Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163001) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

mostanában néha előfordult 1-2-szer, hogy menet közben egy pillanatra megtorpant az autó, rántott egyet, se előtte se utána semmi mást nem tapasztaltam, megy rendesen, az erővel nincs gond szerintem.
Ezen kívül ma pl indításnál fulladt és leállt, utána indítva semmi gond.
Menet közben gyorsításnál pedig ha jobban rálépek a gázpedálra, akkor szintén van egy pici rántás és utána indul meg az autó.
Ma rákötöttem a diag-ot és ezek a hibák fogadtak a motorvezérlőben. Mi lehet a hiba?

Az alany: 1998 Passat Variant 1.8 20V, 125LE, ADR motorkód.

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Saturday, 12 January 2019, 14:26:53:0

Chassis Type: 3B - VW Passat B5 opt
Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,46,55,56,76

-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine Labels: None
Controller: 8D0 907 558 S
Component: 1,8L R4/5V MOTR HS D02
Coding: 04001
Shop #: WSC 05314
VCID: 41F5C6075891
4 Faults Found:
00561 - Mixture Adaptation
15-10 - Adaptation Limit (Add) Not Reached - Intermittent
16705 - Engine Speed Sensor (G28): Implausible Signal
P0321 - 35-10 - - - Intermittent
16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal
P0116 - 35-10 - - - Intermittent
17916 - Idle Control Sys: Upper Regulation Limit Reached
P1508 - 35-10 - - - Intermittent
Readiness: N/A

(#163002) simonjoe válasza Mágus2 (#162998) üzenetére


simonjoe
senior tag

egy tűt beleszúrok és azzal emelem?? Van palackos levegőm, az is jó ha belefújok neki??
Gondolom a szutykot egy kicsit visszatolom és majd újra bejelentkezik. Mennyire macerás leszerelni???

Joe

(#163003) gzbotii válasza Mágus2 (#163000) üzenetére


gzbotii
veterán

:R
Oké, megejtem akkor valamelyik percen. Amúgy annak a biztosítéknak mi neve, milyen néven keressem? Valamint hány Amperes kell, mert ezen az elégett példányon nem látom
A bal oldali, ami a generátorról jön, és mondtad, hogy feketés, egy takarításon kívül kellene valamit kezdeni vele?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#163004) w333 válasza gzbotii (#162999) üzenetére


w333
félisten

Ottan van a baj ... hát ott elég kevés a kábel szvsz. ! :)

Cseréld ki egy kicsit vastagabbra, ahogy látom az el is van kicsit égve !

[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#163005) Reggie0


Reggie0
félisten

Na, dtxenontol jovo lampa atment az osram trust ellenorzesen.

(#163006) w333 válasza gzbotii (#163003) üzenetére


w333
félisten

Lemez biztosíték ! :)

Nézd meg mekkora méretű kell oda és olyat vegyél !

Kisebb autós boltokban is biztosan kapható ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#163007) gzbotii válasza w333 (#163006) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszi az infót. Megpróbálom megnézni, hogy mekkora kell és szerezni egyet jövő héten.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#163008) cool13 válasza gzbotii (#163007) üzenetére


cool13
őstag

Ha lecsavarod az anyát, akkor láthatóvá válik. Most is látszik az valamennyire. Saccra 10A

(#163009) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok, ez lambda hiba? Csak, mert az ősszel kapott egy új bosh-t.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#163010) w333 válasza Speeedfire (#163009) üzenetére


w333
félisten

Véletlenül nem 2 lamdba van benne ? ez a második lambdát írja ! :)

És a második lamdba az a katalizátor után van ! :))

De javítsatok ki ha tévedek ! :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#163011) MunezXBK válasza Speeedfire (#163009) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az ECM felügyeli a feszültséget a 2. fűtött lambda-szonda (HO2S) fűtőelemének alacsony vezérlő áramkörén a fűtőelem hibadiagnosztikájához. Ha az ECM azt észleli, hogy a 2. fűtött lambda-szonda (HO2S) fűtőeleme alacsony vezérlő áramkörének feszültsége egy megadott tartományon kívül esik, beállításra kerül a P0036 00 hibakód.

