Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Metacska válasza gabe_ (#1850) üzenetére


Metacska
aktív tag

(#1852) fraba válasza Metacska (#1851) üzenetére


fraba
aktív tag

de nem agybadugóst keresett... :S

(#1853) Mate


Mate
nagyúr

Rendeltem a telefonomhoz egyszerre 7 különböző helyről fóliát.

Szépen jönnek is meg sorban. Eddig mindet be tudtam azonosítani, most viszont bajban vagyok.

Jött két csomag. Csontra ugyan az a feladó, ugyan az a boríték minden.
A feladó alapján fogalmam sincs, hogy mely ebay eladó küldte.

Leszűkítettem darabszám alapján és 2 eladó jöhet szóba.

Vagy véletlen 1 eladó 2-t küldött valamiért, vagy a két eladó csontra ugyan akkor, ugyan onnan küldte volna?

Esetleg lehet, hogy csak viszonteladóként működnek és egy kínai cégnek leadják a rendelést akik becsomagolják a cuccot és küldik?

Nem értem a dolgot :F

(#1854) Bence123 válasza Mate (#1853) üzenetére


Bence123
tag

Van, hogy egy eladónak sok alregje van, lehet, hogy ilyenbe futottál bele. Nekem volt hogy 3 dolgot rendeltem két különböző helyről, és egy csomagban kaptam:)

(#1855) Melack


Melack
veterán

10. havi 2db fülhallgatóm jött meg ma. Már csak 1 ilyen kósza csomagom van a világban :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1856) pelenka35


pelenka35
őstag

Készitettem egy paypal-os fiókot és én is beállok a "kütyük" rendelöi közé ha mindent jól csináltam .
Előszőr valami nagyon olcsot rendelnék ingyen postával :B

ezzel kezdeném vagy ennél van értelmetlenebb ?

Gamertag:Rob3rt75

(#1857) Melack válasza pelenka35 (#1856) üzenetére


Melack
veterán

Tessék: gyűrű 5star+gold . ÉS 200Ft alatt maradsz :DDD

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1858) petipetya válasza pelenka35 (#1856) üzenetére


petipetya
nagyúr

A helyedben az itt leírt kulcstartót venném meg, mivel az még hasznos is: [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#1859) pelenka35 válasza petipetya (#1858) üzenetére


pelenka35
őstag

Megvettem :)

2500ft utaltam a paypalra mikor érkezik a számlára ?

Gamertag:Rob3rt75

(#1860) pelenka35


pelenka35
őstag

Banán esernyő ??

mik vannak :C

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#1861) zsolt1225 válasza pelenka35 (#1860) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Vajon jó minőségű lehet ennyi pízért?

(#1862) Melack válasza pelenka35 (#1859) üzenetére


Melack
veterán

Cca 2 munkanap.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1863) petipetya válasza pelenka35 (#1859) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tudom. Nekem van egy külön internetes fizetésre alkalmas kártyám, és ez van beállítva a PayPal-ra. Ha pénzt mozgatok át erre a számlára, akkor az azonnal felhasználható a PayPal számára.

"nincs rá lezsóidő"

(#1864) pelenka35 válasza petipetya (#1863) üzenetére


pelenka35
őstag

Úgy nézz ki ha nem tudd levonni a paypalról akkor automatikusan bankkártyáról emeli le a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#1865) DJGABI


DJGABI
addikt

ma egy október (végi) cucc jött, haladunk :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1866) mrgergoke válasza DJGABI (#1865) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Übereltelek mindannyiótokat, azt hiszem. Szeptember 13-ai soha meg nem érkezett rendelésem árának kb. 95%-át kaptam vissza január 6-án. A kedves webshop a Tinydeal Co. volt. Bárki bármit mond, soha, semmit, semmilyen körülmények között többé a Tinydeal-től. Javaslom figyelmetekbe nektek is. Ha valakit érdekel a történet, elmesélem szívesen. Ha valaki ért angolul, akkor akár a posztolt review-imat is elolvashatja róluk, linkelem, ha gondoljátok.
Az összeg egyébként ~$150 volt.

https://rendeljkinait.hu/

(#1867) Mate válasza mrgergoke (#1866) üzenetére


Mate
nagyúr

Mi az, hogy 95%-ot fizetnek vissza? Ez hogy jött ki nekik? Paypallal fizettél?

