Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188001) Qru válasza Czimby (#187999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg van amikor csak a számlán jelenik meg a tétel, a valóságban meg nem csinálnak semmit. Nekünk a FWD Passatnál sikerült kiszámlázni egy haldex olajcserét is anno. Na most az átlag polgárnak egy ilyen fel sem tűnik, mert azt sem tudj mi az a haldex...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#188002) macilaci78 válasza Qru (#188001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van ez így máshol is. Szüleim gazdálkodnak is és van olyan szolgáltatás, amit külön vesznek igénybe. Például a permetező tiszta vízzel permetez, de legalább kiment a gép a földre... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#188003) Szada85 válasza rasotamas (#187994) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az a baj, te a "német" kollegáddal kezdted, aki nyilván német szervizbe hordaná, majd most eljutsz oda, hogy Magyarországon mennyi a szerviz (neked)..
"5 ezer munkadíj (autó17) ha a levegőszűrőt magamnak cserélem."

Alapvetöen a németeknél is van "olcsó" szerviz, az ATU független szervizhálózat ilyen, ha megnézed a honlapjukon, 5W40 olajcsere "extra minöségi" Norautó hordós olajjal (ami nekük nyilván extra profitábilis) 70-90€ között mozog.
Másik alternatíva, hogy Te választasz olajat, annál 25€ a tiszta munkadíj (ez máris nem olyan vészes az otthoni árhoz képest), erre jön olaj, szürö, csavar ára.
Nekem az utóbbi autóimnál mindig Liqui Moly olajokkal megáltt a müvelet 90-100€ között.

Viszont várakozás alatt látva a betérö ügyfeleket, nagy részük tényleg egyszerü user, azt nem tudja magától, mekkora ablaktörlö kell az esernyöjére, ugyanígy bemondja, hogy olajcserét szeretne, a cég meg megcsinálja (a nekik legjobban megérö módon).

Ezzel párhuzamosan a szomszéd városkában müködö maszek Günther Autószervizben 100€-s óradíjjal dolgoznak, ott kétszer jártunk, de mivel az akkor tizenplusz éves Opeljeinkkel nem tüntünk megfelelö fejöstehénnek, ezt gyorsan a tudtunkra is adták, mi meg azóta jó nagy ívben elkerüljük öket...

Egy ilyen helyen pedig simán belecsúszhat 200€-ba egy sima olajcsere is.

(#188004) rasotamas válasza Szada85 (#188003) üzenetére


rasotamas
veterán

Az a baj, te a "német" kollegáddal kezdted, aki nyilván német szervizbe hordaná, majd most eljutsz oda, hogy Magyarországon mennyi a szerviz (neked)..
Nem látom be hogy ez miért baj. Első felénél arra világítottam rá hogy egy olyan user aki újkorához közel használja az autót, holott műszaki ember, gőze nincs hogy miért gond egy kettőstömegű, ő itt a kánaánban annyit lát belőle hogy de jó, nem remeg úgy a kocsim. Otthon vadkeleten meg inkább bárcsak ne lenne benne és remegne kicsit de ne kéne százezrekért cserélni.
A második fele arról szólt, hogy azért mert te elviszed olajcserére a kocsit és ott nem szólnak semmit nem jelenti hogy rendben van az autód mert lehet nem néztek semmit csak kicserélték az olajat és ha simple user vagy beszophatod.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#188005) zsoltip


zsoltip
őstag

3 észrevételem van most :)

1.) Tegnap és ma reggel is indulásnál arra lettem figyelmes, hogy az érintő panel (MIB1, Discovery) nem érzékel.
Eltelt néhány perc és ment minden rend szerint.

A hidegre gyanakszom, révén kint parkolok az utcán.
Tapasztalatotok már ilyet?

2.) Az automata világítás (tompított) mintha későn (ugye ez azért elég szubjektív) kapcsolna be. Ezt miként tudom szabályozni?

