Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181951) rob210 válasza Reggie0 (#181949) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem is erről szól, a markating része engem sem fog meg.
De valóban jó minőségű olaj.

Viszont befejezem, mert nem ide tartozik, erre van külön topik.
Csak azt nem szeretem amikor ismeretlenül, lehúznak valamit.
Semmivel nem rosszabb mint egy motul, sőt!
:R

Renault power

(#181952) J&P válasza J&P (#181948) üzenetére


J&P
tag

Van, 4l 11.500.

macilaci78, nyilván úgy ahogy írod, mindenki másban hisz. :)
Én eddig Castrolt használtam, gondoltam kipróbálok mást.
Motorikusan nekem sincs gondom, néha a 4 henger nem megy alapjáraton, gyújtás kimaradást ír rá a vcds, de erről már mágussal beszélgettünk. Sajnos nincs most időm foglalkozni a hibával pedig nem nehéz eset, a 4-es pd elemnél a csatlakozót kellene megnézni, valszeg ki van mozdulva.

[ Szerkesztve ]

(#181953) Kiskokó válasza rob210 (#181946) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jó mondom, mint "sima" olaj lehet beválik és olyan mint a többi és ezért simán ajánlható. De hogy az olaj így nanotechnológiás meg úgy kerámia bevonat meg ist..fa..a... na az orbitális kamu. Revitalizációs folyamat... ahha... ezt még egy női hajsamponnál még oké hogy kiírják :D
(orosz cuccba alapból nem hiszek :D,én Gyári fétises vagyok)
Ennyi :)

#181951 :
Nem húzom le ismeretlenül, harmadszor mondom, hogy mezei olajnak lehet jó... de akkor meg ha csak egy Mezei olaj... akkor már tuti nem ezt választom még ha nem is gyáriban gondolkodnék, annyi gyártó van.

De csak diskurálunk :)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#181954) bitpork válasza macilaci78 (#181950) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

21 év után azért ne legyen már gondként aposztrofálva egy generátor :) Használatban volt, kopik. Ennyi :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181955) c00per válasza rob210 (#181951) üzenetére


c00per
tag

Nekem anno quattro valto finomabb lett tole.Most a pd motor kapott 1stage maximum-ot telen,es csendesebb lett stb.Legkozelebb kapja az olajhoz a pluszt ezentul, sot a csaladi pezsoba is tenni fogjuk.Nekem olajfogyasztas drasztikusan csokkent es dinamikusabb lett miutan eltelt 3000km.Nem csodaszernek tekintek ra csak kiprobaltam.Motorszerelo ajanlotta, hogy ok az uzemoras versenymotorokba hasznaljak, igy tovabb kihuzzak a motorok.

[ Szerkesztve ]

(#181956) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha már ilyen jól beleszabadultatok a Xado témában - szervóhoz ez érhet valamit, valakinek tapasztalat vele? Xado EX120 szervóhoz

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181957) Kiskokó válasza c00per (#181955) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát akkor le a kalappal ha ez mind igaz és nem placebo stb :)

gzbotii :
Nem vészes az ára, próbáld ki. :) (haveri körben is próbáltak már adalékot, hatás nélkül. de hát akkor nem törvényszerű)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#181958) gzbotii válasza gzbotii (#181956) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha már témánál vagyok:

Valaki tudna segíteni azzal, hogy milyen specifikációjú és mennyi szervóolaj kell egy 2001-es Golf 4 1.9TDI 81kw autóba?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181959) Kiskokó válasza gzbotii (#181956) üzenetére


Kiskokó
veterán

Bocsi ez off.
Amit linkeltél.
Első sor .

"Fecskendő liszerelés" :DDD :DDD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#181960) focvis válasza Kiskokó (#181953) üzenetére


focvis
veterán

*ukrán a cucc. :) (nem mintha nem lenne mindegy)

BTW: én novemberben töltöttem az OFF D5-be 1stage Xado-t - kísérleti jelleggel. Nem érzékeltem változást, előtte sem volt problémám vele.

(#181961) c00per válasza gzbotii (#181958) üzenetére


c00per
tag

Dexron II vagy Dexron III, ha van g004000 a gyari. 1 liternek elegnek kell lennie es teljes toltetet cserelj. :R

(#181962) Zizmand válasza J&P (#181948) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én korábban próbáltam már 1.9 PD-be, Xado Eco Driveot tettem bele, csendesebben, finomabban járt vele a motor, olaj fogyasztás pedig érezhetően kisebb lett.