(#1868) Melack válasza Mate (#1867) üzenetére


Melack
veterán

Valutakonverzió?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1869) mrgergoke válasza Mate (#1867) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

A Tinydeal-nél ez úgy működik, hogy ha vissza akarod kapni a lóvéd, akkor "igazi" pénzben ők csak 90%-ot adnak vissza (hatalmas cirkuszt rendeztem a 100%-ért, amiből csak 95-öt kaptam meg), mert nekik ki kellett fizetni egy szállítási díjat (ami az oldalon ingyenesnek volt feltüntetve) és valami kezelési költséget. A gond abból adódott, hogy ŐK elb@szták a címzést. És mivel jófejek, ezt az én refundomon verik le. Magyarul nyerészkedni akarnak egy elb@szott rendelésen is. Az undorító szó nem tudja eléggé kifejezni, amit róluk gondolok. 95% úgy lett, hogy teljes refundot adtak Paypalon, de mivel egy refund csak 60 napig refund, így kb. 4 hónap után már szimpla utalásnak minősült, amire díjak vonatkoznak. A küldő eldöntheti, hogy ezeket a díjakat ő fizeti, vagy a kedvezményezett (én). A díjak egyébként 3.4%-a a teljes összegnek + 90 HUF. Nem kérdéses, hogy kivel fizettették ezt ki. Ez nekem $8.06-omba került. Nem azért a pár dolcsiért megy a cirkusz még mindig (bár több, mint 1500 Ft), hanem azért, hogy úgymond elégtételt vegyek rajtuk.
Én is hatalmas gyökér vagyok, ezzel tisztában vagyok. Nem indítottam időben Paypal dispute-ot, és kifutottam a 45 napból. Mivel sosem kellett még semmire disputolnom, nem tudtam, hogy 45 napos korlát van rá. Ez az egész arra volt jó, hogy rengeteg mindent tanultam az esetből. Majdnem azt tudom mondani, hogy jó, hogy így alakult, mert sokat okosodtam belőle.
Ha van még kérdés, szívesen válaszolok rá. Ja, azt még megjegyezném, hogy $1775-öt (~390.000 Ft) hagytam náluk összesen, és még most is egy ostoba gyökérnek néznek.

[ Szerkesztve ]

https://rendeljkinait.hu/

(#1870) Mate válasza mrgergoke (#1869) üzenetére


Mate
nagyúr

Hogy tudták elcseszni a címzést? Kinek küldték a csomagot?

Azért is furcsa a dolog, mert mint írod jó pár dolgot rendeltél tőlük, így a címednek jónak kell lennie a rendszerükben. Ergo annyi lenne a dolguk, hogy kinyomtatják és rányomják a csomagra. Hogy a francba tudják ezt elrontani?

Az nem volt járható út, hogy kiküldik még egyszer a csomagot? Egyáltalán ekkora összegnél nem követési számmal adják fel?

(#1871) kovisoft válasza pelenka35 (#1864) üzenetére


kovisoft
őstag

Így van, a PayPal-re nem kell raknod pénzt, nyugodtan lehet mindig nullán tartani. Amikor vásárolsz, akkor a hozzá kötött kártyáról emeli le a szükséges összeget.

(#1872) DJGABI válasza mrgergoke (#1869) üzenetére


DJGABI
addikt

brut all...

