Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) CharlieDrop válasza sirszevenap (#131999) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Úgy emlékszem, hogy városba nem nagyon ajánlják, de én is úgy vagyok vele, hogy ha karban kell tartani, hát karban kell tartani.

És emlékeim szerint (mert egy fél éve nagyon agyaltam ilyenen), csak a kokszosodás a nagyobb baja, de majd akinek van, vagy szereli megcáfol, vagy megerősít...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#132002) sirszevenap válasza CharlieDrop (#132001) üzenetére


sirszevenap
őstag

Atlagosan napi 90 km-t jarnek vele munkahelyre (osszesen) 10 falun keresztul. Meg ugye kirandulas akarmi. De 90%-at a munkabajaras tenne ki! Nem Autopalyazok szinte semmit.

Bankkártyával? Hát persze!

(#132003) bajnokpityu válasza diablo1984 (#131995) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekünk ajánlották a vitaránál, hogy 1500körül kidobhatnánk, ha már igy kérdeztem :D
Bár valszeg ma már más illesztésekkel dolgoznak, ha 0w20 a gyári olaj, régebben még ajánlott volt cserélni a gyári olajat. Mivel ott hivatalos szervizben 8900 meg 12000az olajcsere szűrővel, munkával, (és tényleg lecserélik, nem úgy,mint 30ért a skodánál) így pont nem zavar, ha volt egy fölös cserénk.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#132004) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok !

Valakinek volt már olyan probléma GOLF 4-n hogy miután kipattant a motorháztató ( az utastérben a kar meghuzására) utána se felnyitni se visszacsukni nem lehet? probáltam csavarhúzóval elnoszogatni kallantyút ami fogja de sehogy nem sikerül. A hűtőrácsot pedig nem tudom levenni a kis T alakú műanyag miatt így sehogy nem férek hozzá a zárszerkezethez.

Valakinek bármi ötlete? Ez így elég szívás hogy se fel se le csak résnyire nyitva van a motorháztető.

[ Szerkesztve ]

(#132005) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Nagy szükségem lenne a gyári navi (RNS-510) "robbantott" rajzára. Valaki tud valami forrást??

THX!!

Joe

(#132006) diablo1984 válasza CharlieDrop (#131998) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem én tettem bele, hanem az élete első 3 évében cégautó volt és gyűjtötték bele a kilómétereket rendesen, 3 évesen "szórták ki", pár hónap múlva vette meg haverom, ők 2 év alatt toltak bele 30 ezret, utána jöttem én a tulajok sorában, én 2 évenkénti olajcserét tervezek, akkor kb 10-15ezret tehetek bele(2év alatt), mert sofőr vagyok, céges autóval(tehetautóval) 10-11ezret futok egy hónapban, ennek megfelelően kevésbé van kedvem kocsikázni, ha itthon vagyok, a feleségemnek meg van egy yarisa, ő azzal szaladgál....

Szóval ez a története a kocsinak, ezt a "kínzást" kell kibírnia, ha nem vagyok itthon, akkor a garázsban....

(#132007) CharlieDrop válasza sirszevenap (#132002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor arra tökéletes, ha veszel egy ilyen TFSi-t, tisztíttasd ki rendesen, utána ha ennyit jársz rendben lesz :)

(#132006) diablo1984:
Olajcsere évenként, nem két évenként kell ;) Minimálisan, persze, ha sokat mész akkor sűrűbben :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#132008) diablo1984 válasza CharlieDrop (#132007) üzenetére


diablo1984
veterán

2 év vagy 30 ezer a longlife periódusa az 1,6 crtdi-nél! ;)

(#132009) raziel01


raziel01
veterán

Lengéscsillapító toronynak így kell állnia, hogy van hézag?


(netes kép)

Haverom esküszik rá, hogy neki is így állt mindig és el is tört a rugó.
Most csinálták meg a kocsit neki és abszolút nincs hézag, teljesen felfekszik.

(#132010) sirszevenap válasza CharlieDrop (#132007) üzenetére


sirszevenap
őstag

Mondjuk ez nekem annyira nem tetszik...

Benzinesben több az olyan extra ami nekem kell + nyári gumi felnivel. Ja és olcsóbb, igaz többet ment. Nem mellesleg a benyás 100 km-re van ez meg 300.

No hát nem tudom.

Bankkártyával? Hát persze!

