Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) Danex


Danex
addikt

Ma beszéltem szakszervízessel, ott mondták, hogy a 7sebességes DSG-be a VW ajánlása szerint nem kell olajat cserélni, a szervízes zárójelben mondta, hogy komplett váltót szokás ;]

De a biztonság kedvéért , majd most cserélünk benne. Gondoltam leírom, mert a szervízkönyv is csak a 6sebességes DSG-t írta külön kiemelve, hogy 60.000km-ként kell benne cserélni.

Ugyan itt valakinek van tapasztalata a külföldi kínai oldalas tolatókamerákkal - radarokkal? :F

(#109002) enddav válasza bmwsan (#108992) üzenetére


enddav
aktív tag

Mit csinált szegény turbóval, hogy 160 ezernél újat kellett venni? Nekem szintén 1.9 PD TDI 105le, Jetta '06, 231K km, de a turbó még az eredeti rajta.
Amúgy azért készülj föl, hogy szerintem a Passat testbe kicsi az a motor, én egyedül használom, nekem még pont elmegy, de abba a 2.0 TDI az ideális erő szemponjából, megbízhatóság az máskérdés. : D

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#109003) bmwsan válasza enddav (#109002) üzenetére


bmwsan
senior tag

Nekem rémlik 160 lehet később volt. Harmadik tulaja leszek a kocsinak, 160-ig van vezetve a sz.könyv. Ott vette a meg a második tulaj és ő úgy döntött, hogy rendbe teszi. Így turbot is lecserélte régit eladta, viszonylag olcsón meg volt az új.
Tudom ezért is lesznek idővel a hajtókarcsapágyak erősebbre cserélve és majd egy komolyabb vezérlés írva. 90%-ban én is egyedül használom.

(#109004) FoBCRaistlin válasza MunezXBK (#108991) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Mi a gáz Csabi? :( :B

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#109005) freaghill válasza FoBCRaistlin (#109004) üzenetére


freaghill
őstag

Hadd ne kezdjem... ;]

(#109006) Mágus2 válasza enddav (#109002) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A száraz kuplungosban nincs előírt csere periódus, mert ott a váltó élettertama 250 000km-ben van meghatározva, és annyit kibír a saját olajával, ha ki is cseréled az olajat, úgy is megkotlik benne valami, szóval mind1 neki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#109007) FoBCRaistlin válasza VR6-Fan (#109000) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ezt most nem értem :F

freaghill: Most én itt nagyon elvesztettem a fonalat.
Helyezzetek képbe plz. :)

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#109008) zsolt19900


zsolt19900
őstag

egy kis segítséget ill. tanácsot kérnék tőletek

barátosném szeretne autót venni magának, 3golf lenne a kinézett típus

mit nézzünk meg rajta? vannak kehéji?

milyen motorral érdemes venni? 1.4 benzinnel is vállalható? vagy 1.8 benzin? vagy 2.0 gti? amennyiben valóban gti és nem csak úgy odaírja a tulaj :) vagy menjen belőle az 1.6 szívó dízel (ez esetben vento) vagy 1.9tdi-t is merjünk-e bevállalni belőle?

dobok be 1-2 linket, ezeket megyünk el megnézni -közelben vannak, nem lesz gond belőle ha teljesen átverés vagy mi :) de legalább megnéztük ezeket is.

1.4

2.0 gti

1.8gl

ezek lennének, így hirtelen

az "apróságokkal" nem foglalkozunk, mint így tinint-tuning ez az amaz, azokat úgy is lecseréljük majd gyári alkatrészekre :)

ami a lényeg, hogy egy kényelmes város-elővárosi autója legyen neki

tetszik neki nagyon a passat is persze, de akkora autót (első autónak) nem is tervez jelenleg venni + akkor vezeti amikor csak szeretné :D

így neki keresgélünk valamit és szeretnénk valami normálisabb példányt venni

nem várunk csodát, ezt aláírom, de remélem nem mind bontószökevény az ami ilyen korban ill. árban van mostanában

