Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124001) Qru válasza Primary92 (#124000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: bonyolultabb, több a hibalehetőség és drágább alkatrészek (pl trafó, izzó)
2: ez passzolom
3: többletsúly és a hajtási veszteség miatt magasabb fogyasztás és nyilván + lehetséges hibaforrás / többletgondoskodást igényel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#124002) Primary92 válasza Qru (#124001) üzenetére


Primary92
senior tag

Szóval, ha szeretném minél olcsóbban megúszni a fenntartást, akkor sima halogénnel jobban járok?
A quattro többet visz, mint hoz a hétköznapokon?

(#124003) MunezXBK válasza Primary92 (#124002) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szintező, mosó, xenonos lámpatest, trafók, izzók...vagy már gyári xenonos autót vennél?

(#124004) Primary92 válasza MunezXBK (#124003) üzenetére


Primary92
senior tag

Gyári xenonost.

(#124005) MunezXBK válasza Primary92 (#124004) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor nem olyan vészes. Izzót kapsz már 10.000 körül, trafó drágább.

(#124006) Qru válasza Primary92 (#124002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ hol és mire használod a kocsit. Ha hegyen laksz vagy akár síkon is vízen, hóban meg ha gyorsan akarsz elindulni nagy áldás de köznapi használatra itthon az év kb 360 napjában felesleges...

Nekem összkerekes autóm van, kb egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt 3 évben hányszor vettem igazán hasznát. :U

#nincsbennetarcsi

(#124007) v450


v450
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy 2014. júniusi évjáratú VW Golf VII (Trendline BMT 1.2 TSI 105 lóerő, jó állapotban) az mennyit ér 3 év múlva kb. 90k km-rel. ;)

Üdv.
v450

(#124008) B-L-A-C-K válasza v450 (#124007) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én -1 millával kalkulálnék, de ez csak az én tippem.

(#124009) #89874944


#89874944
törölt tag

Sziasztok!

Videó doktorra lenne szükség : link
Most már a fűtés se megy, nem fúj semmi levegőt, illetve a klíma se tereli befele a hideget :( A hűtőventi meg a klímaventi pedig pörög.
Lehet úgy hengerfejes, hogy nem jön belőle semmi füst? :F Se hidegen, se melegen... Viszont a víz fogy belőle, 2 ezer km alatt maxról lemegy minimumra, és azóta se láttam alatta tócsát, illetve semmilyen víz vagy olaj foltot. :U Mit kéne első körben megnézetni?

(#124010) focvis válasza v450 (#124007) üzenetére


focvis
veterán

2,3-2,6 millió Ft.

(#124011) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Mi a véleményetek egy alábbi motorokról? 1.6, 1.6 FSI, 2.0 FSI

Egy A3-asba szerintetek melyik illik jobban? Évjárat 2004-2005. Döntően országúton és autópályán lenne használva, egy kis várossal vegyítve. ( Németország )

Illetve várok érveket - ellenérveket a 2005-ös facelift-tel kapcsolatban. ( Mi változott vele, mit javítottak, stb. )

Köszönöm :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124012) i-sti válasza Richard! (#124011) üzenetére


i-sti
senior tag

[123945]

Novum Forum Siculorum

(#124013) Richard! válasza i-sti (#124012) üzenetére


Richard!
addikt

Valakinek biztosan, de én autót akarok használni, nem traktort :((( ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124014) Killer01 válasza Richard! (#124013) üzenetére


Killer01
őstag

Országútra és pályára pont a dízel a megfelelőbb, nem kell vele szántani :U :)
Illetve nem kicsi a kaszni, szerintem benzin 1.6-al lomha...

[ Szerkesztve ]

(#124015) v450


v450
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. :R

(#124016) Richard! válasza Killer01 (#124014) üzenetére


Richard!
addikt

Tudom, hogy országútra és pályára a diesel a legmegfelelőbb, de én nem látok abban a hozzászólásomban diesel motort. Ergo csak a felsoroltakról beszélgessünk ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124017) focvis válasza Richard! (#124016) üzenetére


focvis
veterán

A sógornőm 12 éve használ egy 2004-es A3 1.6 FSI-t, eddig Bp + időnként autópálya. Nem panaszkodik rá.
A tesóm szerint jól fogyaszt (nem tudom mennyit), most ő kezdte használni csak Bp-i viszonylatban. Ezt lehet, hogy nem fogja annyira szeretni az FSI.

(#124018) Mágus2 válasza Richard! (#124013) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akkor az fsi-t felejtsd el. Alapjáraton pont olyan a hangja, mint a traktornak a közvetlen befecskendezés miatt. Az új tsi-k valamivel kúltúráltabb hangot adnak ki.

Olajat vegyél hozzá, kelleni fog. :DDD

(#124019) gzbotii válasza gzbotii (#123988) üzenetére


gzbotii
veterán

Erre ötlet?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124020) 1stVikman válasza VR6-Fan (#123982) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia! Hidegen kicsit hallani a hidrotőkéket, de nem dízeles szerintem a hangja.

