Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207001) Gyula84 válasza K Norbi (#206970) üzenetére


Gyula84
veterán

legjobb :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#207002) MunezXBK válasza ArthurShelby (#206997) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csajom CLA-ja LED-es, ott sincs mosó.

(#207003) cross56 válasza simonjoe (#206996) üzenetére


cross56
senior tag

Rendben ez jó ötlet, megpróbáljuk úgy is, hogy kivesszük a tartályt.
A sok fel-le rakástól nem fog teljesen tönkremenni a lökös amúgy? :( Már minden egyes ilyennél húzom a szám, főleg, hogy látom a repedéseket is a fényezésen az illesztések környékén.
Nem szeretném feladni, csak azt hittem ez egy könnyű feladat lesz. Ahhoz képest meg már sokba van így is.
Megnézem majd azt is van-e benne cikkszám.

Köszi az ötletet imyourfriend-nek is, ez a válasz részben neki is szólt. :R

(#207004) imyourfriend válasza cross56 (#207003) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ennyire körülményes a helyzet akkor inkább a szaki bontsa szét és próbálja úgy megoldani, hogy egy végleges megoldást alakít ki nem párszor fel-le szereli.. esetleg ha leszedi és tudsz próbára szerezni egy bármilyen szinű hasonló elemet akkor próbáld oda, azzal már egy lépéssel beljebb vagy.

K Norbi: jó dolog veszélyesen élni, bár ha túl sok MK1 videót nézek még szemet vetek egyre, volt itt a környéken egy olyan amelyen csak a vezetőoldalon van tükör. :N

(#207005) molnarpeter válasza cross56 (#207003) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A műanyagnak bírni kell, rugalmas, fényezésen meg már esett kár úgyis.
Próbáld meg pl (tábla-)gyurmával, kis hurkákkal és/vagy lapkákkal beborítva a mosót hátulról felrakni a lököst, hátha megmutatja, melyik részén fekszik fel, és persze hova.

(#207006) bul07 válasza cross56 (#207003) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy a működésében is befolyásolja hogy egy kicsit ferdén áll?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#207007) molnarpeter válasza daniel2121 (#206999) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] 2000 lumenig nem kell mosó

Ha bővebben érdekel... ECE R48 szabályozza az EU-ban, így nálunk is. §6.2.9
Dipped-beam headlamps with a light source or LED module(s) producing the principal dipped beam and having a total objective luminous flux which exceeds 2 000 lumens shall only be installed in conjunction with the installation of headlamp cleaning device(s) according to Regulation No 45 (16).

With respect to vertical inclination the provisions of paragraph 6.2.6.2.2 above shall not be applied for dipped-beam headlamps with a light source or LED module(s) producing the principal dipped beam and having an objective luminous flux which exceeds 2 000 lumens.

Tehát előbbi szerint 2000 lument meghaladó tompított fénynél követelik meg a mosó berendezést, utóbbi pont mintha a kézzel állítható szintre hivatkozni (automata állítóhoz nem kell, logikus), de lehet rosszul értelmezem, csak átfutottam.

[link] EUR-LEX oldalán magyar verzió is olvasható, hirtelen ezt volt kényelmesebb bemásolnom, bocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#207008) Qru válasza molnarpeter (#207007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Koszi, ezt kerestem pont mikor a mosos hsz-t irtam.

#nincsbennetarcsi

(#207009) simonjoe válasza imyourfriend (#207004) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nekem többször volt már levéve, mert ha sok rajta az apró kőfelverődés, levetetem, és újrafényeztetem. Volt egy rókás afférom is, a jobb eleje eléggé szarrá ment(megkeresem a képet róla), műanyagos profin megcsinálta, sokkal olcsóbb volt így mint az új (kb. 6 éve majdnem 300eHUF-volt a gyári), semmi nem látszik rajta, jól illeszkedik, fülek a helyükön. Én kopó, amartozálódó elemként tartom számon. Az utolsó fényezés után, két éve, akartam rá egy "öngyógyuló" nano fóliát, de nyolcvanezret kértek volna érte, így nem rakattam fel. Marad az a metódus, ha sok rajta a hiba, megy a fényezőbe.

