Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#214001) focvis válasza realist (#214000) üzenetére


focvis
veterán

[link] 2 nap Bp-re.

(#214002) realist válasza focvis (#214001) üzenetére


realist
őstag

Oks, kösz! Meg is rendeltem.

(#214003) chopin42 válasza chopin42 (#213844) üzenetére


chopin42
őstag

Megvolt a szerelés. Az egyes hengernél feladta a hidrotőke. Szerencsére a hengerfej rendben, a fészekben nem lötyögött egyik sem. Cserébe találtam valami igazán érdekeset :DDD Megvételnél nem tudtam,, hogy hengerfej bit is jár a kocsihoz... :C Megcsináltuk, és most szépen jár.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#214004) Mágus2 válasza chopin42 (#214003) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Reméllem bent hagytad a bitet. Szerintem volt funkciója. :D

(#214005) F_Zolee válasza chopin42 (#214003) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az szép szerelés volt akkor. :D Zsömle nem marad egyik sarokban? :D

(#214006) chopin42 válasza F_Zolee (#214005) üzenetére


chopin42
őstag

+Mágus2 áhh, jó lesz az még lehet...XD de inkább kivettem, mert szerszámba téve talán hasznosabb. :C

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#214007) Mágus2 válasza chopin42 (#214006) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Erről elmesélek egy történetet. Még meg volt a műhely, PD motoron cseréltem hengerfej tömítést, kapott új fejet, minden csavart. Este 11 körül még gondoltam rárakom a himbákat, lehúzom, reggel majd beállítom a porlasztókat. Utolsó csavarnál a kulcs kiesett, egyenesen a fő olajvisszavezető járatba, onnan nagy koppanással landolt a motor olajteknőjében.
Több dolog is megfordult a fejemben:

1. Haza kellett volna menni 10 perccel korábban.
2. Remélem van olajszintmérő ezen a csutkán...
3. Kellett nekem ez este 11-kor?

Ezen töprengtem, miközben emeltem az autót, aztán előbukkant az olajteknő. Soha nem ösültem még ennyire olajszintjelzőnek a kádban. Kikaptam és egy acéldrótra erősített mágnessel kihalásztam a szerszámot. Éjfélre elégedetten értem haza, ma is jó munkát végeztem. :D :DDD

Oda ami beesik, azt a kádban kell keresni, akkora az a járat, hogy elég nagy szerszámok is elférnek ott.

[ Szerkesztve ]

(#214008) chopin42 válasza Mágus2 (#214007) üzenetére


chopin42
őstag

Hát igen, mindenkivel megeshet, hogy elfelejt/elront valamit. Szerencsére észrevetted. :C Nálam pedig nem okozott gondot, gondolom mikor visszarakatta az első tulaj a hengerfejet, akkor a műszak végén mikor felrakták, benne maradt az utolsó csavarban. Utána nem kereste senki :))

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#214009) Mágus2 válasza chopin42 (#214008) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem ezzel húzták le a gyárban, az sokkal hosszabb szerszám. ;) Volt ez már mókolva.

(#214010) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] előbb néztem ebayen egy ilyen kamerát, és amit beszereztem Kínából az egészen hasonló. [link] odatettem mellé a gyári 8 éves kamera nélküli csomagtartó nyitót, meglehet hogy ez a Kínából érkezett 3v0827566L a gyári megfelelője a hátsó kamerámnak? 2015 O3 1.6 cr kombi mib2 fejegységgel.

(#214011) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Infó jelleggel, Tarraco 1.5 TSI - olaj, olajszűrő, 4 gyertya, első-hátsó féktárcsa + betétek és még pár apróság szakszervizben 597.000 Ft. :Y
Számla1
Számla2

(#214012) Mágus2 válasza Big_Boss (#214011) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mennyit mentél, hogy féket cserélni kellett? A számlán megtaláltam...elég keveset bírtak a fékek. :U

[ Szerkesztve ]

(#214013) Big_Boss válasza Mágus2 (#214012) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Ja... reggel úgy adtam le a kocsit, hogy biztos csak az első betéteket kell cserélni. Aztán hívott a szerviz, hogy hátsó betét is kuka és a tárcsáknak is nagy a válla...
Eskü legközelebb felmegyek hozzád Kassára. :DDD

(#214014) molnarpeter válasza Big_Boss (#214013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Régit érdemes elkérni, ha bizonytalan vagy bennük.

