Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) tresh válasza HThomas (#115998) üzenetére


tresh
addikt

1.Ez miért is lényleges?
2. a kézit minek így feltépni ?
3. két kattanás azt csá!

Amúgy meg tedd sebességbe az autót,úgy is benyomott kuplunggal illik indítani a gépet.

Viszont nem lennék boldog, ha mindig emelgetni kéne a könyöklőt emiatt.

3-as pontot ajánlom figyelmedbe. Azért mert az okos autós-újságíró a halálfaszára feltépi a kéziféket attól még nem biztos hogy az a követendő példa. :U

[ Szerkesztve ]

(#116002) Kiskokó válasza TaaT (#115969) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezért sem a Mercit hanem az F10-es BMW-t hoztam fel.
Ezek az odabaszott nagy kijelzők igénytelenek... a merci belső volt nálam mindig is az utolsó!

Az az igazság - vagy nekem van túl nagy igényem... de manapság szinte alig tudnék felsorolni olyan autót aminek a belsejével 100%ig elégedett vagyok.

Mágus :
Nem sértődök én :), de az a fajta MMI beépítés számomra elég jó mind elrendezésileg mind dizájnilag.
Maga az óracsoport... hát igen az nem nagy szám... de ennyi erővel még mindig százszor szebb az én Audim óracsoportja mint ugyan ebben a korosztályban a BMW gagyi sárga óracsoportja ami úgy néz ki mint 92-ben. (tesómnak volt E60)

De esküszöm azt leszámitva hogy az új F10-es 5-ös BMWben rohadt szűk a hely... belsőleg majdnem hogy jobban tettszik mint az Audié...

A lényeg az hogy a szépség mindenkinek relatív! :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#116003) HThomas válasza tresh (#116001) üzenetére


HThomas
senior tag

A képről nekem nem egyértelmű, hogy mekkora távolság van a könyöklő és a normál, két kattanásra kihúzott kézifék között. Egyszerűen nem találkoztam még olyan kocsival, ahol ez probléma lett volna, gondoltam a teszt írója sem véletlenül emelte ki... gondoltam rákérdezek, hogy aki napi szinten vezet ilyen kocsit, annak mennyire zavaró ez valójában.

(#116004) Kiskokó válasza Mágus2 (#115984) üzenetére


Kiskokó
veterán

Mágus mint szerelő! Mekkora jövőt jósolsz ennek a motornak ?

Csak én vagyok olyan buta hülye naiv hogy nem egy szocos 4hengeres valamit vennék hanem ,egy jóféle új V6 3.0 Dízellel, főleg annak tudatában hogy az a 3.0 v6 még kevesebbet is fogyaszt jóval mint ez a HALÁLRA húzott 240lovas 2.0 4hengeres sz.r ?

Sőt lassan lehet eljutok oda hogy Benzines autó párti leszek pedig életembe Dízeles voltam. Bár az Új F10-es 258Le-ős 530 6.2sec-es 0-100-a eléggé meggyőző de ezek az új Eu6os motorok nem tudom mennyire lesznek jók.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#116005) Kiskokó válasza HThomas (#115998) üzenetére


Kiskokó
veterán

Figyelj!
A könyöklő az első 3-4 centin még nem reteszelődik.. szóval az első kattanásig szerintem nem ér el akárhogy betéped a kéziféket... tehát nem kell emelgetned csak lenyomod könyökkel azt csa. szerintem.

Szerk : Pedig elég sok autónál van ez.. nekem az A4 (b7 2006) is ilyen volt..

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#116006) HThomas válasza Kiskokó (#116005) üzenetére


HThomas
senior tag

A4 kombit (B7 vagy esetleg B8 lehetett, céges, nem emlékszem) használtam fél évig, és ott nem rémlett hasonló. VW Jettával van még tapasztalatom, igaz ott elég fura a könyöklő, de ott sem volt ilyen probléma. Lehet, hogy ráparázok, de kicsit félek a Skoda "olcsó" megoldásaitól...