(#163012) Forest48


Forest48
aktív tag

Sziasztok,
Én most abba futottam bele (illetve kb fél éve küzdök vele), hogy néha elkezd rángatózni az AKK motorkódos Seat. Az első hengerben érzékel gyújtási hibát, ami törlés vagy újraindítás után megszűnik.
Kapott új gyertyákat és reménykedtem, de újra előjött.
Szinte kivétel nélkül az 1-es hengernél van a baj, de volt egy randomly és egy 4es henger is, úgyhogy trafóra gyanakodtam. Csere után boldogság volt, mert úgy éreztem, hogy finomabban jár a motor és csökkent a mostanában tapasztalt alacsony nyomaték kis fordulatnál.
Aztán pár nap után újra előjött a hiba. Már gyanakodtam a lambda szondára is, de kimérve jó értéket mutat és amúgy sem az 1-es hengert érintené csak.
Van hasonló tapasztalatotok? A kábelen nem látom jelét, hogy áthúzott volna valahol. Már barátkozok a gondolattal, hogy kompressziót mérjek rajta.
Esetleg EVAP szenzor hiba okozhat ilyet?

(#163013) c00per válasza Forest48 (#163012) üzenetére


c00per
tag

kollegam ugyanilyen seat akk-val szivattyuzott,es vegul eladta.Egy pek azt mondta neki lehet hengerfejes es bekerul az egesterbe a cucc.Masik pek azt javasolta csereljen ecu-t.Inkabb feladta a kiserletezest.O is mar mindent kicserelt,de ugyanezek a hibak jottek ujra es ujra

(#163014) macilaci78 válasza diablo1984 (#162986) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mélygarázs jellemzően nem közterület, a tulajdonos rendelkezhet úgy, hogy a gázüzemű autókat nem engedi be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#163015) Speeedfire válasza w333 (#163010) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De igen, 2 lambda van benne. A 2. elvileg a katalizátort nézi. Viszont ott nekem egy lambda spacer van, meg elvileg ki is lett írva. De lehet, hogy csak tervben volt a kiírása.


MunezXBK: Ez elég szakmai volt számomra. Ezek szerint jól írta w333, hogy a katalizártort figyelő lambda nem jó?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#163016) MunezXBK válasza Speeedfire (#163015) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen, jól írta.

Rágugliztam. :D

Sokszor írtam már, hogy hibakód ismeretében google. Legtöbbször a hiba javítására is van leírás.

[ Szerkesztve ]

(#163017) tibbike01


tibbike01
őstag

TRW féktárcsa Zimmermann betétetekkel jól működhet?

(#163018) Mágus2 válasza varsam (#163001) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi a kérdés? Minden baját írja. Motorhőmérséklet jeladó és motorfordulatszám jeladó gondja van...

G62, G28.

(#163019) Speeedfire válasza MunezXBK (#163016) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi a segítséget.
Néztem guglin, de nekem csak a lambda volt meg. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#163020) KillArmy


KillArmy
tag

Sziasztok.

2012 utani evjarattol melyik TSI motorokat ajánlanátok kb átlagos, városi használatra (60% varos, 20-20% orszagut/autopalya)?
Nyilvan szeretném ha dinamikusan lehetne vele jarkalni, de ezt hajlamos vagyok bealdozni a megbizhatosag oltaran, ha indokolt. 1.2/1.4 kozott tenyleges fogyasztasban van erdemi kulonbseg?
Valoszinuleg Jetta lenne amugy a celpont, es elsosorban a 105 valamint a 122 lovas verziók.

Nagyon koszi elore is!!

(#163021) NSG


NSG
csendes tag

Sziasztok

VCDS-t esetleg valaki használt már néhány extra aktiválására? Ha igen, a szervíznél ez látható és volt belőle netán probléma?
Tavaly nyáron vettem egy új Octavia 1.4 TSI-t és sajnos van néhány olyan extra, amit rendeléskor sajnos nem kértem, de amúgy jó lenne. A cseh Skoda ügyfélszolgálatnak is írtam, illetve a kereskedővel is beszéltem és ők nem hajlandók semmit sem utólag módosítani, holott tudom, hogy millió+1 dolgot lehet utólag aktiválni...de mondván ez most már nem lehetséges.
Csak olyanokra gondolok, mint pl. a kanyarkövető ködfényszóró, coming/leaving home.
Nyilván a 4 év garanciát nem szeretném elveszíteni, ezért lenne lényeges, hogy a VCDS-es módosításokat ők látják-e egy későbbi szervíznél?