(#214015) simonjoe válasza Mágus2 (#214007) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az megvan amikor a helyzetjelző 5W-s izzó beesik a lámpabúrába?? :W :D

Joe

(#214016) F-ECT$ válasza Big_Boss (#214011) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez melyik szerviz?

Dive ever, work never.

(#214017) enddav válasza simonjoe (#214015) üzenetére


enddav
aktív tag

Amúgy ha ilyen sokat mész az autóval, akkor nem gondolkoztál még azon, hogy inkább venni egy újat vagy újabbat és inkább arra költeni?

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#214018) simonjoe válasza enddav (#214017) üzenetére


simonjoe
senior tag

..oh, nagyon sokat gondolkodtunk, h mi legyen. 1xűen nem találok számunkra megfelelő megoldást ami minden téren megfelelő lenne.
Ráadásul megszerettük, hozzászoktunk a CC-hez, pontosabban azt amit nyújtani tud. Nagy, kényelmes, ha kell lehet vele tempózni, a csomagtartója parádésan nagy, a fogyasztása meg Q..va jó. Átlagban 5l körül mozog, de volt már nem egyszer 4 alatt is. Az a baj, h így 350k felett ami benne van km, sok embert elriaszt, szinte eladhatatlanná vált, én meg locsoltam rá rendesen. Sajnálom. 5-6 évnél tovább ennek ellenére már nem tervezünk vele. Hogy mi lesz az utód? Na, az erősen kérdéses. Sok márkát próbáltunk már két év alatt (azóta volt napirenden a csere), de szinte semmi nincs ami ezt hozza. Valamiből engednünk kell ez nem lehet vitás. Három japó maradt a kosárba, Lexus, Honda CRV, és a Toyota RAV4.

Joe

(#214019) Big_Boss válasza F-ECT$ (#214016) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Savaria autóház, Szombathely.

(#214020) BigBlackDog válasza simonjoe (#214018) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem, a két SUV nem igazán fogja tudni azt, amit a CC. Már kialakításukból kifolyólag is gyengébben fognak pályán teljesíteni, különösen nagy tempónál. Fogyasztás, szélzaj szvsz érezhetően más ligában lenne. Illetve egy japán esetén az apróságokban (pl. automatikusan becsukódó tükör, stb.) is lehet némi lemaradás, legalábbis szerintem.

Viszont Lexus esetén látok rá reményt, hogy találnál megfelelő típus, példányt, amivel elégedett lennél. :K

(#214021) Qru válasza simonjoe (#214018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arteon?

#nincsbennetarcsi

(#214022) BigBlackDog válasza Qru (#214021) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Amit eddig olvastam arról, az még szerintem akár visszalépés is lehet a CC-hez képest (bizonyos téren). :U

(#214023) Qru válasza BigBlackDog (#214022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá, ezt csak a konkurencia terjeszti. A G8 is mekkora előrelépés minden téren a G7(.5) után... ;]

#nincsbennetarcsi

(#214024) simonjoe válasza BigBlackDog (#214020) üzenetére


simonjoe
senior tag

Eben teljesen igazad van, sőt nekem a Toyota kifejezetten kényelmetlen volt a próbaút során. De, abban bízom, h közel öt év távlatában ott is történik esetleg valami változás, no meg a mi fejünkben is, és nem lesz a seggünkben a bugi, h x1000km-es távokat menjünk autóval, és átváltunk a papás vezetésre is addig. :D
#214021Qru:
Nagyon sokáig "kerülgettem", főleg a shooting-ot, de nem akarok már a "földön" ülni. No, meg valjuk be, a VAG-os autókba lehet dobálni a pénzt nyakra-főre, (mondjuk ebben lehet, h én vagyok a ludas, a maximalista hozzáállással :K ) bár szerintem ma már minden jobb autó fenntartása pénzbe kerül, sok-sok pénzbe! Vagy csupán a bérünk lett xar.
Szóval 1szónak is 100 a vége, CC marad még, talán én leszek az aki a legtöbb km-t teszi majd bele. :D Teljesen lejegeltük a csere tényét. Abban csak bízni tudok, h a karosszáriás csapat meg tudja menteni még erre a pár évre a kasztnit. Ahogy igértem, a szétbontott rozsdásodó elemekről folyamatosan teszek fel képeket.
#214020BigBlackDog:
A Lexus nagyon bejün a Zasszonynak, ott csak az ár ami megrettent, 25-40 milla az új, természetesen nem akarok szalonból, 1 max két éveset, ott már zuhant annyit az ár, h megérje és még szinte új. A Honda nekem jön be jobban, bár sokkal puritánabbnak tűnik, de talán az is mint az NX350-450.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#214025) Qru válasza simonjoe (#214024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor Lexus irányba mozdulj majd. :K