(#116007) Mágus2 válasza Kiskokó (#116004) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem merek jóslatokba bocsátkozni a megbízhatósággal kapcsolatban. Mutass egy 3.0 V6 B8 Passatot. :U

(#116008) Kiskokó válasza Mágus2 (#116007) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jó hát te is azt mondtad hogy nem adod a Passatot :P
Amúgy meg akinek erős autó kell az vegyen Passatbol Benzinest ha meg erős Dízel akkor szánjon rá az Audira :P (vagy csipiztesse fel ezt a 240 lovas Passatot ;] ;] akkor még talán el is jár 12L-el)

Tudom tudom örült vagyok :) :DDD és így nem szerettek!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#116009) brumi1024 válasza Kiskokó (#116008) üzenetére


brumi1024
veterán

Passatból (mivel nincs 3 literes motor a B8-ban, de itthon a B6-ból sem nagyon volt már) benzines is egy "HALÁLRA húzott" a maga 2 literjével és 280 lovával. A legközelebbi 3 literes pedig az A4, több mint egy millióval drágábban "fapadosan", gyengébben, drágább extrákkal. Jó természetesen a 3+ liter, de újonnan egyre ritkább és drágább, így pár év múlva használtan is az lesz.

(Zárójeles megjegyzés az F10 már annyira nem Új, 2011-es a kasztni és azóta kapott két faceliftet is, idén év végén pedig leváltják. És sajnos nem ez a beépített kijelző vonal érvenyesül a BMW-nél sem, hanem az odaragasztott tablet, a'lá aktuális 7-es vagy igazából bármi más, ami nem X3.)

(#115982) bitpork: Tehát akkor alkalmazzam a Mágus módszert: nézzem meg mennyi üzemanyag van a tankban, szívjam le, öntsem rá és... ;]

Sőt automata reflektoros a szenon és nincs első radar. :DDD

(#115989) Piwi: Mi lesz az utód?

(#116010) Piwi válasza brumi1024 (#116009) üzenetére


Piwi
addikt

elképzelésem már van,csak kevés az autó ami megfelelne..de szombaton őt megyek megnézni: [link]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#116011) footy válasza Piwi (#116010) üzenetére


footy
addikt

Hogyhogy valtasz? Az A4-et nemreg vetted ha jol emlekszem. A multitronic nem riaszt vissza?

(#116012) Qru válasza brumi1024 (#115949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elkó kézifékes látom... Azt de utálom! Kormiban is az van de legalább nem kapok ilyeneket mint Bubival. :D

#nincsbennetarcsi

(#116013) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Az új Golf 1.4TSI-ről mit hallottatok?
A motor mennyire jó, tartós, vannak hibái? :)

(#116014) brumi1024 válasza Qru (#116012) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD Azaz, ebben az elrendezésben szűkösen férne el kézifék. Nincs mókázás vele, de nem bánom.

(#116013) golfvariant: Melyik 1.4? ACT/CoD vagy nem? Nekem 1.4 van egy A3-ban (1 egész napja, 200km-t tettem bele), illetve van még egy G7 Sportsvan is a topikban emlékeim szerint.

(#116016) golfvariant: Kokszosodás, nyúló lánc. De ezeket elvileg kiküszöbölték, legalábbis a 150-esen, a 125-ösön nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#116015) Morris válasza golfvariant (#116013) üzenetére


Morris
veterán

Én úgy tudom, ezek már jók. Fater is egy ilyen motoros sportsvan-t vesz nemsoká. 150pacist.

(#116016) golfvariant válasza Morris (#116015) üzenetére


golfvariant
aktív tag

A korábbi szériákkal voltak problémák?

(#116017) focvis válasza Morris (#116015) üzenetére


focvis
veterán

"Én úgy tudom, ezek már jók."

+1

@(#116016) golfvariant : korábbi szériákban vezérműlánc "nem volt tökéletes".

[ Szerkesztve ]

(#116018) Piwi válasza footy (#116011) üzenetére


Piwi
addikt

nem minden áron váltok,de kell az erősebb motor,így ha jó árban ott tudom hagyni az A4-et akkor elhozok egy hasonló kaliberűt,ha nem is A6-ban,de A4-ben egy 3 literes motorral.. :U váltó nem riaszt vissza,igazából vagy szerencsém lesz vagy nem,50 % esélyem már most van :DDD

Qru: ilyened van-e? ;] [link]

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#116019) -v- válasza Kiskokó (#116002) üzenetére


-v-
addikt

Ezek az odabaszott nagy kijelzők igénytelenek...

Jó, hát az analóg műszerek pedig már nem fognak visszajönni ;) Minden autóban ez lesz előbb utóbb.
Amúgy nem igénytelen szerintem, max. meg kell szokni.

(#116020) Qru válasza Piwi (#116018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nem.

#nincsbennetarcsi

(#116021) bmwsan válasza Piwi (#116018) üzenetére


bmwsan
senior tag

Mi nem volt gyári a gépen, amit a hatóság nem díjazott?