Joe

(#207010) chopin42 válasza simonjoe (#207009) üzenetére


chopin42
őstag

És pontosan milyen színű és fajtájú autó, mennyiért fújják a lökhárítót átlagban? Nem üt el a szín, szép és pontos mindig?
Csak mert a karosszériás elmondása alapján ha lefújatom, elüt majd, tök mindegy, ki mit csinál. Ezüst skoda octavia, állítása szerint a legsz@rabb szín amit csak fújni lehet. 2006, viseltes már, így ha nem vész, előbb utóbb én is megcsináltatnám.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#207011) daniel2121 válasza chopin42 (#207010) üzenetére


daniel2121
senior tag

Átlag 50k egy elem fényezése+a le-felszerelés és szét is kell szedni a lökhárítót. Színeltérés lehet a műanyag elemnek,de amúgy is sok mindentők függ hogy milyen lesz a szìn. Az autó fényezés nem egx egzakt tudomány.

(#207012) simonjoe válasza chopin42 (#207010) üzenetére


simonjoe
senior tag

Egy 2009-es Passat CC, talán ámbrás szürke a gyári megfelelője, de maradjunk a grafitnál, az összefoglalóban ott van a vas. :K Nem szeretnék hülyeséget írni, de utoljára talán 60 volt cuzammen. Karosszériás munkával együtt. Jó a fényező, nincs eltérés, én nem látom, h gáz lenne. Pilisvörösváron van egy nagyon jó fényező (én csak annyit tudok róla, h Zsuzsa néni :D ) A környékről mindenki oda viszi. Rendkívül szépen dolgoznak. Egyeztetés után úgy fest a művelet, h reggel viszem, és másnap 17 óra körül megyek érte.

Joe

(#207013) daniel2121 válasza simonjoe (#207012) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ez max. nagyon optimális esetben lehet meg egy nap. Ha alapozni kell annak van száradasi ideje,persze rá lehet infràzni,ha fényezés után kell polírozni az szerencsésebb másnap stb.

(#207014) cross56 válasza bul07 (#207006) üzenetére


cross56
senior tag

Igen, sajnos a mosó kupakjának felső sarka elakad a lökösben és nem tud kijönni, ezért befelé spriccel.
Pár mm-en múlik…

(#207015) chopin42 válasza daniel2121 (#207011) üzenetére


chopin42
őstag

Persze, pont ezért kérdezem. Onnan indult az egész, hogy az (volt) a terv, hogy szép apránként 3-4 részéletben telifényt kap a kocsi, de lehurrogott (szó szerint)t, hogy senki nem vállalja/nem csinálják meg így/szar az ezüst, sose lesz egyforma/tegyek le róla, kompletten nettó 650 stb. De ha mégis van rá sansz, akkor bizony megcsináltatom azt is, mert egy felújítás a lökhárítóra ráférne, meg a csomagtérajtóra is.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#207016) cross56 válasza cross56 (#207014) üzenetére


cross56
senior tag

És siker!! Bár nem áll teljesen hibátlanul, de nekem ez így már bőven megfelel, és működik.


(#207017) molnarpeter válasza cross56 (#207016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:C Mi lett a megfejtés/megoldás végül?

(#207018) imyourfriend válasza simonjoe (#207009) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kopóalkatrésznek tűnik, itt szerencsére nem volt ennyire mozgalmas az előélete csupán rátolattak enyhén és mikor vettem repedezve volt vízszintesen a rendszámtábla környéke meg bal oldalt egy pici részen a lakk ami azóta sem változott majd megtettem 18ezret vele vétel óta. Ezzel az elemmel úgy vagyok, ha kell veszek egy használtat 30-40 körül majd fényeztetem 80-ért, egyelőre még okés állja a sarat gond nélkül!

cross56: megy az amikor az embert felbőszíti, majd minden gondolatát összeszedve megoldja a problémát. :)

(#207019) cross56 válasza molnarpeter (#207017) üzenetére


cross56
senior tag

Kábeleket helyeztük kicsit máshogy, meg raktunk ki szivacsot még a mosó konzoljához, de semmi extrát nem csináltunk.
Örülök, hogy végre összeállt. Minimum 5x kipróbáltuk, működik rendesen :)

(#207020) cross56 válasza imyourfriend (#207018) üzenetére


cross56
senior tag

Igen, ez bizony így van :K

(#207021) simonjoe válasza cross56 (#207019) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azt hittem kidobálttok mindent az elejéből, mosótartály, lámpák, motor stb :DD és így már faxa!! Na, gratula, a kitartó munka meghozta a gyümölcsét, szisszencs egy sört, dőlj hátra!! :K

Joe

(#207022) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

mar egy ideje uj atot keresek, alapvetöen 3-4 eves megbizhato benzinmotoros Crossover vagy SUV a cel 8-9 millio körül. Fontos azert, hogy kivülröl/belülröl is tetszen, ezert mar több auto kiesett. Jelenleg, ami mellett kezdek elkötelezödni, az a VW T-Roc 1,5 TSI motorral. Borzasztoan tetszik kivül-belül, a motorrol csak jokat olvastam es az auto sem böhöm nagy, de kicsit magasabb, ami jol jönne.

