Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190001) bitpork válasza Kiskokó (#189998) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát jah még mindig a levegőben sok-sok kép... meg ugye tali sem van látogatva... uh lassan kiegyenesített kaszár kapunk és lesz egy gurulás feléd hogy pulledporkkal meghajigáljuk a szép beállót ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#190002) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Le szeretném cserélni az autómat és a Skoda Superb is képbe került.
Ezt a példányt néztem ki.
Ahogy olvasgattam itt a fórumban, inkább az olajos DSG ajánlott...és ha jól láttam a 2.0-ás motorokhoz ez 'jár'. Vagy tévedek?

A motorkód CFFB, tehát ez már a CR TDI...nem pedig a PD TDI? Élőben jó benyomást keltett az autó, még próbaút nem volt. Viszont álló helyzetben pakolgattam ide-oda a váltót...és nem nyekkent, nem reccsent...nem ugrott semmit. Menet közben mire érdemes majd figyelni? Ha rángatva vált? Feltételezem ez sem fogja szétpörgetni a motort...hanem bőven 2000 alatt váltogat majd.

Tettem fel ide pár képet.

Örülnék ha véleményt/tippeket mondanátok róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#190003) dssport válasza bitpork (#189964) üzenetére


dssport
tag

,,Ha te a poloval 60k méter alatt elkoptattad akkor vélelmezem szoktál dinamikusan menni."

Khmmm igen, szoktam. :D Amit az autó bír, az sokszor ki van használva, ezért imádom a gyengébb autókat, különösebb balhé nélkül lehet velük határon autózni. + Ezért is van ATE power disc mert pl. TRW tárcsa TRW betéttel teljesen meghullámosodott, pedig nem szoktam melegen a féken állni.

Viszont ma odagurultam egy szerelő ismerőshöz, bekukkantott a tárcsákra és azt mondta, hogy nem igazán ajánlaná csak a betétet cserélni, nem lesz hosszú életű a mutatvány, mert nagy a tárcsák válla... Mérve nem lett, de saccra minimum 2,5 mm csak a külső oldalon... Azért ezt nem gondoltam volna, hogy csupán 1 szett betétet fog kibírni ez a tárcsa... Eddig úgy tudtam, hogy 1,5-2 szett betét a normális 1 tárcsa élete alatt.

(#190004) molnarpeter válasza dssport (#190003) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

“ Amit az autó bír, az sokszor ki van használva” - kéne egy SDI ;]

(#190005) dssport válasza molnarpeter (#190004) üzenetére


dssport
tag

Khmmm az már a másik véglet, illetve a gyengébb de élvezetes autó nálam nem azt az autót jelenti aminek nincs kedve menni. :D Pl. egy 9x lovas szívó swifttel olyat lehet veretni, hogy hihetetlen. (Winkler is gyakran bemutatta én is tapasztaltam :D) Pörög, forog van kedve menni, él. Még egy kortárs yaris sincs a közelében sem...

[ Szerkesztve ]

(#190006) bitpork válasza dssport (#190003) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Így jártál :D De akkor kerámiát tetess fel. Igaz hidegen sikít mint az análszűz utcalány, de az elég jól bírja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#190007) Doki16 válasza focvis (#189990) üzenetére


Doki16
addikt

Mind a két GTE-en van nálunk vonóhorog. A Golfon gyári van a Passaton még új korában rakták rá és mindegyik a 13 tűs van már. Ez az újabb szabvány mert ebben van rendesen benne az összes lámpához való szál.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190008) Richard válasza focvis (#189990) üzenetére


Richard
őstag

Superben is 13-as van.

(#190009) rbalint88 válasza bitpork (#190006) üzenetére


rbalint88
addikt

Az a karbon-keramia, ja. Tegnap elcsikorgott mellettunk egy uj RS6 olyanokkal.
nekem az A4 cabrion Ate ceramic betet van sima Ate tarcsaval. Nem porol, nem sikit, fog mint a ragaszto. Az egyetlen hatranya a kicsit doglott pedalerzet hidegen, kozepes fekezeseknel. Mondjuk hibrid mellett mar teljesen megszoktam, hogy mindig mashogy fog a fek :DDD

(#190010) focvis válasza Doki16 (#190007) üzenetére


focvis
veterán

Doki16 + Richard +atos19881101 +molnarpeter +bitpork

Köszönöm szépen az infókat! Bíztam a 13 pines megoldásban.