3.) A távolsági fényszóró automata móddal nem funkcionál. Ugyanezt pl. Toyota Corollán működtettem. Vagy ilyet nem tudok a Golffal?

(#188006) Doki16 válasza zsoltip (#188005) üzenetére


Doki16
addikt

1: Random befagyhat ha nagyon mélyalvásba kerül valamiért.

2: Testre szabható VCDS-el, hogy milyen sötétben kapcsoljon.

3: Ez csak akkor fog működni ha van kamera a szélvédő mögött. Ha előre lököd a jobb oldali bajuszkapcsolót akkor egy távolsági fényszoró ikonnak kell megjelennie egy "A" betűvel. Csak akkor van benne ha így jön be. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#188007) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Óracsoport csere történt (1-1.5 éve). Azóta nincs kézfék visszajelző led, előtte volt. Jäger óracsoport volt mikor ment, most pedig VDO-s van. Esetleg tudja valaki, hogy ezt a VCDS-ben hol lehet visszakapcsolni?

Audi A3 1.9 TDi ALH

Köszönöm.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#188008) macilaci78 válasza iceQ! (#188007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztosan jó az a led a piktogram mögött?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#188009) iceQ! válasza macilaci78 (#188008) üzenetére


iceQ!
addikt

Azt nem tudom látod. :(

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#188010) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

G5 GTI:

Dióhéjas tisztítás után:

(#188011) kleinguru válasza bmwsan (#187973) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem nagyon hasonló volt a problémám és a csőtermosztát cseréje (ezt az egyszerűbb cserélni állítólag) megoldotta a problémát. Annyit mondott a szerelőm, hogy gyárit hoz bele (tudni kell róla, hogy csak akkor "szeret" gyárit betenni, ha van értelme).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#188012) Qru válasza MunezXBK (#188010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megtáltosodott?

#nincsbennetarcsi

(#188013) MunezXBK válasza Qru (#188012) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az alapjárat jött rendbe.

(#188014) Viperator válasza MunezXBK (#188013) üzenetére


Viperator
őstag

Mennyibe került a tisztítás?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#188015) MunezXBK válasza Viperator (#188014) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

115.000.-

(#188016) bmwsan válasza kleinguru (#188011) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia!

Köszi szépen a választ :R Akkor ebben is kettő termosztát van. Mivel sajnos kell a kocsi folyamosan, így inkább kicseréltetem mind a kettőt. Biztos ami biztos.

(#188017) Qru válasza MunezXBK (#188015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vesz, haver 1.4 tsi Jetta-ja 120k vt.

#nincsbennetarcsi

(#188018) zsoltip válasza Doki16 (#188006) üzenetére


zsoltip
őstag

A 3.ra. Ezt honnan tudom meg?
Az első lámpák őz okozta sérülés miatt lettek cserélve, legalábbis a jobb oldal tuti.
Lehetséges lenne egy ekkor történt funkció el/kikapcsolás?

A 2.ba nem babráltunk végül bele VCDS-sel. A srác azt mondta le van "zárva" vagy micsoda, az autó rendszere, nem tudunk hozzáférni. Néztem mit csinál, valóban nem állított semmit.

Az 1. az a fura, hogy eddig nem tapasztaltam ilyet a 1,5 hétben. Csak tegnap és ma. Ezért a hőmérséklettel hoznám összefüggésbe. Vagy mi egyéb lehet?

