Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) MPeter87


MPeter87
őstag

2005ös Fabia 1.2 HTP-nél gyertyák cseréjekor kell mást is cserélni? (kábel vagy valami..)
Vezérlés cserénél csak a km számít vagy évben is meg van határozva, hogy mennyi idő után kellene cserélni?
90k van benne.

(#105002) knuckle válasza bajnokpityu (#105000) üzenetére


knuckle
aktív tag

én nem vagyok ennyire pro ezekben a kérdésekben, de józan parasztival nézve a dolgot, csak ennyi az egész, kivesz-betesz, örül :)

MPeter87: ha jól tudom, 90-120e közötti a csereciklus vagy 5 év.
90k-nál kötelező ellenőrzés, max 120nál csere.
de én 100nál cserélném, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#105003) !Overdose! válasza bajnokpityu (#104993) üzenetére


!Overdose!
őstag

Exide Premium, Varta Silver, Yuasa. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#105004) zsolt19900 válasza tomcsi23 (#104996) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés csak pipa voltam és nem vittem vissza, most több hónap távlatából nem is fogom

igazából azért is bosszant a dolog, mert fékezni nagyon faszán fékez, azzal nincsen semmi de semmi hiba, megáll fog mint az állat -és ugye mondtátok, hogy ez bekopásnál még jobb is lesz.

Nade amikor szépen gurulok a kocsibeállónkhoz vagy kereszteződéshez, vagy szépen adagolnám a fékhatást, hogy hallom hogy valami elkezd berregni és kattogni és ez picit idegesítő :) van akkor is fék, ha jobban rálépek el is hallgat a berregés is és a kattogás is, csak idegesítő

de szerintem valamit rosszul dugtak össze, amikor cserélték a porvédőt a féltengelycsuklón.... bár adná az ég, hogy csak ennyi legyen.... de majd meglátjuk, ha lesz szabadidőm melléülök és kihúzom összedugom, ha az sem akkor pedig rendelek egy fekete kábelt és kérek tőletek segítséget (főleg Mágitól :B ), hogy mit kell meglogolni ehhez

kábel kérdésben:

1

2

3

4

melyiket vegyem? melyik jó nekem?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#105005) knuckle válasza zsolt19900 (#105004) üzenetére


knuckle
aktív tag

én ezt rendeltem az aliasexpressről, még nem jött meg, de talán jövő héten már itt lesz :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#105006) feka007


feka007
nagyúr

Üzenem annak az akárkinek, aki Vácon a Postaparknál úgy 2 hete lelopta egy Golf 5 jobbelső gyári felnijéről a kupakot, hogy a kocsija legyen a koporsója. :((( Tegnap helyi VW márkaboltban 8600 Ft-ért tudtak volna rendelni nekem egy db-ot, és ezt teljes pókerarccal tudta közölni a fószer. Nem csodálom, hogyha ennyiért lopkodják. Szóval ha van ilyen vkinek eladó, vagy tudja, hogy hol lehet kapni értelmes áron (használt utángyártott tökéletes, leszarom), akkor szóljon már pls, mert nem akarom visszalopni, de 8 ezret se fogok kifizetni a vévének egy ilyen szarért

[ Szerkesztve ]

(#105007) Lacess válasza feka007 (#105006) üzenetére


Lacess
tag

Érthető a felháborodásod, viszont nem lehet hogy egyszerűen csak elhagytad? Egy felnikupaknál ez megeshet könnyen.
Itt van olyan, akinek egy 740Ft-os ablaktörlőlapát miatt szélvédőt kellett cseréltetnie. Olyanról is hallottam akinek a fényszrómosóját tépték ki, de úgy hogy rongált mást is bőven és még bontott cuccokból is egy vagyon volt helyrepakolni.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#105008) tomcsi23 válasza Lacess (#105007) üzenetére


tomcsi23
veterán

750,- volt. ;]
Amúgy tényleg van neten 740-ért is, és ott most a multira is ákcijó van, 990,- szállítási költséggel.
Bezzeg a szokásos helyen emeltek az áron. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#105009) Bling95


Bling95
őstag

egy felnikupak nekünk is eltűnt tegnap, de sokat nem volt magára hagyva az autó úgyhogy az elhagyás esélyesebb

(#105010) Lacess válasza tomcsi23 (#105008) üzenetére


Lacess
tag

Ne is említsd...
Rendeltem tőlük magamnak meg az anyóséknak. Egyszerűen nem küldték el, semmit. Hívtam őket, emberke szerint az egyik nincs raktáron és várja a szállítmányt. Rendben, azóta is várja...
Más forrást meg nem ismerek...

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#105011) TaaT válasza feka007 (#105006) üzenetére


TaaT
veterán

Nyertem? :O [link]

Give them hell Ukraine!

(#105012) Brumi˘ válasza feka007 (#105006) üzenetére


Brumi˘
addikt

(#105013) tomcsi23 válasza Lacess (#105010) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kuglival erre jutottam, bár nem ismerem a társaságot.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#105014) tresh válasza zsolt19900 (#104994) üzenetére


tresh
addikt

Ha van vcds-ed akkor kb 3 kattintás kiírni nekem is ki kellett mert szét ment a jobb oldali..azt még mindig lusta voltam rendbe rakni :D Amúgy ha buzergálva volt a féltengely akkor én arra is ránéznék nem e az kattog lassú fékezésnél..

