Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172001) GasBang


GasBang
csendes tag

Üdv
Adott egy A4 b8 2.0 CrTDi, valós 230e -el a probléma az volna, hogy ha kidobom üresbe és ha kátyúba hajtok a váltókar erősen mozog. Ha sebességben van és útegyenletlenségen hajtok keresztül akkor kis mértékben de mozog a váltókar. Lehetséges, hogy ilyen kilométernél elkophatott a kulissza?

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol."

(#172002) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok.

Adott, egy Audi A6 1.9 tdi 110le AVG motorkódú, óra szerint 320.000km-el, 250.000-nél cseréltettem kettős tömegű lendkereket. Mostanában pl amikor megállok a pirosnál kiveszem üresbe, akkor 1-2-3 másodpercig bádogos búgó hangot hallok, csak üresben produkálja. Ahogy megfigyeltem üresben ha kis gázfröccsöt adok, akkor is produkálja. Lehetséges, hogy megint halódik a kettős tömegű? :((

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#172003) inf3rno válasza Saccco (#172000) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem mindegyikben ugyanaz lehet. Nem hiszem, hogy apró pénz lenne, úgyhogy kábel gond. Akkor tényleg kárpitos kellhet, hogy megoldja. Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#172004) inf3rno válasza Saccco (#172000) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kicsit agyaltam rajta, régebben volt ilyen, hogy a biztonsági övet valaki rácsukta, amikor visszahajtotta, aztán azért nem tudtam előre dönteni. De a mostani más, valszeg valami nincs a helyén. Egyébként amit linkeltél az első ülésre van, nem hátsóra vonatkozik, de végülis segített, hogy angolul rá lehet keresni. Ilyesmiről van szó: [link] [link] Azok alapján, amit olvastam alkatrész boltban meg tudom venni az újat olcsón, ha hibás a cucc. Majd jobban beleolvasok, hátha rá tudok jönni hogyan oldjam ki a mostanit, hogy cserélni tudjam, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#172005) zsolt19900


zsolt19900
őstag

hi :)

[link] vs [link] hátsó féknyereg felújító készletből melyik kellhet nekem a Passathoz?

annyit tudtam kibogarászni, hogy az egyik mechanikával a másik nélküle van.... ha jobb a drágábbat (a mechanikásat) megvásárolni, akkor azt választom.... csak nem igen tudok dönteni


Ill. lenne még egy kérdésem hozzátok: Asszonykám Audi A3 (2001 évjárat ASV/AHF motorkód 110LE 1.9TDI) keresnék szelepfedél tömítést, de nem találok rá külön cikkszámot, csak szelepfedéllel együtt lévőt.... ez lehetséges? annyit mondott a szerelő aki ránézett, hogy érdemes lenne cserélni, de csak is gyárira.... ezért is néztem utána és kerestem-kutattam, de nem leltem csak tömítést, amennyiben tudnátok rá cikkszámot mondani (és/vagy alternatívát ami biztosan nem fog ereszteni) azt megköszönném :B

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#172006) Lacess válasza zsolt19900 (#172005) üzenetére


Lacess
tag

Mikor hidrotőke-csere volt ASV-ben akkor próbáltam körbejárni a dolgot.
Mágus akkor ezt a választ adta szintén hasonló kérdésre. Így is csinálta meg a szerelő és az óta is hibátlan.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#172007) zsolt19900 válasza Lacess (#172006) üzenetére


zsolt19900
őstag

okkéj köszi :)

akkor bármilyen normálisabb tömítés+az a tömítő paszta, vagy csak elég a pasztából egy csík és kész?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#172008) MunezXBK válasza zsolt19900 (#172007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem olvasd el még egyszer.

(#172009) miquci


miquci
tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni hogy érdemes e ezzel a kocsival foglalkozni. Legfőképpen a km futás ami zavar. [link] Köszönöm ha valaki elmondja a véleményét.

(#172010) zsolt19900 válasza MunezXBK (#172008) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor marad a csakaz variáció :K

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#172011) MunezXBK válasza miquci (#172009) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mi zavar benne? Havi ~3.500km-t futott, ami kb. csak autópálya.

