Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) rob210


rob210
nagyúr

Xado 5W40 et használok most nagyon baba.
Eddig xado 10W40 volt de télire jobb az 5W40.

Jah és én 8.000km ként cserélem :Y

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#22002) #00809728 válasza 14adam (#21999) üzenetére


#00809728
törölt tag

Castrol vagy mobil.

(#22003) Balupapa válasza zsolt1129 (#21989) üzenetére


Balupapa
senior tag

Amikor megvettük a kocsim, 15nél lecseréltem a longlife olajat. ( nem szimpi a longlife vmilrt)
akkor kapott castrol edge TD-t 2xer is, uj levegő és olajszűrőt (nem drágákat, 10 ezrenként cserélem úgyis) a VW márka szervízről annyit, hogy végig ott volt szervizelve a kocsim de 110e km volt az üzemanyag szűrőmben! már az auto is dadogot néha hirtelen padlogázra.

_-=*WheelWhores*=-_

(#22004) 14adam válasza Balupapa (#22003) üzenetére


14adam
addikt

A mi kocsinkba meg még az eredeti gyújtógyertyák vannak :D majd a héten kap újakat mert mindig csak halogatom. most tart kb 215e-nél a kecske :D hétvégén talán megkapja az új szíjakat is ha ideér és lesz rá időm :) január végén meg egy olajcserét. Már csak a benzinre nem marad pénz... :U

(#22005) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#21998) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Milyen 15-25? 6-8 max :DD

Balupapa: Há' minek padlózod azt a szegény kocsit?

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22006) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#22005) üzenetére


tomcsi23
veterán

Olaj-lég-pollen szűrők + az olaj maga, munkadíjjal. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22007) opeter87


opeter87
senior tag

Én Castrol Edge Turbo Diesel 5w40 használok és 15 ezrenként csere.

Ezt szinte már nem is eszi. Érdekes ahogy egyre több benne a km, annál kevesebb olajat eszik :DDD

(#22008) rob210 válasza opeter87 (#22007) üzenetére


rob210
nagyúr

Összekoptak az alkatrészek.
:R

Renault power

(#22009) Balupapa válasza FoBCRaistlin (#22005) üzenetére


Balupapa
senior tag

Látom nem sűrűn olvasod a topikot :DDD :DDD ritkán fordul elő, de ami volt dadogás az ritkán sem normális :)

opeter87: van fateromnak egy üzleti ismerőse elég gazdag :DDD a fia szerint már ciki hogy 5éves passat-tal járkál, 200e van benne, kicserél tpár dolgot, nagyszervíz,stb azt mondta el nem adja, most a legjobb :C

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22010) opeter87 válasza rob210 (#22008) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát ja mikor hozzám kerūlt megevett vagy 1-1,5 liter olajat 15ezer alatt, most kb 0,5-0,8 liter.

Pedig szoktam tolni is azért, sokszor tartós (1-200 km) 3500 fordulat felett is :))

(#22011) rob210 válasza opeter87 (#22010) üzenetére


rob210
nagyúr

ha nem rövid távon használod akkor meghálálja a motor.

Renault power

(#22012) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Az olajcsere témához hozzászólva, nem csak a km számít, én azt mondom azért az időt is figyeljük, mert egy keveset futott autóban sem jó a pár éves olaj...
Nyáron dolgoztam egy cégnél fuvarozóként egy Mercedes sprinterrel, abban évek óta és (főnököt idézve ki tudja hány km) sok sok kilométerrel a motorjában még mindig nem cserélték le a légszűrőt se az olajat. Mégis megy minden hiba nélkül, nem bírtam elnézni felette és kompresszorral kifújtam a légszűrőt, de megszakadt a szívem, hogy ugyanazt visszatettem... Nemrég voltam ott, azóta is ugyanúgy megy.. és megy és megy :)

(#22013) 14adam válasza Babetta-X (#22012) üzenetére


14adam
addikt

Fater mentős. Vannak olyan mentőautók amibe már több mint 1millió km van. Mutatta,hogy milyen olajat tesznek bele,valami gagyi volt de már nem jut eszembe. Nem semmi,hogy a motorhoz még hozzá se lett nyúlva. Egy mentőautó elég sokszor megy 150km/h felett.
Mesélte,hogy Siófokról mentek Fehérvárra autópályán,valahol 170-nél volt a mentő vége erre mellette meg ment el néhány autó :DDD

(#22014) rob210 válasza Babetta-X (#22012) üzenetére


rob210
nagyúr

Ameddig meg nem áll de végleg.
Utálom az ilyeneket akik ezeken a költségeken akarnak spórolni.
Az egyik haverom cliójában is amikor már legalább 50.000.km volt az olajban közöltem vele vagy lecseréled vagy nem ülök be melléd.
Szereztem neki olajat szűrőket és egyik délelőtt lecseréltem neki.
Az ájulás környékén volt amikor közölte milyen halk milyen jól húz.
Azóta megértette miért kell olajat cserélni.
Olyan mint fürdés után tiszta alsógatyát venni:)

A lényeg, hogy most már ő is cseréli legfeljebb 10.000.km-ként.

