Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134001) tomcsi23 válasza focvis (#133996) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na mi van, mégis hurka az opel a zasszonynak, mi? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#134002) MunezXBK válasza lenko (#133987) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ehhez képest mikor linkeltem egy patika G3 kabriót, szénné fikáztad. :U

Gyula84: fb-on. :K

[ Szerkesztve ]

(#134003) focvis válasza tomcsi23 (#134001) üzenetére


focvis
veterán

Kormol :/ benzines kell, ami megy, de mégis jól fogyaszt.

Zasszonynak amúgy tetszik, legközelebb meg bimmert szeretne. :)

[ Szerkesztve ]

(#134004) Gyula84 válasza MunezXBK (#134002) üzenetére


Gyula84
veterán

használtra gondolsz?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#134005) MunezXBK válasza Gyula84 (#134004) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, vatta újat láttam pont tegnap. 10.000 a készlet.

(#134006) tomcsi23 válasza focvis (#134003) üzenetére


tomcsi23
veterán

No, semmi szmókendsárm fíling? ;]
Nyomj neki valami emmes béjemvét, azt azzal elgurulgatsz majd, ha odaadja. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#134007) focvis válasza tomcsi23 (#134006) üzenetére


focvis
veterán

S&C-hez öreg vagyok, M-hez meg sóher/csóró.
Igazából egy G7 GTE lenne az igazi, hasonló áron. Vagy jöhet a Tiéd is, jó áron.

(#134008) tomcsi23 válasza focvis (#134007) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ehhehe, perszepersze. ;] Egyszer kéne egy rendeset bevállalni, azt az sorozatos orgazmus elfeledtetne minden plusz kőccséget, azt csókolom. RS kezdetűk között is szétnézhetsz.
Gte-hez hasonló áron az enyém? Meggondolom. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#134009) Gyula84 válasza MunezXBK (#134005) üzenetére


Gyula84
veterán

meglesem köszi

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#134010) focvis válasza tomcsi23 (#134008) üzenetére


focvis
veterán

RS Octi kombi is jó lehet. :K

Tudom, hogy nem erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#134011) tomcsi23 válasza focvis (#134010) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kicsit elcsépeltnek tűnnek az (újabb) rs octik, de attól még nem rosszak, ha papásak is. ;]
Na az még talán ki is jönne puccparádésan is, nem?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#134012) roseane2004


roseane2004
csendes tag

Sziasztok, főként azért írok hogy követhessem az írásaitokat:)
Másrészt autovásárlás előtt vagyok.

Szeretnék egy ,,suzuki megbizhatóságú,, 1997. évjárattól felfele, elég legyen a kötelező szervíz neki hosszútávon, benzines legyen minimum 1,2 és maximum 1,6 os motor. 150-300e ft között, milyen tipust ajánlanátok?:) Köszönöm előre is.

(#134013) freaghill válasza roseane2004 (#134012) üzenetére


freaghill
őstag

Szia!

Hát a kritériumokon változtatni kell, mert ez így nem fog passzolni, szerintem.

(#134014) CharlieDrop válasza roseane2004 (#134012) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Suzukit ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#134015) Magnum_ válasza roseane2004 (#134012) üzenetére


Magnum_
nagyúr

suzuki swiftet.

I humbly and respectfully decline™

(#134016) roseane2004


roseane2004
csendes tag

Nincs bajom a suzukival, de közuti balesetek főszereplője, és nem láttam még olyat amit a lábán menne haza. Ezért sajnos mivel sportosan vezetek, nem tartom biztonságos autonak.
De viszont motorikusan nagyon jók, ezt szeretném más masszívabb autoban megtalálni. :R

(#134017) roseane2004 válasza freaghill (#134013) üzenetére


roseane2004
csendes tag

Mire célzol?:)

(#134018) Danex válasza roseane2004 (#134017) üzenetére


Danex
addikt

"jót, gyorsat, olcsón" 2-t választhatsz :U

(#134019) Magnum_ válasza roseane2004 (#134016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

sajnos mivel sportosan vezetek, nem tartom biztonságos autonak.