(#181963) gzbotii válasza c00per (#181961) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm az infót :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181964) gzbotii válasza gzbotii (#181958) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha már rendelek, nagybevásárlás lesz: mely márkák ajánlottak fektárcsa és fékbetétből? Nem ultra-high end, hanem amit már érdemes megvenni.
Golf 4 1.9TDI 81kw

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181965) c00per válasza gzbotii (#181964) üzenetére


c00per
tag

ar-ertek aranyban remsa szerintem

(#181966) J&P válasza Zizmand (#181962) üzenetére


J&P
tag

Pont ezt néztem ki amit írtál, 4l 11.500-

(#181967) macilaci78 válasza bitpork (#181954) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Önmagában nem gond, csak már megint valami... Szűk 2 éve van nálunk, ezidő alatt:
vezérléscsere
olajcsere, szűrőkkel, stb-vel
klímatisztítás, mert szaga volt, tölteni nem kellett
új Depo lámpa előre, használt indexbúrák
új izzók mindenhova
generátorcsere
akkucsere
új gumigarnitúra télre, nyárra
egy kis festés, lakatolás
antenna szigetelőgumi csere
váltószoknya, kormánycsere bőrözéssel
ablaktörlőgumi, kétszer
PD elemek cseréje

Összességében többe kerül az állagmegóvás, mint az üzemanyag. És akkor még a papírmunkát számoltam: biztosítás, műszaki, átírás, lakossági parkolás a kerületben, pályamatrica...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181968) rob210 válasza gzbotii (#181964) üzenetére


rob210
nagyúr

Zimmermann, TRW, Az ATE drágább.
Nekem a zimmer a befutó nagyon jól fog és az ára is van hogy nagyon barátságos, sokszor akciózzák.

Renault power

(#181969) bitpork válasza macilaci78 (#181967) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Apósom erre bölcsen csak annyit szokott mondani, hogy akinek bérlete van nem kell ilyesmivel foglalkoznia :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181970) macilaci78 válasza bitpork (#181969) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Drága lehet egy Battonya-Budapest bérlet. ;]
Az a drága, amit én fizetek... :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181971) Reggie0 válasza bitpork (#181969) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg hajlektalanszallon kell lakni, akkor nem kell porszivozni ;]

(#181970) macilaci78: Ket egyforma olcsobb auto kell es akkor az egyik mindig lehet szervizben. Legjobb ha paros-paratlan rendszam es akkor mindenfele szmogriadora is lehet megodas.

[ Szerkesztve ]

(#181972) macilaci78 válasza Reggie0 (#181971) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szmogriadó annyira nem érdekes, nem napi használatban van az autó, Budapest belterületén a használatot inkább a szükség, mint a kényelem motiválja.
Én inkább egy jó, üzembiztos autó a cél, mint két másmilyen. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181973) Reggie0 válasza macilaci78 (#181972) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, sztem olyan nincsen. Mindig lesz valami gond. En mar komolyan elgondolkodtam emiatt a mol limo es hasonlo megoldasokon is. Meg kene mar gazdagodni, hogy ezeket egy inas intezze es akkor barmilyen autok is jok lesznek. :)

Esetleg meg az uj, felokositott autoknal tudnek olyat elkepzelni, hogy amig munkaban vagy a gyartoi szervizhalozat jon es elviszi az autot szerivzelni, de addig meg kell par ev. No meg engem zavarna a tudat, hogy csak ugy barki hozzafer az autohoz akar tavolrol is.

[ Szerkesztve ]

(#181974) gzbotii válasza macilaci78 (#181967) üzenetére


gzbotii
veterán

Vezérlés, szűrők és abroncsot felsorolni a kiadások listáján kicsit visszás. Egy vatta új Corollára is kell ilyeneket venni 5 év múlva, autó ezzel jár. Ahogy KGFB is kell rá, mindig, mindehol. Kivéve MÉH.

rob210, c00per: kösz :R

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181975) molnarpeter válasza macilaci78 (#181967) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy ez a normális. Egy tök átlag km költség kb 50 Ft, ebből mondjuk 20 üzemanyag, többi elmegy értékvesztés, adó, bizti, szerviz, stb tételekre könnyen :K

[ Szerkesztve ]

(#181976) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Az öcsémnek van egy 2013 oktoberében gyártott Octavia RS tdi autója, amiben pár napja kivilágított a check engine, beindítja az autót, egy ideig jól megy, majd amint felmelegszik, nyomatékot veszít, leállítja, majd újraindítás után megint jól működik, és egy kis idő elteltével újra nyomatékot veszít. Mi okozhatja ezt a problémát? Előre is köszönöm.

(#181977) molnarpeter válasza Reggie0 (#181973) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Flottában bevett szokás, hogy némi díjért cserébe hozza-viszi a kommandós a kocsit, ha szerviz vagy bármi van, user csak fizet és tankol, mindig van alatta autó.

(#181978) molnarpeter válasza BK87 (#181976) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Diag kell.