Köszi.

*** FiveOmens'04 *** :-)

(#163022) Gyula84


Gyula84
veterán

Üdv

(Audi a4 avant 2002 2.5TDI AYM)
fék és szervolajat szeretnék cserélni, de nem tudom miből mennyi kell hol lehet ezt megtalálni?
ezeket néztem ezek jók? [link][link]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#163023) varsam válasza Mágus2 (#163018) üzenetére


varsam
őstag

akkor ez a kettő cserés? Ez a két érzékelő hol található a motoron, hogy kell őket cserélni?

és a mi a helyzet az
00561 - Mixture Adaptation
15-10 - Adaptation Limit (Add) Not Reached - Intermittent

valamint
17916 - Idle Control Sys: Upper Regulation Limit Reached
P1508 - 35-10 - - - Intermittent

hibákkal?

Ez a kettő ezen jeladók miatt lehetnek, vagy esetleg valami más?

[ Szerkesztve ]

(#163024) Mágus2 válasza varsam (#163023) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A jeladók miatt vannak.

(#163025) varsam válasza Mágus2 (#163024) üzenetére


varsam
őstag

köszi! :R

Ez a két érzékelő hol található a motoron, hogy kell őket cserélni?

Erről a kettőről lenne szó, ugye? motor fordulatszám jeladó és hűtőfolyadék hőmérséklet jeladó

(#163026) MunezXBK válasza varsam (#163025) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Utóbbival jó lesz bohóckodni. Én 4-et vagy 5-öt cseréltem, utána hackerkedtünk.

Mindegy volt, hogy gyári vagy u.gy., valami mindig hibázott. Vagy hőmérséklettel voltak gondok, vagy pár mm hiányzott. Egy idő után feladtam.

(#163027) c00per válasza Gyula84 (#163022) üzenetére


c00per
tag

Szervoolaj megfelel.Pl nekem ez van benne 2 eve: [link], de nyugodtan vehetsz olcsobbat is a motultol,mert en nagyon sokallom azt az arat.fekolaj dot 4 legyen vagy attol felfele.Tudtommal Ate az egyik legjobb

Fekolaj es szervoolaj is 1-1 liter a minimum,ami kell a cserehez, de inkabb legyen tartalek

[ Szerkesztve ]

(#163028) c00per


c00per
tag

Bardiauto webshop arak:
Szervoolaj: [link]
Fekolaj: [link]

(#163029) i-sti


i-sti
senior tag

Caddy 2K Facelift-hez hol lehet magyar használati utasítást letölteni?

Novum Forum Siculorum

(#163030) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Touran (1.gen) vásárlásán törjük a fejünket , mert bővül a család, és a motor miatt fordulnék hozzátok, hogy mivel érdemes venni? Szibte csak városi használat lenne, évi pár hosszabb úttal, össz 6-8k menne bele évente. A legfőbb szempont a megbízhatóság. Fogyasztás különösebben nem érdekel, városban érje be 12 alatt. Én kapásból a sima 1.6-os benzines motorra gondoltam. 1.6 fsiről ill. az 1.9 pdtdi (105le) motorokban nem is érdemes gondolkodnom? Esetleg konkrét motorkódokat ha tudnátok mondani, hálás lennék.

