Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181651) rup1u5 válasza molnarpeter (#181646) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Köszi a tippeket! Rétegvastagságot sajnos nem tudok mérni de a karosszéria hézagokat megnézem majd alaposan. Fényezés szerintem már gatya a vizes fotókból ítélve de az még önmagában nem lenne probléma. Kint használnám, munkábajárósnak.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#181652) bul07 válasza rup1u5 (#181651) üzenetére


bul07
nagyúr

Néz meg pár értékbecslő videót hogy hogy vizsgálja át mire figyel, ebből is lehet nézni hogy mit érdemes figyelni
[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#181653) c00per válasza rob210 (#181641) üzenetére


c00per
tag

rob210: en az olcso, nemetes hangzasu, de lengyel szekhelyu markakra gondoltam (90% made in china) :) :R
Viszont ha jol van osszerakva,azok is birjak.Nem itelem el a kinai cuccokat, nehogy felre ertse valaki :D

[ Szerkesztve ]

(#181654) grizlisandor válasza rup1u5 (#181645) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elég furcsa volt nekem az a kipufogóvég, rákeresve neten ez a gyári. :B

(#181655) rob210 válasza c00per (#181653) üzenetére


rob210
nagyúr

Én viszont elítélem a kínai cuccokat :D
Nagyon sok esetben hullik szét, ha nem a gyári márkanév alatt fut, mert oda a kínainak is minőséget kell gyártania.

Feszítőgörgővel konkrét példám van.
:R

Renault power

(#181656) salesman válasza c00per (#181653) üzenetére


salesman
őstag

Ezt írják a cégről:

"ISMERTETŐ
A Hart céget 1990-ben alapították Lengyelországban. A kezdetekben autó- és motoralkatrészek nagykereskedelmével foglalkoztak, ám hamarosan elindították a céggel azonos nevű HART márkát, amely már Európa minden országában megtalálható. Ez volt az első lengyel autóipari márka, amit az országban bevezettek. Eleinte javító szetteket gyártottak és forgalmaztak, de mára számos autómárka alkatrészeit állítják elő. A márka a három legfontosabb értéket egyesíti: a kiválló miinőség, a kedvező ár és a folyamatos rendelkezésre állás.

Központi raktárukban 36.000 négyzetméteren több, mint 200.000 féle alkatrészt kínálnak a legtöbb autómárkához. 22 fióktelepükkel biztosítják az állandó alkatrészellátást."

Türűűűdrááá!

(#181657) zsolt19900 válasza salesman (#181656) üzenetére


zsolt19900
őstag

nekem sem bírt 1 évnél többet a hart

ráadásul a két felső kisebb lengőkar közül adta meg magát 1-1 mindkét oldalon ill. a kormányösszekötőjük sem valami fényes, mert az is elkoppant 1 éven belül

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#181658) salesman válasza zsolt19900 (#181657) üzenetére


salesman
őstag

Hát, nem tettél boldoggá..., már megrendeltem.
Hány kilométert mentél és milyen utakon?

Türűűűdrááá!

(#181659) c00per válasza rob210 (#181655) üzenetére


c00per
tag

ezt is alairom :R

salesman: nekem master-sport hd van most erositett szilenttel felul, nincs gond.komplett keszlet azt hiszem 55korul van belole.

(#181660) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Vw polo 1.4 16V 75 Le változatot szerintetek érdemes chip tuningolni? Azért is jutott eszembe, mert rátettem egy gyári 15-ös alufelnit, és a súlya miatt azért érezhetően lomhább lett. Jókat olvastam a tuningról (ugye több erő, kevesebb fogyasztás), de vannak akik nem ajánlják (habár szívó motorra azért olyan nagy teljesítményt nem hoz, +10 Le és 15 Nm), gondoltam megkérdezem itt a topikban is. Valamint ha nem tesz nagy károkat, akkor Pest megyén belül hol érdemes megcsináltatni, tudtok esetleg jó helyet? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#181661) molnarpeter válasza Chereiose (#181660) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

El kell adni és venni egy 1.8T GTI-t. Vagy Polo GT néven volt 130 lovas 1.9 PD, az nem érzi meg az alufelnit.

(#181662) MunezXBK válasza Chereiose (#181660) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#181663) simonjoe válasza molnarpeter (#181600) üzenetére


simonjoe
senior tag

Bocs Peti, de a Zasszony birtokolta a kocsit, csak most tudtam képet csinálni:

Joe

(#181664) Chereiose válasza molnarpeter (#181661) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, szóval akkor nincsen értelme a dolognak röviden :D

(#181665) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Üdv szakik,
Hátsó lámpa búra párásodás ellen mit javasoltok?
Polír segítene, vagy melegítsem fel a búrát, vagy féklámpa,tolatólámpa izzó használata eltüntetné?

The easy day was yesterday!