(#190011) dssport válasza bitpork (#190006) üzenetére


dssport
tag

Hát így. Főleg, hogy ma kikerestem a papírokat és az a 60.000 km valójában csak 50......................................................................
193.391km-nél volt komplett csere ATE power disc + ATE betét, most pedig van az autóban 243.xxx km. Ennyit bírt, komplett csere. :B

[ Szerkesztve ]

(#190012) macilaci78 válasza bitpork (#190001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mikor lesz tali? Valaki megmutathatná, hogyan rakjam fel a vonóhorgot. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#190013) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok

Adott egy VW Jetta 1.9 PDTDI BXE motor, 2007-es évjárat. Kb másfél hónapja volt rajta vezérlés csere, illetve generátor szíj csere. Ez oké is. Majd kb 2 hete elkezdett egy fura hang jönni a motortérből , generátorra gyanakodtam. Elvittem, megnézték, meghallgatták, valóban a generátorból jön a fura hang. Kérdeztem a srácot, hogy ő mit javasol, érdemes javítani, vagy pedig jobban járok , ha veszek egy zsír újat, hát nem tudott rá mit mondani, mert nem lát bele, de mondta, hogy nem jó, szét kellene szedni. Tavaly júniusban volt kicserélve rajta a generátor szabad futó . Na, most megvagyok kicsit lőve.

Szerintetek, érdemes javíttatni , vagy pedig jobban járok, ha veszek egyet bontottan, vagy pedig veszek rá egy zsír újat? Indokot, tanácsot elfogadok.

Képet csatolok, mi van most rajta ( Ha jól tudom, ez Bosch gyári generátor )

Gergő :R

(#190014) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Vettem egy audi a4 b7 et amibe kicserélték a motort és nem közölték velem. Eredeti vizsgán mondták hogy nem az a motor van benne. Hanem más a kódja.
Na most szereztem egy papírt hogy kulfoldről lett véve a motor és be is lett építve szakszervizben 1 hónappal ezelőtt. Alávan írva pecsét minden.
Ugyanúgy AVF motor van benne csak más a kódja.
Tegnap volt eredetvizsgán beírták hogy a motorkód változott. És megkaptam a papírt.
Kell még valami papír vagy valami hogy tudjak menni átíratni?

Ja és félig kivan sikálva a kód.. de lehet látni

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#190015) Mágus2 válasza K Norbi (#189985) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A tankajtó nyitó motor stipi stopi.

(#190016) Kiskokó válasza focvis (#189999) üzenetére


Kiskokó
veterán

Meg meg, ha lesz tali idén most már ha csak beköszönni de elfogok menni!!! (ha hívnak)

Hát igen ebben a helyzetben szerintem mindenki kicsit megvan már fáradva sajnos.
Nem a vírussal van a baj, meg hogy mennyire létező vagy nem létező (bár igen is van és igen is veszélyes tud lenni)
Csak nagyon rosszul van lekommunikálva illetve a kormány teljesen rosszul kezeli a helyzetet, mivel megint az van mint szokott, hogy telesen mind1 mi van a lényeg hogy nekik jó nagy hasznuk legyen belőle....

(Nem elírtam a neved, nehogy magadra vedd, csak amikor először voltam találkozón pont arra értem oda, hogy azt tárgyaltátok ki valaki a fórumon Focis-nak emlékezett a nevedre. Na azóta nekem is Focis lettél :D

Bitpork :
Nem kell a kasza ne fáradj, megoldjuk máshogy ;] persze a pulled az jöhet :D
Amúgy nem csak tőletek sajnálom a képet, egyszerűen nem fotózgatom a kocsit.
1-2 akad nemsokára berakom :B

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#190017) focvis válasza Kiskokó (#190016) üzenetére


focvis
veterán

Semmi gond a focissal, emlékszem az esetre. :N
De valójában kétballábas vagyok a labdához. :D