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#109009) Mágus2 válasza zsolt19900 (#109008) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A rozsda a legnagyobb ellensége, arra kell a legjobban figyelni, hogy ki ne essetek az alján. :K

(#109010) Mágus2 válasza zsolt19900 (#109008) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Vegyél neki egy ilyet és féljenek a többiek. [link] [link]:C

Baze, ezt magamnak is megvenném. [link] Már csak az 5 henger miatt. :K

[ Szerkesztve ]

(#109011) Ace owner válasza zsolt19900 (#109008) üzenetére


Ace owner
addikt

Az egy 8v gti nem nagy szam kb olyan eros mint a kettes 8v csak az 1.8.. inkabb sporoljon meg es egy megkimeltebb 16v abf vagy tdi legyen.. 1.4et meg felejtse el annyit eszik mint a 2.0 es lomha is..

Galaxy Fold 4

(#109012) zsolt19900


zsolt19900
őstag

huu hát köszi :) ilyen gépeknek örülne az biztos :D de egyenlőre mondtam neki, hogy ha dizlit akar akkor a poroszkálósabb fajtából lesz neki, nem az ilyen atombatomféléből, az majd később :) az 1.4 es tanácsot is megfogadom

a spoorés tanácsot mondtam neki én is, + meg hogy kiegészítem mondjuk egy 1.4pdtdi polóra pl. de azt mondta, hogy annyit nem szeretne autóra költeni, szóval 300-400e az ársáv amiben lehet gondolkodni. Kevesebb lehet, max kipofozzuk a maradék összegen

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#109013) gabor85 válasza Mágus2 (#108976) üzenetére


gabor85
őstag

Ez, két éve, én öntöttem bele. Szivárgott...
Több helyről hallottam, hogy nem melegedett a dízel, rendszer kiganéz, új víz bele, és jóval jobb lett.
Ezt mindenképp meg kell lépnem, mert 25 km alatt melegedett élhetővé tegnap is. :K

[ Szerkesztve ]

(#109014) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Persze ilyen időben is jön a paraszt világítás nélkül. :W

(#109015) !Overdose! válasza zsolt19900 (#109008) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hasonló cipőben jártam én is nemrég. Mi végül 6N2 Polo-t vettünk. Modernebb és biztonságosabb.

Más: Végül mégis a zárbetét esett szét. Nem rendeltem újat, hanem felújíttattam egy zárakkal foglalkozó szakemberrel.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#109016) molnarpeter válasza Danex (#109001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ugyan itt valakinek van tapasztalata a külföldi kínai oldalas tolatókamerákkal - radarokkal? :F

A kínai oldalakkal van tapasztalatom - ha rossz a cucc, refund. Én akkor már kamerát vennék.

[ Szerkesztve ]

(#109017) !Overdose! válasza Danex (#109001) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én vettem off autóba olyat, ami az egyik rendszámtábla világítás helyére tehető. Hibátlanul működik 90%-ban, de esőben párásodik és használhatatlan.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#109018) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Skoda Felícia 1.3-ra nincs valakinek véletlenül elfekvőben pótféklámpája? :) Elég a műanyag keret is, mert nekem csak az tört le..

ilyen kéne

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#109019) Danex válasza !Overdose! (#109017) üzenetére


Danex
addikt

Örömmel hallom, szerencsére a beépített rádió támogatja a tolatókamerát :U már csak nov 11-et kell megvárni mert aliexpressen szinte minden akciós, kösz a tapasztalatot :R

(#109020) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Na megtörtént a fagyállò csere. Gyári g13-as, amiből 3-at vettem. Össz 8 liter folyadék kell ( vw gokf v 1.6 102le bgu). Elvittem az öreg szakihoz, aki lebontotta a csöveket, és nagy nehézségek árán leengedett vagy 3.5, de legfeljebb 4 litert. Tiszta ideg vagyok :W :W . Ugye ez ìgy nem okés. Most vihetem valami normális szervizbe, ahol tudnak fagyállòt cserélni. Ebben kérném segìtségeteket, hogy mi ennek a menete pontosan? Ő állìtotta, hogy ebbe
nagyon max 6 liter kell, de gépkönyvbe is 8 liter szerepel.
Ja és nem találta a légtelenìtő csavart sem. Tényleg nincsen rajta?