Renault power

(#22015) Babetta-X válasza 14adam (#22013) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nem semmi mit kibírnak ezek a motorok. Posta autónál is vannak olyan gépek, amiket nem nagyon állítanak le csak szerviz idejére, azon kívül váltott műszakban mennek velük szinte folyamatosan. Így a motor ki sem hül meg semmi, a sofőrök viszonylag kíméletesen vezetik, így iszonyat mennyi km-t elfutnak generál nélkül.

(#22016) trassher válasza Balupapa (#21947) üzenetére


trassher
addikt

Csak magával a konstrukcióval van bajom mert egy kalap szar. Kérdezd meg akármelyik szerelőt, hasonló véleményen lesznek. Egy sima 1.9 tdi-vel jól jársz, elhiheted.

Redmi Note 7

(#22017) Balupapa válasza trassher (#22016) üzenetére


Balupapa
senior tag

pd-s a mocim, eddig jól jártam :DD és ahogy irták is páran a topikban, ők is. :))

_-=*WheelWhores*=-_

(#22018) Babetta-X válasza rob210 (#22014) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Ennél csak az a jobb, aki átjön egy adag olajjal, de olajszűrőt azt ne cseréljünk, mert drága a levegőszűrőt meg csak fújjam ki és kész :) Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy akkor fürödjünk koszos kádban, és rossz levegőben. Pár ezer forinton tényleg nem érdemes spórolni, az összes többi költséghez képest ez nem egy brutális összeg szerintem.

(#22019) trassher válasza Balupapa (#22017) üzenetére


trassher
addikt

Majd ha letelik a gyártástól számított 10 év akkor nem fogtok ennyire örülni. :)

Redmi Note 7

(#22020) VR6-Fan válasza Babetta-X (#22015) üzenetére


VR6-Fan
veterán

van kimondott teherautó olaj úgy tudom, amiket 50-100e közt szokták asszem cserélni.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22021) Babetta-X válasza VR6-Fan (#22020) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Igen, ezeket ismerem én is, de egy kis merci sprinterbe nem hinném, hogy ilyet tettek volna :))

(#22022) VR6-Fan válasza Babetta-X (#22021) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tekintve hogy emberünk azt se tudja mit hol, én sem :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22023) Balupapa válasza trassher (#22019) üzenetére


Balupapa
senior tag

ha betölti a 10et a kocsim és lesz benne vagy 250e km akkor majd megengedhetek magamnak 3db uj/újszerű PD egységet :U de sztem az igencsak 10+ lesz ;] azért a mai világban ha kibir valami 10+ évet napi használat alatt azert az nem rossz :U

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22024) VR6-Fan válasza trassher (#22019) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ha normálisan használja az övé elfog menni tovább is.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22025) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#22006) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Jaa, sry, nekem az olajcsere az csak olaj+szűrő.

VR6-Fan: igen tudom az 1,4 PD kimegy a világból, az 1,9 befosik alattam. :P

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22026) #00809728 válasza trassher (#22019) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát ez tényleg megnyugtató és erőlteljesen szakmai megfontoltságú és mélyen szígoruan csak tapasztalatra volt kihegyezve eme mondat.
kb mint a totálcarra feltéved némelyik "agyalágyult" beböfögi,hogy Japánt vegyél.

Nos azt hiszem ezennel feladom eme totyik látogatását ismételten.Szigoruan csak szakmai szempotból mert valahogy kezdek lassan lemaradni eme új és fiatal tapasztalt titánoktól.

(#22027) VR6-Fan válasza FoBCRaistlin (#22025) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem azt mondtam hogy minden 1,9 rossz, de ha úgy tetszik akkor nyugottan hidd ezt ;)

tucat bbs:[link][link]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22028) Fboy válasza VR6-Fan (#22027) üzenetére


Fboy
aktív tag

tucat hát: [link] ;]

(#22029) FoBCRaistlin válasza VR6-Fan (#22027) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Tudom, csak az enyém... :DD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22030) VR6-Fan válasza Fboy (#22028) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hol a colos perem, meg a peres gumi? ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22031) Fboy válasza VR6-Fan (#22030) üzenetére


Fboy
aktív tag

há' alu mindkettő nem? :DDD

(#22032) VR6-Fan válasza Fboy (#22031) üzenetére


VR6-Fan
veterán

végtére is, tezsvíreknek ezen is meg azon is megakad a szeme ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#22033) Balupapa válasza #00809728 (#22026) üzenetére


Balupapa
senior tag

E miatt nem kene szvsz:) ha mindig az okos engedne akkor a hulyek iranyitanak:)

En szivesen olvasom a postjaid....