(#181979) molnarpeter válasza macilaci78 (#181967) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

PD elem bontott/felújított/új volt? Hogyért vesztegették?

(#181980) zsolt19900 válasza rob210 (#181946) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor lenne egy kérdésem

[link] Ilyen xado cuccot vásároltam, de még nem tettem az autóba.... elfelejtettem/nem volt épp lehetőségem olajcserekor a megadott paraméterek szerint beletölteni

Az lenne a kérdésem, hogy az olaj ugye maxra fel lett töltve, abból kell leszívjak-engedjek picit és úgy rá ez az adalék (a leírásnak megfelelően persze), vagy mehet így is bele a motorba?

Józan paraszti eszemmel azt mondanám, hogy pl. az olajszűrőházból vennék ki olajat, azzal összekeverném és úgy beleönteném az olajbeöntőn keresztül (láttam már yt-bost akik így csinálták, hogy előre elkeverték olajban)

mi lenne a jó megoldás? "rosszat" tudok ezzel tenni a motorral?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#181981) molnarpeter válasza zsolt19900 (#181980) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hány deci az adalék? Olaj töltet 10%-on innen beledönteném ahogy van, max fölött az a pici elmegy még.

Akkor ha csak ennyi, simán beledönteném aztán jóidő. 2 motorfordulat után kellően fel lesz rázva keverve, Mr. MetaBond :D

[ Szerkesztve ]

(#181982) zsolt19900 válasza molnarpeter (#181981) üzenetére


zsolt19900
őstag

225ml

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#181983) MunezXBK válasza Kiskokó (#181957) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is raktam anno a V6 TDI-be, nálam is pozitív a vélemény.

(#181984) pepucs válasza gzbotii (#181974) üzenetére


pepucs
tag

Kiadások listájára szerintem mindent felsorolsz ami a tárcád könnyíti (az apró sz*rokat is vezetem táblázatba). :U Legjobb amikor ismerősi körbe megy, hogy "nem költöttem rá semmit" és kiderül, hogy csak gumi,fék,komplett futómű,ez+az stb... "De hát azok kopó-fogyók...az nem számít bele" :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#181985) Reggie0 válasza pepucs (#181984) üzenetére


Reggie0
félisten

A parkolojegyeket is hozzaadod?

(#181986) macilaci78 válasza gzbotii (#181974) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tervezem kiszámolni éves lebontásra, illetve km-re, van már egy kis tapasztalat a kocsival éves futásteljesítmény ügyében. Ahogy írod is, a gumi, vezérlés több évre lebontandó költség.
Visszásnak nem érzem, hiszen egyértelműen költségoldalon jelentkezik. A biztosítási díj, pályamatrica, stb az, ami visszás lehetett volna, hiszen független az autó használatától. Ugyanúgy bele lehet csavarni az autóba évi 20-50k km-t útdíjak és biztosítás nélkül is, a kocsin nem látszik a különbség.

molnarpeter: a NAV üzemanyagelszámoláskor 19 Ft/km-t ír amortizációra (gumik, folyadékok, szerviz, stb), ha erre le tudom szorítani, annak örülni fogok.
20.861 km-re tankoltam 1389,1 litert 611.435 Ft értékben (néha külföldön), az 29,3 Ft/km, illetve 6,66 l/100 km átlagfogyasztás, a "jobbikból", ami kb 10%-kal drágább a normálnál, cserébe nem költök adalékokra. Kb 50% pálya, 50% Budapest és környéke. A fogyasztással elégedett vagyok, így kiszámolva a kb 30 Ft/km üzemanyag soknak tűnik, de ugye a drágábbikból és a sima se volt hű, de olcsó. (Koronavírus alatt kétszer volt tankolva.)
A tankoláson felüli minden költség (az eseti parkolást és vételárat nem számolva, de biztosítással, tényleg mindennel) 1.020.135 Ft, azaz 48,9 Ft/km, üzemanyaggal együtt karcolja a 80 Ft/km-t.
Most számolom ki először, GreenGo-s ár lenne, ha megvalósulna a 60 km/h átlagsebesség, csak azzal nem tudotam volna elmenni Hannoverbe, Varsóba, vagy csak szüleimhez vidékre.
De ahogy említettem, torz a kép, mert gumira, vezérlésre, világításra, kasznira, cicomára várhatóan évekig nem kell még költeni, ki kell számolni.

Nem PD-elem volt, izzítógyertya. Szűk 14k a 4 db.

pepucs: ne is mond, új talpalá való szőnyeg és gumitálca is került bele. Persze, flanc, de megvan az a jó tulajdonsága, hogy nem gyűrődik sem az ülés, sem a pedálok alá. A gyári 4 küllős kormányt is azért cseréltem, mert a háromküllős kényelmesebb, a bőrözés a fogása miatt és kb 4k-ért a váltószoknyát is megcsinálta a szaki.
Könyöklő nincs benne, 10-15k lenne, de nincs rá igényem. Sose volt még tempomatos kocsim, nem hiányzott se Hannoverig, se Varsóig.
De valóban a fenti költségvetésben minden szar is benne van, ablakmosó folyadékkal együtt.