(#190018) bitpork válasza macilaci78 (#190012) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még nem tudjuk de ha ekkora lesz a nyitás akkor vélhetően a nyár második felében augusztus-szeptember környékére elkezdhetjük rajzolgatni a vonalat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#190019) bitpork válasza prannk (#190014) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha eredetvizsgán megfelelt akkor nem. Az állomásnak kötelessége rád hívni a yardot ha nagy kummantást gyanít.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#190023) dssport válasza zeus_2k14 (#190013) üzenetére


dssport
tag

Nekem annó az alkatrészes emberem azt mondta, hogy az utángyártottakkal nem érdemes küzdeni, keveset bírnak. (autóvillamossági szerviz alkatrész részlege) Egy rendes szakszerűen felújított gyári többet ér. Persze ilyenkor le kell tenni a kocsit és ez sokaknak nem fér bele.

Cseredarabos gyári nincs ezekből?!?!?

Bontott gyári, felújítva instant beszerelve, tiéd pedig piac úgy ahogy van? - ez a megoldás is több kör és idő sajnos

[ Szerkesztve ]

(#190024) dssport válasza Tsebacsi (#190022) üzenetére


dssport
tag

Én csak azt nem értem, hogyan cselezte ki a kutyákat a képek erejéig. Meg úgy egyáltalán?!?!?! Ez nem tűnt fel a tulajnak? ;) :P :B :DD :DD

(#190026) Kiskokó válasza bitpork (#190025) üzenetére


Kiskokó
veterán

Látom, fogta magát és eltűnt. Nagyon érdekes, sima google fotóként linkeltem, jó is volt eddig.
Mit lehet ezzel csinálni?
(Nagyon érdekes, addig amíg be vagyok jelentkezve a google fiókomba addig működnek a a képek, ha kilépek utána már nem :Y ??? Na ezzzt hogy ?) Direkt nem Driveból raktam mert a fotókat nem kell külön engedélyezni elvileg... meg lehetőség sincs rá :D ez fura)

ITT egy Album link, így elvileg jónak kell lennie!

K Norbi : Köszi :)
Tsebacsi : Köszi , hát igen, tervezéssel együtt több mint 3év de kész lett :)
dssport : nincs kutya, feltűnt a tulajnak de megengedtem neki ;]

Szerk :
Emelje fel a kezét aki rögtön ráugrott és leSZÜF-ölte a kocsit. Tuti lesz olyan :DDD
(egyedi a rendszám amúgy és nem új lett kérve, akkoriban még bőven az N-nél tartottak)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#190027) Kiskokó válasza Kiskokó (#190026) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az album megnézéshez úgy látom be kell jelentkezve lenni Google Fiókkal
De nagy baromság, hogy nem tudom megosztani olyan embernek az albumot aki nem rendelkezik google fiókkal? :U
Akinek van és belép annak elvileg előjön.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#190028) kisfurko válasza Kiskokó (#190027) üzenetére


kisfurko
senior tag

Én látom a képeket itt is és az albumon is, pedig semmilyen google fiókom nincs.
Szerk: itteniek eltűntek :(

[ Szerkesztve ]

(#190029) Kiskokó válasza kisfurko (#190028) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na az jó hír akkor ha legalább az album megy.
(nem nagyon használom ilyenekre a google fiókom csak emailre.)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#190030) kisfurko válasza Kiskokó (#190029) üzenetére


kisfurko
senior tag

Én is örülök, hogy megy, mert szépek a képek, nagy kedvencem ez az autó, meg az utódja is (de egyelőre házat építettünk inkább :D ).

(#190031) K Norbi válasza Tsebacsi (#190022) üzenetére


K Norbi
addikt

Vettél már autót?

(#190032) gyvince


gyvince
senior tag

Sziasztok tudtok ajánlani egy jó megbízható szerelőt ? Audi A6 1.9PDTDI kellene vezérlést cserélni Nógrád Megyei vagyok de rugalmas vagyok ??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#190033) Tsebacsi válasza K Norbi (#190031) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:( Épp panaszkodtam a minap, hogy nagyon szar itthon a piac.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190034) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

Passat B7 2012-es modellhez megfelelő iso szabvánnyal rendelkező USB - OBD2 csatlakozót keresnék.

Ez jó lehet hozzá?

[link]

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#190035) K Norbi válasza Tsebacsi (#190033) üzenetére


K Norbi
addikt

Mármint túlárazott?