(#163031) bul07


bul07
nagyúr

Legutóbb mikkor dolgoztam feltöltöttem az akkumulátort, meg gondoltam megnézem az olaj beöntő sapkát is
Le akartam venni de nem ment, majd elfordult de az egész hmm
Levettem a műanyag burkolatot és láttam hogy az egész műanyag beöntő rész lejött
Vissza tettem be is pattant a helyére, majd ráfogtam és akkor nehezen de sikerült levenni a sapkát, rá volt fagyva, gondolom kicsapódott kis víz ahogy szoktátok írni és -5fokban összefagyott (ez komplett lejött)

Na de hogy miért is írom ezt le

Hazafelé menet furcsa rezonanciát hallottam valami műanyag rezonál

Ma kijöttem dolgozni gondoltam ránézek mert vagy az aksi műanyag burkolatát vagy a motor borító műanyagot nem raktam vissza rendesen
De nem

A levegőszűrő háza rezonált, lötyög kicsit, az aljával együtt nem a felső része
Két rögzítési pontot láttam ez egyik patentos vagy mi a másik meg csavaros, csavaros meglazítottam és vissza húztam
De csak lötyög
Videó róla, ha látni nem is igazán lehet de hallani igen, a hűtő felőli oldala lötyög

Hol lehet még rögzítése?

Nem akarnám így hagyni mert zavar a rezonálás hangja, meg gondolom a műanyag egy idő után elfárad és eltörik

Gondolom más típusú VW is van ilyen levegő szűrő és hátha tudjátok hol keressem a rögzítését

Keresem én is de hátha ti hamarabb adtok megoldást

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#163032) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.
Skoda Superb, Bolero rendszer meghibásodás miatt írok.

felvettem a problémát:
[bolero, meghibásodás]

szóval ezt produkálja, este még semmi probléma nem volt, most meg ilyen.

a fizikai gombok jók, azt érzékeli rendesen, ha bármit kapcsolgatok (klíma, ülésfűtés, tolatóradar) azok szépen megjelennek a kijelzőn probléma nélkül.
a Phone-ba bemenve 3-4 másodperces késéssel, de veszi a gombokat.
a hangerő és a rádió viszont mozdulatlan, ahogy a videón is látszik
a kormány bajuszkapcsolóján se tudom hangosítani, és ott sem vált csatornát sem.

mi lehet a probléma? remélem nem füst az egész rendszer, mert drága mulatság.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#163033) zalman90


zalman90
őstag

Sziasztok. Autót akarok váltani, a kiszemelt A6 4f

Kérdésem: Mennyire haladós a 140 lovas PD motorral , illetve a faceliftes 136 lovas CR motorral?

Vagy marad a 3.0 V6 :DDD Viszont félek a porlasztó/vezérlés gondoktól.

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#163034) cool13 válasza bul07 (#163031) üzenetére


cool13
őstag

Csak az a csavar szolgál rögzítésre. A többi gumiágy. Letéped a légszűrő házat. Bár a csavarnál is mintha egy gumi szilent lenne. Ott a csavarnál nézd meg mi a gáz.

1,5 hét állás után, így indult. Mennyire gáz vagy elmegy kategória a hangja? Mágus, esetleg észrevétel? :)

[ Szerkesztve ]

(#163035) bul07 válasza syC (#163030) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem 2005-ös 1.9 90lóerős Touranom van BRU motorkóddal, elméletileg az ilyen idős 105 lóerősek ugyan az a motor csak elektronikusan feljebb húzva
Ebben még nincs részecskeszűrő

Két éve jött Hollandiából 176e Km-rel, most 222e Km van benne
Fél éve az enyém, előtte öcsémé volt

Cserélve fődolgok
-EGR, valami membrán adta meg magát benne, 33e Ft Nagyváradi szerelő
-kettős tömegű + kuplung, 120e Ft Nagyváradi szerelő
-első féktárcsák
-vezérlés csere
-egyik hátsó csapágy (már lassan a másik is esedékes lesz)

Meg a ablaktörlő kapcsolóval van valami, időszaki módba van hogy nem töröl van hogy egyből duplán, kontakt hiba lehet

(#163031) bul07

Visszatérve a levegő szűrő házhoz

Találtam egy ilyen videót, igaz hogy Jetta Golf van említve de szerintem az enyém is ilyen

És mintha nem is lenne több rögzítési pontja csak az a kettő, a csavaros meg a patentos izé

De akkor mi ez, mit lehetne vele kezdeni?