[ Szerkesztve ]

(#109021) kaszaking


kaszaking
tag

Audi A4-ben milyen gyakran kell cserélni vezérműszíjat?
Elég csak a szíjat megvenni vagy készletben kell? (vezérműszíj + feszítő)

(#109022) MunezXBK válasza kaszaking (#109021) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Milyen motor?

Nem elég szíjat cserélni.

(#109023) kaszaking válasza MunezXBK (#109022) üzenetére


kaszaking
tag

1.6os benzines
Tehát készletben vegyem?

(#109024) 14adam


14adam
addikt

üdv
Autodata programot nem tudom feltenni.Probálkoztam több gépen és több verzióval de mindig hibát dobott ki. Kéne a vr6 (AAA obd2)-hoz vezető kárbelkorbácsról és a gyújtáskapcsoló kábeleiről kép. Valaki ki tudná ezeket mentegetni? Köszönöm :R
Skodán tárcsák lettek cserélve. Most meg a hidrotőkék csattognak... 1500-as fordulatszám fölött megszűnik a hangja,alatta meg mintha dízel lenne... Minél előbb el kell passzolni ezt a kocsit mert széthullik ... :W

(#109025) MunezXBK válasza kaszaking (#109023) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ott asszem 80.000 a periódus. Igen, készletben!

(#109026) kaszaking válasza MunezXBK (#109025) üzenetére


kaszaking
tag

Rendben, köszönöm a segítséget :R

(#109027) The DJ


The DJ
addikt

Nem tudom tudtok-e valami okosat mondani, de én már kifogytam az ötletekből.

Audi A6 Avant, gyári BOSE hifivel és Audi BOSE Concert rádióval. A Concert hangerő része hibás, vagy ordít vagy nagyon halk, de nem lehet normálisan hangosítani/halkítani és ez már megőrjít. Az előző autómból maradt egy Pioneer fejegység, szerettem volna betenni. Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű, de azt nem, hogy ennyire megszivat.

Szóval alapértelmezetten annyit értem el, hogy a háromból egy csatlakozót tudtam bedugni a Pioneer ISOjába, így be tudtam kapcsolni, de értelemszerűen hangot nem adott. Felmentem ebayre és vadásztam egy ilyet: [link] (Direkte Audi BOSE-hoz való a leírás szerint). Meg is érkezett, de nem lettem sokkal előrébb. Egy csatlakozó nem passzol, így csak az első hangszórók szólnak, hátul semmi (se mélyláda, se hangszórók). Ezek nem passzolnak össze: [link]

Sebaj, nem adtam fel, sejtettem, hogy kell még valami, úgyhogy tovább túrtam a netet és rábukkantam erre: [link] Gondoltam a piros fele kell nekem a gond áthidalásához, ez vezérli majd a hátsó erősítőt és küldi neki a jelet szépen. Ma meg is jött, örültem is, de ez se passzol :W

Szóval adott a kérdés: Milyen átalakítót kell még vásárolnom, hogy rendesen be tudjam tenni a Pioneer fejegységet? Az a piros csatlakozó milyen szabvány? A vicc az egészben az, hogy Ck. A6osába anno gond nélkül be tudtam tenni ugyanezt a fejegységet, nem kellett átalakítóval bohóckodni és neki nem is volt ilyen piros csatlakozója, pedig elvileg ott is BOSE rendszer volt.

Nem akarok több pénzt elverni feleslegesen, de jó lenne értelmesen zenét hallgatni végre.

