Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#205001) realist válasza rob210 (#204999) üzenetére


realist
őstag

Utolsó szériás Bravonak is volt ilyen terelő lapát problémája (7-9 db környékén van a műszerfal mögött). Szakszervizek az egész műszerfalat kivettek. Viszont van egy srác aki ráállt, kb 5-6 pozícióból kitudta cserélni bontás nélkül. Mint egy jó nőgyógyász úgy vállig el tudott tűnni a munkadarabban :D

(#205002) realist válasza rob210 (#205000) üzenetére


realist
őstag

Ez mondjuk egy német vásárlás esetén, hogyan kell vizuálizálnom?
Odamegy a magyar vásárló (esetemben megbízott nepper), azt mondja a magánszemély eladónak vagy nem márkakereskedésnek, hogy villantsanak vmit amivel igazolják az érvényes garanciát és az ehhez elengedhetetlen pontos szervizeket, akkor elé tolnak egy mobilappot és olvassa ki belőle? :F

Nekem jelenleg S-cross van ott szerencsére még megy papír alapon is...

[ Szerkesztve ]

(#205003) imyourfriend válasza rob210 (#204983) üzenetére


imyourfriend
őstag

Jól fest ez a bódé ki van belőle szórva a sok felesleg, egy kormány egy ülés +2 lámpa és indulás, azt nem tudom hogy mennyire temető, nem úgy néz ki mint amelyik szekér pár napon belül indulásra kész. :C

(#205004) tibbike01 válasza K Norbi (#204989) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezért raktam én a Seat alá a dízelesnek a haspáncélját, hogy telibe védve legyen és még egy hajszállal csendesebb is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#205005) rbalint88 válasza realist (#205002) üzenetére


rbalint88
addikt

Altalaban minden szerviznel kinyomtatjak az addigi teljes tortenetet :) garis javitasunk nem volt meg, remelem nem is lesz ra szukseg (akkupakk). Egyebkent itthon ujonnan vasaroltnal is megprobalnak mindenhogy kibujni alola, attol rosszabb nem lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#205006) K Norbi válasza tibbike01 (#205004) üzenetére


K Norbi
addikt

Az a műanyag darab, inkább csak zaj ellen jó.

(#205007) rob210 válasza realist (#205002) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem a tulaj azaz eladó, megnyitja az appot.
Ott pedig látsz mindent.
Kilóméterállást, mikor milyen olaj volt cserélve.
Mikor volt vezérlés mikor esedékes a következő, benne vannak a gyári leírások, hogy egyáltalán mi való bele.
Mikor és hol volt utoljára szervízben.
MAgyarán valóban lekövethető az előélete.
Ha a tulaj suta és nincs neki ilyenje, akkor ott vételkor beregisztrálod te az alvázszámot és a digitális szervízkönyv 2-3 perc alatt befrissül és látod mind azt amit már leírtam.

Renault power

(#205008) rob210 válasza imyourfriend (#205003) üzenetére


rob210
nagyúr

Pedig ez a féltáv volt 3 órával kezdés után és 2órával befejezés előtt :D
Azaz reggel 8 ra jött és délután 4 kor ment, mert közben azért megittam 2 teát meg ebédeltem is egyet :)
Nem olyan nagy dolog ez, ha ismered a típust amit csinálsz, de szétbontva valóban horrornak és apokaliptikus állapotnak tűnik :D

Renault power

(#205009) tibbike01 válasza K Norbi (#205006) üzenetére


tibbike01
őstag

+ a víz, sár felcsapódás ellen :K

(#205010) Qru válasza tibbike01 (#205009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg picit hamarabb is bemelegszik a motor talán.

#nincsbennetarcsi

(#205011) imyourfriend válasza rob210 (#205008) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hamar elkészült, grat! Bizonyos szintig szeretném megtanulni az Oktávot amit hajtok, fék, csillapítás, pici motortér bár a porlasztókhoz, cr-hez nem szívesen nyúlnék se a turbóhoz, igaz nem olyan fából faragták ezt a bódét, bírja. ;)

Úgy nézem mintha stagnálna az injektor szimmeringnél a szivárgás, úgy értem az olajszint megfelelő fogyasztás 4.5-4.7 környékén van, ettől független márciusban meg lesz javítva a történet.