:DDD

kóla van, hozom a popcornt :D

I humbly and respectfully decline™

(#134020) zsolt19900


zsolt19900
őstag

roseane2004: komolyabb közúti balesetnél szerintem alap, hogy tréler és javítóműhely vagy bontó, szóval ez rossz érv :)

Kééérdésem:

Vezérműtengely homlokoldali szimeringet nézegetek, van corteco és elring is az áruk nem vészes, nem is az a mérvadó, az egyikhez teflon van írva anyagban a másikhoz poliakrilkaucsuk/teflon

melyiket vegyem?

hogy meglegyen a helyes felhelyezés veszek még mellé egy olyan "szettet" is amiben van beszerelő hüvely, az sem fog földhöz vágni :)

vaaagy néztem még egy ilyent, hogy glaser, ez a márkája és ez is poliakrilkaucsuk/teflon

a cortecot és elringet mint márkát jót hallottam róla, de azért gondoltam megkérdezlek benneteket

a gyári tömítést hagyjuk, 12k-t mondtak rá a vwék :)

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#134021) Brumi˘ válasza zsolt19900 (#134020) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem elring lett betéve, aszondták azt szokták tenni.

[ Szerkesztve ]

(#134022) roseane2004 válasza Danex (#134018) üzenetére


roseane2004
csendes tag

Megkimélt autot,nem értem a negatív hozzászolásokat,15- 20éves autot akarok ,ezek maximum 4-500ert mennek de az már ritka és full extrás..
Minden hasznaltauto igényli a nagy szervízt, ezért szeretnék egy megkimélt szerviz előtt álló autot.. Majd én kicseréltettem a dolgokat ami kell.

De hosszútávon ne legyen szervízigényes, pl mint egy 1.5dci motor.. Ezért ez az összeget adtam meg, ennél többet nekem nem ér. :R

(#134023) Mágus2 válasza roseane2004 (#134012) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

300-ért rendes felicia sincs. :U

(#134024) molnarpeter válasza zsolt19900 (#134020) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem tudom hirtelen, melyik a Viton, de az az anyag bírja az olajat :D

(#134025) roseane2004 válasza Mágus2 (#134023) üzenetére


roseane2004
csendes tag

Mit értesz rendes alatt? Nem hiszem csak lelakott munkás autok vannak, biztos ritka, de nem értem miért írják le a használtautókat az emberek, a mostani autok fele az autó vételárának a 3x összeszedi a szervízköltségekre. Garancia lejárás után.

Régiek egyszerűbbek, és még a gyári alkatrész árak is megfizethetőek, nincs részecskeszűrő, kettőstömegű lendkerék..
Szóval egy 15-20év közötti megbizható autót szeretnék :R

(#134026) zsolt19900 válasza Brumi˘ (#134021) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszönöm

molnarpeter: nekem a teflon mint olyan szimpatikusabb lesz, de győzött a vegyes szimering

továbbá:

nézelődöm még a vezérlésszettek tájékán is, de mivel az előző tulaja által át lett alakítva a vezérlés felfogatása (olcsóbb fajtára szerencsére) az autón, így a sokat emlegetett inából sajnos nincsen számomra megfelelő szett
eddig bárdinál dayco szett (teflonos erősítéses) felelt meg az összes kritériumomnak.
Ez jó féle? :)

Az a "problémám", hogy amit még láttam, abban az volt a furcsa -a képeken- hogy hiányzott róla a 2db anyából (amivel az feszítőt és a görgőt húzom rá a blokkból kiálló tőcsavarokra vagy hogy nevezzem őket) és különböző szettekben a fényképen 1 anya volt ill egy hosszabb csavar, de gondolom az nem lenne jó nekem....

szépen megszámoltam a fogak számát is a szíjon, az 120, szépen megmértem a szíj hosszát is az 1143mm és a vastagságát is az pedig 30 és mindezeket beírva teljesen koppra a dayco szett jött ki ezekkel a feltételekkel.
Nem tartok tőle, mert azt sem egy "bárdi, vagy unix" márkának ismerem, de azért gondoltam kikérem a tanácsotokat.