(#132011) diablo1984 válasza raziel01 (#132009) üzenetére


diablo1984
veterán

valamelyik autóban már láttam ilyet, ott is a levegőben volt a felfekvő rész, de már nem emlékszem pontosan kié is volt, de én is furcsállottam, hogy így a semmiben áll.

(#132012) i-sti válasza diablo1984 (#132008) üzenetére


i-sti
senior tag

2.0 CRTDInél is.
Ezért cserélik itt a fórumon sokan, köztük én is, 1 év és 10-12 ezer km között.

Novum Forum Siculorum

(#132013) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Bp területén belül kit ajánlotok leon szerelésre?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#132014) CharlieDrop válasza diablo1984 (#132008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és?

Hidd el, nem hülyeség, ha sűrűbben cseréled....

@(#132010) sirszevenap
Jujj,ez tényleg jujj...
Én amiket néztem 1.4 TFSi-k (DSG-sek), azokban egyben sincs ülésfűtés pl...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#132015) Magnum_ válasza Speeedfire (#132013) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi a baja?

I humbly and respectfully decline™

(#132016) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy Seat Toledo-t (1), tehát csatlakozom a klubbhoz.
Eddig tetszik a kocsi remélem így is marad. :) 1.9TDI motor van benne bitang erős. Szoknom kell a Skoda 120L után. :)
Tudnátok ajánlani egy jó szerelőt, aki lecserélgetne rajta pár dolgot. (Vezérműszíj, szűrők, olaj stb...)
Valamint egy villamoságis is kellene Nekem mert a szivargyújtú nem működik, valamint van benne egy mélyláda ami Nekem nagyon nem kell, és kiakarom szedetni. (Kiszedném én, de ott megy vagy 6 millio kanóc, hülye vagyok hozzá)
Köszi előre is!

Ja Budapest vagy környéke lenne a legjobb szerelő szempontból.

[ Szerkesztve ]

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#132017) diablo1984 válasza CharlieDrop (#132014) üzenetére


diablo1984
veterán

nem, de évente nem fogom ledobni belőle az 5-7 ezret futott olajat és szűrőket az biztos! Megkapja a longlife olajat és 2 évente kb 12 ezrenként ki lesz cserélve, ki fogja azt bírni!

(#132018) bitpork válasza simonjoe (#132005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha találsz akkor nekem is kell - előre is köszönöm szépen. De nem fogsz jó eséllyel :)
A fejet egyben adják, javítani csak a mechanikai részét szokták. A fej gyártója körül érdemes keresgetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132019) F_Zolee válasza Speeedfire (#132013) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van egy szerelő csak mobilról nem tudom linkelni...majd később adom.

(#132020) i-sti válasza diablo1984 (#132017) üzenetére


i-sti
senior tag

CRTDI-be VW 507 00 olaj jár, ami LL is egyben.
Szóval nem is tudnál nem LL olajat rakni bele.
Annyi idő után az olaj el kezd savasodni, oké hogy nem használod de az a pár indítás, stb a blokkban, nem tud kiégni, elpárologni a nedvesség, kondenzvíz stb stb.

Novum Forum Siculorum

(#132021) i-sti válasza diablo1984 (#132017) üzenetére


i-sti
senior tag

Én már 2x öntöttem bele ilyen szar-fos olajat. MÉG jól működik a motor.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#132022) Magnum_ válasza i-sti (#132021) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En jovo heten rendelem az ujabb adag ilyet (illetve Titaniumot). Jo ez az olaj.

I humbly and respectfully decline™

(#132023) i-sti válasza Magnum_ (#132022) üzenetére


i-sti
senior tag

Ez is Titán, ott van lent, sárga színű kövér betűk. :P

diablo, jó példa erre Szent.

Szent Batman.
Szent 5k után cseréli az olaj(a)t.
Légy olyan mint Szent!

Munez: olajat, vagy olajt?

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#132024) Magnum_ válasza i-sti (#132023) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja tenyleg.
Olajat.

I humbly and respectfully decline™

(#132025) Qru válasza diablo1984 (#132017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem jár sokat hidegen akkor ráérsz 2 év után cseréni.