[ Szerkesztve ]

(#188019) Doki16 válasza zsoltip (#188018) üzenetére


Doki16
addikt

Teljesen független a fényszórótól a funkció megléte. Keresd a kamerát a szélvédő mögött a tükörnél. Ha ott van akkor lehet benne automatikus távolsági fény. Na meg az a legegyszerűbb, hogy egyszerű nézed a linkelt piktogrammot.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#188021) bitpork válasza zsoltip (#188018) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mikori gyártmány az autód?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#188022) vinpilu válasza MM (#187948) üzenetére


vinpilu
senior tag

Eddig nem sok autópálya volt, M0 hétköznap napi 30 km oda- vissza a melóba. Annak ellenére, hogy ez dízel, csendesebb, mint az előd 1.4 TSI 4 év után. Orral padkához parkolásnál amaz hajlamos volt a "szakállát" a padkához érinteni, ráállásnál kisebb zajjal, de mikor kiállsz, akkor mintha le akarna szakadni az eleje. Itt ilyen még nem volt, ez talán az emelt futóműnek (1,5 cm) és a nagyobb kerekeknek köszönhető.

(#188023) MM válasza vinpilu (#188022) üzenetére


MM
őstag

Köszönöm.

Nálunk még csak most rendelnek párat, és az 1,5 cm emelés kérdéses, de főleg pályán használja majd mindenki.

(#188024) zsoltip válasza bitpork (#188021) üzenetére


zsoltip
őstag

2014.12 gyártás, 2015.01 kiadás

(#188025) bitpork válasza zsoltip (#188024) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

2012 után már nem nagyon ajánlják a vcds matatást a szakik. Állítólag még a gyári vcds kábel sem tud minden vezérlőt kezelni és átíráskor lehetnek meglepetések. Én most futottam bele nézelődés közben egy 2016-s audiba amit csak és kizárólag a gyári ODIS programmal lehetett még csak kiolvasni is, nem hogy hibát törölni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#188026) Doki16 válasza bitpork (#188025) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt aláírom. 2015-ös kocsimon már csak olvasni tudok bizonyos hibakódokat. Mondjuk olyat még tudtam simán törölni a 2016-os Passatban, hogy lemerült a kulcsban az elem vagy amikor szereltem az ajtópanelt és le kellett kötni az ajtóelektronikát. Nagyon óvatosnak kell lenni vele és mindig alap egy komplett admap mentés az összes modulról.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#188027) Mágus2 válasza Doki16 (#188026) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kell óvatoskoldni, maradjon meló nekem is. :D

[ Szerkesztve ]

(#188028) Doki16 válasza Mágus2 (#188027) üzenetére


Doki16
addikt

Így is nézhetjük, ott a pont nálad :D
Te már a HEX V2-t használod egyébként?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#188029) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!!

Van egy audi a8, 2001-es evjaratu autó. Csomagtartot nem lehet kinyitani, az aksi lemerült. Hogyan lehetne megbikázni, úgy, hogy az a csomagtartóban lévő aksihoz nem férünk hozzá.

(#188030) molnarpeter válasza Pikaa (#188029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nyitható? Motortérben is lehet áramot adni addig, amíg kinyitja a csomit :F

(#188031) Pikaa válasza molnarpeter (#188030) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Az ajtok nyilnak, kivéve a csomagtarto. Tudtommal a motornál van egy olyan test, amit meglehet bikázni.

[ Szerkesztve ]

(#188032) macilaci78 válasza Pikaa (#188029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy 2008-as S-Merci fülkéjébe nem jutottunk be, csak a csomagtartóba, így nem tudtuk kinyitni a motorháztetőt, az akku pedig a motortérben van.
A csomagtartó egyik világításáról húztuk le a csatlakozót, tettünk bele két gemkapcsot, bikakábellel rá az pótakkura...
A lényeg, hogy a riasztó egyből elindult, távirányítóval kinyíltak az ajtók is, a csomagtérlámpa csatlakozója pedig megolvadt picit.

Az autószerelő távgyógyítással a csomagtartóban lévő szivargyújtó csatlakozót javasolta bikázási pontnak, de úgy tippeltük, hogy ha "nincs kulcs a kocsiban", akkor nincs áram a szivargyújtóban, így nem zárt az áramkör, viszont nyitott csomagtérajtóval a csomagtérvilágítás megy...