[ Szerkesztve ]

(#190036) Doki16 válasza homeless09 (#190034) üzenetére


Doki16
addikt

Ez nem jó semmire sem. Jobban jársz egy OBD Eleven-el. Az teljesen legális és hibakód olvasásra elég.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190037) homeless09 válasza Doki16 (#190036) üzenetére


homeless09
őstag

Jó lenne, ha tudna törölni is. Nem gond ha laptopra kell dugni, valamint nem feltétlen legális.. :) nem munkahelyi felhasználásra kellene.

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#190038) Doki16 válasza homeless09 (#190037) üzenetére


Doki16
addikt

OBD eleven telefonra van csak sajnos, de cserébe tudom itt ajánlani a fórumon, mert legális és profi eszköz. Tud törölni is hibát valamint programozni is lehet vele.
VCDS van laptopra, én is azt használtam B7-hez. FB-n nézz körül.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190039) homeless09 válasza Doki16 (#190038) üzenetére


homeless09
őstag

VCDS-el szeretném használni, viszont többségében olyan kábeleket bt adaptereket találok amik nem támogatnak "újabb" VW-ket..illetve ilyen univerzálisokat találok amit pl linkeltem.
Azzal esélytelen lenne a vcds működése? Vagy jó kérdés..

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#190040) Kiskokó válasza K Norbi (#190035) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem a piac túlárazott. A fizetőeszköz gyengült ekkorát. :S

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#190041) focvis válasza homeless09 (#190039) üzenetére


focvis
veterán

Aliexpress, eBay. Nem jogtiszta, nem szabad itt linlelni. Van EU stock általában.

(#190042) homeless09 válasza focvis (#190041) üzenetére


homeless09
őstag

megnézem, köszi :R

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#190043) vzsryl válasza Kiskokó (#190040) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az csak ~10-15%. Az árak 30% felett emelkedtek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#190044) Qru válasza homeless09 (#190039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

iOBD2 VAG, esetleg jó lehet.

#nincsbennetarcsi

(#190045) Tsebacsi válasza Kiskokó (#190040) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bármi is az ok, a helyzet most nem rózsás. :(
Az új oktáv dárga, cserébe kurvasokat kell rá várni.
G30-as benzines kevés van, az is kétes forrásból, az 530e-k nagy része kereten felül van. :(((
Az A4-es kombik tetszenek, de mégis inkább a BMW felé húzok, de majd az idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190046) Doki16 válasza Tsebacsi (#190045) üzenetére


Doki16
addikt

GTE teljesen el is lett vetve? Vagy ha már használt plugin akkor inkább 530e?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190047) Tsebacsi válasza Doki16 (#190046) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyelőre igen :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190048) Veron


Veron
őstag

Octavia 4 estében van aki egyenesen életveszélyesnek nevezte a sávtartót pl. Autópályán sávelhúzásoknál, vagy a vészfékasszisztenst, ha túlreagál egy közelebb kanyarodó autót. Ezek az állítások mennyire fedik a valóságot?
Pl. Egy tapasztalatlan sofőrt meg tudnak ijeszteni ezek a reakciók és képesek kizökkenteni?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#190049) cech19960320


cech19960320
tag

lehet rám emlékszel.
a sávtartó pályán jó cucc, csak észben kell tartani, hogy a terelést és a sárga vonalat hozzá nem tudja kezelni.
Ergo rendesen fogni kell a kormányt, mert ha mondjuk te követnéd a terelést, picit ellentart.
Első alkalommal fura, de 2-3 alkalom után nem zavaró már sztem.

a vészfékesdi meg csak sípol általában, fékezni ritkán fékez insokolatlanul.

ilyen helyzet meg kb havi egyszer van, úgy hogy évi 50-70k a megtett táv.

az első alkalommal lehet h meg tus ijeszteni, de ha már tudod, mit csinál a kocsi néha, úgy nem zavaró

(#190050) Kiskokó válasza Tsebacsi (#190045) üzenetére


Kiskokó
veterán

Tudom tudom.
Hát a HAHU-t nézve én most 1 évre rá, többért tudnám eladni az A7-et vagy 1 millióval. Azért ez is ritka, hogy használtautó többet érjen :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.