#nincsbennetarcsi

(#214026) simonjoe válasza Qru (#214025) üzenetére


simonjoe
senior tag

...szerintem is az lesz! :K

Joe

(#214027) MunezXBK válasza simonjoe (#214026) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Letagadlak.

(#214028) simonjoe válasza MunezXBK (#214027) üzenetére


simonjoe
senior tag

Tetszik az autód, rohadtul, de nem férek bele! A CC megmarad majd talikra. :D

Joe

(#214029) Motion_Blur válasza Big_Boss (#214011) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az kemény! Szinte minden tétel a piaci ár 2-3x-án van számlázva.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#214030) Szada85 válasza Motion_Blur (#214029) üzenetére


Szada85
aktív tag

Azért kellemes pl. a gyertyák 63 ezer Ft-os ára, tavaly év vége felé voltam a szomszédos SEAT márkakerben 4 "gyári" VW/SEAT gyertya a Cuprába volt akkor ~100€, és már az is combosnak érzödött a webshop 15€/db-jához képest.

A német árakhoz képest egy óvatos 60-65%-os felárazás még otthon, fincsi.

(#214031) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Hűtőfolyadék hőmérséklet milyen értékek között mozog normál használat mellett? 100-110km/h-val haladva 85 fokos hűtőfolyadék és 90 fokos motorolaj jónak mondható 12 fokos kinti levegőnél? Olvastam korábban a termosztátcsere nem mindig hoz jó eredményt, kíváncsi lennék mi az a pont amikor már érdemes cserélni.

(#214032) Big_Boss válasza Szada85 (#214030) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Ja... Nem tudom mennyire van árfelhajtó hatása annak, hogy az osztrákok inkább ide hozzák az autóikat márkaszervizbe.

(#214033) Corsa02 válasza imyourfriend (#214031) üzenetére


Corsa02
őstag

Milyen motor? Egyébként rendben van kb. igen.

The Truth Is Out There --->

(#214034) molnarpeter válasza Corsa02 (#214033) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Octavia mk3 1.6 CR

(#214035) focvis válasza Big_Boss (#214032) üzenetére


focvis
veterán

A márkaszervizes árakat nincs értelme összehasonlítani pl. egy Kauffer áraival. Golf 7 GTI-re kb. 100-120 ezer forint a 4 féktárcsa + betétek anyagára, nem gyári, de jó minőségű alkatrészekkel számolva. A garancia miatt viszik az emberek márkaszervizbe az autókat, nem a baráti árazás miatt. 🤗

[ Szerkesztve ]

(#214036) imyourfriend válasza Corsa02 (#214033) üzenetére


imyourfriend
őstag

Valahogy olyan érzésem van az O3 1.6 cr tdi nem termel sok felesleges hőt ezáltal nem tudja felmelegíteni a rendszert oly hamar. A motor megfelelően működik jó a fogyasztás is, van elegendő fűtés is és nincs termosztátra utaló hiba.. csak ez a nem elég hőt termelő rendszer kicsit furcsa.

(#214037) tibbike01 válasza focvis (#214035) üzenetére


tibbike01
őstag

+1 pontosan.

Sőt még a Márkaszervizek sem várják, hogy hozzájuk vidd a garancia lejárta után, mert akkor kedvezményt kell adniuk, nekik az nem buli.