(#124021) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Golf 4 GT TDI (90le) miben különbözik a sima TDI-től? Tudom, felszereltség (sportülés, 3 küllős kormány) de ezeken kivül miben? :) Az létezik hogy gyárilag lejjebb van a hasmagassága? Illetve egyáltalán létezik ilyen 90 lovasban? :R

(#124022) zsolt19900


zsolt19900
őstag

úgy látszik eljön lassan a vezérlésem cseréje. Mit kell hozzá beszereznem? milyen szettet, készletet érdemes venni?

jól gondolom, hogy ha nincs a szettben, a klímához tartozó szíjat is meg kell külön vegyem, mert azt is cserélni kell? van olyan szett amibe minden benne van? vagy láttam van olyan szett amibe pl. nincsen benne a vízpumpa csak a szíjak meg görgők az is jó és akkor külön a pumpát válasszam hozzá? vagy jobb egy szettben megvenni, ha van "értelmes" szett?

még egy kérdésem lenne külön: levettem az alját az autónak és a klímakompresszor alján láttam valami neonzöldes dolgot, azt mondta szerelőm, hogy el kellene vinnem klímáshoz, mert valószínűleg ereszt valahol, mert az színezőfolyadék, ezt egy klímás meg tudja mondani, műszerrel meg tudja nézni, mutatni hogy hol ereszthet? amennyiben addig nem használom a klímát lehet belőle nagyobb gond? vagy előtte szűrjem ki az "aggodalomra adó dogot" úgy, hogy leveszem a takarót alulról ismét, és járatom a klímát és ha megjelenik ismét az a színező, akkor tuti nem néztem félre? mert hűt a klíma meg mindig próbáltam használni, hogy az olaj járjon a rendszerben és kenje a tömítéseket, de persze egyszer azok is elöregedhetnek, ezt aláírom :)

amúgy megoldódott végre a kuplunggal való problémám is, mégpedig: ismét kuplungozásra került sor (kemény 20e km alatt elkopott) és szerencsére sem az írás sem a motor felől nem folyt rá olaj, hanem a váltóból.... annyit nem voltak képesek (kb 2-3 péken átment az autó az első furcsa rohamos kopás óta), hogy annyira lebontsák a váltón lévő köcöléket kívülről, hogy megnézzék biza a váltó tengelyének külső szimeringjéből folydogált az olaj, pont annyira hogy még a váltásom az olyan maradt, mintha mi sem történne, de mindig be-be köpködte a tárcsát és a ferodor szépen megszívta magát vele és valamikor jól fogott, valamikor meg úgy ugrált az autó, mintha kettőstömegű baja lenne.... 600Ft-os alkatrész miatt kellett elszenvednem majd' 100k-s plusz kiadást, köszönhetően mindannak, hogy erre nem voltak képesek ránézni, mindig annyi volt a válasz: tyűű nem tudjuk, hogy honnan folyhat rá az olaj.... de most frankón meg lett csinálva, újdonsült szerelőismerőssel együtt csináltuk -ergó tanúja és munkatársa voltam mindennek- és most olyan a váltás ill. kuplungolás mint a vaj :) olajcsere is lett a váltóban (igaz nem gyári olaj, hanem a castrol, de majd meglátjuk, hogy azzal, hogy muzsikál), de nagy kő esett le a szívemről, hogy ezt a folyton visszatérő hibát végre kiküszöböltük az autón és most már "lámpánál" is végre tudom alkalmazni simán elindulva azt, hogy csak gázpedállal indulok el pl. :)

picit hosszú lett, eeeeeelnézést, csak gondoltam megosztom veletek, hát ha jól jön valakinek

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#124023) zsoleszkai válasza XP NINJA (#124021) üzenetére


zsoleszkai
tag

Igen létezik gyárilag ültetett futóművel.

/KneeBy/

(#124025) Piwi


Piwi
addikt

Estéket.

Kicsit off, de azért belinkelem a képeket mert egy élmény volt a mai nap, igaz csak ültem benne mert vezetni nem lehetett... [link]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#124026) gzbotii válasza Piwi (#124025) üzenetére


gzbotii
veterán

Már nagyon várom, hogy elérhető (20k € alatt minimum) legyen olyan elektromos autó, ami bár 300km képes megtenni.
... És persze ehhez az is, hogy minden második benzinkúton lenne gyorstöltő.
Annyival egyszerűbbnek tűnik az elektromos autó (nuku turbó, kettőstömegű, váltó, stb)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124027) Richard! válasza Mágus2 (#124018) üzenetére


Richard!
addikt

Az oké, hogy kicsit erősebb hangja van, de valami hibájuk esetleg? Ezt az olajfogyasztást kifejthetnéd :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124028) Magnum_ válasza gzbotii (#124026) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amikor mentem Olaszo.-ba nyaron, Szloveniaban egy kuton hatul parkoltam le. Mellettem volt egy gyorstolto. Be is allt oda az osztar rendszamos full elektromos Golf7 kicsit megetetni.
Engem is vonz az elektromos auto.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#124029) Mágus2 válasza Richard! (#124027) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van hibájuk bőven. Szeretik ledarálni a magasnyomású pumpát, eszik az olajat, benzint, vizet...vezérléncot, a szíjasak a vezérmű tengelyt. No nem mind, csak a használtak. A felsoroltak közül legalább 1 igaz lesz az eladó sorban lévőknél.

