Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180751) Csabadi válasza rob210 (#180749) üzenetére


Csabadi
tag

Én köszönöm a doksit..

(#180752) Kickass válasza zoo8800 (#180736) üzenetére


Kickass
őstag

:R :R
Tehat nincs hivatalos intervallum. Koszi!

(#180753) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok hátha tudd valaki segíteni
Adott egy Audi A6 c5 2004 Avant 1.9 PDTDI AVF

nem jó a tempomatom azt hittem a kar rossz de nem kicseréltem és nem megy utána vcdsel meg néztem gombokra reagál kuplung fék jeladó is jó volt a G22 szenzor nem mér vettem és egy gyári újat kicseréltem rá a stekker de 9-ig mér utána nem gondolom ez miatt nem megy a tempomat

valaki tudd segíteni nem kérem ingyen vagy valami tanácsot adni ??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#180754) molnarpeter válasza molnarpeter (#180729) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elzett zár előlap (vagy mi) vastag lemeze kiválóan alkalmas a támasztó feladatra, le lett vágva az egyik fele, alig igényelt egy kis reszelést és flexes igazítást. Legalább nem egy rozsdás vas lesz, ami tartja a terelőlap karját :) A kart rögzítő csavarra ment egy kis darab rá passzoló fém cső, a nyomott felületre egy alátét, úgy lett összerakva. A tűzfal felé eső, állító motort rögzítő csavar tartja a beépített lemezt, amit épp csak annyira húztam meg, hogy stabilan tartsa a terelőlap karját, ellenben az szabadon tud forogni, nem szorítja túlzottan.

Ha már ott jártam, ki lett szedve a kesztyűtartó is, kapott új izzót a lámpája (Golf 4 kesztyűtartó világítás izzó 3W szofita). Sajna a nyitás csillapító fogaskerék le volt törve, de mindegy, a nyitó mechanizmus is részben ilyen miatt ment tönkre, lehet nélküle élni. Hirtelen jött ötlettől vezérelve a fűtő venti csatlakozójára fújtam egy kis kontakt spray-t, ártani nem használ :D

Következő projekt a V71 belső keringetés csappantyú állító motor cseréje (klíma vezérlő tárolt rá hibát) és a ventilátor kiszedése, kenése lesz (Chewbacca hangeffekt delete ;]). Van egy gyári könyöklőm, azt még tervezem bedobni, ha már szét van robbantva a beltér.

[ Szerkesztve ]

(#180755) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
A fórumozók autóiba valaki tegye már be légyszíves:
VW Golf 7.5 Variant 1.4 TSI

Köszönöm!

(#180756) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Toledo 1.9 tdi asv 2004
Lenne egy kérdésem, hátha valaki találkozott ilyennel.

Turbónyomásnak annyi. Néha mint ha vissza térne , de lehet hogy csak beképzelem.
Vele együtt a fék 4-5 lenyomás után bekeményedik. Aztán visszaáll.
Vákum cső a turbónál most lett cserélve kb 2 hónapja, megnéztem semmi baja az újnak.
Többit vákum csövet is átnéztem főleg a fék környékén jó állapotban vannak.

Rádugtam a gépet, 0 hibakód.

Jól gondolom hogy a Turbónyomás és a fék szarakodása az n75 szelep cseréről árulkodik?

Feleslegesen nem akarom kicserélni, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha. :)
Köszi előre is a segítséget.

(#180757) c00per válasza 98bja (#180755) üzenetére


c00per
tag

a rendszam mindet visz :C

(#180758) Csabadi válasza Winchester95 (#180756) üzenetére


Csabadi
tag

Inkább vákum gond, a vákumpumpa csonkja nem lötyög?Hengerfej oldalán van vezető oldalon [kép]

[ Szerkesztve ]

(#180759) Winchester95 válasza Csabadi (#180758) üzenetére


Winchester95
őstag

Holnap megnézem. :)
A csonk mozoghat?
Kihatással lehet a turbó szabályzásra is?
Gondolom akkor vákum pumpa csere.

