Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191001) Qru válasza Richard (#190961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos. :K

#nincsbennetarcsi

(#191002) molnarpeter válasza Extremex (#191000) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tragédia nem lesz belőle, az 507.00 visszafelé helyettesíti az 505.01-et :R

(#191003) Extremex válasza molnarpeter (#191002) üzenetére


Extremex
tag

Akkor holnap megy bele.
Köszönöm szépen a válaszokat.

(#191004) bul07 válasza Extremex (#190998) üzenetére


bul07
nagyúr

Én Castrol Edge Titanium FST C3 5W-30 használok.
Nem tudom miért a LL adták neked mikkor egy árban van amúgy így semmi nem indokolta hogy miért azt, max nem volt nekik C3 és mindenkép ell akarták adni.
Remélhetőleg kedvezménnyel vetted és nem fizzetél érte 12e Ft-nál többet.

Visszont ha sokat autópályázol vagy sokkat vontatsz akkor jobb a 5w-40, jobban bírja a nagy terhelést

Figyelj oda hogy az olaj és a gázolaj szűrő a lehető legjobb minősség legyen
Gázolaj szűrőt elég ha minden második olajcserekor cserélsz (20e km ként)
Unix eladónak ne higgyjél nem jó az ilyen olyan márkájú szűrő

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#191005) Saccco válasza Extremex (#190998) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én ezt tettem bele: [Repsol Elite TDI 50501 5W-40 5L]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#191006) bul07 válasza Saccco (#191005) üzenetére


bul07
nagyúr

Mennyit mentél azóta hogy belekerült? Mi a tapasztalatod vele?

Nagyon nézegetem én is, csak van 1L-es Castrol olajam amiből kicsi hiányzik, pár deci, amit nem dobnék ki így megint a Castrol olajat veszem, de következőleg már elfog teljesen fogyni, így lehet váltok majd

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#191007) Saccco válasza bul07 (#191006) üzenetére


Saccco
nagyúr

12.000km, nem vettem észre semmilyen hibát vagy gondot. Korábban mindig Castrol-t tettem bele.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#191008) Extremex válasza bul07 (#191004) üzenetére


Extremex
tag

Mann filter szűrőt adtak hozzá
4l plusz vettem még 1l-ert hozzá.
Szűrővel együtt 20200ft-ot fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#191009) aero. válasza rasotamas (#190997) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Olvass véleményeket :K
Én itt kint a Mercit egy magyar sráccal írattam meg, Xtunerrel. 1.5 óráig írták, ez volt 30e km-rel ezelőtt, eddig minden oké. A turbónak az aktuátora halt le a múltkor, de az inkább az elmúlt 16 év számlájára írható.

(#191010) bul07 válasza Extremex (#191008) üzenetére


bul07
nagyúr

Szűrő típusa?
Esetleg egy motorkódot írhatnál hogy melyik PDTDI

Későbbiekre [link], ha regisztrálsz és feliratkozol a hírlevélre akkor pár havonta küldenek 500Ft utalványt, ami arra jó hogy a szállítás olcsóbb legyen, már ha nem vagy az egyik üzletük közelében és ha személyesen át tudod venni akkor tényleges kedvezmény

Itt a 5l LL olaj 14.7e Ft lett volna, na meg hozzá a szűrő, tippre szállítással együtt 18e Ft-ból meg lett volna, nem nagy különbség kb mondjuk egy légszűrő ára
(Enyémbe HU719/7x MANN ment ami most 1576Ft)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#191011) Extremex válasza bul07 (#191010) üzenetére


Extremex
tag

Szűrő típusát nem,tudom most megmondani,nincs kéznél.3-4eft között mozgott az ára ha jól emlékszem
1.9pdtdi

(#191012) bul07 válasza Extremex (#191011) üzenetére


bul07
nagyúr

Motorkódra gondoltam
Az enyémnek BRU

A forgalmiban a P.5 pontnál van írva, vagy a kocsi könyvében lévő matricán vagy a csomagtartóban a szövet alatt lévő matricán, a motoron is rajta van a matricán, pirossal bekereteztem a matricát[kép]