(#172012) focvis válasza miquci (#172009) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Jól megy, jól fogyaszt, csinos.
A hirdetés szövegével ellentétben, a garancia augusztusban lejárt. Elegáns, de kényes a világos kárpit.

Szerk: Ja, hogy a kilométer zavar! Évi 40, kb. a duplája egy privát autó futásának; de ez céges volt (27% áfát tartalmaz a vételár). Sok baja nem lehet, manuális váltós; volumen modell -> olcsó* hozzá az alkatrész.

(* A minap írtam, hogy az 1.8/2.0 TSI-hez 300 e. a termosztát + vízpumpa. Az 1.4 TSI-hez ~50 a termosztát, a vízpumpát nem tudom, de az is kb. 50 környéke lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#172013) miquci válasza MunezXBK (#172011) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm hogy írtál, akkor inkább azon aggódom hogy valami kimegy belőle és borsos lesz a javítás.

(#172014) miquci válasza miquci (#172013) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm a véleményed, a vízpumpát már cserélték benne, beszéltem a kereskedéssel. A garancia valóban nincs már rá de adnak egy évet 96 ezerért, és akkor 600000 Ft-ig javítják, turbó, motor stb.

(#172015) miquci válasza focvis (#172012) üzenetére


miquci
tag

Bocsi, valamit elnyomtam, a második üzenetet neked írtam.

(#172016) JHONNY 79 válasza miquci (#172009) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Flottás autó, Bosch szervízben szervizelt, márkaszervízben nem nagyon járt. Onnan tudom, hogy az enyém is onnan való. A vehető garit ne hagyd ki, ha esetleg megveszed. Kb. 100-150 E Ft lealkudható simán.

[ Szerkesztve ]

(#172017) miquci válasza JHONNY 79 (#172016) üzenetére


miquci
tag

Helló!Köszönöm Szépen a válaszod.Igen, valóban úgy van ahogyan mondod Bosch szervizes, és flottás, beszéltem a kereskedésselTe mikor vetted és mennyi km-el ,volt már vele valami gond?Meg vagy vele elégedve összességében?

(#172018) Flowtation


Flowtation
őstag

(#171876) rolo555
Nos hétvégén kiszedtem a rádiót (cordoba 1.4 MPI, stella, 2001):
[kép]
[kép]
[kép]
Pár gyanús foltot találtam a 3. képen látható vékony szalagkábeles rész alatt. Azokat megtöröltem denszesszel, le is jött egy kis kosz. Utána összeraktuk, egész délután és éjszaka is rendben volt, most van a nagyteszt, mert ezzel jöttem dolgozni. :)

(#171854) MunezXBK:
Az első képen vannak a kábelkorbácsok, a sárga csatlakozóban van a sárga-piros, ezzel kellene valamit kezdeni?

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a hangerő poti is hektikus, ha többet tekerek rajta, akkor visszaveszi a hangerőt, csak úgy tudok hangosítani, ha egyesével "ugrasztom" a tekerőt, ezzel lehet valamit kezdeni? A végső kérdésem az lenne, hogy kompletten mennyibe kerül egy ilyen központi egység? Gondoltam rá, hogy max kikötöm a rádiót, de azt nem tudom külön lehet-e, ha meg az egészet kötöm ki, akkor se fűtés, se semmi. :)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#172019) JHONNY 79 válasza miquci (#172017) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Februárban vettem 128 E Km futással. Kuplungozni kellett, mert a tárcsa agy része meglazult és kattogó hangja volt.

(#172020) MunezXBK válasza Flowtation (#172018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen. Egyik direkt, másik kapcsolt 12V.

(#172021) miquci válasza JHONNY 79 (#172019) üzenetére


miquci
tag

Köszönöm Szépen.Még nem döntöttem el hogy meg veszem e vagy nem.