MOD: Ilyen csatlakozóim vannak, tökéletesen passzolnak a BOSE Concertbe, de az a piros egyik rendelt átalakítóval se kompatibilis: [link]

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#109028) Qru


Qru
MODERÁTOR

Itt az auto open mit takar? Mikor nyitja ki a központit?
Zárásnál már megtudtam, hogy 15 km/h felett zár.

#nincsbennetarcsi

(#109029) bitpork válasza The DJ (#109027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Cknak BOSE volt? Én csak egy Concert fejre emlékszem :U Bár amilyen hülye vagyok lehet, csal a memóriám.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109030) Mágus2 válasza Qru (#109028) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A központi zár tudja nyitni csak a sofőr ajtót, vagy mindet. ;) Ha sokat jársz egyedül, fölösleges nyitogatni az összes ajtót.

(#109031) bitpork válasza Mágus2 (#109030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az auto open nem az hogy a kulcs kivételekor automatikusan nyitja az összeset? :U Mert nekem aztat csinázta Domiban. A Sigle door csinázta aztat amit mondasz, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109032) Morris válasza The DJ (#109027) üzenetére


Morris
veterán

Nem lett volna egyszerűbb elmenni egy autóhifis-hez? Én ezt javasolnám. :U

(#109033) Qru válasza Mágus2 (#109030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

Olyat be lehet állítani, hogy ha kívülről a távirányítóval nyitom a kocsit akkor csak a sofőr ajtót nyissa?

mod:

Bit: Mági is ezt írta amit te, legalábbis én így értelmeztem...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#109034) Mágus2 válasza Qru (#109033) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tud ilyet, azzal lehet beállítani, ami a képen van... :K

[ Szerkesztve ]

(#109035) bitpork válasza Qru (#109033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mágus2 arra válaszolt amit a képen látott, a kijelölt Single door feliaratra, de Te alatta azt kérdezted, hogy az Auto Open mikor nyit? Lehet vmit benéztem :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109036) Qru válasza Mágus2 (#109034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ha a single-re nyomok ok-ot akkor csak a vezetőoldalit nyitja. Szuper.

#nincsbennetarcsi

(#109037) The DJ válasza Morris (#109032) üzenetére


The DJ
addikt

Szeretem magam megoldani az ilyen egyszerű(nek tűnő) dolgokat, nem gondoltam volna, hogy ez ennyire speciális dolog az Audi esetén, főként úgy, hogy egy ugyanilyen típus esetében már megoldottam könnyedén.

Mindenesetre ha senki nem tud mondani semmi okosat, akkor kerítenem kell rá szakembert, de persze a környékemen semmi sincs.

(#109029) bitpork: BOSE hangrendszer van abban is, csak a rádió volt sima Concert. Enyém BOSE Concert, bekapcsoláskor is írja. Lehet ebből (is) van a kavar, mert ez a kettő elvileg eltér egymástól.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#109038) Morris válasza The DJ (#109037) üzenetére


Morris
veterán

Nem kételkedem benne, hogy ne tudnád megoldani, de egy auto hifis komának rengeteg -féle fajta kábeje van. Így hamar meg is oldódna a probléma. És szerintem nem kerülne egy vagyonba sem.

(#109039) bitpork válasza The DJ (#109037) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok valószínűleg én vagyok alul informált és kevés tapasztalattal rendelkező, de a gyári BOSE az egységes rendszer és nem láttam még fél BOSE-t alap fejjel gyárilag. A C5 allroadban is BOSE volt, és annak része volt a nagy fej.
2ALL: létezik olyan gyári megoldás, hogy félbőze?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#109040) The DJ válasza bitpork (#109039) üzenetére