(#180760) Csabadi válasza Winchester95 (#180759) üzenetére


Csabadi
tag

Igen kihatással van a turbora és a fékre is, viszont nem lötyöghet.Mert ha lötyög elszökik a vákum ami felelős mindenért..... Ketkomponensű ragasztó megfogja

[ Szerkesztve ]

(#180761) gyvince válasza gyvince (#180753) üzenetére


gyvince
senior tag

Erre senki??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#180762) bitpork válasza gyvince (#180761) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom h triviális de meg kell kérdeznem: hogyan próbáltad ki a tempomatot, milyen sebességnél?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#180763) gyvince válasza bitpork (#180762) üzenetére


gyvince
senior tag

Hát 90 felet 60 felet sehol nem kapcsol

[ Szerkesztve ]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#180764) macilaci78 válasza gyvince (#180763) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Asszem, 40 km/h felett kapcsol, így a 90 felénél kellett volna, de közel van a határhoz. A 60 felénél nem, az nem hiba.
Próbáld meg esetleg 180 felénél. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#180765) gyvince válasza macilaci78 (#180764) üzenetére


gyvince
senior tag

30 felett kellene már kapcsolni helyesírási hibáért bocsi váltóban a sebesség jeladó nem.megy illetve 10 ig mér után 0 nem értem miért ezért nem megy a tempomat....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#180766) macilaci78 válasza gyvince (#180765) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem méri a sebességet, akkor nem tudja tartani sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#180767) gyvince válasza macilaci78 (#180766) üzenetére


gyvince
senior tag

Ez így van csak azt nem értem miert ami rá megy csati egyikbe 9 voltot mér masikba semmit gondolom az a test

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#180768) bitpork válasza gyvince (#180767) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet test probléma is. A váltó volt bontva?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#180769) gyvince válasza bitpork (#180768) üzenetére


gyvince
senior tag

Hát annyi hogy kettős tömegű meg kuplung szett csere volt de az előtt sem ment csak eddig nem igazán kellet de most kéne

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#180770) macilaci78 válasza gyvince (#180769) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha azóta nem megy, mióta nálad van, akkor nem sok vizet zavarnak a szerelések.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#180771) gyvince válasza macilaci78 (#180770) üzenetére


gyvince
senior tag

mikor meg vettem ment is kb 1 évig aztán nem használtam mikor be akartam kapcsolni nem ment mondom biztos a kar szar kicseréltem nem jó

aztán láttam a VCDS-t hogy a G22 szenzor nem mér semmit gondoltam az nem jó vettem gyári újat azóta vettem egy olcsót is egyikkel sem megy....

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#180772) Koczó93


Koczó93
őstag

Egy 99es afn-em van, és gyanús hogy levan tapadva a geoja. Nem tilt, nem érzem gyengének de lett egy hibakód.p1550 A turbóról csináltam logot de nagyon móricka :D Jól gondolom hogy túltölt?

[ Szerkesztve ]

(#180773) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák Skoda Fabia 1-re keresek előre, hátra emblémát(asszem mindkettő 80mm-es). Esetleg van valakinek normál áron elfekvőben új? Köszönöm!

(#180774) molnarpeter: Áh mostanság vagy 3-4 hónapra jön meg egy cucc, vagy soha. :)

[ Szerkesztve ]

(#180774) molnarpeter válasza KaiotEch (#180773) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ali, eBay.

(#180775) Winchester95 válasza Csabadi (#180760) üzenetére


Winchester95
őstag

Igazad volt. :)
Köszi a segítséget.

(#180776) bul07 válasza KaiotEch (#180773) üzenetére


bul07
nagyúr

És ha Európából jönne
Ebay EU szűrés, de azért meg kell nézni rendesen mert egy két kínai tud türközni
Bár az EU-s szállítás is lassult

Csak egy kiragadott, ez Bulgáriából

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#180777) molnarpeter válasza bul07 (#180776) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy allegro.pl is érdekes lehet :)

(#180778) Csabadi válasza Winchester95 (#180775) üzenetére


Csabadi
tag

Nm..