Van valakinek itt ilyen autoja? Eredekelne a velemenyetek, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#207023) focvis válasza cross56 (#207019) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok, ügyes voltál!👍

(#207024) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Hogy ne csak mindig kérdezzek, tettem apró lépéseket a gyári állapot felé :)
Skoda Octavia 1u2 1.4 bca.
Csomagtartó: ilyen volt, ezt tettem, ilyen lett. A Cápaantenna pedig ment a helyére.
Tetőn is volt egy kamu antenna, ilyen lett.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#207025) gyulaszu válasza gyulaszu (#206171) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Sziasztok Skodások,
a héten én is azzá fogok válni, átveszem az enyémet:
HSN/TSN 8004/ANL
2019 februári Octavia
Kérdés a MySkoda apphoz: Tudom azt akkor is használni valamire, ha maga a kocsi nem csatlakozik az internethez? Vagy a telefonomon keresztül csatlakozik?
Jó az arra is, hogy vezessem a tankolásokat és más költségeket?
Ha nem, akkor tudtok erre más appot ajánlani?

gyulaszu

(#207026) daniel2121 válasza chopin42 (#207015) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát nettó 650k egy teli fényért elég baráti ár. Ehhez valszeg hozzájön a szét-összeszerelés nem részletezem lámpák,lökösök,dìszlècek stb. ami kb. 100k.

(#207027) realist


realist
őstag

Hosszas nézelődés után megvettem a kiválasztottat: 2018 Octavia RS245 :)

Több mint 20 éve vezetek, de sok mindennel most találkozok elsőként: német, automata (7-es DSG), ACC, DCC. Eeltart egy ideig az ismerkedési szakasz. Cél 5-10 évig megtartani, ezért az első perctől igyekszem így is bánni vele. Szerencsére a korábbi tulaj foglalkozott vele; sérülésmentes, 70e km, végig vezetett szervizkönyv, rendszeres karbantartás.

Elolvastam a kézikönyvét és nagyon hiányolok egy táblázatot, hogy mit mikor kell cserélni/ellenőrizni. Gyak. semmi info nincs erről.
Ami eddig nagyjából leesett, mint csereperiódus:
- fékolaj; 2 évente
- VAQ differenciálzárban olajcsere 3 évente (km-re vonatkozó infót mondjuk nem találok :U )
- DSG (DQ381) ennek növelt az olajcsere periódusa a korábbi típusokhoz képest, 120e km van elvileg megadva. Terv szerint idén vagy max 80e km-nél cseréni fogom.
- gyertya csere, erről sincs semmi infom, hogy mikor kellene. Az előélete alapján 3 évesen 50e km magasságában cserélték. Kérdés mikor kellene legközelebb :U
Innentől viszont teljes a tanácstalanság: hűtőfolyadék, vízpumpa, szíjak, vezérlés stb.
Tudtok ehhez valami táblázatot, vagy hol kellene keresnem? :F

Az év elején volt olajcserén (levegő és pollenszűrőt vmiért nem cseréltek, ezekből rendelek MANN-t és kicserélem), nincs az olajban ezer km sem. Viszont, ha után kellene töltenem nem tudom mivel is kellene. :U Számla alapján ennyit látok 5w-30 (kód: A01101610), ebből ki lehet okoskodni, hogy milyen olaj kell bele?