én mondjuk az ilyenek miatt nem is nagyon rendelek másnak és/vagy nagyobb értékben. egyedül a mobilt mertem bepróbálni, de annak is előtte legalább 5* utánajártam.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1873) mrgergoke válasza Mate (#1870) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Nem tudni, hogyan cseszték el. Az addigi ingyenes posta a Deutsche Post volt. Az adminok viszont "elfelejtettek" szólni, hogy ez mostantól China Post, a Deutsche-ért meg fizetni kell pár dolcsit. Kb. 10. rendelésem lehetett: katt-katt-kattkatt-katt... Már csukott szemmel is végig tudtam volna csinálni. Pár nap múlva jöttek a tracking numberek, és máshogy néztek ki, rájöttem, hogy a kínai postánál adták fel. Ők meg 3 hónapig nem tudtak semmiről, csak dispatched, aztán miután 19.-szer is chateltem velük, kinyögték, hogy visszaküldték hozzájuk... Ezután lehetett csak bárminemű refundról is beszélni. Felajánlották, hogy ingyen újraküldik, de tudod ki a halál merte bepróbálni :)

[ Szerkesztve ]

https://rendeljkinait.hu/

(#1874) Mate válasza mrgergoke (#1873) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát én tuti újraküldettem volna velük+következő vásárlásból X% kedvezmény :D

(#1875) Mate válasza DJGABI (#1865) üzenetére


Mate
nagyúr

Sehol nem vagy :C

Most kaptam egy csomagot. Vártam fóliát, egy telefon tokot és egy fülest kemény dobozban. Ez egyiknek se tűnt, így gyorsan szét is téptem a csomagolást. Benne pukis zacsiba valami nagyon betekerve. Mondom mi a franc ez.

Kinyitom és egy kék, kis világító delfin.

Visszatérnék erre a bejegyzésemre.

"Unokahúgomnak világító delfines vízi játék. Ez már drágább volt, 230-at kellet fizetnem érte"

2013.05. 13-án vettem. Ma érkezett meg :D Ráadásul nem is Kínából jött, hanem Malmö városából.

Pár nap híján 8 hónap volt míg ideért!

Na ez azért már kemény :D Hol a francba volt ennyi ideig a csomag? :D

[ Szerkesztve ]

(#1876) mrgergoke válasza Mate (#1875) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ez már döfi! :D

https://rendeljkinait.hu/

(#1877) Mate válasza mrgergoke (#1876) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak arra tudok gondolni, hogy itteni postán beesett a szekrény alá és most év végi leltárnál elő került :D

(#1878) mrgergoke : Annak visszakértem volna az árát :D

[ Szerkesztve ]

(#1878) mrgergoke válasza Mate (#1877) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Hallottam már ilyesmiről, simán el tudom képzelni. Örülj neki, hogy nem valami drágábbról van szó! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#1879) petipetya válasza Mate (#1875) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az igen! :D

"nincs rá lezsóidő"

(#1880) KaiotEch válasza Mate (#1875) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kínai gyerek játszott vele addig, míg ki nem nőtte. :C

(#1881) pelenka35 válasza Mate (#1875) üzenetére


pelenka35
őstag

Lakatlan szigeten játszott vele egy hajótörött ,de megtalák és újra postára adták a csomagokat amit kibontott ... :C

#1880 :R

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#1882) draco31 válasza Mate (#1875) üzenetére


draco31
veterán

Az szép! Akkor még van remény a szeptemberi cuccomat meglátni, amit 2x küldtek el. Elvileg. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1883) vgyuri válasza Steve 018 (#1813) üzenetére


vgyuri
őstag

Hasonló töltőt rendeltem, 2A helyett 1A-est kaptam, töltés közben az X10 mini pro-m önálló életre kelt tőle, feloldotta a billentyűzárat, a menüben bóklászott. Gondolom a kínai rsa rákapcsolódott a telefonra. Másik töltővel semmi gond nincs a telefonnal.