Motorkód azért lényeges mert ahhoz lehet kikeresni mindent, 1.9pdtdi-ben sokfajta motorkód volt ilyen olyan különbségekkel, sőt egyeseknél van tudott széria hiba is amit érdemes megcsináltatni ha nem volt még

Mint BXE és BLS esetén a hajtórúd csapágy hiba, egy cikk róla [link]

Válaszolni is könnyebb pontos motorkód tudatában

Csak későbbiekre hogy kérdés felrakásnál jobb a több pontos információ

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#191013) Extremex válasza bul07 (#191012) üzenetére


Extremex
tag

Bkc motorkódú

(#191014) bul07 válasza Extremex (#191013) üzenetére


bul07
nagyúr

Pár márka hozzá való cuccai

Mann [link]
Hengst [link]
Mahle [link], [link]

Itt meg megtalálod az egész kocsid alkatrészeit [link]

Ha jól nézem a levegőszűrőből ugyan olyan megy a tiédbe is mint az enyémbe :)
És ahogy nézem a pollen szűrő is (Én ezt szoktam venni[link])

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#191015) rasotamas válasza aero. (#191009) üzenetére


rasotamas
veterán

Nézegettem de árakat nem láttam.
Nyilván nem mindegy miből mennyit hogy, csak úgy kb.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191016) 1stVikman válasza L1ZRRR (#190996) üzenetére


1stVikman
senior tag

Az is megoldás. De nem mindenkinek van otthon gázolaj, hogy fel tudja önteni teljesen a szűrőt csere után.
Egyszerűbb, tisztább munka volt nekem a Vcds. :)

Szűrőkre visszatérve, meg nem rossz a Filtron. Mondom a Fabiaban csak azt használom. Utángyártott olcsóbb kategóriában a legjobb, de van nála jobb is. Persze ha sürgős és ez volt raktáron, akkor meg mindegy is.
Amúgy üzemanyag szűrőt elég minden második olajcserénél ledobni(~30000km), még így is a gyári előírás harmada.

[ Szerkesztve ]

(#191017) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

PD elemeket eladásig hogyan kell tárolni?
(Rokon autója ropira törött, mentjük ami menthető. Pd elemekben felújítás óta 5e km ment)

Előre is köszönöm!

(#191018) molnarpeter válasza Emu (#191017) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Motorban hagyni?

(#191019) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot!
Egy facelift utáni ,2010-es Octavia 2 kombi jobb első sárvédőjének cseréje mennyire kivitelezhető otthon?Sok infót erről még nem találtam,de olvastam olyant német oldalon,hogy az A-oszlophoz hozzá van ragasztva a sárvédő :F . Meg az ajtót ki kell venni hozzá?Múltkor haver Toyotáján nem kellett,de itt mint ha lenne két tartó csavar az ajtó mögött.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#191020) Emu válasza molnarpeter (#191018) üzenetére


Emu
őstag

Nem opció, mert jövő héten megy leadásra.

(#191021) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Az ígért kép.

[kép]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#191022) Doki16 válasza L1ZRRR (#191021) üzenetére


Doki16
addikt

Hát ez nem valami zsíros. Ettől kisebb felbontásba nem tudtad volna felrakni? ;]

Itt a topikba a 40 HD kép a divat :D

Jó kis Golf 7, szerintem a mai napig az egyik legjobb autó. És már elfogultság nélkül mondom, mert nekem nincs :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191023) Tin válasza L1ZRRR (#191021) üzenetére


Tin
veterán

Csinos darab, szerintem pont olyan színű mint az enyém.

(#191024) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

VW Golf Plus 2009 facelift vs. Skoda Octavia Mk2 hatchback facelift.
Pro - kontra?
Illetve érdekelne, hogy melyiknek nagyobb a hátulsó utastere?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#191025) gyenesmartin válasza Doki16 (#191022) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Sikerült eladni a GTE-t?
Mi lesz a következő, Passat?