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#22034) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Szerintetek a tömör szilent a motor rezgését átviheti a kormányra+kasztnira annyira, hogy rendesen érezzem a kormányon, illetve berezegjen a kasztni? 1500-as fordulat alatt nagyobb gázra elkezdi elég rendesen rázni. 1500 fölött már semmi. :F

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22035) Mágus2 válasza engine88 (#21988) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Helló,

A bátyádnak el kell vinnie a passatot doktorbácsihoz. ;)
A PD elemeken kell kicserélni a tömitéseket, és beállitani őket. A hideginditás azért nehéz mert a gázolaj a szűrőből visszafolyik a tankba, mivel levegőt kap a motorból. A meleg inditással, meg az a baj, h mivel ezek a kis szar gumik megkeményedtek és áteresztik a nyomást, több fordulat kell, mire lesz annyi nyomás h meggyulladjon a gázolaj.

[ Szerkesztve ]

(#22036) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#22025) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó kis olaj, ami 6-8-ba belefér szűrővel együtt. ;]
Mennyi liter megy bele amúgy?

(#22030) VR6-Fan: remélem, Te azért raktál rá valami gumit, nem így mentél vele egy kört. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22037) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#22036) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Múltkor Castrol edge 5W40 ment bele bontatlan szürcsivel.
Most MOL-os frankó olaj ismét. Minden beszer áron, szerelés ingyé'

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22038) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#22037) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, látom, a gyári verzióhoz ez az ajánlott olaj, viszont 118kW-hoz már Edge Turbo Diesel 0W-30. Azt hogy örültem a múltkor, hogy 9e körül vettem a 4 liter olajat. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22039) FoBCRaistlin válasza tomcsi23 (#22038) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Tudod, szegény ember vízzel főz. :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22040) AMD Power válasza FoBCRaistlin (#22037) üzenetére


AMD Power
titán

Én is a Castrolt favorizálom. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22041) FoBCRaistlin válasza AMD Power (#22040) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Miután azt mondta a forrásom, hogy most már nem meri garantálni, hogy nem minőségi lesz, így inkább váltottam. Otthoni szerelőm azt mondja, ő a fejét teszi a Molos lötyijére.
Mondom akkor ok.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22042) AMD Power válasza FoBCRaistlin (#22041) üzenetére


AMD Power
titán

Így érthető a döntés! ;)

Tesóm most 2 napig a Poloval járt... Azt mondta ,hogy tök jó vezetni.... Jó persze a 150 lovas Seat után lomha de neki tökre megtetszett a ki VW.... :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22043) FoBCRaistlin válasza AMD Power (#22042) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Te sem raknád le az enyémet hidd el ;)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#22044) AMD Power válasza FoBCRaistlin (#22043) üzenetére


AMD Power
titán

;)

Autóárak és átlagjövedelmek aránya :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22045) tomcsi23 válasza FoBCRaistlin (#22041) üzenetére


tomcsi23
veterán

Valóban kering egy ilyen vélemény a castrollal kapcsolatban. Eredeti-nem eredeti, minősége se egyforma. Azt végül a franc se tudja, hogy mi a helyzet. Itt bevált, nincs semmi gond vele. Egyáltalán honnan tudja egy felhasználó, hogy szar az olaj. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#22046) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Helló, látom olajozottan megy a topik, Mit ajánlanátok a castrol helyett? Az, hogy egy olaj nem jó, a sima felhasználónak nem tűnik, fel, nekem hangosabb a motorom, amióta castrol van benne. Edge turbo diesel 5w 40-et használok 1.9 tdi (nem PD) octáviába. Amikor megvettem a kocsit, Divinol 5w 40 volt benne és csendesebben járt vele.

(#22047) AMD Power válasza Mágus2 (#22046) üzenetére


AMD Power
titán

Liqui Moly esetleg?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22048) Mágus2 válasza AMD Power (#22047) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jól hangzik, még az olajukkal nem találkoztam, csak a tisztitó adalékkal PD motorokhoz, eddig csak elégedett véleményeket hallottam a cégről. Megpróbálok utánnanézni hol lehet beszerezni.

(#22049) AMD Power válasza Mágus2 (#22048) üzenetére


AMD Power
titán

Én is azért ajánlottam mert eddig csak jót hallottam róla. Bár én még nem próbáltam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22050) Mágus2 válasza AMD Power (#22049) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Majd én kipróbálom, az enyémnek már mind1.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.