(#172022) Flowtation válasza MunezXBK (#172020) üzenetére


Flowtation
őstag

Őő, namost úgy érted, hogy a sárga-piros az egy vezeték (két szinnel) vagy külön sárga és külön piros vezetékről beszélünk? Ha utóbbi akkor fel kellene cserélni a kettőt? Ebben az esetben van az, hogy kulcs nélkül is be tudom kapcsolni a rádiót míg a másik esetben csak akkor ha bent a kulcs?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#172023) simonjoe válasza Flowtation (#172022) üzenetére


simonjoe
senior tag

A két szín külön értendő. A piros konstans, állandóan feszültség alatt van, az biztosítja a beállítások meglétét, pl. rádió csati, idő stb. A sárga kapcsolt szál, "gyújtás" ráadásakor aktivizálódik, így tudod csak bekacsolni a rádiót. Használják még külön erősítő vezérléséhez, vagy régen ez a szál mozgatta az elektromos antennát. Ha a pirosat átkötöd a sárgára, akkor tudod kulcs nélkül is bekapcsolni a rádiót. De nem felcserélni, átkötni kell!!

Joe

(#172024) Flowtation válasza simonjoe (#172023) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszönöm a kimerítő választ. Csak hogy tiszta legyen: átkötés azt jelenti, hogy összekötöm a kettőt és a sárga helyén, jól értem? Bocsánat, de elég láma vagyok ilyenekben.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#172025) simonjoe válasza Flowtation (#172024) üzenetére


simonjoe
senior tag

A rádió oldalán összekötöd a sárgát és a pirosat, arra a bejövő pirosat, majd a maradék sárgát leszigeteled. De miért kell neked, h állandóan menjen a rádió? Nem ismerem a Te kocsid, de nem buszos a rendszerű?? Mert azok még kivett kulcs után is engedik a kapcsolt szálat egy ideig feszültség alatt.

Joe

(#172026) Mágus2 válasza simonjoe (#172025) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fordítva van. A sárga a memory szál a piros a kapcsolt. ;) Ezert van ennyi szarul bekötött rádió.

(#172027) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok,
Sajnos a problémám nem oldódott meg, vagyis továbbra sem indul vagyis nagy nehezen indul a VW Passat sajnos kezdődő hengerfejes hibája van, nos én az autót másfél hónapja vettem Szekszerdról, a szerviz 150ezer ft-tól mondta nekem a javitást kérdést hogy repedtek-e a hengerfejek. Felhivtam az eladót h a szerviz diját állja-e vagy legalább valamennyi részét,ha nem polgári peres úton érvényesitem akaratom, mit tanácsoltok ebben a helyzetben?

Bizok benne, hogy csak tömités hibája van ami 80-100k ból megvagyunk.

Valakinek esetleg tanács, ha az eladó még se akarna fizetni semmit?

The easy day was yesterday!

(#172028) troll81 válasza tomrRRR (#172027) üzenetére


troll81
addikt

Szia amikor elhoztad rendben volt rendben találtad? Át lett nézetve valahol? Amikor megvetted jol indult?

(#172029) tomrRRR válasza troll81 (#172028) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Szia megnéztük igen, jól ment, menet közbe mikor jöttünk haza 200 km után felvillant a lambda szonda felhivtuk az eladot hogy ez mi, azt mondta h jó az autó, elvittük szerelőhöz es megoldotta a problémát egy üzemanyagszűrű, s onnantól kezdve elindult a lavina. Az autó vásárlását követően 400-500km után már hengerfejes lett az autó s az eladó nem közölte a rejtett hibát. Okosan csinálta mert rájöttünk hogy melegen indul a kocsi, és tőle is 32 fokba vettük meg az autót, télen meg nem indul.

The easy day was yesterday!

(#172030) tomrRRR válasza troll81 (#172028) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Az adásvételi szerződést az interneten lévő formanyomtatvány 2 példányban irtuk meg, amin szerepel a szavatosság szintén.
Csak most a kérdés, hogy ha nem akar semmit se fizetni az eladó lehet-e gyorsitott polgári peres úton elrendezni, vagy hosszú folyamat?

The easy day was yesterday!

(#172031) troll81 válasza tomrRRR (#172029) üzenetére


troll81
addikt

Igy ez érdekes. Felém a hengerfej beteg auto nem megy 500km de meg 100 at se el. Volt hasonló problémával gondom, szerelő kijelentette h hengerfejes az autom.... 70000km mentem vele ugy ahogy van. Es azóta is megyek vele ugy ahogy eddig.