(#191026) Qru válasza L1ZRRR (#191021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ertelmes felbontasu kep is lesz akkor beteszlek a tobbiek koze a tir-be. :K

#nincsbennetarcsi

(#191027) Doki16 válasza gyenesmartin (#191025) üzenetére


Doki16
addikt

Igen elment. A Passat GTE-t fogom átvenni ami nálam volt kb. egy hónapig. Jó gép természetesen, de jobb lenne egy tisztán villanyos. Gyakorlatilag nem is használom a benzinmotort. :)

Majd ha már a nevemen lesz a Passat akkor arról is jön a 40 HD kép :D

Most egyelőre egy Xiaomi M365 lesz a villanyos paripám :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191028) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Jó ideje figyeltem már, hogy a Passatban kormányon lötyög a hangerő állító gomb. Na ma még is adta magát, az egyik fül eltört. Ebay-en rendeltem újat. Durva hogy egy kis műanyag gomb ca. 20e Ft :W na mindegy.

(#191029) L1ZRRR válasza Qru (#191026) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

jogos, valamiert fb lebutitotta.

ennek mar elvileg jonak kell lennie. [kép]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#191030) bul07 válasza Gabesz87 (#191028) üzenetére


bul07
nagyúr

Remélhetőleg nem Kínából rendelted, mert július 1. mindjárt itt van és számolhatod rá a +27% Áfát, meg a posta díját
Mert ugye elsejétől egy 100Ft-os cuccra is jön az áfa meg a posta díja

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#191031) L1ZRRR válasza Tin (#191023) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

nagyon hasonló, gyönyürű a tiéd is.

tsi v tdi?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#191032) Lacess válasza Doki16 (#191027) üzenetére


Lacess
tag

Mocskosul csorgott a nyálam a GTE-dre. Webastos, ülésfűtéses, nem napfénytetős, etc., még ha fehér is lett volna...
Már remegett a kezem a Privát üzenet gombon, hogy kérjek telefonszámot, de nem, nem szabad. Szinte megkönnyebbültem, hogy elkelt. (meg egy kicsit irigy is vagyok az új tulajra :B )
A Passathoz gratulálok!!

L1ZRRR : Gratula az új autóhoz neked is, sok balesetmenteset!!

Tin: Ez a facelift R-Line nagyon jól néz ki!

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#191033) Gabesz87 válasza bul07 (#191030) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, Belgium.

(#191034) Tin válasza L1ZRRR (#191031) üzenetére


Tin
veterán

1.5 tsi. Németben a dízel már lassan szitokszó :D

(#191035) yodamester10 válasza Lacess (#191032) üzenetére


yodamester10
őstag

Majd lecsaphatsz az enyémre ha egyszer eladó lesz ;]

(#191036) Lacess válasza yodamester10 (#191035) üzenetére


Lacess
tag

Csak ha lesz kedvezmény (egykoron) környékbelinek ;]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#191037) macilaci78 válasza Csaby25 (#191024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Octi nagyobb hátul.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#191038) atos19881101 válasza Emu (#191017) üzenetére


atos19881101
senior tag

Milyen kódú? Amúgy gázolajba érdemes.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#191039) Doki16 válasza Lacess (#191032) üzenetére


Doki16
addikt

Van egy eladó Passat GTE ha érdekel :D
Nem is tudtam, hogy ennyire akartad. Ha felhívsz és megnézed tuti megmutattam volna a varázslatot és nem bírtam volna otthagyni nálam. Ahogy az új tulaja sem. Az eddigi legpatikabb autóm ami valaha volt. Nem tudtam belekötni, pedig elég kukacos vagyok. Ha nem lenne ott a másik GTE akkor azért hiányozna.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191040) Lacess válasza Doki16 (#191039) üzenetére


Lacess
tag

Kb. sikerült is megfogalmaznod, hogy miért is "jobb", hogy nem kerestelek meg. :)
Mindig figyeltem az autóval kapcsolatos hsz.-aidra, visszakerestem az albumot a képekkel. Mindenhonnan az jött le, hogy oda vagy az autóért. Ebből csak az következhet, hogy nagyon rendben volt az a kocsi. Mindegy, nem akarok nagyon belemenni, sajnos azt kell mondjam "jobb" ez így.