#nincsbennetarcsi

(#132026) simonjoe válasza bitpork (#132018) üzenetére


simonjoe
senior tag

Hát idáig nem sok sikerrel. A 7végén szétszedtem mert ki kellett cserélnem a ventit benne, Q....va zajos volt már. Egyúttal az ODD-t is szétszedtem, mert a lencsét így 1xűbb tisztítani. Sajnos a lemez betöltő nyílás egy külön egység amit le sem kellett volna szednem, de megtettem, kiesett belőle egy pici rugó, az megvan, de a helyét a rohadt életben sem találom. :W Az ETKA-ban sem lelek semmit róla. Nos, ezért nyomozok ezerrel, a meghajtót így vissza sem tettem, annyira nem is gond, de így semmi térkép vagy FW install nuku. No,. meg nekem a V13 East a meghajtóban van, mert az új 14-es van a HDD-n. Most benne vagyok nyakig, valszeg a HDD-t is kidobom és cserélek egy SSD-re.

Joe

(#132027) diablo1984 válasza i-sti (#132021) üzenetére


diablo1984
veterán

Igen, ez lenne a gyári olaja tudomásom szerint.....

(#132028) Mágus2 válasza simonjoe (#132026) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A vw-nél nincs robbantott ábra, egyben veszik, nem szevizelik.

[ Szerkesztve ]

(#132029) bitpork válasza simonjoe (#132026) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne legyen igazam, de nem lesz sok sikered. A teljes mechanikát egyben szokták cserélni, nem bontják tudomásom szerint.
Én anno az RNS 2-höz kerestem mindent. Fél év után adtam fel. Mivel harmadik fél szállítja természetesen nincs ETKAban nyoma.
Ezek már nem javításra és szerelhetőségre lettek tervezve :N

Még egyszer kérlek, ha belefutsz valamibe , nagyon szívesen venném ha megosztanád :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132030) F_Zolee válasza sirszevenap (#132010) üzenetére


F_Zolee
veterán

Fél lámpa meg párás is ha jól látom.

(#132031) sirszevenap válasza F_Zolee (#132030) üzenetére


sirszevenap
őstag

Én is most láttam! :(

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#132032) Speeedfire válasza Magnum_ (#132015) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Klíma, kipufogó, első ajtók beázása. De inkább az első ajtókat akarnám megcsináltatni jelenleg.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#132033) molnarpeter válasza Speeedfire (#132032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Antarktisz klíma foglalkozott a kocsinkkal, vagcom és kapcsolási rajz látványa nekem megnyugtatólag hatott :D Kipufogó klinikát dicsérik, ajtóknál hol jön be a víz?

(#132034) F_Zolee válasza molnarpeter (#132033) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez a tipik beázás lesz. Elöregedett ajtó szigetelés.

(#132035) LaptopSystem

Sziasztok

arra ki tud nekem választ adni,hogy egy külföldről behozott Audinál,amiben benne van a táblafelismerő funkció miért nem működik Magyarországon?

Voltunk kint Szlovákoknál ott magától előjött ez a funkció ahogy átléptük a határt eltűnt!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#132036) simonjoe válasza Mágus2 (#132028) üzenetére


simonjoe
senior tag

jól tudom, h a "csehek" gyártják?? Mert akkor egész csehül állok :DD

bitpork : igyexem, de lassan fogy a türelmem, semmi eredmény. Valszeg elfogok caplatni valami szervizbe és némi aprópénzért összerakatom, ha egyáltalán találok ilyet. Miért van olyan érzésem, h kicsit sokba fog kerülni nekem ez a lencse tisztítás?? :F

Joe

(#132037) Speeedfire válasza molnarpeter (#132033) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezek nincsenes is messze tőlem, érdeklődöm majd náluk.
Mondjuk kipufogóval nagy gond nem lehet. Ami a para vele, hogy ha hátul ül valaki, akkor a kipufogó vég bele ver a kasztniba(?). Inkább csak sz*rul rakhatták vissza.
Lent jön be szerintem, de nem kizárt, hogy a felső gumiknál adta meg magát. A küszöbök vizesek ilyenkor, illetve van, hogy a gumitálca is.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#132038) bitpork válasza LaptopSystem (#132035) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert vannak területek ahol nem veszik meg a vele járó adatbázist és funkciót. Gyanúsnak tartom hogy nincs meg a magyar szabványa.
A C6 audiknak még a TMCje se ment idehaza, nemhogy más....

simonjoe: reméljük nem lesz horror :R A fejben házilag írott médiát használtál?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132039) LaptopSystem válasza bitpork (#132038) üzenetére

és mennyibe kerülne hozzá az adatbázis?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#132040) molnarpeter válasza Speeedfire (#132037) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megpróbálnám, hogy lekapom az ajtókárpitot, aztán plusz egy emberrel, slaggal/magasnyomásúval kívülről több szögből nyomatva meg lehetne nézni, hol jön be a lé. :)

(#132041) brumi1024 válasza LaptopSystem (#132035) üzenetére


brumi1024
veterán

Milyen táblafelismerő? A navis, vagy a kamerás? (Ezt mondjuk egy milyen autóról van szó kérdés egyértelműen eldöntheti.)