(#105015) TaaT válasza Brumi˘ (#105012) üzenetére


TaaT
veterán

Natessék, 18dolcsiért postával együtt 4db, áldja meg az isten a kínaiakat hogy ott is gyártanak VW-t. :))

Give them hell Ukraine!

(#105016) Brumi˘ válasza TaaT (#105015) üzenetére


Brumi˘
addikt

Road America felnibe a Facebook dealer 10k-ért akart nekem is 4 kupakot adni. Ránéztem ebayen ott már csak 6k volt, végül aliról 4k-ért rendeltem meg, és a gyáritól nem igazán lehet megkülönböztetni.

(#105017) focvis válasza feka007 (#105006) üzenetére


focvis
veterán

[link] kicsit olcsóbb is van, 7,38$/db postával. (TaaT linkjét nemtom megnyitni).

[ Szerkesztve ]

(#105018) Piwi válasza TaaT (#105015) üzenetére


Piwi
addikt

Kinába? Ne viccelj, ott gyártanak mindent :DD

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#105019) TaaT válasza Brumi˘ (#105016) üzenetére


TaaT
veterán

"a gyáritól nem igazán lehet megkülönböztetni."

Mert ezek az alkatrészek gyárilag kerülnek bele a kínai VW-kbe :)

Give them hell Ukraine!

(#105020) feka007 válasza Lacess (#105007) üzenetére


feka007
nagyúr

Elég patentul volt benne, én úgy emlékszem, és padkázva se volt előtte nagyon, stb. Meg két km város alatt sztem kis eséllyel jött volna le, mert utána egyből feltűnt, hogy nincs rajta. Ettől függetlenül lehet tényleg csak elhagytam, de szerintem inkább kellett vkinek.. Ha nem kerülne ennyibe, akkor nem bosszantana ennyire.

Köszi a segítséget mindenkinek! :R

(#105021) Bling95


Bling95
őstag

anyáméknál láttam ma egy Astra biztosítós csekket. Nemis tudtak róla hogy gond van :U

[ Szerkesztve ]

(#105022) Lacess válasza feka007 (#105020) üzenetére


Lacess
tag

Szomorú dolgok ezek és tényleg száradjon le a keze az összesnek, főleg olyan esetekben mint tomcsié is.
Ami szerszám nélkül mozdítható annak nem sok esélye: bepattintós rácsok/takaróelemek, antenna, felnikupak, ablaktörlő de még a tükörlap is necces.
De egy időben nagyon ment a katalizátor sőt különböző kisteherautók kardántangelye. Azért az sem semmi amikor egy lakótelep parkolójában vágják az éjszka közepén a kocsi alól ezeket az alkatrészeket.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#105023) !Overdose! válasza tomcsi23 (#105013) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én mindig tőlük veszem a Bosoko-t. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#105024) tresh válasza Lacess (#105022) üzenetére


tresh
addikt

Küld már el hozzám aki katalizátort vág ki az enyém úgy is szar oda adom neki ha kivágja nincs kedvem flexelni ;] ;]

(#105025) MunezXBK válasza Brumi˘ (#104987) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én vótam. :B

(#105026) Lacess válasza tresh (#105024) üzenetére


Lacess
tag

Sajnálom, de nem mozgok olyan körökben ahol ilyesmikkel foglalkoznak. ;]

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#105027) zsolt19900


zsolt19900
őstag

oksi fiúk, meg lesz nézve kompletten az a feltengelyt és kiderul hát ha ott van valami turpissag

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#105028) MPeter87 válasza Bling95 (#105021) üzenetére


MPeter87
őstag

Lakásbiztit, kgfb-t ugyanúgy évfordulóig kell fizetni.

(#105029) stickermajom válasza knuckle (#105005) üzenetére


stickermajom
addikt

Kösz a tippet, én is pont most kerestem.

Más: 1,6 CRTDI-nél a kuplung felső nyomáspontjáig (ahol kb. érzem, hogy keményebb már) benyomva, ha érzem a motor rezgését, az bug vagy feature? :DDD

(#105030) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Mi ez a kábel-mánia, hogy mindenkinek kell :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#105031) Lacess válasza tomcsi23 (#105030) üzenetére


Lacess
tag

Ez egy megelőző intézkedés. Azt előzi meg hogy kihaljon a topic. ;]

[ Szerkesztve ]

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#105032) stickermajom válasza tomcsi23 (#105030) üzenetére


stickermajom
addikt

Laptop úgyis mindig van nálam, kábel meg befér a kocsiba, bármi van meg tudom nézni. Jött már jól az Alpokban :)

OP-COM van, VW-shez viszont még be kell ruházni.