(#116022) Piwi válasza bmwsan (#116021) üzenetére


Piwi
addikt

fólia,ültetés,nagy felni ,xenon,középdob kiherélve,sportkormány...kb ennyi.unatkoztak az autópálya rendőrök,így meglett a fizetésük arra a hónapra mert ügyesek voltak,de azért papírok nélkül is elmentem Pestre ha már egyszer megvettem a "matricát" :) aztán mehettem újra Pécsre szigorított műszakira meg a rendőrségre fejtágításra..Persze a rendőrség előtt ott állt a rendőrök privát autója szintúgy körbefóliázva ;]

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#116023) bmwsan válasza Piwi (#116022) üzenetére


bmwsan
senior tag

Ilyen világban élünk, lerohadt ladákkal , meg vígan járogatnak ... :(((

Kb. mennyibe fájt ez az egész procedúra, én is gondolokozom nagyobb felniken, ültetésen, illetve (félig)nyitott rendszeren.

Meg gondolom ezeket nem is lehet csak simán a forgalmi bejegyeztetni, hanem elotte épít´si engedélyt kell kérni a kocsira, aztán papírozni stb. Ha azt szeretném, hogy legális legyen....

(#116024) Qru válasza bmwsan (#116023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt leírják, hogy lehet legálisan csinálni: [link]

#nincsbennetarcsi

(#116025) Piwi válasza bmwsan (#116023) üzenetére


Piwi
addikt

szigorított műszaki nem került semmibe,időpontot kellett kérjek és Pécsre bevinni az autót gyári állapotban.
30 ezer büntit kaptam anno,meg kb 1 hónapig nem volt forgalmim. igazából maga a visszaalakítás volt a gond mert elég sok időt elvett. Papíroztatás nem tudom hogyan működik,Magyarországon elég passzívak ilyen téren,németeknél-osztrákoknál sokkal rugalmasabbak,beleírnak mindent a forgalmiba elfogadható összegért

-secret- : már sehol,maradt gyári állapotban...max carstylingon van róla pár kép ;]

[ Szerkesztve ]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#116026) -secret- válasza Piwi (#116025) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hol lehet megnézni az átalakított gépezetet? :D

(#116027) Morris válasza focvis (#116017) üzenetére


Morris
veterán

Talán még a korábbi verziók voltak a kompresszoros turbós mocik is. Na, ha jól rémlik ezzel is volt baj.

(#116028) brumi1024 válasza Morris (#116027) üzenetére


brumi1024
veterán

Az előző genes 160 lovasok olyanok voltak. Be is fejezték a gyártásukat.

(#116029) footy válasza Piwi (#116018) üzenetére


footy
addikt

Amugy karakterre nekem bejon a multitronic. Ha nyomatekos motorral van parositva szerintem kellemes. En A4 2,5tdi-ben probaltam es rakivantam rendesen :K

(#116017) focvis
korábbi szériákban vezérműlánc "nem volt tökéletes"
;]

(#116030) bmwsan válasza Qru (#116024) üzenetére


bmwsan
senior tag

Sajnos én is csak ezt az utat ismerem, de ez nagyon szenvedos azért hogy nagyobb felgeneket meg 20mm-el lentebb legyen a kocsi ... A nyitott rendszert megértem ;] ;]

Fóliázáshoz is kell építési engedély vagy ott elég a mübizonylat? Vakakinek esetleg tapasztalat?

(#116025) Piwi: Akkor inkább az idö a sok, meg hogy addig nem tudom használni a kocsit (legálisan).
Arról nem is beszélve hogy minden gyári vackot meg kellene tartani, rugók, gátlók, kipuff stb ....

(#116031) Qru válasza bmwsan (#116030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha b oszloptól hátra fóliáztatsz akkor elég a műbizonylat (meg a szélvédőn a napellenző vonaláig). A többire komoly fényáteresztési szabályok vonatkoznak. De nézz meg egy fóliás honlapot, ott le vannak írva.

mod:

Tess': [link] :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#116032) bmwsan válasza Qru (#116031) üzenetére


bmwsan
senior tag

Köszi szépen! tudoma Google a barátom :D

Csak egy szloid fóliát akarok, hátha kicsit védené a kocsit a káros sugaroktól, nem melegedne nyáron annyira. ;)

(#116033) Qru válasza bmwsan (#116032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat számít, nekem gyárilag fóliázott már az is sokat számít nem még ha vmi jobb fóliát felrakatsz... :K

#nincsbennetarcsi

(#116034) Kiskokó válasza Qru (#116033) üzenetére


Kiskokó
veterán

Melyik autód gyárilag fóliázott ? Nem színezett üveg ? :o ??