(#181666) molnarpeter válasza tomrRRR (#181665) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vedd ki az izzót/-tartót, hagyd kiszáradni, aztán körben le lehet tömíteni, vagy egy silica gel zacskót dobj be ha elfér :D láttam olyat is, hogy alul kifúrták valami 1-2 mm vastag heggyel, de attól még ugyanúgy bejut a víz.

(#181667) molnarpeter válasza simonjoe (#181663) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Be lehetne nézni még a kéderhez, nehogy arra is folytatódjon, és ha teljesen alaposak akarunk lenni, a küszöb belsejébe is akár, hogy most csak kívül vagy belül is van helyzet. Alulról karosszéria dugó nem hiányzik valahol?

(#181668) tomrRRR válasza molnarpeter (#181666) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Köszi ezt a silica gélt olvastam cipősdobozba biztos hogy találok remélem :D

Délután a kocsi alatt találtam ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#181669) Chereiose


Chereiose
addikt

Délután előjött a poloval egy olyan probléma, hogy kormány tekerésnél olyan hangot ad ki az autó, de alacsony tempónál egyenes haladásnál is, mintha egy villamos kanyarodna és surlodnak meg vonyítanak a sínek, elég ijesztő így vezetés közben. Dolog érdekessége, hogy 2 napja tettem rá 15-ös gyári alufelniket, a 14-es lemezfelni helyett. Vajon ennek lehet köze hozzá, esetleg a nehezebb súlya miatt? Viszont azonnal nem jelentkezett a probléma csak ma. Van valami ötletetek vagy így látatlanban csak szerelő tud értelmeset mondani rá? :U

(#181670) molnarpeter válasza Chereiose (#181669) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szervo olajszint?

(#181671) Chereiose válasza molnarpeter (#181670) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem hinném, ha terhelődik akkor adja ezt a hangot, mintha a rugó lenne vagy esetleg kormány gömbfej, nem tudom. Esetleg a fék surlodik vagy valami beleér ott, jó kérdés.

(#181672) bul07 válasza Chereiose (#181671) üzenetére


bul07
nagyúr

Nézd csak meg az olajszíntett, édesapám 97-es passatjánál is akkor visított mikkor alacsony volt az olajszint

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#181673) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

A fékpofa rögzítő rugók ezek csak dobfékes autókba kell ugye? Ahol van féktárcsa, fékbetét ott nincsenek igy rögzítő rugók ? Remélem nem az én fékem esett szét :U

The easy day was yesterday!

(#181674) Chereiose válasza bul07 (#181672) üzenetére


Chereiose
addikt

Azt hol tudom megnézni? Én csak a fékolajat látom, hol a tartálya a szervonak?

(#181675) Zizmand válasza tomrRRR (#181673) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szerintem nem a te kocsidból esett ki.

Hátul van rugó kézifék karjánál, de nem is hasonlít rá.

[ Szerkesztve ]

(#181676) tomrRRR válasza Zizmand (#181675) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Köszönöm a választ kicsit utánanéztem videón dobfékes autón van csak [link]

The easy day was yesterday!

(#181677) Chereiose válasza Chereiose (#181674) üzenetére


Chereiose
addikt

Ez lenne az? Felülről csak ennyit látni. A zöld kupak.

(#181678) MunezXBK válasza tomrRRR (#181665) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Golf 5?

bul07: mikor.

[ Szerkesztve ]

(#181679) Zizmand válasza Chereiose (#181677) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Igen.

(#181680) Chereiose válasza Zizmand (#181679) üzenetére


Chereiose
addikt

Ahha értem, az a baj, hogy így nem látom mennyi van benne, kupakját nem is tudom lecsavarni úgy rá van téve...

(#181681) tomrRRR válasza MunezXBK (#181678) üzenetére


tomrRRR
senior tag

VW Passat B5 2001 1,6benzinesem van féktárcsa+fékbetét

S van egy Opel Astra G 2003 ból az dobfékes

s a földön ezeket találtam nem gondolnám hogy a passatból estek volna ki ezek a fékpofa rögzítő rugók, mit mondasz ?

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#181682) bul07 válasza Chereiose (#181677) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem igen, tekerd le a kupakot, mikkor leveszed akkor majdnem tele kell hogy legyen ha nagyon az alján van akkor gond

Azt hogy esetleg milyen olajjal kell után tölteni azt nem tudom
Mintha a kupakon az lenne hogy Pentosin chf 11s/202

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#181683) Chereiose válasza bul07 (#181682) üzenetére


Chereiose
addikt

Baromira rá van feszülve a kupak nem tudom leszedni meg hely sincs rá gyakorlatilag csak a 2 ujjamnak van hely :U Majd azért megpróbálom még.

(#181684) Zizmand válasza tomrRRR (#181681) üzenetére


Zizmand
aktív tag

A hosszú rugó az ülésből esett ki, tehermentesit valamelyest, mikor az ülésmagasságát állitod fel, illetve lefelé.
Enélkül ülésmagasság állítás esetén, ha benne ülsz, mikor lefelé állítod, le tud zuhanni alsó végállásba az ülés.