Ezt nehéz bizonyítani minden oldalról. Hosszú es fajdalmas koltsegekre keszulj ha belevagsz. A tél meg sehol sincs még. En mar mult heten 0 fokban indultam dolgozni.

(#172032) bul07 válasza tomrRRR (#172030) üzenetére


bul07
nagyúr

Nehéz ügy, mert mindent neked kell bizonyítani
Neked kell szakértővel felméretni az autót hogy a hiba már akkor is megvolt amikkor megvetted, és ha sokat mentél vele akkor simán bele lehet kötni hogy akkor alakult ki mikkor te használtad

[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#172033) tomrRRR válasza troll81 (#172031) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Mennyi volt a felújítási költséged, mennyi idő alatt csinálták meg, valamint hengerfej nálad repedt volt, vagy csak tömítést cseréltek?

bul07: Sajnos tudom, nem tudom, hogy érdemes lenne belemenni a dologba, de nem akarok rákölteni 200-300e motor felújításra, Viszont ha csak tömítést kell cserélni akkor ,,olcsón" megúszhatom, de ha a hengerfejek elvannak kopva akkor viszont rengetegbe fog kerülni a felújítás.

The easy day was yesterday!

(#172034) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Autó adatok:

Audi A4 1.8 Tfsi 170 LE, 2014.06 havi, motorkód: CJE xxxxxx

A kérdésem az lenne, hogy ezek láncos, vagy szíjas motorok? (A vásárlás miatt kalkulálnom kellene egy összeget, amit első körben rá kell szánnom és ha szíjas, akkor a vezérléscserét is meg kell ejtenem).

Köszi előre is.

(#172035) Saccco válasza q13579 (#172034) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]
Nem ilyen volt a műhelyprn-ban?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#172036) Flowtation válasza simonjoe (#172025) üzenetére


Flowtation
őstag

Igazából nem tudom, hogy kell-e, MunezXBK javasolta, hogy nézzek rá erre is a problémámból fakadóan, amit itt írtam le részletesen: [link] Erre a hibára keresném a választ.
Az autó egy 2001-es 1.4 MPI cordoba

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#172037) KTTech válasza tomrRRR (#172030) üzenetére


KTTech
veterán

Ha privát személytől vetted, akkor így jártál. Bizonyítani nem fogod, hogy eladáskor is fennállt a hiba sehogy sem (vagy annyit fogsz költeni igazságügyi szakértőkre, hogy zsebpénz hozzá képest a felújítás). Aztán jöhet a polgári peres rész, amit szintén Te fogsz állni (főleg ha bukod), és még csak nem is rövid idő. Röviden ennyi a lényeg.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#172038) focvis válasza q13579 (#172034) üzenetére


focvis
veterán

Láncos.
(EA888 Gen. 3. motor ha 2014-es, európai A4 1,8/2,0 TSI)

[ Szerkesztve ]

(#172039) q13579 válasza Saccco (#172035) üzenetére


q13579
senior tag

Hát A4-es volt ez is és 1.8 tfsi, viszont a műhelyPRN-ban egy 2008-as évjáratú autó van, ami ha jól tudom, akkor az első, talán a második generációs TFSI motorok. (Itt fordul elő a kóros olajfogyasztás, dugattyúprobléma stb stb.).

Ezek a nem ajánlottak (és ezt azt hiszem el is mondják a rész végén), viszont én úgy tudom 2012-től a 3. generációsoknak már nincs ilyen jellegű nyűgjük, csak ezért merném bevállalni a 2014-es 1.8 tfsi-t.

[ Szerkesztve ]

(#172040) troll81 válasza tomrRRR (#172033) üzenetére


troll81
addikt

Igazából a szerelő benezte semmi baja nem volt lett.....
Egy független szakértő eleg húzós árban en at gondolnám a helyedben.

