Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#181301) Asbee válasza Mágus2 (#181298) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi, a nagy mikor beindul az maxon megy. Olyankor sem megy a kisebb mellette. Klíma viszont hűt fűt rendesen. Ki tudom valahogy szűrni, hogy tuti szar? Indítás után klímát ráadom legalacsonyabban, be kéne indulnia?

(#181302) Asbee válasza bul07 (#181299) üzenetére


Asbee
veterán

Vicceltem, természetes, hogy nem kell tudni, kinek mi van. :)

(#181303) MunezXBK válasza Asbee (#181301) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bekötöd direktbe.

(#181304) zsolt19900 válasza Csabadi (#181300) üzenetére


zsolt19900
őstag

engem pár éve megviccelt az autó :D nem tudom ránéztél-e a váltótartókra is

Megesett velem, hogy (ugye ott van az alsó motortakaró és váltótakaró, ami ezek szerint olyan "biztonsági" szereppel is bír, hogy a kilazult csavarokat/anyákat ne tudd elhagyni) rázott az autó gyorsításkor.... ugye egyből cseréltem a féltengelyeket, hát még mindig ráz :)

Ezek után kezdtem el tovább nézelődni és az egyik váltótartó csavarja teljesen fel volt lazulva, de a műanyag takaró alulról tartotta és így a csavarja meg volt.... na ezt meghúztam és jó lett a végeredmény

Persze nálad másak a tünetek, de hát ha :)

Amúgy azóta nem bántam meg, hogy kicseréltem a féltengelyeket, de akkor ott rosszul érintett, hogy nem is gondoltam arra, hogy a baknak a csavarja is fellazulhat, amit nem rég cseréltek éppen akkor rajta

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#181305) expander


expander
senior tag

Sziasztok,

1.6 FSI Jetta (BLF) volt olaj-, szurocseren, plusz kertem, hogy pucoljak mar ki a fojtoszelepet is (neha apro rangatasok egyenletes sebessegtartas kozben).

Sikeresen meg is tortent, a random rangatasok elmultak, viszont inditas utan, rogton beejti a fordulatszamot egy pillanatra 4-500 kornyekere, amibe gyakran bele is fullad. (Ha gazt adok, termeszetesen nem esik vissza annyira, de akkor is erezheto, hogy egy pillanatra megszunik(?) az uzemanyag ellatas)

Vigyem vissza, vagy esetleg hazilag is lehet vele valamit csinalni?

Koszi!

(#181306) MunezXBK válasza zsolt19900 (#181304) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hátha.

(#181307) dj79 válasza expander (#181305) üzenetére


dj79
senior tag

Elképzelhető, hogy a fojtószelep visszarakásánál a tömítés elmozdult és ezáltal falsot szív a rendszer. Off autónál a szerelőtanonc/pék pont ezzel viccelt meg, elcsípte a gumit...

(#181308) Csabadi válasza zsolt19900 (#181304) üzenetére


Csabadi
tag

Volt lent a motorvédő igaz nem néztem a csavarokat. Az egész féltengelyt kivettem cserekor. Viszont a két belső minimálisan volt csak elmozditható. Milyen márkájú csuklokat vettél. Vagy komplett csere volt?

[ Szerkesztve ]

(#181309) papg79


papg79
tag

Sziasztok! Viszem jövő héten klíma javításra az autót, és olyat kérdeztek tőlem, hogy az autóm szimpla, vagy dupla klímás. Ezt hol tudom megnézni? Az autó egy 2003-as Sharan, 1.9 PDTDI ASZ motorkódos. Köszönöm előre is a segítséget.

(#181310) atos19881101 válasza papg79 (#181309) üzenetére


atos19881101
senior tag

Mi az, h dupla klímás? :F

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#181311) zsolt19900 válasza Csabadi (#181308) üzenetére


zsolt19900
őstag

komplett csere és skfek mentek bele (ha jól emlékszem, azt lehet/lehetett kapni hozzá akkoriban a bárdinál volt ismerősöm)

MunezXBK: :R

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#181312) papg79 válasza atos19881101 (#181310) üzenetére


papg79
tag

Szia, állítólag, hogy kell lennie hátul is egy elpárologtatónak. Én alánéztem, de nem láttam, csak az állófűtést. Igaz, nem is nagyon tudom, hogy mit kell keresni. Jb. egy hónapja vittem átnézetni a klímát, akkor mondták, hogy valszeg ereszti a gázt valahol, mert 500g hiányzott a rendszerből, de ott csak töltenek, és azt mondták, hogy el kell vinni nyomáspróbára. Felhívtam egy klíma szervízt, és ott kérdezték, hogy duplaklímás-e.