(#132042) i-sti válasza brumi1024 (#132041) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha normálisan tervezték meg a software-t akkor kamerásra csinálták.
Real-time sokkal ésszerűbb. Ki fogja bepötyögni DB-be, hogy x, y kereszteződésnél, hol van ilyen meg amolyan tábla?
Oké, hogy GPS is tud valamilyen szinten sebességkorlátozást, bár azt nem tudom, hogy általánosan működik, vagy pedig minden helységnek van külön korlátozása?

Ezért látom esszerűbbnek én a kamerás módszert. Oké, sok minden függ az időjárástól is, ha ezt használják.

Ez viszont nem magyarázat, hogy miért nem működik mindenhol. :F

Novum Forum Siculorum

(#132043) LaptopSystem válasza brumi1024 (#132041) üzenetére

Audi A6 2015-ős évjárat,sávrató van benne ezért gondolom kamerásnak kell lennie,az meg ugye kamera alapon működik,viszont nem értem,hogy a szlovákoknál miért működik?itt meg semmi :(((

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#132044) bitpork válasza LaptopSystem (#132039) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt magánember hiba fizetné ki mert a szoftvernek kell tudnia. Az meg licence v adat híján nem lett meg a fejlesztéskor.
A TCMmel ugyan ez volt a helyzet. Audinak egyszerűen nem piac Magyarország :( De mondok jobbat: nekem Domiban , a kékfogon még egy samsung note 3 sem ment , pedig nem 40k-s telefon volt. És amikor meginterjúvoltam a Porsche Hungáriát közölték, hogy köszönjük a részvételt, cseréljek telefont! Ok, használtam vettem az allroadot, de bakker 2013ban 4.25 milla volt, nehogy már ennyi legyen a válasz.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132045) LaptopSystem válasza bitpork (#132044) üzenetére

az szép akkor lemondok róla,azért megjegyzem bekaphatnák :W :W :W :W

ebben a tetves országban csak a korrupció megy rendesen annak van piaca semmi másnak :(((

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#132046) simonjoe válasza bitpork (#132038) üzenetére


simonjoe
senior tag

ja, V13 East, Verbatim DVD DL lemezzel ment rendesen.

Joe

(#132047) bitpork válasza LaptopSystem (#132045) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én azért megkérdezném a PoHu-t ez ügyben! Egy levelet megér :K
Ne sajnáld az időt mert az is elképzelhető hogy van megoldás- én csak azt írtam le, hogy én hogy jártam és emiatt/ebből következtetek arra (mivel mondtad hogy a határon átérve azonvást ment, pont ahogy nekem is a TMC) amit írtam.

Viszont nagyon szívesen vennék - akár privátban is - pár(40 HD) képet az autódról :R Legyen már mire kivernem, ha majd összeveszek az asszonnyal :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132048) bitpork válasza simonjoe (#132046) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor nem fogsz szeretni. Az audi navik feje és lencséje nem nagyon szereti a házilag írottat. Vannak szerencsések akiknek sokáig elmegy, de már az RNS-2-nél is tönkretette az írott lemez a fejet. Nem koszos volt, hanem megfőtt. Külön iparága volt anno a cserének. (Sajnos anno Kiskokónak is ígértem segítséget h szerzek de a kínai kontaktom ... nem volt túl kooperatív, uh beégtem) Nem tudom hogy ez változott-e, de ahogy látom a neten szanaszíjjel, volt másnál is olyan mint ami veled történt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#132049) brumi1024 válasza i-sti (#132042) üzenetére


brumi1024
veterán

"Oké, hogy GPS is tud valamilyen szinten sebességkorlátozást, bár azt nem tudom, hogy általánosan működik, vagy pedig minden helységnek van külön korlátozása?"

Ennél picit bonyolultabb. Gráfról van szó, ahol minden élnek van súlya és van alapértelmezett súly tartományokra és éltípusokra.

(#132043) LaptopSystem: És hol írta ki a korlátozást? A navin vagy a FIS-en?

[ Szerkesztve ]

(#132050) bitpork válasza brumi1024 (#132049) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sehol szerintem egyszerűen csak nem megy, ahogy pl nálam volt a tmc esetében.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.