(#172041) simonjoe válasza Mágus2 (#172026) üzenetére


simonjoe
senior tag

..na, jól van! Igazad van.....megint!! :R
Tudod ebben még az a szégyen, h évekig szereltem be autókba Hi-Fi-t, na most meglehet a véleményed :DD
1ébként soha semmihez nem nyúlok, és kötök, míg ki nem mértem. Sajnos ért már meglepetés. :K
(#172036) Flowtation :
Némi módosítást kell figyelembe venni, a Mester óvatosságra intett és teljes joggal. :D
Minden stimmel amit előzőleg leírtam, csak a színek nem, tehát amit írtam előzőleg, az úgy szar ahogy van.
Nem a piros a az állandó feszültségű vezeték, hanem a sárga!!!! A többi stimmel. Tehát a sárgát kell igénybevenni az állandó bekötéshez. A rádión marad a sárga-piros közösítése, csak ne a pirosat, sokkal inkább a sárgát kösd rájuk! :))
Akit előző írásommal félretájékoztattam, szíves elnézésüket kérem! :)

Joe

(#172042) Mágus2 válasza simonjoe (#172041) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nyugi, mindenki hibázik. Én is szoktam.

(#172043) Dika22


Dika22
tag

Szevasztok! Volkswagen Passat B5-höz nincs véletlenül valakinek Service manual? 1.9 TDI, AHU motorkód és a 90 lovas kellene, ha lenne :)

"Samsung s23 ultra®

(#172044) simonjoe válasza Mágus2 (#172042) üzenetére


simonjoe
senior tag

...oh, nem ismersz Te engem! :) Én ettől még nyugodtan ittam a söröm a tengerparton. :DD

Joe

(#172045) Flowtation válasza simonjoe (#172041) üzenetére


Flowtation
őstag

Tehát sárgát a pirossal összekötni és a piros helyére, rendben. Ezzel lesz az, hogy mindig be tudom kapcsolni a rádiót, igaz? Bár most, hogy megtisztogattam a belsőt, ahogy (#171876) rolo555 írta korábban. Most jó, tehát nem kapcsol be random, se a klíma, se a rádió.

Más:
De tegnap gyerekek....hát rendesen megszop@tott. Hazafelé egyszer csak nem akart menni, hiába váltottam, semmi, még épp félre tudtam állni, leállt az egész. Utána nem indult, de úgy nem, hogy alig forgatott az önindító, utána elment az óra, tehát mintha az akksinak vége. Igen ám, de ettől függetlenül minden elektromos cucc működött, az óra mért, rádió minden, de indítózásra semmi. Aztán pár perc várakozás után meg pöcc-röff beindult. Jött is szépen, míg nem megálltam a szomszéd faluban, na onnan megint semmi, leparkoltam és ugyanaz. Addig-addig, hogy jött a segítség és érdekes módon bebikázva rögtön beindult, míg végül hazaérve leállítottam és ugyanez.
Namost akksi jó, bikázva indul, jól tippelem, hogy ez önindító lesz?
Aztán ha már ilyen hosszúra sikerült, még kérdeznék egy olyat, hogy a benzin mérőt nehéz cserélni? Tegnap már világított a lámpa, tankoltam 5e-ért, erre felment félig...gyanítom nem ilyen kicsi a tank :)) ránéznék, hogy ezzel mi a gond.

Bocs a hosszért és köszi a segítséget mindenkinek.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#172046) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Lehet valaki már csinálta .. Kérdés , mennyibe kerülne egy Golf 4 komplett fényeztetése? Ugyan az a szín, ami rajta van, csak újra fújva.

Mennyivel számolhatok kb?

Gergő

(#172047) gzbotii válasza zeus_2k14 (#172046) üzenetére


gzbotii
veterán

BP vagy vidék? Gyula vagy Sopron? Hatchback vagy kombi?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#172048) zeus_2k14 válasza gzbotii (#172047) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Győr , ferdehátú , 5 ajtós.

(#172049) Saccco válasza zeus_2k14 (#172048) üzenetére


Saccco
nagyúr

500-600eft környéke. Pontosan csak szemrevételezés után fogják megmondani.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#172050) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Sikerült bézs bőr belsővel venni autót alcantara ülőlappal. Tudnátok segíteni, hogy milyen eszközökkel és bőrvédővel javallott ápolni, hogy szép maradjon :F

Köszi előre is!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.