(#163034) cool13

Azt a csavart meglazítottam, majd meghúztam
Ha ott fogom meg és mozgatom akkor nem érzem hogy annál a csavarnál lötyögne

A tiéd is Touran, neked nem lötyög úgy?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#163036) Mágus2 válasza bul07 (#163031) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

3 helyen van rögzítve a legszűrőház. 1 csavar, 2 gumiágy. Neked az egyik gumiágy nem tart. Le kell venni, megnezni.

Cool13: jó az még. ;)

Zalman90: Nagyon lusta a 2.0 motorral az A6. Kb. A fabiakkal fogsz versenyezni a kamionok mögött. Még a 3.0 sem az a hűhahogymegy kategória, mert az A6 nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#163037) cool13 válasza bul07 (#163035) üzenetére


cool13
őstag

Igen nekem is Touran. Nekem nem lötyög, de majd megnézem neked. Akkor az lehet amit Mágus ir.

Mágus köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#163038) bul07 válasza Mágus2 (#163036) üzenetére


bul07
nagyúr

Most a hidegben nem szívesen bontok műanyagot, nincs fűtött garázs

Köszi amúgy

Találtam egy másik videót [link]
Szerinted ez is így van rögzítve tehát ez a három pont(kép), érzésre szerintem az lötyöghet amit megnyilaztam

Ha az a hiba mit lehet vele csinálni?
Lehet cserélni csak a gumiágyat? Árulnak egyáltalán ilyet?
Vagy valami sufni megoldás van ami jó?

(#163037) cool13

Igen valószínűleg az

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#163039) Mágus2 válasza bul07 (#163038) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A gumiágy a szűrőházba van dugva, a nyil csak a műanyag bütyköt jelöli(akksi tálca része), ami beugrik a gumiba. A gumiágyat lehet venni, ha az a műanyag tüske letört, teljes akksi tálcát cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#163040) syC


syC
addikt

Még egy kérdésem lenne, amit elfelejtettem: a 2. genes sharan /alhambra/ (galaxy?) -ban talalhato 2 literes benzinmotorrol mit lehet tudni? mennyire tartós konstrukció? Gondolom 10-11 korul fogyaszt, azzal még ki is egyeznék. Van esetleg valakinek tapasztalata vele?

(#163041) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Hogy tudnám kihúzni teljesen a helyéről az első fejtámlát az üléséből egy Audi A4,B8,Avant,2016-ból? :F

(#163042) csababarca válasza csababarca (#163032) üzenetére


csababarca
őstag

Senki?:/
Biztosíték nem lehet esetleg?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#163043) Mágus2 válasza csababarca (#163032) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Lefagyott a rádió, ha akksi saru le és fel nem oldja meg, akkor javítás.

(#163044) csababarca válasza Mágus2 (#163043) üzenetére


csababarca
őstag

Rendben, megpróbálom!
Elég az egyik sarut lehúzni?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#163045) Robi81


Robi81
tag

Sziasztok
Van egy 2008-as Polom 1.4 pdtdi 5 ajtós
a csomagtartót nem mindig tudom kinyitni.van úgy hogy működik rendesen hetekig van úgy gondol egyet és hetekig ki se tudom nyitni?Van vagy volt valakinek hasonló hibája?mert szervizbe mikor ezzel elvittem pont működött és nem tudtak rá mit mondani?mit nézzek meg?

(#163046) Mágus2 válasza csababarca (#163044) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elég a negatívot, 2 percre.

(#163047) zsolt19900 válasza Robi81 (#163045) üzenetére


zsolt19900
őstag

első hallásra kábelszakadásnak hallatszik a hibaleírást nézve, az ajtó és a kasztni közötti átvezetőben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#163048) csababarca válasza Mágus2 (#163046) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi! Sikerült, most jó.
Most már tudni fogom mi a megoldás.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#163049) Mágus2 válasza varsam (#163025) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vidd el szervizbe, a motorfordulat jeladó a blokk oldalában van az olajkád fölött, nem is látni rendesen, tudni kell, hol van, akna vagy csápos emelő nélkül nagy szívás cserélni. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#163050) Mágus2 válasza csababarca (#163048) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.