Anno bitpork írta, hogy a csomagtartóban elhelyezett akkumulátoros autóknál a motortérben szokott lenne bikázási pont. Legrosszabb esetben a generátorra teszed a csipeszeket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#188033) JHONNY 79 válasza Pikaa (#188031) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Alulról, az önindítóhoz kapcsolódik a pozitív kábel, onnan be lehet bikázni

(#188034) Pikaa válasza JHONNY 79 (#188033) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Alól nagyjából hol ehet?

(#188035) bitpork válasza Pikaa (#188034) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen motorja van?
Ha nyílik az ajtó akkor a motortér is nyílik és ott van benne bika pont.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#188036) Reggie0 válasza emvy (#187995) üzenetére


Reggie0
félisten

Markaszervizben inkabb az a para, amikor beirak, hogy kiegett, mikozben nem, de elszamoljak az idot es az anyagot is.

(#188037) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni, hogy 2006-os jettara milyen diag kábelt érdemes venni? Jöhet privátba is :)

Köszi!!

(#188038) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

#188037: kapcsolódó kérdés:))

OBD2 v 11 v hasonló eszközt tudtok ajánlani Octavia II hibatörlésre (légzsák-lámpa, meggajdult amikor a sebességmérőt barmoltam)? Az se hátrány, ha újabb kocsikat is kiszolgál:)) fleabay 20-30€/£-ig játszik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#188039) bitpork válasza t72killer (#188038) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A légzsák biztonsági extra, szerintem akármivel nem lehet törölni a hibalámpáját. Qru nak van szerintem ő meg tudja mondani h 11-n működik-é.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#188040) adp


adp
őstag

Vw polo classic 1.4 AUA-hoz fogok rendelni kipufogódobot, az a kérdésem, hogy melyik márkát érdemes: Polmo,MTS, Bosal
Hátsó és középsődobot is kell cserélje, összesen hány darab tartó gumi kell nekem? Sajnos a középsőhöz nem látok be....

(#188041) bul07 válasza adp (#188040) üzenetére


bul07
nagyúr

Igaz nem VW csoport tapasztalat
Édesapám Meriva A kocsijára Polmo hátsó dob[link] lett véve
Méret jó volt a felfogatási pontok is, a cső hajlat is, pontosan bepasszolt

Tartósság meg hát, egy 16éves kocsi esetén mint az öregé hamarabb fog egyéb fém alkatrésze elporladni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#188042) bitpork válasza MunezXBK (#188010) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a tiLJedé, more?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#188043) molnarpeter válasza bitpork (#188042) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megcsúszott a bill'zet, aztán biztosan csak átugrott az ujja az I-re a GT után...;]

(#188044) Czimby válasza adp (#188040) üzenetére


Czimby
addikt

Kaufferről Polmo nekem is bevált eddig

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#188045) MunezXBK válasza bitpork (#188042) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, GTI.

(#188046) molnarpeter válasza MunezXBK (#188045) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálad nem tud lekormolódni :R

(#188047) ottesz


ottesz
aktív tag

Sziasztok. Octavia 2 1.6 BSE motorkód.random szerűen kivillan az olajnyomás. Mérve volt műszerrel ott volt olajnyomás.jeladó kicserélve de nem változott.olajszint jó nem kopik az olaj.mondták hogy olajszint jeladó de nem gondolnám mert nem jelzett hogy kevés az olaj...

(#188048) Viperator válasza ottesz (#188047) üzenetére


Viperator
őstag

Off

nálam is villogott az olajnyomás hibajel, egy kábel kiesett a helyéből. Visszarakta a szerelő és elmúlt. Golf.

On

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#188049) Pikaa válasza bitpork (#188035) üzenetére


Pikaa
aktív tag

2.5, tdi, v6

(#188050) bitpork válasza Pikaa (#188049) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bal kerék mögött alul megy az indítómotorhoz a vezeték, de inkább a nyitható motortérben található bika pontot ajánlanám!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.