Passat mennyi? ;]

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#191041) MunezXBK válasza Tin (#191034) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

BW-ben. Itt nincs tiltás pl.

(#191042) Stylewars_kp válasza bul07 (#191004) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nálam a Mobil1 vált be a legjobban.

(#191043) Doki16 válasza Lacess (#191040) üzenetére


Doki16
addikt

Eléggé szerettem, jó kocsik ezek a kis Golfok. Valószínűleg az is hozzátett az élményhez, hogy az eddigi legerősebb kocsim volt és egyben a legnyugisabb is, amikor elektromosan használtam.

Mindig van az a pénz. A Passatot még nem akarom eladni, de ha kapnék érte egy jó összeget akkor az menne. Meg fogom azt is hirdetni, mert hátha most elmenne jó áron, mert sokan keresnek Passat GTE-t.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191044) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Hétvégén már másodszorra dobta fel a Golf az alábbi, sárga felkiáltójeles hibatriumvirátust;
- Érzékelő kilátás korlátozva, Side Assists korlátozottan elérhető
- Kiparkolás segítő rendszer korlátozottan elérhető
- Proaktív utasvédelmi rendszer korlátozottan elérhető

Mindkét esetben az alábbiak voltak a körülmények;
- 135 km, illetve 145 km M7 után jött elő
- 90-110 km/h körüli tempó
- ugyanaz a szakasz

Első alkalommal már egy napja esős idő és koszos autó, második alkalommal száraz idő és tiszta autó volt a felállás. Mindkét esetben próbáltam egy szimpla újraindítást, de nem oldotta meg a problémát. Első alkalommal egy gyors mosás (2-3 perc állás) után eltűnt, második esetben 20-30 percet pihent az autó és a hiba utána nem tért vissza.

130-140-es tempóval hosszabb távokat is ment már sokszor az autó hiba nélkül, 90-110 körüli sebesség tartósan más esetben nem volt. Felmerült, hogy esetleg nem a kipuffból kilépő és az alacsonyabb tempó miatt megszoruló meleg zavarhatja meg a szenzort? Másnak nem volt hasonló tapasztalata?

(#191045) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

az új 1.5 TSI-k mennyire motorok ? Megbízhatóságra értem kb. Amit pl. a legújabb Skoda-kba is lehet kérni akár. Hidrotőkések ? (Bocs, ha hülye kérdés, de nem minden mai motornál triviális). Vannak gyári CNG-s kivitelek is, de LPG-vel mi a helyzet, vélhetően jól bírják az LPG üzemet egy profi átalakítás után ? :R

Elfogulatlan vélemény valakitől esetleg ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#191046) golfvariant válasza Dißnäëß (#191045) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Most tenyleg van olyan aki egy TSIt elgázosít? :DDD Uramatyám :W
A modern TSIk nem kérnek sokat, meg városban sem, én biztos nem alakítanám át azért a kevés fogyasztáscsökkenésért cserébe. Vegyél inkább hibridet vagy elektromost...

(#191047) Dißnäëß válasza golfvariant (#191046) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem nekem kell ... :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#191048) Doki16 válasza golfvariant (#191046) üzenetére


Doki16
addikt

Persze miért ne? Nem azért gázosítják, hogy keveset egyen, eleve többet fog vele. Hanem azért, mert az a legzöldebb jelenleg a németek szerint. Kell a VW-nek pár ilyen környezetbarát motor.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191049) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Valami fémesen kopog hátul, már kisebb úthiba esetén is, néha meg tök néma.
Nézzük már meg, hát a bal hátsó rugó a talpánál 3 részre törve.
Szín jelölést nem látni a spirálrugó egyik oldalán se, de elől megvan mindkettőn, a 3 db piros és 1 db fehér pötty. :U

Seat Altea 2004 1.6 BGU

(#191050) Qru válasza L1ZRRR (#191029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, betettelek az összefoglalóba.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.