A történet mellékvágánya az az, hogy az én autómnak a vezérlését át lehet alakítani úgy, hogy azt a patronos feszítőrészt kiszerelik és egy másikfajta feszítővel helyettesítik. Ezt kb. az elején sejtettük Mágival, de most hogy szétborítottam az autót így már teljesen meg is bizonyosodtam róla :) érdekes dolog, elsőre meg is ijedtem tőle, de utána örültem neki, hogy nem kell azt a plusz feszítőt megvennem.
A patronos feszítő helyére "tömködtek" az előző cserénél egy darabból álló szivacsot, ami már azóta teljesen szmötyis lett így szinte elporladt.... azt pótoljam? tud ott befröccsenni esetleg víz vagy ilyesmi, vagy hagyjam csak úgy, a védőburkolata úgy is védi a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#134027) i-sti válasza roseane2004 (#134025) üzenetére


i-sti
senior tag

a mostani autók fele az autó vételárának a 3x összeszedi a szervizköltségekre. Garancia lejárás után.
Hát akkor sajnos itt mindenki nagyon sokan abból a másik félből van ahol nem költenek egy 60k-s Audira 180k-t szervizre garancia után.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#134028) tresh válasza focvis (#134010) üzenetére


tresh
addikt

Pont a oktáv "kékRS-t" akartam neked javallani. [link] Ez a bódé amúgy is nagyon jól néz ki.

(#134029) sirszevenap válasza roseane2004 (#134025) üzenetére


sirszevenap
őstag

Kicsit kevés lesz ez a pénz! Viszont ha azt mondod, hogy 450-500 akkor abból Seat Ibiza, Seat Cordoba.

Pl egy ilyen alá nem adnám: Seat Cordoba 1.6 Sportline

Nekem ebből van egy újabb, 2003-as 1.4-es. Új kasznis. Soha, ismétlem soha nem költöttünk rá a kötelezőkön kívül semmit! 2010-től van nálunk. Bocs, kétszer volt trafó csere mert rángatott. Ez kétszer 12 ezer forintot jelentett. Más semmi. Azóta is használjuk, gond nélkül.

A linkelt autó csak példaképpen van.

Bankkártyával? Hát persze!

(#134030) Danex válasza roseane2004 (#134022) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy ennyi pénzért vagy nagyon sok kilométerest kapsz, illetve olyanokat amikkel a tulaj már úgy volt, hogy széthajtja mert már minden-mindegy alapon úgy sem költ rá többet, mert gyakorlatilag bármi nagyobb javítás GTK-ra küldi a kocsit, tehát jó eséllyel pont egy ilyen előtt lett eladva az.

15-20évnél már a rohadás is elég jellemző a kocsikra sajnos.

A ritka, garázsban tartott, nagyikocsikat, kevés kilométerrel már általában aznap fel is vásárolják, illetve megveszik családon belül városi titánnak.

(#134031) molnarpeter válasza roseane2004 (#134025) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tedd be a pénzt a fiókba, aztán nyúlj ahhoz, mikor sűrített olajcserét/rövid távok miatti hibajavítást kell eszközölni a dci-n. Hajtókarcsapágy csere volt?

[ Szerkesztve ]

(#134032) lenko válasza MunezXBK (#134002) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha jól rémlik dízel volt, és bordó csak azért..... ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#134033) Mágus2 válasza roseane2004 (#134025) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Rendes alatt azt értem, hogy nem rohad sehol és minden ki van benne cserélve, ami az idők során elkopott. Másképp nem lesz megbízható. ;) Az egyszerű technika is me tud állni, attól hogy egyszerű, nem lesz egyből tartós is. Felicia, G3, régi ibiza....mind rohad, amelyik nem, az nem eladó 300-ért.

zsolt19900 Dayco jó, csak hangos, contitech nincs? Kell, hogy legyen, ha nálunk van.

1stVikman Valami rendes 5w 30 vagy 0w30 kell bele +összes szűrő, itt a filterofill arcok megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#134034) Mágus2 válasza Miertvansote (#133993) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha csak melóba fogsz vele járni, le fog gatyásodni. Kell neki a hosszú táv is. Mert hidegen nem lehet meghajtani, pedig ha nem fogod, lekormolódik benne a turbó...meg minden más is.

