif válasza Alabástrom (#67483) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hogy érted?
Ha az rpi-nek másik IP címe van akkor miért akadnának össze?

20 éve a Prohardveren

(#67489) fecke78


fecke78
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#67490) Multibit válasza fecke78 (#67489) üzenetére


Multibit
veterán

Control Panel -> External Access -> DDNS
Ott kell legyen egy sor, ami hozzárendeli a hostnevet az éppen aktuális publikus IP címedhez. Mit látsz a státusz oszlopban? Ha minden kerek, akkor Normal jelzést kell mutatnia.

(#67491) Alabástrom válasza odrif (#67488) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Fogalmam sincs, nem értek hozzá, de mivel a PiHole blokkol bizonyos tartalmakat, esetleg olyasmit is blokkolhat, ami a NAS-nak kellene?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#67492) WaterWave


WaterWave
veterán

Virtuális gépen van aki használja a dsm 7 bétát?
Feltelepítése ugyanúgy történik mint egy windows vagy egy linux iso-val?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#67493) IT user válasza WaterWave (#67492) üzenetére


IT user
tag

Én használom. Kicsit más, az elején, amikor a VM típusát választod, van egy vDSM opció, azt kell választani:

[ Szerkesztve ]

(#67494) sulaco5555 válasza Multibit (#67473) üzenetére


sulaco5555
csendes újonc

A NAS wi-fin keresztül nem kommunikál?

(#67495) Magnat válasza sulaco5555 (#67494) üzenetére


Magnat
veterán

Ha mondjuk van egy wifis notebookon hívod be a dsm felületet, akkor wifin keresztül kommunikál ;)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67496) sulaco5555 válasza Magnat (#67495) üzenetére


sulaco5555
csendes újonc

Működik, a kolléga válaszát nem értem...

(#67497) sziszi-fuszi válasza sulaco5555 (#67496) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Pedig érthető. Azért írta, hogy NAS topik és nem Wi-Fi, mert a problémád nem a NAS-sal van, hanem a Wi-FI hálózattal. Márpedig az nem ennek a topiknak a témája.

Mi alá kell írás?

(#67498) Magnat válasza sziszi-fuszi (#67497) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem nem ;) Sztem azt kérdezte, h ugye nem az a terv, h wifin keresztül legyen a nas a hálózathoz kapcsolva? Bár az eredeti kérdés alapján a te felvetésed tűnik logikusnak, de Multibit megfogalmazása számomra inkább arra utal amire én gondolok ... de majd ha olvassa, megmondja jól :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#67499) dkess válasza sulaco5555 (#67496) üzenetére


dkess
őstag

Azért, mert nem válaszolsz. Aztán meg ezen megy az évődés mindenki részéről egy ideje ...

Zárd rövidre kérlek: akkor most WiFi -n csatlakozik az a NAS vagy hogy a bánatban?

(#67500) WaterWave válasza IT user (#67493) üzenetére


WaterWave
veterán

Rendben, köszi.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.