De el tudom képzelni azt a családot, akik ki vannak bukva a régi autójukra, hogy folyton a szerelőnél van, megy rá a lóvé, ha kell, ha nem és úgy döntenek, hogy vesznek egy új autót mert, hogy annak nem lesz baja...és nem is lesz, de ugyanúgy ráköltenek több száz ezret a szervizekre, cascora...stb. Én a 2004es Seat Leonomat fullosan szervizeltem prémium termékekkel, vezérlés, fékek minden és egyik kör sem került 100ezer ft-tól többe. Az új Oktáv 4-re meg 1 év alatt több mint 500ezer ft-ot költöttem. :D Gyertya csere 120ezer, olaj csere 82ezer, casco 256ezer, biztositas 46ezer...és még egy-két apróság. Ilyen ez :)

[ Szerkesztve ]

(#214038) Corsa02 válasza imyourfriend (#214036) üzenetére


Corsa02
őstag

De ezzel nincs baj, amiket írtál ez üzemi hőmérséklet, ez a tempó csak részterhelés.

The Truth Is Out There --->

(#214039) Asbee válasza imyourfriend (#214031) üzenetére


Asbee
veterán

2.0 cr ugyanez. Rendben van ez így.

(#214040) MunezXBK válasza Corsa02 (#214038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

S24U-val működik az AA.

(#214041) Corsa02 válasza MunezXBK (#214040) üzenetére


Corsa02
őstag

Beszarás...
Skoda vonalra egyébként 2 hete jött egy frissítés annak akinél nem ment az S23.

The Truth Is Out There --->

(#214042) daniel2121 válasza Big_Boss (#214011) üzenetére


daniel2121
senior tag

Uh nem kevés és még kedvezmènyt is kaptál. :)

(#214043) focvis válasza tibbike01 (#214037) üzenetére


focvis
veterán

Gyertyacsere 20+5, fancy olajcsere 25+ munka márkaszervizen kívül.

(#214044) tibbike01 válasza focvis (#214043) üzenetére


tibbike01
őstag

:K

(#214046) Qru válasza tibbike01 (#214037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cserébe lesz agy üzembiztos, modern autójuk. De költségoldalról sajnos úgy van ahogy írod. :K

#nincsbennetarcsi

(#214047) syC


syC
addikt

Üdv ismét!

2 kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni. Audi A6 C7 / facelift a context, a kérdéseim pedig a következők lennének:

A.) A matrix-led lámpa mennyire elromlós / tartós, érdemes-e olyat venni, tényleg annyival jobb-en, vagy csak parasztvakítás és inkább sima led/xenon lámpás autókat nézegessek.

B.) Légrugó: Fölösleges extra, amivel csak a szívás van, megbízhatatlan fos és kerüljem el jó messzire, vagy tényleg "must have" feature, megbízható, illetve ha hozzá kell nyúlni, nem fog milliós tételbe kerülni?

:R

(#214048) Corsa02 válasza syC (#214047) üzenetére


Corsa02
őstag

1.) Mátrix Led tényleg nagyon jó, én venném.
2.) A légrugó is jó, S7-ben ilyen volt nekem, viszont, ha gáz nagyon zsebbenyúlós. Sajnos lesz is vele gáz, én nem venném használtan.

The Truth Is Out There --->

(#214049) tibbike01 válasza syC (#214047) üzenetére


tibbike01
őstag

A.) Jó cucc a led-matrix, jól működik, nem parasztvakítás (szóval nem vakítja a szembejövő parasztokat sem). 😄
De, ha nem jársz sokat éjszaka városon kívül vidéki utakon, akkor nem sokat fodod hasznát venni. Én az 1 év alatt 4szer élveztem a led-matrixot, mivel ritkán járok éjszaka falvak között. Meghibásodni nem igazán szokott, párásodni annál inkább, de ez bármelyik lámpával megesik.

[ Szerkesztve ]

(#214050) focvis válasza syC (#214047) üzenetére


focvis
veterán

A) Mindenképp ilyent választanék magamnak.

B) A légrugós tapasztalatokról itt bitpork tud sokat mesélni. A szomszédom elég patika Q7-je egy ideje "3 lábon áll", máskülönben telik neki banánra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.