Reggie0: a parkolójegyeket nem, csak a lakhely szerinti lakossági parkolóbérletet, ami esetemben 2k/év.
Az eseti parkolás lehet, 10k-ra sem rúg abban a szűk 2 évben, mióta nálunk van a kocsi. 12 parkolást indítottam Simple alkalmazásban erre a rendszámra és kb ennyiszer voltam fizetős garázsban.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#181987) pepucs válasza Reggie0 (#181985) üzenetére


pepucs
tag

na jó... :U

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#181988) bitpork válasza pepucs (#181987) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezzel a táblázattal egyébként mit tudsz kezdeni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181989) pepucs válasza bitpork (#181988) üzenetére


pepucs
tag

Pl: Ha most azonnal eladnám, nem lenne kérdés mi-mikor volt cserélve, mert a táblázat alapján egy "bugyiban" pihennek a számlák is.
Mondjuk az előző autóhoz is adtam egy füzetet a számlákkal és dátumokkal, mégis átírás után 1 héttel: "Volt a Colt-on vezérlés cserélve? :W

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#181990) molnarpeter válasza bitpork (#181988) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kiadások vezetése szerintem pl jó eszköz a tudatos költekezésben. Nade kinek mi a fontos, elfogadom azt is, ha valaki nem tartja számon a dolgokat fillérre pontosan, kinek meg a papné ugye :D

Úgy érzem, az 1.9 SDI nagyon betalált nálunk ebből a szempontból :DD

[ Szerkesztve ]

(#181991) bitpork válasza pepucs (#181989) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha neked erre van energiád... én akkor sem hiszem el az ilyen dolgokat ha előttem cserélik ki. Jobb a békesség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181992) pepucs válasza bitpork (#181991) üzenetére


pepucs
tag

Ezt teljesem megértem. :U Volt szerencsém olyan Golf 4-hez hahuról ami úgy volt hirdetve, hogy kettőstömegű frissen cserélve számlával, teljesen rozsdamentes. Le kocsikáztunk ~3 órát... rámérve kiderült, hogy küszöb kittből a számlákon meg Opel alkatrészek voltak.

[ Szerkesztve ]

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#181993) bul07 válasza pepucs (#181992) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem csak az van vezetve mikkor mi lett cseréve, dátum, km állás, meg az alkatrész megnevezése
Mivel nem számlás helyen szereltettem :)

Ja és a gumi csere, dátuma, km állás, megmérve a levet gumik profilmélysége

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#181994) salesman válasza bitpork (#181991) üzenetére


salesman
őstag

Sőt, én már Anyámnak sem hiszek... ;]

Türűűűdrááá!

(#181995) bitpork válasza salesman (#181994) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De komolyan. Ahogy öregszik úgy nem hasonlítok rá :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181996) Reggie0 válasza pepucs (#181989) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem tok felesleges orizgetni. En scannelem es egyutal be is daralom, nem vagyok leveltaros. Mondjuk eladni sem akarom a kocsit, de akkor max kinyomtatnam ujra, ha a scan nem jo. Mivel elegge nem akarom eladni, igy kb. egyszer pecseteltettem szervizkonyvbe, amikor megvettem, mondjuk az se erne sokat, mert az elozo ket tulaj ugysem pecseteltetett, csak a legelso, amig garis volt.

Igazabol nyomtatni barmilyen szamlat lehet, aztan valaki alafirkantja. Meg senkit sem lattam ugy autotvasarolni, hogy a szamlaval vegigjarta a szervizeket, hogy valoban megtortent-e.

[ Szerkesztve ]

(#181997) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Octavia I, hatchback, 1.8T, 150LE, AUM, 2002

Milyen vezetőkar ajánlott?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#181998) Csaby25 válasza Csaby25 (#181997) üzenetére


Csaby25
senior tag

Illetve itt látom, hogy két féle is van (2 és 2A):
[link]
F >> 1U-W-061 000
F 1U-W-061 001>>
Ezek mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#181999) molnarpeter válasza Csaby25 (#181998) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alvázszám -ig és -tól :)

(#182000) salesman válasza bitpork (#181995) üzenetére


salesman
őstag

Vagy csak nem veszed észre,mert Te sem fiatalodsz! :K
Szóltam az asszonynak, hogy mossa már le a kocsit, mert augusztusban Audis tali lesz a Balcsinál...
Hacsak addig Lölöék nem lopják el az egészet... ;]

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.