Budapesten/környékén elszeretném vinni egy olyan szerelőhöz aki ért hozzá és tudja írni a szervizkönyvet is az éves karbantartásnál (lehetőleg azért ne szakszerviz árakon dolgozzon :D). Első körben szeretném átnézni, hogy lát-e bármit amivel foglalkozni kell. Tudtok ajánlani szervizt? :R

(#207028) molnarpeter válasza chopin42 (#207015) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Magunk közt szólva, használnám ahogy van, nem éri meg a kisebb esztétikai dolgokra költeni egyszerűen, épp elég rozsdát javítani pl :R

(#207029) chopin42 válasza molnarpeter (#207028) üzenetére


chopin42
őstag

Az lesz, de azért a kisördög motoszkál. A rozsda meg lesz csinálva, ha szép lesz, később talán más is, illetve majd én is touchup-olgatok, szép apránként, amit lehet. Szeretném a kis skodából kihozni, amit anyagi lehetőségek engednek, mert megérdemli. Ahogy minden autó ezt érdemelné, és akkor utólag senkinek sem lenne ennyi gondja. :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#207030) Qru válasza cross56 (#207016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nehez szules vt, gratula. :C

#nincsbennetarcsi

(#207031) focvis válasza realist (#207027) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok!

Gyertya - 60 ezer km.
Vezérlés - láncos, de lehet ellenőrizni az állapotát, hogy mennyire nyúlt meg.
Vízpumpa - ha elromlik.
Olaj: 5w30, VW 504.00/507.00

Hűtőfolyadék - én most cserélem majd a 7,5 éves autóban. Nem tudom az intervallumát.
Generátorszíj - elvileg csak ellenőrizni kell.

(#207032) Morris


Morris
veterán

1.4 TSI CZCA vezérlés csere periódust nem tudja valaki véletlenül?

(#207033) cross56 válasza simonjoe (#207021) üzenetére


cross56
senior tag

Szerencsére nem volt szükség rá, aludtunk rá egyet aztán újult energiával, kipihentem összejött :DDD A sör pedig természetesen meg volt! :K

Egyébként köszi mindenkinek a gratulációt, de főleg az ügyesebb kezű barátomnak köszönhető a siker :) :R

(#207034) Qru válasza realist (#207027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Diffiben 3 ev vagy 60k km. Dsg 120k km de ha leveszed 60-80k km-re azzal jot teszel neki.

#nincsbennetarcsi

(#207035) ArthurShelby válasza cross56 (#207033) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"főleg az ügyesebb kezű barátomnak köszönhető a siker"
Biztos szép barátnője lehet :D ;]

Egyébként gratula!

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#207036) imyourfriend válasza focvis (#207031) üzenetére


imyourfriend
őstag

O3-nál vezérléssel cserélték a hutofolyadekot bár gyanítom bizonyos időközönként kell hisz az felel többek között azért, hogy ne fagyjon meg a hutokozeg télen a motorban. Most hogy ez mennyire veszti el az alkotóelemeit és fagy meg első éven pl -50foknal, masodik éven -40-nel az jó kérdés.

(#207037) rasotamas


rasotamas
veterán

Az OBD elevent kölcsön tudom adni kolegámnak, vagy szorosan összefügg az eszköz az accounttal?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#207038) K Norbi válasza rasotamas (#207037) üzenetére


K Norbi
addikt

Letölti az appot, és belép az adataiddal.
És akkor szerintem mehet.

Vagy neki lesz másik sajt fiók?

[ Szerkesztve ]

(#207039) rasotamas válasza K Norbi (#207038) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi. Nemtom melyik lenne jó megoldás.
Igazából egy fapad Ibizája van, és csak látni szeretné mikor melegszik be a víz/olaj, mert az olajat egyáltalán nem írja a kocsi, a víz pedig csak ok/not ok, azt is csak az androidos fejegység olvassa ki CAN-en.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#207040) K Norbi válasza rasotamas (#207039) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem 2002 es a golf
Motorelektronikánál nincs olaj hőmérséklet.
Csak a műszerfalnál.

(#207041) MunezXBK válasza rasotamas (#207037) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tud kapcsolódni másik acc-ra.

Kérdés: anno eltávolítottam a navigációt az appok közül, most viszont szükségem lenne rá. 2 napja keresem, de nem találom, hogy hol tudnám hozzáadni.:W

Tudja valaki a megoldást?

(#207042) chopin42


chopin42
őstag

Vcds kábel mennyit fogyaszt? Úgy értem, ha bedugva hagyom, reggelre leszívja az akksit?
Elég rossz helyre és nagy szenvedve lehet csak bedugni, ezért hagynám bent.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#207043) dellfanboy válasza chopin42 (#207042) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nem tartom valószínűnek, bár ha az akksi töltöttsége 0,00001% akkor fennállhat ez a veszély

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#207044) Qru válasza chopin42 (#207042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maga a kábel kb semmit. Hagyd rajta nyugodtan.