[ Szerkesztve ]

(#205012) bul07 válasza K Norbi (#205006) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nem tudom melyiken milyen de

Nekem ilyen kocka idomok is vannak a belső oldalán ami levegővel van tele, és ha felakadnék akkor azok ilyen ütközőként funkcionálnának mint a bubis fólia
Gyorsan kerestem egy képet a netten hogy mire gondolok
Kép

Hogy ami a tiédre felmenne azon belső oldalán lenne ilyen nem tudom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#205013) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!

Egy hét múlva megkapja a törődést az Oktáv :C
AZ olaj összesen 4 liter. Még kell fagyálló, 2 skf görgő+vízpumpa és az olajszűrő, Bárdiból jönnek, mert a szerelőmnek még a Kauffernél is olcsóbb.
Mivel először veszek ilyesmit, adódik a kérdés: a vezérléskészleteket mindig ilyen "puritán" kiszerelésben adják? Semmi jelölés a dobozon, belül ina vezetőgörgő van, a másik 3 is csak szabadon lófrál, egy van becsomagolva közülük mindössze.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#205014) Gyula84 válasza chopin42 (#205013) üzenetére


Gyula84
veterán

Nálam a gates készlet az "szebb" volt :D én beru gyertyát vettem :K :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#205015) Qru válasza chopin42 (#205013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak igy odab@sztak a szijat? Az kemeny, nekem az is dobozban jott szepen becsomagolva (igaz nem Conti volt).

#nincsbennetarcsi

(#205016) I. Richard


I. Richard
senior tag

Sziasztok,

Seat Ibiza 4 ST 2011-2012 évjáratokat nézegetem, alacsony éves futásteljesítményhez (5-10k km), így elsősorban benzinmotorral szerelt van radaron. Azt látom és olvastam, hogy TSI motorból sokat adtak el anno és fosásig van a piac, de vannak bajok, főleg a 2012 előttiekkel.
Mi a helyzet az 1.4 16v BXW motorokkal? Mik a buktatók, azon kívül, hogy alapvetően nem egy erőgép? Nincs k€dv€m mégegy gyűrűzést, hengerfejezést lefutni, amibe már sikerült belefutnom a "karrierem" során..
Illetve a típussal kapcsolatban van valami klub/fb csoport amit érdemes felkeresni?

Köszi előre is. :R

(#205017) chopin42 válasza Qru (#205015) üzenetére


chopin42
őstag

A conti hosszbordás az a képen is ilyen. Az skf vezérlésben csak ez volt becsomagolva, a többi csak a dobozban volt, ez pedig ina volt közülük. Amúgy rendben lévőnek tűnik, meg tudom, hogy mindeki gyárt mindent. Csak valahogy flancosabbnak gondoltam.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#205018) Qru válasza chopin42 (#205017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sporolnak a csomagolason is ahol tudnak. Amig nem torik meg a szij addig vegulis nincs gond.

#nincsbennetarcsi

(#205019) Stylewars_kp válasza simonjoe (#204726) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Esetleg ismersz magyar webáruházat ahol tudok rendelni gyári alkatrészeket? Vagy sétáljak be a helyi vw szalonba?

(#205020) rob210 válasza Stylewars_kp (#205019) üzenetére


rob210
nagyúr

Kauffer

Renault power

(#205021) rob210 válasza Qru (#205015) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem meg megint volt egy kiszálasodott conti szettem. :C Csak így tovább, van itt munka amíg nem hiszik el az emberek, hogy sz@r a conti. Illetve bocsánat ez így nem teljesen igaz, sz@r az olcsó conti. Mert két ár van, két tök más minőségre .. Így pontos.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#205022) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Hátsó tartósabb és pakolhato csomagtartó betétből milyet érdemes 5e5 kombiba? Nezelodom nekem csak sima olyan van amit kézzel is be lehet nyomni és behajlik de árulnak 20 ezer forint környékén olyasmit ami műanyag szőnyeg hatású mint a kocsiba a szőnyeg. Kopaceken nem néztem miféle ára van, van hátul pokroc de jó lenne valami amire tudnék pakolni 20-30 kiló környékét is.

(#205023) rbalint88 válasza imyourfriend (#205022) üzenetére


rbalint88
addikt

20-30 kilo azert meg fog viselni mindent. Rezaw-bol a dragabb, hotalca szeru jo. Nekunk innen volt a Priusba: [link] a kozel 20ezres tipus a jo. Anno a Passatomba is ilyet vettem masodjara, az elso olyan volt, aminek a kozepe volt egy nagy csuszasgatlo felulet, na az fel ev utan elkezdett kiperegni.