[ Szerkesztve ]

(#124030) focvis válasza Mágus2 (#124029) üzenetére


focvis
veterán

A sógornőmé - amit most az öcsém használ - elvileg hibátlan. 1.6 FSI, 12 éves lesz, újonnan vették, a szükséges karbantartástokat megkapta. 100-120 ezer km van benne. Lehet, hogy ez a kivétel.

(#124031) Mágus2 válasza focvis (#124030) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Keveset futott és nem volt gyilkolva. Amint meghajtják párszor, elő fog jönni valami.

(#124032) Kiskokó válasza Piwi (#124025) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hajaddal mi lett ? ;] :U ;]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#124033) enddav


enddav
aktív tag

közszolg. Tavaly novemberben vett GE MEGALIGHT ULTRA +120% H7-esem a múlt héten égett ki (az út széle felöli, talán a több rázkódás miatt :F), a másik oldali még bírja. ~35 ezret mentem vele.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#124034) tomcsi23 válasza enddav (#124033) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az azért nem rossz üzemóra. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#124035) #89874944 válasza #89874944 (#124009) üzenetére


#89874944
törölt tag

erre nincs vkinek ötlete? :/ miért nem fúj be semmilyen levegőt? és miért kapcsolja ki magát a fűtés?

(#124036) mmdms válasza Kalandor (#124024) üzenetére


mmdms
addikt

Szerintem ez egy nagyon korrekt összeg volt, munkadíj is benne van?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#124038) Richard! válasza Mágus2 (#124029) üzenetére


Richard!
addikt

Köszönöm.
Azèrt ennyi hibaforrásra nem számítottam. A TFSI ugyan ez lenne, csak turbóval. Nemde?
Vagy a facelift-tel javítottak ezen?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124039) tresh válasza Richard! (#124038) üzenetére


tresh
addikt

Vegyél egy rendes 1.9 pd-t aztán a gatyád se eszi le és kb ugyan olyan szar hangja van mint az fsi nek cserébe legalább megy...tfsi se túl sikeres emlékeim szerint.

(#124040) Richard! válasza tresh (#124039) üzenetére


Richard!
addikt

Besteuerung von Benzin-Pkw mit 2 € je angefangene 100 cm³ Hubraum, Diesel-Pkw mit 9,50 € je angefangene 100 cm³ Hubraum.

Ezért nem kell dízel ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124041) Mágus2 válasza Richard! (#124038) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az újabb tsi-ket nézd, de a ott is az 1.4 kompresszor-turbós elég sok zsákutcát rejt, ha valami megkotlik benne.

(#124042) Richard! válasza Mágus2 (#124041) üzenetére


Richard!
addikt

Az már nem fér bele a keretbe :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124043) Mágus2 válasza Richard! (#124042) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A3-on kívül más nem jön be

Akkor spórolj! Olcsón csak szarok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#124044) Richard! válasza Mágus2 (#124043) üzenetére


Richard!
addikt

A3-on kívül más nem jön be :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124045) Richard! válasza Mágus2 (#124043) üzenetére


Richard!
addikt

6000€-ért, itt Németországban azért már lehet elég jó autókat venni. Ez nem Magyarország ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124046) MunezXBK válasza Richard! (#124045) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Főleg abban a városban. :DD

(#124047) tomcsi23 válasza Richard! (#124045) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pl? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#124048) Richard! válasza MunezXBK (#124046) üzenetére


Richard!
addikt

Ezt most miért mondod és hogy jön ide, nem tudom... :F

(#124047) tomcsi23

Most linkeljem az egész mobile.de-t és autoscout24.de-t? ;]
De köztudott, hogy itt, ugyanazért a pénzért jobb autót kapsz, mint Magyarországon. :K

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124049) Mágus2 válasza Richard! (#124048) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mutass már vgy 3 linket. Kíváncsi vagyok miket nézegetsz. ;)

(#124050) i-sti válasza Richard! (#124048) üzenetére


i-sti
senior tag

Pár oldallal ezelőtt volt ez téma tárgyalva, hogy a VAGnak nincs normális benzin motorja. Mindegyik küzd kisebb-nagyobb hibákkal.
Ezzel nem állítom azt, hogy a diesel nem.
Szerintem is felejtsd el ez a tsi fsi tfsi bármilyen benzint.
Vegyél egy normális 1.9 PDTDI vagy egy 2.0 CRTDI.

Novum Forum Siculorum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.