(#180779) bálintz


bálintz
újonc

Üdv mindenkinek!
Az autóm egy 2005-ös golf 5 BKD motorkódos 2.0 PDTDI.
A hibajelenség a következő: eszi a vizet, nagyjából 300 km alatt fogy el annyi, hogy visszajelez a műszerfalon. Az olajsapkán látszik, hogy vizes az olaj, illetve emelkedik az olajszint.
A hűtővíz viszont tiszta, nem buborékol letekert sapkánál. A hengerfej (ami egyébként B kódos) fel lett újítva (nyomáspróba stb), a hibajelenség nem változott. Az autó soha nem füstöl/füstölt fehéren, hidegen-melegen szépen indul. Az EGR hűtőre gyanakodtam, de "le van falazva" az EGR, így ha minden igaz nem juthat be az égéstérbe fagyálló a szívósoron keresztül.
A szerelőm szerint a blokkban lesz a hiba, motorcserét javasol. :F
Köszi előre is a segítséget!

(#180780) atos19881101 válasza bálintz (#180779) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hogy van lefalazva az egr? A hűtő rész is, vagy csak a kipufogó oldal?

Csabi
Ez a te turbód volt? Akkor ezért huhog, a mart kerék miatt?

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#180781) bálintz válasza atos19881101 (#180780) üzenetére


bálintz
újonc

Ahol az EGR szelep és az EGR hűtőtől jövő cső találkozik, oda van rakva egy lezáró. Azt sajnos én most nem tudom, hogy a hűtőnél van-e, de a hűtőtől a szelephez jövő cső meleg, így szerintem csak ez az egy van.

(#180782) Reggie0


Reggie0
félisten

Hallottatok az uj RS6-nak milyen kotlany sipolo hangja van menet kozben? YT: [link]

(#180783) molnarpeter válasza bálintz (#180781) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

EGR hűtőre menő és onnan jövő csövet össze lehetne toldani például próba erejéig (kihagyva tehát a hűtőt), csak egy ötlet, nem csináltam ilyesmit.

(#180784) bulikavagyok válasza Reggie0 (#180782) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez még az előző generáció. Amúgy érdekes, egy rövid "csapatás" után nekem is előjön egy sípoló hang a motorból. Még nem jöttem rá, h mi lehet az?! :F

(#180785) Reggie0 válasza bulikavagyok (#180784) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem ez szelzaj volt. Szar a kasztni valahol esetleg tukor/ablaktorlo.

[ Szerkesztve ]

(#180786) bulikavagyok válasza Reggie0 (#180785) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, valószínűleg az.

(#180787) Kiskokó válasza bulikavagyok (#180786) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az tuti valami tetőcsomagtartó vagy valami hangja, ilyen hangot normális autó nem ad.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#180788) Richard válasza bulikavagyok (#180786) üzenetére


Richard
őstag

Gyorsan meguntad az autót :)

(#180789) bulikavagyok válasza Richard (#180788) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szerencsére nem untam meg, sőt! :) Itt leírtam, h miért hirdetem.

(#180790) yodamester10 válasza bulikavagyok (#180789) üzenetére


yodamester10
őstag

Olcsóbb átmatricáztatni ;)

(#180791) bulikavagyok válasza yodamester10 (#180790) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet, a másik topikban is javasolták páran! :)

(#180792) Kiskokó válasza bulikavagyok (#180789) üzenetére


Kiskokó
veterán

Persze, hogy feltűnőbb hiszen Audi. ;]