[ Szerkesztve ]

(#105033) trance89 válasza Kalandor (#104836) üzenetére


trance89
őstag

jaja, kb ennyiért csinálták nekem is (120eur a 4 csapágyszett + 40eur meló), a porsche hungária véleménye pedig engem a legkevésbé sem érdekelne főleg mivel egy hivatalosan nem elismert gyári hibáról van szó, sok márkaszervizben nem is ajánlják hogy hozzá legyen nyúlva mivel tökéletes hangja van ennyit erről, holott a legtöbb esetben minden előjel nélkül robban ki a motor
az én szerelőm se találkozott még ilyen bxe-vel edészen 2 héttel ezelőttig amikor mentem hozzá és mondta hogy pont most voltam rólam szó, ugyanis éppen egy tag érdeklődött nála telefonon egy ugyanilyen kipukkant blokkos golffal kapcsolatban ami szintén 0 előjellel történt...
rengeteg bxe-vel szerelt kocsi futkosik még időzített bombaként szar csapágyakkal, ezek nagy része egyszer ott fogja végezni valahol az utakon a legváratlanabb pillanatban
ha teheted minél előbb cseréltesd

"(#104889) soldi3r
A hajtokar csavarok cserelve lettek?"

nem mivel a csavaroknak semmi közük a szar anyagból készült csapágyak miatt történt balesetekhez
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=110100
a legelején gyanakodtak még a csavarokra (is) de itt a dieselpower fórumon egy tag írt róla hogy náluk labori körülmények között tesztelve is bebizonyosodott hogy a gyári csapágyak a ludasak, a 045701D / 701E jelzésűek mind ugyanúgy néznek ki 150-200e km körül, mászik ki a rézréteg, az enyéimen pedig az egyik párosnál már hatalmas karcolások is voltak, már akkora volt a hézag a hajtókar és a csapágy között hogy bejutott oda egy nagyobb koszdarab és szépen szétkarcolta de lehet hogy "csak" a csapágy belsejéből vált ki egy pici darabka, valszeg pont ennál a hengernél pottyant volna szét az egész
ezek a csapágyak pedig nem kicsit égett szagúak voltak, szóval ilyen állapotban csak égetik az olajat

[ Szerkesztve ]

(#105034) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Hátőő...

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#105035) #89874944


#89874944
törölt tag

utólagos headup display-t rakott már be vki? melyik fajtát érdemes? :U

(#105036) MunezXBK válasza tomcsi23 (#105034) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen?

(#105037) Ace owner válasza tomcsi23 (#105034) üzenetére


Ace owner
addikt

Tök menő és egyedi felnik, mi a probléma tárgya?

Galaxy Fold 4

(#105038) ßrainiac válasza Ace owner (#105037) üzenetére


ßrainiac
addikt

A bítlire mast se tennek ;]

(#105039) tresh válasza tomcsi23 (#105034) üzenetére


tresh
addikt

hat tenyleg rotorral szebb lenne ;]

(#105040) Piwi válasza tresh (#105039) üzenetére


Piwi
addikt

Az legalább mutatós ;]
[link]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#105041) 7600 GS válasza tomcsi23 (#105034) üzenetére


7600 GS
addikt

Megy rá gondolom a kínai gummedli. :D

(#105042) freaghill


freaghill
őstag

Nyugalmat megzavaró képek következnek:

Kép1
Kép2

7600 GS: Mennyibe fájna egy nyomásszabályzó (rezgőszelep) G3-ra? 1997 AHU ferdehátú 1.9TDI

(#105043) Piwi: Siralmas.... Baján Tesconál találtam :)

[ Szerkesztve ]

(#105043) Piwi válasza freaghill (#105042) üzenetére


Piwi
addikt

Közeledik a karácsony ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#105044) Morris


Morris
veterán

Urak!
Kevertetett autó festéket milyen hígítóval hígíthatok? Elég erős szaga van, ez alapján gondolom nem vizesbázisú... :U

[ Szerkesztve ]

(#105045) zsolt19900


zsolt19900
őstag

gondolkoztunk tovább fékproblémában is, és gyanúnk az abs gyűrűre ill. valóban a féltengelycsuklóra irányult, így az lesz, hogy meg lesz tekintve fizikálisan is az a rész, mivel ha van benne, lehet hogy szétcseszték fizikálisan azt a dolgot ami adja a jelet a féknek és ezért absel félre

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#105046) 7600 GS válasza freaghill (#105042) üzenetére


7600 GS
addikt

Küldök privátot!

(#105047) do3om


do3om
addikt

Van aki szokott rendelni aliexpress-ről?
Sok apróság van ami ha nem is gyári minőséget kap az ember de attól még használhatók. Az ár meg töredéke az itthoni webshopoknak.
Engem érdekelne pár dolog de sosem rendeltem semmit.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#105048) knuckle válasza do3om (#105047) üzenetére


knuckle
aktív tag

én most rendeltem VAG kébölt, még nem jött meg, 1-2 hét múlva tudok adni bővebb felvilágosítást róla.
de jópár ismerősöm van, aki már telót is rendelt, és minden rendben volt.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#105049) K Norbi válasza tomcsi23 (#105034) üzenetére


K Norbi
addikt

:U

(#105050) TaaT válasza do3om (#105047) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem is pozitív tapasztalataim vannak eddig velük.

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.