(#181313) Atomgeszi válasza molnarpeter (#181284) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Golfokban gondolom ugyanez a motor van akkor?!

Amúgy Euro6-os 2.0 Tdi 150 Le BMT, mivel hozza a normákat? Elvileg CKFC a kódja.
DPF szűrőt nem találok alkatrészwebshopban.. Valami SCR olvastam, de olyat csak 2018 utániakhoz találtam és azt is csak 1.6-hoz.

Ja meg ezeknél kikapcsolható a star-stop rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#181314) Csabadi válasza zsolt19900 (#181311) üzenetére


Csabadi
tag

Ha tudtam volna akkor nem cserélem ki a külsőket, hanem addig használom még megy és utána csere kompletten... Mindegy... Mondjuk ha neked beleszólt a váltótartó bak akkor nálam is lehetséges a motortartó hibája miatt.. A héten jön meg a két motortartó(gyári :DD) majd kiderül

(#181315) zsolt19900 válasza Csabadi (#181314) üzenetére


zsolt19900
őstag

sikerült valahonnan értelmes áron találnod tartóbakot? ha igen merrefelé? :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#181316) Csabadi válasza zsolt19900 (#181315) üzenetére


Csabadi
tag

71000ft a kettő Budapest drégelyvár utca audi/vw bolt... Minden gyári cuccot tőle veszek
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#181317) bitpork válasza Asbee (#181301) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

VCDS, és teszt. Ott beindítja külön külön és ha nem mén akkor ajvékol.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181318) cross56 válasza cross56 (#181288) üzenetére


cross56
senior tag

?

(#181319) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Melyik márka ajánlott az alábbiakból? Bal hátsó fékmunkahenger lenne cserés.

(#181320) bitpork válasza cross56 (#181318) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Simonjoe a te embered első kezes infókkal az első szériával kapcsolatban. Új szériás tulajt itt nem ismerek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181321) Mágus2 válasza moddingR (#181319) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindkettő jó minőség.

(#181322) iceQ!


iceQ!
addikt

Üdv

VCDS-be hol nézem meg hogy az autóban hány liter üzemanyag van még?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#181323) Csabadi válasza Mágus2 (#181321) üzenetére


Csabadi
tag

Szia, esetleg tudnál ötletet adni a gondomra. Ha mondjuk belső csukló gond lesz melyik márkát ajánlod. Elvileg gyárit nem tud rendelni aki a bankokat hozzá... Vagy simán lehet motortarto bak miatt a rázás?
Gsp márkát találtam meg még pár ismeretlent, vagy felujithato esetleg a belső?

[ Szerkesztve ]

(#181324) bitpork válasza iceQ! (#181322) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mer ilyet lehet vele?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181325) iceQ! válasza bitpork (#181324) üzenetére


iceQ!
addikt

Aha.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#181326) Mágus2 válasza Csabadi (#181323) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Belső csukló csak terhelés alatt ráz.

(#181327) Asbee válasza bitpork (#181317) üzenetére


Asbee
veterán

Output testsnél?

(#181328) bitpork válasza Asbee (#181327) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A két ventinek van output test-je, igen.

(#181325) iceQ! : Ahol ez az infó van ott nincs leírás? Én is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181329) Asbee válasza bitpork (#181328) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi, ránézek. :R

(#181330) Mágus2 válasza iceQ! (#181322) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az óracsoport vezérlője látja ezt az adatot. ;)

(#181331) bitpork válasza Mágus2 (#181330) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De nem csak a két szenzor és a kódolás alapján számoltatják?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181332) Csabadi válasza Mágus2 (#181326) üzenetére


Csabadi
tag

Köszönöm, valami más lesz akkor,viszont olvastam hogy a belső csuklóhoz másfajta zsír kell. Igaz lehet?Kereszt motoros kocsikon cseréltem többször viszont ott színre ugyan úgy nézett ki, mint a külső hoz valo

[ Szerkesztve ]

(#181333) iceQ! válasza Mágus2 (#181330) üzenetére


iceQ!
addikt

Azaz. Köszi :)

Akkor láttam mikor óracsoport csere volt :))
Itt lehet az imo pint is megnézni(módosítani?)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#181334) Mágus2 válasza Csabadi (#181332) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A tripodos görgős csapágyas csuklóba más zsír való, mint a külső lengőcsapágyba. A gyengébb autónál mindkét csukló olyan, mint nálad a külső, már nem jellemző a tripodos megoldás, de pl a dsg-s vagy automata autóknál máig alkalmazzák belső csuklónál.