(#205024) tibbike01


tibbike01
őstag

Tegnap volt Oktávia tesztvezetésen és kérdeztem ezt az olajos-száraz DSG témát, amire azt monda a faszi, hogy nem törvényszerű, hogy 250nm felett teszik az olajos DSG-t...lehet olajos az 1.5tsihez is meg lehet száraz a 2.0tdihez. Azt mondta az a biztos, ha lekérdezik alvázszám alapján. Nem tudom, hogy ezt el lehet-e hinni, de mindenesetre fura volt, hogy ezt mondja.

Egyébként az új Oktáv nagyon fura volt a közel 20 éves Seat Leon után. az ülést nem sikerült jól beállítani, a kormány túlszervózott, semmi direktség nem volt benne, a váltó sem tetszett, akadt picit az 1-es fokozatnál illetve a fék sem volt harapós, de az 1.5tsi motor, na az viszont parádésan jó volt! Nagyon jól hangolták, dízeles karaktere volt, húzott már alul is és pont jó volt a hangja is és az erő is elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#205025) daniel2121 válasza rob210 (#205000) üzenetére


daniel2121
senior tag

Kivéve a Suzukit,ott még papír alapú a szervízfüzet,szerintem az is lesz még egy darabig.

(#205026) rbalint88 válasza tibbike01 (#205024) üzenetére


rbalint88
addikt

Atlag ertekesitonel a topik java tobbet tud az autokrol :R
Egyebkent ertem a dolgot, mert ot nem a technikai parameterek melysegei kell erdekeljek, hanem azokat a dolgokat kell tudnia, amivel el tudja adni az autot.
Na meg ott a masik resze, aki tudja a technikai dolgokat is, de egyreszt nem fogja szarozni az ertekesiteni kivant portekat, masreszt probal inkabb megforgatni, elbizonytalanitani, hogy tudjon terelni :)

(#205027) rob210 válasza daniel2121 (#205025) üzenetére


rob210
nagyúr

Bocsánat, tudom nagyképűség, de nekem a suzuki sose volt autó és sose lesz az. :R
De tényleg sorry, ez az én beakadásom.

Renault power

(#205028) Mágus2 válasza tibbike01 (#205024) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2.0tdi mind olajos, az a motor nincs 300Nm alatt ... Ennyit erről.

(#205029) vzsryl válasza Mágus2 (#205028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az O4-ben a 116 lovas 2.0TDI csak 250Nm. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#205030) Lacess válasza vzsryl (#205029) üzenetére


Lacess
tag

Viszont ugyan annál a motornál, kézi váltó esetében már 300Nm van megadva. Csak a DSG-nél szerepel 250. Gyanús...

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#205031) K Norbi válasza chopin42 (#205013) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak legyen normális szerelő aki berakja.

Opel ma volt "márkaszervizben"
Amit lehetett azt eltörtek.
Ömlik a hűtővíz belőle... Elrepesztették a termosztátházat.
Komolyan mondom, hányinger amit műveltek.
És így engedték ki az utcára..
Én nem vagyok autószerelő, de 100x különbűl dolgozok, mint a helyi pékek.

[ Szerkesztve ]

(#205032) K Norbi válasza K Norbi (#205031) üzenetére


K Norbi
addikt

És az a szomorú hogy erre is van igény..
Nem érdekli az emberek többségét az autó.
Használati tárgy csak, kulcs elfordít és a többi nem számít. :D
Motorból hiányzik 1 marik csavar, bakkok szétszaggatva.
Bár kit érdekel az autó attól gurul.. :DDD

Opel könyvébe hivatalos márkaszervíz pecsét benne.
És a User máris állófasszal veszi meg. Ennek vót gazdája!
Mi Elit helyre hordta!
Dász is Gut! hmmmm

[ Szerkesztve ]

(#205033) Stylewars_kp válasza rob210 (#205021) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hogyan vagy honnan lehet beszerezni a drágábbat?

(#205034) rob210 válasza K Norbi (#205032) üzenetére


rob210
nagyúr

Tudnék mesélni ;)

Renault power

(#205035) Bandit21


Bandit21
addikt

Van olyan köztünk akinek megy Android auto-val a youtube music? Úgy látom frissített az AA kicsit nagyobb képernyőn megy mint eddig, és osztott módot is tud, fel képen a térkép mellette meg a youtube music lejátszó de az szürke
Akár áll a kocsi akár megy a youtube music mindig azt írta hogy jelenelg nem elérhető.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#205036) imyourfriend válasza rbalint88 (#205023) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] munka után nézelődtem picit ez majd 9 kiló nem tudom miből lehet, hozzá hasonló [link] borítás ahonnan linkelted bár ez 2 kiló környékén van. Nem napi szinten kellene tárolnom, a nehezebb mondjuk olyan szempontból jó lehet hogy stabil, van valami pereme és ha koszos cipőt teszek rá pl túrázás után akkor azt itthon kitudom mosni belőle, nem ereszti szélnek a bódéban a koszt, sarat. [link] van kint szőnyeg is bár ezt nem gondolnám teherbírónak, max elegáns. :)