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#116035) bmwsan


bmwsan
senior tag

Új kérdés

Passat B6 2006 Variant a pótkerék alatt megjelent a víz.

Ötlet tanács, hogy merre keressem a hibát? :F

Elore is köszönöm! :R

(#116036) Qru válasza Kiskokó (#116034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubiban kétrétegű üveg van és a kettő réteg között fólia.

#nincsbennetarcsi

(#116037) MunezXBK válasza Qru (#116036) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Inkább tartalékot raktak vóna bele. ;]

(#116038) Qru válasza MunezXBK (#116037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, így is leeszi a hajam. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#116039) bitpork válasza bmwsan (#116035) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak egy 5let, de oda nem kell víz. ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116040) zsoleszkai válasza brumi1024 (#115981) üzenetére


zsoleszkai
tag

Gratula a jövevényhez, nagyon szép bár engemet leginkább a belső fogott meg mint a fehér külső :)
Az a kis piroszka az véletlen nem Szentpéteri Zsoltnak a replika sport quattroja?

/KneeBy/

(#116041) brumi1024 válasza zsoleszkai (#116040) üzenetére


brumi1024
veterán

Köszi :) Én nem bántam meg a fehéret, még rendeléskor nagyon gondolkoztam pedig rajta. A piros pedig igen, pont az.

(#116042) bmwsan válasza bitpork (#116039) üzenetére


bmwsan
senior tag

A fenébe, pedig már gondolkoztam hogy valami ponty családot betelepítek :))

Majd szerintem szét kell ott bontani a lököst meg ezt azt :((( :( :W

(#116043) Gergello


Gergello
addikt

Alig-alig tudom elindítani az autóm, amikor indításhoz nyomnám be a kulcsot, akkor "Depress clutch to start" felírat jelenik meg és nem indítja. Benyomott kuplunggal és fékkel, kézi fékkel, sebességben, üresben, start-stop kikapcs, már mindenféleképpen próbáltam, sokadik próbára indul csak el.

Külföldi fórumokon 2 kuplunggal kapcsolatos szenzort emlegetnek.

Jelentkezett már másnál is ez a hiba ? Mire számíthatok ?

Passat 2010 1.6 tdi 105 le

(#116044) i-sti válasza Gergello (#116043) üzenetére


i-sti
senior tag

Passatba 1.6 tdi motor? :Y

Novum Forum Siculorum

(#116045) bitpork válasza Gergello (#116043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Először írj hibakódot akkor megötleteljük :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#116046) Gergello válasza i-sti (#116044) üzenetére


Gergello
addikt

Sík terepen ok, hegyet még nem másztam vele, de 6 sebességes, más nem majd visszaváltok.
130-nál gyorsabban nem is megyek még külföldön sem, így 110 körül országúton már bírja a 6.-at, szép nyugodtan megy.
2 literes motorral +1 milla, annyit azért meg nem ...

(#116047) Gergello válasza bitpork (#116045) üzenetére


Gergello
addikt

Olyat már láttam is, meg ettem is. Sajnos nincs hibakód olvasóm.

(#116048) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, 1.9 awx motorhoz szeretnék egy kis adalékot az üzemanyagba, hidegen úgy indul mint egy traktor, és nyom egy szép adag füstöt, hátha jót tenne neki. Valaki tud ajánlani típust, hogy melyik lehet a legjobb? Én Liqui Moly -ra gondoltam

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#116049) g4bb3r


g4bb3r
tag

Hali.

Seat Toledo mk1

Szerintem már belefutott ebbe valaki. Nem volt beindítva az autó kb 1 hónapig (elutaztam hetekre etc) most mennék vele de annyira lemerült az aksi, hogy ki se tudom nyitni kulcsal se .. :W

Csomagtartó kinyílik de nem tudom előre dönteni az ülést, hogy bemásszak (mondjuk ha dőlne is megkérnék valakit mert 2m 110kg nem könnyen kúszna be).

Egy haver pont arra járt felhívta a szerelőjét aki azt mondta meg kell emelni a jobb elejét szerezni egy akksit és + az inditomotor sarujára -- - testre.. Ezután nyitható. Ez így hihető?

Akksi helyett akkumulátor töltö is jó lehet adni neki áramot?

Ha van titkos ötlet hogyan lehetne ledönteni az ülést a csomagtartóból (amire en nem jöttem rá) várom szeretettel..

Köszi előre is ha van ötlet..

[ Szerkesztve ]

(#116050) Mágus2 válasza harcikoca (#116048) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi lenne, ha megjavíttatnád?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.