[ Szerkesztve ]

(#181335) Csabadi válasza Mágus2 (#181334) üzenetére


Csabadi
tag

Köszi, most hogy leirtad, így utánanézve az enyémbe pont ilyen van. Tehát más fajta zsír kell a belsőbe.Azert kérdeztem ha esetleg szetszedném, mert ugye csak úgy látszik, mennyire kopott.

[ Szerkesztve ]

(#181336) molnarpeter válasza iceQ! (#181333) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kiolvasni VCDS nem elég, viszont műszerfal csere után feltanítani azt hiszem lehet vele (csak ugye ahhoz kell
PIN).

(#181337) iceQ! válasza molnarpeter (#181336) üzenetére


iceQ!
addikt

Pin van. :)

Szerencsére megkaptam. Annyira nem fontos, csak kíváncsi voltam hogy mennyi van a tankban félnél. Mert ahogy látom kicsit csal, kevesebbet mutat. Mondjuk nem baj, csak tudjam mikor fogy ki végleg ha nincs kút a közelben :DDD (jártam így céges autóval, hogy tele tank 500 km-re volt elég. Ford Fiesta 1.5 tdi, nyél gáz 150nel végig :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#181338) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Sziasztok,

Remélem nagyon nem off a kérdésem. Fehérváron, esetleg annak vonzáskörzetében tud valaki ajánlani olyan helyet, ahol lelkiismeretesen elvégzik a klíma töltést és tisztítást? :) 2008-as Passat B6 2.0Crtdi az alany.

(#181339) bitpork válasza iceQ! (#181337) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hátha: amit látsz az számított érték.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#181340) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha a központi zár nem zárja a csomagtérajtót is, akkor elős körben milyen irányba érdemes nézelődni? Kábel vagy mikrokpacsoló? Esetleg maga a zárszerkezet?

Golf 4 hatchback

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181341) 1stVikman válasza gzbotii (#181340) üzenetére


1stVikman
senior tag

Én első körben az átvezetőben nézném meg a kábeleket. Gyakori, hogy kidörzsölődik vagy el is szakad.

(#181342) Csabadi válasza Mágus2 (#181334) üzenetére


Csabadi
tag

Lenne itt még valami, ha szétszedem a belső csuklót akkor meg kell jelölni a tengely és a csillag pozícióját? Gondolok itt arra, hogy a csillag nem ugyan oda kerül vissza ahogy volt, akkor az gondot okoz?Vagy a csillag nem oda kerül vissza, ahogy kihúztam a külső részből. Már a kopások végett gondolok erre...

(#181343) gzbotii válasza 1stVikman (#181341) üzenetére


gzbotii
veterán

Rendben, amint lesz kis időm megnézem - hátha egyszerűen orovoslható. Már csak azért, mert szakinál jövő hétre kapnék időpontot. Talán. Esetleg. Itthon meg van udvar, garázs, annyiran nem gond.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181344) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,
Létezik az hogy az 55 literes tankban nyomok 47 liter gázolajat és hintázik az autó menet közben? :F

Azt hozzá tenném úgy tankoltam, hogy első kattanás után a pisztollyal végig nyomtam a légtelenítő és úgy engedtem bele az üzemanyagot.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#181345) Mágus2 válasza Csabadi (#181342) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jelöld össze, ha szlétszeded, de ha van benne zsír, nem lesz elkopva.

(#181346) Csabadi válasza Mágus2 (#181345) üzenetére


Csabadi
tag

Rendben, köszönöm

(#181347) gzbotii


gzbotii
veterán

Ha a hűtőventillátor nem áll le, folyamatosan pörög, az lehet egy hibás vízhőmérséklet jeladó (hőgomba)? 5km út után állt az autó már 30 perce, amikor kimentem hozzá és még mindig pörgött maxon. Levettem az akkuról a szálat, visszaraktam, és ugyan ez.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181348) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
tegnap megjöttek az új fékek (ebc yellow ki), viszont úgy döntöttem ledobom akkor már a fékfolyadékot is. Mit ajánlotok hozzá? Illetve mennyi kell bele? 2001 leon 1.8t auq

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#181349) gzbotii válasza gzbotii (#181347) üzenetére


gzbotii
veterán

Utánna olvasgatva rengeteg oka lehet (letestelt szál, rossz szenzor), szóval ebből szakember lesz. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#181350) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok! Alvázszám alapján megtudom nézni valahol az autó gyári színkódját?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.