(#205037) Paxker315 válasza imyourfriend (#205036) üzenetére


Paxker315
addikt

ilyen anyagú volt a kezemben, apám ezt használ 3 autóban is. Már bánom, hogy nem tartottam meg (akkor még olcsó volt 13k körül...). Mert tényleg nem csúszik :DD a Rezaw-os tálcák jól amúgy, sok centis peremmel még egy kisebb halastónak is ;)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#205038) rob210 válasza Stylewars_kp (#205033) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát igen...
Az egyik Német gyártás nem csak a licence.
A másik egy Románok által kreált ipari hulladék.
A baj az, hogy vásárlóként, a bolt polcán ugyan azon az áron fut, amikor a kezedbe veszed, akkor látod mit kaptál. Ro/De
A zsu-nál az ár megmutatja pl. Honnan van.

Renault power

(#205039) K Norbi válasza rob210 (#205038) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezzel egyet értek, Román Conti szerintem se túl jó.
Haver rendelt Conti vezérlés szettet..
Hát nem úgy nézett ki benne a Román szíj, mint nekem a Germany Conti.

Le is beszéltem róla.
Gates lett.

SKF meg soha nem vennék semmiből. :D

[ Szerkesztve ]

(#205040) Stylewars_kp válasza rob210 (#205038) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Contit vettem 2022 tavaszán. 10 ezret beleraktam azóta. Segédszíjak jól néznek ki. Vezérlés bordásszíja ki van kicsit fényesedve. Unixba ezt adták. Már kezdem unni ezt a sok gagyit. Szűrőkből mann filtert veszek, de következőleg gyárit akarok venni. Vagyis vag által forgalmazottat szeretnék venni. Vezérlésbe is érdemes lenne a vag?

(#205041) Stylewars_kp válasza Stylewars_kp (#205040) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mondjuk a mann filterrel semmi gondom.

(#205042) Morris válasza Stylewars_kp (#205041) üzenetére


Morris
veterán

Nem kell magasztalni annyira.
Hengst, Mahle, Filtron ugyanolyan jó.

(#205043) Mágus2 válasza vzsryl (#205029) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:Y Ezt észre sem vettem. :O

(#205044) chopin42 válasza K Norbi (#205039) üzenetére


chopin42
őstag

Első vásárlás, remélem bírja majd. Kikértem Mágus tanácsát is. Most hogy román-e, passz.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#205045) troll81 válasza K Norbi (#205039) üzenetére


troll81
addikt

Mi a baj az Skf el ? bármely termékével?mi a rossz tapasztalat?

(#205046) Rókabajusz


Rókabajusz
csendes tag

Sziasztok. Azt lehet tudni,hogy a Seat leon 5p vagy Altea ajtokarpit jó e a Seat Toledo 3 (5p2) autóba?

(#205047) grizlisandor válasza Rókabajusz (#205046) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elvileg azt Altea és a Toledo 5P ugyanaz az autó, csak más fenékkel.

Nnemigaparts-on vagy más etka felületen meg kell keresni rá a cikkszámokat, hogy biztos legyen a dolog.

(#205048) Faby válasza imyourfriend (#205036) üzenetére


Faby
senior tag

Az első linkeden a termék súlya incl. packing, azaz csomagolással együtt, a második viszont csak a termék súlya (legalábbis szerintem)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#205049) Stylewars_kp válasza Morris (#205042) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Persze. Azok is jók.

(#205050) imyourfriend válasza Paxker315 (#205037) üzenetére


imyourfriend
őstag

Meglepő amúgy, hogy van más márka a gyárin kívül amiről ily jó véleménnyel vannak. :o Picit azért húzok a gyári felé hasonló árban van és a lábtérben már bizonyított. (mondhatni érdekes, hogy kint 17ezer + pk itthon meg 35. :)

Faby: így már nem is oly vész, ha a csomagolás elvisz két kilót kartondobozba küldték a lábtérbe valót is.

K Norbi: félnótások dolgoznak abban a szervizben, több kárt csináltak mint hasznot. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.