Állítólag mindegyik Passatból kiesik előbb-utóbb. :)

Hátsó lámpa témához szólva: Nekem is párásodik, mondhatni típushiba, hogy az illesztések elöregednek ennyi idő után. Próbáltam szigetelni én is kb. lehetetlen, de legalább utána is parásodik. A legegyszerűbb új lámpát vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#181685) tomrRRR válasza Zizmand (#181684) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Köszi szépen :) holnap szétszedem a lámpa búrát illetve visszateszem a nagy rugót :D Már csak a kis rugókat kell megtudni honnan estek ki

The easy day was yesterday!

(#181686) bitpork válasza Zizmand (#181684) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem csak állítólag -Lujziból is kihullott anno :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181687) Zizmand válasza bitpork (#181686) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Akkor nem csak urban legend. :)

Valószínű nálunk is kiesett már az előző tulajnál, mert ha nővérem után állítom be magamnak az ülést, akkor előfordul, hogy leesek a legalsó állásba. Mondjuk nem baj, mert nekem meg pont az kell, tehát, ha úgynézzük ez plusz egy feature. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#181688) Reggie0


Reggie0
félisten

Na, megint szenvedek a fek problemaval(hullamosodas, melegedes), sajnos ez a gyari fek eleg keves az autora. A nyeregtarto karok cserejen es S8 tarcsajanak felszerelesen kivul van esetleg valami strapabirobb de a gyarival kompatibilis fektarcsa/nyerg/betet, amit erdemes lehet kiprobalni?

[ Szerkesztve ]

(#181689) molnarpeter válasza Reggie0 (#181688) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Típus ismerete nélkül pl a 288 helyett felmegy a 312 Golf 4-re [link] Szívesen ;] Milyen tárcsa és betét van rajta, az is gyári?

(#181690) Reggie0 válasza molnarpeter (#181689) üzenetére


Reggie0
félisten

A4 B8 8K2 3.0 tdi sline, mint eddig mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#181691) macilaci78 válasza tomrRRR (#181681) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jobb oldali hosszút én is megtaláltam egy B5 Passat söfőrülése alatt-mellett. Azóta megfejtettem, az ülés alkatrésze, az ülés minden funkciója működik nélküle. Ha te a kocsi alatt találtad, az bennem több kérdést is felvet. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181692) MunezXBK válasza macilaci78 (#181691) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Széthordják a macskák az autót? :D

(#181693) macilaci78 válasza MunezXBK (#181692) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rossz cica! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181694) yodamester10


yodamester10
őstag

Érdeklődök,hogy ez a márka jónak számít?Sajnos cserés lett elvileg a bal oldali de nem bízom a véletlenre így cseréltetem mindkét oldalt.

(#181695) tomrRRR válasza yodamester10 (#181694) üzenetére


tomrRRR
senior tag

GSP, JP Group, SKF, de ha a legjobbat akarsz akkor MEYLE vagy GPS vegyél kerékcsapágyból ők legjobbak.

https://www.autodoc.hu/gsp/10517858
[link]

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#181696) grizlisandor válasza yodamester10 (#181694) üzenetére


grizlisandor
addikt

Visszakeresve, rob210 szerint a Moog az off-os, Fag, ina, skf márkákat ajánlott kerékcsapágynak.

Az autóm szerelője, FAG-ra esküszik, meg ha jól tudom az a topikajánlás is.

(#181697) Lacess


Lacess
tag

Golf 4/Bora-ból is kiesik, vagy mára már ki is esett mindből. Nálam az anyós oldali vagy 6-7éve bújt elő, a vezető oldalit meg szerintem már ki sem fizettem :)

yodamester10: Ezt a márkát én nem erőltetném, semmiből. Inkább FAG vagy SKF ha csapágyról van szó szerintem

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#181698) Chereiose válasza Chereiose (#181683) üzenetére


Chereiose
addikt

Na megnéztem a szervoolajat, tetejéig van töltve szóval nem amiatt van ez a furcsa hang.

(#181699) kk831228 válasza grizlisandor (#181696) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem is FAG az egyik legjobb... :R Mondjuk árban is... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#181700) simonjoe válasza molnarpeter (#181667) üzenetére


simonjoe
senior tag

A gumi alatt még csúnyább, csak a fotót készítő nem volt alapos (Zasszony) :D . Megy karosszériáshoz. Ha megcsinálták azután pedig felkeresem "Üregurat" talán tud még a helyzeten javítani egy átfogó alváz és üregvédelem. Egy darabig sajnos marad, nincs lehetőségem cserére, még olyan max. 3-5 évvel számolnom kell vele, így az állagmegóvás fontos tényező lett.

Joe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.