(nem akarok "vitainditó" lenni meg offolni, de az ilyen 4-es BMW félék meg az újabb BMW-k nekem annyira semmilyenek.)
Ugyan azok a kerekded formák, mindegyikben ugyan olyan lámpa hátul. Környéken is van egy 4-es BMW mikor rákerestem, hasonló árban van mint az A7-em... hát mit ne mondjak az A7 mellet az a BMW olyan mint egy Astra...ésssssss akkor annyi pénzért kapsz egy SÁRGA indexbúrás sima izzós lámpát hátra... hát mit ne mondjak vicc szerintem.
Az új F10-11-es BMW-k meg a 7-es akkoriban nagy szám volt... azóta viszont sorra nyomják ki a hasonló kinézetű autókat mindenféle formában és kész.
A legújabb 5-ös is... hát egy Facliftnek ha elmenne az F10 FL után :D
Na mind1 csak mondtam valamit

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#180793) emvy válasza bulikavagyok (#180789) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert vicces latni, mennyi kozos alkatresz van egy S5-ben meg egy Superb-ben :)

while (!sleep) sheep++;

(#180794) Richard válasza emvy (#180793) üzenetére


Richard
őstag

Az a vicces, hogy a 90 milliós Lamborghini Urusba benézel és egy audit látsz más logóval :)

(#180795) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Érdeklődtem itt a fórumon egy kisebb, de fiatalabb autóval kapcsolatban

A VW Polo 6R 1.6crtdi 90Le motorral mennyire lenne más dimenzió, mint a B5-öm?

Helyben el tudok menni nézelődni, belecsüccsenni stb.

Mindennapi használatra -falu-város-előváros- alkalmas lenne ezzel a motorral?

Azon gondolkozom el mindig amikor kisebb kategóriát nézegetek, hogy a frissessége és fiatalsága kárpótolná azt, hogy nem egy "Passat méretet" használnék a mindennapjaimban?

Amennyiben nem jön ki a matek, akkor friss műszaki után (pár hónap múlva esedékes) még 2 évig megtartom a B5-öt aztán utána majd keresek valami mást.... gondolkozom, gondolkozom a meghirdetésén, de annyira siralmas árakat látok ill. egyik ismerős is aki megszerette volna venni itt helyben, annyira a béka segge alá mondta az árát (pedig elmondtam és felvázoltam neki a hibáit ill. azt is, hogy mi lett belefeccölve és amire így minimum évekig nem kell költeni), hogy elkeseredtem.... nem azt mondom, hogy 1:1be kapja vissza az ember a belefektetett munkát és időt, de valóban ez lenne a színtiszta valóság, hogy ha kicserél az ember rajta egy hátsó fékszettet (példakéntírtam) azt ennyire semmibe veszi a leendő vásárló? Hisz neki már ezzel nem kell foglalkoznia (szerintem)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#180796) bulikavagyok válasza Kiskokó (#180792) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az enyém gyönyörű volt, főleg közelről ha közvetlenül mellette álltál. Meg merem kockáztatni, h jobb "kiállása" volt mint az S5-nek. De az biztos, h műszaki tartalomban, tartósságban, és minőségben a fasorban sincsenek az Audihoz képest. Legalábbis a 3-as/4-es széria semmiképp. Az ötöstől már sokat javul a helyzet.

emvy és Richard: Tényleg vicces! És valamelyik tesztben olvastam, h a gyár szerint azért, mert így olcsó tud maradni az Audi is. Miért, amúgy mennyibe kerülne? ;]
Most tüzetesebben "átvizsgáltam" egy Urust a mobilén - hát nem kicsit lepődtem meg. A belső térből elég sok alkatrész köszön vissza az Audimból. Bár a bajuszkapcsolók például szerintem még egy Pólóba is bekerülnek! :D

[ Szerkesztve ]

(#180797) molnarpeter válasza zsolt19900 (#180795) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem gond a keményebb műanyag környezet, szerintem élhető. Ha jobb beltér kell (na és itt jön be az egész nap autóban ülés), akkor Audi :R

bulikavagyok: Rolls-Royce és BMW hasonló történet, ugyanaz a belső tükör, mint 20 éve egy 3-asban, stb :D