(#1884) fraba


fraba
aktív tag

Én is rendeltem pár fülhallgató gumit 2,21 HUF-ért.
Ezt vajon meg is kapom??! :F

(#1885) DJGABI válasza fraba (#1884) üzenetére


DJGABI
addikt

"98,8% Positive feedback"
hacsak a posta el nem keveri valószínűleg igen. arra azért tényleg kíváncsi lennék ez hogy éri meg nekik

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1886) Tim82 válasza fraba (#1884) üzenetére


Tim82
nagyúr

Aggódsz a pénzedér', mi? :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1887) veector válasza fraba (#1884) üzenetére


veector
senior tag

Nekem a nyomkövetés az úgy néz ki, hogy miután kilép csájnából, olyan státuszt kap, hogy nem lesz további információ, és egy dátum h kb mikor érkezik meg. De a cím stimmelt a nyomkövetésben, szóval attól nem félek hogy feladta nem létező címre és akkor 2 ft-okból meggazdagszik :D

(#1888) petipetya válasza fraba (#1884) üzenetére


petipetya
nagyúr

A postázási költséget is nézted? :) Mert az 650 Ft.

"nincs rá lezsóidő"

(#1889) fraba válasza petipetya (#1888) üzenetére


fraba
aktív tag

(#1888) petipetya

"Shipping: FREE Standard Int'l Shipping"

amúgy meg már kifizettem, és a paypal 0,01 $-t vont le, szóval remélem nem... :)

(#1887) veector

Milyen nyomkövetés?? :O

(#1886) Tim82

Nem aggódom a pénzért, ezt itthon úgy is 0-ra kerekítik.. :P csak kíváncsi voltam. adott esetben, ha épp elhagytam az utolsó párat, hajlandó lennék érte több száz forintot is fizetni, csak érkezzen meg..

(#1885) DJGABI

Remélem, igazad lesz.. :)

(#1890) petipetya válasza fraba (#1889) üzenetére


petipetya
nagyúr

Úgy legyen.

"nincs rá lezsóidő"

(#1891) veector válasza fraba (#1889) üzenetére


veector
senior tag

Majd az eladó küld egy üzenetet hogy hol lehet nyomon követni a csomagot.

(#1892) fraba válasza veector (#1891) üzenetére


fraba
aktív tag

0,01 $-s csomagra?! eddig még csak egy termékhez kaptam tracking numbert, azt se magamnak rendeltem... :P

(#1893) veector válasza fraba (#1892) üzenetére


veector
senior tag

Igen :D
Ezt írja nálam a tracking az összesen 4 ft-nyi csomagra:

Departured from SFC warehouse
2014-01-07, 11:30:30, Shenzhen

Economy intl shipping, no further tracking available, ETA 2014-01-13 ~ 2014-01-26
2014-01-07, 10:25:21, China

Parcel arrived SFC warehouse
2014-01-06, 22:35:01, Shenzhen

Szal nem valami hasznos. De legalább van :D

[ Szerkesztve ]

(#1894) Tim82 válasza Tim82 (#1754) üzenetére


Tim82
nagyúr

És ma meg is jött, mondjuk az eladó eddig nem válaszolt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1895) petipetya


petipetya
nagyúr

:) Megjött a kulcs a szívemhez: kép

ebay link

"nincs rá lezsóidő"

(#1896) Mate válasza petipetya (#1895) üzenetére


Mate
nagyúr

Már épp írni akartam, hogy hú de nyálas duma ez, de aztán megnéztem a terméket :D :R

(#1897) draco31 válasza petipetya (#1895) üzenetére


draco31
veterán

:DD :DD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1898) doc


doc
nagyúr

rendelt mar valaki Androidos "TV-okosito" sticket?
kellene egy a Zasszonynak RTL Mostot nezni :D

(#1899) DJGABI válasza doc (#1898) üzenetére


DJGABI
addikt

tippre MK808 [link] vagy MK908-ast [link] keress. Kár hogy nincs külön topicja, ezekből is kb annyi féle van mint tabletekből (lévén kb ugyanazt a belet rakják mindkettőbe :DDD )

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#1900) student


student
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.