(#134035) K Norbi


K Norbi
addikt

Üdv uraim!
Hosszbordás szíjból Contitech? vagy Gates ajánlott?
Lehet lecserélném a vezető görgőt is, kicsit rág. Mennyi newtonméterrel kell meghúzni?

(#134036) Miertvansote válasza Mágus2 (#134034) üzenetére


Miertvansote
tag

Értem és mit javasolsz a lekormolódás ellen ? Milyen gyakran menjek hosszabb távot, hogy ez ne következzen be és azt milyen sebességnél, fokozatban ? Mi számít hosszabb távnak? Légyszíves erre is adj tippet. Köszönöm az előző hozzászólásod.

(#134037) lenko válasza K Norbi (#134035) üzenetére


lenko
aktív tag

Conti.

Az embereknek fáj az igazság!

(#134038) Mágus2 válasza Miertvansote (#134036) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Minimum 100km és 1,5 óra. ;] Miután bemelegedett, rendesen leforgatni(padlógáz és tartod, míg túl nem forog a 4200-on) a 3. és 4. fokozatot. 4.-ben ez 160km/h fölött lesz. ;) Hetente illik megismételni.

Ha már lekormoltad, ez nem segít, csak a turbó ki, és pucolni. Onnan fogod tudni, hogy gebasz van, hogy elveszti az erőt a procedúra közben, ami újraindításra visszatér.

[ Szerkesztve ]

(#134039) Magnum_ válasza K Norbi (#134035) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Én Contit vettem, azt validálta Mágus.

I humbly and respectfully decline™

(#134040) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ha már szíjak: találtam egy kakukktojást klímaszíjra Goodyeart.... az összes amit néztem 3-4k kedvesség nélkül, ez pedig 900Ft :) ennyire rossz lenne? hisz a Goodyear autógumiban azért ott van, vagy ez nem jelent semmit?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#134041) Miertvansote válasza Mágus2 (#134038) üzenetére


Miertvansote
tag

"Minimum 100km és 1,5 óra" Ezt most komolyan írtad ? Mert, hát így kb annyit kéne menni vele pluszba hetente, mint amennyit egy héten munkába járok :D. Nemrég mentem vele amm 180-al igaz 5.-be de nem tűnt úgy hogy elfogyna az ereje, igaz akkor már azért nem gyorsult olyannyira.

(#134042) Mágus2 válasza Miertvansote (#134041) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Komolyan írtam, nem erre volt ez a motor tervezve. ;) Ha csak erre fogod használni, annyi neki. Én is hajtom városban rövid távon, de hétvégente 2-300km belemegy, amikor bemelegszik és kifújom a pókhálót a kipufogóból. ;)

Heti 100km, amire jut 10 hidegindítás... nem a legjobb, még a benzines is szenvedne, nem hogy egy közvetlen befecskendezéses dízel. Télen majd az emulzió eltömi a kartergáz szellőztetőt, belefagy és orrán száján fogja tolni az olajat egy hónap ilyen használat után. ;)

[ Szerkesztve ]

(#134043) K Norbi


K Norbi
addikt

Lenko Saint :R köszönöm
akkor Conti lesz.

[ Szerkesztve ]

(#134044) Brumi˘ válasza focvis (#134010) üzenetére


Brumi˘
addikt

(#134045) Speeedfire válasza Brumi˘ (#134044) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez nagyon szép. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#134046) focvis válasza Brumi˘ (#134044) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! :)

Szép, túl erős. :DDD
GTI-hez mérten drága, de ez R.

[ Szerkesztve ]

(#134047) tomcsi23 válasza focvis (#134046) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem ezt a 7-es gti odaveri (nem állóból nyilván). :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#134048) i-sti válasza Brumi˘ (#134044) üzenetére


i-sti
senior tag

Valakinek van pénze R Line-ra. De nincs színes középső kijelzore?
Kicsit furcsa ez nekem.

Novum Forum Siculorum

(#134049) Magnum_ válasza i-sti (#134048) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ebben volt már gyárilag színes középső kijelző?
enyémben ugyanez van. (és nem mezitlábas felszereltség).
mondjuk engem ez pont hidegen hagy, megadja a kellő infót így is :D

I humbly and respectfully decline™

(#134050) tomcsi23 válasza i-sti (#134048) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez nem R-line :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.