#nincsbennetarcsi

(#207045) chopin42 válasza Qru (#207044) üzenetére


chopin42
őstag

Köszi mindkettőknek, akkor rajtahagyom :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#207046) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Lökhárító után a kulcsokkal van problémám.
Van, hogy csak sokdszorra sikerül kinyitnom az autót, mert hiába nyomkodom nem reagál. Múltkor 5-10 percet szórakoztam vele.
Mindkét kulcsnál ez van… Elem csere, vagy komplexebb dolog lehet?
A csomi ajtót pl mindig nyitja.

(#207047) rasotamas


rasotamas
veterán

Ránéztem ma OBD11-gyel a Passatra (B7 2.0 CRTDI)
Úgy néz ki a menetrögzítő kamera fix töltőjének a lekötésével megszűnt az akkuprobléma, nincs akku hibakód.
A vezetőülés is jól működik most, vissza tudtam kapcsolni a komfortbeszállást, és a memória is jó. Korábban a 6 pozíciószenzorból 2 nem ment :F
Viszont a rádió és a navi is jelzett bal oldali hangszórókkal kontakthibát, ez hol szokott jelentkezni? RNS510 hátlapi csatijánál, ajtó átvezetésnél?

Illetve ami nagyobb gond lehet, a motorvezérlő EGR hibát ír:

Amiről egy másik, gauges menüben nem láttam hibát:

Mire számíthatok ezzel az EGR dologgal? Mit tudok ezen a ponton tenni? Tisztítás is elég lehet? Milyen tüneteket észlelhetek?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#207048) Anaconda


Anaconda
tag

Sziasztok!

Adott egy 2008-as VW Golf Plus 1.6 motorral, BSE motorkóddal. Elvileg faék egyszerű motor, még légtömegmérője sincs.
A hiba az, hogy túl sokat fogyaszt, városban tempósan haladva 11.5-13 liter, városban visszafogottan sok motorfékkel 10.4 liter, városon kívül szigorú 90-es tempónál 8.8 liter, autópálya szigorúan 130-al 9.4 liter.
Hibakód nincs benne egy szál sem. Lambdaszondára gyanakodtam de nincs hibakód, lövésem sincs, a szerelőknek sincs...
Hűtővíz szenzor OK, most rendeltem egy MAP szenzort, nem tudtam egyértelműen tesztelni, nem olyan drága. Esetleg injektor becsöpögésre gondoltam, de senki se akar vele foglalkozni.
Van esetleg ötletetek? Mit nézzek meg?
Az ajtószereléshez némileg konyítok, sokmindent javítottam már rajta, diagom van hozzá, élőadatot tudok nézni, ha értelmezni nem is mimdent. :)

(#207049) dellfanboy válasza Anaconda (#207048) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mindent is le kéne csekkolni. levegőszurótol, kerek fel van fujva,beragadt fék,kézifék, lambda szonda, gyujtás, gyertyák, kompresszio a blokbban stb.

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#207050) Anaconda válasza dellfanboy (#207049) üzenetére


Anaconda
tag

Köszönöm az ötletet, kezdjük sorban:
- keréknyomás oké
- fék nincs beragadva, gumicseréknél ellenőrzöm
- kézifék detto
- lambda szonda: hogyan kellene pontosan ellenőriznem?
Csatolok néhány fotót.
[kép] [kép] [kép] [kép]
- gyújtást hogyan tudom ellenőrizni? VCDS-el lehet esetleg?
- gyertya kb egy éve lett ellenőrive, olyan volt mint egy 2T motoré, mert a gyújtótrafó tönkrement és 3 henger ment csak. Ekkor gyertyacsere volt. Kb fél évvel később újra ellenőriztem, szinte csak városban használtam, 2-8km-es tavokat, ennek megfelelően kormos volt a gyertya, de nem vészesen.
- kompresszió: szerelőm nem mérte. Én érzésre azt mondom, hogy megvan a 102LE, volt már sok autóm, a dízelből átülve is van viszonyítási alap.

Ami tippem volt, hogy benéztem a benzinszűrő cserét. Bele van integrálva a nyomásszabályozó, ebbe 4 BAR-os kell, de 6 BAR-osat is árulnak, asszem az 1.6 FSI-be mennek, de sajna nem ilyen egyszerű, a 4 BAR-osat raktam bele.

Ha van ötletetek, ne tartsátok magatokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.