[ Szerkesztve ]

(#180798) Kiskokó válasza Richard (#180794) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én ezt a fajta kijelentést nem osztom.
(nem mondom, hogy nincs olyan példa amikor ez igaz is lehetne bár ott más szemszögből nézve)
Egy autó nem attól határozódik meg, hogy milyen mert nyilván tudom, hogy azonos alapokra épül, még maga a Fő dizájn pláne hátul teljesen Q8 (vagy fordítva a Q8- Urusos.) Nyilván a technika és a felhasznált alkatrészek is jön az Auditól. A belső térben kb a 3 érintő kijelző ami hasonlít azon kívül teljesen más dizájn. Persze gomb, tekerő lehet megegyező de ettől nem lesz Audi. Szerintem.
(Pedig nekem csak menőbb lenne ha azt mondhatnám hogy az A7 is picit Urus vagy csak maga Lambo... :D de azért na)

Teli van a net is ilyenekkel, poén szinten teljesen jó :)
De hát nem vagyunk egyformák.

Az sokkal gázabb, hogy a Merci, Rönyó motorokat szerel, vagy hogy egy 30 milliós Lexusban 10 éves Hyundai kapcsolók vannak mindenhol. Ennyi legyen a legnagyobb bajunk hogy az Urus , Audi belülről 90 misié :D De olyan Motor sose lesz Q8ban!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#180799) Kiskokó válasza bulikavagyok (#180796) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez amúgy Audinál is megvan, egy kis kategóriás Audi belülről, technikailag stb nincs ott mint egy A6, A8 hoz stb ne is hasonlítsuk.

Nem mondom, hogy nem tud jól kinézni a 4-es Bömci... mert tud vad lenni. Engem a hátsók hoznak le, olyan tucat, jellegtelen farai vannak a Bmw-nek hogy csak na. Meg ez hogy 2015ben még Sárga búrás indexet teszünk, izzósat.... hogy majd az FL-en fehér legyen a búra... ezt az ezred forduló környékén volt nagy divat

Érdekes, hogy tesómnak az F11 első indexei Ledesek ilyen fehér házba burkolva. Sima Xenon lámpa.
Ezután az FL 5-ös sima és xenon lámpáit is megint sima izzós indexel kezdték szerelni, logikát nem látunk benne, 6-os BMW dettó... izzós daylight csík meg izzós index 2015-ben egy GT-6osban ami azért nem az olcsó kategória.
Én autó szerető vagyok, nem vagyok konkrét márka ellenes stb. Hozzám a prémium német áll közel stílusban amúgy is, de a Bmw az elmúlt években, kezd még jobban érdektelenné válni.
A régebbi 2010 előttig gyártottakat, sokkal jobban átérezem,tetszik, szeretem.

De mint feljebb is írtam ez csak szerintem.
Csak dumálgatunk. :)

Szerintem ne fóliáztasd át!
Add el nekem olcsón!!!!

Amúgy, mivel össze van eléggé ütögetve a 20-as gyári felni. Most sajnos újak a fékbetétek de ha cserélni kell, Ate Kerámiam egy fel, akkor nem lesz csúnya fékpor. Megcsináltatom a felniket és felpolíroztatom Telibe!
Így durva is lesz, meg egyedi is meg a legegyszerűbben hozható ki a sok sérülés. :D
RS6 felnit még nem is láttam polírban. (Krómozással valakinek tapasztalata? )

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#180800) molnarpeter válasza Kiskokó (#180799) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Meg akartam nézni, milyen felnid van, de még az A6-ot látom az összefoglalóban :)

Cégnél egy AMG felni volt elég karcos, gyárilag ezüst és szálcsiszolt volt, végül kapott egy felületi polírt, így igazából szinte gyári lett. Viszont az talán 10 küllős volt, illetve csak ki lettek csiszolva jóformán a hibák, nem lett tükör a felület. Nekem a króm picit túl bling-bling, az amcsi donk autók jutnak eszembe :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.