The DJ
addikt

Ck. autójában nem a Concert volt a gyári fejegység, ezért is nézett ki hülyén a középkonzol. Dupla magas (valószínűleg navis) egység lehetett benn eredetileg, csak azt eladás előtt kivették és tettek bele egy sima Concertet. Lehet a csatlakozókkal is babráltak, mert simán bement a Pio fejegységem hozzá mikor mentünk nyaralni és ő nem találta a kódot a Concerthez.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#109041) zsolt19900 válasza tresh (#108938) üzenetére


zsolt19900
őstag

nos lekértem a cikkszámokat amilyen alkatrész lett bele téve:

a kuplung szett cikkszáma: 624304500 (ez egy Scachs szett és elvileg 240es) és a kettőstömeg pedig LUK 415011410

szóval a sejtésem beigazolódni látszik, hogy amit kaptam 1878 001 193/SZ cikkszámos kuplungtárcsát ismerőstől azt vihetem is vissza neki, mivel az kisebb mint ami nekem kell :)

akkor most ez amúgy, hogy is van? h-h nekem 240es tárcsám van, miközben azt gondoltad, hogy 228as van az enyémben, mivel 5 sebességes a váltó? picit rácsodálkoztam, hogy a nagyobb van az enyémben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#109042) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! Golf IV-ben a kozepso konzol jobb oldalan levo elem el van torve. Ezt lehet kapni bontoban? Erdemes cserelnem, nem fog recsegni az uj elem? + a kesztyutarto ajtajat us cserelnem.

[ Szerkesztve ]

(#109043) Mágus2 válasza tresh (#108938) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak az adagolósnak volt 228 emlékeim szerint. 250Nm fölött már a nagyobbat rakták.

FrankMonzano Egy rendes mk4-ben annyi minden recseg, észre sem fogod venni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#109044) Brumi˘ válasza Mágus2 (#109043) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha jól tudom awx 5-ős váltóval 228-as, avf 6-ossal 240.
Más: ajm és atj közt mi a különbség? (Váltó és program mint avf/awx-nél?)

(#109045) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Tudom a PH nem a legmegfelelőbb fórum erre, de gond nem lehet abból ha itt is érdeklődök. Szóval azt szeretném megtudni, hogy milyen típushibák és buktatók lehetnek egy 2006-os 4.2-es benyás A8-ban? Mit érdemes megvizsgálni vásárlás előtt? Van az autónak valami gyártási/tervezési bakija?

Köszönöm előre is a választ! :R

C programmers never die, they are just cast into void.

(#109046) FrankMonzano válasza Mágus2 (#109043) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Ez nem volt szep toled :D.

(#109047) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok

Audi B8, CAHA motorba milyen olajat ajánlottabb tölteni és mely gyártótól? Könyv szerint Castrol Edge 5w-30.
Kérdeztem egy szakit, ő a Mobil1-re esküszik. Cégautóba és sajátjába is ezt rak.

Láttam YT videot, hogy 0W-30-at töltöttek bele. Ez ugye vékonyabb. Jobb a kenése rövid távon? Hamarabb felmelegedik városi használatnál?

Novum Forum Siculorum

(#109048) tresh válasza zsolt19900 (#109041) üzenetére


tresh
addikt

Mágus megírta miért :)

(#109043) Mágus2: Akkor ezek szerint pd alá már 240-es lenne mint az adagolós v6 alatt ? Ez csak azért furcsa nekem mert nem egy 1.9 Tdi alatt van pd 5ös váltó egytömegűvel. Etka szerint pl a4 b5 ajm alatt 228-as van? Sőt még b6 alatt is pl AWX , AVB 228-as szett van. AVF től írja a 240-est :F :Y

(#109046) FrankMonzano: csak az igazat írta :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#109049) TaaT válasza tresh (#109048) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk nálam csak 2 dolog "zörög" az utastérben. A jobb oldali ajtó kárpit amit nem sikerült jól összeraknom az autóhifi építés után, és az összes gumikéder, aminek okát nem tudom mert mindegyik úgy néz ki mint az új. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#109050) tresh válasza TaaT (#109049) üzenetére


tresh
addikt

és az összes gumikéder, aminek okát nem tudom mert mindegyik úgy néz ki mint az új

mozog a helyén vagy hogy zörög? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.